Kloosterzandse school Ter Duinen mag bouwen Bloemen en muziek aan slot avondvierdaagsen Werkgelegenheidsbeleid meer op vrouwen richtei WETHOUDER: NU SNEL ZAKEN DOEN Expositie in galerie Nummer 7 van batikwerken DRIE LOKALEN ERBIJ IN TERNEUZEN EN OOSTBURG JvsVoèt E0<© Vrouwen voor Vrede ringen stimuleren om ook mannen te bijeen in Oostburg Pastoor Thiellier in Westdorpe viert 40-jarig jubileum BRIEF VVV AAN GEMEENTE Kassa ontvreemd bij inbraak Cadzand-bad JfasVSèt ES® <§>1 Mislukte diefstal van aanhangwagen PZC/ streek GRAAUW HULST Basisschool hield open dagen Kaartingen autoradio-cassetterecorder FM/MG/LG van 405,- voor 299,- AXEL TERNEUZEN autoalarm nu vanaf 99,- MIDDELBURGSE WERKGROEP: TERNEUZEN Z AAM SLAG A vondvierdaagse WESTDORPE set stoelhoezen, zwart/bruin of blauw geruit, 129,- VRIJDAG 6 JUNI 1986 •i B en w Terneuzen polsen de raad over woonwagens TERNEUZEN - B en w van Terneuzen willen nog voor de zomervakantie overleg met de gemeenteraadsfracties over de keuze van een aantal locaties voor uitbreiding van de woonwagenvoorzieningen. Het college besloot begin dit jaar bewust de besluitvorming 'over de verkiezingen heen' te tillen in verband met het emotionele karakter van eerdere discussies. Om een herhaling te voorkomen peilen b en w nu eerst de mening van de raad. Wethouder drs. A. Doorduyn (ruimtelijke ordening): „Het heeft geen nut de show te stelen met een leuk voorstel dat het toch niet haalt. Dan werk je alleen maar vertraging in de hand. Nee, we willen nu snel zaken doen." Een paar dagen geleden lichtten Doorduyn en zijn collega J. van Rooij- en (welzijn) de hele gang van zaken in Terneuzen toe aan gedeputeerde E. Maris-Koster. Dat gebeurde op ver zoek van de provincie, die -gerugge- steund door provinciale staten- de nodige vraagtekens plaatste bij het recente woonwagenbeleid van de ge meente Terneuzen. Wethouder Door duyn: „We hebben onze argumenten nogeens uit de doeken gedaan. Ook duidelijk gemaakt dat het zinvol was de hele zaak over de verkiezingen heen te tillen. Maar tegelijkertijd heb ben wij de gedeputeerde gewezen op de inhoud van het beleidsprogramma zoals dat door de overgrote meerder heid van de raad is onderschreven. Daarin staat dat we uitvoering moe ten geven aan het woonwagenplan van de provincie en dat bovendien gestreefd moet worden naar een even- Volkskoers Het volkscomité Graauw houdt zaterdag 14 juni, tij dens de Graauwse kermis, een grote volkskoers. Deelname is alleen moge lijk voor Graauwenaars, oud-Graau- wenaars en kinderen van de leden van het comité. De wedstrijd wordt verre den in vijf categorieën. De deelnemers aan de eerste categorie rijden twee kleine ronden. Het vertrek is om 12.45 uur en de jongste deelnemers komen uit groep 3 en 4 van de basisschool. In categorie twee rijden belangstel lende leerlingen van groep 5 en 6 van de basisschool vier kleine ronden. Zij starten om 13.15 uur. De wielrenners uit groep 7 en 8 van de basisschool vertrekken om 13.45 uur voor zes kleine ronden. Zij vormen de derde categorie. Kinderen van 13 tot en met 15 jaar vertrekken om 14.30 uur voor acht kleine ronden, terwijl in de laat ste categorie renners vanaf 16 jaar elkaar bestrijden. Zij fietsen 55 kilo meter en starten om 15.30 uur. Vanaf 12.15 uur is inschrijving mogelijk in café van Grol. HULST De openbare basisschool 'De Reijnaert' in Hulst zette maandag tot en met donderdag haar deuren voor het publiek open. De schoollei ding wilde daarmee belangstellen den niet alleen kennis laten maken met de werkvormen, maar tegelijker tijd ouders, die een school zoeken voor hun kinderen, de gelegenheid geven een kijkje te komen nemen, aldus directeur Eddy van den Ber gen. De 75 kinderen in de basisschoolleef tijd 4 tot en met 12 jaar werkten gewoon hun dagelijks programma af. Zo kregen de kijkers een reeël beeld van de school. Tijdens de lessen kon den de bezoekers vragen stellen aan de leerkrachten over het steeds in beweging zijnde onderwijssysteem.De open dagen trokken een redelijke be langstelling. wichtige spreiding van het aantal staanplaatsen over de gemeente." Terneuzen moet, volgens het provin ciaal woonwagenplan '86-'90, ruimte scheppen voor een centrum geschikt voor vijftien woonwagens. Terneuzen. Wethouder drs A. Doorduyn: nu snel zaken doen... heeft overigens al een woonwagencen-' trum binnen de grenzen: bij Sluiskil. Toen, pen half jaar geleden, uitlekte dat b en w wat betreft de locatie het oog hadden laten vallen op Biervliet, TERNEUZEN - In galerie Nummer 7 in Terneuzen wordt tot en met zater dag 12 juli een tentoonstelling gehou den met de titel 'Indigo Natuurlijk Blauw'. De expositie bestaat uit batik-, tritik en ikatwerkstukken op katoen, zijde en wol. In verband met de tentoon stelling is er vrijdag 13 juni om 20.00 uur een 'indigo-modeshow'. Donder dag 12 juni is er een indigo verfdag in de galerie. De expositie is geopend van dinsdag tot en met donderdag geopend van 14.00 tot 18.00 uur en op vrijdag van 14.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag is de expositie open van 14.00 tot 17.00 uur. leidde dat tot emotionele discussies, ook tijdens een informele (besloten) raadsvergadering. Uiteindelijk kozen b en w voor een andere aanpak; ze voelen wel iets voor een spreiding van het aantal staanplaatsen. Behalve in Biervliet zouden er voorzieningen moeten wor den getroffen in kernen als Zaam- slag, eventueel Hoek en mogelijk ook Terneuzen. Maar b en w willen nu dus, voor ze een definitief voorstel presenteren, zeker zijn van hun zaak. Wethouder Door duyn: „Pak je het beleidsprogramma erbij, dan ligt de zaak duidelijk en moeten we op niet al te lange termijn een beslissing kunnen nemen. Al met al streven we er toch naar om in .pakweg september-oktober, de knoop door te kunnen hakken. Er moet nu niet ingewikkeld over wor den gedaan. Vanaf het moment dat van onze kant is gezegd dat we ons aan de afspraak zouden houden om die extra staanplaatsen te verwezen lijken, hebben wij ook direct gezegd: daar houden wij ons aan." Terneuzen moet, volgens het woonwa genplan van de provincie tot 1990 overigens 15 nieuwe 'woonwagen plaatsen' realiseren. Als het aan b en w ligt, wordt met dat aantal al reke ning gehouden bij de 'verdeling' van de eerste tien. Gedeputeerde Maris-Koster wilde donderdag niet al te diep ingaan op de situatie in Terneuzen. „Ik stel vast dat Terneuzen nu echt bezig is. Zeg gen dat ik nu heel erg tevreden ben, zou overdreven zijn. Want er is na tuurlijk in het geval Terneuzen wel degelijk sprake van de nodige vertra ging. Kom, laat ik zeggen dat ik niet ontevreden ben..." Bloemen aan het slot van de avondvierdaagse in Oostburg, waar zo'n 1100 deelnemers het koude weer trotseerden. OOSTBURG/TERNEUZEN - Met muziek en bloemen werden donderdagavond zowel in Oostburg als in Terneuzen de deelnemers van de avondvierdaagse onthaald. In Oostburg legden ruim elfhonderd wande laars de laatste kilometers af donderdagavond, waar na ze door de muziekvereniging Veronica uit Zuidzan- de en de drumband Harmonie uit Oostburg werden opgewacht. Van daaruit ging het richting sporthal De Veerhoek, waar de bloemen werden uitgereikt. In Terneuzen werden zo'n 2550 tippelaars verwelkomd door de Terneuzense fanfare 'De Vliegende Hollander'. Omstanders zorgden hier voor de bloemen. Het eind punt was sporthal 'Het Zwaantje', waar ondanks het kille weer veel belangstellenden de wandelaars een warm welkom boden. Na afloop was er voor de jongere deelnemertjes een voorstelling in de sporthal van Pommetje Horlepiep. KLOOSTERZANDE Het bestuur van de stichting Katholiek Onder wijs Kloosterzande heeft van de overheid toestemming gekregen voor bijbouw aan de rk-basisschool Ter Duinen in Kloosterzande. In december 1984 had de stichting twee lagere scholen en één kleuter school onder haar beheer. Met het oog op het inwerkingtreden per 1 augus tus 1985 van de wet op het basisonder wijs, voelde het bestuur zich genood zaakt alle onder zijn beheer zijnde scholen samen te voegen tot één rk-basisschool. De beide medezeggen- Advertentie WrlS JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP, NET EVEN ANDERS, Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 L Hof te Zandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 1412 J m» schapsraden stemden daarmee in. Dit had tot gevolg dat de Ter Duinen- school als permanent gebouw ging Rommelmarkt - De Praat-In in Axel houdt woensdag 11 juni in de foyer van cultureel centrum 'De Halle' een rommelmarkt. De opbrengst is bestemd voor een goed doel. De rom melmarkt begint om 9.30 uur en duurt tot 12.30 uur. Gevonden Bij het politiebureau in Terneuzen zijn de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: Zonnebril in rood etui, wieldop, zwart he renhorloge, trainingsjack rood/wit, polstas, kinderbrilletje, zonnebril, gebreide trui, he- renbril, bruine portemonnee, broche met 3 knoopjes, zwaard van surfplank, herenhor loge, landmeter, bos sleutels, zwarte porte monnee, sportbroek, visfuik. functioneren en de voormalige Maria- school werd 'dislokatie', omdat er te weinig ruimte was om alle kinderen in één gebouw onder te brengen. „Met een", zo zegt voorzitter E. Burm van de stichting, „is er toen een verzoek ingediend via de wet overgangsrege ling voor het bijbouwen van vier leslo kalen en één speellokaal. Dat verzoek is meerdere malen afgewezen. Nu heb ben we dan de beschikking gekregen voor het bijbouwen van twee lesloka len, een speellokaal, het aanpassen van een leslokaal tot werklokaal, bergruimte en andere bouwkundige voorzieningen." Dit alles hoopt men in augustus 1987 gerealiseerd te heb ben. „Inmiddels", aldus de heer Burm, „is er een nieuw verzoekschrift onderweg naar Den Haag voor nog twee lokalen erbij. Want we moeten van die dislo katie af. Dat komt het onderwijs, de kinderen en het team alleen maar ten goede." Advertentie Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 Hof te Zandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 1412 1412 J MIDDELBURG - De gemeente Mid- r w j j delburg moet emancipatie-groepe- betrekken bij emancipatie-activitei ten. Verder moet de gemeente het werkgelegenheidsbeleid meer rich ten op betere kansen voor vrouwen en zoeken naar mogelijkheden voor kinderopvang. Dat staat in de con ceptnota die de werkgroep Vrouwe nemancipatie maandag om kwart voor elf in de b en w-kamer van het stadhuis aan het college aanbiedt. HULST In zaal 'De Smickel' in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 57 personen deelnamen. De uitslag: 1 F. de Kesel uit Sint-Jansteen, 2 P. van de Branden uit Hulst, 3 P. Praet uit Nieuw-Namen, 4 mevrouw Buysse uit Clin- ge, 5 mevrouw De Burger uit Clinge. In zaal 'Het Jagershuis' in Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 48 perso nen deelnamen. De uitslag: 1 Fr. Seghers uit Sint-Jansteen, 2 A. van Driel uit Terneuzen, 3 F. Vink uit Axel, 4 mevrouw Van de Hemel uit Over slag, 5 E. de Korte uit Hengstdijk. In zaal R. Thilleman in Nieuw-Namen werd een kaarting gehouden waaraan 62 perso nen deelnamen. De uitslag: 1 W. Sorber uit Graauw, 2 A. Burm uit Nieuw-Namen, 3 G. Mariman uit Hulst, 4 W. van Mullem uit Meerdonk <B5 R. Lindhout uit Axel. De kaartclub 'Ons Vermaak' uit Ossenisse hield vanwege de kermis een kaarting in het verenigingsgebouw 'Hof ter Nesse' in Ossenisse waaraan 70 personen deelnamen. Aan de wedstrijd bieden namen 54 perso nen deel. De uitslag: 1 O. Conserriere uit Sint-Niklaas (B), 2 Th. Vercauteren uit Kloosterzande, 3 mevrouw Rottier uit Os senisse, 4 Ed. Ottjes uit Sint-Jansteen, 5 C. Rijk uit Ossenisse, 6 mevrouw Lucasse uit Kloosterzande, 7 J. Bogaert uit Klooster zande, 8 mevrouw Van Kruyssen uit Kloos terzande, 9 mevrouw Morcus uit Hulst, 10 J. de Koek uit Walsoorden. Aan de wedstrijd jokeren namen 16 personen deel. De uit slag: 1 mevrouw Van Poorten uit Ossenisse, 2 mevrouw Neve uit Kloosterzande, 3 me vrouw Asselman uit Kloosterzande, 4 me vrouw Reijns-De Kort uit Ossenisse, 5 mevrouw Van Heese uit Ossenisse, 6 me vrouw De Kort-Reijns uit Ossenisse, 7 mejuffrouw Van de Balk uit Temse (B), 8 mevrouw Van Troost uit Graauw. Hengelwedstrijd De henge laarsvereniging ONI uit Terneuzen houdt vandaag, vrijdag, en morgen, zaterdag, twee wedstrijden. Vandaag komen de jeugdleden aan bod; deze wedstrijd wordt gehouden aan de Oostkolk en er wordt gevist van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag is de volgende clubwedstrijd op de Uitwatering. Op die dag wordt er om 14.00 uur voor de eerste maal ingegooid; om 17.00 uur is het einde aan deze wedstrijd. De dochter van het diamanten echtpaar Van Hurck reikt een aantal gelukstelegrammen aan tijdens de receptie in 'De Zwaan' in Philippine. PHILIPPINE - Het echtpaar P. J. van Hurck (86) en M. J. Henderik herdacht donderdag in Philippine het feit dat het zestig jaar geleden in het huwelijk trad. Ze hebben elkaar leren kennen op het land, hij als boerenknecht en zij als boerenmeid. Het echtpaar kreeg één dochter, twee kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Ter gelegenheid van het 60-jarig huwelijk werd donderdagavond in café-res taurant 'De Zwaan' in Philippine een druk bezochte receptie gehouden, waaróp loco-burgemeester J. W. Platschorre namens het gemeentebestuur van Sas van Gent het diamanten paar de gelukwensen kwam aanbieden. Ook waren er schriftelijke gelukwensen van koningin Beatrix en de commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien. Na de receptie volgde er een uitgebreide feestavond voor familie, kennissen en buren van het diamanten echtpaar. Het geheel werd muzikaal gesteund door de fanfare Sint Ceacilia uit Philippine. Op de vraag wat het diamanten echtpaar zich voor de toekomst wenst, was er maar één antwoord: 100 jaar worden. OOSTBURG De werkgroep Vrou wen voor Vrede in WEst-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt dinsdag 10 juni een bijeenkomst in het vrouwenhuis 'Lotje' aan de Nieuwstraat te Oost burg. De bijeenkomst begin om 09.00 uur. Aan de orde komen de activitei ten voor de komende zomer. Rommelmarkt De voetbalver eniging Zaamslag houdt morgen, za terdag, een rommelmarkt. Vanaf 9.00 uur kunnen kooplustigen terecht op het complex van de vereniging aan de Sportlaan. Naast de rommelmarkt wordt er eveneens een Vlaamse ker mis gehouden. ZAAMSLAG - Ook in Zaamslag wordt er dit jaar een avondvierdaag se gehouden. De werkgroep Sportie ve Recreatie houdt dit evenement vanaf komende maandag (9 juni) tot en met donderdag 12 juni. Er wordt iedere avond gestart bij de, kantine van de voetbalvereniging Zaamslag, waar op de eerste dag vanaf 18.00 uur kan worden ingeschre ven. Er kunnen twee afstanden wor den gelopen: vijf en tien kilometer. De kortste afstand gaat iedere avond om 18.30 uur van start, de deelnemers aan de tien kilometer vertrekken om 18.15 In de concept-emancipatienota wor den nog meer beleidspunten voorge steld. Zo moet de gemeente zelf meer vrouwen in dienst nemen, vooral bij de politie, en moet er regelmatig WESTDORPE - Pastoor J. Thiellier van de parochie Onze Lieve Vrouw Visitatie in Westdorpe viert zondag 15 juni zijn 40-jarig jubileum als priester. Het jubileum wordt gevierd tijdens een eucharistieviering om 10.00 uur in de parochiekerk. Daarbij zal onder anderen deken J. Aarts aanwezig zijn. De muziek wordt verzorgd door mu ziekvereniging 'Eikels worden bo men'. Na de mis is er gelegenheid om de pastoor met zijn jubileum te felici teren. overleg komen tussen gemeenteamt tenaren, de politie en de hulpverle nende instanties over de opvang van slachtoffers van geweld tegen vroii wen en meisjes. De werkgroep die de nota heeft s mengesteld bestaat uit drie gemeei teraadsleden, twee Middelburgs vrouwen en de ambtenaar die zie met emancipatiezaken bezig houd! Burgemeester en wethouders Middelburg stelden de werkgroep na de vaststelling van het welzijn plan in 1984. De gemeente besloo toen een emancipatiebeleid te gaai voeren. Op 1 juli vergaderen b en w overi nota, een dag daarna de commissi! welzijn. De nota ligt vanaf half augus tus een maand ter inzage. Ook words er inspraakavonden gehouden. Als gemeenteraad de beleidsvoorstellei overneemt is het inmiddels oktober o november. Excursie scouting - De jongs scoutinggroep van de Wewekabo Westdorpe, 'De Bevers', bezoek woensdag 11 juni de Westdorps brandweerkazerne. Het bezoek vind plaats tussen 13.30 uur en 15.00 urn De groep bestaat uit 12 leden. Vrijdai 4 juli sluit de Westdorpse scouting ha seizoen af met een groot kampvum Tijdens het kampvuur wordt de baan van voorzitter Jos van Bree afgesdio ren. Dat is het gevolg van een wedden schap rond de actie heitje voor kar weitje. Axel moet toerismi meer leven inblazei AXEL - De VVV Axel vindt dat de gemeente Axel op het gebied van recreatie en toerisme hard aan een 'facelift' toe is. In een brief aan de Axelse gemeenteraad schrijft de VVV dat de kern Axel op die punten steeds meer aan uitstraling verliest. Gezien de 'potentiële mogelijkheden' is dat niet nodig vindt de VVV. De moge lijkheden in Axel zijn legio. De kern beschikt over 'unieke sportvoorzie- ningen, een 'rijk winkelareaal' en een 'bos en krekengebied', aldus de VVV in de brief aan de raad. CADZAND Bij een inbraak in de woning annex winkel van de familie G. aan de Boulevard De Wielingen te Cadzand-Bad is een datakassa en een fles chocomelk ontvreemd. In de kas sa zat geen geld. Men kwam het pand binnen via een keukenraam. De dief stal vond plaats in de nacht van woensdag op donderdag. Aan de Welpenlaan te Cadzand-Bad werd diezelfde nacht een zijraam van de auto van de Duitser B. vernield. Er wordt niets vermist. Recreatieve en toeristische mogelijk heden te over dus. De WV verzoekt de raad dan ook vriendelijk de han den uit de mouwen te steken. Zo dient ook het Szydlowskiplein op korte ter mijn verfraaid te worden en moeten de horeca-ondernemers in de kern gelegenheid krijgen om terrasjes in te richten (daarvoor moeten de trottoirs in de Weststraat worden verbreed). Daarnaast dient de Axelse Molen in ere te worden hersteld en moeten de watersportmogelijkheden in Axel worden onderzocht. Het VVV-bestuur is er zich van bewust dat deze zaken al lang de aandacht van de raad hebben, alleen neemt naar de mening van het bestuur de besluitvorming over deze zaken teveel tijd in beslag. De WV wijst in dit verband op het dure CIMK-rapport dat in het recente Advertentie JH444444444444444M444«4444<44444«. wrii JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP, NET EVEN ANDERS! Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-13456 Hof te Zandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel. 01148- 1412 f verleden is verschenen. Dat rappe: wacht nog steeds op een vervolg- Het schrijven is niet bedoeld als vet wijt aan de raad, laat het VW-bf stuur tot slot weten, maar als 'aanspa ring tot een daadkrachtig beleid.' Dal moet leiden tot een grotere regional! functie van de gemeente Axel. BRESKENS In de nacht va) woensdag op donderdag is gepoog om een aanhangwagen van de heerB uit Breskens te ontvreemden. De M ting waarmee de wagen vastzat wei stukgemaakt en de wagen werd naai een verderop gelegen parkeerterrei aan de Langeweg gesleept. De wag' kon echter niet gekoppeld worder omdat er nog een slot op zat. In Nieuwvliet werd in dezelfde nact geprobeerd om in te breken in zomerwoning van de heer A. uit RjJ derkerk aan de Sint Bavodijk. bewoners werden echter wakker va- het gemorrel aan de deur. Ze ontstf ken het licht en daarop verdwenen d ongewenste bezoekers. De deur vf de woning werd licht beschadigd i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 34