MTV'69 succesvol bij klassetoernooi Blamage voor vrouwen bij WK-volleybal ZWAAR VERLIES ATLAS A Thools team blinkt uit bij jubileum Barcelona geeft miljoenen uit voor versterkingen Kampioenschap wielertrimmers PZC/ sportkrant Afdeling VAN DER WEKKEN WINT CROSS TWEE EERSTE PL AA TSEN MIDDELBURGERS RILLAND-BATH Kees Zuidhof had zich een betere laatste test voor de cross op hemelvaartsdag voorgesteld. Tijdens de klassements-cross van de MC Rilland zaterdag op het Schel- decircuit in Rilland-Bath, was het voor hem al na vier ronden in de eerste manche afgelopen. Met een kapotte voorvering moest hij de strijd staken en de schade was van dien aard dat Zuidhof ook in de tweede manche niet meer aan de start kon verschijnen. Ook André van der Graaf kon door pech zijn manches niet uitrijden waardoor ook voor hem een laatste test voor donderdag in rook opging. Overmacht Gelijke kappen MAANDAG 5 MEI 1986 Sportclubs in Middelburg klagen over de tarieven ROME (ANP) - De tweede dag van de strijd om het wereldkampioenschap volleybal voor B-landen in Rome werd voor de Nederlandse dames een terugkeer naar het verleden. Naar de tijd dat Oranje zich nog in de kleu terklas van het internationale gebeu ren bevond. De periode waarin het team door West-Duitsland en Italië werd gebruikt als oefen-partner. Ne derland had nimmer serieus weer werk tegen de landen. Sinds zaterdag 3 mei lijken de Neder landse volleybalsters weer in dat tijd perk teruggekeerd. West-Duitsland speelde in het Palazetto dello Sport in de Italiaanse hoofdstad een spelletje kat-en-muis met de Nederlandse ploeg. Binnen zestig minuten waren de illusies op een hoge eindklassering in het toernooi verkeken: 4-15, 5-15 3-15. De roem die de nummer drie van Europa was vooruitgesneld, leek te zijn gebouwd op luchtkastelen. Van het vele werk dat de meiden van trainer Peter Murphy de laatste jaren hadden verzet, was niets waarneem baar. Wat wel bleef was diepe teleur stelling en zelfs berusting. Bij de coach maar ook bij zijn speelsters. Naar de oorzaken van het volledige falen tegen de Westduitsers, hoefde niemand ver te zoeken: een chronisch gebrek aan training. BARCELONA (GPD) - Barcelona heeft afgelopen weekeinde fors in de geldbuidel getast met het oog op volgend seizoen. De Catalaanse club verzekerde zich de komende acht seizoenen van de diensten van de doelman van het Spaanse nationale elftal, Andoni Zubizarreta. Voor de 24-jarige keeper van Atletico Bilbao moest de Catalaanse club bij na drie miljoen gulden neertellen. Zubizarreta was niet tot een akkoord gekomen met zijn club, die weigerde de salariseisen van de doelman in te willigen. Zoals een club van standing betaamt, bleek Barcelona aanzienlijk meer over te hebben voor Zubizarreta. In plaats van de gevraagde 4,5 ton per jaar, betaalt Barcelona zijn nieuwe aanwinst bijna negen ton handgeld per seizoen. Barcelona, dat dit seizoen de landsti tel aan aartsrivaal Real Madrid ver speelde, strikte naast Zubizarreta bo vendien de getalenteerde middenvel der van het gedegradeerde Valencia, Roberto. Voor deze speler betaalden de Catalanen bijna twee miljoen gul den, Roberto tekende een contract voor zes jaar. Maar daarmee lijkt de transferhonger van de EC-I-fïnalist nog steeds niet gestild. Om de slecht bezette rechts backplaats volgend seizoen beter te bezetten dan dit jaar, trekt Barcelona bovendien aan de international To- mas van Atletico de Madrid. De haast van het Barcelona-bestuur om de club te versterken, heeft geleid tot scherpe kritiek van een aantal basisspelers. TOP speelt zich veilig VLISSINGEN - Er werd dit weekeinde een beperkt programma veldkorljgj afgewerkt en van de Zeeuwse districtsploegen kwamen alleen - tweedeklH sers - TOP Arnemuiden en Ritthem in actie. Dat gebeurde met wisselifl succes: TOP had aan 10-7 winst op het bezoekende KOAG ruim voldoendeika het tweedeklassersschap te verlengen. Atlas is daar al lang zeker van, in tweede helft van de competitie draait de ploeg toch niet. Een demonstnS daarvan werd bij Merwede gegeven: 5-11 verlies. Pi Nu het nodig was, won TOP wel. Normaal is KOAG een ploeg die de Arremuidenaren niet lekker ligt, ze ven keer verlies in de voorgaande ontmoetingen geeft dat voldoende aan. Maar TOP wilde zich voor eigen publiek veilig spelen en geraakte via een goede eerste helft met flitsende momenten een heel eind in die rich ting: 5-2 bij de rust. Meteen daarna kwamen de gasten nog erg dicht in de buurt (5-4), de paar versnellingen die TOP echter in de finale nog in huis had en het goed afwerken van de kansen brachten de ploeg naar 7-4 en tenslotte 10-7. Jan de Nood speelde erg sterk, Ria de Ridder (2), Jan tine Bezemer (2), Jan de Nood (2), Gré Schroevers, Pieter Meulmeester, Adri Alewijnse en Ina Leenhouts scoorden. Bij Atlas ontbreekt het de laatste weken vooral aan zelfvertrouwen. Technisch en tactisch klopt het alle maal nog wel, de overtuiging is er wat uit. Dat doet zich vooral gevoelen in de afwerking, die ook bij Merwede weer niet op gang kwam. Halfweg was het al 4-2. Daarna kon Atlas geen aansluiting meer krijgen en werd door een gretig Merwede overklast. Jan Jansen (2), Johan de Visser Wim Ovaa en Marijke Roelse scoorden. Nadat de Swift-reserves in de eerste klas afdeling het kampioenschap en de promotie behaalden, gaat het er daar alleen nog om of TOGO op de tweede plaats eindigt. Daar zit in de huidige situatie rechtstreeks promo tie aan vast. Maar onder druk daarvan loopt het bij TOGO ineens ook niet soepel meer. Tegen Blauw Wit, dat in deze competitie niets meer te winnen of te verliezen had startte TOGO nerveus en liet in de eerste helft te veel kansen liggen. Vlak na rust stond het dan ook 4-5. Zelfs twee strafworpen liet men onbenut, bij 5-7 en 6-8 moest de TOGO-ploeg een sterke eindsprint eruit persen om een gelijkspel (8-8) te behalen. Olympia kon bij kampioen Swift II alleen in de eerste helft en het begin van het tweede bedrijf met zijn tegen stander mee. Resultaat 2-4 achter bij de rust en kansen om dichter aan te sluiten daarna. Toen die niet gepakt werden startte Swift het verwachte offensief, en dat eenrichtingskorfbal resulteerde tenslotte in 11-2 voor de Middelburgers. Lejo de Hond enBw. Pouwer waren met ieder vier doei; -bj ten de topscorers. Pl Stand le klasse-A afdeling: Swift 2 13 12 1 0 25 12;. Togo 1 13 9 1 3 19 H Ondo 2 12 8 0 4 16 I BI. Wit 1 13 4 4 5 12 Luctor 1 12 5 1 6 11 70 Tjoba 3 12 4 1 7 9 8! Olympia 1 13 3 1 9 7 60 Animo 3 12 0 1 11 1 X 5! uM :nk j i i «i Ci v BIDDINGHUIZEN Ter geleji|j heid van het 75-jarig bestaan van a dambond werden jubileumwedst: I den gehouden in de Flevohof. I I land was vertegenwoordigd doort I juniorenkwartet uit Tholen en w I viertallen uit 's-Gravenpolder. j Bij de junioren zegevierde het j ren-viertal bestaande uit Jan M( land, André Kousemaker en Henk Ronny Gunter. Dat de junioren uit Tholen hoog i:M den eindigen, was volgens de wachting. Zij waren enkele wek terug bij het 'gewone' dammen ook 1 op een gedeelde eerste plaats digd. Bij de snioren werd Huiss winnaar, de nationale kampioen R Clerc. 's-Gravenpolder I draaide la mee in de top, maar tegen Dordret ging het mis. Het zag er veelbelovefl uit want Johnny de Leeuw stond winst tegen Arie van de We tere maar bij het 'los plaatsen' van z dam verloor hij dit kostbare sti Erwin Hamers moest in een bij: gewonnen stelling tegen Anton sior nog op de klok verliezen. Hame had een veelbelovende 'vier om twe 's-Gravenpolder eindigde met enfe anderen één punt achter het vijf: geëindigde IJmuiden. De score Jok ny de Leeuw 10 punten, Erwin E mers 7, Jaap Veerhoek 9 en Kees R; 8. Het tweede kwartet uit 's-Gravt? polder eindigde in de middengre- met zeven punten. Izak op 't Hof w slachtoffer van de klok, want ook a i werd in een totaal gewonnen stai|l toch nog verslagen. Piet Jongeneek) i behaalde 7 punten, Chiel Hamers Izak op 't Hof 8 en Jan Ridderhof: MIDDELBURG - Voor een aantal sportclubs in Middelburg is het nog altijd niet aanvaardbaar dat de gemeente de huur van de accommo daties drastisch heeft verhoogd. Drie jaar geleden kwam de toenma lige bestuurscommissie sport met een voorstel om de tarieven voor de veldsporten en de zaalsporten ge lijk te trekken. Met een aanloop van drie jaar is de verhoging van de huur voor de velden inmiddels doorgevoerd. Voor de voetbalclub Middelburg betekent dat bijvoor beeld dat er dit jaar 35.000 gulden aan veldhuur wordt betaald. Dat is een verhoging met ongeveer 15.000 gulden. Maar ook andere verenigin gen staan onder een zware druk door de gevolgen van de tariefs verhogingen. Zo heeft de korfbalclub Swift zich maanden geleden tot de gemeente gewend voor een hogere subsidie. Deze week, donderdag, wordt het landelijk zeer bekende toernooi van deze vereniging gehouden. De 'Swift-series' hebben een reputatie van vele jaren, maar door de maatre gelen van de gemeente loopt ook dit evenement gevaar. Voorzitter Huug Joziasse: „We moesten voor het toer nooi gemiddeld per uur zelfs nog veel meer betalen dan voor de gewo ne wedstrijden. Ze wilden dat we als tarief meer dan twee keer zo veel gingen betalen". Door de protesten van Swift heeft de gemeente zich iets soepeler opge steld. De huur die dé korfbalclub moet afdragen voor de toemooi-dag is niettemin nog opmerkelijk hoog. Huug Joziasse: „We moeten voor die hele dag 3500 gulden aan veldhuur betalen. Dat vinden wij natuurlijk veel te hoog. Stel je voor zeg: 3500 gulden voor een dagje korfballen. En op het stadhuis zeggen ze: dan had Swift destijds bij de verhoging van de tarieven maar harder moeten protesteren". De huidige voorzitter was overi gens toen nog niet als zodanig in functie. Hij werd vorig jaar pas gekozen, maar weet dat Swift zich ook toen al krachtig heeft ver weerd. Dat geldt ook voor de andere verenigingen. Bert Carol, penning meester van de voetbalclub Middel- Pech houdt Kees Zuidhof aan de kant Johan Vuijk. Bert Carol. Na tweemaal een valse start bij de 250/500 cc nam Zuidhof direct de leiding met kort in zijn wiel een deze middag weer zeer sterk rijdende Erik van der Wekken, die opvallend goed in het wiel van Zuiphof bleef. Toen dan ook na vier ronden Zuidhof uit viel was er voor Van der Wekken geen vuiltje meer aan de lucht en finishte hij met grote voorsprong op de rest van het veld. De tweede manche reed hij van start tot finish aan de leiding. Opmerkelijk in de tweede manche was het optreden van Dick de Kun- der. Nadat zijn kansen op een goede klassering in de eerste manche door een val verloren gingen, startte hij in de tweede manche mer dan slecht. Met achterstand op het hele veld begon De Kunder echter aan een geweldige inhaalrace en behaalde als nog een vierde plaats. Ries Huisman won beide manches bij de 500 cc. Gödde, 5 Ruud Suykerbuik. 125 cc eerste manche: 1 Henk Buyk, 2 Martin Boodt, 3 Jaco Paauwe, 4 Eiic van Soest, 5 Bram Verhage; tweede manche: 1 Henk Buys, 2 Eric van Soest, 3 Martin Boodt, 4 Bram Verhage, 5 Diego Wong; 250 cc eerste manche: 1 Erik van der Wekken, 2 Chris Markusse, 3 Imon Francke, 4 Sjaak Tange, 5 Frans Huvers; tweede manche: 1 Erik van der Wekken, 2 Chris Markusse, 3 Imon Francke, 4 Frans Sanders, 5 Willem Rade makers; 500 cc eerste manche: 1 Rien Huisman, 2 Frans Hontelez, 3 Ab Hontelez, 4 Frans Óverveld, 5 Ruud Verwey; tweede manche: 1 Rien Huisman, 2 Frans Honte lez, 3 Frans Overveld, 4 Dick de Kunder, 5 Ruud Verwey. Kees Zuidhof De eerste manche 125 cc werd be heerst door Henk Buys die met grote overmacht won. In de tweede manche kreeg Buys onverwacht tegenbstand van een zeer felle Eric van Soest die Buys bij de start verraste en een kopstart nam. Zes ronden lang wist hij Buys achter zich te houden maar bij het ingaan van een bocht maakte hij een stuurfout waardoor zijn voor wiel over het zandwal schoot en hij ten val kwam. Buys schreef hierna met gemak ook de tweede manche op zijn naam. De uitslagen: 80 cc eerste manche: 1 Marius Huisman, 2 Ab Franken, 3 Marco Overweel, 4 Matthijs Lampio, 5 Ruud Suykerbuik; tweede manche: 1 Marius Huisman. 2 Ab Francken. 3 Marco Overweel. 4 Jean-Pierre HELLEVOETSLUIS - De Middel burgse turnvereniging MTV'69 heeft in het laatste klassetoernooi van de afdeling Keurturnen Heren Top sport, dat zaterdag in Hellevoetsluis werd gehouden, twee overwinningen behaald. Zowel in de klasse 5A als in de klasse 5B zegevierden twee MTV- ers, René de Feijter en Martien Kem- pees. Hoewel René de Feijter in de klasse 5A enkele toestellen beneden zijn kunnen turnde, wist hij met een ruime voorsprong van 2 punten op de num mer twee de overwinning te behalen in zijn klasse. Hierdoor verwees hij tevens zijn naaste rivaal naar het tweede plan, hetgeen een gunstig per spectief betekent voor de komende Nederlandse kampioenschappen. Martien Kempees turnde in klasse 5B een klasse apart. Hij wist voor zijn paard-voltige de hoogste score, een 10, te bereiken. Het was een spannen de strijd in deze klasse. Na 5 ronden stond Angelo Roelandt van Thor Sas van Gent nog op de eerte plaats, met een verschil van 0.6 punt op Martien Kempees. Pas in de slotfase vande wedstrijd wist deze zijn Zeeuwse com current voorbij te stevenen. Ange: Roelandt eindigde uiteindelijk op eejl uitstekende 3e plaats. Tevens waren er zeer goede resultatJ voor de Zeeuwse deelnemers in dtl klasse 6B. Jan Boer van Astrow uil Souburg wist daar beslag te leggen ol een 2e plaats. Deze turner begeeÉl zich, gezien de vorige wedstrijden! duidelijk in opwaartse richting. Zijil clubgenoot Merlijn Meerman kendell helaas een kleine inzinking in hel begin van de wedstrijd. Hij wist zictl echter dusdanig te herstellen, zoda: hij toch nog als vierde eindigde. Hief tussen nestelde zich Oscar Kempee; van MTV, die op de derde plaats! beslag legde, terwijl Piet de Haze van j Volharding Goes, die 5e werd, ervoor I zorgde dat er vier Zeeuwen op het I erepdium terecht kwamen. Dit toernooi was het laatste van een I reeks kwalificatiewedstrijden voor I het Nederlands Kampioenschap, dat I 24 mei in Haarlem wordt gehouden, jl Uitslagen: klasse 5A: 1 René de Feijterl (MTV) 62.50; 9 Dennis Vreeswijk (Thor 54.55; 18 Ronny Nuyten (Astrow) 49.75; 191 Nico de Moor (Thor) 46.10. Klasse 5B: 1 Martien Kempees (MTV) 60.40; 3 Angelo Roelandt (Thor) 59.85; 8 Alexander de Mei) (Thor) 53.35. Klasse 6A: 6 Michael K wakke laar (VTV) 57.35; 8 Niels Lambers (VTV 56.90; 11 Michiel Ruikes (VTV) 53.85; 14 Jar j Willem Grootjans (Astrow) 53.25; 17 Martijnl Schipper (Volharding) 52.15; 20 Ralpfcl Swart (VTV) 52.35; 23 TJeerd Nijsen (MTV 51.75; 24 Gharip Bouziani (Astrow) 50.95: 261 Detlev Oreel (Astrow) 49.20; 33 Jeano: Stroosnijder (MTV) 43.20. Klasse 6B: 2 Jar Boer (Astrow) 57.60; 3 Oscar Kempee- (MTV) 57.35; 4 Merlijn Meerman (Astrow 56.40; 5 Piet de Haze (Volharding) 56.05; 11 Davy Fnteine (Volharding) 51.35; 14 Renarc Kox (Thor) 46.95. burg, zei bijvoorbeeld na het be kend worden van de maatregel: „Voetbal is een volkssport, maar op deze manier kan niemand het meer betalen. De gevolgen van deze ver hoging kunnen zijn dat we steeds meer gaan spelen op vrije velden. Ik denk dat er stees meer clubs zullen uitwijken naar speelveldjes". Bert Carol heeft dat niet ten onrech te voorspeld. Hij komt nu tot de conclusie dat de huurprijzen inder daad voor veel verenigingen niet zijn op te brengen. „Het staat ook in geen verhouding tot wat we er voor krijgen", vindt hij. „We moeten nu als club alles veel kritischer bekij ken. We worden uitgenodigd voor toernooien, maar we kunnen de meeste clubs niet eens meer terug vragen. Het wordt ons langzamer hand onmogelijk gemaakt om toer nooien te organiseren". Huug Joziasse van Swift kan dat van harte onderstrepen. „Ik vrees echt dat we met onze Swift-series in het gedrang komen. Dat toernooi wordt dit jaar al voor de 42e keer gehouden. Ik heb nu gezegd: er hangt een zwaar wolkenveld boven dit evenement. Als er niets veran derd met die huur, dan moeten we volgend jaar iets gaan doen: hele maal niet door laten gaan, of veel inkrimpen". De verhoging van de velden-huur (van 6,60 per uur naar 19,40) is destijds op tafel gelegd door de bestuurscommissie welzijns-ac- commodaties. Er is een inspraak avond geweest met de veldsport- verenigingen, maar de protesten van die kant hebben niets uitge haald. Toen al stelde wethouder H. Gillissen: „Ik ga uit van het princi pe: gelijke monniken, gelijke kap pen". Met andere woorden: de huur van de velden en van de zalen moet gelijk worden getrokken. Maar bij een club als Swift zijn er nog altijd ernstige bedenkingen te gen die aanpak. Huug Joziasse: „We krijgen voor ons toernooi al jaren lang duizend gulden subsidie. Daar staat die veldhuur van 3500 gulden tegenover. We hebben de gemeente gevraagd om daar iets aan te doen. Als ze nu ook de subsidie optrekken, dan zijn wij al een eind gered". Het schijnt dat de gemeente dat voorstel in elk geval in beraad heeft. Johan Vuijk, die namens de gemeen te met enkele clubs heeft gesproken: „Aan die tarieven is verder niets te doen. Dat hebben we drie jaar gele den gedaan om de zaak bij te trek ken. Daar zijn toen patronen voor afgesproken en die zijn nu ook uitge voerd. De korfbal heeft de grootste sprong moeten maken en ik kan me voorstellen dat ze daar moeite mee hebben. We moeten inderdaad over wegen of er iets aan die subsidie te doen is". VLISSINGEN - Het bowling team van Goes heeft gister middag de nationale titel in de hoogste klasse geprolongeerd. Op de laatste speeldag in Eindhoven hadden de Zeeu wen nog maar ëén punt nodig en in de eerste wedstrijd werd dat meteen behaald. De Goese De Goese bowlers vieren feest na het prolongeren van de titel. ploeg won met 3-0 van Maas tricht. In de tweede wedstrijd tegen Dor drecht werd het ook 3-0, maar laatste duel tegen Den Haag ging met 3-0 verloren. Door deze resultaten eindig den de Goese bowlers op de eerste plaats met zes punten voorsprong op Den Haag. Goes scoorde ook het hoogste teamge middelde, ruim 186 punten. Het team van Goes bestond uit: Eric van Sab- ben, Cyriel Winters, Kees Schellekens, Kees RingelbergAndrë Reyerse en Erwin Groen. ST.-JANSTEEN De Zeeuws-Vlaam se Trimfederatie houdt vandaag maandag het Zeeuwse kampioen schap voor (wieier (trimmers. Op het Warande-parkoers in Sint-Jansteen wordt om 14.00 uur het startschot gegeven voor een wielerdag die om streeks 20.00 uur de finale beleeft. De Veteranen openen met een rit over 35 km. (14.00 uur), daarna volgen onon derbroken de C-categorie (40 km, start 15.00), de B-renners (50 km, start 16.15) en de A's die om 18.00 uur voor 60 km. op pad gestuurd worden. De jeugdcategorie vervalt vanwege de geringe deelname in eerdere wedstrij den. In schrijven kan voor elke cate gorie tot kort voor de wedstrijd, na afloop worden de kampioenen gehul digd in Café Den Ouden Arer{i.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 14