\Eeti keer per jaar een belleman '\lLTlJD WAT TE BELEVEN' TIJDENS DE GENTSE FEESTEN Braderie Voordeelactie Roepsteen Opera Concerten Theater Theater Films Ballet Stadsschouwburg Films Concerten Tentoonstelling Tentoonstelling Opera Theater Films luis Promotie immert verder j,UIS 'In Sluis valt altijd wat te beleven'. Deze slogan wordt door de Stichting Sluis romotie naar buiten gedragen om zoveel mogelijk mensen naar het stadje aan de grens te tijgen. De stichting doet daar dan ook van alles aan: een voorjaarsvoordeel-actie, een braderie, de mosselfeesten, een najaarsactie en in het seizoen sfeerverhogende activiteiten. Sluis Promotie zorgt voor de publiciteit van organisaties die in Sluis een evenement organiseren. Zo zitten het actiecomité 'Hier is Sluis', de middenstandsvereniging Sluis, de ■oreca, de VVV en de stichting Herinrichting Winkelcentrum Sluis (HWS) onder de Bromotie-paraplu. H)e stichting groeit ieder jaar", zo |gt de voorzitter van Sluis Promotie, Buido van Daele. „We begonnen met |'n 70 leden, vorig jaar waren dat er 100 en nu zitten we op zo'n 120 van de IE ondernemers". De stichting ver- |rgt de promotie en de aangesloten |ganisaties nemen de evenementen |or hun rekening. Dat de evenemen- |n in de smaak vallen bij het publiek lijkt bijvoorbeeld uit de 70.000 bezoe- Jrs die vorig jaar de drie-daagse aderie bezochten. De ondernemers n vrij om al dan niet mee te doen et een evenement. „Er gaat een ogrammaboekje naar de leden. Aan de hand daarvan kunnen ze hun deel- |>rne beslissen". |e leden betalen 550 gulden plus 55 |ilden per vierkante meter winkel lont. Dit met een maximum van 1200 lden. In ruil daarvoor mogen alleen leden tijdens evenementen zoals de aderie en de mosselfeesten goede- n buiten verkopen en de horeca ondernemers hun terrassen uitbrei- |en. „Niet-leden profiteren echter ich mee", weet Van Daele. uis onder de aandacht brengen in eland en België daar houdt Van aele zich mee bezig. „Er wordt gead- rteerd in de kranten in Zeeland en elgië. Vooral België is belangrijk or Sluis. Nog steeds is het zo dat elgische bezoekers twee-derde van omzet voor hun rekening nemen", uiten het seizoen concentreert de dame-campagne zich op West- llaanderen en het Gentse. „Een pri- eur voor dit seizoen is de radiorecla- In het hoogseizoen gaan we de elgische kust warm maken voor [luis". ia een reclameboodschap op de ra- |io in juli en augustus zal Sluis op de elgische zenders worden aangepre- n. „Vergeet niet dat Sluis de beste echtweervoorziening in de regio is", ver andere plannen voor een elk- eervoorziening zegt Van Daele: „Het allemaal vaag. Er wordt veel ge- aat, maar ik heb nog niets concreets zien". Blij is hij met de uitbreiding n hotels en Coltof-woningen aan de ïst. „Dat is een aanvulling. Het lubliek wat daar naar toe gaat is •opkrachtig en daar moet Sluis het :ede van hebben". Hij geeft toe dat |et moeilijk te berekenen is in welke ate daarvan geprofiteerd wordt, ët Belgisch publiek blijft vooralsnog ■ummer één. „Er zijn Belgen die tedere week komen, maar ook die eens 11 de twee weken of eens in de maand I luis aandoen". I 'olgens Van Daele wordt het op zater- I ag ook steeds drukker. „Het trekt i ts aan. Dat komt vermoedelijk ook I oordat Sluis er met zijn herinrich- I ing aantrekkelijk uitziet. Maar ook I e evenementen spelen daarbij een |ol. Die hebben een bepaald uitstra- ngseffect". ij wijst daarbij op het schaatsevene- ent de 'Zwinstedentocht'. „Volgens üj was het daardoor in maart druk- er geweest in Sluis dan andere ja- |en". )at er in het Sluise centrum toch roortdurend auto's midden tussen iet winkelende publiek rijden is vol gens Van Daele niet zo'n probleem. „Alleen tijdens de braderie zijn de straten auto-vrij en een paar uur als het heel druk is in het centrum. Maar dat gebeurt zelden. De politie neemt dan ook het initiatief en stuurt de automobilisten naar parkeerplaat sen". Om autoloze straten structureel door te voeren ziet de voorzitter niet zitten. „Je moet niet vergeten dat 98 procent van de bezoekers van buiten af komt en dus met de auto". Hij verdeelt de bezoekers in drie groe pen: „Mensen die snel even een bood schap willen doen, kunnen hun auto in de straten parkeren (maximaal één uur); zij die een uurtje Sluis doen, kunnen hun overtuig kwijt op de Markt en de Beestenmarkt waar ze twee uur mogen staan en zij die een dag komen winkelen. Daarvoor zijn de grote parkeerplaatsen". Met de parkeermeters heeft Van Daele dan ook geen problemen. „Vroeger stond mijn auto voor de deur en die van mijn buurman. Nu kunnen er meer dan tien mensen kort in de straat". Dat er veel gebruik wordt gemaakt van de parkeerplaatsen blijkt uit het kwart miljoen gulden dat uit de me ters vloeit. Ook het besluit van de Sluise gemeen teraad om de uitbreiding van de hore- ca-sector sterk te beperken verdient de instemming van de voorzitter. „Er zijn voldoende horeca-zaken in Sluis. Anders krijg je een moordende con currentie en kom je op een hellend vlak. De kwaliteit zou zeker achteruit gaan en dat is een slechte zaak. Er is nu een goede verhouding tussen het winkelbestand en de horeca". Voor de promotie-activiteiten krijgt de stichting 20.000 gulden subsidie van de gemeente. Dit jaar wordt geen krant uitgebracht, maar stapt men over op radioreclame. „Dat is relatief goedkoop", aldus Van Daele. Ver volgt: „We willen echter toe naar een full-colour magazine, waarin naast de aandacht op Sluis ook gegevens over de streek in vermeld worden". Een taak voor de Streek-VVV? Van Daele: „De Streek-VVV is alleen maar ge richt op het verblijfstoerisme. Sluis moet het hebben van het dag- en kooptoerisme. We willen daarom een aparte plaats in de Streek-VVV, maar die is er blijkbaar alleen maar voor de hotels en de campings. De gemeente steekt toch 5.000 gulden in de Streek- WV en onze achterban wil daar iets van terug zien. Anders kunnen we het beter zelf doen". Vandaag, vrijdag 6 juni, start de dertiende braderie in Sluis. Om 10.00 uur begint de reguliere weekmarkt met daarbij een antiekmarkt. De kin deren kunnen na schooltijd deelne men aan boetseerwedstrijden, een onderdeel dat al vanaf de eerste braderie op het programma staa. Om 17.00 uur zal burgemeester J. Assel- bergs de drie-daagse braderie offi cieel openen. Parachutisten zullen landen op het terrein aan de Maria- en Havenpolder. Altijd een succes is het touwtrekken op het Moeleneind dat om 19.00 uur begint. „Goedkoop en leuk", zegt Van Daele. De West-Zeeuws-Vlaamse atletiekver eniging 'De Wielingen' organiseert om 19.30 uur een recreatieve Wallenloop. Het is voor het eerst dat er op vrijdag een groter evenement is geplaatst. „We doen dat om de mensen wat langer vast te houden". Dat de catch-wedstrijden op het wa ter in de Kaai publiek zal trekken lijdt geen twijfel. Ook de vrouwen zijn bij de wedstrijd van de partij. „Ik hoop wel dat het water in de Kaai wat beter op temperatuur is", merkt Van Daele op. De zaterdag start met een kinder rommelmarkt om 09.00 uur in de Vrijstraat. Een uur later is er ook een antiek- en kleinveemarkt die zondag zijn vervolg krijgt. Gedurende twee dagen zullen straatorkesten door het stadje dweilen vanaf twee uur. In de Kaai begint om 14.00 uur een model- botenshow en zal de volksdansgroep 'Medioborgum' optreden in Zeeuwse klederdracht. Op het Moleneind zal van drie tot zes uur de uit twintig man bestaande 'Happy Sound Big Band' optreden. Het hoogtepunt van de zon dag is wellicht het optreden van 'Les Joyeux Gilles D'or'. Het optreden van de groep, in een aparte outfit met veel bellen en grote mutsen, duurt van drie tot zeven uur. Daarna geeft het flink uitgebreide muziekgezelschap 'Apol lo' uit Sluis een taptoe op de Markt. Daarmee wordt de braderie besloten. Ook de wijken zijn actief in Sluis. Zo zal het Walplein in tropische sferen verkeren met daarbij een optreden Beeld van de Sluise Braderie (1985). door een Zuid-Amerikaans orkest en is er op het Moleneind zondag een Harley-Davidsonshow en een gratis prijsvraag. Op zaterdag- en zondag middag wordt in de Meerminnestraat een modeshow gehouden. Naast de braderie is er in Sluis ook de Voorjaars-Voordeelactie. „We zijn een beetje aan de late kant met deze actie", geeft Guido van Daele toe. De actie is er een van de horeca en de middenstand samen. „Dat is vrij uniek", denkt de voorzitter. De deel nemers aan de actie hebben een spe cifieke aanbieding waar de klant zijn voordeel mee kan doen. „We hebben 10.000 chequeboekjes die elk een voordeel opleveren van 1.000 gulden. In het chequeboekje zitten circa zes tig voordeelbonnen. Met een coupon die afgedrukt staat in de huis-aan- huis-bladen kan het publiek zo'n boekje afhalen bij de stand van Sluis Promotie aan het Walplein tijdens de braderie. Tot 13 juli zijn de cheques geldig". Volgens Van Daele is het een dure actie: „Maar één die geweldig aan slaat". Gedurende het seizoen zullen doorlo pend sfeerverhogende activiteiten plaatsvinden zoals levende muziek, poppenkast, play-backwedstrijden, beiaardconcerten en kan het publiek zich laten fotograferen in kleder dracht. Ook de bloembakken waarin door heel Sluis zo'n duizend gera niums zijn uitgezet werken mee aan de sfeer. Verder zijn er nog plannen om een jazz-festival te organiseren. In augustus, 29, 30 en 31, volgt het mosselfeest, op 14 september een paardenkoetsshow en op 21 septem ber de Zwinstedenloop. Eind novem ber volgt in de kelder van het stadhuis de presentatie van de Muscadet Pri meur. Dit evenement zal ook enige uitbreiding ondergaan. De presenta tie wordt gevolgd door een culinair weekeinde. Tot slot volgt in Sluis de najaarsactie met grote prijzen zoals reizen en video-recorders. „We hopen dat het van januari tot maart vriest", aldus Van Daele. Zoals bekend is de Zwinstedentocht op de schaats opge nomen in de wedstrijdkalender van de KNSB. Wanneer de tocht doorgaat zal dat ongetwijfeld veel publiek op de been brengen. Voor dit weekeinde heeft Sluis echter geen gebrek aan vorst. „Droog, bewolkt en zo'n 20 graden is ideaal braderie-weer", be sluit Van Daele. Sary Pieters GENT Als een gemeentebestuur een dringende en belangrijke mede deling heeft voor de bevolking, wordt niet zelden een persconferen tie gegeven. Inderdaad een middel om een vrij groot publiek meteen te informeren. In de middeleeuwen en latere perio den (in sommige Vlaamse dorpen zelfs tot kort na de laatste wereldoor log) ging dit helemaal anders. Een belleman of uitroeper ging op straat hoeken en pleinen staan en deed de bevolking kond van wat de bestuur ders beslist hadden. Daar waren blij de mares, maar veelal minder gunsti ge berichten onder. Het edele beroep van belleman wil Julien Pauwels, exploitant van een café rechtover het Gentse stadhuis in ere herstellen. Eens per jaar is Pauwels een belle man. Als hij de bel met steel hanteert om de Gentse feesten te openen. Maar Pauwels wil meer. Een stad als Gent met zo'n rijk middeleeuws verleden moet haar vaste belleman krijgen. Zo zal geschieden. Een zestal Gentenaars hield vorige week onder de gewelven van een bankinstelling op de Kouter een nieu we vereniging boven de doopvont: de Orde van de Belleman. Stichtende leden zijn een drietal ambtenaren van de stad, een public relations-man, een beeldend kunstenaar en bellenfreak Pauwels. Eerste en enige doelstelling: het beroep van belleman in ere her stellen. Dat kan door toeristische at tracties, culturele manifestaties en feesten in te luiden. Eerst de belleman en dan pas de redevoeringen. Het kan een verstrooiing betekenen voor hen die beroepshalve saaie openingstoe spraken moeten aanhoren. Zoals ge zegd, loopt sinds enkele jaren in de openingsstoet van de Gentse feesten belleman Julien Pauwels in zijn blau we uniform helemaal vooraan. Pau wels is in het dagelijks leven niet alleen exploitant van café de 'Belle man' met ook een verwoed verzame laar van bellen, met of zonder steel. Pauwels ging nu in de Brabantse gemeente Halle archieven raadplegen en vond daar wat hij zocht: histori sche stukken over de functie van belleman. En wat blijkt daaruit? Dat reeds in 1170 Lodewijk VIII een orde van de belleman stichtte. De heren in fleurig kostuum werden toen 'uitroe pers' geheten, waren in dienst van het stadsbestuur en speelden een belang rijke rol in de middeleeuwse samenle ving. Er werd in elk geval naar hen geluisterd. Wie het laatste nieuws vernemen wou bleef in de buurt als de uitroeper het plein kwam opgestapt of op een stoepje ging staan. Hij meldde zaken als openbare verkopingen, ver hoging van grondbelastingen en nog minder leuke dingen als terechtstel lingen. De stadsomroeper maakte te vens de wettelijke beschikkingen van de vorst bekend. En dat waren er in die tijd nogal wat. Een uitroeper of belleman had van nature een stem als een klok, maar opdat zijn stadsgenoten hem goed zouden zien en horen ging hij op een roepsteen staan of hij ging postvat ten in een roephuisje of uitleenhuisje dat in de dorpen meestal tegen de kerkmuur was gebouwd. Op diverse plaatsen in Vlaanderen vindt men daar nog sporen van terug. Zo in Sint-Maria-Aalter, Zulzeke, Daknam en Schellebelle. Was er geen roepsteen in de buurt dan maakte de uitroeper zich wat groter door op de bovengronds liggende wortels van een forse eik of beuk te gaan staan. Julien Pauwels maakte uit de archie ven ook op dat de belleman onder de bevolking een bekend en vooral ge liefd figuur was. Wie zou dat vandaag de dag ook niet willen zijn? Gent had in de middeleeuwen geen echte bellemannen in dienst, maar een groep ruiters die hoog gezeten het nieuws letterlijk gingen uitbazuinen. Te paard zitje hoog boven de mensen en deze lieden waren veel minder populair dan hun collega's belleman nen of uitroepers. In de loop van de negentiende eeuw werd het werk van de belleman sti laan overgenomen door de zogenaam de veldwachter, gemeenzaam ook 'champetter' genoemd. De laatste echte bellemannen verdwenen defini tief na de Tweede Wereldoorlog. De periode van in-activiteit heeft voor Julien Pauwels lang genoeg geduurd. De kervers opgerichte Orde van de Belleman wil opnieuw aandacht voor dit specifieke vak. Een eerste stap is inmiddels gezet. Tijdens een grote manifestatie van moderne kunst in Gent op 21 juni zal de belleman het gebeuren inluiden. Geen Gentenaar die dan nog moet voorwenden van niets te weten. De Orde heeft een soort 'klepelvergoe ding' ingevoerd die men betaalt wil men in de Orde worden opgenomen. Kandidaten dienen wel vooraf een kleine proef te ondergaan: in het openbaar moet een kort bericht de wereld worden ingestuurd, dit met luide stem. De proef bevat een tweede deel: in één teug een borrel door het keelgat laten verdwijnen. Geen on overkomelijke hinderpalen dus. Het Gentse stadsbestuur heeft op de intenties van de Orde nog niet offi cieel gereageerd. In de wandelgangen van het stadhuis kon echter worden vernomen dat nogal wat bestuurders de idee genegen zijn. De Orde heeft van haar oprichting gebruik gemaakt om tegelijk een ten toonstelling op te zetten onder het motto: 'Van bel en klepel'. Te zien in de lokettenzaal van een bankinstel ling op de Kouter. Tot 15 juni binnen zonder bellen. Hoever af is de dag dat de sluiting van een milieuvervuilend bedrijf door de belleman wordt bekendgemaakt? Kris Naudts Kon. Vlaamse Opera vr. 6 juni om 19.30 uur en zo. 8 juni om 15.00 uur: Der Bettelstudent (Karl Mil- löcker), met Ton Hofman. Desingel (Blauwe zaal) vr. 6 en vr. 13 juni om 20 uur: Mini-festival, Mozart en de nieuwe Weense school met het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen. Kolverniershof za. 7 juni om 20.30 uur: Concert met Roger Mu- raro; ma. 9 juni om 20.30 uur: concert met trio Beethoven. Hof ter Lo za. 7 juni om 20 uur: Zanggroep Hei Pasoep. Stadsschouwburg zo. 8 juni om 11 uur: Foyerconcert met Hugo Lefever en Lydia Seymortier. 't Teatercafé ma. 9 juni om 22 uur: Café-chantant met Annemie Gils en Dirk Stuer. Kasteeltje Romana di. 10 juni om 20.30 uur: Concert met Yuri Braginsky. Spilteater za. 7, zo. 8 en do. 12 juni om 20.30 uur: Gusta van Frans Ceusters door de Verbroedering- Spilteater. De Ruimte za. 7 juni om 20.30 uur: Lollige affaires van luitenant Jan en onderluitenant Pie ter. pop pentheater. Poppentejater Sjapoo zo. 8 en wo. 11 juni om 15 uur: Poppenkast. Stadsschouwburg di. 10 juni om 20 uur: Balletvoorstelling door het Stedelijk Instituut voor Ballet. Stadsschouwburg za. 7, wo. 11, do. 12 en vr. 13 om 20 uur en zo. 8 juni om 15 uur: Revu 86 van Bern- hard Verheyden en Jo Coppens. Prov. centrum Arenberg za. 7 juni om 20.15 uur: Nieuwe show Herman van Veen; ma. 9, di. 10 en wo. 11 juni om 20.15 uur: 't Is wér show in den bungalow van Ruud de Ridder door het Echt Antwaarps Teater. Fakkelteater za. 7, do. 12 om 20.30 uur, zo. 8 juni om 15.30 uur: Rijen en Vrijen van Ray Cooney. Het Appeltje za. 7, do. 12 om 20.30 uur, zo. 8 juni om 15 uur: Solo van Bernard Liègme door Johan Rouffaer. Het Klokhuis za. 7, do. 12 om 20.30 uur: en zo. 8 juni om 15 uur: De kus van de weduwe van Israël Horovitz. EWT-Randstadteater za. 7, do. 12 om 20.30 uur, zo. 8 juni om 15 uur: Een dolle, lange nacht van Mino Bellei. Noordteater za. 7 en zo. 8 juni om 20.30 uur: Slisse en Cesar van J. Verten en J. Gevers. De Steenhouwer za. 7 juni: Hoe- renleed van Jan Chritiaens door het Multatuli-teater. Rembrandt za. 7, zo. 8, ma. 9 juni om 15 uur: Luc Amoshow. Chapmanns' Place zo. 8 en ma. 9 juni in de namiddag: Ons Theater- ke. Ruimtetejater za. 7, zo. 8 en ma. 9 juni om 20.30 uur: De ingebeelde ziekte van Molière door het Teja- terkonvent. Rex The Jewel of the Nile, a.l. 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Rex-club Gorky park. 16 jr. 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Odeon 1 A room with a view, a.l. 11.55, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.35 uur. Odeon 2 Inspecteur Lavardin, 16 jr. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Odeon 3 Macaroni, a.l. 11.50, 13.35, 15.40, 17.45, 19.50 en 21.55 uur. Odeon 4 One flew over the cuckoo's nest, 16 jr. 13.40, 16.15, 18.50 en 21.25 uur. Astrid My science project, a.l. 12. 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Vendome Teenwolf, a.l. 14,16,18, 20 en 22 uur. Savoy Alcove, 18 jr. 12,14,16,18, 20 en 22 uur. Rubens Out of Africa, a.l. za., zo. en feestdagen 12, 16 en 20 uur. andere dagen 14.30 en 20 uur. Capitole Cut and run, 16 jr. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Quellin 1 Absolute beginners, a.l. 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Quellin 2 To live and die in L.A., 16 jr. 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Quellin 3 Prizzi's honor, 16 jr. 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Metro - House 16 jr. 12, 14, 16,18, 20 en 22 uur. Metro 1 Ninja III, a.l. 12, 14, 16, 18. 20 en 22 uur. Sinjoor Tenue de soiree, 18 jr. 12, 14. 16. 18. 20 en 22 uur. Brabo Weird science, a.l. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Tijl Hannah and her sisters, a.l., 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Wapper Doctor's academy, a.l.. 12, 14, 16. 18. 20 en 22 uur. Ambassades Brewster's Millions, a.l. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambassades club 1 P.R.O.F.S., a.l. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambassades club 2 Highlander, a.l. 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Ambassades club 3 Kiss of the spider woman, 16 jr. 12, 14.20,16.45, 19.10 en 21.30 uur. Ambassades club 4 Remo: unar- med and dangerous, a.l. 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Marionettentheater za. 7 en vr. 13 juni om 20 uur: Carmen (Bizet) do. 12 juni om 20 uur: Madame Butterfly. De Koele Kikker za. 7 juni om 20.30 uur: Guido Belcanto en het orkest zijner dromen. T. J. Rijkenheem, Sint-Michiels do. 12 juni om 20 uur: De heks en de angst voor de vrouw door Herlinda Swillen; vr. 13 juni om 20 uur: Rilke en Kafka te Praag door Moreel Martens. Villa Djava vr. 6, za. 7, wo. 11, do. 12 om 20.30 uur: Verdomme, wie waren toch de vrouwen van - die mannen? (David Cohn) door het Toneelgezelschap Ivonne Lex. Simon Stevinplein za. 7 juni om 16 uur: Sint-Franciscus-Xaverius- speelschaar. H. Magdalenakerk za. 7 en zo. 8 juni van 14 tot 19 uur: Tentoonstel- liing van de kerkschatten. Scharpoord Stichting voor he dendaagse Belgische kunst, Serge Goyens de Heusch, dagelijks van 10 tot 20.30 uur. Kon. Opera za. 7 juni om 19.30 uur: De man van La Mancha met Marco Bakker als Don Quichote; vr. 13 juni om 19.30 uur: Der Bettel student (Karl Millöker) Socio-Kultureel Centrum Vooruit vr. 6 juni om 20.30 uur: Chinees marionettentheater 'Chendu'. Gulden Vlies 1 Absolute begin ners, a.l. dagelijks om 20 uur, ook op za. en wo. om 14.30 en zo. 14.30 en 17.15 uur; Re-animator, 16 jr. dagelijks om 20.30 uur. Gulden Vlies 2 Tenue de soiree, 18 jr. dagelijks om 22 en 22.30 uur, zo. ook om 17.15 uur; Thiefs and robbers, a.l. za., zo. en wo. om 14.30 uur. Gulden Vlies 3 Kiss of the spider woman, 16 jr. dagelijks om 20 en 22.30 uur, za. en wo. ook om 14.30 en zo. om 14.30 en 17.15 uur. Memling Friday the thirteenth V, 16 jr. dagelijks om 20 uur, vr.. za. en zo. ook om 22.30 uur, za. en wo. ook om 14.30 uur en zo. om 14.30 en 17.15. Rembrandt One flew over the cuckoo's nest, a.l. dagelijks om 20 uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur; Luxe sexpopjes, 16 jr. vr., za. en zo. om 22.30 uur. Decascoop Out of Africa, a.l. 15 en 20 uur; 37'2 le matin, 16 jr. 17.30, 20 en 22.30 uur; Jewel of the Nile, a.l. 15,17.30 en 20 uur; Angel II, 16 jr 15, 17.30 en 20 uur; To live and die in L.A., 16 jr. 15, 17.30, 20 en 22.30 uur; Catholic boys, a.l. 15, 17.30 en 20 uur; Sweet dreams, a.l. 20 en 22.30 uur; Raiders of the lost ark, a.l. 15, 17.30, 20 en 22.30 uur; Spies like us, a.l. 15 en 17.30 uur; Delta force, 16 jr. 15 en 17.30 uur; Ameri can warrior, 16 jr. 15, 17.30, 20 en 22.30 uur; The Berlin affaire. 16 jr 22.30 uur; The ballad of Gregorio Cortez, 16 jr. 22.30 uur; After hours, 16 jr. 15, 17.30, 20 en 22.30 uur; Waming Science, 16 jr. 15,17.30, 20 en 22.30 uur; Raising with the moon, a.l. 22.30 uur; Once upon a time in the west. a.l. 15 en 20 uur; Take the money and run, a.l. 22.30 uur. Meryl Streep in 'Ovf of Africa' (Rubens, Antwerpen). \Oentenaar Julien Pauwels: beroep van belleman in ere herstellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 33