Vlissingse Oude Markt krijgt nieuw aanzien ast oor C. Holtkamp in Goes 60 jaar priester AUSTIN MAESTRO YA.F 19.290,- AUSTIN MONTEGO \LA.123.990,- NOORDMONSTERWEG4,4332 SC MIDDELBURG,TEL.: (01180) 36815 Politiehonden legden examen af IUBILEUMVIERING IN GROTE OF MARIAKERK De nieuwe Austin Rover-dealer voor Middelburg en de verre omtrek heet Autobedrijf Renton. Per 15 mei 1986 officieel aangesteld door Austin Rover Nederland BV. Autobedrijf Renton houdt dan ook een feestelijk open huis van 16 t/m 24 mei. Tijdens dit open huis kunt u gratis een ogentest laten doen. Autobedrijf Renton, een splinternieuw bedrijf. Met een team van specialisten. Én een showroom vol met de nieuwste Austin en Rover-modellen. De eeuwig-jonge Mini, vanaf f 12.995,-. De kompakte Austin Metro, vanaf f 14.995,-. Speciale prijs voor een speciale Austin Metro: Summer. Een Austin Metro gebaseerd op de 1000 Surf 5-deurs of de 1300 Surf 3-deurs met een Philips stereo radio/cassetterecorder, twee speakers, 'n antenne, speciale wieldoppen, een sunroof en 'n speciale Summer striping op de flanken... voor een heel speciale prijs: v.a. f 16.995,-. Vervolgens de Austin Maestro, vanaf f 19.290. En de ruimste sedan in z'n klasse, de Austin Montego, vanaf f 23.990,-. Met uitzondering van de Mini allemaal verkrijgbaar in de bliksemsnelle MG-uitvoering. De Montego bovendien als Montego Estate, één van de eerste stationcars met zeven zitplaatsen en de schoonheid van een sedan. Daarnaast maakt u natuurlijk ook kennis met de Rover 200-Series, beter bekend als Young Mr. Rover. In komfort én sportiviteit de roemruchte Rover-traditie getrouw, vanaf f 23.990,-. Wedden dat Renton u 't hoogste inruilaanbod doet? Wedden om honderd gulden? Die verdient u namelijk als u de heer Moolenaar en zijn medewerkers een bod laat doen op uw huidige auto, gekoppeld aan een vrijblijvende offerte voor een nieuwe Austin, of een Rover 200-Series. Koopt u vervolgens elders toch een andere auto in een vergelijk bare prijsklasse, en krijgt u daarbij voor uw huidige auto een beter bod? Kom dan binnen één week met een verkoopkontrakt van de konkurrent. Dit verkoopkontrakt dient binnen één week na offerte van Renton te zijn opgemaakt en aan de mensen van Renton te worden getoond. De f 100,- zal dan bij registratie van de auto kontant worden uitbetaald. Maar zover zal het wel niet komen... als u tenminste komt kijken bij Middelburgs jongste Austin Rover-dealer. Bij Renton. U bent van harte welkom. MONTEGO Prijzen zijn inkl. BTW, exkl. rijklaarmaakkosten. Prijs- en specifikatiewijzigingen voorbehouden. jULJU S/JF HERINRICHTING EIND DIT JAAR Kinderkopjes Fietspuzzeltocht door Walcheren Encyclopedie MIDDELBURG NIEUW- EN ST. JOOS- LAND VEE RE VLIS SINGEN Caribische feestavond KRABBENDIJKE 38||NDERDAG 15 MEI 1986 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AUTOBEDRIJF RENTON, DE NIEUWE AUSTIN ROVER-DEALER. WEDDEN DAT-IE U NU AL HET HOOGSTE INRUILAANBOD DOET? AI TOBEDRUF RENTON OfMPUBN iT\\ KANAAL VLISSINGEN— Naar alle waar schijnlijkheid zal er eind september een begin worden gemaakt met de herinrichting van de Oude Markt en omgeving in Vlissingen. De bestra ting van de Oude Markt, de Kerk straat, Achter de Kerk, de Toren straat, de Branderijstraat, de Lepel straat en een gedeelte van de Vrou wenstraat zullen dan een nieuw aan zien krijgen. H. Assink medewerker van de Dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu (VROM) zegt dat het de bedoeling is dat de auto er als gast mag rondrijden. „Het verkeer dat er moet zijn, zoals leveranciers voor de winkelbedrijven en bewoners, mag er uiteraard komen. Wel zullen er voor de fietsers speciale voorzieningen worden aangebracht", stelt Assink. Voor die fietsers denkt hij dan aan de zogenaamde rabat-stroken die er nu zijn in het Groenewoud. Het snelverkeer moet wel zo veel mogelijk uit dat gebied blijven zodat het tijdens de zomermaanden vrijwel auto-vrij wordt. „De bedoeling is dat er een voetgangerscircuit wordt ge creëerd", aldus J. Schroevers van de Dienst VROM. Op de Oude Markt zal er een cirkel komen waar auto's rondom kunnen parkeren. In het middengedeelte wordt ruimte gemaakt om gebruikt te worden voor zomerfestiviteiten. Er zullen rond die cirkel bomen worden geplant, zodat het ronde effect meer tot uiting komt. Bij elke toegang tot het gebied rond de Oude Markt, dat zijn de Torenstraat, de Branderij straat en Achter de Kerk, komen 'inrit-banden'. Deze hebben een soort verkeersdrempelfunctie. Voor de herbestrating zal zoveel mo gelijk gebruik worden gemaakt van de nu aanwezige materialen. Verder MIDDELBURG - De Middelburgse motor- en autoclub Scheldegouwen houdt op tweede pinksterdag een fietspuzzeltocht over de Walcherse binnenwegen. Het evenement wordt georganiseerd in samenwerking met de PZC. De inschrijving voor de tocht is vanaf half een tot half drie bij de PZC caravan op de Markt in Middel burg. De eerste deelnemers voor de twintig kilometer lange tocht ver trekken om een uur. De finish is bij de Schouwburg aan het Molenwater. Er is een aantal prijzen te winnen, en alle kinderen krijgen er in ieder geval een. De uitreiking volgt om half zes in de foyer. De organisatie verwacht zo'n vierhon derd deelnemers, maar dat hangt me de af van het weer. KAPELLE - De afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Politie hond Vereniging hield examen in Kapelle. Er werd examen afgenomen voor het certificaat 'Politiehond 1' en voor het certificaat 'Politiehond 2'. Politiehond 1 bevat de standaardei sen voor de politiehond, zoals zoekoe- feningen, zwem- en appèloefeningen en het uitschakelen van een gewapen de 'boef. Politiebond 2 omvat verder nog diverse praktijkoefeningen, zoals het uitschakelen en opbrengen van twee smokkelaars. De keuringscom missie die de prestaties moest beoor delen bestond uit de heren Babijn uit Biggekerke en Lennertz, Spauwen en Keulers uit Limburg. Als pakwerkers traden op de heren Deykers, Van der Meer en Reuvers uit Brabant. De uitslag van de geleiders met honden is als volgt: certificaat Politiehond 1: J. Cap- pon, Borssele met Carlo 369 pnt. certificaat; H. Cappon, Borssele met Tosca 417 pnt. met lof; H. Harinck, Middelburg met Castor 427 pnt. met lof; J.'van de Plasse, Westka- pelle met Mirza 420 pnt. met lof; B. de Ridder, Amemuiden met Youri 415 pnt. met lof; P. Vreke, Grjjpskerke met Wartoe 417 pnt. met lof. Certificaat Politiehond 2: L. Keur, Nieuw- en St.-Joosland met Rakky 469 pnt. met lof; F. Kouyzer, Zierikzee met Castor 449 pnt. met lof; P. Zoetewey, Yerse- ke met Daisy 444 pnt. met lof. OES - Zestig jaar geleden, op 29 lei, werd emeritus-pastoor C. P. M. ioltkamp uit Goes tot priester ge- ijd. Dit jubileum viert hij eerste inksterdag in de Grote of Mariakerk i Goes. De jubilaris, die van 1958 tot 972 pastoor was in de Ganzestad, raagt dan vanaf 10.30 uur de mis op. let feest wordt aansluitend voortge- et in de Magdalenazaal naast de erk. Pastoor Holtkamp wordt zon- ag geassisteerd door pastoor Boets it Eindhoven (oomzegger), de twee aissionarissen Pennings en Buysrog- e en door de huidige Goese pastoor empers, die tevens preekt. De jon- ens van de Zeeuwse Koorschool orgen voor de vocale omlijsting, 'oen Holtkamp pas pastoor was in loes had hij meer kerkgangers dan hans het geval is. „Na de mis golfden e mensen de kerk uit, terwijl er twee leuren open stonden. Nu staat er tiïlechts één deur open", stelt hij vast. Vroeger moesten de mensen lang t erken en zaten ze vaak te slapen in e kerk. Nu zitten ze uitgerust in de anken". De jubilerende pastoor.(bij- a 84) draagt ondanks zijn emeritaat a 1972 nog steeds twee missen per Leek op en assisteert pastoor Kern- Iers iedere zondag. Fastoor Holtkamp, gezeten achter en zwaar eikenhouten tafel bezaaid et boeken en kranten, verhaalt van fijn loopbaan. Hij was van 1958 tot 1972 ook deken van het decanaat Middelburg, dat toen de Zeeuwse ei landen omvatte. In dit gebied is 26 a 27 procent van de bevolking katho liek. Voor zijn tijd in Goes was hij drie jaar pastoor in 's-Heerenhoek. Als dertienjarige ging hij naar het klein en groot seminarie, samen goed voor elf jaar studie. In 1926, zestig jaar geleden, werd Holtkamp tot priester gewijd in de kathedraal van Haarlem, waarna hij één jaar kapelaan was in r Emeritus-pastoor C. P. M. Holtkamp achter zijn schrijftafel. het Noordhollands bloembollendorp Limmen. Maar hij ging terug naar het seminarie; de voormalig leerling werd zelf leraar aan de kweekschool voor een periode van 22 jaar. Eén van zijn leerlingen was de huidige aartsbis schop van Utrecht, kardinaal Simo- nis. „Die kwam altijd zijn fout afpin gelen na de les", weet Holtkamp zich nog te herinneren. Op zondagen assis teerde hij de pastoor in zijn geboorte plaats Schipluiden. Holtkamp: „Zon dag vond ik een saaie dag. Niets te doen als leraar". Tussen zijn tijd aan de school en 's-Heerenhoek was de hij pastoor in De Rijp, een plaatsje tus sen Beemster en Schermer. Naast zijn pastoraat is de geestelijke actief op het gebied van de geschied schrijving. Holtkamp heeft bijvoor beeld zo'n driehonderd artikelen in geleverd voor de verschillende delen van de Encyclopedie van Zeeland. Hiervoor werkte hij samen met de predikant S. J. M. Hulsbergen. „Ik moet nog eens goed praten met de eindredacteur van de Zeeuwse ency clopedie, want hij ontkent mijn me dewerking zodat ik nog geen geld voor mijn artikelen gehad heb". De pastoor heelt zich na zijn terugtre den tevens verdiept in de Kronieken zullen er gebakken klinkers en na tuursteen keien (de welbekende kin derkopjes) in het straatbeeld komen. De ingang van de Sint Jacobskerk wordt geaccentueerd met deze keien en aan de achterzijde van de kerk in de Branderijstraat komt een bomen rij. „Wij hopen dat de Torenstraat en de Oude Markt in ieder geval voor de feestperiode in december gereed zul len zijn. Maar wanneer alles meezit, is misschien het gehele gebied wel klaar tegen die tijd. Uiteindelijk is nog niet helemaal duidelijk of het gebied gefa seerd of in één keer wordt aange pakt", aldus Schroevers. Voor de buurtbewoners en gebruikers van de omgeving Oude Markt is er vanavond (donderdag) vanaf 20.00 uur een inspraakavond in dansschool De Jong aan de Oude Markt. De plannen voor de herinrichting van de Oude Markt zijn ontstaan uit een samen- werkingsgroep van onder meer verte genwoordigers van ondememerszijde, de Stichting Stadsherstel, het wijkco- mité Binnenstad en de gemeente Vlis singen. Welzijn ouderen De stichting Welzijn Ouderen Middelburg houdt donderdag 22 mei vanaf 19.30 uur een openbare bestuursvergadering in het dienstencentrum aan de Schutters hofstraat in Middelburg. Aan de orde komt onder meer het concept-jaarver- slag 1985. Bluesconcert - De Amerikaanse bluesformatie 'The 45's' treedt vrijdag vanaf 22.00 uur op in café 'Meneer Jansen' aan de Reigerstraat in Mid delburg. Informatiecentrum - Het door de gemeente Middelburg ingerichte informatiecentrum in het voormalig kantoor van de Vitrite-fabriek aan de Maisbaai in Middelburg wordt vrijdag opnieuw voor publiek opengesteld. Behalve over de plannen tot invulling van het Vitrite-terrein verschaft het centrum informatie over stadsver nieuwing en restauratie. In de voor malige vergaderzaal is een grote ma quette van de Middelburgse binnen stad te bezichtigen. In een ander vertrek bevindt zich een maquette van het Japanse eilandje Deshima in de baai van Nagasaki, dat in de zeventiende eeuw de enige Europese handelspost op Japans grondgebied was. Verder worden hier de attributen voor de Japanse thee-ceremonie ten toongesteld. Het centrum is geopend van woens dag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur. van pater Claus, die de geschiedenis van de parochie Goes en van Zuid- Beveland heeft geschreven. „Dat is mooi en nog nooit uitgegeven", zegt Holtkamp, terwijl hij het boek met oud-Nederlandse tekst toont. Ook schrijft hij ieder maand een paar pagina's in 'Kontakt', het parochie blad voor Goes. Deze maand hij de geschiedenis van het dorp Biezelinge. „Als je in de geschiedenis duikt, heb je altijd wat te schrijven", merkt Holt kamp op. „Dat schrijven zit mij in het bloed". De pastoor heeft genoeg boe ken die de tijd van vroeger beschrij ven. Tegen twee wanden van zijn voorkamer staan rijen werken in ver scheidene talen. Daarbij is ook de serie boeken en artikelen die de pastoor in de jaren dertig en veertig geschreven heeft: hij publiceerde uit Latijnse bronnen en in deze taal over de streken Kennemer- land, Rijnland, Delft, Schieland en Voorne-Putten. Op verzoek van het bisdom Haarlem, waaronder de Zeeuwse eilanden vielen, zette hij het werk 'Register op de parochieën' voort van de blind geworden P. M. Grijpink. In dit Latijnse boek heten de Zeeuwse eilanden Flandria, Walla- cria, Scaldia en Zuidbevelandia. Ver der schreef de pastoor verschillende artikelen in het bisdomblad van Haar lem en in de Nieuwe Delftse Krant. NCVB - De afdeling Nieuw- en Sint Joosland van de NCVB houdt woens dag 21 mei vanaf 19.30 uur haar jaarfeest in het Dorpshuis aan de Veerstraat. Tijdens de feestavond worden onder meer films over Zeeland vertoond. Pinksterdienst - De hervormde en gereformeerd kerk houden zondag vanaf 10.30 uur een pinksterdienst in de Grote Kerk in Veere. Hierin gaan de plaatselijke predikanten ds A. W. E. Brokerhof en ds C. H. B. Weijs voor. Aan de dienst werken het hervormde kerkkoor uit Serooskerke, het gerefor meerde kerkkoor uit Vrouwenpolder en het koperkwintet uit Oost-Sou burg mee. Na afloop is er koffie. Geslaagd - L. P. Buteijn uit Vlissin gen is aan de TH in Delft afgestudeerd als ingenieur bouwkunde met als spe cialisatie bouwtechniek. Voetbaltoernooi De koninklij ke maatschappij 'De Schelde' in Vlis singen houdt zaterdag 24 mei het jaarlijkse voetbaltoernooi voor de be drijfsafdelingen. Er wordt gespeeld op de sportvelden aan de Baskenburgse- weg en de Irislaan. Aan het toernooi nemen 21 teams deel. De prijsuitrei king is op het terrein Baskenburg. VLISSINGEN De stichting Surant houdt zaterdag 24 mei een grote Cari bische feestavond in de MTS aan de Marconiweg in Vlissingen. De muziek wordt verzorgd door de Salsa-Band Cadena (voorheen Latin Explosion) en de Surinaamse band Master Sound. De feestavond begint om 21.30 uur. Fietskamp De stichting sociaal kutureelwerk Vlissingen houdt in juli een fietskamp voor tieners door Bel gië. De fietskamp wordt van 13 tot 21 juli gehouden. Gekampeerd wordt op boerderijen in eigen tenten. Inschrij ven voor het kamp kan via het buurt huis Mamix/Aldegonde. Huurderscomité - Het huurders comité Sinke Komejan/Westerzicht vergadert dinsdag 20 mei onder meer over de stand van zaken met betrek king tot de isolatie van de woningen. Verder behandelt het comité zaken als wateroverlast in de wijk en de aanleg van kabeltelevisie. De verga dering wordt gehouden in buurthuis Aldegonde en begint om 20.00 uur. Expositie Yvonne Hoogesteger uit Krabbendijke exposeert vrijdag 23 mei, en dus niet zaterdag 24 mei zoals abusievelijk was vermeld, tijdens de jaarlijkse braderie met ongeveer 60 poppen in het voormalige gemeente huis in Krabbendijke. De poppen zijn met de hand vervaardigd en hebben menselijke gezichtsuitdrukkingen. De expositie, waar een aantal leerlingen een demonstratie geeft, is gratis toe gankelijk. Han van de Broecke van galerie de Wijnstock in Middelburg signeert tijdens de tentoonstelling zijn boek 'Natuurlijk versierd'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 21