ab Tweehoofdige directie V erpleeg-Rusthuizen Bij Borssele genoeg ruimte voor opslag nucleair afval Delen V an Dishoeekhuis worden gered bij sloop INFORMATIECENTRUM OVER DELTAWERKEN IN BRESKENS Zes Schouwse gemeenten willen gesprek met gs PZC/ provincie Investeerders mijden de Linkeroever VRIJDA G PRES ENT A TIE IN MIDDELBURG 'Open schip meetdienst waterstaat STICHTINGSRAAD AKKOORD Zware schade bij aanrijding Axel WAT LEVERT JACOB BOER? BEGIN BOUW OP ZIJN VROEGST 1988 Bouw OVERGEBRACHT NAAR ANDERE GEBOUWEN Rijkswaterstaat studeert op aansluiting Zoomweg-noord Achttien helpsters besloten cursus Kosten 14 IJZERHANDEL JACOB BOER B.V. Intercommunale: ZATERDAG 14 JUNI 1986 Nieuwe meetdienst bij rijkswaterstaat MIDDELBURG - De meetdiensten van rijkswaterstaat die de afgelopen jaren min of zelfstandig hebben gewerkt in de Zeeuwse Deltawateren, zijn met ingang van 1 juni samen opgegaan in een nieuwe meetdienst, die is ondergebracht bij de directie Zeeland van rijkswaterstaat. Deze dienst omvat veertien vaartuigen en vijfentachtig medewerkers en zal zich met allerlei algemene en gespecialiseerde taken gaan bezighouden. Vrijdag zal hoofdingenieur-directeur ir H. Engel van de directie Zeeland aan de Loskade in Middelburg de nieuwe dienst officieel ten doop houden. De vorming van de meetdienst bij de Zowel in de Oosterschelde als in het directie Zeeland past geheel in het streven van het ministerie van ver keer en waterstaat om te komen tot een integraal waterbeheer. Bovendien vloeit ze voort uit de reorganisatie bij rijkswaterstaat die mede noodzake lijk is in verband met de opheffing van de Deltadienst. In Zeeland zijn tot voor kort drie meetdiensten actief geweest: die van de meet- en studie-afdeling in Zierik- zee, die van de hoofdafdeling milieu en inrichting (beide behoorden tot de Deltadienst) en de meetdienst van de adviesdienst Vlissingen (een onder deel van de directie waterhuishou ding en waterbeweging). Deze drie diensten hadden 26 schepen in ge bruik en bestonden in totaal uit onge veer tweehonderd medewerkers. Ir C. Kooman van de directie Zeeland van rijkswaterstaat wijst erop dat nu het eind van de Oosterscheldewerken duidelijk in zicht is, ook een deel van de taken van de meetdiensten aflo pen. „De meetcapaciteit kan gedeel telijk worden ingekrompen en gedeel telijk anders worden gericht", legt hij uit. De nieuwe meetdienst heeft binnen de organisatie van rijkswaterstaat ver schillende opdrachtgevers: de directie Zeeland voor waterstaatkundige ge gevens en de diensten getijdewateren en binnenwateren voor verdergaand onderzoek. Er is een stuurgroep ge vormd met een coördinatiegroep, waarin vertegenwoordigers van deze opdrachtgevers afspraken maken over de planning van de meetactivi teiten en over de vraag welke meetop- drachten voorrang dienen te krijgen. Of zoals Kooman het zegt: „Ontspo ringen en hobbyisme voorkomen". BOSCH CIRKELZAAGMACHINES OM MAAR EENS IETS TE NOEMEN Verrijn Stuartweg 6A ind.terr. 'De Poel' Goes, tel. 01100-20510 Zoommeer, dat door de Oesterdam en de Philipsdam in de toekomst van de Oosterschelde zal zijn gescheiden, ontstaan nieuwe taken op meetge- bied. In de buurt van de stormvloed kering zal nauwgezet moeten worden gecontroleerd hoe de bodembescher ming zich houdt en of buiten het gebied van deze bescherming wijzi gingen in het stelsel van diepere en ondiepere gedeelten optreden. Ook moet worden nagegaan welke veranderingen in het verkleinde Oos- terscheldebekken met een geringer getijverschil zullen ontstaan en wat de effecten ervan zijn. In het Zoom meer komt niet alleen een einde aan de horizontale en verticale beweging door het getij, dit gebied zal ook worden verzoet. Dit betekent ingrij pende wijzigingen in het milieu, die alleen maar goed kunnen worden be geleid als zorgvuldig wordt gemeten wat de veranderingen zijn. Kooman: „De meetdiensten in Zee land hebben zich tot voor kort vooral beziggehouden met werkzaamheden die waren gericht op de uitvoering van de Deltawerken. In de toekomst zal de nieuwe situatie die door de Deltawerken is ontstaan, moeten wor den beheerd. Er zal nu dus beheersge- richt meetwerk moeten worden ver richt". Niet alleen de effecten van de Delta werken vallen onder de activiteiten van de nieuwe meetdienst. A. Holland van de Middelburgse vestiging van de dienst getijdewateren wijst als voor beeld op onderzoek naar de gevolgen van de verdieping van de Westerschel- de en de dumping van verontreinigd baggerslib. Ir Engel geeft vrijdagmiddag het officiële startsein voor de nieuwe meetdienst tijdens een bijeenkomst die om 14 uur begint aan boord van de aan de Middelburgse Loskade af gemeerde Madeleine. Om 15 uur zul len enkele vaartuigen van de meet dienst bij wijze van vlootschouw langs de Madeleine trekken. MIDDELBURG - Ter gelegenheid van de vorming van een nieuwe meet dienst houdt de directie Zeeland van rijkswaterstaat zaterdagmorgen aan de Loskade in Middelburg 'open schip'. Zeven vaartuigen van de meetdienst zijn dan van 9.30 tot 12 uur te bezichtigen en medewerkers van rijkswaterstaat geven een toe lichting op de taken van de schepen en de apparaten en instrumenten waarmee deze taken worden ver richt. Belangstellenden kunnen een kijkje nemen aan boord van de Ar gus, de Wijtvliet, de Lodijcke, de Biezelinge, de Steenvliet, de Molen vliet en de Sierix. De veertien schepen tellende vloot van de meetdienst bestaat uit tien normale meetboten (waarvan er vijf doorgaans in de Westerschelde aan het werk zijn), die onder meer peilen, stroomsnelheden meten en water monsters nemen. Dat kunnen ook de twee milieuschepen, maar die zijn bovendien uitgerust met apparatuur om op één moment om verschillende diepten de zuurgraad, het zout- en zuurstofgehalte en het onderwater- lichtklimaat te meten. Deze schepen zijn verder voorzien van laboratoria, waarin in beginsel alle onderzoeken kunnen worden uitgevoerd. Verder zijn er nog een boorschip om bodem monsters te nemen voor ecologische doeleinden maar ook om de stabiliteit van de ondergrond na te gaan en een ondersteuningsvaartuig. AXEL - Bij een aanrijding op de Buthdijk te Axel werden vrijdagmid dag twee personenauto's zwaar be schadigd. R.V.D. uit Zelzate, rijdend over de Buthdijk uit de richting Axel, wilde ter hoogte van de Buthbrug' linksaf slaan, maar zag hierbij de vanuit de tegenovergstelde richting naderende A.H. uit Sas van Gent over het hoofd. Dit had een frontale bot sing tot gevolg. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Advertentie MIDDELBURG - De Stichting Rust en Verpleeghuizen Zeeland (SVRZ) krijgt een tweehoofdige directie. De Stichtingsraad ging vrijdag akkoord met het voorstel van het bestuur om de begin volgend jaar vertrekkende directeur M. L. Almekinders door twee functionarissen te vervangen. Wel waren enkele leden van de stich tingsraad verbaasd over de late be slissing van het bestuur. Pas toen de sollicitatieprocedure voor slechts één nieuwe directeur al was gestart, kwamen de bestuurders tot de ont dekking dat ze eigenlijk twee direc teuren nodig hadden. S. van Asperen vroeg zich tijdens de vergadering van de Stichtingsraad dan ook af hoe de plotselinge koers wijziging van het bestuur tot stand is gekomen. „Dat zo'n besluit tijdens de benoemingsprocedure wordt geno men, dat verwondert me. Zo'n grote organisatie, met veel bestuurlijke er varing... De noodzaak had toch veel eerder gesignaleerd moeten worden", aldus Van Asperen. Hij pleitte voor een brede advisering, zodat ook perso neel en directies hun stem kunnen laten horen. Tevens oordeelde hij het advies van een extern deskundige gewenst. Met name de taakverdeling tussen de beide nieuw te benoemen directeuren leek hem een zaak die vooraf geregeld moet worden. Hij kreeg steun van P. T. Apers en H. Cornelisse, die beiden twijfels hadden over de mogelijkheid om twee 'kapi teins' op één schip aan het werk te zetten. Waarnemend voorzitter A. J. van Pa- gee gaf toe dat de noodzaak van een tweehoofdige directie wat laat is on derkend. „Tijdens de sollicitatiege sprekken werd steeds duidelijker dat er in feite al sprake Is van een dubbel directeurschap. Naast de algemeen directeur is er ook een adjunct die een bredere taak heeft. Toen dat duidelijk was leek het ons goed daar op in te spelen", aldus Van Pagee. Hij beloof de dat voor de daadwerkelijke benoe ming informatie wordt gegeven over de verdeling van taken. Momenteel is zeker dat elke direc teur bepaalde aandachtsgebieden krijgt. Van een regionale verdeling zal geen sprake zijn. Tevens kondig de de waarnemend voorzitter aan dat er extern advies zal worden ingewon nen. Na die toezegging kon iedereen zich in het bestuursvoorstel vinden. De tweede sollicitatieprocedure wordt 15 juli afgesloten, zodat eind augustus de twee nieuwe directeuren kunnen worden benoemd. De stichtingsraad kreeg na de verga dering voorlichting over de nieuw- bouwplannen in Oostkapelle, waar een dependance van Vijvervreugd in Middelburg wordt gebouwd. Het be jaardentehuis Ten Anker in Tholen wordt veranderd in een verpleeg- en verzorgtehuis, waar plaats is voor 45 patiënten. Tevens worden de bestaan de 18 verzorgingsplaatsen gereno veerd, en wordt er ruimte gemaakt voor nog eens 11 nieuwe. De later geplande tweede fase moet in de gemeente Tholen nogmaals 45 ver pleeghuisbedden opleveren. Het terrein achter de conventionele centrale in Borssele, waar het opslaggebouw voor radioactief afval gebouwd moet worden. BORSSELE - Voor de bouw van het opslagcomplex voor radio-actief afval heeft de Centrale Orgar isatie Voor Radio-actief Afval (COVRA) van het PZEM-energiecomplex bij Borssele ongeveer een kwart nodig. Dat complex beslaat een oppervlakte van ongeveer 95 hectare en is geheel in eigendom van het nutsbedrijf. Een groot deel ervan is bestemd voor de bouw van nieuwe (kern)centrales en uitbreiding van het 380 kV-station. Elders in het Sloegebied heeft de PZEM grond op het oog voor enkele nieuwe kolencentrales. Voor het opslagcomplex van radio actief afval resteert een oppervlakte van ongeveer 24 hectare. Om die grond optimaal te kunnen gebrui ken zullen waarschijnlijk een 380 kv-hoogspanningsleiding en de Borsselse dijk (die als tweede water kering dienst doet) verplaatst moe ten worden. De PZEM zal voorts moeten uitzien naar een andere opslagplaats voor het vliegas, dat in de loop van 1987 vrijkomt uit de nieuwe kolencentrale (momenteel in aanbouw). De grond die daarvoor aanvankelijk was bestemd, moet nu voor het opslagcomplex gebruikt worden. Een probleem hoeft dat niet te zijn: in het Sloegebied heeft het Havenschap Vlissingen nog vol doende braakliggend terrein te koop, waar de vliegas kan worden gedeponeerd. Planologisch moet er voor het op slagcomplex het een en ander gere geld worden. Het geldende streek plan Midden-Zeeland (en het nieu we ontwerp-streekplan Zeeland) kennen geen belemmeringen voor vestiging van een opslagcomplex voor radio-actief afval. Het gemeen telijke bestemmingsplan Haven- en Industriegebied Sloe 1982 (dat we gens enkele kroonberoepen nog al tijd niet van kracht is) kent wel een probleem. Het plan sluit bouw van nieuwe kerncentrales, bewerking van splijtstofelementen en opslag van kernsplijtingsafval uit. Het ge meentebestuur van Borsele, dat evenals het provinciaal bestuur ak koord gaat met de komst van de COVRA, zal voor een aanpassing van het bestemmingsplan moeten zorgen. Naar verwachting zal dat een snelle 'artikel 19-procedure' worden. Met de keuze voor Borssele komt een eind aan een alweer enkele jaren durende 'zoektocht' door Ne derland naar een plek voor tijdelij ke bovengrondse opslag van alle soorten radio-actief afval (ook het stralingsgevaarlijke kernsplijtings afval). Die was nodig, omdat Neder land in 1981 besloot geen radio actief afval meer in zee te dumpen en een definitieve opslag nog niet beschikbaar is. Eind 1984 werd de commissie lokatiekeus opslagfacili teit radio-actief afval (LOFRA) ge vormd, onder leiding van senator mr W. Geertsema. Die commissie kwam na een verkenning met 20 mogelijke vestigingsplaatsen, waar onder het industriegebied Arne- stein in Middelburg en het Sloege bied. Na het nodige bestuurlijke overleg bleven uiteindelijk Moer dijk en Sloe over. In het opslagcomplex, waarvan de bouw op zijn vroegst in 1988 kan beginnen, komen laag, middel en hoog radio-actief afval (waaronder het kernsplijtingsafval). Niet al leen afkomstig uit de kerncentrales Borssele en Dodewaard, maar ook vanuit het Energieonderzoek Cen trum Nederland te Petten, zieken huizen en laboratoria. Het laag actieve afval betreft vooral gereedschappen, kleding, poetsdoe ken, en dergelijke. Het wordt ver pakt in stalen vaten met betonnen omhulsel. Het middel actieve afval wordt in het bijzonder vanuit Dode waard en Borssele aangevoerd (vloeistoffen, filterharsen); het is in vaste vorm in beton gegoten. Jaar lijks is er ongeveer 800 kubieke meter laag en middel radio-actief afval op te bergen. Hoog radio actief afval is nog niet opgeslagen. Voornaamste onderdeel ervan vor men de splijtstofelementen, die ge koeld moeten worden (waterbassins of luchtkoeling). Ongerekend de bouw van nieuwe kerncentrales is de komende 100 jaar zo'n 60.000 kubieke meter laag en middel radio actief afval op te slaan, met inbe grip van het vrijkomende afval na sluiting van Borssele en Dode waard. De COVRA heeft een tijdelijke op slagfaciliteit in Petten in gebruik. Daar kan tot maximaal 1994 ge werkt worden. In het definitieve 'tijdelijke' opslagcomplex, dat uit ongeveer 20 loodsen komt te be staan, zal plaats zijn voor 60 tot 80 werknemers. Ook als er een meer verantwoorde eindopslag voor ra dio-actief afval gevonden is (nog nergens ter wereld is dat het geval), zal er een functie blijven voor het opslagcomplex, maar dan als tus- senopslag. De maquette met de toekomstige situatie van de Nieuwe Sluis in Breskens. BRESKENS De Oostburgse wethouder A. de Feijter opent woensdagmiddag op camping Napoleonhoeve in Breskens een informatiecentrum over de Deltawer ken. In het centrum staat een maquette opgesteld, die de situatie weergeeft aan de Nieuwe Sluis in Breskens nadat de Deltawerken daar zijn uitgevoerd. De tekening voor de maquette werd gemaakt door het waterschap het 'Vrije van Sluis', dat tevens zorgde voor werkfoto's van een dijkverzwaring en een stukje glooi ing met basaltblokken. Het waterschap is verder verantwoordelijk voor een tachtig meter breed profiel van de nieuw aan te leggen dijk. In het kader van de Deltawerken wordt het dijkvak vanaf de Nieuwe Sluis tot aan de veerhaven Breskens onder handen genomen in de periode 1988 tot 1990. Camping Napoleonhoeve ligt midden in de vuurlinie. Dat houdt in dat een deel van de camping, de noordzijde, moet verdwijnen, maar dit komt er aan de zuidzijde weer bij. Aan de noordzijde zal de Deltadijk verrijzen met aan de zeezijde een panoramaweg. Aan de landzijde van de dijk is een binnendijks duingebied gepland, terwijl aan de oostzijde van de camping een circa acht hectare groot kunstmatig duingebied ten behoeve van de dagrecreatie is gepland. A. Boomert van de Napoleonhoeve heeft grote plannen om op de vernieuwingen in te springen. Naast nieuwe bedrijfsgebouwen, bungalettes, trekkershutten, tennis banen, een volleybal- en voetbalveld, komt er een overdekt zwembad met reuze-glijbaan van veertig meter lang. Het informatiecentrum moet de mensen meer betrek ken bij de Deltawerken. Voor bezoekers ligt er een stencil klaar met informatie. Het centrum is dagelijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN Bij de aanstaande sloop van het Vlissingse Van Dis hoeekhuis zullen ongeveer twintig waardevolle elementen gespaard blijven. Een aantal plafonds, schoor steenmantels, deuren en delen van een trap wordt ingebouwd in het pand van de Koninklijke Bibliotheek aan de Lange Voorhout in Den Haag. Andere elementen worden overge bracht naar het Stedelijk Museum in Vlissingen. Wethouder D. J. P. Brui- nooge van Vlissingen verwacht dat de sloopwerkzaamheden aan het Van Dishoeekhuis binnen nu en drie maanden zullen zijn afgerond. De commissie openbare werken buigt zich maandag over een voorstel van b en w om 190.000 gulden beschikbaar te stellen voor de sloop van het oude patriciërshuis. Eind deze maand komt het voorstel in de voltallige gemeente raad, waarna, aldus Bruinooge 'niets de sloop nog in de weg staat'. De sloopkosten kunnen, volgens het voorstel van b en w, worden gedekt uit de grondopbrengst van het Van Dishoeekhuis. Er bestaat namelijk een overeenkomst tussen de gemeen te Vlissingen en de Koninklijke Maat schappij De Schelde waarin is vastge legd dat de betaling van de grond aan de gemeente pas zal plaatsvinden wanneer het gebouw is verdwenen. Het college van b en w verwacht 390.000 gulden voor de grond te beu ren. In het Stedelijk Museum zullen de volgende voorwerpen uit het huis wor den ondergebracht: de twee beelden die aan weerszijde van het balkon aan de voorgevel hangen, het houten bal konhek, een ijzeren hekwerk van het balkon aan de achterzijde, een ijzeren hekwerk van het dak, een onderdeel van de houten hoofdtrap, en enkele binnendeuren. De kosten van die verhuizing komen voor rekening van het rijk. Het gebouw vande Koninklijke Bi bliotheek wordt gerestaureerd. Daar na zal de Hoge Raad der Nederlanden er zich in vestigen. Het Van Dishoeekhuis werd rond 1730 ontworpen door de architect Van Baurscheit. Hij ontwierp ook de voor gevel van het gebouw aan de Lange Voorhout in Den Haag. In oktober 1985 kwam definitief vast te staan dat het inmiddels ernstig vervallen huis niet meer te redden was. Per Koninklijk Besluit werd een sloopvergunning verleend. Daarin- stond wel vermeld dat eventueel waardevolle elementen behouden moesten blijven. Aan die voorwaarde is nu voldaan. De gerschiedenis van het gebouw is bekend: het Van Dishoeekhuis kwam in 1733 gereed, en diende als woonhuis van de koopman mr. Anthonie Pieter van Dishoeck, die 28 jaar burgemees ter van Vlissingen is geweest. Sinds 1818 is het gebouw in handen van de gemeente Vlissingen. Het Van Dis hoeekhuis werd tot 1965 als stadhuis gebruikt. Terwijl het gebouw steeds BEVEREN-WAAS De intercommu- nale vereniging van 'Het Land van Waas', die onder meer belast is met het beheer van het Linker-Scheldeoe- vergebied nabij Antwerpen heeft een slecht jaar achter de rug. De grond- verkopen aan industriële bedrijven in het Linkeroevergebied en bij de ambachtelijke zones bij Sint-Niklaas en Temse bleven in 1985 tot een minimum beperkt. In totaal kon slechts 13.000 vierkante meter indus- triegrond aan de man, c.q. bedrijven gebracht worden. De Intercommuna le sluit het boekjaar 1985 dan ook al met een verliespost van ruim 8,3 miljoen Belgische franken (circa 406.000 gulden). Dit blijkt uit het jaarverslag van de intercommunale over 1985. De recente ontwikkelingen stemmen de raad van bestuur zeer teleur. „Ver liezen van deze orde hebben een flinke verslechtering van de liquiditeitsposi tie tot gevolg met een zeer nadelige invloed op de cash-flow", schrijft het bestuur. In 1985 zijn opbrengsten van de vereniging gebruikt om de aflos sing van de schulden te betalen, het geen een aanslag is geweest op de beschikbare reserves die gedaald zijn tot onder de 6 ton. Naast teleurstellende grondverkopen en een verslechterende financiële po sitie staat ook de beheerspositie van het Linkeroevergebied ter discussie De stad Antwerpen heeft, zo blijkt uit het jaarverslag, de ambitie om het havenbeheer van het Linkeroeverg- bied in handen te nemen. Eventueel buiten wettelijke regelingen om. De Intercommunale zal zich tegen deze ontwikkeling blijven verzetten. Om het bij Antwerpen glegen indus triegebied te promoten gaat de ver eniging de komende tijd veelvuldig adverteren in verschillende vakbla den en voorts zullen er wervingsreizen worden gemaakt door vertegenwoor digers van de vereniging naar Canada en de Verenigde Staten om industrië len daar warm te maken voor investe ringen in de buurt van de havenstad Antwerpen. Momenteel onderhandelt de Intercommunale nog met drie be drijven over grondaankopen in het Linkeroevergebied. (Van onze Haagse redacteur DEN HAAG De directie Zuid Holland van Rijkswaterstaat is on langs een tracéstudie begonnen naar de aanleg van een vierstrooks-rijks weg van Pernis naar Klaaswaal, die via het Hellegatplein moet aanslui ten op de Zoomweg-noord (Din teloord-Bergen op Zoom). Het tracé gaat deel uitmaken van de nieuwe, snelle verbinding Amster- dam-Antwerpen (rijksweg 4). Volgens een -woordvoerder van Rijkswater staat is het de bedoeling dat de weg net ten zuiden van de Beneluxtunnel begint en langs Oud-Beijerland rich ting Klaaswaal loopt. Pas na 1990 iser zekerheid over de aanleg. „Er g; nog wel een jaar of tien overheen' verwachtte hij. Minister Smit-Kroes (verkeer en wa terstaat) maakte zoals gemeld on langs bekend dat de Zoomweg-zuid (Bergen op Zoom-Belgische grens) in haar ogen een vierstrooks-snelweg moet worden en in 1990 klaar moet zijn. Door de Zoomweg-zuid wordt Antwer pen vanuit Zeeland makkelijker per auto bereikbaar. MIDDELBURG - Achttien helpsters van de Stichting Federatie Maat schappelijke Dienstverlening in Mid delburg kregen vrijdag het insigne 'helpende' met het vignet van df gezinsverzorging uitgereikt omdat z< met succes een bijscholingscursus voor bejaardenhelpsters hebben gesloten. De cursus, die drie maanden duurde is bedoeld als oriëntatie op een aantal aspecten van het ouder worden, situatie waarin de hulpbehoevende oudere zich bevindt en de plaats van de hulpverlener. De cursus wordt landelijk gegeven, maar wordt door de plaatselijke in stellingen verzorgd. Het werk in de thuiszorg vraagt om regelmatige bi scholing omdat het door de bezuini gingen van de overheid steeds zwaar der wordt. verder verpauperde, werden er vanaf De helpsters zijn: C. Adriaanse, J c Adriaanse, A. M. Bal-de Laat, S. H. Don-Heyligers, C. van den Driest, M- Floresse, N. Goedejohan, J. Groen- Willems, J. Jasperse, A. Jeras. A. S- van Ieperen, M. Riemens, P. H. Rui5' sen, M. M. Schipper, D. P. Schuren- Roskam, L. van Vaardegem. A. E Vercouteren-Wisse en A. J. M. Visser ongeveer 1968 pogingen gedaan het huis te redden. Zonder enig resultaat. Onlangs maakte de Koninklijke Maatschappij De Schelde (eigenares se van het terrein waarop het Van Dishoeekhuis staat) bekend na de sloop enkele grote opslagloodsen op het terrein te zullen plaatsen. De kosten van het uitnemen en het vervoer van de voorwerpen naar het museum zijn bij het bedrag van hon derd negentig duizend gulden inbe grepen. Volgens een woordvoerdster van Mo numentenzorg (de instantie die sa men met de gemeente Vlissingen on derzoek heeft gedaan naar de moge lijkheden van behoud van sommige elementen) worden er zeven -uit 1733 daterende- stucplafonds naar het ge bouw in Den Haag overgebracht, vijf originele schoorsteenmantels, enkele deuren en een trapdeel. ZIERIKZEE - De zes ge meenten op Schouwen- Duiveland willen op korte termijn een ge sprek met het provin ciaal bestuur. Dat is on langs besloten tijdens het intergemeentelijk overleg tussen de dage lijkse besturen. Inmid dels is een brief de deur uit naar het college van gedeputeerde staten. De zes gemeenten voorzien namelijk problemen door het aflopen van de Oosterscheldewerken. In hun brief wijzen de zes gemeentebesturen het college van gs onder meer op het onderzoek dat de Juniorkamer sa men met het Sociaal Geografisch Instituut van de Rijksuniversiteit onlangs hebben inge steld. Die wezen op de negatieve effecten voor de economie, de werkge legenheid, de komende problemen voor het1 derwijs en de woning' markt van Schouw'^1' Duiveland als de Oos terscheldewerken eind 1987 gereed zijn. De z® gemeenten willen dat ff overleg met gs een op lossing voor de proble men moet worden vonden. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 14