\lanckaert over walcherse interesse: 29,- Toerclub Hulst houdt Randonneurs- fietstocht Komst Hoek-spelers naar Philippine 'n goede zaak chietingen van Dixhoorn Vaderdag kado Linksbenig Surfwedstrijden bij Groede- bad IN MEMORIAM LEON STROBBE-TROFEE LA URET: ZO 'N VERSTERKING NIET VER WA CHT HENNY MINNAERT WEES PLOEG DE WEG Accent Vuur Hogerop van de BMW-dealer Garage Verfcruggebv jDAG 6 JUNI 1986 ij Vlissingen krij g ik eker een eerlijke kans T-JANSTEEN Werner Blanckaert koos vijf jaar geleden voor een avontuur bij de gische vereniging Beveren. De linksbenige voetballer uit Sint-Jansteen kreeg echter geen egenheid om zich te bewijzen en keerde na een verblijf van een jaar terug bij Steen, de club armee hij vanaf zijn jeugd was verbonden. Blanckaert ontwikkelde zich daar aanvanke- i als voetballer van 'momenten'. Vorig jaar (toen Steen degradeerde naar de derde klas) s hij zelfs niet zeker meer van een plaats in de basis. Maar onder Peter van de Boogert elde Werner Blanckaert in het met een kampioenschap afgesloten seizoen als herboren, t nieuwe seizoen bij Vlissingen (op de valreep kwam de overschrijving rond) ziet de AtldCTS jarige aanvallend ingestelde middenvelder als een uitdaging. enorm veel kan leren, als was het alleen maar om sterker in mijn schoe nen te staan. Een trainer als Vermunt is hartstikke stipt, soms keihard. Ik vind het een uitdaging om door zo'n man gewaardeerd te worden. In mijn werk heb ik die discipline ook nodig. Maar ik zal nog wel eens zwarte sneeuw zien". belangstelling van de Walcherse |b heeft Werner Blanckaert aange- im verrast. Hij speelde voor de ;er met Steen tegen Vlissingen een /allende wedstrijd en wist zich van- iat moment verzekerd van de Vlis- gse interesse. „Ik was toen wel een :tje op zoek naar een succesje", ;t hij. „Via anderen heb ik begrepen Vlissingen wel belangstelling voor had. Maar een hele tijd had ik ts meer gehoord. Ik vond dat het )EWACHT In Café de Oude len in Koewacht werd een bejaar- ïschieting gehouden waaraan 24 ïutters deelnamen, slag hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; ste zijvogel: H. Jesoires, Koewacht; :ede zijvogel: L. Block, Stekene; grootste ital kleine vogels (6): J. Suy, Koewacht. IDDORPE Schutterssocieteit llem Teil hield een schieting in café Herberg in Zuiddorpe waaraan 30 ïutters deelnamen, slag: hoge vogel en tweede zijvogel: G. Meelen, Graauw; eerste zijvogel: D. gelman, Zuiddorpe: grootste aantal klei- vogels (6): M. Hamers, Westdorpe en G. Meelen, Graauw. 1SENISSE In café de Zeemeeuw Ossenisse werd een schieting ge ilden waaraan 30 schutters deelna- :n. slag: hoge vogel en eerste zijvogel: F. l\ St. Niklaas; tweede zijvogel: E. Col li. St.-Niklaas. Grootste aantal kleine ;els (51: L. de Clerck, Hamme, vliegende ;el C. de Clerk. IIDDORPE In café M. de Cock in iddorpe hield schutterssociteit Wil li Tell een schieting waaraan 30 ïutters deelnamen, slag: hoge vogel: F. de Waal, Koewacht, ste zijvogel: J. van Dam, Moerbeke; ?ede zijvogel: F. de Waal, Koewacht, iotste aantal kleine vogels (5), mevrouw Mey, Zuiddorpe en E. van Hoecke, iddorpe. DEWACHT In café de Oude Mo- in Koewacht werd een bejaarden- Meting gehouden waaraan 26 schut- :s deelnamen. hoge vogel, eerste zijvogel en twee- zijvogel: E. Janssens. Moerbeke. Groot aantal kleine vogels (4): G. Baart, lewacht. lORDSTRAAT In café Rude- rd in Noordstraat werd een schie- gehouden waaraan 10 schutters elnamen. hoge vogel: P. de Kind, Klooster- nde, eerste zijvogel: P. Maas, Klooster- nde, grootste aantal kleine vogels (6), J. n Dam, Walsoorden. OEWACHT Schutterssocieteit 1 Blaauwe Hoek hield een schieting café de Oude Molen in Koewacht laraan 28 schutters deelnamen, tslag hoge vogel, eerste zijvogel en twee- zijvogel J. de Waal, Koewacht. Grootste ntal kleine vogels (6) J. Vermeersen, at-Jansteen. JIDDORPE In café M. de Cock in iiddorpe hield schutterssocieteit Sebastiaan een koningsschieting aaraan 32 schutters deelnamen. Koning, R. van Haelst, Zuiddorpe, 'ste minister G. de Hondt, Zuiddorpe, 'eede minister, G. de Clerk, Zuiddorpe. LOOSTERZANDE In café Molen- )f werd een bejaardenschieting ge- iuden, waaraan 28 schutters deelna- en. tslag: hoge vogel en eerste zij vogel F. de eijer, Ossenisse, tweede zijvogel D. Beu- ers, Hulst, grootste aantal kleine vogels 1 D. Verstraeten, Hulst. OEWACHT In café P. de Vlieger erd een bejaardenschieting gehou- en, waaraan 21 schutters deelnamen, [tslag: hoge vogel en eerst en tweede jvogel werden verloor, grootste aantal eine vogels (3) L. de Groene, St.-Jansteen i R. Ongenae, Koewacht. OEWACHT In café P. de Vlieger erd een bejaardenschieting gehou- -n, waaraan 30 schutters deelnamen, 'tslag: hoge vogel E. de Guchteneire, oewacht, eerste zijvogel R. Colpaert, oerbeke, tweede zijvogel J. v. Dorselaer, -Jansteen, grootste aantal kleine vogels G. de Maaijer, St.-Gillis-Waes. SSENISSE In zaal Hof ter Nesse crd een schieting gehouden, waar in 20 schutters deelnamen. 'slag: hoge vogel J. de Kort, Ossenisse, rste zijvogel F. de Meijer, Ossenisse, cede zijvogel A. Remijn, Ossenisse, ootste aantal kleine vogels (7) F. de eÜer, Ossenisse. ook een beetje eenzijdig gesteld werd: als ik bij Vlissingen wilde spelen, moest ik maar bellen". „Na het kampioenschap met Steen was ik er voor mezelf echt uit. Ik heb Peter van de Boogert ook gezegd dat ik zou blijven. Maar daarna kreeg ik een telefoontje van Paul Hermsen. Toen stond ik voor een dilemma: ik moest kiezen voor de zekerheid bij Steen öf Vlissingen. Uiteindelijk is het Vlissingen geworden, omdat het in sportief opzicht toch een geweldige uitdaging is. Na een gesprek met Paul Hermsen en Piet de Jong was de overschrijving halverwege vorige week rond". Voordat Werner Blanckaert de knoop doorhakte, zette hij alles nog eens op een rijtje. Hij twijfelde vooral aan de noodzaak van Vlissingen om hem aan te trekken. „Er zijn vier spelers weg, maar ze hebben zes spelers aange trokken", rekent hij voor. „Die heb ben ze natuurlijk niet voor niets gevraagd, hoewel ik me wel eens afvraag of iedereen altijd door Vlis singen is gevraagd. Maar ik heb be grepen dat ze er nog graag een links benige speler bij wilden hebben. Dat is natuurlijk helemaal geen garantie dat ik er straks in sta". „Toen ik bij de UEFA's van Beveren kwam, was de trainer ook weg van me, maar ik heb nooit een eerlijke kans gehad. Dat elftal speelde erg goed en de trainer ging uit van het principe: 'never change a winning team'. Ik kreeg dus geen kans op te spelen. Ik weet zeker dat ik bij Vlissingen wel een eerlijke kans krijg in de voorberei ding. Als hetzelfde zou gebeuren als bij Beveren, dan zou ik dat niet fair vinden". (Advertentie) Polo van 39,- nu Promenade Noordstraat 23 4531 GB Terneuzen De pas 22 jaar geworden student aan de hogere beroepsopleiding voor ver pleegkundigen in Goes beseft echter dat zijn eigen instelling van doorslag gevend belang kan zijn om een plaats in de basis af te dwingen. Werner Blanckaert stond bij Steen min of meer bekend als een flierefluiter, die dank zij zijn kwaliteiten toch wel van een vaste plaats in het eerste verze kerd was. „Ik ben zelf heel gemakke lijk", geeft hij toe. „Ik vergeet wel eens afspraken en kom geregeld wat later („voor mijn verjaardag heb ik trou wens een horloge gekregen"). Daarom geloof ik ook dat ik bij Vlissingen „Het nieuwe seizoen zal compleet anders zijn dan dit jaar bij Steen in de Vierde klas. Voor mij was dit seizoen pure ontspanning. Er werd wel iets verwacht van mij, maar ik stond niet echt met bezieling op het veld. Misschien ging het juist daarom wel zo goed, ik stond nooit onder druk. Ik weet dat ik soms veel te veel alleen doe, maar zoiets ontwikkelt zich in bepaalde situaties. Door die individuele speelwijze heb ik mis schien een paar wedstrijden beslist, maar ook punten verspeeld. Ik weet echter dat ik ook direct kan spelen. Het is niet zo dat ik bij voorkeur veel alleen doe". Werner Blanckaert voorziet nog de meeste problemen in zijn stagejaar aan de HBOV. „Dat gaat voor", vindt hij. „Ik kan op voorhand niet zeggen of ik stage ga lopen in Middelburg of in Vlissingen, het kan net zo goed Goes worden. Uit de reacties op school heb ik wel al begrepen dat er totaal geen rekening zal worden ge houden met mijn overgang naar Vlis singen. Ik denk ook niet dat Vlissin gen in die sfeer iets kan 'regelen'. Op school zeggen ze gewoon: je moet een keuze maken. Ik vind dat ergens absurd. Ik moet die opleiding halen, dat is een grotere zekerheid dan de voetballerij. Maar ik zal er alles aan doen om bij Vlissingen te slagen". Wèrner Blanckaert HULST Een uitdaging noemen de meesten het. Anderen zeggen: „Je bent gek als je aan een dergelijk evenement deelneemt". Desondanks trekken de zogenaamde Randonneurs-fietstochten in zowel Nederland als daarbuiten een redelijke deelname. Randonneurs-tochten zijn lange afstandstochten, die binnen een bepaalde tijd dienen te worden afgelegd. De toerclub Hulst organiseert zatedag een dergelijke tocht: de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen over een afstand van 300 kilometer, die door de deelnemers binnen twintig uur dient te worden afgelegd. Het begrip Randonneur bestaat al de 200 binnen de gestelde termijn is lang in de georganiseerde toertoch ten-wereld. Het was Henry Des- grange, die ook aan de wieg van de Tour de Franse stond, die dit be grip in 1904 in het leven riep. In eerste instantie was het een tocht over 200 kilometer, maar al snel werden deze afstanden opgevoerd tot 300 kilometer en uiteindelijk zelfs tot 600 kilometer. Ook in Nederland kwamen er Randon neurs-tochten en kan men ook Randonneur worden als de ver schillende afstanden (200, 300, 400, 500 en 600 kilometer, in deze volg- ordel zijn volbracht. „Maar je mag pas aan een tocht over 300 kilome ter deelnemen, tenminste om het randonneur-brevet te behalen, als volbracht. Het staat uiteraard vrij om deel te nemen aan iedere tocht. Voor de meesten is het een uitda ging om een dergelijke tocht te kunnen volbrengen. Vandaar, dat wij deze tocht hebben georgani seerd", aldus Fons van Dorsselaer van de tc Hulst. De 300 kilometer lange Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen dient zaterdag binnen twintig uur door de deelnemers te zijn afgelegd. Tus sen zaterdagmorgen 05.00 uur en 05.45 uur staat de inschrijving voor deze tocht open in 't Ros Beijaart aan de Stationasstraat in Hulst. Het is voorts een vrije toertocht, die volledig is 'afgepijld'. GROEDE De Wielingen-bokaal, vo rig jaar voor de eerste maal inzet van de surfwedstrijden in Groede, wordt zondag voor de tweede maal betwist. Gezien de grote belangstelling in 1985, verwachten de organisatoren een 40-tal deelnemers in alle catego ries. De plaats waar de wedstrijden worden gehouden heet de Verklikker en is gelegen tussen Groede-bad en Nieuw- vliet-bad. Als wedstrijdbaan wordt weer een slalomcircuit uitgezet. Het aantal deelnemers bepaalt hoeveel series worden gevaren. Inschrijven is moge lijk vanaf 11.00 uur in het strandsurf- centrum Matour, waar rond 17.00 uur ook de prijsuitreiking zal plaatsvin den. De eerste start wordt gegeven om 12.00 uur. ADVERTENTIE Een beeld uit de wedstrijd van vorig jaar. LAMSWAARDE Het is inmiddels al weer tien jaar geleden dat het wielercomité Lamswaarde in samenwerking met de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen besloot om ter nagedachtenis van de tijdens een trainingsrit verongelukte amateur-wielrenner Leon Strobbe een wed strijd voor amateurs te organiseren. Zonder onderbreking werd deze strijd ieder jaar verreden; zaterdag wordt dan ook voor de tiende maal gestreden om de in momoriam Leon Strobbe-trofee. Het wielercomité van Lamswaarde heeft besloten er een complete wielerdag van te maken. Naast de amateurs komen zaterdag ook de nieuwelingen en de junioren aan het vertrek. De laatste twee categorieën komen in plaats van de trimmers, die voor gaande jaren steeds actief waren in Lamswaarde. Maar het voor de or ganisatie vooral een teleurstelling, dat er met name bij de nieuwelin gen weinig inschrijvingen zijn bin nen gekomen. Dat is vooral een gevolg van het feit, dat er momen teel in Zeeuwsch-Vlaanderen geen enkele nieuweling actief is. „Maar dat is uiteraard een wisselwerking; als er geen wedstrijden zijn, komen er zeker geen nieuwe renners. Van daar dat we vanaf het eerste mo ment er voor hebben geijverd, dat ook deze categorie aan bod zou kunnen komen in Lamswaarde. Daarom ook is een intiatief van Lamswaarde en ook van Aarden burg (waar vorige week een wed strijd voor nieuwelingen werd verre den, red.) zonder meer toe te jui chen. We moeten er naar blijven streven om ook weer nieuwelingen binnen de regio te krijgen. Daarom zijn deze wedstrijden een stimulans. En ondanks de geringe deelname vinden we dat deze wedstrijd toch doorgang moet vinden", aldus Pe ter Wisse uit Terneuzen, die de inschrijving voor zijn rekening heeft genomen. De nieuwelingen openen zaterdag het programma om 13.30 uur met een wedstrijd over 40 kilometer. In totaal zijn er een vijftiental in schrijvingen. Na de nieuwelingen is het de beurt aan de junioren, ruim vijftig aan meldingen. Onder hen uiteraard sterke Zeeuws- Vlamingen als Robin van Hecke en John van de Ameele, die beiden een goede Vierdaagse van Groot Axel achter de rug hebben. Verder Eddy Cromheecke, Marco Pijpelink, Frank Verbiest, Mario Martens en de sterke Richard de Vrieze, indien hij herstel is van zijn ernstige val partij tijdens de Vierdaagse van Groot Axel. De junioren vertrekken om 15.00 uur. De hoofdmoot wordt uiteraard ge vormd door de amateurs, die om 19.00 uur van start zullen gaan. Ook daar zijn meer dan 50 aanmeldin gen, die strijden in de In memo- riam Leon Strobbe-trofee. Onder hen de streekfavorieten Karei van Goethem, Cor Vervaet en Paul Hiel, terwijl ook Joop Brooijmans van de partij zal zijn. Daarnaast vertrekken ook Werner Wiems, Conno van de Sande, Peter en Nico van de Klundert, Rob Bijvank, Piet Hoondert, Peter Hofland, Gerard van Antwerpen, Eric Verecken en Ab Verplanke. PHILIPPINE - In het Zeeuwse ama teurvoetbal zijn er vöör het sluiten van de overschrijvingstermijn toch nog verrassingen gebeurd. Wie had ooit gedacht, dat vierdeklasser Phi lippine na het ambitieuze Vlissingen als team de meeste versterkingen zou krijgen. In één klap kreeg de zondagclub rast toen hij van de komst van de Hoek-spelers op de hoogte werd ge steld. „Ik wist niet wat ik hoorde. Voor de selectie is het zonder meer moesten we teveel basisspelers mis sen om nog redelijk te kunnen preste ren. Maar ik vind wel, dat de groep onze o trainer Leo Koch toen in de steek een goede zaak. Spelers als Wemer heeft gelaten. Leo heeft zich mateloos Conjn, Peter Ploegaert en Tonme 6 Goossens hebben beslist talent, maar ze missen de juiste wedstrijdmentali teit. Op de training kunnen zulke geërgerd aan het gedrag van bepaalde jongens. We hadden al voldoende punten om ons veilig te wanen, geluk kig maar. In de tweede helft van de plotseling Hoekspelers Jan en Peter jongens alles, presteren is een andere competitie hebben we bijna geen pun- 11 11 v.J 4 j 7Colz T Ir nr\r\r-» on ïb uroot himo 70 Iror 1 Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Hamelink erbij - die zowaar tot de beste spelers van de tweede klas zaterdag behoorden. Maar dat was nog niet alles. Van Terneuzen, dat volgend jaar terug in de vierde klas speelt, kwamen Danny Elve en de jonge belofte Marcel Meijer. Van Biervliet kwam doelman Johan de Reu (voor zekerheid achter Cees Pladdet) en als nieuwe trainer werd Rini Dey geinstalleerd, ook al geen onbekende in de Zeeuwse voetbalwe reld. Hans Lauret, al vijftien jaar spelend in het eerste team, was volkomen ver zaak. Ik hoop en ik weet bijna zeker, ten meer gepakt. Het kwaliteitsver- dat de gebroeders Hamelink deze jon- schü na de winterstop duideiijk gens in de wedstrijd naar een hoger merkbaar. maar toch.. niveau kunnen tillen. Ze zullen het voorbeeld in de ploeg zijn". De komst van de nieuwe spelers bete kent ook meer concurrentie voor de vaste basisplaatsen. Voor Hans Lau ret is er vooral na de winterstop van dergelijke strijd geen sprake meer geweest. „Zelf werk je onbewust aan de aftakeling mee. Ik geloof, dat ik mijn slechtste seizoen gespeeld heb sinds jaren. Voor de winterstop liep het goed met de ploeg, maar later ZAAMSLAG De promotie die het Goese TOGO uit de beslissingswed strijd tegen VIOS haalde, en die tot gevolg had dat TOGO vanuit het afdelingskorfbal naar het district stapte, werd zaterdag niet alleen in Goes gevierd. In de eerste klas afde ling van het veldkorfbal kwam er een plaatsje vrij voor een Zeeuwse club. En achter kampioen Volharding schoof Zaamslag, via een tweede klassering in de eigen klas, door naar de hoogste afdelingsdivisie. „Een hoogtepunt in het bestaan van de vereniging" beseft Zaamslag-voor- zitter Daan Hamelink. Een mijlpaal voor de Zeeuws-Vlaamse selectie, die jaren geleden (onder trainer Ferry Boering) al tegen een dergelijke kwali ficatie aan zat, maar het toen net niet haalde. Henny Minnaert, de Hulsterse oefenmeester die zijn actieve korfbal loopbaan bij het Terneuzense Luctor sleet, heeft Zaamslag nu wel naar dat hoogtepunt weten te tillen. Een pres tatie die allerwege in het Zeeuwse bewondering afdwingt. Niet onopge merkt bleef ook: vorig seizoen had Blauw Wit Kloetinge al gezien dat Minnaert erg goed bezig was. Men bood Minnaert een contract aan, maar die bleef uiteindelijk toch waar hij was. Bij Zaamslag dus. Dat hem destijds (in oktober wordt het alweer drie jaar) met open armen binnen haalde. Daar heeft hij tot op dit moment nog geen spijt van gehad. Begrijpelijk, Henny Minnaert kwam toen het bij de ploeg niet al te floris sant liep. Minnaert kon de neergang niet direct stoppen, maakte een (veld- Idegradatie mee, maar haalde de se lectie daarna met reuzenschreden uit het slop. En naar een niveau dat, sinds de oprichting in 1968, nooit eerder gehaald werd. Niet zo verwon derlijk dat men in Zaamslag zijn oefenmeester op handen draagt. Henny Minnaert zelf heeft voor de promotie wel een verklaring: „De huidige ploeg bestaat voor zo'n zestig tot zeventig procent uit jonge men sen die al jaren met elkaar optrek ken. Niet alleen in hun sportbeoefe ning, ook in het dagelijkse leven ontmoet men elkaar vaak. Het is een vriendenploeg. Daarbij komt dat die overwegend jonge groep het bijzon- Henny Minnaert der goed kan vinden met de paar ouderen (Minnaert noemt Marianne en Kees Fraanje en Bram Verstrate) die de routine in de ploeg vormen. Het klikt fantastisch" weet de Zaam- slag-trainer. Hij schrijft een deel van de successen dan ook toe aan deze verstandhou ding. „Niet dat er in het veld nooit eens wat gezegd wordt. Af en toe krijgt ieder de waarheid te horen. Maar men weet allemaal dat er ge praat wordt om een zo positief moge lijk resultaat te realiseren. En achter af blijft er niks van hangen, en dat is belangrijk" denkt Minnaert. Die be seft overigens best dat een dergelijke groep alleen niet voldoende is om hoger op te komen. Minnaert zelf heeft zeker ook een groot aandeel in het huidige succes gehad. Toen hij de ploeg destijds van Rob Groenendaal overnam moest Zaamslag het voorna melijk van inzet en karakter hebben. En waar dat soms nog wel eens te wensen over liet, vielen de prestaties vaak tegen en raakte 'Zaamslag' steeds verder in de versukkeling. Bij zijn komst greep Henny Minnaert niet altijd even zachtzinnig in. Hij eiste trainingsopkomst en pakte ook technisch en tactisch de zaken gron dig aan. De nieuwe oefenmeester richtte zich op vaktraining, aanval lende spelpatronen en afwerking van de kansen. Bovendien praatte hij op de groep in om die vooral te overtui gen van het eigen kunnen. „Er man keerde in mijn visie inderdaad nog wel het een en ander toen ik bij Zaamslag begon" kijkt Minnaert even achterom. Op een aantal punten werd veel te weinig gedaan, bovendien stond er in de wedstrijden vaak een heel ander team dan bij de training". De nieuwe technische man pakte dat rigoreus aan:„niet trainen, niet spe len" luidde het motto. Daardoor kwam een wat meer op elkaar afge stemde ploeg tot stand, de trainings- arbeid kwam er ook op het veld en in de zaal uit. In de vorm van - vooral aanvallende - patronen. Waarin de dames, in veel teams 'waterdragers', voor de volle honderd procent mee draaiden. „Die aanvallende instelling is nog wel eens ten koste van onze verdedi ging gegaan, ik heb daar bewust wat minder het accent opgelegd. Maar het heeft tenslotte toch gerendeerd" realiseert hij zich. En hij signaleert dat zijn ploeg in een aantal wedstrij den zeker niet beter was dan de tegenstander, maar dergelijke partij en wel won. „Omdat we de kansen beter afwerkten. Gevolg van die aan- valstraining" constateert hij. En verder is Henny Minnaert zich er zeker van bewust dat elke ploeg net dat beetje geluk nodig heeft om op cruciale momenten punten te pakken. Zo ziet hij de competitiestart nog helder voor zich:„We wonnen de eer ste vijf wedstrijden allemaal. Dat mo tiveerde enorm, bracht de ploeg over tuiging en dat geloof in eigen kwalitei ten. Op dat laatste had ik vaak gewe zen, maar dan waren er altijd wel een paar die bleven twijfelen. Die fantasti sche start maakte dat ik er niet meer op hoefde te hameren. Ze waren nu zelf overtuigd van het eigen kunnen". Voor dat veldoptreden in de eerste klas van de afdeling is Minnaert, die ondertussen alweer voor een jaar bij tekende, optimistisch gestemd. Hij beseft dat de groep weinig motivatie nodig heeft, ook op een aantal andere onderdelen wel goed zit. „Zaamslag is ook in de breedte gegroeid, als deze groep bij elkaar blijft zit er over een paar jaar mogelijk nog meer in. Een lekker jong, op elkaar ingespeeld team met mensen die steeds meer bereid zijn elkaar aan te vullen, voor elkaar te werken" heeft Minnaert ook al gezien. Zijn eigen inbreng zal er dit seizoen vooral op gericht zijn om nog wat extra technische en tactische zaken in de ploeg te stoppen (voorver- dedigen moét, zegt hij). En ook in 'de micro' ziet hij mogelijk heden nu er versterking komt met Monique en Werner de Rooy. Het is duidelijk, Henny Minnaert is bij Zaamslag enthousiast enprestatie gericht bezig. Dat enthousiasme heeft hij inmiddels overgebracht naar een groep die voor hem door het vuur wil gaan. Het ziet ernaar uit dat Zaamslag een aantal goede jaren mee gaat maken. Voorlopig kijkt men bij de club even achterom. Dat gebeurt op 6 juni wanneer de vereniging 's avonds van zeven tot half negen in De Rank een receptie houdt waarop de promotie gevierd wordt. Henny Min naert zal er ongetwijfeld het middel punt van zijn Met het toekomstige materiaal kan het niet anders of Philippine wordt een favorietenrol toebedeeld in de vierde klas. Een rol. die de club al jaren niet meer gewend is om te spelen. De ploeg is eigenlijk altijd vertrouwd geweest met een underdog positie, wat vaak de basis was voor goede resultaten. Nu liggen de feiten anders. Hans Lauret is daar zich terdege van bewust. „We zullen gerust op felle tegenstand stuiten. Die druk zullen we aan moeten kunnen. Ik wil best hogerop - ik zou meer dan blij zijn voor het bestuur. Die mensen zorgen voor een perfecte organisatie bij de club". Tegenover de 'aanwinsten' voor de Zeeuws-Vlamingen staat het verlies van enkele waardevolle krachten bij Philippine. Peter van Veldhoven en Noël IJsebaart (beiden stoppen), Kurt van de Akker (door ploegendiensten niet meer beschikbaar), Cees Boter- mans (wordt jeugdtrainer) en Carlos de Mul (was al eerder gestopt, maar gaat naar Biervliet) zullen volgend seizoen geen deel meer uitmaken van de eerste selectie. De 30-jarige Lauret ziet overigens verlangend uit naar het komende sei zoen. De nieuwe trainer Rini Dey ziet de huidige voorstopper heus wel zit ten. „Rini Dey heeft bij Hoofdplaat goede resultaten behaald. Maar ik wil niets ten nadele van Leo Koch zeggen, hij was een goede trainer die de omstandigheden niet altijd mee heeft gehad. Wat mezelf betreft, ik zal extra gemotiveerd zijn om volgend jaar zo goed mogelijk te presteren. Eerst moet er wel tien kilo van mijn huidige gewicht (83 kilo) af. Een pilsje drinken zal voorlopig achterwege moeten blij ven. De eerste training (18 juli) zal ik er al staan, want ik moet knokken voor mijn plaats". Philippine heeft dus duidelijk preten ties voor het volgend seizoen. Nog niet zo lang geleden werd zelfs Franz van der Pijl 'informeel' gepolst om naar het mosseldorp te komen voetballen. Door werkomstandigheden zag de ex- Hoekspeler echter geen mogelijkhe den om bij Philippine te voetballen. Hans Lauret vindt dat achteraf geen spijtige zaak. „We konden dan de komst van de gebroeders Hamelink wel vergeten (Vorig seizoen gaf voor namelijk een conflict met de 'Hame linkjes' de aanleiding tot het vroegtij dig vertrek van Franz van der Pijl bij Hoek) en als ik eerlijk gezegd moet kiezen, dan houd ik het liever bij het laatste".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 39