Bibliotheekfiliaal in Burgh-Haamstede klaar Eksters kennen geen pardon voor eendenk weker Driekwart B en w Goes negeren advies over organisatiestructuur Vereniging van Avondscholen wil een kort geding inning lesgelden PZC/ provincie DISCUSSIENOTA 'GRONDTRANSA CTIES 16 Klarenbeek LTS Groot Stelle Rode Kruis hield grote oefening in Zoutelande Huisnummers VERVANGING RIJDENDE 'BIEBS' Automobilist reed door na botsing geparkeerde auto RUIM 25 KUIKENS AL SLACHTOFFER VOORKEUR VOOR TWEE DIRECTEUREN 'ONBEHOORLIJK BESTUUR MINISTER Politie verwijdert fietsen van Goese stationsplein B en w Vlissingen:] schadeclaim van 'Martina' afwijzenI Versterking VLISSINGEN Wandeldriedaagse Buitenlanders Toename Chaos Waterfietsen ZATERDAG 7 JUNI 1986 Middelburg gebaat bij werkgelegenheidsfonds MIDDELBURG - Als de gemeente Middelburg een werkgelegenheidsfonds instelt waaruit met subsidies nieuwe structurele arbeidsplaatsen worden gecreëerd, dan dient dat fonds een brede doelstelling te krijgen. Directe financiële steun aan het bedrijfsleven zou het vestigingsklimaat in Middelburg kunnen verbeteren en als gevolg daarvan de werkgelegen heid bevorderen. Tot nu toe kwam de gemeente de bedrijven alleen indirect tegemoet door kortingen te verstrekken bij de verkoop van grond. Dat blijkt uit een discussienota van de gemeentelijke werkgroep 'grondtransacties', waar over de commissie economische za ken advies moet uitbrengen tijdens een vergadering die maandag 16 juni vanaf 19.30 uur in het stadhuis wordt gehouden. Het college van b en w heeft in zijn vergadering van 3 juni de hoofdlijnen van het discussiestuk onderschreven. Het uitgangspunt van de notitie is dat het de gemeente momenteel ont breekt aan een regeling voor het verle nen van financiële steun aan bedrij ven. De werkgroep wil met het instel len van een werkgelegenheidsfonds de mogelijkheden voor financiële tege moetkomingen ten opzichte van de huidige situatie verruimen. Zo zou de werkgelegenheid bij zich in Middel burg vestigende bedrijven (beginnen de ondernemingen of bedrijven van elders) met maximaal tweeduizend gulden subsidie per nieuwe arbeids plaats gestimuleerd kunnen worden. Ook al bestaande Middelburgse on dernemingen, waarbij nieuwe banen ontstaan door uitbreiding, innovatie of verplaatsing verdienen subsidie, aldus de notitie. Daarnaast vindt de werkgroep steun voor nieuwe werkgelegenheid in de dienstverlenende en toeristische sec toren een overweging waard. Ook perspectiefrijke beginnende bedrijven en risicovolle projecten die op termijn winstgevend kunnen zijn, moeten in aanmerking komen voor een 'finan cieel duwtje in de rug'. Voorts zou de gemeente in de knip kunnen tasten voor het behoud van arbeidsplaatsen bij in moeilijkheden verkerende be drijven, waarbij dit volgens de nota niet moet uitmonden in 'water naar de zee dragen'. Tenslotte acht de Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten, artikelen of commenta ren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Ano nieme inzendingen of stuk ken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweigerde brie ven kan niet worden gecor respondeerd. werkgroep het van belang dat het in dienst nemen van langdurig werklo zen wordt bevorderd door een bijdra ge uit het werkgelegenheidsfonds. De subsidie loopt op van duizend tot zesduizend gulden per arbeidsplaats. Per geval wordt beoordeeld of steun wordt verleend en in welke vorm dat moet plaatsvinden, zo blijkt uit de discussienota. De werkgroep adviseert om de kor tingsregeling bij invoering van een dergelijk fonds te laten vervallen. De basis van het fonds kan met het restant van het hiervoor gereserveer de bedrag worden gevormd samen met het aflossingsgeld van de aan de SEOZ (Stichting voor economische ontwikkeling Zeeland) verstrekte le ning. De vraag of een gemeentelijk werkge legenheidsfonds gezien de reeks be staande regelingen van het rijk en provincie (die heeft al een eigen MIDDELBURG - Aan de Klarenbeek LTS in Middelburg slaagden de vol gende kandidaten voor het examen le tijdvak: Afdeling Mechanische techniek: Chris Baan; Marcel Beekman; Jaco Blokpoel; Marcel de Bokx; Peter Boone; Peter Bras ser; Wilco v.d. Broeke; Tonnie Bustraan; Robin Buys: Francois Dees; Ronald Dek ker; Jan Faasse; Andre Francke; Arjen van Gent; Paul Goossens; Bob Götzsch: Bas de Jager; Corné Janse; Johnny Janse, Marco de Jonge; Ab Karreman; Wim Kersten; Bram van Keulen; Jan Kodde; Dennis v.d. Linden; Wim Louwerse; Erik Luyendijk; Johan Lijkema; Han Maljaars; Marcel Mari- nisse; Kees Meerman; Hans Meulmeester; René Moens; Bram Ovaa; Rudy Ovaa; Han Paauwe; Johan de Pan; Bram Provoost; Jacco Riemens; Wim de Ridder, Hans Roskam; Johan Rijborz; Erik Scholten: Edward Serier; Wim van Sighem; Alexan der Sluizeman: Jeroen van Sluijs: Marchel de Smit; Ronald Sohier; Perry Stoel; Ron Streppel; Jan Sturm: Marco Sturm; David Tange; Marco Tevel; Bram Verhulst; Arjo Verhage; Alberto Verlinde; Frank Versluis; Arno de Visser; Jan de Visser; Paul Vos kamp; Robbie de Vries; Dirk Jan Weststra- te; Maurice de Zwaan, Afdeling bouwtechniek: Robert Jan Au- gustyn; Casper van Belzen; Marco Bosman; Rob Bosschaart: Jeroen Bostelaar; Erwin de Brabander: Gilko Davidse; René de Feijter; René Goedbloed; Eric Goedegebu- re; Bert Jan v. Goudswaard; Gerry de Graag: Peter de Graag; Jaco Griep; Michel van Hese; Maarten Ingelse; Wim Jobse; Ronald de Jonge; Daan Joziasse; Jeroen Kamphuis; Marco Kempe; André Kerkho- ve; Hen Lambermont; Johnny Langerak; Bert v. d. Linde; Philippe Marteyn; Marcel v. d. Meule; Jan Meulmeester; Adryan Moerdijk; René v. Moolenbroek; Tony Pfaff; Henk Poppe; Ronnie Roose; Giel Schout; Leon Schroevers; Edwin Slinger land; Ad van Sluijs; Ronny Vermeulen; Menno Verwoerdt; Remco de Visser; Erwin Vrijenhoek; Ronnie de Waardt; Marco Wis se. Afdeling installatietechniek: Marco van Belzen; Huib Brinkman; Jan Corbijn; Her man Dreessen; Charlie Elslander: Wim Hengst: Ard Jakobsen; Bram Jobse; Koos Kooper; Piet Maljaars; Raymond Meegdes; Adri Peene; Hans Peene; Wim van Peene; Alfred Poppe; Harm Riemens; Ard van Schagen; Alfred Taniwel; Jan Vaardegem; Henk de Visser; André Vreke; Roland van Waarde. Afdeling elektrotechniek: Johnny Baars; Rob Baljeu; Ad Berkman; Jan Boone; Erwin de Bree; Erno Bron; Gerard van Duyn, Jan Peter Duvekot; Raimond van Gils; Michel de Graaf; Peter Hoefkens; Erwin v. d. Hooft; Bert Huige: Marcel Israël. André Jacobse; Rudi Jansen; Taco Jonker; Martin Koppejan; Mieke Korstan- je; Leon Kreft; Arjan Kroonen; Tjacco Kruysse; Maurtis de Lange; Peter Lokker; Robin Louwerse; Erik Louws; Boudewijn Maljers; Freddy van Norden; Mark de Pag- ter; Remco Post; Jan de Ridder; Philip Riemens; Thomas Siahaya; Jan Willem Spapé; Peter v. Sparrentak; Rico Tran. Marco Velleman; Rens Vermeulen; Robin Vogel; Leo Volkers; Carlo Welleman; Frank v. 't Westeinde. Geïntegreerde cursus booglassen: L. A. Adriaanse; A. Dominicus; A. S. van Keulen; P. J. Koppejan; R. Pieterse; W. J. de Ronde; P. J. Vermeule. GOES - Bij de scholengemeenschap voor lager beroepsonderwijs (lbo) 'Groot Stelle' in Goes behaalden de volgende cursisten het diploma gevor derden booglassen: P. J. de Baar, Lewedorp; C. Broerse, 's-Heer Hendrikskinderen; E. Dominicus, Biezelin- ge; J. P. Dijkwel, Kapelle; R. A. C. Jonge- neelen, 's-Heer Arendskerke; L. J. van Lie- re, Nieuwdorp; P. Meeuwsen, Krabbendij- ke; S. M. Noordijk, Wissenkerke; P. M. J. C. Stouthamer, Ellewoutsdijk; P. M. Verheij- ke, Ellewoutsdijk; A. G. de Haze, Kamper land; H. Hogeman, Goes; L. G. Hoogerland. Wolphaartsdijk; W. J. J. van Hove, Goes; C. R. J. Koster, Waarde; A. L. van der Made. Heinkenszand: A. A. van Put. Goes; M. H. C. Veerhoek, Schore; H. J. de Wilde, Ril- land-Bath. Gevorderden autogeen lassen: K. O. Misaine, Oost-Souburg. fonds voor werkgelegenheid) noodza kelijk is, wordt door de werkgroep met 'ja' beantwoord. Een eigen ge meentelijke regeling zou de concur rentiepositie van Middelburg ten op zichte van andere vestigingsplaatsen kunnen versterken. Anderzijds kan de gemeente met deze regeling voor ieder bedrijf 'maatwerk' leveren. De werkgroep voert voorts het argu ment aan dat Middelburg dan een eigen beleid kan voeren met betrek king tot experimentele bedrijfjes, be ginnende ondernemers, perspectiefrij ke sectoren en kansarme groepen op de arbeidsmarkt. Verder wijst men erop dat een groot aantal bedrijven niet voor de provinciale en rijksrege lingen in aanmerking komt. Ook de concurrentiepositie van Middelburg wordt er met deze regelingen niet beter op. De werkgroep zendt binnenkort nog een notitie aan b en w, waarin voor stellen worden gedaan over een goe de ontie- en voorkeursregeling. Buurtvoetbal 'De Eilandboys' houdt zondag 15 juni het jaarlijkse voetbaltoernooi op het veldje op 'Het Eiland' in Vlissingen. Aan dit toer nooi, dat om 12.00 uur begint, nemen onder meer ploegen deel van de speel tuin De Oude Stad, Van den Akker en cafë De Hoppit. Een ploeg moet be staan uit vijf spelers en een keeper. ZOUTELANDE De afdeling Valke- nisse van het Rode Kruis heeft woensdagavond een oefening gehou den, in samenwerking met de rijks politie van Valkenisse, de brand weerkorpsen van Zoutelande, Kou- dekerke en Biggekerke. Deze speelde zich af in en bij de kantine van de voetbalvereniging 'De Meeuwen' aan de Westkapelseweg in Zoutelande. In toaal namen er 16 'slachtoffers' aan deel, gespeeld door de leden van de Landelijke Opleiding tot Uitbeelding van Slachtoffers (LOTUS), de jeugd brandweer en leerlingen van de christelijke basisschool in Zoutelande die in het bezit zijn van een jeugddi- ploma EHBO-A. Zij speelden de deel nemers van een jeugdvoetbaltoer- nooi, die na afloop 'slachtoffer' waren geworden van een ontploffing van de centrale verwarming in de kantine. Naar aanleiding van die explosie was brand uitgebroken, die zich uitbreid de naar de kleedkamers. De hulpver leningswagen van Biggekerke moest worden ingezet, in verband met een 'aanrijding' van een busje tegen een laadschop. Naar aanleiding van het verslagje in de PZC van 12 mei van de 35e Zeeuwse wandeldriedaagse moet ons het vol gende van het hart. Als wandelaars worden wij niet graag op de tenen getrapt en stellen wij er evenmin prijs op dat men voor onze voeten loopt. Oók niet in de figuurlijke zin van het woord. En dat is in uw verslag toch wel het geval. U geeft een beschrijving - van de aankomst, na drie dagen wan delen, en gaat slechts in op de voor stelbare fysieke conditie van de deel nemers. Ons inziens was het beter geweest de voldoening die zo'n presta tie ondanks vermoeidheid en bijko mende verschijnselen geeft, te bena drukken. Daarmee had u de wandel sport een betere dienst bewezen. Nu legt u het accent op het negatieve. Alsof een wandelaar zijn prestatie afmeet aan de bos bloemen die hij ontvangt. En alsof een goede wande laar vóór de aanvang van een drie daagse niet de nodige maatregelen weet te nemen tegen transpiratie en andere, overigens volkomen normale en te verwachten verschijnselen. In dat verband menen wij dat uw artikel tje de wandelsport in een minder goede reuk zet en de 'geïnteresseerde' lezer op het verkeerde been. Fam. G. Versluis Vrijheidslaan 84 Amsterdam Het artikel in de PZC van 6 juni over de wijziging van de huisnummers in het Groenewoud te Vlissingen noopt tot enige reactie onzerzijds. Aanvang 1983 deed zich in de Molenstraat te Vlissingen een identieke problema tiek voor. Ten eerste onnodig, ten tweede onlogisch werd de Westzijde van deze straat vernummerd (met dezelfde geschetste gevolgen). Reeds op 3 juli hebben wij een AROB- bezwaar ingediend (Reaktie Gemeen te Vlissingen op 22 augustus 1983). Onze vereniging besloot de procedure niet voort te zetten om de volgende redenen: 1.) onze eerdere ervaringen met het democratisch 'inspraak-AROB-stel- sel'; 2.) de aan de procedure verbonden kosten. Met betrekking tot 1) zij verwezen naar de uitspraak van de betreffende ambtenaar: ,,Dat verliest u toch". Overigens dient dit artikel slechts tot 'geheugensteun' van de wethouder: den heer W. Wisse. Bewonersvereniging 'De Molenstraat-V lis sing en' G. B. L. v. Resteren secretaris BURGH-HAAMSTEDE - In de oude huishoudschool 'De Schutse' aan de Julianastraat te Burgh-Haamstede is vanaf maandag 16 juni een bilbio- theekfïliaal van de Stichting Ge meenschappelijke Bilbiotheekvoor- ziening Schouwen-Duiveland geves tigd. Twee lokalen van de schqol werden uitgebroken waardoor een grote zaal met tussenschotten is ont staan. Dit filiaal vervangt de biblio- WISSENKERKE In de nacht van woensdag op donderdag is zware schade ontstaan aan de personenauto van D. de J. die in de Julianastraat te Wissenkerke geparkeerd stond. De auto werd aangereden door een tot nu toe onbekend gebleven automobilist. bus en de zomerse toeristenbiblio theek. De openingstijden zijn maandag-, dinsdag-, en woensdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur, donderdagmorgen van 9 tot 12 uur en maandag- en vrijdagavond van 19 tot 21 uur. De biblio bus blijft zoals voorheen komen in Renesse, Serooskerke en Noordwel- le. De bibliotheek is volkomen geschei den van de activiteiten in het dorps huis De Schutse. Het filiaal biedt dezelfde faciliteiten als de openbare bibliotheek in Zierikzee, hoewel de geautomatiseerde uitleen nog niet rond is. Een leesapparaat met microfi ches geeft informatie over alle boeken die beschikbaar zijn bij de openbare bibliotheken in heel Zeeland. Het fi liaal opent met een wisselcollectie van 5000 boeken, die de stichting huurt bij de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Deze collectie wisselt ge leidelijk twee maal per jaar. De na slagwerken behoren wel tot de eigen collectie. Het is de bedoeling dat in vijf jaar tijd het aantal boeken wordt opgevoerd tot 12.000, waarvan een groot deel zelf wordt aangekocht. In het zomerseizoen huurt het filiaal speciaal Duits- en Engelstalige boe ken voor de buitenlandse vakantie gangers, die tien gulden borg moeten betalen en vijftig cent per boek. Nederlandse vakantiegangers, die lid zijn van een openbare bibliotheek, leveren hun leeskaart in en krijgen een tijdelijke kaart, waarmee in de vakantie gratis boeken geleend kun nen worden. Burgh-Haamstede telt 300 jeugdle den, 300 volwassenen en 70 leden boven de 65 jaar. Met dit filiaal voor ziet de stichting Gemeenschappelijk Bibliotheekvoorziening Schouwen- Duiveland duidelijk in een behoefte. De officiële opening is donderdag 12 juni. Die avond tussen 19 en 21 uur houdt het filiaal open huis voor alle lezers en belangstellenden. Roman Hemelsoet kijkt naar zijn kuikens die nog niet door de eksters zijn meegenomen. ZANDSTRAAT - Roman Hemel soet uit Driekwart bij het gehucht Zandstraat maakt de trieste balans op. Ruim 25 kuikens van Kaapse Eenden en vier pauwkuikens zijn de laatste weken het slachtoffer geworden van de eksterplaag waardoor zijn twee hectare groot landgoed al enige tijd wordt geteis terd. „Het loopt werkelijk de spui gaten uit. Op deze manier houd ik niks meer over. Ik kan die kuikens toch niet alleemaal binnenhouden? Nee, het wordt tijd dat de ekster eens goed wordt aangepakt, want het probleem speelt in heel Zee land", aldus Hemelsoet. Volgens de eendenkweker („ik doe het zuiver als hobby") kennen de eksters geen pardon. „Ze komen met een enorme vaart aangevlogen, geven zo'n kuiken dan een flinke steek en gaan er dan met het beest je vandoor." Hemelsoet stelt vast dat een groot aantal vogels en andere kleine die ren niet veilig zijn voor de moordda- 'digheid en brutaliteit van de ek sters. „Ze jatten zo een paar eieren weg uit een hoenderhok. En straks in juli zullen ze zich weer tegoed doen aan fazanten- en partrijzen- kuikens. Enfin ze pakken alles, als je een zilveren lepeltje buitenlegt, dan zijn ze er zo mee vertrokken. Het zijn ongelooflijke beesten, heb je die snavel wel eens bekeken? Het is net een dolk." Hemelsoet heeft de 'eksterplaag' al verschillende malen bij de politie aangekaart. „Ze maken dan wel een rapport op, maar verder wordt daar niks mee gedaan. Ik geloof dat ik de burgemeester van Sas van Gent maar eens aan z'n jasje trek." Er is maar eën oplossing om van de eksters af te komen, zegt Hemelsoet en dat is ze met nest en al 'kapot schieten'. „Kijk, in België wordt er behoorlijk jacht op eksters ge maakt, daar is de overlast ook veel minder. Ik zou ze best hier in de buurt willen afschieten, maar ik krijg geen jachtvergunning van de rayoncommandant van de politie." Hemelsoet heeft de eksters al pro beren te bestrijden met giftige kip- peëieren die hem door een boer werden verstrekt. „Die had de eie ren ingespoten met strychnine. Heel effectief moet ik zeggen. De ekster prikt er een gat in, wil vervol gens wegvliegen met het ei en valt dood neer. Een paar keer is dat gelukt, maar ja die beesten hebben het in de gaten gekregen en ze kijken naar die eieren niet meer om." Een andere oplossing om van de eksters af te komen is volgens He melsoet de populatie van de Kie kendief („de natuurlijke vijand van de ekster") vergroten. „Een groot aantal kiekendieven kweken en die uitzetten in dit gebied", stelt hij voor. Maar het effectiefst is toch de jacht. „Eigenlijk moeten de jagers in Zee land de ekster maar eens aan gaan pakken. De ekster is immers vogel vrij verklaard. Het beest heeft geen enkel nut. Kijk, als je een echte natuurliefhebber bent dan schiet je de ekster af. Anders houden we geen enkele zangvogel meer over." Volgens Peter Maas van de Zeeuws-VIaamse Natuurbescher mingsvereniging 'De Steltkluut' zal het zo'n vaart niet lopen. Hij neemt het verhaal van Hemelsoet wel serieus, maar vindt het ook vanzelfsprekend dat hij veel last heeft van de eksters. „De eksters concentreren zich op plaatsen waar veel voedselaanbod is. Een plek waar tientallen kuikens rond lopen is voor hen dus interessant. Ik geloof niet dat het echt om een plaag in heel Zeeland gaat, maar aan de andere kant blijkt ook uit onze waarnemingen dat er een toe name is van de eksterpopulatie." 'Een natuurlijk verschijnsel', noemt Maas dat. Bovendien is het zo dat er de laatste tijd wat minder op eksters is gejaagd, stelt hij vast. Maas weet ook dat de ekster een sterke vogel is, die in staat is om te overleven op het moment dat ande re gevederde vrienden het laten afweten. „Dat heeft vooral te maken met het voedselaanbod in de winter. Dat bepaalt de grootte van de popula tie." Maas vindt dat de eksters zeker niet moeten worden afgeschoten. De vo gel is wel degelijk nuttig. Eksters halen inderdaad de nesten van fa zanten leeg, een vogel waar jacht op wordt gemaakt. „Voor de jagers is het wat dat betreft alleen maar makkelijk dat er veel eksters zijn", aldus Maas. De natuurbeschermer zegt dat het niet terecht is om onmiddellijk maar naar het wapen te grijpen op het moment dat 'vogels' overlast bezorgen. „Dezelfde situatie doet zich voor op de vuilstortplaats bij de Koegorspolder. Ik heb begrepen I dat er plannen zijn om de meeuwen daar te gaan afschieten. Het is toch logisch dat daar veel meeuwen zijn, er is een concentratie van voed-1 selaanbod. Daarom moeten er maatregelen genomen worden bij de bron. Dus zeg ik: dek het vuil met stukken plastic af." Wat de eksters betreft vindt Roman I Hemelsoet op zijn beurt dat er wel degelijk ingegrepen moet worden. „Ik hoop dat de jagers eindelijk I eens wakker worden. Er moet iets gebeuren. Ik heb nu pas weer 50 jonge haantjes besteld. Ik hou m'n hart als vast met al die eksters in buurt. GOES - Burgemeester en wethou ders van Goes willen, ondanks ander sluidende adviezen van IME-consult, het bureau dat opdracht kreeg een advies uit te brengen over de organi satiestructuur van het ambtelijk ap paraat, toch overgaan tot een organi satie met twee directeuren en vijf andersgeleide afdelingen. De direc ties en afdelingen ressorteren dan direct onder de gemeentesecretaris, iets wat door IME sterk werd afgera den. IME adviseerde een structuur met vier directies te handhaven, zo dat niet meer dan vier personen OOSTBURG - De Vereniging van Avondscholen in Nederland (VAN) wil een kort geding aanspannen te gen het besluit van minister drs. W.J. Deetman van onderwijs om het ko mend schooljaar al een begin te ma ken met de centrale inning van de cursusgelden. Volgens de directies van de dag- en avondscholen is er sprake van onbehoorlijk bestuur, omdat de bewindsman gemaakte af spraken niet nakomt. Eerder werd overeengekomen dat er eerst op een beperkt aantal scholen een proef met de centrale inning zou worden opge start. Zoals gemeld wil de minister voor alle leerlingen van 18 jaar en ouder over gaan tot een betalingsregeling waar bij de overheid als kassier optreedt. Omdat de besturenorganisaties van het voortgezet onderwijs bezwaar maakten tegen een overhaaste invoe ring, gaat de centrale inning op die scholen pas met ingang van het schooljaar 1987-1988 van start. Alleen voor de dag- en avondscholen maakt de minister een uitzondering: die krij gen de nieuwe regeling meteen in augustus opgelegd. „Een absurde si tuatie", vindt vice-voorzitter A. Ver donk van de vereniging van avond scholen uit Oostburg. Er zijn volgens hem sluitende afspraken gemaakt over een proefperiode. „De minister heeft zelfs in de kamer verklaard dat een eventueel negatieve uitkomst van de proef aanleiding kan zijn om van de centrale inning af te zien. En nu krijgen we vrijdag opeens te horen dat de nieuwe maatregel zonder proefpe riode integraal voor de dag- en avond scholen wordt opgelegd. Dat kan niet, dat is onbehoorlijk bestuur aldus Verdonk. Het argument van de minister dat er zich geen scholen voor de proef heb ben aangemeld klopt volgens de VAN- vertegenwoordiger niet. Hij zegt: „Vo rige week donderdag hebben zich in principe acht scholen bereid ver klaard aan de proef-inning mee te doen. Ze wilden echter eerst op een rijtje gezet zien wat er precies van hen wordt verwacht. Het departement werd gevraagd alles even op een rijtje te zetten. Als antwoord komt dan de integrale invoering van de centrale inning". Verdonk is er van overtuigd dat de overhaaste invoering tot een chaos zal leiden in de administratie. Vele scholen zijn nu al bezig met de in schrijving van nieuwe cursisten. Mi nister Deetman heeft aangekondigd dat het lesgeld van de kandidaten, die zich voor 1 augustus hebben aangemeld, niet door de overheid wordt geïnd. Verdonk daarover: „Dat betekent dat je verschillende soorten leerlingen krijgt. Zoiets werkt de onduidelijkheid in de hand". Het bestuur van de VAN neemt vol gende week dinsdag het definitief besluit over een procedure bij de Raad van State. Voor die tijd probeert de vereniging nog contact met de minister op te nemen. De vice-voorzit ter verwacht daar weinig van, omdat de formatie van een nieuwe regering alle bewindslieden te zeer in beslag neemt. „Dat kort geding komt er vrijwel zeker, ik schat de kans op meer dan negentig procent", aldus Verdonk. De procedure bij de Raad van State betekent meteen dat de invoering van de centrale inning wordt opgeschort, tot er duidelijkheid in de zaak is en de Raad een uitspraak kan doen. direct verantwoording schuldig zijn aan de gemeentesecretaris. B en w willen, nu twee directiefuncties vakant zijn, tot opheffing overgaan en tegelijk gaan zoeken naar een meer bedrijfsmatige aanpak van de top structuur van de gemeente. Die herziening van de topstructuur luidt de vierde fase in van de uitvoe ring van de IME-aanbevelingen. Pas wanneer die is voltooid, willen b en w de structuur met twee directeuren en vijf afdelingen effectueren. Nietemin vraagt het college de raad om de beslissing alvast te nemen. Dat moet gebeuren in de vergadering van don derdag 19 juni. De raad bekijkt dan ook de proble matiek rond de waterfietsen in de Veste. B en w willen dat de vergun ning, die door hen is verleend, ge woon van kracht blijft. De bezwaren, die door omwonenden zijn ingediend, wil het college niet onvankelijk ver klaren. GOES - De Goese politie heeft de afgelopen dagen enkele tientallen fietsen verwijderd van het stations plein in Goes. De politie treedt daar regelmatig op, omdat de ingang van de stationshal en van het daarnaast gelegen postkantoor regelmatig wor den versperd door rijwielen, terwijl niet alle fietsklemmen bij het station bezet zijn. De eigenaren kunnen hun fietsen te gen betaling van 10 gulden afhalen bij het politiebureau. De politie zal de komende tijd doorgaan met het ver scherpt toezicht. Op het stationsplein staat met verkeersborden aangege ven dat fietsen alleen in klemmen mogen worden neergezet. Gevaar voor botulisme of voor cl volksgezondheid wordt, zo is uit oa derzoek gebleken, met de verhuur val waterfietsen niet in de hand geweil en ook verhoging van de parkeerdni acht het college niet waarschijnlrl Doorslaggevend vinden b en w I toestemming van de rijksdienst voi Monumentenzorg: die stemde in ral een bescheiden optrekje voor de vej huur van de fietsen. Het college ervan uit dat de dienst, die beker! staat om de strenge regelgeving, nool akkoord zou zijn gegaan wanneer (f berging voor het historische stad| beeld schadelijk zou zijn geweest. De openbare vergadering wordt f houden in het Stadhuis en begint o: 19.00 uur. VLISSINGEN B en w van Vlissi| gen zijn van mening dat er schadevergoeding moet worden ui gekeerd aan het BV Vakantie-oof 'Martina'. Dit bedrijf kan, tengevolj van vaststelling van het beste* mingsplan 'Westduin' in 1980, ml meer uitbreiden. 'Martina' eiste dai| voor een schadevergoeding. Het college komt tot zijn standpul op advies van de schadebeoordelintj commissie die, op verzoek van f Vlissingse gemeente raad, onderzot- heeft of de schadeclaim terecht is - commissi oordeelde dat dit niet 1 geval was. De commissie voor de ruimtelijl ordening besloot tijdens een vergaC ring in november 1985 de schat beoordelingscommissie in te scha«| len. Tijdens de vergadering van dinsdj 10 juni 1986 zal de commissie voorT ruimtelijke ordening zich opnie-1 over de kwestie buigen. De vergaf ring begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 16