Servicewagen garage leek meer op rijdende bom: 450,- boete Autosloperij moet uit Kwadendamme verdwijnen Bouw tehuis homosexuelen door financieringstekort onzeker Raad Borsele akkoord met bijdrage computertomograaf f rffSSSl £6* wssamsef e*t KANTONGERECHT IN TERNEUZEN Zonnebloemreisje van Terneuzen naar Antwerpen Voetbaltoernooi voor damesteams STICHTING HEEFT TOT 28 MEI TIJD Schoolarts uit Axel na botsing in België overleden Halve finale van zaalvoetbalbeker in Terneuzen PSP bijeenkomst in Terneuzen Frankevijle snel VEEL KRITISCHE KANTTEKENINGEN Plaats uw familieberichten in de PZC PZC/streek Snelheid RAAD VAN STATE: CLINGE TERNEUZEN GRIETE HEIKANT HENGSTDIJK KLOOSTERZANDE SCHOONDIJKE SINT-JANSTEEN ZANDSTRAAT Soundmixshow in Axelsestraat Schietingen WOENSDAG 7 MEI 1986 TERNEUZEN - De wijze waarop de benzinetoevoer - vlak naast de electrische ontsteking - was geregeld in de servicewagen van Garage Kerkhaert bv in Terneuzen was voor kantonrechter mr H. A. R. de Mul dinsdagmorgen aanleiding om een vergelijking te trekken met een molotovcoktail. Er mankeerde nog veel meer aan de auto toen werknemer E. S. van de firma 27 november vorig jaar op rijksweg 252 bij Sas van Gent werd aangehouden voor een controle. De stabilisatiestang ontbrak en de trekhaak was aan het plaatwerk bevestigd. Volgens het kentekenbewijs dat S. op zak had, zou de wagen op gas rijden, maar er was zelfs geen tank ingebouwd. Officier van justitie mr J. C. P. M. Boogers sprak dan ook van geknutsel een garagebedrijf onwaardig en kwam tot een totaal aan boetes van 450 gulden. Garagedirecteur P. K. kwam tegen deze eis in het geweer en stelde dat door het veelvuldig gebruik dat van de servicewagen moet worden gemaakt, men niet aan een grondige opknapbeurt toe kwam. De Temeu- zense kantonrechter kwam echter tot de conclusie dat de werknemer onder levensgevaarlijke omstandigheden in de wagen had gereden en vonniste conform de eis. Voor het rijden zonder rijbewijs in een onverzekerde auto werd A. van H. uit Terneuzen conform de eis van de officier veroordeeld tot boetes van 180 en 400 gulden en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van vier maanden, met een proeftijd van twee jaar. De man was 21 mei 1985 aangehouden op de Oostkade in Ter neuzen. De 18-jarige P. B. uit Sas van Gent had 4 juni vorig jaar op rijksweg 252 op zijn brommer een snelheid bereikt van 80 km per uur. De opgevoerde bromfiets bleek bovendien onverze kerd en daar het niet de eerste keer was dat B. wat al te hard ging naar brommer-maatstaven werd het voer tuig in beslag genomen. De officier kwam tot boetes van 160 en 130 gulden en verbeurdverklaring van de brommer. Mr De Mul kon daarmee instemmen. J. P. uit Terneuzen testte zijn motor fiets uit op rijksweg 252 en voerde de snelheid op tot 165 km per uur. Dat mag niet en leidde tot een eis van 400 gulden boete, wat in een vonnis werd (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Burgemeester en wet houders van Borsele hebben op 24 januari volkomen terecht gelast dat de autosloperij van A.J. Huige en H.P.J Huige in Kwadendamme moest verdwijnen. In planologisch opzicht en uit oogpunt van de Afvalstoffen wet is het bedrijf 'onaanvaardbaar', zo blijkt uit een uitspraak van de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Het Kwadendamse tweetal had de Raad van State gevraagd het ge wraakte besluit van b en w te schor sen, maar zij vangen bot. A.J. Huige is door de afdeling rechtspraak niet- ontvankelijk verklaard in zijn ver zoek, aangezien hij heeft verzuimd eerst een bezwaarschrift bij de ge meente in te dienen, en het verzoek van H.P.J. Huige is afgewezen. De autosloperij is gevestigd op een terrein met een landbouwbestem- ming en dus verboden, aldus de uit spraak. De afdeling wijst er verder op dat het bedrijf niet door middel van een vrijstelling alsnog kan worden gelegaliseerd. Volgens het Borselse college ligt het gewraakte perceel in een gebied dat uit landschappelijk en natuur-oogpunt aparte bescherming verdient. Bovendien moet het terrein krachtens het provinciaal plan voor de verwijde ring van autowrakken worden gesa neerd. De heer Huige had de Raad van State gewezen op de noodzaak van de slo perij omdat de inkomsten uit zijn landbouwbedrijf volstrekt onvol doende waren om in zijn kosten van levensonderhoud te voorzien. Dat fi nanciële belang is volgens de uit spraak 'op zich van gewicht', maar niet voldoende om de belangen van b en w te laten wijken. Kaarting De kaartclub Schop pen Boer uit Clinge hield onlangs in het clublokaal café De Landbouw de laatste kaarting van het seizoen. Piet Ras was over het afgelopen seizoen de regelmatigste kaarter en mocht zich daardoor clubkampioen noemen. De volledige uitslag van het clubkampioen schap is als volgt: 1 P. Ras, 2 K. Ivens, 3 Th. Rottier, 4 Fr. Piessens, 5 R. de Vos, 6 O. Rottier, 7 I. Bracke, 8 E. Bol, 9 Fr. Dobbe laar, 10 P. Vermeulen. Toertochht Trimclub 'de Griete' uit het gelijknamige buurtschap houdt vandaag een toertocht/ster- renrtit. Deelnemers kunnen vanaf 18.00 tot 20.30 uur afstempelen in café 'De Griete'. Bejaardenschieting Morgen, donderdag (Hemelvaartsdag) wordt in het gemeenschapscentrum 't Heike te Heikant een bejaardenschieting ge houden. De aanvang is om 13.30 uur, de schutters kunnen zich al vanaf 13.00 uur laten inschrijven. Kaarting - In het verband met het tienjarig bestaan van camping De Vogel in Hengstdijk wordt vrijdag in de kantine van de camping een prijs- kaarting gehouden. De kaarting be gint om 20.00 uur. Zaterdagmiddag wordt op de cam ping een schieting op de liggende wip gehouden. Aanvang 14.30 uur. Vanaf 20.00 uur zaterdagavond kunnen de bingoliefhebbers terecht in de kantine van de camping voor een superbingo. Reis De Katholieke Vrouwen Or ganisatie (KVO) uit Kloosterzande maakt dinsdag 13 mei het jaarlijkse dagreisje. Dit ter afsluiting van het KVO-win terseizoen. Om 7.30 uur ver trekt de bus vanaf het Hof te Zande- plein. Soos alleenstaanden Zater dag houdt de soos voor alleenstaan den een gezellige avond in zaal Wijf fels in Schoondijke. Op het program ma staan onder meer een spelletje bingo en een verloting. De muziek wordt verzorgd door de Apollo's. Aan vang 20.00 uur. Prijskaarting - De Rooms Katho lieke Bond van Ouderen, afdeling Sint-Jansteen houdt woensdag 7 mei een prijskaarting voor haar leden in het gemeenschapshuis 'De Warande' omdat dit de laatste wedstrijd is, wordt na afloop de eindrangschikking van het afgelopen seizoen opgemaakt. Aanvang van de kaarting is 13.30 uur. Kaarting - De kaartclub DOS houdt zaterdag 10 mei een kaarting in café D'Ouwe Smissein Zandstraat, Inschrijven is mogelijk van 14.00 tot 14.30 uur. Er wordt gespeeld in de spelsoorten bieden zonder roem en jokeren. Zeehengelwedstrijd Zaterdag houdt de hengelaarsvereniging ONI uit Terneuzen de tweede zeehengel wedstrijd van dit seizoen. Er zal van 14.15-17.15 uur worden gevist nabij de Scheldeflats aan de Churchilllaan in Terneuzen. Na afloop van deze wed strijd kunnen in clublokaal café Du Commerce aan de Markt in Terneu zen de vergunningen voor dit jaar worden afgehaald. TERNEUZEN - Theaterbureau Carol Butler houdt zaterdagmiddag in de Axelsestraat in Terneuzen een sound mixshow. Deelnemers zijn Engelbert Humperdinck (Werner de Ridder), Lee Towers/Tony Christie (Eric Bastiaans) en Elvis Presly (Mario Maas). Andrew Backxs brengt een aantal country- songs ten gehore en dansgroep 'The Petticoats' gaat op de rock and roll- toer. de sounmixshow wordt tussen 13,00 en 16.30 uur op twee plaatsen in de Axelsestraat gehouden (voor sto merij De Zon en voor bloemenhuis Abrahamse). Bazaar/rommelmarkt - Het ver pleeghuis 'Ter Schorre' in Terneuzen houdt woensdag 14 mei de jaarlijkse bazaar met kleding- en rommelmarkt. De bazaar begint om twee uur 's middags en duurt tot negen uur 's avonds. Tussen vijf en zeven uur wordt er gepauzeerd. In ontmoetings ruimte 'De Meent' zijn tal van spel letjes te vinden (vrolijke keuken, de Puut van Gies, muizenspel etcetera). De kleding- en rommelmarkt wordt ondergebracht in de centrale hal van het verpleeghuis, in de gemeenschap pelijke ruimte 't Praetuus draait het rad van avontuur. Daar is ook het nieuwe spel 'drie keer is scheepsrecht' te vinden. In de avonduren wordt de trekking van de loterij verricht. omgezet. Te hard ging ook de Terneu- zenaar J. L., die vorig jaar zelfs drie keer werd betrapt. Officier en kan tonrechter werden het eens over een boete van 320 gulden. M. H. uit Westdorpe reed met een snelheid van 106 km per uur door de bebouwde kom van Sas van Gent en dat kwam hem op een boete van 270 gulden te staan. F. van E. uit Terneu zen dacht dat er 's nachts toch nie mand op de weg zat en reed met een snelheid die ruim boven de 100 km per uur lag door zijn woonplaats. Eis en vonnis 255 gulden boete. E. S. uit Axel had 24 november vorig jaar op de kruising van de Eerste Verkorting met de Langeweg in haar woonplaats geen voorrang verleend aan een andere auto. Bij de botsing TERNEUZEN - De jaarlijkse bootreis voor Terneuzenaars van de stichting 'De Zonnebloem' is dinsdagmorgen om negen uur begonnen in Terneu zen. Aan boord van de 'Scheldevallei' be vond zich onder de 225 gasten een grote groep gehandicapten. Het ver zorgingsteam, bestaande uit een arts, EHBO'ers en verpleegkundigen, had de handen vol. Tegen de middag arriveerde het schip aan de kade van Antwerpen. Onder de aanwezigen waren ook do minee Hoogendoorn efi pastoor Heyens uit Terneuzen. De heer P. Gerreman sprak namens de Zonne bloem een welkomstwoord. Daarna deden de gasten zich tegoed aan koffie met gebak. Tussendoor werd er voor een muzikale noot gezorgd. Te gen kwart voor zes was de 'Schelde vallei' terug in Terneuzen. Vandaag vertrekken ongeveer hetzelf de aantal (225) gasten - afkomstig uit Axel en Sas van Gent - met de 'Scheldevallei' richting Antwerpen. Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Daniëlle A. dv R. Ph. Obrie en A. J. Steijaert; Cornelia Ch. E. dv J. van der Heiden en E. M. van Son; Veerle, dv R. J. Melse en S. G. Rijn hout; Martin H. zv J. A. Cornells en M. C. T. M. van Merode; Roy J. V. zv P. P. P. Verschueren en R. A. Th. van Broeck; Nicky, zv E. Oonk en N. J. Njima; Dennis, zv A. W. Bakker en P. Reijm; Merel, dv P. W. A. Hemelsoet en A. C. M. Luijten; Fahri, zv H. Saglam en F. Uzun; Francois, zv L. Jansen van Rosendaal en C. C. Hame link; Gökhan, zv T. Ersahin en N. Ersahin; Gabriëlle L. dv W. J. de Pooter en M. C. Luteijn; Jennifer, dv F. K. Wieland en D. S. J. Rombouts; Sarina B. R. dv R. P. de Buck en B. Th. van Dorst; Mike R. zv P. A. Wollrabe en J. van Espen; Niels, zv P. I. van Putten en S. M. E. Kind; Yori, zv J. B. M. Martens en L. M. Herwegh;, Maico, zv R. E. van den Berg en J. E. Frans; Manon, dv C. de Feijter en W. C. J. van Rijsbergen; Maria J. dv W. van Alten en J. van Driel; Michiel J. zv P. W. Roukens en M. P. M. L. Hopman. Ondertrouwd: A. Hamelink, 32 jr. en C. M. A. van Geyt, 24 jr.; H. Lammers, 24 jr. en A. H. E. van Essen, 29 jr.; E. P. H. Kerckhaert, 25 jr. en S. M. de Keijzer, 25 jr.; P. J. L. Mertens, 26 jr. en M. J. M. Vos, 29 jr.; Th. G. M. van Haaster, 27 jr. en T. Evers, 31 jr.; F. M. Visser, 25 jr. en G. M. M. Habraken, 24 jr.; P. J. Vinke, 21 jr. en H. Versteeg, 19 jr.; I. Scheele, 23 jr. en P. C. de Kraker, 23 jr. Getrouwd: J. Th. Bergakker, 25 jr. en M. J. de Bruijne, 22 jr.; L. A. J. van de Velde, 26 jr. en A. W. S. Hamelink, 21 jr.; V. L. L. Lambert, 22 jr. en E. S. de Jonge, 22 jr.; A. C. Neels, 23 jr. en K. E. Griep, 22 jr.; N. H. Milius, 66 jr. enM. J. Dorpsmans, 47 jr. Overleden: C. L. van den Hemel, 65 jr.; A. J. van Stevendaal, 72 jr.; D. J. de Doelder, 93 jr.; A. Verlinde, 85 jt.; C. A. Dieleman, 81 jr. geh gew met J. C. Dekker; W. Verhagen, 78 jr.; G. Hof man, 58 jr.; G. D. van den Bergen, 82 jr. geh gew met A. de Bakker; A. Belkenende, 87 jr. geh gew met S. de Putter; S. A. de Kraker, 64 jr.; J. S. Tangelder, 79 jr.; J. F. Kielman, 77 jr. geh gew met J. de Putter; W. de Fouw, 62 jr.; A. L. Kolijn, 82 jr. geh gew met F. Pladdet; S. J. Loof, 72 jr. raakten twee mensen gewond. Dat ging de onfortuinlijke automobiliste, conform de eis, 300 gulden kosten. J. van de B. uit Axel werd betrapt bij een ritje op zijn onverzekerde brom fiets, wat officier en kantonrechter honoreerden met een boete van 130 gulden. Niet alleen te hard rijden trekt de aandacht van de politie, ook te lang zaam rijden wordt als verdacht opge vat. Dat overkwam T. de W. uit West dorpe op de Tractaatweg bij Axel, waar hij bij aanhouding vertelde, dat hij juist door zijn rem was getrapt en heel voorzichtig naar een parkeer plaats reed. Volgens de officier had De W. zijn auto moeten laten staan en eiste een boete van 100 gulden. Mr De Mul had begrip voor de situatie en hield het op 50 gulden. J. P. uit Hontenisse was bij Hoek door rode verkeerslicht gereden en leverde hem, conform de eis, boete van 130 gulden op. Leerlingen van de Waayenburgh aan het werk in het tunneltje onder de President Rooseveltlaan in Middelburg. het dat een TERNEUZEN - De jeugdcommissie van de voetbalvereniging Terneuzen houdt op Hemelvaartsdag het eerste De Rijke toernooi voor dames-elftal len en F-pupillen. Op het zuidersport park in Terneuzen wordt in een halve competitie gespeeld. De deelnemende teams bij de dames zijn: AZW, Bevelanders, Breskens, Kruiningen, Tem. Boys en Terneuzen 1 en 2. De deelnemende teams bij de F-pupil len zijn: AZW, Philippine,Steen, Tern. Boys en Terneuzen. Het toernooi begint om 9.30 uur. MIDDELBURG - Het tunneltje onder de President Rooseveltlaan in Mid delburg ziet er vanaf vandaag (woensdag) een stuk fleuriger uit. Het beschilderen van de fietstunnel was een eindexamenopdracht van de leer lingen van de opleiding voor Kinder verzorging en Jeugdverzorging (KVJV) van de Waayenburgh. De 35 examenkandidaten zijn gisteren be gonnen de 120 vierkante meter tegel wand van een kleurige verflaag voor zien. De gemeente heeft daar toe stemming voor gegeven. Het ontwerp voor de muurschildering is gemaakt door de KVIV-ers die in de tekenlessen aandacht besteed hebben aan graffiti en stadsschilderingen. Ie dere leerling heeft een plan gemaakt voor de hele tunnel en details daaruit zijn samengevoegd tot het uiteindelij ke ontwerp. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat het tunneltje bij het station het doelwit van de verfkwasten zou wor den, maar de NS verbood dat omdat LAMSWAARDE - In café 'De T Jaargetijden' te Lamswaarde wl zondag een schieting gehouden, we aan 54schutters deelnamen. De uitslag is ais volgt: eerste wip: hog; gel: G. van Driessche, Lamswaarde, eer j zijvogel:R. de Bakker, Sint-Jansteen, tt de zijvogel: J. Maas.Hulst. Grootste aar.] kleine vogels: J.Verschoten, Kloosterza: Tweede wip: hogevogel: R. Hermans, Os" nisse, eerste zijvogel: R.Dobbelaer, Bos kapelle, tweede zijvogel: J. Verseho: Kloosterzande. Grootste aantal kleine gels:J. Verschoten, Kloosterzande. Er] hoge vogel: P.Maas, Kloosterzande. Op koninginnedag (morgen) wordt Oranjeschietinggehouden in het café. aanvang is 14.30 uur. WESTDORPE In café Het Oi Raedthuijs in Westdorpe werd schieting gehouden waaraan 70 schi ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. Cockheijt Heikt eerste zij vogel S. Comergo Bochaute; ti de zijvogel A. Claijs Bochaute; eerste e: zij vogel R. Luteir Assenede; tweede zijvi A. Rottier Sas van Gent; grootste a: kleien vogels (4) mevrouw Lammers van Gent. HOOFDPLAAT In café De Vriers schap in Hoofdplaat werd een schi ting gehouden waaraan 44 schuttt] deelnamen. „het niet in de huisstijl past". Een Uitslag: hoge vogel M. Pieters Sint-Lu inwoner van de wijk Klarenbeek vindt fens;J-erste zij vogel S. Comergo Bochai er weer eens wat kleur in de buurt. En KOEWACHT SchutterssociëteJ als de gemeente toestemming geeft Thuis Weg hield een schieting in cai om dat te doen dan heb ik er geen Vlieger in Koewacht waaraan enkel bezwaar tegen. Het is in ieder schutters deelnamen, geval beter dan willekeurige muren Uitslag: hoge vogel L. de Guchteneire K:ü met graffiti volspuiten." wacht; eerste zijvogel A. de Block Kt] Tekenleraar Ko de Jonge van de Sï Waayenburgh zou het met erg vinden Boonp Koewacht 1 als er over de muurschildering van zijn leerlingen graffiti gespoten zou worden. „Waarom zou dat niet kun nen? Sommige delen van het ontwerp kunnen nog best een aanvulling ge bruiken. Dit is natuurlijk geen echte graffiti, wij gebruiken kwasten in plaats van spuitbussen. Je kunt van de leerlingen niet verwachten dat ze daar mee kunnen werken, op school hebben we nog nooit met spuitbussen geoefend. Maar het is leuker om een examenopdracht buiten te doen dan binnen op papier." ARNEMUIDEN - Het is nog niet zeker of de bouw van het opvangtehuis voor christelijke homosexuelen aan de Westdijkstraat in Arnemuiden doorgaat. De stichting De Nieuwe Schepping, die het project heeft op gezet, kampt alsnog met een financie ringstekort en is nog druk bezig om het benodigde bedrag bij elkaar te krijgen. Zij is met de gemeente over eengekomen dat zij op 28 mei uit sluitsel geeft of er wel of niet wordt gebouwd. „Tot die tijd moet het bedrag tot 140.000 gulden worden aangevuld, maar ik vertrouw op God dat het geld er komt", aldus me vrouw I. Creemers, echtgenote van initiatiefnemer R. Creemers. Ze voegde eraan toe dat per maand gemiddeld 2500 gulden aan giften en donaties binnenkomt. De nieuwbouw van het opvangtehuis voor christelijke homosexuelen wordt voor een deel bekostigd uit een hypo theek. De rest van het geld moet van giften en donaties komen. „We heb ben nogal een strop gehad, omdat we dachten dat een stichting geen btw hoefde te betalen. Maar dat bleek niet het geval, zodat voor het opvangte huis dat eerst 250.000 gulden kostte, ruim drie ton uitgetrokken diende te worden", zo verklaart mevrouw Cree mers de financiële perikelen. De stich ting vroeg de gemeente destijds ook om een gemeentekrediet, maar dat verzoek werd afgewezen omdat de giften en donaties van derden een te onzekere factor in het geheel vorm den. Gemeentewoordvoerder P. J. A. Kor- stanje wijst erop dat bij stopzetting van het project, de bouwrijpe kavel aan de Westdijkstraat door de stich- AXEL - Bij een ongeval op de snelweg bij Moerbeke-Waas in België is maan dagmorgen omstreeks half negen me vrouw M. H. van Meurs-Meijer uit Axel om het leven gekomen. Mevrouw Van Meurs, die een tiental jaren part time werkzaam geweest is als school arts in Terneuzen en Axel, reed door onbekende oorzaak op de vlucht strook tegen een stilstaande vracht wagen. Met ernstige verwondingen werd zij overgebracht naar het zieken huis in Gent, maar overleed onder weg. Mevrouw Van Meurs werd 53 jaar. tirig in de oorspronkelijke staat moet worden teruggebracht. De gemeente zal in dat geval na 28 mei beginnen met de aanleg van het pleintje en het rechtleggen van de stoep aan die straat. Volgens mevrouw Creemers wordt de grond bij een eventueel afstel verkocht. Op het plan van Ralph Creemers om christelijke homosexuelen te 'gene zen' van zoals hij dat noemde hun TERNEUZEN - In de sporthal 't Zwaantje van Terneuzen wordt van avond (woensdag) om kwart voor acht de halve finale van de Zeeuwse zaal voetbalbeker tussen Kravo en Maar- tense Tapijt uit Middelburg gespeeld. Het Terneuzense team schakelde on langs in de kwartfinales verrassend de Zeeuws-Vlaamse regiokampioen De Ster uit. De wedstrijd eindigde toen overigens in een 3-3 gelijkspel, maar door het beter nemen van de straf schoppen wist uiteindelijk regio-eer steklasser Kravo zich te plaatsen voor de halve finales. De Walcherse hoofdklasser staat on der leiding van Cees Outermans, oud- coach van het Zeeuwse zaalvoetbal team. 'neurose', is in juni vorig jaar veel kritiek gekomen van de Zeeuwse afde ling van het COC, de landelijke Ver eniging voor Integratie van Homose- xualiteit. Bij het COC staan accepta tie van het homosexueel zijn en het daarom niet wegdrukken van gevoe lens centraal. Creemers wil via het opvangtehuis de gevoelens van homo sexuelen juist veranderen door het lezen van de Bijbel, gesprekstherapie en het laten deelnemen van de betrok kenen aan bidstonden. Volgens hem is de motivatie van de persoon in kwestie daarbij zeer belangrijk. Cree mers, die ook de Volle Evangelie Gemeente in Arnemuiden leidt, gaat LAMSWAARDE - In café 'De Vfl Jaargetijden' in Lamswaarde wl een schieting gehouden waaraan1 schutters deelnamen. Uitslag wip 1hoge vogel G. van Driesc! j Lamswaarde, eerste zijvogel R. de Bakt] St.-Jansteen, tweede zijvogel J. Ms Kloosterzande, grootste aantal kleine1 gels (4) J. Verschoten, Kloosterzande. 1) I slag wip 2: eerste hoge vogel R. Herrai] Ossenisse, tweede hoge vogel P. Ma; I Kloosterzande, eerste zijvogel P. Ma; Kloosterzande, eerste zijvogel R. Dot: I laar, Boschkapelle, tweede zijvogel j grootste aantal kleine vogels (4) J. Verstal ten, Kloosterzande. AARDENBURG - Uitslag twee: puntenschieting van schutterssoc: teit St. Sebastiaan uit Aardenbui Hoge vogel niet afgeschoten, eerste zijvi F. van Eeke, tweede zijvogel J. van Iw; den, grootste aantal kleine vogels (4) M i: Beers. Stand: W. Veldkamp, 10 pnt., P. Vooren, 9 pnt., T. Lampaert, 9 pnt., 1 Lampaert, 8 pnt., F. van Ecke, 7 Uitslag blokschieting: F. Lampaert, 2 bit ken, J. Cattoor, H. van Iwaarden en Buzeijn, 1 blok. Stand: W. Buzeijn, 3 bit ken, F. Lampaert, 3 blokken, J. Cattooi blokken, Th. Lampaert en H. van Iwaarct 1 blok. TERNEUZEN - Zondag houdt i PSP-Zeeuwsch-Vlaanderen een va kiezingsbijeenkomst in het gebot' van de Centrale Stichting voor Si ciaal-Cultureel Werk in Temeuzei Spreker is Henk Branderhorst, derc op de PSP-kandidatenlijst. Hij stat onder meer stil bij de verhouding mi andere politieke partijen (PvdA, PK en CPN) en bij de milieuproblematiei De Terneuzense muziekgroep Obero ervan uit dat homosexualiteit en christen-zijn elkaar volgens de Bijbel zorgt voor de vrolijke noot. De bijee: uitsluiten. Het COC staat op het komst begint's middags om twee uu standpunt dat de Schrift nergens ver meldt dat mensen niet van elkaar mogen houden. Er zijn tenslotte ook homosexuele dominees, is de argu mentatie van het COC. Mevrouw Creemers benadrukt dat er veel vraag is naar de soort opvang die de stichting De Nieuwe Schep ping wil gaan bieden. „Regelmatig krijgen we brieven of telefoontjes De electronische tijdwaarneming i TERNEUZEN - De Zeeuwse atl« Alfons Frankevijle heeft op de 21 meter tijdens interclubkampioei schappen in de Belgische plaas Hechtel een schitterende tijd gel] pen. van mensen, die van onze hulp ge bruik willen aken. Maar zolang het opvangtehuis niet gereed is, kunnen we alleen in de weekeinden met één of twee betrokkenen gesprekken voe ren." Als de bouw doorgaat is het mogelijk om er drie tot vier te her- Nederland komt Frankevijle uit voo: bergen. A.V. Scheldesport uit Terneuzen. 21.30 sec. aan - een ruime verbetering van het Zeeuwse record. Maar aangezien Frankevijle de pre: tatie voor zijn Belgische cluj K.A.A.Gent leverde kan het recott niet als dusdanig erkend worden. I HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele is bereid om bijna 20.000 gulden bij te dragen in de aanschaf van een mobiele computertomograaf voor Zeeland, al hebben veel raadsle den het er moeilijk mee dat voor een dergelijke noodzakelijke voorziening extra geld door Zeeland moet wor den bijgepast. Tijdens de raadsverga dering dinsdagavond in het ge meentehuis in Heinkenszand ging geen enkele fractie akkoord zonder kritische kanttekeningen te hebben geplaatst. J. de Nooijer (pvda) en N. A. J. Spruijt- van der Veer (vvd) spraken zelfs een zekere angst voor precendenten uit. Zij wilden van wethouder P. J. Vol- laard de verzekering dat zulke bijdra gen geen schering en inslag worden. De wethouder wilde die verzekering graag geven. Hij vond het ook geen pas geven dat gemeenten en bedrijfs leven in Zeeland moeten meebetalen aan een voorziening die elders nood zakelijk wordt geacht. „Zeeuwen be talen ook belasting, hebben dezelfde plichten als iedere andere Nederlan der en nu zullen ze zelf een deel van de kosten van een CT-scanner moeten ophoesten. Die overweging is zeker binnen het college ook gemaakt maar de conclusie was toch dat die niet opweegt tegen het signaal dat moet uitgaan van de actie voor de aanschaf van de scanner". WD-raadslid mevrouw Spruijt uitte in verband met de actie ook haar onvrede met de naam van de voor trekkende stichting 'Stichting Kan ker Preventie Zeeland'. „Die naam wekt de indruk dat het gaat om de voorkoming van kanker. We hebben het echter over doodzieke mensen, voor wie de aanschaf van zo'n tomo- graaf van levensbelang kan zijn. Bo vendien worden ook andere weefselaf wijkingen en aandoeningen met het apparaat opgespoord", aldus me vrouw Spruijt. Borsele geeft met een gulden per inwoner, datgene wat de Stichting Kanker Preventie Zeeland van de gemeenten heeft gevraagd. Op de leeftijd van 84 jaar is onverwacht overle den onze beminde zuster, schoonzuster, tante en nicht CHRISTINA JOHANNA DE KONING Dit melden u: J. van Alphen-de Koning E. de Koning-den Tenter I. Claeijs L. Colsen J. Colsen-de Maat kinderen en kleinkinderen W. de Maat D. de Maat-Lodens en kinderen J. de Maat E. Verdurmen J. Verdurmen-de Koning kinderen en kleinkind T. van Alphen-Verstraeten en kind Familie De Koning Familie Van Craenenbroeck 4561 HA Hulst, 6 mei 1986 Hulster Nieuwlandweg 1. Correspondentieadres Steensedijk 65, 4561 GL Hulst. De uitvaartdienst zal plaatshebben op zaterdag 10 mei 1986 om 11.00 uur in de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de r.k.-begraafplaats, Glacis- weg te Hulst. Samenkomst voor aanvang van de uitvaart dienst in de Basiliek. Vrijdag 9 mei om 19.00 uur zal Christina bijzon der herdacht worden tijdens de eucharistievie ring in de Basiliek. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst. Bezoek is mogelijk vrijdag van 14.00-15.00 uur en van 19.30-20.30 uur. Gaarne schriftelijke condoléance. Zij, die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven dit be richt als zodanig te beschouwen. Het Bestuur, Personeel en Commissie van On derzoek delen hierbij met verslagenheid mede dat haar schoolarts dr. M. H. VAN MEURS door een noodlottig ongeval is overleden. Haar persoonlijkheid en de wijze waarop zij haar taak vervulde zullen ons altijd bij blijven. Onze deelneming gaat uit naar haar kinderen. Jacob Catsschool de Wingerd en de Sprong H. Bosch, voorzitter A. L. Lap, directeur. Bedroefd maar dankbaar voor het vele dat hij voor ons betekende geven wij kennis van het heengaan van mijn broer, schoonbroer, onze oom en oudoom PIETER FREMOUW op de leeftijd van 68 jaar. Breskens: A. Fremouw J. Fremouw-van Laere Breskens: W. Fremouw P. Fremouw-Hanton Bianca en Joke Breskens: J. Fremouw A. Fremouw-Jacobs Joyce Breskens: V. Hoogstad-Fremouw I. Hoogstad Vlissingen, 5 mei 1986. WIJZIGEN OPHALEN HUISVUIL Burgemeester en wethouders van Hulst maken bekend dat in verband met Hemelvaartsdag, de route Sint-Jansteen, Kapellebrug, Heikant en Absdale op woensdag 7 mei 1986 en de route Hulst, Clinge en Nieuw-Namen op vrijdag 9 mei 1986 verreden zal worden. Hulst, 7 mei 1986 Burgemeester en wethouders van Hulst De burgemeester, rnr. F. A. W. Jacobs De secretaris, J. F. van Denderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 30