Schandaal dreigt in Ronde van Italië I Grimmige sfeer bij F ortuna- F eyenoord Goesenaar Rinus Verboom ploegleider van Fignon 'Brinkman moet aannemen van onkostenvergoedingen tv-reportages verbieden' Schietwedstrijden in Vrouwenpolder Zierikzee voor het eerst in kwartfinale van het bekertoernooi PZC/sport Internationaal jeugdtoernooi van Walcheren Bellaart pleit voor trainings - coördinator in Zeeuws hockey ERRASSENDE ZEGE POOL PIASECKI IN TIJDRIT \Moser Invitatiewedstrijd van De Schelde Gullit blijft langer bij PSV Knetemann niet Vandaag tijdens Ronde van Midden-Zeeland Tapijt Chris Riemens in amateurselectie Tweede nederlaag voor basketballers Winst dammers Karei van Goethem nog leider in wielerklassement VANA VOND TEGEN VLISSINGEN in Scheldesport houdt atletiekwedstrijden VOeTBAL zeeLoriD ATERDAG 24 MEI 1986 [ENA (ANP) - Er sluimert een schandaal in de Ronde }n Italië. De organisatoren zijn van plan een berg uit >t routeschema te schrappen. Het gaat om de Passo di an Marco in de 16e etappe van dinsdag van Erba naar oppolo. De berg zou ontoegankelijk zijn wegens sneeuw. Amerikaan Greg Lemond heeft aangekondigd op aande voet uit de Giro te stappen als organisator icenzo Torriani besluit de San Marco uit het etappesche- a te halen. Met de San Marco vóór de aankomst bergop Foppolo is de betrekkelijk korte etappe uitstekend eschikt voor een aanval op de Italianen. „Als ze deze truc iderdaad uithalen, ga ik weg en kom ik nooit meer terug de Giro", kondigde de Amerikaanse kanshebber krijgs- aftig aan. bergpas van San Marco is jaarlijks meestal tot ugustus gesloten wegens sneeuw. Torriani en zijn assis- >nten wisten dit ook toen zij in januari het routeschema in elkaar zetten en een reeks bergetappes programmeer den om buitenlandse sterren te lokken. Het zal niet de eerste keer zijn dat de Italiaanse kansheb bers, in dit geval Saronni en Baronchelli, een handje wordt toegestoken. Buitenlandse cracks ondervonden in het verleden vaak buitengewone tegenwerking. In 1984 bijvoorbeeld werd de overwinning in de Giro de Fransman Fignon ontstolen. Eerst werd zijn ploegleider opgehouden door een wedstrijdcommissaris toen hij in leidende positie zijn ketting brak. Vervolgens werd op het laatste moment de Stelvio, de hoogste berg uit het parkoers, uit het routeschema geschrapt. Hierdoor had hij zo weinig voorsprong in het klassement, dat Moser hem in de afsluitende tijdrit nog passeerde. Vorig jaar, in de laatste tijdrit, smeet een toeschouwer een fles voor de wielen van roze-trui-drager Hinault. Met een snelle reactie redde hij zijn eindzege. Lemond is dit jaar nog niet klaar met Saronni en Baronchelli. Moser verslagen p specialiteit SIENA (ANP) - Op de Piazza del Campo van Siena, parel van fle oude Italiaanse architectuur, heeft Francesco Moser vrijdag de 69e Ronde van Italië verloren. Een andere (conclusie was niet mogelijk nadat de houder van het werelduurrecord op zijn specialiteit, de individuele tijdrit, ras verslagen. 46 kilometer leverde hij vijftig [seconden in bij zijn vijand Giuseppe Saronni. De tiende plaats zei alles Ever de afnemende krachten bij de bijna 35-jarige campionissimo. Uren terder zorgde de Pool Lech Piasecki JvQor de winnende tijd. Het werd in Siena de eerste overwinning van de (ajnateur-wereldkampioen bij de profs. uitkomst van de tijdrit tussen Sinalunga en Siena was niet alleen deor de overwinning van de Pool verrassend. Saronni eindigde zeven plaatsen voor Moser en twee posities voor Greg Lemond. De Amerikaan had na 42 kilometer de beste tijd. De Jlaatste vier kilometer naar het hart Ivan een van Italië's mooiste stadjes, Iwaar jaarlijks middeleeuwse paarden- Ikoersen een massaal publiek trekken, lleidden bergop. Normaal zou hij daar lïëen problemen mee hebben en er als ■het ware tegenop vliegen. Lemond Iwas echter uit zijn ritme geraakt door It wee Italiaanse lastposten. Eerst bleef Ide door hem ingehaalde Bugno een ■tijdje aan zijn wiel rijden, vervolgens liiet Colage zich door hem voorttrek- Iken. Met demarrages probeerde Le- Imond Colage kwijt te raken. Dat lukte Ihèm pas na vijftien kilometer. De in Ide ploegleiderswagen meerijdende Iwèdstrijdcommissaris blies wel op een I fluitje, maar ondernam verder niets I om Colage op de overtreding van het I reglement te wijzen. „Ik was kapot Itoen ik aan de laatste helling moest I beginnen", klaagde Lemond, die niet [alleen Piasecki, Visentini en Saronni Ivoorrang moest verlenen, zelfs de Iwestduitse ex-vedette Didi Thurau I bleek over de gehele afstand nog I sneller te zijn geweest. Lech Piasecki, ploeggenoot van Sa ronni, zorgde voor de aangenaamste surprise in Siena. Elf dagen had hij knechtje gespeeld voor Saronni. Aan de kop van het peloton gesleurd als hem dat werd bevolen. Op de dag dat iedereen voor zichzelf moest hardfiet- sen, bleek Piasecki beter dan zijn kopman. De uitslag van de twaalfde etappe, een tijdrit over 46 kilometer, is: 1. Lech Piasec ki (Pol) 59 minuten en 4 seconden (gemid delde snelheid 47,626 km/u), 2. Roberto Visentini (Ita) op 7 seconden, 3. Giuseppe Saronni (Ita) op 30 seconden, 4. Didi Thu rau (WD1) op 37 seconden, 5. Greg LeMond (Vst) op 40 seconden, 6. Steve Bauer (Can) en Enrico Grimani (Ita) op 57 seconden, 8. Michael Wilson (Aus) op 58 seconden, 9. Tommy Prim (Zwe) op 1,08,10. Francesco Moser (Ita) op 1,20,11. Giambattista Baron chelli (Ita) op 1,30,12. Tony Rominger (Zwi) op 1,30, 13. Eric Pedersen (Noo) op 2,13, 14. Acacio da Silva (Por) op 2,22, 15. Claudio Corti (Ita) op 2,39, 23. Eric Vanderaerden (Bel) op 3,25, Gert Jakobs (Ned) op 3,37, 28. Eric Breukink (Ned) op 3,41, 38. Fons de Wolf (Bel) op 4.19. 40. Allan Peiper (Aus) op 3,22, 45. Adri van Houwelingen (Ned), op 4,52, 47. Hennie Kuiper (Ned) op 5,04, 51. Eric van Lancker (Bel) op 5,13, 89. Nico Verhoeven (Ned) op 7,18, 91. Johan van der Velde (Ned) op 7,26, 98. Teun van Vliet (Ned) op 7,42, 103. Johan Lammerts (Ned) op 7,59, 107. Jac. van der Poel (Ned) op 8,10, 108. Jean-Paul van Poppel (Ned), zt., 109. Henk Lubberding (Ned) op 8,14, 127. Ludo de Keulenaer (Bel) op 8.54, 153. Jean Habets (Ned) op 11,07, 157. en laatste Walter Delia Casa (Ita) op 12.31. De eerste vier renners van de etappe kregen als tijd vergoedingen respectievelijk 20, 15, 10 en 5 seconden. Voor de tijdrit waren Bohorquez en Rami rez (Col) en Sörensen (Den) niet gestart. Algemeen klassement: 1. Saronni 54 uur, 22 minuten en 49 seconden, 2. Baronchelli op I,18 3. Visentini op 1,31 4. Bauer op 2,41 5. Moser op 2,50 6. Wilson op 3,09 7. Da Silva op 3,29 8. Lemond op 3,47 9. Corti op 4,28 10. Flavio Giupponi (Ita) z.t., 11. Alfio Vandi (Ita) op 5,13, 12. Thurau op 5,14, 13. Emanuele Bombini (Ita) op 5,2914. Franco Chioccioli (Ita) op 5,52, 15. Marco Giovan- netti (Ita) op 6,01, 25. Van Lancker op 9,43, 28. Kuiper op 10,38, 30. Van der Velde op II,36, 51. De Wolf op 23.35, 90. Habets op 48,56, 97. Breukink op 52,50, 98. Van Houwe lingen op 54,17,101. Lammerts op 55,03,106. Jakobs op 58,01, 109. Van Poppel op 59,00, 112. Lubberding op 59,39, 114. Van Vliet op 59,49, 118. Peiper op 1.02,04, 135. Verhoeven op 1.12,32, 146. Van der Poel op 1.19,18, 149. VanderAerden op 1.19,59, 154. De Keule naer op 1.24,18,157. en laatste Adriano Baffi (Ita) op 1.47,17. De stand in het puntenklassement is: 1. Bontempi 91 punten, 2. Van der Velde 88, 3. Colage 81, 4. Rosola 67, 5. Allocchio 66, 6. Lemond 63, 7. Van Poppel 58. I Het eerste waar Moser na zijn neder laag om vroeg was de tijd van Baron chelli. „Die is nu het belangrijkste", meende Moser, die zijn tweede te leurstelling te slikken kreeg, want zijn als tweede gerangschikte ploeg genoot eindigde nog tien seconden achter hem op de elfde plaats. De achterstand van Baronchelli op roze- trui-drager Saronni liep op tot 1 minuut 18 seconden. Greg Lemond moet de komende wftk in de Alpen en de Dolomieten 3 minuten en 47 seconden op Saronni zien goed te maken. I SITTARD (ANP) Fortuna en Feye- rtoord hebben het inhaalduel van twee maanden geleden afgesloten met een broederlijke puntendeling, 1-1. Erg moe hebben beide partijen zich daarbij vrijdag in Sittard niet gemaakt. Roda en MVV hadden de afgelopen dagen geprotesteerd tegen de datum van de inhaalwedstrijd wegens vermeende competitiever valsing. De buurtgenoten van de Sit- tardse ploeg hoefden zich daar echter geen zorgen over te maken. Als de twee clubs zondagmiddag een ver moeide indruk maken zal dat zeker niet het gevolg zijn van de vrijdag avond geleverde „inspanningen". Gemakkelijk hebben Fortuna en Feyenoord het elkaar zeker niet ge maakt. Kwalitatief stond de partij op een bijzonder laag pitje, maar er werd zo nu en dan fanatiek geschopt naar de ledematen van de tegenstanders. Even leek het een echte wedstrijd te worden toen Eleveld in de achtste minuut een voorzet van Linford tegen de touwen wist te knallen. Maar toen Molenaar in de 24e minuut voor de gelijkmaker had gezorgd, zakte het peil weer. Omdat arbiter Hobé soms lankmoedig optrad, al gaf hij wel geel aan Rep en Sörensen, werd de sfeer steeds grimmiger. Hobé had het hele maal verbruid bij de Sittardse aan hang toen hij twee minuten voor rust weigerde Fortuna een strafschop te geven omdat Evers werd vastgehou den. Fortuna Sittard - Feyenoord 1-1 (1-1). 8. Qleveld 1-0, 24. Molenaar 1-1. Scheidsrech ter Hobé, toeschouwers: 4.500. Gele kaar ten: Rep en Sörensen Feyenoordi. Lech Piasecki in actie tijdens de tijd rit. TERNEUZEN - De atletiekvereni ging Scheldesport houdt vandaag (zaterdag) een competitiewedstrijd voor C- en D-junioren van het district West 2. Vrijwel alle Zeeuwse verenigingen hebben ingeschreven. De deelnemers nemen het in individuele nummers tegen elkaar op. Er staan loopnum mers (sprint horden, langere afstan den en estafettes) en hoogspringen, speerwerpen, kogelstoten, versprin gen en discuswerpen op het program ma. De wedstrijden worden gehouden op de accomodatie aan het Zuidersportpark en beginnen om twaalf uur. TERNEUZEN - De zwem- en poloclub De Schelde uit Terneuzen houdt van daag (zaterdag) haar jaarlijkse inter nationale invitatie-wedstrijd. In het overdekt zwembad van de 'Honte' in Terneuzen beginnen de wedstrijden om half vijf 's middags. De deelnemende verenigingen zijn: Aubervilliers (Fr.), Bevelanders, Bruinvis, Daphnia - Hoeven, Schelde- stroom, Zwemclub Koewacht, Zuid westhoek - Hoogerheide en de organi serende vereniging De Schelde. EINDHOVEN (ANP) - Ruud Gullit heeft zijn overeenkomst bij PSV, die liep tot 1 juli 1988, met nog twee jaar verlengd tot 1 juli 1990. Het bestuur van de landskampioen en Gullit kwamen vrijdag tot een ak koord betreffende het contract, dat de international nu voor vier jaar aan PSV bindt. VLISSINGEN De sportvereniging Walcheren houdt vandaag (zaterdag) op het sportpark Bonedijke in Vlis- singen een internationaal jeugd voet baltoernooi. Deelnemende ploegen zijn onder andere Excelsior, Fortuna Sittard, SK Beveren en Stevedoors (Engeland). De eerste wedstrijden be ginnen om 10.00 uur. Meteen na aankomst in hotel Zuiderduin ging Laurent Fignon een hapje eten. Piet Louwerse, voorzitter van het wielercomité Midden-Zeeland, wijst op de menukaart de Zeeuwse specialiteiten aan. Nederlandse ploegleider Roy Schuiten te horen kreeg dat Gerrie Knetemann niet naar de start in Vlissingen zou komen. De ex-we- reldkampioen moet vandaag mee werken aan een televisie-uitzen ding van Sport Aid, de grote inter nationale actie voor Unicef. Opnieuw bleek de geringe waarde van contracten in de wielersport. Louwerse: „Maar Unicef is een zaak waar we met zijn allen achter staan, dus je wilt daar niet moeilijk over doen. Aan de andere kant dacht ik natuurlijk ook: Kelly niet, Knete mann niet en straks ook Fignon nog niet...". Zijn stemming sloeg echter om toen de Fransman zijn neus om WESTKAPELLE - Nerveus ijsbeer de Piet Louwerse gisteravond door de lobby van het riante hotel Zuiderduin in Westkapelle. Om de haverklap keek de organisator van de Ronde van Midden-Zeeland, die vandaag (zaterdag) wordt verre den, verlangend naar de entree of hij daar het blonde, gebrilde hoofd van de Parijzenaar Laurent Fignon nog niet ontwaarde. Eindelijk te gen de klok van half tien slaakte de Goesenaar een diepe zucht van verlichting. De tweevoudig win naar van de Tour de France meldde zich aan de receptie en daarmee was de deelname van dé trekpleis ter van de Midden Zeeuwse prof wielerwedstrijd na dagen van on zekerheid een feit. De twijfel over de komst van Fignon had niets te maken met de vedette zelf. Zijn ploegleiding verzekerde Louwerse al tijdens diens verblijf in Milaan, waar in maart het contract werd getekend, dat hij zich geen zorgen hoefde te maken en nog deze week kwam daarvan een schriftelij ke bevestiging. Dat de organisato ren argwanend werden vond zijn oorzaak in het simpele feit dat naarmate de dag van de wedstrijd naderde andere vedetten als herfst bladeren van de deelnemerslijst af vielen. De schriftelijke overeen komst met de Spaanse KAS-ploeg van Sean Kelly bleek -zelfs na inter ventie van FICP-baas Hein Ver- bruggen- slechts nog waardevol te zijn bij de eerstkomende oud pa pieractie en de Belgische wielerma- nager Firmin Verhelst meldde Alain Bondue en Mare Madiot (beiden van de equipe van Fignon) af. de hoek van de deur stak. De ver ontschuldiging dat hij in de Belgi sche verkeerschaos vertraging had opgelopen werd volgaarne als gel dig excuus geaccepteerd. Louwerse bracht onmiddellijk Ri nus Verboom op de hoogte. De Goese bondscoach van de nationale damesploeg zal vandaag namelijk bij afwezigheid van Cyrille Guimard optreden als ploegleider van de Franse formatie. Somber werd Louwerse helemaal toen hij gisteravond in de duinen bij Westkapelle, in zenuwachtige afwachting van Fignon, van de Het grote probleem is", zag Ver boom in één oogopslag, „dat ze geen reservemateriaal bij zich heb ben". Samen met Geert Polak uit Bergen op Zoom, die als mecani cien van de equipe Système U fungeert tijdens de Ronde van Mid den Zeeland, zorgde hij meteen dat die zaak werd opgelost. „Ik heb zelf nog wel wat in mijn schuurtje staan en ook Geert Polak heeft wat reservemateriaal. Nu móet ik nog uitzoeken of ze morgen onderweg ravitaillering willen hebben en of ik iemand kan vinden, die de etens- zakjes aangeeft", aldus Verboom. De dames bondscoach die aanvan kelijk de ploegleiderswagen voor de Spaanse Seat-equipe zou besturen („Die kwamen hier zonder tubes rond de wielen, dus daar moest ik ook nog achteraan") nam vervol gens het schema met Fignon en zijn ploegmaats door. „Ze moeten toch weten dat de wedstrijd na 150 kilo meter geneutraliseerd zal worden bij de passage van de stormvloedke ring. Mijn eerste indruk is trouwens dat ze wel serieus zijn. Je kunt aan de gezichten van renners zien of ze een verplicht nummertje komen af werken of echt willen koersen", merkte Verboom op. Aan de bar bestelde organisator Louwerse haastig een consumptie om de emoties weg te spoelen. Op de stormvloedkering in de Ooster- schelde had een werkploeg van zes man inmiddels 1100 meter rubber matten met een totaal gewicht neergelegd. Het tapijt voor een unieke Ronde van Midden-Zeeland was uitgerold. Het spektakel kan beginnen. Vanmorgen om 11.00 uur zet de karavaan, voorafgegaan door de amateurronde en een stoet reclame wagens, zich op het Miroplein- in Vlissingen in beweging. Na een rit over Walcheren, Zuid- en Noord- Beveland en Schouwen is om streeks vijf uur de finish op de Fruitlaan in Goes. MIDDELBURG Een algemene in trede van het kunstgras in het Zeeuwse hockey is één 'must' om de nog steeds groeiende sport in deze provincie op een hoger plan te bren gen. Minstens zo belangrijk is het oplossen van het gebrek aan kader. Joost Bellaart, de huidige assistent- bondscoach van het nationale hoc keyteam, dat gisteravond tijdens een lezing voor Zeeuwse clubbesturen, trainers en coaches in het clubhuis van MMHC in Middelburg. Op uitnodiging van de jubilerende Middelburgse vereniging, liet de 35- jarige ex-speler van de Middelburgse club zijn deskundig licht schijnen over de mogelijkheden voor niveau verbetering van het Zeeuwse jeugd- hockey. Hoewel de schreeuw om kunstgras („Dankzij het kunstgras bevindt het Nederlandse hockey zich op Aziatisch niveau", merkte Bellaart gedreven op) voor de aanwezige Zeeuwse hoc- keywereld onmogelijk als een verras sing zal zijn gekomen, droeg de vlot pratende Bellaart tevens een andere noodzakelijke vernieuwing aan. De geboren Dordtenaar, die de hoekeybe- ginselen in Middelburg opdeed, pleit te voor een trainingscoördinator die in het Zeeuwse zou moeten waken over het de uniformiteit van het aan leren van de basisvaardigheden. Bel laart spoorde de Zeeuwse clubs aan tot samenwerking (ook op financieel gebied). ZEIST (ANP) - Bondscoach Ron Groenewoud heeft vrijdag de zestien namen bekend van de amateurselec tie, die maandag in Huizen onder de naam De Zwaluwen de jaarlijkse wedstrijd tegen de Middlesex Wande rers speelt. Het Nederlandse team neemt dit jaar overigens geen deel aan het vier- landentoernooi in Schotland. Voor begin volgend jaar heeft de KNVB uitnodiginen ontvangen voor trips naar Indonesië, Australië en de Ne derlandse-Antillen. De groep van zestien voor Huizen is: Suiker en Leo Rontberg (DHC), Fib- ben (Nunspeet), De Kleine en Meulen- dijks (Geldrop), Versteeg en Reglero (Elinkwijk), Hendriks en Werdekkers (EDO), Molenaars (Oranje Nassau), Van Duin (Quick Boys), De Groot (Wihelmina 08), Riemens (Flevo Boys), Robijn (AFC), Rini van Trigt (NSW) en Ruitens (Huizen). ANTWERPEN (ANP) - Het Neder lands basketbalteam heeft vrijdag zijn tweede nederlaag in de eindron de van het toernooi om de Europese titel voor B-landen geleden. In Ant werpen werd met 74-81 (39-53) verlo ren van Zweden. Overige uitslagen: Polen-Roemenië 107-84: Bulgarije-Turkije 78-70. VALKENBURG (ANP) - Nederland en de Sovjetunie voeren na de derde dag van de Damolympiade in Valkenburg het klassement aan. Nederland zegevierde vrijdag over Is rael (5-1). Jannes van de Wal en Ton Sijbrands wonnen hun partij. De Sov jetunie boekte met 5-1 winst op Suri name. Nederland en de Sovjetunie hebben 6 wedstrijdpunten en 16 bord- punten. HILVERSUM (GPD) - De CDA-me- diaspecialist in de Tweede Kamer Piet van der Sandcn is niet bereid nog langer voor de niet-commerciële omroep op te komen, wanneer minis ter Brinkman (WVC) het aannemen van onkostenvergoeding voor het maken van televisiereportages niet verbiedt. Hij zei dit vrijdagavond in het NCRV- radioprogramma Vrijdagsport in een reactie op een artikel in de PZC, waarin melding werd gemaakt van het feit dat de NOS vergoedingen ontvangt voor 'langere sportreporta- ges'. Van der Sanden heeft inmiddels minister Brinkman over deze kwestie vragen gesteld. „Wanneer je deze zaak laat lopen, ben je medeschuldig aan de verloedering van ons omroepbestel. En medeschul dig aan de komst van commerciële televisie". Van der Sanden meent dat er sprake is van een directe koppeling van om roepen met sponsors. „In de sport vindt volop sponsoring plaats en een sponsor die een bepaald evenement mede-financiert, heeft er alle belang bij, dat zijn naam op de televisie komt. Daar ligt de oorzaak en hele maal nergens anders". Het argument, waarop de televisie- dienst van de NOS zich beroept (be zuinigingen), kan de CDA-mediaspe- cialist op geen enkele manier waarde ren. „Als ik geen geld heb en ik ga stelen, is dat nog geen rechtvaardi ging voor het stelen", zo meende Van der Sanden. Het CDA-kamerlid vindt dat de acti viteiten van de NOS indruisen tegen de geest van de Omroepwet. „Sponso ring van programma's is niet toege staan", aldus het kamerlid, „en dus hoef ik me ook niet te beroepen op een artikel uit die Omroepwet". TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaamse wielerklassement (een gezamenlijke inspanning van KNWU-jury, een aan tal wielercomitees uit dat gebied, de drie Zeeuwse wielerclubs,en de geza menlijke Zeeuws-Vlaamse Raboban- ken), dat inmiddels in Graauw, Sluis kil, Hulst, IJzendijke, Kloosterzande en Axel een groot veld amateurs trok, gaat de finale van de voorjaarseditie in. Sluis (30/5), Lamswaarde (7/6), Zuid- dorpe (16/6), Vogelwaarde (21/6) en St.Jansteen (waar op 1 juli de finale plaatsvindt) draaien daar de komen de weken nog in mee. De hoofdprijs van dit (voorjaars)klassement bestaat uit een racefiets, in St. Jansteen wor den verder (geld)prijzen van 250, 150, drie keer 100, twee keer 75 en drie maal 50 gulden uitgekeerd. Ook voor het najaarsklassement, dat waar schijnlijk in Westdorpe start, is er een dergelijk prijzenpakket beschikbaar. De stand vóór 'Sluis' is als volgt: 1. Karei van Goethem (121 punten); 2. Ab Verplanke (88); 3. Patrick van Passel (84); 4. Antoine Goense (75); 5. Niek de Taeye (68); 6. Matty de Baat (65); 7. Cees Vleugel (56); 8. Danny Lippens (55); 9. ex aequo Toon van der Steen, Erik Vereecken en Wemer Wie me. VLISSINGEN - De schietvereniging De Treffers hield een bekerwedstrijd in Vrouwenpolder. De uitslagen zijn: Klasse H: 1. Heinkenszand, 394 pnt.; 2. Stavenisse, 393; 3. Meliskerke, 390. Klasse A: 1. Vrouwenpolder, 392; 2. 's-Gravenpol- der, 390; 3. Goes, 390. Klasse B: 1. Stavenis se, 383; 2. Vrouwenpolder, 381; 3. Schou- wen-Duivel., 379. Klasse C: 1. Meliskerke, 369, (wisselb.); 2. Domburg, 340 (beker); 3. Vrouwenpolder, 336 (beker). Klasse D: 1. Meliskerke. 335; 2. Vrouwenpolder, 355; 3. Domburg. 353. Jeugd: Vrouwenpolder. 307; Meliskerke, 299. Pistool: Klasse C: 1. Goes, 324 pnt.; 2. Vrouwenpolder, 319; 3. 's-Gravenpolder, 296. Klasse D: 1. Terneuzen, DOW, 285; 2. Sint-Annaland, 263. Klasse E: 1. Vrouwen polder, 303; 2. 's-Gravenpolder, 289; 3. Dom burg, 261. Personelebaan 12 meter liggend. Klasse H: 1. J. Nijsse, Goes, 200 pnt.; 2. P. Verhage, 's-Gravenp., 200; 3. W. Lukasse, 's-Gra- venp., 199. Klasse A: 1. D. Bruijnzeel, St. Annal.. 198; 2. E. Meulblok, 's-Gravenp., 198; 3. L. Maljaars, Vrouwenp.. 197. Klasse B: 1. Mevr. Rijnberg-Ti-., Heinkz., 200; 2. P. v.d. Dries, 's-Gravenp., 197; 3. J. v.d. Ven, DOW. 197. Klasse C: 1. A. Bentschap Knook, DOW, 190; 2. K. van Ast, Sch.Duiv., 188; 3. J. Coppens, St. Annal., 184. Klasse D: 1. R. Caljouw. Domb., 190; 2. W. Louwerse, Vrouwenp.. 189: 3. A. Ista, Sch.Duiv., 184. Jeugd lluchtgeweer): 1. A. de Visser, Me- lisk., 179 pnt.: 2. M. de Boer, Vrouwenp., 167 pnt.; 3. M. Welleman, Vrouwenp., 164. Pi stool klasse A: 1. A. Kunst. Goes, 185 pnt.; 2. P. J. Wagemaker, Goes. 172; 3. W. Brand, Domb., 172 pnt. Pistool klasse C: 1. G. Clemens, DOW, 177; 2. Kruijshaar, Goes. 171; 3. J. Vermue, 's-Gravenp., 166. Pistool klasse D: 1. P. J. v.d. Vijver, Goes, 182; 2. A. Rijnberg, St. Annal., 157; 3. T. den Breejen, Sch.Duiv., 146. Pistool klasse E: 1. C. Joziasse, Vrouwenp.. 163; 2. L. Schoe, Domb.. 162; 3. J. van Liere, 's-Gravenp., 161. ZIERIKZEE/VLISSINGEN Voor het eerst in de geschiedenis van de club staat zondag tweedeklasser Zierikzee in de kwartfinale van het bekertoernooi. De equipe van oefenmeester Jack Schipper ont moet vanavond (aanvang 19.00 uur) in Vlissingen de gelijknamige eersteklasser. De Schouwse ploeg schakelde in de bekerstrijd achtereenvolgens Wol- faartsdijk, Yerseke, Serooskerke, Oostkapelle en Noad'62 uit. „We hebben dit seizoen meer aandacht aan de beker besteed", zegt Schip per, „en dat is wellicht de reden dat we zover zijn gekomen. Het leeft behoorlijk onder de spelers en voor al nu we tegen Vlissingen spelen". Volgens de Zierikzee-trainer is de thuisploeg zwaar favoriet om de halve finales te bereiken. „Theore tisch zijn we kansloos, maar in bekervoetbal weet je het nooit. We zullen onze huid zo duur mogelijk verkopen", aldus Schipper, die niet van plan is te verdedigen in Vlissin gen. „Dat ligt niet in onze aard en ik vind dat het publiek ook aan zijn trekken moet komen". Zierikzee kan in de bekerwedstrijd niet beschikken over Patrick de Broekert, Marco van Oeveren, Mar co Does (allen op vakantie) en Leen Koster (ziek). „Maar dat is op te vangen", meent Schipper. „Er zul len enkele spelers uit het tweede elftal meedoen en die moeten maar laten zien wat ze waard zijn". Om zo goed mogelijk voor de dag te komen trainde Zierikzee gister avond nog een uurtje. Trainer Kees Vermunt nam gister avond zijn selectie ook nog onder handen. Hij neemt de bekerstrijd nu Vlissingen zo ver is gekomen zeer serieus. „Ik zou het een hele eer vinden om de halve finale te bereiken", zegt de Roosendaalse oefenmeester. Vermunt verwacht een lastige wed strijd, „omdat Zierikzee een goed voetballende ploeg is. Ik vind Kees Verkaart bijvoorbeeld een uitste kende voetballer en zo lopen er nog wel meer rond bij Zierikzee". De Vlissingen-trainer maakte gis teravond zijn elftal nog niet be kend, omdat het meespelen van enkele spelers onzeker is. Zo zijn Geert Bouwman en Jean-Pierre f 'A Zutterman licht geblesseerd. Mar cel Schenk zal in elk geval vanaf de kant moeten toekijken, want hij is voor twee wedstrijden geschorst (Schenk werd in het competitie duel tegen BW uit het veld qes- tuurd). Vermunt betreurt het overigens dat de Zeeuwse clubs in het be kertoernooi eerst elkaar 'uit moe ten moorden', voordat ze een Bra bantse opponent treffen. „Wij beho ren toch tot het district Zuid I en waarom wordt er dan niet meer gemixed Het- zou toch aardig zijn dat Zierikzee bijvoorbeeld in een eerdere ronde tegen NAC 2 had gespeeld of dat wij het C-elftal van Willem 2 hadden ontmoet". t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 7