Pierre Raas werd in de sprint verslagen Mytilus-dames niet te stuiten PZC/ sportkrant SAL VARO PINO LEIDER IN SPANJE Frits Bakker naar NK- bandstoten Acacio da Silva wint in Ziirich CDF=EL Geen ruimte Raymond Burgman: zilver in libre Grensrechter getroffen door bierfles RONDE VAN O VERIJSSEL ONDANKS AFZEGGINGEN Richard de Vrieze vierde in Fijnaart Den Bosch tegen Groot-Hulst Schiphol Caritoux Heren GP van Spanje Dave Strijbos oppermachtig maIndag 5 mei 1986 15 Het WK-voetbal in Mexico staat voor de deur. Opel biedt u 'n ideale kans daarbij te zijn. Sterker nog, vijf kansen: 5 reizen voor 2 personen naar halve finale en finale. Wat u daarvoor moet doen, staat in het wedstrijdformulier, dat bij de Opel-dealer voor u klaar ligt. Wie meedoet, krijgt trou wens sowieso een fraaie WK-kalenderposter. VOLLEYBALBEKER TROOSTPRIJS IJVC Robert Millar loert op een machtsgreep SEGOVIA (ANP) - Robert Millar mag zaterdag de purperrode leiderstrui in de Ronde van el, Spanje zijn kwijtgeraakt, de Schot wordt in de karavaan toch beschouwd als de grootste ^kanshebber op de eindzege in de Vuelta. Zeker na de twaalfde etappe van zondag over vier bergtoppen, waarin Millar geen tijd verloor op de nieuwe aanvoerder, de Spanjaard Alvara 1N Met de koninginnerit door de Sierra ;1t| Nevada in het verschiet worden de 33 tellen achterstand van Millar door de ploe Post als een uitstekende spring plank gezien voor de definitieve jhtsovername in de Spaanse ron- 9e. Millar schoot zaterdag in de 29,6 kilo meter lange tijdrit rond Valladolid tekórt. De Schot maakte geen gebruik van het moderne, supersnelle mate- ■l. Zijn verlies in de rit tegen het uu^verk bedroeg aan de streep 1,09 op Winnaar Charly Mottet, die zijn twee de ritzege behaalde. Belangrijker was evenwel de achterstand op Alvaro Pino, de 29-jarige kopman van de ploeg van Minguez. Pino was 41 se conden sneller en nam de leiderstrui over met 33 seconden voorsprong. In de ploeg Post leefde na de tijdrit de vtféses dat Millar bij de verdediging van zijn trui teveel gegeven zou heb ben en daarvoor zondag in de 258 kilometer lange rit tussen Valladolid en Segovia zou moeten boeten. Die ^■es kwam niet uit. Vooral niet om dat de aanvalslust in de karavaan Bpdag na de zware inspanningen in de voorgaande dagen op een laag pitje stond. Na 189 kilometer probeerde Laurent k Jjgnon wat op gang te brengen, maar de Parijzenaar kreeg geen meter ruim te. Zijn ploegmakker Yvon Madiot wel De Fransman greep de laatste col. de Puerto de Cotos, aan om de jacht naar Eduardo Chozas te openen. De Spanjaard kwam nog als eerste boven, maar Madiot had hem op de I besneeuwde top, na 227 kilometer, in het vizier. In de afdaling sprong hij over de Spanjaard heen. Op zijn beurt werd Madiot achterhaald door vijl renners: de in Spaanse dienst rijdene Westduitser Dietzen, de Columbianen Parra en Hernandez, de Rus Ivanov en de Spanjaard Fuerte als bewaker van de belangen van Pino. Van het zestal was Raimund Dietzen uit Trier met zijn zesde plaats en 3.52 minuut achterstand de gevaarlijkste voor Pino. De samenwerking in de kopgroep klikte voortreffelijk en bin nen tien kilometer groeide de voor sprong naar ruim anderhalve minuut. De reactie in de achtervolgende groep, die uit 23 renners bestond met Peter Winnen als enige Nederlander, kon niet uitblijven. De Spaanse ploe gen van Pino, die zijn leidende positie consolideerde, en Kelly, tuk op de ritzege, sloten stilzwijgend een ver bond en openden de jacht. Door die bundeling van krachten liep de voor sprong in de slotkilometers terug naar 25 seconden. De groep van zes bleel vooruit en in de sprint was Dietzen niet veel rapper maar wel veel slim mer dan de andere vijf. De uitslag van de elfde etappe, een indivi- jamuele tijdrit, is: LYON (ANP) - Raymond Burgman is r zondag in Lyon niet in geslaagd de ierste Europese libre-titel bij de se- ioren op zijn conduite-staat te chrijven. De biljarter uit Baarn ver- or in de finale van de internatio nal al lang erkende all-rounder Fon- y Grethen. e Luxemburger kreeg van Burgman nkele beurten de tijd te acclimatise- en en toonde zijn dankbaarheid met en afsluitende serie van 398 caram- oles. De Nederlander kwam niet ver- er dan elf punten, urgman, die de eerste vier partijen an het goed georganiseerde toernooi lie in éép beurt („een record, geloof k") besliste en alleen in de halve indstrijd vier keer naar de tafel oest, wist niet goed of hij nu blij tnoest zijn met het zilver of niet. De klassering in de eerste Europese titel strijd in het vrije spel sinds zes jaar stemde hem uiteraard tevreden, de gewekte verwachtingen na de presta ties van de voorgaande dagen niet. De laatste uitslagen zijn: Finale: Grethen 400 3 398 133,33 Burgman 11 3 11 3,66 Om de derde plaats: Bourezq 400 1 400 400,00 Stenzei 3 1 3 3,00 BERKEL (ANP) - De wedstrijd in de vierde klasse D van het dis trict West 2 tussen TOGB en Hillegersberg is zondag na 59 minuten bij de stand 1-2 ge staakt. De Rotterdamse scheids rechter Van Santvliet had even daarvoor een aanval van de Berkelse ploeg, die zich bij een zege kampioen mocht noemen, afgefloten wegens buitenspel, ge constateerd door de Hillegers- bergse clubgrensrechter Rinus van Galen. Diens waarneming werd door een aanhanger van de thuisclub zozeer in twijfel getrokken, dat hij een bierfles naar 's mans hoofd slingerde. Nog welgemikt ook, want Van Galen liep een bloedende hoofd wond op en was even buiten kennis. De boosdoener kon door de politie worden gearresteerd. Het incident had echter zodani ge emotionele gevoicen, dat de arbiter het raadzamer achtte het duel te staken. 1. Charly Mottet (Fra) de 29,6 kilometei rond Valladolid in 36 minuten en 58 secon den; 2. Raimund Dietzen (WD1) op 13 seconden; 3. Sean Kelly (Ier) op 0.14; 4 Pello Ruiz-Cabestany (Spa) op 0.17; 5. Jean- Luc Vandenbroucke (Bel) op 0.25; 6. Alvarc Pino (Spa) op 0.28; 7. Juan Martinez (Spa op 0.38; 8. Miguel Indurain (Spa) op 0.40; 9 Laurent Fignon (Fra) op 0.41; 10. Julian Gorospe (Spa) op 0.47; 11. Gerrie Knete- mann (Ned) op 0.51; 12. Jesus Blanco-Villai (Spa) op 0.52; 13. Fernando Pacheco (Spa TERNEUZEN - Frits Bakker uit Ter- neuzen heeft zich geplaatst voor het Nederlands kampioenschap biljarten eerste klas bandstoten, dat op 6, 7 en 8 juni in Schaesberg wordt gehouden. In de poule Terneuzen van de landelij ke voorselectie (waarvoor ongeveer driehonderd spelers van start gingen) bleef de KOT-crack ongeslagen en realiseerde hij een moyenne van 6.48. De grens voor deze klas ligt op 6.00. Met het maximale puntenaantal (12) en dat hoge gemiddelde is Bakker in de finalepoule in Schaesberg waar schijnlijk als eerste geplaatst. De overige spelers zijn na de eerste ronde kansloos voor een klassering. Toch speelde bijvoorbeeld ook Koos Zwanink sterk voor zijn doen. De Terneuzenaar kwam nog niet tot winst, maar heeft een gemiddelde van 4.60. De stand na enkele ronde: 1 Frits Bakker 12 punten, 6.48 gemiddeld; 2 Frans Huntink 4-3,68; 3 Jo D'HoOoge 2-4,18; 4 Tonnie van Eenennaam 2- 3,48; 5'Koos Zwanink 0-4,60. op 1.07; 14. Robert Millar (Sch) op 1.09; 15 Erwin Nijboer (Ned) op 1.13; 22. Pedrc Delgado (Spa) op 1.55; 34. Gerard Veld- scholten (Ned) op 2.27; 41. René Beukei (Ned) op 2.49; 42. Henk Boeve (Ned) op 2.52: 53. Peter Winnen (Ned) op 3.20; 73. Wim Arras (Bel) op 4.00; 74. Hans Langerijs (Ned op 4.04; 76. Peter Hoondert (Ned) op 4.07; 83. Theo de Rooy (Ned) op 4.28; 92. Eddy Planckaert (Bel) op 4.44; 108. Peter Harings (Ned) op 5.22; 110. Guy Nulens (Bel) op 5.35; 115. Jos Lammertink (Ned) op 5.48; 125. Gert-Jan Theunisse (Ned) op 6.48. De uitslag van de twaalfde etappe is: 1. Dietzen (Spa) 258 km in 7.15.27, 2. Madiot (Fra), 3. Fuerte (Spa), 4. Ivanov (Sov), 5. Hernandez (Col), op 0.01, 6. Parra (Col), 7. Kelly (Ier) op 0.25, 8. Mutter (Zwi), 9. Cabestany (Spa), 10. Martinez (Spa), 11. Figncn (Fra), 12. Pino (Spa), 13. Aja (Spa), 14. Garde (Fra), 15. Delgado (Spa), 18. Lejarreta (Spa), 19. Millar (Sch), 20. Winnen (Ned), 25. Van Impe (Bel), 34. Veldscholten (Ned) op 1.22, 39. Nijboer (Ned) op 6.03, 46. Mottet (Fra) op 8.10, 52. Hoondert (Ned) op 11.38, 57. Knetemann (Ned), 59. -Boeve (Ned), 66. De Rooy (Ned), 85. Nulens (Bel), 88. Theunisse (Ned), 89. Harings (Ned), 92. Lammertink (Ned), 93. Planckaert (Bel), 110. Beuker (Ned), allen in dezelfde tijd als Hoondert. Opgegeven: Langerijs (Ned), Arras (Bel) Het algemeen klassement na de twaalfde etappe is: 1. Pino (Spa) 54.41.02, 2. Millar (Sch) op 0.33, 3. Delgado (Spa) op 1.52, 4. Lejarreta (Spa) op 2.20, 5. Dietzen (Wdl) op 3.27, 6. Kelly (Ier) op 3.32, 7. Cabestany (Spa) op 4.21, 8. Fignon (Fra) op 5.19, 9. Parra (Col) op 5.41, 10. Fuerte (Spa) op 5.53,11. Rodriguez (Col) op 7.31,12. Madiot (Fra) op 8.21,13. Hernan dez (Col) op 8.53, 14. Mutter (Zwi) op 10.06, 15. Van Impe (Bel) op 10.07, 18. Winnen (Ned) op 11.43, 32. Veldscholten (Ned) op 27.22, 37. Nijboer (Ned) op 33.07, 53. Nulens (Bel) op 48.47, 67. Knetemann (Ned) op 1.01.41, 68. Boeve (Ned) op 1.03.23, 74. Planckaert (Bel) op 1.07.58, 81. De Rooy (Ned) op 1.14.37, 94. Theunisse (Ned) op 1.25.51, 95. Beuker (Ned) op 1.26.26, 104. Hoondert (Ned) op 1.32.51,106. Lammertink (Ned) op 1.34.58, 108. Harings (Ned) op 1.38.05; 119. en laatste; Poissonnier (Fra) op 1.59.01. Charly Mottet in actie tijdens de tijdrit. KIEV (Tass) - Kiev is klaar voor de Vredeskoers, de belangrijkste inter nationale etappewedstrijd voor wie- Ieramateurs. Dat meldde het Sovjet persbureau Tass in het afgelopen weekeinde. Volgens organisator Va lentin Zgoerski vindt de start dins dag in een 'feestelijke sfeer' plaats. Zowel Tass als Zgoerski repte niet over de afzeggingen van een aantal Westeuropese ploegen, onder welke de Nederlandse van bondscoach An- dré Boskamp, wegens het mogelijke stralingsgevaar na de brand in de kerncentrale Tsjernobyl. „Het is niet alleen een grote eer de beste wielrenners van de wereld te mogen ontvangen, maar ook een gro te verantwoordelijkheid", vertelde Zgoerski. „De enorme uitstraling van vrede en idealen die om de koers hangt, staat feitelijk haaks op het competitie-element. Toch wordt de Vredeskoers jaarlijks gekenmertk door felle, eerlijke strijd". Tass doet het voorkomen, alsof er niets aan de hand is geweest in en om Kiev. Vol gens Zgoerski zijn alle hotels en eetge- legenheden van de hoofdstad van de Oekraïne voorbereid op de komst van honderden buitenlandse gasten. Het is de bedoeling, dat de proloog, twee etappes en een ploegentijdrit in en om Kiev worden verreden, op 130 kilome ter van Tsernobyl. Daarna verplaatst de karavaan zich naar de omgeving van Warschau en Praag. Voor de Nederlandse amateurwieler ploeg is de Pijl van het Zuiden in Luxemburg het alternatief voor de Vredeskoers. Bondscoach André Bos kamp heeft zaterdagavond besloten met de voor de Vredeskoers geselec teerde renners naar de Luxemburgse etappekoers te gaan. RIJSSEN (ANP) - Rob Harmeling heeft zaterdag de 35e Ronde van Overijssel, een A-klassieker voor amateurs, gewonnen. De 21-jarige renner uit de ploeg van Herman Krott was in Rijssen de snelste in de kopgroep van twaalf. Pierre Raas werd tweede en Fons Schootman derde. Het stralende lenteweer was er zater dag de oorzaak van dat de 35e Ronde van Overijssel, met 223 kilometer de langste klassieker in het seizoen, wei nig schermutselingen kende. Pas in de slotfase raakten de renners op dreef en waren er talrijke ontsnap pingspogingen. Uit een ervan ont stond op initiatief van Gerard Schip per een groep van twaalf, die weg bleef. Drie kilometer voor het einde probeerde Schipper het in zijn eentje, maar zijn solo werd gesmoord. In de sprint behaalde Harmeling zijn eerste overwinning in een klassieker plus de eerste zege voor zijn ploeg. De uitslag is: 1. Rob Harmeling (Nijverdal) 223 km in 5 20.12. 2 Pierre Raas ('s-Heeren- VLISSINGEN - De Zeeuwse wielren ner Richard de Vrieze is vierde gewor den in een koers voor junioren in Fijnaart. Winnaar werd Jan van Gin- neken. Mario Mariens, eveneens van Middelkamp, werd negende. HULST In verband met een buiten landse trip van FC Den Bosch (eind mei naar Kenya) wordt de ontmoe ting die een selectie van Groot Hulst tegen deze eredivisionist op 30 mei in Hulst zou spelen verplaatst. De wed strijd wordt nu gespeeld op vrijdag 13 juni. Advertentie -W- Maak bij Opel kans op een veis naar het WK- Mexico. OPEL. Officiële Sponsor Wereldkampioenschap Voetbal Mexico 1986. BEREKEND OP DE TOEKOMST. boek), 3. Fons Schootman (Neede), 4. Ge rard Schipper (Ter Apel), 5. Rene van Nijnatten (Breda), 6. Thijs de Vries (Kol- lum), 7. Jan Hendrik Dekker (Langelo), 8. Joost van Adrichem (Kwintsheul), 9. Ruud Brouwers (Teteringen), 10. Han Vaanholt (Haaksbergen). John van den Akker, beter dan wie ook bekend met het aankomstpar koers in Veldhoven van de 38e Om loop van de Kempen, heeft zondag deze A-klassieker gewonnen. De ama teur-renner uit Veldhoven ontsnapte twee kilometer voor de eindstreep uit een kopgroep van dertien renners, die ruim twintig minuten eerder voor de beslissende slag in de wed strijd over 218 kilometer hadden ge zorgd. De uitslag van de Omloop van De Kempen is: 1. John van den Akker (Veldhoven), 218 kilometer met vertrek en aankomst in Veldhoven, in 4 uur 52 minuten en 18 seconden, 2. Frank Pirard (Breda) op 9 seconden, 3. Daan Luykx (St. Willibrord), 4. Theo Muis (Giessenburg), 5. Kees Evers (Goirle), 6. Erik van der Heide (Giethoorn), 7. Joost Kouwenhove (Naaldwijk), 8. Huub Kools (Baarle-Nassau), 9. Peter Vissers (Veghel), 10. Thijs de Vries (Kollum) allen dezelfde tijd als Pirard. Ron Vroom won zaterdag de Schip- holronde van de Haarlemmerméér, een B-klassieker voor amateurs over 173 kilometer. De Haarlemse wielren ner was de snelste spurter van de kopgroep van zestien man, die zich na tal van schermutselingen in het pol derlandschap vormde. ZURICH (ANP) - Acacio da Silva is zondag in het kampioenschap van Zurich een stapje verder gekomen dan vorig jaar. toen hij tweede werd. Die overwinning van de in Zwitser land wonende Portugees was een vorm van rechtvaardigheid die niet altijd gebruik is bij de grote één- daagse wedstrijden voor professio nals. Da Silva was zeer actief in de slotfase, waarin vijf keer de lastige Regenberg beklommen moest worden. Na de lange aanloop, waarin de ren ners van Raas opmerkelijk actief wa ren, ontsnapte in de finale een groep van elf man, bij wie Da Silva. De Nederlandse ploeg leek daardoor met lege handen te blijven, maar Ducrot, Zoetemelk en Peeters brachten de groep weer terug waardoor voorman Adri van der Poel weer kansen kreeg. Da Silva echter berustte niet in de hergroepering. Op het moment dat het elftal de hele groep over zich heen kreeg, sprong de 25-jarige Portugees opnieuw weg. Zijn voorsprong was en bleef minimaal, maar hij kreeg onver wachte medewerking. Motoren be lemmerden zijn achtervolgers in de jacht op de eenzame vluchter, die binnen handbereik leek te zijn. Voor namelijk daardoor kwamen Steve Bauer en Adri van der Poel een lengte te kort in de laatste meters. Moreno Argentin, winnaar van Luik-Bastena ken-Luik, kreeg geen kans zijn sprint kracht in te zetten. Op iets meer dan honderd meter van de streep viel hij in de hekken, kwam hard terecht, werd naar het ziekenhuis gebracht, waar een gebroken sleutelbeen werd geconstateerd. De uitslag van het kampioenschap van Zürich is: 1Acacio da Silva (Por), 273,5 km in 6 uur 49 minuten en 23 seconden, gemiddelde snel heid 40.048 km/u, 2. Steve Bauer (Can), 3. Adri van der Poel (Ned), 4. Greg Lemond (VSt), 5. Flip Van- denbrande (Bel), 6. Jesper Worre (Den), 7. Dag-Erik Pedersen (Den). 8. Jürg Brugg- mann (Zwi), 9. Johan van der Velde (Ned), 10. Teun van Vliet (Ned). 11. Peter Ste- venhaagen (Ned), 12. Michael Wilson (Aus), 13. Steven Rooks (Ned), 14. Bruno Comillet (Fra), 15. Harald Maier (Oos), 16. Pierre le Bigaut (Fra), 17. Marco Vitali (Ita), 18. Mario Beccia (Ita), 19. Gianni Bugno (Ita), 20. Jan Nevens (Bel), allen dezelfde tijd als Da Silva. Eric Caritoux heeft zaterdag in Chan- teloup bij Parijs de twaalfde editie van de 'Klimmerstrofee' gewonnen. De Franse beroepswielrenner uit de ploeg van BazZo bleef na bijna 110 kilometer drie landgenoten voor, on- I^firHnPr Wint der wie de amateur Gilles Sanders. 'J*11 tt m«. De uitslag van de Klimmerstrofee is: 1. Eric Caritoux (Fra) de 107,8 kilometer in 2 uur 59 minuten en 43 seconden; 2. Jacques De mon (Fra) op 4 seconden; 3. Gilles Sanders (Fra) op 0.07; 4. Laurent Biondi (Fra) zelfde tfjd; 5. Pedro Munoz (Spa) z.t. De Mytilus-dames en hun coach vieren feest na het veroveren van de beker. AXEL - Mytilus en IJVC mogen zich voor een jaar de terechte winnaars weten van de Zeeuwse volleybalbe kers voor dames en heren. Vooral de Goese dames presteerden zo overtui gend dat geen van de andere mede dingers ook maar een schijn van kans had. IJVC had vooral af te rekenen met Dynamo '70, dat er uiteindelijk in een rechtstreeks duel met 2-0 aan moest geloven. Niemand waagde het na afloop ook maar iets af te dingen op het feit dat Mytilus de Zeeuwse volleybalbeker bij de dames mee naar huis nam, daarvoor was het optreden van de Goese dames te overrompelend geweest. Achtereenvolgens wonnen zij met 15-5 en 15-0 15-6 en 15-5 en met nog eens 15-5 en 15-0 van EVVC 1, Marathon en sportclub Morres. Het was vooral hun ijzersterke service die aan de basis stond van een dergelijk optreden, want daarmee werd het iedere tegen stander onmogelijk gemaakt zich te ontworstelen aan de Goese wurg greep. Slaagde die tegenpartij er dan sporadisch toch in een goede aanval op te bouwen, dan stond meestal het Goese blok paraat. Op die manier maakte de Mytilus Mytilus-speelsters het zich wel gemakkelijk, want geen van de drie wedstrijden die ze moes ten afwerken, duurde langer dan een half uur. De onbetwiste winnaar was dus Mytilus; de onbetwiste verliezer EVVC 1. Al in hun eerste optreden tijdens de bekerfinales werden de Vlissingse dames volledig van het veld gespeeld door een ontketend Mytilus en die klap zijn ze in feite niet meer te boven gekomen. In de tweede wedstrijd van het eindtoernooi, de ontmoeting met sportclub Morres, moest het tot 17 punten duren voor EWC op voorsprong stond (tweede set 6-15) en tegen Marathon ging het weer helemaal mis. 15-11 en 15-10. Bij de heren waren het tenminste twee deelnemers die een echte gooi naar de beker deden, Dynamo en IJVC. Hoewel iedereen na afloop van mening was, dat IJVC zeker aanval lend de betere ploeg was geweest, staat het toch te bezien hoe het toernooi verlopen zou zien als de openingswedstrijd tussen EWC 2 en Dynamo niet een half uur langer had geduurd dan het duel tussen Verde- gem en IJVC (uitslagen respectieve lijk 15-8, 7-15, 15-13 en 4-15, 15-10, 3-15). Hierdoor moesten de Middelburgers het voor het beslissende treffen met IJVC doen met vijf minuten pauze en brak hen op. Zeker in deze belangrijke wedstrijd merkte ze het gemis van hoofdaanvaller Hans Brandsma en het feit dat Huub van de Zande, de tweede hoofdaanvaller, in feite ziek in het veld stond. Daardoor miste Dyna mo niet alleen twee speerpunten in het aanvallend opzicht, maar ook belangrijke schakels in het blok. Dat verklaart mede dat onder meer IJVC- speler René Zonneheld bijna twee sets lang een vrije doortocht had. Het resultaat; 15-12 en 15-7. Toen IJVC daarop de eerste set van de slotwed strijd tegen EVVC 2 met 7-15 gewon nen had, was de buit in feite binnen. Via 12-15 werd het ook in dit duel tenslotte 2-0. Dynamo versloeg Verdegem met 5-15 en 9-15. JARAMA (EFE/SID) - Wayne Gardner heeft zondag de Grote Prijs van Spanje, de eerste in de strijd om het wereldkampioenschap voor motor rijders, in de 500cc-klasse gewonnen. De Australiër bleef de Amerikaan Eddie Lawson en diens landgenoten Mike Baldwin en Randy Mamola voor. Wereldkampioen Freddie Spec- ner viel in de veertiende ronde uit. De uitslagen van de Grote Prijs van Spanje, 500cc 1. Wayne Gardner (Aus. Honda) 56 minuten 1,87 seconden (131,311 km/uur); 2. Eddie Lawson (VSt, Yamaha) 56.03,94; 3. Mike Baldwin (VSt, Yamaha) 56.19,04; 4. Randy Mamola (VSt, Yamaha) 56.30,03; 5. Chris tian Sarron (Fra, Yamaha) 56.31,84; 6. Ray mond Roche (Fra, Honda) 56.31,93; 7. Rob McElnea (GBr. Yamaha) 56.32,34; 8. Juan Garriga (Spa, Cagiva) 57.15,84; 9. Fabio Biliotti (Ita, Honda) 57.16,04; 10. Ron Has- lam (GBr, Honda) 56.13,49. Wereldkam pioen Freddie Spencer (VSt, Honda) in 14e ronde uitgevallen. 13. Henk van der Mark (Ned, Honda) op 1 ronde; 15. Boet van Duimen (Ned, Honda) op 1 ronde. Stand om het WK: 1. Gardner 15 punten; 2. Lawson 12; 3. Baldwin 10; 4. Mamola 8; 5. Sarron 6. 125cc 1. Fausto Gresini (Ita, Garelli) 45.30,63 (122,342 km/uur); 2. Domenico Brigaglia (Ita, Garelli) 45.35,38; 3. Ezio Gianola (Ita, MBA) 45.53,16; 4. Luca Caladora (Ita, Garel li) 46.00,62; 5. Johnny Wikström (Fin, Tun- turi) 46.51,88 80cc 1. Jorge Martinez (Spa, Derbi) 37.01,75 (118,143 km/uur); 2. Angel Nieto (Spa, Der- bi) 37.09,45; 3. Manuel Herreros (Spa. Derbi) 37.10,35; 4. Pier Paolo Bianchi (Ita, Krau- ser) 37.41,12; 5. Ian McConnachie (GBr, Krauser) 37.43,92. 250cc 1. Carlos Lavado (Ven, Yamaha) 47.50,33 (128,853 km/uur); 2. Anton Mang (WD1, Honda) 47.52,61; 3. Alfonso Pons (Spa. Honda) 47.52,80; 4. Martin Wimmer (WD1, Yamaha) 47.52,95; 5. Jacques Comu (Zwi, Honda) 48.22,43; 6. Pierre Bolle (Zwi, Pari- sienne) 48.27,74; 7. Donnie McLeód (GBr, Armstrong) 48.31,34; 8. Jean-Francois Bal de (Fra, Honda) 48.36,79; 9. Fausto Ricci (Ita, Honda) 48.39,28; 10. Alan Carter (GBr, Aprilia) 48.41,98. Stand om het WK: 1. Lavado 15; 2. Mang 12; 3. Pons 10; 4. Wimmer 8; 5. Comu 6. 80cc 13. Theo Timmer (Ned, Casal) op 1 ronde; 15. Jos van Dongen (Ned, Krauser) op 2 ronden; 16. Bertus Grinwis (Ned, Krauser) op 2 ronden; Hans Spaan (Ned, Casal) en Henk van Kessel (Ned, Krauser) op 2 ronden gevallen. GENK (ANP) - Dave Strijbos heeft zondag in Genk voor het tweede achtereenvolgende jaar de 125cc-mo- tocross om de Grote Prijs van België gewonnen. Voor de Nederlandse cou reur betekende de zege in Genk zijn zevende Grand-Prixoverwinning in drie jaar. Strijbos heeft in de strijd om het wereldkampioenschap na vier wedstrijden de koppositie over genomen van wereldkampioen Pek- ka Vehkonen. Uitslag tweede manche GP België moto- cross 125cc, over 20 ronden: 1. Strijbos 44.42,77 (47.959 km/u); 2. Contini 45.18,05; 3. Arto Panttila (Fin) KTM 45.33,37; 4. Mar- nicq Bervoets (Bel) Yamaha 45.36,46; 5. Barozzi 45.44.42; 6. Iven; 7. Van den Berk; 8. Hagstróm: 9. Van Asten; 10. Alain Lejeune (Bel) Suzuki: 11. Pruijmboom; 12. Andrea- ni; 13. Stig Thinggaard (Den) Suzuki; 14. Alessandro Puzar (Itai KTM; 15. Tragter; 17. Rijkers; op 1 ronde 28. P. Vehkonen. Eindstand Grote Prijs: 1. Strijbos 37; 2. Contini 30; 3. Van den Berk 29. Stand WK na acht manches: 1. Strijbos 111 punten; 2. P. Vehkonen 107; 3. Van den Berk 98: 4. Panttila 82; 5. Contini 81; 6. Koulji 74; 7.1 Vehkonen 65; 8. Barozzi 41; 9. Van .jiSten 40; 10. Lejeune 32.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 15