Commissieleden verbaasd over organisatie van gemeente Goes Opel: al 17 jaar nummer 1. Aio hendriks Veel onduidelijkheden in rapport Zoommeer TOENAME CRIMINALITEIT CENTRAAL IN TOESPRAKEN PZC/streek VEEL VERSCHILLEN VAN MENING COMMISSIE THOLEN: Hengelwedstrijd jeugd Borsele Maj or ettenfesti val bij jubileum Jonge Kracht in Kapelle Open dag bij de Wegenwacht Kapelle Scholieren Goese school kiezen voor CDA en VVD THE0RIE0PLEIDING RIJBEWIJS! PAARDEKOOPER Welke lijsttrekker mag het zijn? Klein Frankrijk 31 Goes tel. 01100-16210 JÊÈÊÊjÊt Bridgecompetitie van Reimerswaal Clubwedstrijd snookersclub BAARSDORP GOES KAPELLE KRABBENDIJKE WEMELDINGE DONDERDAG 15 MEI 1986 Minister opende het nieuwe politiebureau Heinkenszand HEINKENSZAND - Decentralisatie vanaf de basis, een betere samenwer king tussen groepen - van gemeente en rijkspolitie - en een groter budget voor de gerichte aanpak van de groeiende criminaliteit, moeten de politie weer een geloofwaardiger plaats binnen de samenleving geven. Dat gaf minister van justitie, mr F. Korthals Altes, woensdagmiddag aan tijdens de opening van het nieu we groepsbureau van de rijkspolitie- groep Borsele in Heinkenszand. De minister opende het bureau door vanaf een wagen in één keer, naar goed Zeeuws gebruik, de ring te steken waaraan de sleutel van het bureau bevestigd was. De minister sprak de vele politieman nen in De Stenge in Heinkenszand toe als zijn werknemers, maar kon het toch niet laten hen ook even als kiezers te zien. Hij wees erop dat bij de bezuinigingen op de kosten van het ambtenarenapparaat, de politie ont zien was. Ook wees hij erop dat de regelingen, die uiteindelijk onder druk van de bonden zijn vastgelegd, niet naar tevredenheid blijken te werken. De minister drukte de aanwezige Zeeuwse politiemannen op het hart dat tekortkomingen in het beleid niet ten onrechte moeten worden gekop peld aan bezuinigingen. „Op dit stuk van zaken bepleit ik een zo groot mogelijke openheid. De informatie stroom van de politie naar het minis terie en andersom kan niet adequaat genoeg zijn". Voor de gevolgen van onrust en onzekerheid bij een slechte informatie, verwees de minister naar de kernramp in Tsjernobyl. „Het aan vankelijk zwijgen van de Russische overheid bracht grote onrust in Euro pa teweeg. In Nederland bleek goede voorlichting al een effïciente manier om die voor een deel weg te nemen". Burgemeester G. C. G. van den Heu vel ging in zijn toespraak ook in op de samenwerking tussen korpsen van gemeente- en rijkspolitie. Hij achtte dat een goede zaak omdat de crimina liteit stijgt, het politieapparaat niet in evenredigheid in grootte toe neemt, en er derhalve moet worden uitgezien naar een manier om de zaken efficiënter aan te pakken. Hij Het nieuwe groepsbureau van de rijkspolitie in Heinkenszand. GOES - Met verbazing heeft de com missie financiën/personeelszaken/ economische zaken van de gemeente Goes kennis genomen van de ver schillen in opvatting tussen het colle ge van burgemeester en wethouders en het organisatiebureau dat een ombuigingsonderzoek voor de ge meente heeft uitgevoerd. Vooral het verschil in zienswijze over de manier waarop het ambtelijk apparaat van de gemeente is vormgegeven, heeft, zo bleek woensdagavond, menig raadslid de wenkbrauwen vragend doen optrekken. Het organisatiebureau IME-consult heeft de gemeente geadviseerd de huidige structuur met vier directies te handhaven. Het dagelijks bestuur van Goes voelt er evenwel meer voor twee directies te handhaven en daarnaast vijf afdelingen, gedeeltelijk gecombi neerd, te verzelfstandigen. De direc ties vallen rechtstreeks onder de ge meentesecretaris. IME-consult heeft er in zijn rapportage op gewezen dat het aantal personen aan wie de ge meentesecretaris direct leiding moet geven, niet groter mag zijn dan vijf a zes. Niettemin voelen b en w het meest voor een structuur waarin ze ven directeuren afdelingschefs onder de secretaris ressorteren. J. T. Laport (cda) zei daarover: „Als je een organi satiebureau inhuurt, en dat komt met een duidelijk advies, dan moet je sterke argumenten hebben om daar van af te wijken. Want het zijn toch geen domme jongens bij zo'n organi satiebureau". De commissieleden stelden vast dat zowel IME-consult als b en w naar voren hebben ge bracht dat hun visie (de eerste een ambtelijk apparaat met vier directies, de tweede een organisatie met zeven directies/afdelingen) het doelmatigst en goedkoopst is. Wethouder W. G. van Ree wees erop dat de afgelopen jaren binnen het ambtelijk en bestuurlijk apparaat van de gemeente de mening heeft postge vat dat de organisatie met vier direc teuren aan de zware kant is voor een gemeente met de omvang en de taak van Goes. Deze structuur was dan ook gebaseerd op de in het begin van de jaren 70 nog verwachte groei van de gemeente. De wethouder erkende dat b en w veel waarde hechten aan de adviezen van IME-consult, maar hij wees erop dat het college een eigen verantwoordelijkheid heeft. Het dage lijks bestuur van de gemeente is voor al doordrongen van de noodzaak dat de lijnen die door het ambtelijk appa raat lopen worden verkort. Vandaar, aldus Van Ree, de keus voor zeven directies/afdelingen. PvdA-raadslid M. Ehrens tekende aan dat vooraf is gesteld dat de kneep bij het ambtelijk apparaat 'm meer in het functioneren dan in de vorm van de organisatie zit. Het was haar opgevallen dat b en w op dat functioneren nauwelijks ingaan. De commissie wijdde woensdag avond een eerste bespreking aan het ombuigingsonderzoek. Ook de ande re raadscommissies, de medezeggen schapscommissie en het georgani seerd overleg zullen er hun licht over laten schijnen. Een en ander moet leiden tot beslissingen over zodanige ombuigingen dat b en w de raad in de toekomst sluitende begrotingen kun nen voorleggen. vond de groeiende criminaliteit, klein en groot, overigens geen zaak van de politie alleen. „Wanneer we de oorzaken in de veranderende samen leving nagaan, blijkt dat ook her en der op andere terreinen wel wat moet worden gerepareerd." Samenwer king voor de rijkspolitie dus ook met andere geledingen in de overheid dan de gemeentepolitiekorpsen. Naast bezorgd, was de Borselse burge meester natuurlijk vooral blij. Blij met het nieuwe groepsbureau, dat een totale investering van 1,9 miljoen gul den heeft gekost. Daarvoor heeft de Borselse groep dan ook wel zestien jaar bij de buren op visite moeten zitten, zo bleek uit het betoog van groepscommandant adjudant A. Aar- noudse. In 's Heer Arendskerke (ge meente Goes) liet de rijkspolitiegroep nog maar zeer kort geleden de min of meer verbouwde woning achter, die jaren dienstdeed als groepsbureau. Met de rayonkantoren was het al niet veel beter: er is in Borsele altijd gewerkt vanuit vertrekken die bij de bouw bestemd waren als huiskamers. Dat Zeeland overigens weinig te kla gen heeft over de huisvesting van de rijkspolitie, bleek uit het indrukwek kende lijstje van ir Bachoffner, direc teur van de Rijksgebouwendienst Zuid-Holland en Zeeland. Hij somde de kortelings gerealiseerde aanpas singen en nieuwbouwprojecten van kantoren en groepsbureaus op en stipte ook de voorgenomen plannen aan, onder meer het nieuwe districts kantoor in Middelburg. N. Fassaart, van het bouwbedrijf Adriaan de Kok uit Bergen op Zoom, hield zijn toespraak kort. Hij dankte allen die aan de bouw hebben meege werkt. De officiële opening van het nieuwe bureau aan de Stenevate in Hein kenszand, naast het Borselse ge meentehuis, werd opgeluisterd door de kindervolksdansgroep De Babbe laars onder leiding van Irene Hooge- boom. IN ONZE SHOWROOM VINDT U UITSLUITEND LIJSTTREKKERS Het is nu de tijd om te kiezen voor een uitstekende auto. Immers, nog even en de zomer staat weer voor de deur. En wat is er fijner dan lekker rond te toeren in een nieuwe, betrouwbare auto? Vandaar dat wij u graag uitnodigen onze show te bezoeken. Een show die vol staat met uit sluitend lijsttrekkers. Ofwel, met Opeis. Het merk dat nu al 17 jaar achtereen het meest gekocht is. En dus nog altijd nummer 1 staat op de verkoop lijst. En dat moet voor u toch voldoende waarborg betekenen? Of u nu een kleine auto zoekt, een grote of een super-de-luxe, Opel heeft voldoende keus. Wat dacht u bijvoorbeeld van: Onze Corsa en Kadett Sport, met sportsdelen, striping, spoiler enz. Corsa vanaf 19.150,- Kadett vanaf 22.350,- Ascona en Rekord Travelier met getint glas, centrale deurver grendeling, twee componentenlak, mistachterlicht enz. Ascona vanaf 24.150,- Rekord vanaf 32.010,- Prijs inclusief B.TW.. exclusief geadviseerde aflevenngskosten f 334 - resp. f 376.-. Af General Motors Nederland B.V.. Rotterdam. Prijs- en specifi- J T*T" katiewijzigmgen voorbehouden. BEREKEND OP DE TOEKOMST C/3 In één keer stak minister mr F. Korthals Altes de ring die hem de sleutel van het nieuwe groepsbureau van de rijkspolitie in Heinkenszand opleverde. HEINKENSZAND - De 'Don Bosco'- school uit 's-Heerenhoek is als win naar uit de bus gekomen van een hengelwedstrijd in de Stelleplas in Heinkenszand, die de hengelvereni- gingen 'De Leeglopers' en 'De Beve- landen' voor scholen binnen de ge meente Borsele hielden. N. Wattum uit Heinkenszand ving de langste van de twee vissen, die in totaal werden gevangen. Hij won daarmee de beker voor de Don Bosco-school. S. de Jon ge uit 's-Heerenhoek werd tweede. De overige prijzen werden onder de 24 deelnemertjes verloot. De eerstvolgende jeugdwedstrijd van HSV 'De Leeglopers' wordt zaterdag 7 juni vanaf 14.00 uur aan de zeedijk bij Duinkerke in Borssele gehouden. SINT-MAARTENSDIJK Het rap port van de projectgroep Zoommeer over het inrichten en beheer van het toekomstige Zoommeer biedt vele onduidelijkheden. Daarover waren de leden van de Thoolse commissie ruimtelijke ordening het woensdag avond allemaal eens. P. van Belzen (rpLgpf) was bang voor de verstoring van de rust, wanneer er niet strikt de hand wordt gehouden aan de dagrecreatie op de Speelman platen. De heer K. A. Heijboer (sgp) vroeg zich af of er niet een gedeelte KAPELLE - Het tamboer- en trom petterkorps met majorettenpeloton 'Jonge Kracht' uit Kapelle viert za terdag het vijftigjarig bestaan met een majorettenfestival op het Kerk plein. Dit evenement, waaraan zes groepen deelnemen, is georganiseerd in samenwerking met de onderne mersvereniging 'Het Groene Hart' en de plaatselijke ringrijdersvereni- ging. De ringrijders houden in het kader van de jubileumviering wedstrijden op de Van der Biltlaan. De onderne mersvereniging is met een aantal kra men vertegenwoordigd op het Kerk plein. Daar treden de volgende majo- rettenpelotons op: Scaldis Girls uit Wemeldinge (zij zijn met twee pelo tons vertegenwoordigd), De Striene Stars uit Steenbergen, Les Bambines uit Bergen op Zoom, De Rode Parels uit Ossendrecht en twee pelotons van Jonge Kracht. Jolanda Kil, die uit komt in de majoretten-ere-divisie, geeft een solo-optreden. Het festival begint om 13.45 uur en duurt tot ongeveer vijf uur. KRUININGEN De bridgeclub Rei merswaal heeft onderlinge competitie 1985-1986 afgesloten. Er werden 2x 5 zittingen en een slotcompetitie van 6 zittingen van 28 spellen gespeeld. De paren werden ingedeeld in een hoofd, eerste en tweede klas van respectieve lijk 16, 16 en 14 paren. Uitslag hoofdklas: 1 Meijer/Westveer 339.07; 2 De Jonge/Wisse Nijssen 334.08; 3 Westveer/Witkam 331.64; 4 echtpaar Rijk 326.14 procent. eerste klas: 1 echtpaar Wisse 324.90; 2 dames De Jager/Penning 321.13; 3 echtpaar Hage 314.86; 4 De Jonge/v. Wanrooy 312.33 procent. Deze paren promoveren naar de hoofdklas. Tweede klas: 1 dames v. Duijvendijk/Mos- selman 345.50; 2 v/d Boom/Schrier 342.68; 3 dames Boogaard/Vogelaar 320.30; 4 dames Edzers/Loeve 319.50 procent. Deze paren promoveren naar de eerste klas. Van de hoofd en eerste klas degraderen de vier laagst geplaatste paren. SAS VAN GENT Het bestuur van de nog maar drie maanden oude snookerclub 'De Vlaanderen' is tevre den over de voorbije periode. Begon nen met 8 spelers, telt de vereniging nu 14 actieve leden. geschikt zou kunnen worden gemaakt voor de schapenhouderijen. De PvdA'er M. A. J. van der Linde kon zich wel vinden in bestemming van de droogvallende schorren en slikken langs de Schelde-Rijnverbinding als natuurgebied. Hij vroeg zich af wie dit zou gaan beheren. Voorzitter L. J. Koopman (wethouder van openbare werken) zei in zijn beantwoording dat het de taak van de gemeente Tholen is regelend en orde nend op te treden. „Ook wij zullen proberen de rust te behouden", zo zei hij. De kleinschalige voorzieningen die in het plan zijn genoemd, achtte hij voldoende garantie. Van Belzen wees in dit verband echter op het Veerse Meer. „Dat is ook klein opge zet. Het is gaan uitdijen en er is geen houden meer aan", zei hij. Koopman antwoordde dat het de taak van de raad is om bijvoorbeeld via de par- keergelegenheidswetgeving hiertegen op te treden. Commissielid Heijboer was tegen re creatie op de Speelmanplaten en wil het rapport nader in zijn fractie bespreken. Aan de orde kwam ook het vooront werp streekplan Zeeland. Het college van b en w bleek hierover al op 7 mei een brief te hebben verstuurd aan gedeputeerde staten van Zeeland, KAPELLE - De Wegenwacht houdt in het kader van haar veertigjarig be staan vrijdag 23 mei een open dag. Het Wegenwachtstation aan de Vier- wegen te Kapelle staat die dag van 18 tot 20.30 uur open voor belangstellen den. Behalve het oude en het nieuwe we- genwachtmateraal kunnen de bezoe kers ook de radiokamer en diverse pechgevallen bezichtigen. Tevens zijn de politie, brandweer, rijkswaterstaat en de ambulancediensten vertegen woordigd op de open dag van de Wegenwacht. GOES - Het CDA is de grote winnaar geworden van de schaduwverkiezin gen die woensdag zijn gehouden in het Buys Ballotcollege, de christelij ke scholengemeenschap voor mavo, havo en vwo in Goes. Van de 421 leerlingen die hun stem hebben uitgebracht, koos 36,8 procent voor de christen-democratische par tij. De VVD was goed voor 23,5 pro cent van de stemmen. De huidige regeringscoalitie komt daarmee op een ruime meerderheid van 60,3 pro cent. De PvdA scoorde bij de leerlingen van het Buys Ballotcollege aanmerkelijk minder dan in de landelijke opiniepei lingen: 9,3 procent. Dat was maar 1 procent meer dan D66. De PSP boek te 5 procent. Opmerkelijk was de populariteit van Loesje bij de Goese scholieren. Op deze groepering werd 6,2 procent van de stemmen uitge bracht. Met 2,6 procent kwam de Centrumpartij als zevende bij de ver kiezingen op het Buys Ballotcollege uit de bus. waarin ze in grote lijnen het plai onderschrijft. Koopman legde d( enigszins teleurgestelde commissiele den uit dat gs eerst uitstel had toege zegd, maar dat deze uiteindelijk niei was verleend. Verder kondigde de voorzitter aan dal hij vrijdagmiddag bij de vergadering van de statencommissie in Middel burg gebruik zal maken van hel spreekrecht om te protesteren teger. het voornemen in het streekplan on de vuilstortplaats Tuttelhoek bij Scherpenisse in 1992 te sluiten. „Vol gens het afvalstoffenplan moet daar na het vuil naar Schouwen-Duiveland worden gebracht; dat zou een verho ging van het stortrecht van 100 pro cent betekenen". Wandeling De Heemkundig Kring De Bevelanden houdt zaterdaj 24 mei een wandeling in de omgevin van Baarsdorp. De wandeling voeri vanuit het piepkleine dorpje door hel Poellandschap langs Kwekerij West hof in 's-Heer Arendskerke. Om 14.01 uur kunnen belangstellenden ziel verzamelen in Baarsdorp. Gevonden In de maand apri werden bij de politie in Goes d( volgende gevonden voorwerpen aan gegeven: groene ribbroek, 2 blauwf regenpakken, rode das, rode muts donkerblauw gympak, paarse tas met balletspullen, paarse want, blauw le deren handschoen, kanvas draagtas groene shawl, gouden hangertje mei inscriptie, dameshorloge, metaler halsketting, herenbrillen, digitaal da meshorloge, div. portemonnees, post zegelalbum met zegels, portefeuille sleutelbos, sleutels. Aan de post te Wolphaartsdijk wer den in de maand april aangegeven grondboor, bos sleutels, wit kinder vestje, kentekenplaat. Orgelconcert De Orgelstich ting van de Grote Kerk in Goes houdt zaterdag een orgelconcert op het Mar cussenorgel in de kerk. Organist Piet Wiersma uit Monnikendam. 0[ het programma staan werken van J S. Bach, Guilmant en Van Amels voort. Het concert begint om 20.01 uur. Collecte - De collecte ten bate var het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten heeft in Kapelle 1642,15 gul den opgebracht. In Biezelinge was d( opbrengst 517,55 gulden. Expositie Yvonne Hoogestegei uit Krabbendijke exposeert vrijdag 2.' mei, en dus niet zaterdag 24 mei zoal: abusievelijk was vermeld, tijdens de jaarlijkse braderie met ongeveer 61 poppen in het voormalige gemeente huis in Krabbendijke. De poppen zijn met de hand vervaardigd en hebber, menselijke gezichtsuitdrukkingen. De expositie, waar een aantal leerlingei een demonstratie geeft, is gratis toe gankelijk. Han van de Broecke var galerie de Wijnstock in Middelburg signeert tijdens de tentoonstelling zijn boek 'Natuurlijk versierd'. De expositie is geopend van 11.00 tol 22.00 uur. Onze nieuwe verkeerscursus hopen we te starten op woensdag 21 mei. Auto- en Motorrijschool Westsingel 18-20 Goes. Tel. 01100-16808. Rijopleiding sinds 1947 ANWB-erkend VRGO-lid s CJ 4> U 0) 1 ""w AS -ë "3 I u MM M Hengelwedstrijd De hengel sportvereniging 't Gondeltje' uit We meldinge houdt zaterdag 17 mei eer. vrije viswsedstrijd aan het Kanaal door Zuid-Beveand. Dit is de tweede vrije viswedstrijd van het seizoen die tevens toegankelijk is voor leden en niet-leden. Inschrijven is morgen, vrij dag, van 19.00-21.00 uur, en 17 mei van 9.00-12.00 uur in hotel 'Vredebest'. De wedstrijd begint om 13.00 uur tot 16.00 uur. 3'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 30