i V Algerijnse coach: teveel respect f Kans op volgende ronde Engeland twijfelachtig Hongarije acteert tegen Canada opnieuw zeer zwak PZC/sP°rt 'rganisatie K boos >p Socrates •ATALE MISSER MED J ADI REDDING ZUIDAMERIKANEN Standen opscorers IN MATIGE WEDSTRIJD 0-0 TEGEN MAROKKO BEREIKEN VOLGENDE RONDE LIJKT ONMOGELIJKHEID reunend Gemotiveerd Beloning Geen vaart :AÏERDAG 7 JUNI 1986 razilië geen schim meer an vier jaar geleden Door Albert Geesing) 1UADALAJARA - De duikeling van de spontaan opgelaten vlieger in het Jalisco-stadion is Jfiustratief voor het niveau van het Braziliaanse elftal. Na de omstreden winst (1-0) op Spanje jwam de torenhoge favoriet in groep D tegen Algerije met pijn en moeite tot een zelfde score, raar een puntendeling de verhoudingen in het veld heel wat beter zou hebben weergegeven, (laar dank zij een kapitale misser van Medjadi, die verzuimde voor opruiming te zorgen, kon fareca Brazilië halverwege de tweede helft alsnog uit zijn lijden verlossen. Be sympathie van het in Guadalajara Bch overwegend Braziliaans gezinde ■ubliek ging echter uit naar Algerije. Baandeweg kregen de Noordaffika- ■en de toeschouwers steeds meer op Bun hand en werden de doorzichtige Tn in traag tempo uitgevoerde acties fan Brazilië begeleid met een schril fuitconcert. De criticasters van Tele lantana werden andermaal op hun Benken bediend, maar kregen uitein- Belijk toch weer het deksel op de neus Boor de fatale misser van Medjadi. Biet de grote drie van vier jaar gele- Ben. Assad, Belloumi en Madjer, in de Basis, was het moedige Algerije ander- Balf uur lang volstrekt gelijkwaardig Teweest aan Brazilië. Qua positiespel li vindingrijkheid stak de formatie fan Rabah Saadane, de conditietrai ler van 1982, de Brazilianen zelfs naar Je kroon en riep de manier van spelen Berinneringen op aan 1982. Dat de Bverwinning van toen op de Westduit- Brs geen uitschieter was en dat Span- j£ volgende week in Monterrey nog Bn hele kluif zal hebben aan deze Baar Frans voorbeeld voetballende Biuipe staat als een paal boven water. Stand in groep D is: Brazilië 2 2 0 0 4 2-0 J Noord-Ierland 10 10 11-1 Algerije 2 0 1111-2 I Spanje 1 0 0 1 0 0-1 Het resterende programma: 7 juni: J Spanje-Noord-Ierland; 12 juni: Span- I je-Algerije en Brazilië-Noord-Ierland. I De stand in groep C is: I Sovjet-Unie 2 1 1 0 3 7-1 H Frankrijk 2 1 1 0 3 2-1 Hongarije 2 10 12 2-6 Canada 2 0 0 2 0 0-3 I Het resterende programma: 9 juni: I Hongarije-Frankrijk: Sovjet-Unie- Canada. De stand in groep F: Portugal 1 1 0 0 2 1-0 I Marokko 2 0 2 0 2 0-0 I Polen 10 10 10-0 I Engeland 2 0 1110-1 Het resterende programma: 7 jini: I Polen-Portugal; 11 juni: Polen-Enge- I land en Marokko-Portugal. De kwart miljoen gulden die elke speler in het vooruitzicht is gesteld wanneer Brazilië voor de vierde keer wereldkampioen wordt, lijkt verder weg dan ooit. De samba-dansers van weleer zijn geen schim meer van vier jaar geleden, die de voetbalwereld in extase brachten met vaak oogstre lend voetbal. In plaats daarvan be schikt trainer Santana nu over een samenraapsel van individualisten dat in de verste verte geen team vormt en dat in deze vorm allang blij mag zijn dat het de achtste finales haalt. Een van die uitzonderingen daarop is Luis Antonio Correira da Costa, die zich de artiestennaam heeft aangeme ten van Müller, en die heimelijk had gerekend op een basisplaats nu Zico vermoedelijk dit toernooi niet in actie zal komen. Gecharmeerd van derti gers als hij echter is, besliste Santana anders en mocht Müller een kwartier na de rust andermaal als invaller opdraven. Dat is een hard gelach voor de pas 20-jarige aanvaller, die het liefst vanuit het middenveld opereert, en die bij Sao Paolo, waar hij al vier, Be Brazilianen daarentegen bewogen [ijcli in de schroeihitte steunend en teunend over de grasmat en waren feite slechts twee keer (schoten Bgen het houtwerk van Julio Cesar Bi Leal) echt gevaarlijk. Ze konden al e\ nmin voordeel putten uit de twee Bistdagen meer dan Algerije, dat pas ■insdag in actie kwam tegen Noord- Bk'and (1-1). Met Socrates en de al ^•oeg voor Edson ingevallen Falcao oorop maakte de door menigeen als Jereldkampioen getipte formatie i'n slome indruk dat Algerije steeds bmakkelijk orde op zaken kon stel- |n en het aanvalsduo Careca-Casa- brande daardoor nimmer indruk kon- Kden maken. GUADALAJARA (ANP/ SID) - Op het veld was het er niet aan af te zien, maar de Algerijnse bondscoach Rabah Saadane, vind dat zijn spelers nog te veel angst hebben voor het „grote" Brazilië. „De er varing gaf de doorslag. Mijn spelers hebben complexen, in de eerste helft was het zelfver trouwen ver te zoeken. Na rust zag ik de agres siviteit die ik van ze ken. Brazilië zal in de huidige vorm moeite hebben de finale te be reiken. In het vervolg van het toernooi zullen zij nog wel betere ploe gen dan de mijne tref fen". Tele Santana, de bonds coach van Brazilië, ver klaarde na afloop de „kritische" houding van het publiek in Guadala jara niet te begrijpen. „Alleen vanwege onze naam en reputatie wordt er veel van ons verwacht. Wij hebben aanvallend gespeeld en een aantal kansen ge had. Met de komst van Müller voor Casagrande kwam er ook tempo in het spel. Daarnaast had den wij al drie-kwart van de wedstrijd be paald. Ik moet de Alge rijnen een compliment maken voor hun spelop vatting. Hun doelman was de beste speler van het veld". jaar onder contract staat, elk seizoen wel goed is voor zo'n twintig doelpun ten. De op het laatste moment als bonds coach opgeroepen Santana heeft het echter niet zo begrepen op de pupil van Falcao, die als een playboy door het leven stapt en het soms niet al te nauw neemt met de discipline. De zoon uit een gezin van zes kinderen, die allen hun brood verdienen met voetbal, bevindt zich daarmee in gezelschap van Rabah Madjer, het idool van veel vrolijke supporters van FC Porto. Van meet af vormde hij gisteravond samen met Assad een voortdurende bedreiging voor de Braziliaanse defensie, waarin de op nieuw imponerende Julio Cesar ech ter niet kon verhinderen dat Bellou mi en Assad desondanks een prima uitzicht kregen op een voorsprong. De onbetwiste uitblinker bij de jonge en met nog geen 60.000 leden kleine voetbalnatie was echter doelman Na- sredine Drid, die van Saadane de voorkeur het gekregen boven Larbi el-Hadi. Geschrokken van de reeks fouten die hij maakte tegen de Noord ieren heeft El-Hadi het bij de bonds coach en zijn medespelers grondig verbruid en mag hij voortaan op de reservevank plaatsnemen. Nasredin Drid, die een aantal uitstekende red dingen verichtte, kon uiteindelijk evenmin verhinderen dat Brazilië als nog de winst greep. Het gebaar waar mee hij Medjadi veroordeelde was veelzeggend. De lef en de flair waar mee Algerije vanaf de eerste minuut Brazilië tegemoet was getreden kreeg niet de beloning die de ploeg verdien de. Brazilië-Algerije 1-0 (0-0). 67. Careca 1-0. Scheidsrechter: Mendez (Gua), toeschouwers: 40.000. Brazilië: Car los; Julio Cesar; Edson (Falcao), Edinho en Branco; Alemao, Socrates, Elzo en Junior; Careca en Casagrande MüllerI. Algerije: Drid: Megharia; Medjani. Man- souri, Guendouz, Benmabruk, Kaci-Said en Assad (Bensouala); Madjer. Menad en Bel loumi (Zidane). ■1EXICO-STAD (AFP) - De Italiaan Altobelli en de Argentijn Valdano bf ven met twee doelpunten de rang- Bi van topscorers in Mexico aan- ■ërcn. Btobelli (Ita) en Valdano (Arg) 2 dc lpunten Alejnikov (Sov), Allofs ■dl), Alzamendi (Uru), Belanov lov), Careca (Bra), Carlos Manuel lor), Chang-Sun (Zkr), Detari (Hon), [kjaer-Larsen (Den), Esterhazy Ion). Fernandez (Fra), Guetov (Bul), lm Jong-Boo (Zkr), Maradona (Arg), fcpin (Fra), Quirarte (Mex), Rats lov), Rodjonov (Sov), Romero (Par), Jiggieri (Arg), Sanchez (Mex), Sira- v (Bul), Socrates (Bra), Vanden- rgh (Bel), Whiteside (Nir), Jakoven- (Sov), Jaremtsjoek (Sov) en Zidane Big) allen 1 doelpunt fexiCO-STAD (DPA) - De kritische on atingen van de Braziliaanse ster- Btballer Socrates over mogelijke Bnipulaties tijdens de wedstrijden Hn Mexico en Brazilië, zijn de orga- Batie en de wereldvoetbalbond, de f 'A' in het verkeerde keelgat ge- Boten. De leiding van het Zuidame- Baanse elftal moet volgende week de bond op het matje komen om H uitlatingen van middenvelder te v(r antwoorden. Ilgens de Zwitser Josef Blatter, se- rtaris van de FIFA, worden spelers I officials in Mexico regelmatig ver- pd geciteerd. „Dat is waarschijn- ook met de uitspraken van Socra- I gebeurd. We zullen onderzoeken of zich werkelijk zo uitgelaten heeft, pr we met maatregelen komen, larom praten we eerst met de Brazi- pen". patés zei eerder deze week dat de plagen van de wedstrijden van fctland Mexico en favoriet Brazilië Praf al bepaald waren, omdat het Pi' de organisatie belangrijk is dat |de ploegen zo lang mogelijk in het Irnooi blijven. Kaci Said, wordt belaagd door Casagrande (rechts). MONTERREY - De kans dat Enge land de eerste ronde van het we reldkampioenschap zal overleven is na vannacht uiterst twijfelach tig geworden. Na de onverwachte nederlaag tegen de Portugezen (1- 0), lieten de Britten tegen Marokko zien dat dat geen incident is ge weest. De ontmoeting met de Noordafrikanen eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Het duel van aanstaande woensdag wordt voor Engeland nu van cru ciaal belang. Wil Engeland door dringen tot de kwartfinales dan zal de ontmoeting tegen de Polen per se gewonnen moeten worden. Dat wordt een bijna onmogelijke opga ve, omdat de Engelsen met een vormcrisis kampen. Daarnaast kun nen de Britten niet beschikken over middenvelder Ray Wilkins. die gis teren rood kreeg in het duel tegen Marokko. Ook het meespelen van sterspeler Bryan Robson zal twijfel- aehtig zijn, omdat hij geblesseerd uitviel. Het wereldkampioenschap voetbal in Mexico lijkt voor Enge land een dramatisch dieptepunt te worden. Het verlies tegen Portugal was bij de Engelse spelers keihard aange komen. Vooral, omdat men in die wedstrijd ruim vijf kwartier in de aanval was geweest en uiteindelijk gevloerd werd door één snelle uitval van de laf spelende Zuideuropea nen. Bondscoach Bobby Robson liet zich door die kleine nederlaag echter niet uit het lood slaan. Hij bleef vertrouwen houden in een goede afloop. „Er is nog niks verlo ren", riep hij de afgelopen dagen steeds uit. Robson zag ook geen aanleiding om zijn ploeg op enkele plaatsen te wijzigen. „De spelers hebben iets goed te maken en ik gun ze die kans", stelde hij vlak voor het begin van de wedstrijd tegen Marokko. Het Engelse team kwam super- gemotiveerd aan de start en sloof de zich in het snikhete Monterrey - het was 36 graden - ook uit, maar evenals tegen Portugal kon de ploeg van Robson in die eerste fase niet overtuigen. De drie spitsen, Mark Hateley (technisch weinig begaafd), Gary Lineker en Chris Waddie kwamen zelden los van hun directe tegenstander. De mid denlinie deelde ook al mee in de malaise: de creativiteit ontbrak en de Engelse middenvelders waren slordig met hun passes. In het duel tegen Marokko bleek ook weer dat de Engelse verdedi gers snelheid tekort komen. Zo werd Kenny Samson enkele keren op rechts er finaal uitgelopen door Krimau. Engeland mocht het in die eerste periode dan af laten weten, Marok ko kwam evenals tegen Polen ver rassend voor de dag. Onder leiding van de absolute vedette Bouderba- la (hij komt uit voor het Zwitserse Sion) was Marokko veel dreigender dan Engeland. Het speelde tech nisch goed verzorgd voetbal en in de persoonlijke duels was het ster ker. Dat resulteerde in een aantal serieuze mogelijkheden, maar Bou- derbala, Krimau en Khalifa misten net dat kleine beetje geluk. Kort voor rust moest de ploeg van Bobby Robson een fikse aderlating ondergaan. Eerst moest sterspeler Bryan Robson geblesseerd het veld verlaten (zijn vervanger was Steve Hodge) en enkele minuten later kon middenvelder Ray Wilkens de kleedkamer opzoeken. omdat scheidsrechter Gabriel Roa Gonza les hem de rode kaart voorhield. Wilkens kreeg in de 38e minuut geel voor een zware overtreding en toen hij in de 43e minuut commentaar leverde op de leiding van de arbiter, kon hij verdwijnen. Engeland moest verder met tien man. In de tweede helft ging Glenn Hoddle (hij staat in de belangstel ling bij Ajax) centraal op het mid denvelder, maar ook dat bracht niet de gewenste verandering.De kansen bleven uit. Marokko drong in die tweede fase ook niet meer echt aan. De equipe van coach José Faria stelde zich tevreden met een puntendeling en vertraagde het spel. Vreugde over de overwinning bij de Hongaarse spelers. Maar al juicht Lajos Detari (10). de maker van het tweede doelpunt, na het laatste fluitsignaal, de schamele 2-0 is waarschijnlijk onvoldoende om de volgende ronde te bereiken. (Van een speciale AN P-verslaggever IRAPUATO - Nederlaag noch score van de Hongaren tegen de Sovjets zijn een vergissing geweest. Vrijdag in Irapuato speelde het elftal, dat Nederland voor de WK uitschakelde, maar Oranje voor de Europese titel strijd opieuw zal ontmoeten, tegen Canada net zo lamlendig als tijdens de strafexpeditie van de Sovjets. De prijs, die door Hongarije betaald moest worden voor de tweede wan prestatie in het toernooi van Mexico, was laag aan de ene kant en hoog aan de andere. Laag. omdat er gewonnen werd, zij het slechts met 2-0, hoog, omdat het doelsaldo dwingt tot een overwinning op Frankrijk om de vol gende ronde te bereiken. Dat lijkt een onmogelijkheid. Het voetbal van de Hongaren was even onvoorstelbaar als onbegrijpe lijk. Canada, minder dan tegen de Fransen, had in doelman Lettieri (bij een temperatuur van dertig graden voor rust in een lange broek) een zwakke sluitpost, die zich de eerste treffer van Esterhazy, na 114 seconden slechts, volledig mocht aanrekenen. De typische zaaldoelman is van mini male afmetingen, komt nooit van de lijn af, maar de Hongaren probeerden vrijwel nimmer met hoge ballen ge bruik te maken van deze kwetsbaar heid. Er waren meer spelers bij de Canadese zaalvoetballers, die bij dit wereldkampioenschap niets te zoeken hadden. Middenvelder James en linksachter Wilson bijvoorbeeld. Coach Waiters verving het tweetal al voor rust. Hongarije had toen overi gens geen druk gelegd op die zeer zwakke plekken. Het elftal van Mezey legde trouwens nergens druk. voor tijd) de rode kaart voor een volgende overtreding, die echt niet door de beugel kon. Coach Waiters gebruikte Segota. zijn vaardigste aan valler, te laat. Net zoals Segota, na de Amerikaanse zaalcompetitie, ook pas laat was gearriveerd, te laat zelfs, omdat zijn paspoort ook nog verlopen bleek. Canada kon leuk ballen, niets minder dan de Hongaren, die zelfs tegen dit elftal met „rubberen" benen speel den. De Canadezen echter hadden niemand, die in het strafschopgebied een voortzetting kon geven aan leuke opzetjes van het middenveld. De Noordamerikanen liepen zichzelf in het laatste kwart van de strijd nog voorbij en struikelden keer op keer de Hongaarse buitenspelval binnen. Zij vergaten ook, dat een aanvallen de ploeg aan zijn verdediging moet denken. Dat werd een kwartier voor tijd door Detari uitgebuit. Daarmee kregen de Hongaren een erg ruime beloning voor het enige, waarvan zij meer bezaten dan de Canadezen: er varing. Trainer Gyorgi Mezey was in alle staten na afloop. „Ik ben in deze wedstrijd dertig jaar ouder geworden. De hoofdzaak is echter, dat we gewon nen hebben en twee punten rijker zijn. We hebben vandaag niet alleen tegen Canada gespeeld maar ook tegen onze eigen zenuwen. De 0-6 tegen de Sov jetunie was nog lang niet vergeten." Trainer Tony Waiters van Canada was nog kwaad over de snelle treffer van Esterhazy. „Dat domme doelpunt in de tweede minuut was de belang rijkste gebeurtenis in deze wedstrijd. We hebben ons snel hersteld van die tegenslag. In de tweede helft hebben we alles geprobeerd om voor de gelijk maker te zorgen. We hadden in de gaten, dat we dicht bij een gelijkspel waren, tot Hongarije voor de tweede keer raak schoot." Hongarije - Canada 2-0 (1-0), 2. Esterhazy 1-0, 76. Detari 2-0. Scheidsrechter: Jamer El-Sharif (Syr); toeschouwers: 8.500. Geel: Lenarduzzi (Can), geel en rood: Sweeney (Can) Hongarije: Szendrei: Sallai. Kardos, Gara- ba en Varga; Nagy (63. Dajka), Burcsa (29. Roth), Detari en Bognar; Kiprich en Ester hazy Canada: Lettieri; Lenarduzzi, Bridge, Sa muel en Wilson (41. SweeneyRagan, Nor man. Gray en James (54. Segota); Vrablic en Valentine. De ploeg, die een grote score nodig had om iets goed te maken na de pijnlijke ouverture tegen de Sovjetu nie, bouwde niet door op de ope ningstreffer, die de Canadese zwakke punten al meteen had blootgelegd. In plaats van door te stormen tegen elf voetballers, die iets meer dan door snee techniek in huis hebben, maar totaal geen elftal vormen, haalde Hongarije alle vaart uit het spel. De onmacht van de Hongaren en de felheid van de Canadezen leidde er na rust zelfs toe, dat er langdurig in de richting van Szendrei werd gevoet bald, dat Canada veel betere moge lijkheden kreeg dan die ene, waaruit Esterhazy al zo vroeg in de wedstrijd had gescoorde. Sweeney en Segota, de invallers, wa ren duidelijke versterkingen. Swee ney bracht bovendien een portie hard heid mee, die hem een gele kaart kostte voor een poging een einde te maken aan de voetballoopbaan van Kiprich, en vervolgens (vijf minuten De doelman en aanvoerder van het Portugese elftal, Manuel Bento, heeft donderdag tijdens een oefenpartij zijn linker enkel gebroken. MONTERREY (ANP) - Manuel Ben to, de doelman van het Portugese elftal, heeft donderdag tijdens een trainingspartijtje zijn linker enkel gebroken. De 37-jarige aanvoerder van het Por tugese team speelde tijdens de trai ning als aanvaller en kwam daarin met een ploeggenoot in botsing. Het genezingsproces zal volgens teamarts Augusto Camacha Vieira, die het been meteen in het gips zette, geen complicaties geven. In de tweede wedstrijd van Portugal, zaterdagnacht tegen Polen, zal Bentc waarschijnlijk worden vervangen door de 38-jarige Vitor Damas van Sporting Lissabon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 7