Inbreng midden-kleinbedrijf in nieuwbouwprojecten mager Brouwershaven heeft nu eindelijk eigen museum Acteur Bram Kwekkeboom als professional naar Amsterdam PZC/ provincie EEUWS-VLAAMSE KAMER VAN KOOPHANDEL: Bijna 300 deelnemers sportdag waterstaat Benzinedieven in Zaamslag aangehouden opnieuw opleiding pedagogiek NUMA dichting Zeeland: jmeer voorzieningen [buitenlandse jeugd WERK BIJ JEUGDTHEATER WEDERZIJDS 15 'eeuws Orkest geeft loncert in Goes ixtra voorstelling Zeeuwse Komedie Afschrikken VOW ONDERZOEK KAMER VAN KOOPHANDEL: Tunnel Oorzaken Komedie vterdag 24 MEI 1986 iet ingrijpen in veer ruiningen-Perkpolder IeRNEUZEN - De leden van de Zeeuws-Vlaamse Kamer van Koophandel zijn unaniem van lening dat 'niet mag worden getornd' aan de veerverbinding Kruiningen-Perkpolder. Dat teek vrijdagmorgen tijdens een ledenvergadering in Terneuzen. De vergadering reageerde let deze uitspraak op het voornemen van gedeputeerde J. D. de Voogd, belast met met de Irovinciale Stoombootdiensten, om een dubbeldekker van de verbinding Kruiningen- lerkpolder tijdelijk in te zetten op de lijn Vlissingen-Breskens. loals gemeld deed zich eerder deze Tiaand kortsluiting voor in een van de oortstuwingsmotoren van de nieuwe ubbeldeksveerboot Prinses Juliana, let schip kon dankzij een noodmaat- Igel na enkele dagen weer in de vaart lorden gebracht. De definitieve repa- ^tie brengt echter met zich mee dat Prinses Juliana voor langere tijd hoet worden gemist op de lijn Vlissin- en-Breskens. Om de dienstverlening i die verbinding op peil te houden, De Voogd een dubbeldekker van trainingen naar Vlissingen halen. Je suggestie van De Voogd viel niet in joede aarde bij de Kamer van Koop- landel in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Ik leb er best begrip voor dat de gedepu teerde zegt dat het nieuwe schip fampt met allerlei kinderziektes. Dat [eemt niet weg dat er zich 'rampen' [ebben voorgedaan met de jongste Janwinst van de PSD-vloot", aldus [oorzitter H. F. Kok. De storingen - Jehalve de kortsluiting in een van de (ïotoren kampte de Prinses Juliana |e afgelopen weken met enkele klei- lere mankementen - hebben de veer- (erbinding volgens Kok een 'verrekts- Ichte image' bezorgd in het land. IlIDDELBURG - De Stichting NU- tlA, een 'zuster' van de Nutsacade- Jiie te Rotterdam met een dependan- |e in Middelburg, begint in septem- Jer weer met een opleiding pedago- liek tweedegraad. Vorig jaar werd leze opleiding in Zeeland geïntrodu- leerd. loordat echter met de opleiding l'ordt begonnen zal er op dinsdag 27 hei een voorlichtingsbijeenkomst gorden gehouden in het gebouw aan Ie Latijnse Schoolstraat 10. Hier zal lorden gepeild of er genoeg belang stelling voor de studie bestaat. J)e opleiding duurt vier jaar en kan in ■eeltijd worden gevolgd. De studie liedt de mogelijkheid onderwijsbe- |oegdheid te verwerven voor pedago- liek, psychologie en algemene didak- fek. Voor het volgen van de opleiding noeten de studenten minimaal in het lezit zijn van een Havo-diploma. De- |enen die dat niet hebben en bij |anvang van de cursus 21 jaar zijn, lunnen zich aanmelden voor een toe latingsonderzoek. De informatiebij- [enkomst begint om 18.30 uur. GOES Het Zeeuws Jeugdorkest leeft vrijdag 30 mei een concert in de prote Kerk te Goes. e vijftig leden ven het orkest voeren nder leiding van dirigent Mathieu eys zes werken uit: balletmuziek uit rosière républicaine' van André mest M. Grétry, de pastorale uit de alletmuziek 'Die Geschöpfe des Pro- etheus' van Ludwig van Beethoven, [iet concert voor contrabas en orkest n D-groot van Johann Baptist Van- (met de 25-jarige bassist Niek de root als solist), de menuet uit de ymfonie nr 5 in Bes-groot van Franz chubert, de Slavische Dans nr 8 opus 6 van Antonin Dvorak en - na de auze - de Symfonie nr 1 in D-groot an Franz Schubert. Het concert be- int om 20 uur. VLISSINGEN De Zeeuwse Kome die geeft woensdag 28 mei in het Vlissingse Vestzaktheater een extra Voorstelling van het toneelstuk 'De nooiste dag'. De voorstelling is spe- 1 voor de leden van het katholieke prouwengilde, afdeling Vlissingen en pegint om 20.30 uur. [MIDDELBURG - Het Provinciaal Op- |bouworgaan Stichting Zeeland vindt |dat er in Zeeland erg weinig voorzie ningen bestaan voor buitenlandse |jongeren. De stichting wil dan ook [samen met die jongeren komen tot de [oprichting van speciale centra. Gedacht wordt aan een centrum voor [Turkse jongeren in Terneuzen en een [voor Marokkaanse jongeren in Vlis- [singen. Verder wil de stichting acties [rondom verblijfsrecht en politieoptre den coördineren. Dat staat in het I Werkplan consulenten buitenlan ders, een oriëntatie', dat zal worden I besproken door de Zeeuwse raad voor I de Maatschappelijke Dienstverlening, die maandag 2 juni in Middelburg I vergadert (aanvang: 15.30 uur). |De raad bespreekt verder zijn eigen I reactie op het voorontwerp plan be ll aardenoorden. Het secretariaat van 1 de raad stelt voor te beginnen met een netwerk waar ouderen terecht kun nen voor vraag en aanbod over en van thuiszorg. In dit netwerk zouden de plaatselijke eerste lijnsvoorzieningen, het vrijwilligerwerk, de ouderenbon den en het gecoördineerd ouderen werk kunnen worden betrokken. „Als je op de radio moet horen dat er voor het veer Vlissingen-Breskens wachttijden zijn van enkele uren, dan is dat geen goede reclame voor onze provincie", zo zei de voorzitter. J. Hamelink was ook niet te spreken over het nieuwe PSD-vaartuig: „De consequenties van de urenlange ver tragingen moeten niet worden onder schat. Zo zal een groot aantal toeris ten door de negatieve berichten over de verbinding worden afgeschrok ken, net zoals jaren geleden het geval was met de bootverbinding tussen Den Helder en Texel". De leden R. Janssens en M. van de Bilt bleken van mening dat de dienst Kruiningen-Perkpolder moet kunnen blijven functioneren zoals nu het ge val is. „De wachttijden daar zijn mi niem en het is een goede vervangende dienst voor de verbinding Vlissingen- Breskens. Het zou onzinnig zijn om daar een een dubbeldekker weg te halen. Op die manier creëer je name lijk twee 'zwerende' plekken", be klemtoonde Janssens. Het Zeeuws- Vlaamse bedrijfsleven maakt veel ge bruik van de veerverbinding via Krui- ningen. Uitvoering van het voorne men van gedeputeerde De Voogd zal de ondernemers ernstig duperen, al dus de ledenvergadering. Zij wezen het plan van De Voogd dan ook unaniem van de hand. Gedeputeerde staten van Zeeland worden van het standpunt van de Kamer van Koop handel op de hoogte gebracht. Voorzitter Kok ging tijdens de leden vergadering tevens in op de recente ontwikkelingen rond de mogelijke aanleg van een vaste oeververbin ding onder de Westerschelde. „We moeten voorzichtig zijn met reac ties op de plannen", stelde Kok, „Het zou dom zijn om in dit stadium over de haalbaarheid en planning en even tuele varianten te gaan kibbelen. An ders wordt straks in Den Haag ge dacht:'O, die Zeeuwen kibbelen nog steeds over de VOW. Ze zijn er dus nog steeds niet uit of die verbinding wel wenselijk is. Dat moeten we zien te voorkomen". Volgens Kok is het voor de regio Zeeuwsch-Vlaanderen van enorm belang dat de aanleg van de VOW in het regeerakkoord wordt op genomen. „En daar moeten we ons op richten", beklemtoonde hij. Hoofdingenieur-directeur H. Engel van rijkswaterstaat in Zeeland en zijn secretaresse in actie tijdens het badminton-treffen. MIDDELBURG - Het Zeeuwse mid den- en kleinbedrijf wordt relatief weinig ingeschakeld bij de uitvoe ring van grote nieuwbouwprojecten in de provincie. Uit een inventarisa tie van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland blijkt dat gemiddeld 20 procent van de investeringssom van nieuwbouw projecten door het regionale midden- en kleinbedrijf wordt uitgevoerd. Het overige gedeelte wordt aanbe steed aan hoofdaannemers van bui ten Zeeland. Het 'Zeeuwse aandeel' is vooral hoog voor wat betreft het elektrotechnische deel van nieuw bouwprojecten (ongeveer 60 procent) en laag voor het werktuigbouwkun dige gedeelte (circa 5 procent). Naar aanleiding van geluiden uit de bouwwereld verrichtte de Kamer van Koophandel in de afgelopen maanden bij vijftien grotere ondernemingen en BROUWERSHAVEN Gedeputeer de mr J. P. Boersma heeft vrijdag avond het nieuwste museum van Zeeland geopend: 'De Vergulde Gar naal' in Brouwershaven. Een mu seum waarin de historie en het heden van Brouwershaven en van de Greve- lingen worden belicht. „En dat is een zeer waardevolle voorziening voor het welzijn van de burgers van deze zo schone plaats", aldus mr Boersma, oud-burgervader van Brouwersha ven, in zijn openingstoespraak. Voor de oprichting van het museum, gevestigd in een gerestaureerd oud pandje aan de Markt, heeft met name de stichting De Roode Lelie zich sterk gemaakt, met financiële steun van onder andere de gemeente. Ook de provincie Zeeland leverde een gelde lijke bijdrage, een eenmalige stimule ringssubsidie. Daarbij tekende gede puteerde Boersma aan dat de provin cie zich mede verantwoordelijk voelt voor de instandhouding van de Zeeuwse Museumstichting en de on dersteuning van de veelal kleinere musea in Zeeland. Voor deze laatste taak is sedert vorig jaar de provin ciaal museumconsulente mevrouw Kruger aangesteld, die ook het nodige heeft bijgedragen aan de totstandko ming van het museum in Brouwersha ven. Maar het is niet zo dat de provin cie met geld en goede raad klaar staat voor ieder dorp dat een rariteitenka binet krijgt, aldus mr Boersma. De gedeputeerde merkte de stichting De Roode Lelie aan als één van de voornaamste gangmakers van het culturele leven in Brouwershaven. En de komst van het museum noemde hij van belang omdat het een rol kan spelen in de toeristische infrastruc tuur van Noordwest-Schouwen-Dui- veland. Voorts gewaagde hij van een verheugende inspanning om het pandje 'De Vergulde Garnaal' in oude luister te herstellen en een goede bestemming te geven. Mr Boersma opende het museum offi cieel met het onthullen van de naam 'De Vergulde Garnaal' en het uitspre ken van de hoop dat een interessant expositiebeleid zal worden gevoerd. De opening stond met name in het teken van 'Zevenhonderd jaar Brou wershaven'. Burgemeester en me vrouw Slabbekoorn waren voor deze gelegenheid dan ook in historisch kostuum verschenen teneinde de vele gasten te verwelkomen. Verder maakten Frank van Borssele en Jacoba van Beieren hun opwach ting bij de opening. Zij hebben een voorname rol in de geschiedenis van Brouwershaven gespeeld. De edele vrouwe zei zevenhonderd jaar te heb ben moeten wachten op de dankbaar heid van de bevolking die dan einde lijk gestalte kreeg met de komst van 'De Vergulde Garnaal'. Maar het mu seum is niet zonder goedertierendheid onzerzijds tot stand gekomen, zo gaf Jacoba van Beieren de Brouwenaren te verstaan. Wethouder S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter gewaagde van het opmerke lijke feit dat het nieuwste Zeeuwse museum grotendeels onder en door handen van vrijwilligers is opge richt. „De gemeente keek aanvanke lijk niet zonder enige zorg naar de totstandkoming, maar anderzijds in de overtuiging dat het museum er zou komen", aldus mevrouw Loseha- coff, die 'De Vergulde Garnaal' na mens het gemeentebestuur een 'ver guld lang leven' toewenste. Voorzitter ir M. van de Luitgaren van de Roode Lelie onderstreepte dat met de komst van het museum een droom van de culturele stichting in vervul ling is gegaan. De stichting investeer de zelf zo'n dertigduizend gulden in het museum. „De fijne puntjes moe ten nog worden bijgewerkt en de verbouw en inrichting waren een enorme inspanning", aldus de voorzit ter van de Roode Lelie. Tevreden stelde hij echter vast dat 'De Vergulde Garnaal' in feite meer te bieden heeft dan historische zaken. Want het museum moet thuisbasis worden voor een aantal activiteiten: tentoonstellingen, lezingen, diaverto ningen en gaan fungeren als tehuis voor de Brouwse tekengroep, aldus de heer Van de Luitgaren. (semi-)overheidsinstellingen in Mid den- en Noord-Zeeland een onderzoek naar het aanbestedingsgebeuren. Het blijkt dat de negen grote industriële ondernemingen, die aan het onder zoek deelnamen, jaarlijks een bedrag van vijftig miljoen gulden uitgeven aan derden voor het verrichten van onderhoudswerkzaamheden. Het re gionale midden- en kleinbedrijf wordt hiervoor intensief ingeschakeld: ge raamd wordt dat 60 a 70 procent van het uitbestede onderhoudswerk in de regio terechtkomt. Daarmee is het onderhoud bij het grootbedrijf en de (semi-)overheid (ook goed voor tien tallen miljoenen guldens per jaar) een belangrijke markt geworden voor de Zeeuwse bouwsector. Het bedrijfsleven in Midden- en Noord-Zeeland en (semi-(overheidsin stellingen investeerden de afgelpen jaren aanzielijke bedragen in nieuw bouw, uitbreiding produktiecapacteit en infrastructuurprojecten. Volgens een globale schatting is alleen al in het Sloegebied nabij Vlissingen in de periode 1980-1986 voor een bedrag van circa twee miljard gulden geïnves teerd door de daar gevestigde onder nemingen. Verder kunnen in dit ver band genoemd worden de bouw van de Oosterschelde-stormvloedkering en de compartimenteringsdammen, de zeeweringswerken, de aanleg van nieuwe zeehavens in het Sloegebied en in Terneuzen en de bouw van afvalwaterzuiveringsinstallaties. te benaderen; de Zeeuwse aannemers wereld van oudsher is georiënteerd op de woningmarkt en weinig industriële traditie heeft, waardodr regionale aannemers niet of nauwelijks kunnen voldoen aan hogere en andere eisen voor de industriële bouw; het grootbe drijf vaak twijfelt aan de deskundig heid en kwaliteit van de kleine Zeeuw se aanemersbedrijvjen; een onvol doende commerciële benadering door het midden- en kleinbedrijf van po tentiële opdrachtgevers. De notitie beveelt in dit opzicht dan ook aan dat de Zeeuwse toeleveranciers/aanne mers zich in de toekomst beter moe ten presenteren en zici^zelf moeten promoten. Zij zouden verder wat moe ten doen aan het feit dat zij minder agressief en alert zijn dan hun concur renten elders in Nederland. De Kamer van Koophandel, die het rapport zal bespreken vrijdag 30 mei tijdens een vergadering in hotel Du Commercè in Middelburg (aanvang 10.00 uur) tekent aan dat gelet op de aard van de knelpunten niei op korte termijn verwacht mag worden dat er veel verandering in deze situatie komt. Tijdens die vergadering zal tevens de jaarrekening 1985 besproken worden. Het bestuur stelt voor het voordelig saldo van 117.472,- toe te voegen aan het kapitaal. Volgens de notitie van de Kamer van Koophandel zijn er een aantal oorza ken voor de lage Zeeuwse participa tie in deze projecten. Zo wordt de onbekendheid genoemd bij het groot bedrijf en de overheid genoemd met de mogelijkheden en capaciteiten van het regionale midden- en klein bedrijf in het algemeen en de aanne merssector in het bijzonder. Andere redenen zijn ae uiteenlopende wijzen waarop de grote ondernemin gen zijn georganiseerd, waardoor het voor het kleinbedrijf moeilijk is de juiste functionaris in de onderenming De vergadering buigt zich tevens over de studie van de provinciale werkgroep Westerschelde Oeverver binding, waarin een plan wordt ont vouwd voor de aanleg van een ge boorde tunnel onder de Westerschel de. Drs R. C. E. Barbé lid van gedepu teerde staten, en voorzitter van deze provinciale werkgroep, zal een inlei ding houden over dit onderwerp. De bijeenkomst wordt besloten met de première van de film „Zo werkt de Kamer van Koophandel'. De verto ning is in de filmzaal van de provincia le bibliotheek. Als gasten zullen aan wezig zijn regisseur J. Span en repre- sentaènrcpresentanten van bedrijven, die hebben meegewerkt aan de tot standkoming van de film. MIDDELBURG - De jaarlijkse sport dag van de Rijkswaterstaat directie Zeeland beleefde vrijdag de zesde uitgave. Bijna driehonderd sport mensen van de Rijkswaterstaat wa ren naar Middelburg gekomen om elkaar op een tiental onderdelen te bekampen. Het evenement werd in en rond de sporthal De Kruitmolen gehouden. De deelnemers waren in zes groepen ingedeeld. De ploeg die de meeste punten op de verschillende onderdelen behaalde kon de Zeeland trofee voor een jaar mee naar huis krijgen. De beste prestaties werden geleverd door groep zes: het bouwbureau com- partimenteringswerken Bergen op Zoom in combinatie met de dienst- kring Schelde-Rijn en Scheepvaart dienst Oosterschelde. Deze groep scoorde 53 punten voor de Zeeland trofee en bleef daarmee groep twee, Middelburg, die tweede werd, vier punten voor. De technische dienst Middelburg/ Vlissingen, verenigd in groep drie, werd met 45 punten derde. Groep vier (werktuigkundige dienst en dienstkring Westerschelde) legde met 44 punten beslag op de vierde plaats, groep 1 (het kantoor Middel burg) scoorde in het eindtotaal 43 punten, goed voor een vijfde plaats en de winnaar van vorig jaar, groep 5 (de diensten in Zeeuwsch-Vlaanderen) eindigde nu met 42 punten als laatste. Het 'buitengebeuren' - tennis en jeu de boules - ndervond in de morgenu ren nogal hinder van de regen, maar ondanks deze handicap zijn alle wed strijden in vlot tempo en in een spor tieve sfeer afgewerkt. Behalve de twee genoemde onderde len werd er ook gestreden om de hoogste eer bij badminton, bowlen, tafeltennis, volleybal, zaalvoetbal, wielrennen op de rollenbank, sjoelen en een autopuzzelrit. Door enkele uitbreidingen bij bepaal de dienstkringen kregen de organisa toren meer deelnemers dan voorgaan de jaren. Het deelnemersaantal lag ongeveer vijfentwintig procent hoger dan vorig jaar. Er moesten zelfs be langstellenden worden afgewezen, omdat de limiet was overschreden. Behalve de Zeelandtrofee waren er op ieder onderdeel individuele prijzen te winnen. Deze prijzen werden aan het eind van de jaarlijkse sportdag in de kantine van Rijkswaterstaat aan de Vrijlandstraat in Middelburg uitge reikt door hoofdwedstrijdleider Cor Bode. De hoofdingenieur-directeur ir. H. Engel reikte de Zeelandtrofee uit aan de winnende groep zes. ZAAMSLAG - In de nacht van don derdag op vrijdag werden in Zaam slag W. R. T„ R. A. M. V en F. H. uit Terneuzen aangehouden in verband met benzinediefstal uit een vijftiental auto's. De jongelui werden voor ver hoor meegenomen naar het bureau in Terneuzen en vervolgens op vrije voe ten gesteld. Ook Frank van Borssele en Jacoba van Beieren maakten hun opwachting bij de opening van het museum 'De Vergulde Garnaal' in Brouwershaven door gedeputeerde mr J. P. Boersma (links). 1 MIDDELBURG Op z'n negentien de werd hij van de toneelschool in Amsterdam gestuurd en nu twintig jaar later, keert de Middelburger Bram Kwekkeboom terug naar de Dodd hoofdstad als professioneel acteur. na die tijd ook mee door en in augustus speel ik er in mee. Hart stikke leuk vind ik het". „Ze vonden me toen te provinciaals en te truttig, daar was ik heel verdrietig over. Maar nu kan ik er om lachen. Ze zeiden destijds ook tegen me 'je komt er wel als je maar wilt'. En ze kregen nog gelijk ook, achteraf dan". Kwekkeboom deed onder meer de sociale academie in Breda en in het laatste jaar koos hij als stage-plaats het toen in oprichting zijnde kinder theater Dodd (Deurtje open deurtje dicht) in Middelburg. Dat is inmid dels negen jaar geleden. „Ik ben toen ook afgestudeerd op theater en werd daarna betrokken bij de defini tieve oprichting van Dodd in januari 1977". Tot 1 augustus blijft hij bij het Middelburgse gezelschap en dan vertrekt hij naar Amsterdam, waar hij gaat spelen bij het professionele jeugdtheater Wederzijds. „Er stond een advertentie in de krant waarin een wat oudere acteur werd gevraagd. Ha ha dat ben ik inmiddels want deze week word ik veertig. Er waren tachtig sollicitan ten en ik werd het. Tja, het is een lot uit de loterij en het is een prachtige theatergroep, die bestaat uit zes mensen. Drie acteurs en drie actri ces. Ze treden vooral op in scholen in Noord-Holland, maar ze worden ook voor diverse festivals uitgenodigd, zoals het Holland Festival bijvoor beeld. Wederzijds treedt dan van 3 tot en met 6 juni op in De Krakeling in Amsterdam met het stuk 'Verza melen voor de bruid'. Daar gaan ze Op het ogenblik is de Middelburgse acteur nog druk bezig met de optre dens van Dodd, dat nu op de plan ken staat met 'De slome van Boo- men'. Daarin speelt Bram vijf ver schillende rollen, waaronder die van een hond. Hij vertelt: „Het is echt leuk om voor kinderen op te treden. Op een gegeven moment zei een jongetje bij een van de voorstel lingen 'hé dat is dezelfde'. Daar geniet ik van". „Het gaat me overigens wel aan het hart om Dodd te verlaten, want iedere keer met die groep spelen is een feest. Maar ik denk dat het spelen met Wederzijds een nóg gro ter feest zal zijn. Kijk Dodd speelt op afroep, ik heb daarnaast ook een aanvullende uitkering. In Amster dam ben ik in vaste dienst. In Zeeland bleek dat gewoon niet mo gelijk. Er werd wel gezegd 'wat speel jij goed' maar daar verdien ik verder mijn brood niet mee. Het spelen bij Wederzijds wordt echt een luxe voor mij. Bij Dodd moeten we alles zelf doen, zoals het décor bouwen en helpen bij het maken van de kos tuums. In Amsterdam heb je geen omkijken naar dat soort dingen". Dodd speelt jaarlijks zo'n honderd veertig voorstellingen, waarvan zes tig in Zeeland en de rest in het hele land. De optredens zijn bestemd voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Kwekkeboom: „De pro vincie vindt ons een hele leuke club, maar helaas krijgen we tot nu toe niet genoeg subsidie om met vaste betaalde krachten te draaien". Dodd bestaat uit vier mensen. Met het vertrek van Kwekkeboom wordt het gezelschap gehalveerd, want ook zijn vrouw Willy Leijnse verlaat de groep. Ik ga in Amsterdam voorlo pig niet spelen, maar wel van mijn vrije tijd genieten", vertelt ze. Bram: „Ik heb vroeger altijd gezegd dat ik nooit in Amsterdam zou willen wo nen. Maar ik ben er nu een paar keer geweest en ik denk dat, als we daar eenmaal ons eigen plekje hebben, het toch wel mee zal vallen. Zeeland zullen we missen, dat staat vast. Vooral het strand dat zo dichtbij is. Maar goed, we kunnen hier altijd voor een paar dagen terug komen, als we dat willen". Het is niet zo dat Dodd zal ophou den met bestaan. „Ook wij hebben vorige week een advertentie ge plaatst en de reacties stromen bin nen, dus het voortbestaan is verze kerd voor de twee andere leden Margot Schotel en Rens Schot". Bram Kwekkeboom: „...toen vonden ze me te provinciaals en te truttig..." Voordat Kwekkeboom terecht kwam bij Dodd, was hij actief in de Zeeuwse Komedie. „Dat is nu zo'n vijftien jaar geleden. Ik werkte bij de provinciale water staat op kantoor, maar echt leuk vond ik het niet. Toen was ik eens1 met Piet de Leeuw in het voormalige Koffiehuis op de Markt en daar hebben we toen met z'n tweetjes de Zeeuwse Komedie zitten oprichten. Dat deed ik er in mijn vrije tijd bij. Bij Waterstaat waren ze overigens niet zo erg tevreden over mijn pres taties, want op een dag zeiden dat ik er maar beter mee kon ophouden. Dat was heel netjes uitgedrukt voor 'je bent ontslagen'. Daarna ben ik toen naar de sociale academie in Breda gegaan". Behalve spelen bij Wederzijds gaat de acteur meewerken aan een pro gramma voor de schooltelevisie. „Dat heb ik vorig jaar ook gedaan. Het enige dat ik nu weet is dat ik een harig monster moet uitbeelden en dat er vier afleveringen gemaakt worden. Ik word geschminkt door Arjen van der Grijn en dat is erg leuk, want die takelt Koot en Bie ook altijd toe". Kortom: Bram Kwekkeboom gaat drukke tijden tegemoet. „Maar ik verheug me er bijzonder op. Ik heb het gevoel dat we in Amsterdam echt opnieuw gaan beginnen. Spelen bij Wederzijds is de kans van m'n leven. Het is een speld in een hooi berg en als ik die nu niet pak, dan lukt het nooit meer".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 37