Kim Reynierse solieert naar zege in marathon Terneuzen PZC/ sportkrant UITSLAGEN Goed voetbal Nachtmerrie Zenuwslopend Beslissing Uitblinkers Sluipschutters Spanning Buffer De uitslagen. MAANDAG 5 MEI 1986 VIA/ OOSTKAPELLE - Er wordt in Oost- kapelle nogal kribbig gereageerd op de kritiek die de laatste maanden is uitgestrooid over de formatie van trainer Dick van Westen. Het valt voor een club, die jarenlang de wind in de zeilen heeft gehad, ook moeilijk te verkroppen als er met tegenslagen afgerekend moet worden. „Het is maar een tijdelijke inzinking", luidt het van alle kanten, maar uitzicht op herstel op korte termijn is er niet. Afgelopen zaterdag verspeelde Oost- kapelle zo goed als zeker de kans op de derde plaats, wat recht geeft op deelname aan het landelijke be kertoernooi. In Oostkapelle sprong Kozakken Boys koelbloedig met de kansen om: 2-4. Het gebrek aan stootkracht bij Oost kapelle is zo langzamerhand schrij nend. In vergelijking met het vorige seizoen valt het resultaat nog mee, maar de produktie loopt zienderogen terug. Even wat cijfers. In het seizoen '84-'85 stond Oostkapelle na 23 wed strijden op 27 punten. Dit jaar zijn dat er 25, maar het verschil zit hem in het doelsaldo. Vorig jaar: 42-32 en dit seizoen 34-35 na 23 wedstrijden. Het scoren gaat de Zeeuwse zaterdag eer steklasser steeds moeilijker af en daarmee is het team van trainer Dick van Westen ineens een stuk kwets baarder geworden. In het verleden was een bevlieging van een speler als Gerard Schipper nog voldoende om de winst op te strijken, maar de oudste van de twee broers begint zijn leeftijd (33) als spitsspeler zo langzamerhand tegen te krijgen. De overige drie spitsen van Oostkapelle zijn dit jaar evenmin pro- duktief. Peter Verburg is geen schim meer van de regelmatig scorende spe ler van het vorig seizoen. Ad Poort vliet blijft eveneens achter met zijn produktie en Marien de Mey is dom weg te licht voor de eerste klas. „We scoren niet meer", is ook de constatering van trainer Dick van Westen. „In het verleden was dat nooit een probleem, maar nu kunnen we in scoringspositie niet meer raak schieten. Dat is toch wel een myste rie. Op de training gaan ze er alle maal in. De een nog mooier dan de ander, maar in de wedstrijd wil het maar niet lukken. Aan het voetbal ligt het niet. Dat kunnen we nog steeds, alleen het scoren....". Goed voetballen deed Oostkapelle zaterdag inderdaad, al duurde het - ruim genomen - maar één helft. Voor al in de beginfase leidde Oostkapelle Kozakken Boys rond op het veld en de ploeg uit Werkendam kreeg alle hoeken te zien. De Zeeuwse eer steklasser wist zich daarbij gerugge- steund door een vroeg doelpunt. Al na twee minuten scoorde Jan Kees de Jonge met een fameus hakballetje (a la Willy Carbo) na een pass van Ge rard Schipper. Daarmee was de koek nog niet op, zo leek het. Eugene Fagg (2x) en Adriaan Nieuwenhuijse kregen uitgelezen mogelijkheden, maar stuit ten op doelman Arie Ottevanger. Van hoeveel belang die missers waren be wees Kozakken Boys halverwege de eerste helft door uit de eerste de beste aanval te scoren. De razendsnelle Theo van Oord, die Ronald Aarnoutse handenvol werk bezorgde, zette voor en aanvoerder Philip den Haan kopte feilloos in: 1-1. Vlak voor rust bracht Bert Schouten Kozakken Boys aan de leiding. Dick Salm zette voor en Schouten benutte zijn eerste mogelijkheid: 1-2. Voor Oostkapelle-voorstopper Klaas van Belzen betekende dat eerste doelpunt van Schouten een aanzet tot een nachtmerrie, want na rust maakte de robuuste spits van Kozakken Boys er ook 1-3 en 1-4 van, hoewel gans Oostkapelle in dat laatste geval pro testeerde in verband met vermeend buitenspel. Toch had Oostkapelle na rust moge lijkheden om terug in de wedstrijd te komen, maar Gerard Schipper en Peter Groenewegen slaagden er niet in de kansen in doelpunten om te zetten en daarmee was de Zeeuwse eersteklasser een geslagen ploeg. Scheidsrechter Reniers (Wagenberg) en grensrechter Van Belzen kregen er verbaal nog flink van langs toen er niet gefloten werd voor hands en niet gevlagd werd voor (vermeend) buiten spel, maar dat illustreerde de on macht van de thuisploeg die het aan doelman Pijnenburg dankte dat de schade nog beperkt bleef. Eugene Fagg, vooral voor rust sterk op dreef, maar in de tweede helft niet meer dan een waterdrager: „We ra ken te snel in paniek. Als het even tegenzit wordt ineens alles vergeten en gaan we domweg door elkaar lopen". Gerard Schipper, eerst foete rend, maar snel tot bezinning ko mend: „We zullen ze er toch gewoon in moeten schoppen. Als je de kansen niet benut....". Illustratief was ook, dat de tweede Oostkapelse treffer vanaf de straf schopstip tot stand kwam. Het was een cadeautje van arbiter Reniers, die in een keihard aangeschoten hands bal nu wel een penalty zag. Adriaan Nieuwenhuijse bepaalde de eindstand op 2-4. Uit de laatste acht wedstrijden (na de winterstop) heeft Oostkapelle zeven punten vergaard (doelsaldo 10-10), dus men mag zich zo langzamerhand wel eens afvragen hoe tijdelijk de inzinking is al is de verleiding om vlak achter de duinen je hoofd in het zand te blijven steken erg groot. Oostkapelle-Kozakken Boys 2-4 (1-2). 2e min. Jan Kees de Jonge 1-0: 20e min. Philip den Haan 1-1; 40e, 50e en 80e min. Bert Schouten 1-2, 1-3 en 1-4; 93e min. Adriaan Nieuwenhuijse 2-4 (penalty). Scheidsrech ter Reniers uit Wagenberg. Toeschouwers: 500. Bijzonderheden: scheidsrechter Krijn Wielemaker (als toeschouwer aanwezig) verving de niet opgekomen grensrechter Kaland. Vlissingen weer niet te stuiten VLISSINGEN - Ongetwijfeld één van de beste competitie wedstrijden, die Vlissingen ooit in zijn 70-jarige geschiedenis speelde, was gistermiddag te beleven op het hoofdveld aan de Irislaan. Slachtoffer werd WVO uit Oosterhout, een sterke formatie, die eerder dit seizoen op eigen veld met 2-1 van Vlissingen won, maar die nu vrijwel kansloos van het veld werd geveegd: 5-2. In de vorm, die Vlissingen gistermiddag etaleerde, lijkt de formatie van trainer Kees Vermunt in de race naar het kampioenschap niet meer te stuiten. Omdat rivaal Hapert in het afgelopen weekeinde nog wel op eigen veld onderuit ging tegen Bergeijk (0-1), ligt Vlissingen nu nog samen met BW in deze race om de titel. De ploeg uit Den Bosch had het gistermiddag in de plaatselijke derby tegen Wilhelmina heel wat moeilijker. In de rust was de stand in de wedstrijd Wilhelmina- BVV nog 2-2, maar tenslotte ging BW met 3-2 zegevierend door de finish. Vlissingen en BW hebben dus nog een zenuwslopend weekeinde voor de boeg. Vlissingen moet zondag aan staande op bezoek bij degradatiekan didaat ODC uit Boxtel en degradatie kandidaat Sarto gaat het BW nog lastig maken. Maar het meest voor de hand liggend is toch, dat Vlissingen en BW precies gelijk door de finish zullen gaan en dus een beslissings wedstrijd moeten spelen. Kees Vermunt blijft optimistisch, maar gistermiddag na de triomfante lijke zege op WVO treurde hij toch: „Nu pas blijkt hoe fataal die beker wedstrijd van koninginnedag tegen Middelburg kan worden. Misschien moeten we juist in de laatste beslis sende wedstrijden Geert Bouwman door een schorsing missen". Zoals bekend werd Bouwman in het beker duel tegen Middelburg uit het veld gezonden na een onvriendelijke actie tegen Wim Dekker. Bovendien hangt Vlissingen ook nog een schorsing van Schenk boven het hoofd. effectief spelende Ruud Cornelis schakelde Gagliardi uit en Jan Brand kreeg tegen Ron van Dam nauwelijks voet aan de grond. Taco van den Velde, die geen direkte tegenstander had, was bij vlagen uiterst gevaarlijk als de opkomende man die buitenom de aanval zocht. Maar vooral Johnny Spaans, Jean- Pierre Zutterman en Geert Bouwman zorgden voor het gevaar uit de tweede linie. „We raken inderdaad steeds beter ingespeeld. Het heeft wat langer geduurd, omdat Van den Velde, Spaans en Aarden zelden of nooit mee kunnen trainen. Maar nu klikt het tussen de linies", zei Kees Vermunt terecht. Het was de slagvaardigheid van Vlissingen die beslissend was, want ook WVO was bij tijd en wijle aanvallend angstaanjagend gevaar lijk. Hoewel Vlissingen gisteren sterke spelers al dan niet noodgedwongen op de reservebank moest houden (Huib Meerman, Kees Dorrepaal en Frans Schaap), zou een uitschakeling van het duo Schenk-Bouwman onge twijfeld een verzwakking betekenen. Want Marcel Schenk en Geert Bouw man behoorden gisteren nadrukke lijk tot de vele uitblinkers, die Vlis singen in de gelederen had. In de samenstelling van gistermiddag (De Roover, Van Dam. Meerman, Cor nelis, Van den Velde, Zutterman. Bouwman, Spaans. Le Conté, Aarden en Schenk) draaide Vlissingen als collectief dikwijls perfect. Trainer Ton Carton van WVO moest toegeven: „Sinds Vlissingen dit seizoen bij ons op bezoek was, is dit elftal enorm gegroeid. Ik was er terdege voor ge waarschuwd. dat Vlissingen vaak met opkomende mensen uit de tweede linie buitenom aanvalt. Ik heb er mijn ploeg ook voor gewaarschuwd. Maar we hadden er geen goed wapen tegen. Voortdurend werden we in gevaar gebracht door aanvallen over de flan ken. Maar ons zelfvertrouwen was ook niet optimaal. We hebben de afgelo pen weken enkele keren onverdiend verloren. We waren te snel geïrriteerd en daardoor speelden enkele voetbal lers van WVO zich zelf uit de wed strijd". Niettemin presenteerde WVO zich al lerminst als een zwakke tegenstan der. Integendeel. De ploeg beschikt met de spitsen Jan Brand (ex-Virtus) en Ed Gagliardi (ex-NOAD) over twee sluipschutters. Maar een sober en Maar direkt al waren de beste kansen voor Vlissingen. Zo kopte Schenk uit een voorzet van Bouwman duikend net naast. Terecht nam Vlissingen in de 14e minuut dan ook de leiding. Weer lanceerde Bouwman een van zijn zuivere voorzetten en ditmaal kopte Johnny Spaans via de binnen kant van de paal raak: 1-0. Acht minuten later sloeg Marcel Schenk toe. Opnieuw lanceerde Bouwman vanaf de zijlijn, dicht bij de middenlijn, een voorzet en Schenk, die zeker anderhalve meter de lucht „inklom" kopte onhoudbaar raak: 2-0. Tien minuten later leek de beslissing al gevallen. Zutterman werd onderuit gehaald door Ad van Wanrooij en Jaap Meerman benutte de penalty koelbloedig: 3-0. Niettemin kwam de spanning acht minuten voor de rust terug. Vermunt: „We gingen na die penalty te gezapig en met te weinig concentratie spelen. Daar heb ik dan ook wel iets van gezegd in de rust". Door die „gezapig heid" kreeg WVO aanvallende impul sen en prompt gaf scheidsrechter Vos- termans ook WVO een penalty toen Jan Brand in een duel met Ron van Dam onderuit ging. Bert-Jan van Wanrooij schoot raak: 3-1. De eerste fase van de tweede helft bleef spannend, omdat WVO loerde op de zogeheten „aansluitende tref fer". Maar Vlissingen bleef gevaarlij ker en scoorde in de 19e minuut het bevrijdende vierde doelpunt. Uit een vrije trap van Bouwman knalde Zut terman raak: 4-1. In de 25e minuut was de wedstrijd helemaal beslist. Uit een voorzet van Schenk knalde Eric Aarden eerst te gen de paal, waarna Zutterman weer raak schoot: 5-1. Tien minuten voor het einde bepaalde Jan Schenders, de beste man bij WVO, de eindstand op 5-2. Vlissingen-WVO 5-2 (3-1). 14e min. Spaans 1-0, 22e min. Schenk 2-0, 32e min. Jaap Meerman penalty3-0, 37e min. Bert-Jan van Wanrooij (penalty) 3-1. rust. 64e min. Zutterman 4-1, 70e min. Zutterman 5-1, 80e min. Schenders 5-2. Scheidsrechter: Vor- stermans. 1500 toeschouwers, boekingen voor Ad van Wanrooij van WVO neerleg gen tegenstander), Gerrit van Vught van WVO Ispelbederfen Zutterman (neerleg gen tegenstander). TERNEUZEN - Het is voor sterke atleten op de lange afstand verlei delijk om in deze weken zo veel mogelijk wedstrijden te lopen. Kim Reynierse heeft bijvoorbeeld vele uitnodigingen gekregen en vaak gaat het om wedstrijden waarin de winnaar op een aantrekkelijke pre mie mag rekenen. De Zeeuwse at leet heeft zichzelf echter beperkin gen opgelegd. Drie weken geleden werd hij in Maassluis ingehuurd als haas op de marathon. Hij liep een schitterende wedstrijd en gaf dertig kilometer lang tempo aan. Daarna nam Reynierse gas terug, omdat hij zijn zinnen had gezet op de halve marathon van Terneuzen. De 25-jarige Middelburger maakte als favoriet voor de zege zijn belofte waar. Kim Reynierse kwam inder daad naar deze halve marathon om De uitslagen van deze halve marathon: Senioren: 1. Kim Reynierse, (Dyn'70) 1.06.18: 2. Henk Mentink (Athlos) 1.08.01; 3. Joos Casteele (Zwevegem) 1.10.24; 4. Philiep Steelandt (KAA Gent) 1.10.45; 5. JeanpP. de Keukelaere (KAA Gent) 1.11.30; 6. Luc Tant (Ajay) 1.12.14; 7. Danny Pauwelijn (AV Roesel.) 1.13.44; 8. Romain Geleyn (Volh.) 1.13.44; 9. S P. Polderman (Marathon) 1.13.53; 10. Ga briel Dauwels (AS Riemei 1.14.09; 11. Rudy Claeys (AC Meetjesland) 1.14.22: 12. Peter Picavet (RKHAVl 1.14.26; 13. Mare Willaert (RKHAV) 1.15.14; 14 Kees Spaans (AV'56) 1.15.26; 15. Albert Kor- stanje (Dyn'70) 1.15.48: 16. Leo de Leeuw (AV'56) 1.15.51; 17. Jan Baarends (Spado) 1.15.55; 18. Gilbert Pieters (AVVV Walo) 1.16.09; 19 W. van Miltenburg (Hellas) 1.16.18; 20. A Joziasse (Dyn'70) 1.16.32; 21 Christian de Jaeghere (KAA Gent) 1 16.32; 22. Rudy Jannens (AC Waasland) 1.16.49; 23. Jan van Drongelen (Dyn'70) 1.17.28; 24. Albert van Campfort (Sgola) 1.17.36; 25. Luc Mortier (AVR Roes.) 1.17.45; 26. Arnold Polderman (Schel- desp.) 1.18.27; 27. Job Matthijsse (Dyn'70) 1.18.52: 28. John Overweel (Dyn'70) 1.18.54; 29. C. P den Exter (V LTC) 1.20.21; 30. Mare Cottens (KAA Gent) 1.21.10. Veteranen: 1. Ad Tierie iDyn'70l 1.13.99; 2. Leon van Goethem (AC Waasl.) 1.14.59; 3. Rom Jansen (Groene St.) 1.15.04; 4. Ron Abuys (Dyn'70) 1.15.37; 5. Rudy de Pauw (Olympia) 1.15.46; 6. Cor Peute (Dyn'70) 1.18.48; 7. Georges van Daele (AS Rieme) 1.19.08; 8. Albert Ridel (AS Rieme) 1.19 40: 9. Karl Spanier (Dyn'70) 1.20.10; 10. Chiel Boone (Marathon) 1.20.57. Dames: 1. Trjjnie Smeenge (Dyn'70) 1.22.30. 2. Rose-Marie Cools (SVAA) 1.31.37; 3. Lian Moens (Hellas) 1.37.59. te winnen en hij was in een tamelijk sterk veld een klasse apart. Van een spannende race in de polders bij Terneuzen was er geen sprake. De Belgen die aan de start kwamen, werden naar het tweede plan verwe zen en Henk Mentink was ook niet sterk genoeg om een bedreiging te vormen. Kim Reynierse sloeg na negen kilo meter al een beslissende kloof. Het was te warm om een toptijd neer te zetten, maar toch maakte de eenza me koploper een uitstekende in druk. Zijn eindtijd mocht er dan ook zijn: één uur, zes minuten en acht tien seconden. Dat was voor Henk Mentink bijna twee minuten te snel en de rest van de achtervolgers kwamen er helemaal niet aan te pas. Zo moest Joos Casteele, die derde werd, al meer dan vier minuten toegeven op de winnaar. Het was voor de vierde keer dat deze halve marathon van Scheldesport werd gehouden. Piet Vonk won de eerste in een tijd van 1.07.03. Daarna heersten vooral de Belgen in deze meestal zeer zware wedstrijd. Twee jaar geleden was Armand Parmen- tier de winnaar die het meest tot de verbeelding sprak. Zijn tijd van 1.05.52 werd nog verbeterd door Paul Pieters, maar dit keer ging het iets minder snel. Voor Kim Reynierse was het al vrij snel zeker: een echte toptijd was er onder deze omstandigheden niet te realiseren. „Toch ging het op de eerste tien kilometer heel snel", besefte hij later. „Ik kwam rond het half uur door op die afstand en dat was boven de verwachting. Die hitte en de wind die er stond maak ten het bijna onmogelijk om een hele snelle tijd te lopen". Het moet ook gezegd dat er zelfs bij een toptijd vraagtekens zouden zijn gezet. De koplopers in de wedstrijd sneden immers overal waar het mo gelijk was kleine stukken van het parkoers af. „Daar hadden we alle maal een voordeeltje mee", stelde Henk Mentink na afloop vast. „Het was in elk geval niet van invloed op de wedstrijd. Kim was gewoon de sterkste en het mooie van deze sport is dat de sterkste vrijwel altijd wint". Dat bleek al nadat er ruim vijf kilometer was afgelegd. Kim Rey nierse liep aanvankelijk aan de lei ding met Danny Pauwelijn en Henk Mentink. Vlak voor die eerste timing versnelde Reynierse en moest de moeizaam zwoegende Pauwelijn al lossen. De Belg werd later trouwens ook nog door vier andere lopers gepasseerd. Het was voor Kim Reynierse toen nog maar een klein kunstje om ook zijn laatste belager af te schudden. „Ik voelde dat Mentink ook moeite had om te volgen", vertelde hij aan de aankomst. „We hebben een paar kilometer samen gedaan, maar toen moest ik alleen verder. Het ging kennelijk nog net iets te hard voor Mentink". Het stond vast dat de Zeeuwse atleet met nog ruim tien kilometer voor de boeg niet meer bedreigd zou worden. Het tempo bleef vrij hoog en er was hulp genoeg onderweg om de koploper van water te voorzien. Rey nierse: „Ik heb gauw last van de warmte in zo'n wedstrijd. Maar als ik af en toe wat water over m'n hoofd kan gooien, dan kan ik heel wat hebben". De eindzege kwam dan ook niet meer in gevaar. Met de winst streek Kim Reynierse een waardebon van vijfhonderd gulden op. Henk Men tink moest het als tweede man met iets minder doen en dat gold zeker voor de winnaars van de andere categoriën. Trijnie Smeenge leverde niettemin ook een uitstekende wed strijd af. Ze was met een tijd van 1.22.30 bijna tien minuten sneller dan de tweede dame. Vier jaar gele den won Smeenge overigens ook: in bijna exact dezelfde tijd. Ad Tierie was de snelste bij de veteranen in 1.13.00. De koplopers in de halve marathon na enkele kilometers: vlnr Kim Reynierse, Danny Pauwelijn en Henk Mentink. De slotfase bracht nog enige vorm van strijd toen vanuit het 1 peloton Niek de Taeije en Conno van de Sande probeerden op zoek naar een ereplaats te gaan De twee Zeeuws-Vlamingen le ken in hun opzet te slagen tot het moment ook de groep voelde dat er nog iets gedaan diende te worden. Het liep weer samen en op dat moment zag Patrick van Passel zijn kans. De renner uit Sluiskil slaagde er wel in om uit de greep van het peloton te blijven. Intussen waren Werner Wieme en Gerard van Antwerpen er in geslaagd (waarbij Rob Bijvank overigens als 'buffer' diende; Bij vank ging aan de haal, bleef hangen, waarna eerst Wieme en later Van Antwerpen over hem heen gingen) aan de leiding te komen. Het tweetal kende wei nig problemen om uit de greep van de overigen te blijven en Wieme was enkele lengten snel ler dan zijn opponent. Bij de liefhebbers ging de zege in Yerseke, ook al na een saaie vertoning, naar Nout Westerbe- ke, die zijn medevluchter Leo de Jonge te snel af was, terwijl Arjan de Ridder de uiterst leven dige en interessante wedstrijd bij de nieuwelingen op zijn naam schreef. Amateurs. 1 Werner Wieme, Oost- kamp(B); 2 Gerard van Antwerpen. Driewegen; 3 Ab Verplanke, IJzendij- ke; 4 Kees de Nooijer, Aagtekerke; 5 Rob Bijvank, Sas van Gent; 6 Thijs Fase, Oud-Vossemeer; 7 Patrick van Passel, Sluiskil; 8 Rainier Valkeburg. Bergen op Zoom; 9 Peter Kant, Ril- land-Bath; 10 Nap Hage, Sint Maar tensdijk; 11 Dirk Uyl, Poortvliet; 12 Karei van Goethem, Kloosterzande; 13 Francois Franse, Kwadendamme: 14 Kees Schouwenaar, Goes; 15 Eric Vereecken, Sint Jansteen; 16 Kees Vleugel, Wemeldinge; 17 Adrie Ver- mue, Kapelle: 18 Hans Vis, 's-Graven- polder; 19 Frank Gommers, Philippi ne; 20 Eric Amperse, Goes. Nieuwelingen. 1 Arjan de Ridder, Arnemuiden; 2 Patrick Kroonen, Raamsdonksveer; 3 E. van Alphen, Bosschenhoofd; 4 Gunnar Hommes, Delft; 5 Hans-Peter Meijer, Vlaardin- gen; 6 A. Groeneweg, Sint Laurens; 7 Peter Bos, Steenbergen; 8 Raymond Tolhoek, Yerseke; 9 Mark Castelijns, Steenbergen; 10 Patrick Gelens, Bre da; 11 A. van der Logt, Klundert; 12 Ronnie Dingemanse, Hoogerhede; 13 Robert Jeltema, Oudenbosch; 14 L. Veeke, Oudenbosch; 15 J. Broos, Bos schenhoofd; 16 A. van Bommel, Hel- levoetsluis; 17 A. Baselier, Bergen op Zoom; 18 Frank Zoetewei, Kapelle; 19 Martin van Loo, Middelburg; 20 M. van Leeuwen, Dinteloord. Liefhebbers. 1 Nout Westerbeke, Westkapelle; 2 Leo de Jonge, Lewe- dorp; 3 Mattie Versteegen, Uden; 4 Dirk van Duivendijk, Bruinisse; 5 Wim Blok, Lewedorp; 6 Emiel de Waal, Middelburg; 7 Frans Meijaard, Wemeldinge; 8 J. Alewijnse, Vlissin gen; 9 Fons Tack, Bergen op Zoom: 10 J. de Laat, Moergestel; 11 R. Huyben, Roosendaal; 12 Jacq de Groot, Vlissngen; 13 W. de Winter) Hoogerheide; 14 Leo Peeman, Her- kingen; 15 E. van Nieuwkerk, Wemel dinge. Jean-Pierre Zutterman (tweede van links) scoort het bevrijdende vierde doelpunt voor Vlissingen. De Belg in Vlissingse dienst zou twee treffers voor zijn rekening nemen. Doelman Gerrit Soeters ligt verslagen op de grond en Marcel Schenk (links) staat ook klaar om toe te slaan. YERSEKE - Sinds dit maakt Werner Wieme deel van een Belgische club, waarl door de 1 juni-maatregel op hen? niet van toepassing is. Hij i VO( daartoe gerechtigd vanaf Ik Mei begin van het seizoen deel pra| nemen aan de wedstrijden mo België. Voor zijn vertrek maat ins' te Wieme (sinds zij huweli lat( woont hij ook in België) er ninilte 2 mer een geheim van dat hij dtHl Zeeuwse wedstrijden lie\ pla meed om in België te kun re koersen. Zaterdag kwam Wieme wa wèl naar Yerseke; de voormali dei ge IJzendijkenaar was bij dtpii juiste ontsnapping betrokk bei en in de slotfase trok hij et en samen met Gerard van Aritwer- sle pen op uit om zijn opponenlBf geen schijn van kans te geven,ilijl Wieme dus winnaar van eenfij weing enerverende wedstrijd. flÉ Het verhaal van de wedstrijd in to1 Yerseke is in feite snel verteld. m< Reeds na enkele ronden (eerdei 8! hadden onder meer Ad Polak H Frank Gommers en Kees Vleu-H gel wel even voor het peloton uitH gereden) ontstond er een kop- $f| groep van zes man, die daarna O niet meer in gevaar is geweest. H Ab Verplanke, Werner Wieme, Rob Bijvank, Thijs Fase (reed 9 zaterdag in Yerseke zijn eerste fl wedstrijd van het seizoen), Ge- rard van Antwerpen en Kees de fl Nooijer vormden die formatie. H „Het kon toen in feite al niet o' meer mis gaan. Ik denk dat het H gewoon de sterkste groep was, v die zich kon vormen. Alleen Ka- v rel van Goethem was er niet bij; ei ik was er al vroeg van overtuigd, li dat het niet meer fout kor, -fl gaan", zou de latere winnaar Werner Wieme na afloop zeggen ti Door een onachtzaamheid miste n Karei van Goethem inderdaad de juiste slag. De wedstrijd in Yerseke bloeide daarom al op een vroeg moment dood. On- i danks dat Van Goethem (en inH mindere mate ook Rainier Val- H kenburg) trachtte het tij alsnog H te doen keren. De tegenaanval- len, voor zover daar van gespro- S ken kon worden, werden allen E zonder enige vorm van organisa tie op touw gezet, waardoor de leiders als het ware vrij naar de K finish konden rijden. De voor- sprong van die zes liep voorna- I melijk onder de impulsen van zowel Thijs Fase als Kees de Nooijer steeds verder op. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 18