Bedreiging van huisarts beboet met 250 gulden Minister wijst Kruisdijk bij Sluis aan als natuurmonument Kreek Zuidzande moet beschermd Vlissingers zetten gemeente op haar nummer PZC/ provincie AL MEER DAN 160 AANSLUITINGEN 49 •17' Brandje in schuur in Heinkenszand SVRZ-bestuur wil uitbreiding van directie Boot aangespoeld op strand Cadzand Twee auto's bij botsing vernield in Middelburg TER BESCHERMING VAN BOOMKIKKERS Zware schade aan auto bij botsing vrachtwagen Axel Bekeuringen voor bestuurders van vrachtauto's 19 Boete 150 gulden voor schot met luchtbuks op kat OOK WEEK VOORWAARDELIJK Uitvoering Procedure Geruïneerd- V VRIJDAG 6 JUNI 1986 Belangstelling voor bejaardenalarm stijgt KRABBENDIJKE - De belangstelling van ouderen om zich aan te sluiten bij de Stichting 3ejaarden Alarm Zeeland (BAZ) vertoont een sterk opgaande lijn. De centrale van het bejaardenalarm is 24 uur paraat en zorgt in noodgevallen voor directe hulp. Ongeveer twee jaar geleden gaf de commissaris der koningin dr C. Boertien het startsein voor het )ejaardenalarm. Momenteel zijn ruim 160 bejaarden en een klein aantal gehandicapten in beel Zeeland en zelfs in België aangesloten bij BAZ. Als laatste zocht de Stichting Welzijn voor Ouderen in Reimerswaal aansluiting bij BAZ. Het idee om een alarmcentrale in Zeeland te vestigen is gebaseerd op eén van de doelstellingen van het zogeheten flankerend ouderenbeleid: het streven om de oudere zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Voorzitter P. M. Rehorst van BAZ: ,Het systeem heeft inmiddels zijn nut bewezen. Het neemt een groot gevoel van onveiligheid weg. Niet alleen bij de mensen zelf, maar ook bij familiele den". Vorig jaar werd in 45 gevallen hulp verleend. Tot en met mei is de MIDDELBURG - De Middelburger A. M. M. (32) stond donderdag voor de politierechter in Middelburg omdat hij met een luchtbuks op een kater had geschoten die in zijn tuin een konijn opjaagde. Het schot trof doel en de dierenarts moest de kogel ope ratief verwijderen. M. had zijn tuin zo goed als mogelijk was met gaas afgeschermd om ervoor te zorgen dat zijn konijn daar onge stoord kon rondhuppelen. Maar voor de katten uit de buurt bleek de omhei ning toch nauwelijks een beletsel te zijn. Toen M. zag dat zijn lievelings dier angstig op de vlucht sloeg voor de kat, greep hij naar het wat al te drastische middel van de luchtbuks. Daarvoor eiste officier van justitie mr M. P. Nijmeijer 250 gulden boete. Politierechter mr G. de Wilde vol stond met 150 gulden. M. heeft intus sen ook de rekening van de dierenarts van 80 gulden moeten betalen. Hij krijgt de luchtbuks terug omdat deze eigendom was van zijn broer. HE1NKENSZAND In een schuur aan de Oude Kamerseweg in Hein kenszand is donderdagavond een brandje uitgebroken in de opslag van stro. Doordat de brand in een vroeg sta dium werd ontdekt, bleef de schade beperkt tot een paar uitgebrande pak ken stro. Het brandweerkorps van Heinkenszand rukte met een lage- drukwagen uit om het beginnende brandje te bestrijden. De schuur is eigendoom van J. F. de W. MIDDELBURG - De directie van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) moet worden uitge breid. Twee directeuren zullen de plaats innemen van de huidige alge meen directeur M. L. Almekinders, die per 1 februari 1987 zijn functie neerlegt. Het stichtingsbestuur is van mening dat de omvang van het werk de afgelopen jaren zo is ge groeid, dat een éénhoofdige directie niet meer voldoende is. Eén en ander betekent wel dat de sollicitatieprocedure opnieuw moet worden gestart. Begin dit jaar werden er al sollicitanten opgeroepen, maar -oen werd er nog altijd van één vaca ture uitgegaan. Dat er twee functiona rissen nodig zijn kwam tijdens de sollicitatiegesprekken naar voren. De kandidaten die zich reeds aangemeld hebben wordt gevraagd of ze hun kandidatuur in de gewijzigde situatie handhaven. De sollicitatietermijn sluit op 15 juli. De stichtingsraad vergadert vrijdag 13 juni vanaf 10.00 uur in de conversa- iezaal van de zwakzinnigeninrichting Vijvervreugd in Middelburg. Dan wor den de jaarstukken 1985 besproken. Ook wordt aandacht besteed aan de statutenwijziging, die noodzakelijk is n verband met de toekomstige twee hoofdige directie. Na afloop van de vergadering (uiterlijk om 11.30 uur) wordt er voorlichting gegeven over de nieuwbouwplannen voor Ipenoord in Oostkapelle (een dependance van de zwakzinnigeninrichting Vijvervreugd) en de bouw van het verpleeghuis in Tholen. VLISSINGEN - Een oranje rubber boot is donderdagochtend aange spoeld op het strand tussen Cadzand en Nieuwvliet. Een inwoner uit Cad zand trof de boot daar omstreeks negen uur aan. De herkomst is niet bekend. De bemanning van de veerboot Olau Britannia trof de boot al om ongeveer kwart over zes aan in de Wielingen. Daarop vertrok een patrouilleboot van de verkeersdienst van het directo raat-generaal voor de scheepvaart en maritieme zaken (dgsm), de V85, die echter niets meer aantrof op de opge geven plaats. De boot, van het merk Zodiac, is later die ochtend gevonden op het strand. De politie in Oostburg heeft daarop een telexbericht verzon den naar verschillende politiekorp sen. onder meer langs de Belgische kust. Dat heeft echter nog geen resul taat opgeleverd. De boot heeft de naam 'Achilles' alarmcentrale ongeveer 30 keer in actie gekomen. Om van het alarmsys teem gebruik te maken is een telefoon noodzakelijk. Deze wordt aangesloten op een kastje dat onder het toestel wordt geïnstalleerd. De zelfstandig wonende oudere krijgt verder een zendertje ter grootte van een lucifers doosje, dat om de nek moet worden gedragen. Wanneer de oudere behoefte heeft aan hulp is een druk op de knop voldoen de om de alarmcentrale in bejaar denoord 'Ter Mantelinge' in Domburg te waarschuwen. De zender zet het toestel in werking, waarna het alarm binnen één minuut in 'Ter Mantelin ge' binnenkomt. De dienstdoende ver pleegster kan dan direct zien wie er heeft gebeld en waarschuwt een vrij williger die in de buurt van het 'nood adres' woont. Die vrijwilliger is - sa men met twee anderen - door de MIDDELBURG - Bij een botsing op de kruising van de Meanderlaan met de Roozenburglaan in Middelburg zijn donderdagochtend twee auto's onherstelbaar beschadigd. De 21-jari- ge P. A. M. uit Aagtekerke gaf geen voorrang aan L. M. van G. (41) uit Middelburg, die over de Meanderlaan reed. Niemand raakte gewond. MIDDELBURG - „U bent nogal snel aangebrand", constateerde politie rechter mr G. de Wilde donderdag op de zitting in Middelburg naar aanlei ding van de bedreigingen die de Hulstenaar R. G. M. de B. (50) tot een huisarts in zijn woonplaats richtte. De B. wilde dat de dokter zijn schoonmoeder in het ziekenhuis in Gent zou laten opnemen en zette deze wens kracht bij met de woorden:'ik rijd je voor je kloten als je het niet doet'. De B„ die zelf eerst ook patiënt bij dezelfde dokter was geweest, had zijn heil elders gezocht nadat hij tot de overtuiging was gekomen dat zijn ouders waren gestorven als gevolg van verkeerde behandeling door deze medicus. Voor zijn schoonmoeder vreesde hij eenzelfde lot, daar opna mes in het Hulsterse ziekenhuis niet tot zijn tevredenheid verlopen waren. De dokter en ook zijn assistente had den al langere tijd last van De B.'s agressieve uitingen. Hij maakte op straat vaak het gebaar van hals afsnij den naar zijn vroegere huisarts. De assistente had ook al eens te horen gekregen dat hij haar dood zou rijden als ze voor zijn wielen kwam. De bedreiging waarvoor hij donder dag terecht stond had plaats in sep tember van het vorig jaar. De B. was tegen het middaguur in de praktijk binnengekomen en had de assistente op boze toon de dokter te spreken gevraagd. Bang geworden liet zij hem in de spreekkamer binnen. Terwijl hij de dokter met zijn vuist op de schou der sloeg en hem verzekerde dat hij het niet zou overleven als hij niet deed wat De B. wilde legde hij zijn eisen op tafel. De arts zei dat hij intussen al een aanvraag bij het ziekenfonds had ingediend om zijn lastige klant tevre den te stellen. Hij deed echter aangif te bij de politie omdat hij zich ernstig bedreigd had gevoeld. De advocaat mr J. L. M. Burlet vond dat de dokter meost weten dat hij de bedreigingen niet serieus hoefde te nemen, daar hij De B. heel lang als patiënt had gehad. Volgens de raads man gedroeg De B. zich al vijfjaar op deze manier ten opzichte van de arts zonder dat het tot daden van de kant van zijn cliënt was gekomen. Maar de politierechter vond dat De B. veel te ver was gegaan in de manier waarop hij zijn conflict met de dokter uitvocht en veroordeelde hem con form de eis tot een week voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en 250 gulden boete. gebruiker gevraagd om in noodgeval len de nodige maatregelen te nemen. Is geen van de drie thuis, dan fungeert de rijks- of gemeentepolitie als 'vang net'. De Stichting Welzijn voor Ouderen in Reimerswaal nam eind mei de taak op zich voor de uitvoering van het alarmeringssysteem. Dat houdt on der meer in dat de uitvoerende orga nisatie zorgt voor voldoende vrijwil ligers als die binnen de eigen kennis senkring niet aanwezig zijn. Ouderen die zich willen aansluiten bij BAZ moeten eerst contact opnemen met de regionale organisatie. Die be kijkt of men in aanmerking komt voor het systeem. „Het is niet bedoeld voor mensen die zich willen beveiligen te gen inbraak", zegt mevrouw C. Meij van de Stichting Welzijn voor Oude ren in Reimerswaal. Hoewel de Stichting BAZ zonder enig winstbejag werkt, is het toch nodig een financiële bijdrage te vragen van de gebruikers. Het abonnemenstgeld bedraagt 3,75 gulden per week, maar omdat een aantal gemeenten het alar meringssysteem subsidieert, kan dit per gemeente verschillen. De provin cie Zeeland verleent in het kader van het flankerend ouderenbeleid subsi die tot de driehonderdste aansluiting is verzorgd. Een zender en decoder kost ongeveer 1200 gulden. „Veel hangt af van de inzet van de vele vrijwilligers die de taken uitvoeren", aldus Rehorst. Volgens hem draait het Zeeuwse alarmeringssysteem op ongeveer 500 vrijwilligers. Het natuurgebied Kruisdijk bij Sluis. AXEL Bij een aanrijding op de Buitenweg in Axel zijn woensdag avond om 18.30 uur een vrachtauto en een personenauto beschadigd. Het ongeval gebeurde toen de vrachtauto, bestuurd door A. B. uit Axel, op de Buitenweg dwars op de weg stond om achteruit een inrit op te rijden. De chauffeur van de personenauto, P. D. uit Axel, zag dat te laat en botste tegen de vracgtwagen. De personen auto liep zware schade op. De vracht auto was slechts licht beschadigd. Beide bestuurders bleven ongedeerd. DEN HAAG/SLUIS - Minister ir G. J. M. Braks van landbouw heeft de Kruisdijk bij Sluis definitief als na tuurmonument aangewezen. Op die manier kan volgens de bewindsman de omvangrijke kolonie boomkik kers in het gebied het beste worden beschermd. Bezwaren van de gewestelijke raad van het landbouwschap en de eige naar-gebruiker van de Kruisdijk worden niet gehonoreerd. Wel kan er bij de Raad van State beroep tegen de aanwijzing worden aangetekend, maar het is nog onduidelijk of van die mogelijkheid gebruik wordt ge maakt. Het landbouwschap legt zich in elk geval bij de ministeriële beslis sing neer. Het ministerie maakte een jaar gele den het voornemen kenbaar om het voormalig fort Kruisdijk als natuur monument te bestemmen. Het betreft een boerenerf met weiland van drie hectare tussen Sluis en Heille, waar een oude gracht en een wal liggen. Prins Maurits liet het fort tijdens de Tachtigjarige Oorlog (1568-1648) bou wen als onderdeel van de verdedi gingslinie tegen de Spanjaarden. Te genwoordig huist er een kolonie boomkikkers, die volgens het rijksin stituut voor natuurbeheer de grootste in de Benelux genoemd mag worden. Op het terrein staan een woonhuis en enkele bijgebouwen, die niet onder de aanwijzing van het ministerie vallen. Het landbouwschap maakte vorig jaar bezwaar tegen het voornemen van de minister. Er zou te weinig vooroverleg hebben plaats gevonden. Tevens vond het schap een aanwij zing als relatienota-gebied een betere oplossing met het oog op de agrari- Advertentie i MIDDELBURG - Een verlande kreek in de Austerlitzpolder tussen Zuidzan de en Oostburg zou als relatienotagebied moeten worden aangewezen. Dat houdt in dat er voor het 6,5 hectare omvattende terrein bindende afspraken over het beheer worden gemaakt om de natuurwaarden in stand te houden. De provinciale planologische commissie (PPC) spreekt zich woensdag 18 juni over het voorstel uit. De oude kreek ligt in het ruilverkavelingsblok Sluis-Oostburg, waarvan de uitvoering momenteel wordt voorbereid. Het kreekrestant bestaat uit een glooiend grasland met droge en natte gedeelten. In de laagste delen komen moerasplanten voor. Verder zijn er twee veedrinkputten te vinden, terwijl er aan de rand van het terrein graslandheggen groeien. Het noord-westelijke deel -een lang, smal perceel met soortenrijk grasland- wordt niet in het voorstel VLISSINGEN - „Dank je de koe koek. We accepteren de vernumme ring niet!" Enkele bewoners van de noordzijde van het Vlissingse Groe- newoud zijn zeer verbolgen over de manier waarop de gemeente de wij ziging van huisnummers in hun straat heeft doorgevoerd. „In het begin, toen we van die vernumme ring hoorden, dachten we: nou ja, waar is dat nou voor nodig", zegt mevrouw B. Cohen, één van de betrokken straatbewoners, „Maar inmiddels zijn we veel bozer over de manier waarop de gemeente de ver nummering heeft opgelegd. Het wordt je gewoon meegedeeld. De inspraak van de burger is een farce, een lachertje." Op 8 maart ontvingen de bewoners van het Groenewoud, die een oneven huisnummer hebben, van de ge meente Vlissingen de mededeling dat per 1 mei hun huisnummer ver anderd zou worden. „We hadden", vertelt mevrouw L. de Koene, die samen met mevrouw Co- hen namens de betrokken straatbe woners spreekt, „ongeveer zes weken de tijd om allerlei adreswijzigingen te versturen. We vonden dat nogal krap. dus informeerde een aantal bewoners individueel bij het ge meentehuis of invoering van de nieu we nummers op zo'n korte termijn noodzakelijk was. Een ambtenaar vertelde ons dat. wanneer we bezwa ren .hadden, we maar een AROB- procedure (Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen, red.) moesten starten. Die zouden we volgens hem dan toch verliezen. Met steun van het wijkkomittee Binnen stad hebben een aantal bewoners toen gezamenlijk een verzoek tot de gemeente gericht waarin we om uit stel van de maatregel vroegen. Het verzoek ging vergezeld van een lijst met handtekeningen van alle betrok ken bewoners, op twee na. In totaal dus veertien". ..Enkele weken later", vervolgt me vrouw Cohen, „kregen we een brief van de gemeente waarin stond dat ons bezwaar was aangemerkt als een AROB-procedure, terwijl wij alleen maar gevraagd hadden of we niet een gewoon gesprek met de gemeente konden hebben. We werden uitgeno digd voor een hoorzitting. Daar kre gen we te horen dat de huisnummers elk moment gewijzigd konden wor den en dat terwijl de AROB-proce dure nog liep. We protesteerden daartegen en de betrokken wethou der, de heer W. Wisse, liet ons toen weten dat de nummerwijziging voor lopig zou worden uitgesteld". Volgens de twee 'Groenewoud-verte genwoordigsters' kregen de bewo ners tijdens de hoorzitting ook te horen dat allerlei instanties en be drijven als de PZEM. PTT, PZC en de Watermaatschappij Zuid-West Nederland in februari al door de gemeente op de hoogte waren ge steld van de nummerwijziging. „En dat terwijl wij toen zelf nog van niets wisten. Wij hoorden het pas in maart. Bovendien vinden wij dat de ge meente niet zomaar ongevraagd adreswijzigingen mag doorgeven. Dat is een inbreuk op de privacy". 'Verbaasd en verontwaardigd' za gen de bewoners dat ongeveer vijf dagen na de hoorzitting een timmer man van gemeentewerken in de straat verscheen om de nummer bordjes te verwisselen. „Idioot na tuurlijk", vindt mevrouw Cohen. „We hadden immers die toezegging van de wethouder. De meeste straat bewoners die thuis waren, hebben de bordjes dus geweigerd. De tim merman heeft de bordjes wel beves tigd aan de gevels waar niemand thuis was. Een aantal van die men sen heeft de bordjes vervolgens weer weggehaald". De nummering in het Groenewoud oogt op het moment nogal rommelig. Op de meeste deuren zit nog het oude nummer. Slechts op zes gevels prijkt nu, naast een doorgestreept 'oud' nummerplaatje, een glimmend nieuw exemplaar, en bij een enkele huisdeur getuigen twee gaatjes er van dat het nieuwe bordje weer is weggehaald. Een verwarrende situatie, zo stellen de dames De Koene en Cohen. „Er zijn in de straat nu bijvoorbeeld twee nummers 39. De post wordt nu regel matig op het verkeerde adres be zorgd, en een meneer die zijn huis te koop had aangeboden, zag de be langstellenden naar een ander huis gaan dat hetzelfde huisnummer heeft". Zoals gezegd: de handelwijze van de gemeente vinden ze 'absoluut stijl loos'. Maar voor de vernummering op zich zelf hebben ze evenmin een goed woord over. „Het brengt voor ons extra kosten met zich mee. Je moet bijvoorbeeld je gedrukte brief papier veranderen en je bent je mooie huisnummers kwijt. Sommige mensen hadden cijfers, gemaakt van koper, op de deur. Die kun je nu dus weggooien. Trouwens, van de nieuwe nummering klopt niets. Ze kunnen op het gemeentehuis niet eens tellen! Er zitten overal 'gaten' in de numme ring". Mevrouw Cohen: „Ik bijvoor beeld, krijg nu nummer 73. De buren die pal naast mij wonen, hebben nummer 77. De gemeente zegt dat dat zo gedaan is omdat'één van onze huizen in de toekomst misschien opgedeeld wordt in appartementen. Maar dat kan helemaal niet, omdat het monumentenpanden zijn. Dus daar mag je niet eens aan verbou wen". De betrokken ambtenaar geeft toe dat in het geval van de monumen tenpanden de nummering anders had gekund. „Maar dan zouden er op andere plaatsen in de straat meer 'gaten' in de nummering moeten zijn gevallen. In de toekomst worden er in het Groenewoud namelijk nog huizen gebouwd, bijvoorbeeld op het stuk braakliggende grond vlakbij het Bellamypark. Het is nog niet bekend hoeveel appartementen er in die woningen komen. Daarom moe ten we enkele nummers 'op reserve houden', zodat we over enkele jaren niet weer moeten vernummeren. De wijziging van de huisnummers brengt voor de bewoners ook extra kosten met zich mee, zoals het laten drukken van nieuw briefpapier. De nummering in het Groenewoud in Vlissingen oogt momenteel nogal rommelig. Wethouder W. Wisse wil over de gevolgde procedure op dit moment weinig kwijt. „Dinsdag behandelen b en w de kwestie. Tot die tijd kan ik er weinig over zeggen." Volgens hem is het tot nu toe nooit voorgekomen dat bewoners op deze manier bezwaar maakten tegen een vernummering in hun straat. „We laten dat altijd een week of zes van te voren weten, niemand heeft daar bij mijn weten ooit over geklaagd". Mocht het college van b en w de klacht over het gebrek aan inspraak dinsdag ontvankelijk verklaren, dan heeft dat volgens Wisse consequen ties voor de toekomst. „We moeten dan bij andere vernummeringen voortaan ook een inspraakperiode inlassen". Mevrouw Cohen meldt desgevraagd dat, wanneer het college de klachten van de Groenewoud-bewoners niet ontvankelijk verklaart, ze niet van plan is de kwestie verder te laten rusten. „Ik heb nog steeds niet het gevoel dat de gemeente naar onze bezwaren heeft geluisterd. Ook van het feit dat b en w dinsdag over onze zaak beslissen, is ons niet meege deeld. Je krijgt het gevoel dat ze zomaar wat aanrommelen". sche belangen. Een relatienota wordt op basis van vrijwilligheid met de eigenaar-beheerder opgesteld. Een aanwijzing als natuurmonument heeft daarentegen grotere consequen ties, in die zin dat er sprake is van dwingende voorschriften. Gebruik van chemische middelen is bijvoor beeld verboden en ook aan de grond waterstand mag niet gesleuteld wor den. Wel wordt er in overleg met de betrokkenen een beheersplan opge steld. Het landbouwschap vreesde een negatieve uitstraling op de omlig gende landerijen, omdat ook daar niet meer 'modem' geboerd zou kunnen worden. Minister Braks wijst in zijn motive ring dat laatste bezwaar van de hand. Met de aanwijzing volgt hij adviezen op van de natuurbeschermingsraad en de rijks-planologische commissie. Daarnaast maakt de bewindsman duidelijk dat de gebruikers van het gebied op een vergoeding kunnen rekenen wanneer er schade wordt geleden door de beperkende voor schriften. De hoogte van de financiële tegemoetkoming zal vergelijkbaar zijn met vergoedingen in relatienota- gebieden. Ten slotte toont de minister zich bereid tot een gesprek wanneer de Kruisdijk te koop mocht worden aangeboden. meegenomen. Dat om onnodig lange grenzen met de belendende akkers te vermijden. Momenteel staat de kreek als landschappelijk waardevol agrarisch gebied te boek. In het voorontwerp Streekplan Zeeland wordt melding gemaakt van bijzondere natuurwetenschappelijke en landschappelijke waar den. De aanwijzing van de kreek in de Austerlitzpolder loopt vooruit op de invulling van de 700 hectare, die er in Zeeland als relatienota-gebied mogen worden vastgesteld. Omdat in het gebied Sluis-Oostburg enkel een admini stratieve ruilverkaveling met een korte voorbereidingsperiode wordt uitge voerd is er op korte termijn duidelijkheid nodig. De PPC bespreekt de eventuele aanwijzing in de vergadering van 18 juni, die om 10 uur begint in het gebouw van de Provinciale Planologische Dienst in Middelburg. Een positief besluit gaat als advies naar provinciale staten. Voorlopig ziet het daar niet naar uit. Mevrouw N. van Melle, die samen met haar man in de boerderij woont, is niet van plan op korte termijn tot verkoop over te gaan. Bovendien heeft het echtpaar de boerderij aan de eigen kinderen in eigendom over gedragen. Mevrouw Van Melle is ab soluut niet te spreken over de gang van zaken. „Op deze manier worden we geruï neerd", is haar stellige overtuiging. „We wonen hier al 27 jaar, er hebben altijd kikkers gezeten. Waarom zou dat opeens veranderen? Die hele aan wijzing is helemaal niet nodig". Of er bezwaar wordt aangetekend is niet zeker, de kwestie moet nog in familie kring worden besproken. Mevrouw Van MeUe benadrukt verder dat er wat haar betreft geen probleem zou worden gemaakt van een aanwijzing als relatienota-gebied, daaraan zou alle medewerking worden gegeven. Hoewel ook het landbouwschap aan een relatienota de voorkeur geeft ziet minister Braks daar geen heil in. In een notitie, die binnenkort aan de betrokkenen wordt verstuurd, stelt hij dat er een actief beheer nodig is voor alle delen van de Kruisdijk. Hij betwijfelt of een relatienota daarvoor het geëigende middel is. Secretaris drs. IJ.L. Boom van het landbouwschap is verbaasd over die uitspraak van de minister. Tot nu toe is er vanuit Den Haag enkel een beschikking met een korte toelich ting verstuurd, waarin niet inhoude lijk op de bezwaren wordt ingegaan. Ook over de eventuele schadevergoe ding is volgens hem niets bekend gemaakt. Ondanks die gebrekkige informatie heeft het landbouwschap zich toch bij het besluit van de minister neergelegd. „Maar", geeft secretaris Boom toe, „we zijn wel teleurgesteld". GOES - Bij een verkeerscontrole, die de Goese politie donderdag samen met de rijksverkeersinspectie, de mo torrijtuigen-belastingdienst en de douane hield op de Rijksweg A58 tussen Goes en Middelburg, zijn in totaal 16 processen verbaal uitge deeld. Drie vrachtwagenbestuurders werden aangehouden, omdat ze het rijtijdenwet hadden overschreden. Een van de chauffeurs had 27 uur in zijn truck gezeten, terwijl een ander er reeds een werktijd van 36 uur op had zitten. De vrachtwagen van de laatste is te plekke stilgezet. Er werden zes bekeuringen uitgedeeld aan vracht wagenbestuurders, omdat hun ver gunningen niet in orde waren. De zeven overige processen-verbaal wer den opgetekend omdat er mankemen ten werden geconstateerd aan de au to's. De controle duurde van 9 tot 16 uur. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 19