Symposium IGO over probleem anaesthesie weekenddiensten SjefAertsen bezorgt al veertig jaar PZC Klein links geeft programma beleid Goes voordeel twijfel W erkgelegenheid centraal op 1 -meiviering Zierikzee B en w Middenschouwei verdelen portefeuilles Fors verlies zaalvoetbal kampioen Sb x PZC/streek ZA TERDA G IN VLISSINGEN Snelheidscontrole Sint-Philipsland: 22 bekeuringen Verkiezingsbus PvdA in Goes Bevrijdingsloop in Scharendijke Pinksterketen Thoolse kerken Vernielingen op kerkhof in Goes CDA-VVD coalitie verdient niet te worden herkozen OP FEESTDAG EEN KRANT VERGETEN 'TE VAAG EN TE ALGEMEEN' TOESPRAKEN MUZIEKZANG EN DECLAMATIE Auto doorgereden na aanrijding met busje in Borssele 20 FNV- Vrouwenbond: SINT-ANNALAND Tentoonstelling in 'De MeestooP SINT-MAAR TEN SDIJ K THOLEN Openingstocht 'De Kogge Tholen' GOES Afsluiting van bejaardenbiljart HEINKENSZAND Euterpe houdt een solistenconcours KAPELLE VRIJDAG 2 MEI 1986 flljfy VLISSINGEN - In de operatiekamers van ziekenhuizen doen zich in toene mende mate spanningen voor tussen anaesthesisten en hun assistenten. Dat heeft te maken met het feit dat de taakafbakening van deze twee groe pen verpleegkundig personeel niet strikt gescheiden is. Zo komt het voor dat assistenten werk doen dat eigenlijk tot de taak van de anaesthe- sist hoort, waardoor de assistent ook meer verantwoordelijkheid krijgt. Overigens kan de situatie per zieken huis verschillen. Tot die conclusie is de stichting Insti tuut Gezondheidszorg-Opleidingen (IGO) te Vlissingen gekomen na erva ringen met de gang van zaken in operatiekamers. Om na te gaan of wellicht de opleiding iets kan doen aan de problemen, wordt zaterdag 3 mei een symposium gehouden met als thema 'Waar ligt de grens'. Verschil lende deskundigen zullen dan vertel len hoe zij over dit onderwerp denken. SINT-PHILIPSLAND Bij een snel heidscontrole op de provinciale weg in Sint-Philipsland kregen woens dagmiddag 22 bestuurders van de 215 gecontroleerde voertuigen een pro ces-verbaal. Op het gecontroleerde traject geldt wegens werkzaamheden een maxi mum snelheid van vijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 133 kilometer. Vroeger in de middag controleerde de rijkspolitie op de Ten Ankerweg in Tholen op de maximum snelheid van vijftig kilometer per uur. Hier vielen vijf processen-verbaal op de 48 gecon troleerde voertuigen. De hoogst geme ten snelheid hier was 63 kilometer per uur. GOES De verkiezingsbus van de Partij van de Arbeid komt woensdag middag naar Goes. Onder de Tweede- Kamerkandidaten die daarin zullen plaatsnemen zijn lijstduwer W. Kok, kamervoorzitter D. Dolman en het beoogde Zeeuwse PvdA-kamerlid J. Lillipaly. Ook verscheidene staten- en gemeenteraadsleden van de so ciaal-democratische partij zijn aan wezig. De bus vertrekt om 12.30 uur van het Goese station naar de Grote Markt. Tot 13.15 zullen de PvdA'ers zich onder het winkelend publiek begeven, waarna een deel van het gezelschap naar wijkgebouw De Spinne in de Goese Polder vertrekt voor een bij eenkomst, tijdens welke Kok het woord zal voeren. Tevens zullen in deze wijk huis-aan-huis kiezers wor den bezocht. Om 15 uur vertrekt de bus naar Bergen op Zoom. SCHARENDIJKE - De werkgroep Evenementen Scharendijke-Elle- meet houdt maandag voor de vierde achtereenvolgende keer de Bevrij dingsloop in Scharen dijke. De werk groep werkt bij deze trimloop samen met de atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee. Een deel van de opbrengst is bestemd voor de actie Zeeland helpt Nepal. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 2,5, 5, 7,5 en 10 kilometer. Het parkoers voert de lopers door de bebouwde kom van Scharendijke en langs de Grevelingendijk en jachtha ven Kloostemol. Alle deelnemers ont vangen na het overbruggen van de tocht een medaille. Voor elke tiende loper die arriveert is er een verrassing. De lopers voor de korte afstanden starten om 19.00 uur. De grote trim loop begint om 19.30 uur. De start en inschrijving vindt plaats aan de Plat- teweg. THOLEN Van maandag 12 mei t/m 16 mei organiseren verschillende kerkgemeenschappen uit Tholen en West-Brabant voor de vierde maal de zogenaamde pinksterketen. Als voor bereiding op het pinksterfeest vin den dagelijks steeds in een andere gemeente kerkdiensten plaats, waar aan belangstellenden uit de andere deelnemende plaatsen kunnen deel nemen. De voorbereiding en uitvoe ring zijn in handen van leken. De organisatie streeft ernaar bij de jaarlijkse pinksterketen verbonden heid in een dubbele betekenis te be werkstellingen. Zowel parochieker ken als de ziekenhuis- en bejaarden huiskapel, de katholieke kerk, de Ne derlands hervormde kerk en de gere formeerde kerk doen eraan mee. Het gaat in de diensten vooral om ruimte voor stilte, gebed en bezinning. Om de vrienschapsbanden tussen de ver schillende groepen te bevorderen streeft de organisatie ernaar de toch ten naar de verschillende plaatsen zoveel mogelijk per fiets te maken. Maandag 12 mei is de gebedsdienst in de rooms katholieke kerk in Tholen met als voorganger Mark Lieshout, dinsdag in de gereformeerde kerk in Oud-Vossemeer met voorganger ds. Knibbe, woensdag in bejaardenhuis Sint-Maartenshof in Sint-Maartens dijk met voorganger ds. Rikin, don derdag in de rooms katholieke kerk in Halsteren met voorganger pastoor Van den Brule, vrijdag de Ontmoe- tingskerk in Poortvliet met voorgan ger ds. Droogendijk. Volgens het IGO kan de assistent veelal niet om bepaalde verantwoor delijkheden heen, en in acute situa ties wordt die verantwoordelijkheid ook genomen. Dat leidt wel eens tot onvrede bij de anaesthesisten, de as sistenten, de ziekenhuisdirecties, de inspectie en ook bij de instituten die de opleiding verzorgen. Daarom heeft het IGO zich de vraag gesteld of de opleiding tekort schiet, of dat wellicht de praktijk zijn doel voorbij schiet. Het is de bedoeling tijdens het sym posium een antwoord op die vraag te krijgen. Uit reacties is gebleken dat veel assistenten het prettig vinden dat ze bepaalde verant verantwoor delijkheden krijgen. Maar tevens zal de verwachting zijn, aldus het IGO in een toelichting op de bijeenkomst van zaterdag, dat de ziekenhuisdirec tie voor de eventuele fouten op draait. Ook de functiewaardering speelt een rol in de problematiek, omdat daaruit blijkt dat een assis tent zich louter bij het assisteren moet houden. Het symposium wordt gehouden in het IGO-gebouw aan de Hercules Seg- herslaan te Vlissingen. Het begint om 10.00 uur. Sprekers zijn achtereenvol gens: IGO-directeur B. Schats, M. J. den Haan, cursusleider opleiding ope ratie-assistenten, E. W. J. A. Kiebert van de nationale ziekenhuisraad, C. Vader van de geneeskundige inspec tie, C. Kostense, directeur geneesheer. Om 11.55 is er een forumdiscussie. Na GOES - Op de algemene begraaf plaats van Goes, tussen het Geldelo- zepad en de Ringbaan-West, zijn on langs vernielingen aangericht. Dat moet zijn gebeurd tussen dinsdag en donderdagochtend. Er zijn enkele grafstenen beschadigd en daarnaast moesten tulpenbedden en coniferen het ontgelden. De politie stelt een onderzoek in. de lunch spreken nog J. W. Kleine, anaesthesioloog, G. G. Melgers, do cente academie gezondheidszorg Rot terdam, C. W. F. Huisman, jurist. Ook deze sprekers worden gevolgd door een forumdiscussie. Het middagpro gramma begint om 13.45 uur. GOES - „Een overheid die de zaken op z'n beloop laat, zich verlaat op het vrije marktmechanisme en de ver schillen in koopkracht zo hoog laat oplopen als de CDA-VVD-coalitie van de afgelopen vier jaar, verdient het niet om opnieuw gekozen te worden". Vooritter M. van Veen, van de FNV- vrouwenbond, liet er donderdag avond tijdens de Bevelandse 1-mei- viering in De Prins van Oranje geen gras over groeien. „Dit is de 100ste 1-meiviering in de geschiedenis en in feite vechten we nog voor precies hetzelfde. Honderd jaar geleden ging het in Amerika om een 8-urige werk dag. Het gaat nu ook over een arbeids tijdverkorting, het eerlijker verdelen van Werk". t M. van Veen ging voor een volle zaal ook in op ontwapening en mensen rechten. Zij noemde een overheid die achterover leunt en weinig economi sche vuisten maakt tegen bijvoor beeld apartheid 'in zekere zin mede plichtig'. Voorzitter F. de Kaart van het 1-mei- comité De Bevelanden ging in zijn openingswoord in op de ramp met de kerncentrale in Kiev. „Het zou arro gant en hypocriet zijn te veronderstel len dat zoiets bij ons niet kan gebeu ren", vond De Kaart. De Bevelandse 1-mei-viering werd op geluisterd met optredens van het Rood Orkest, het Solidariteitskoor De Bevelanden en de groep '1 Etnica. SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND 3 en 4 mei Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01184-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: Vanaf vr. 19.00 uur tot ma. 8.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110-2080. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: G. v. Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861; L. A. M. Bruël, Markt 30, Brouwershaven, tel. 01119-1280; J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen 11.30- 12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00 tot ma. 8.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-1280. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): A. C. J. Noteboom, St.-Annaland, tel. 01665-2400. SINT-ANNALAND - Wethouder J. Versluijs van Tholen opent vrijdag 9 mei om 16.30 uur de tentoonstelling 'Tegels' in het streekmuseum voor Tholen en Sint-Philipsland 'De Mees tooP in Sint-Annaland Naast de bestaande collectie van het museum staat bij deze tentoonstel ling het werk van Frouwien Visser uit Wageningen centraal. De tentoonstel ling omvat een 'unieke' collectie kos tuumtegels, waarop 44 klederdrach ten uit heel Nederland uitgebeeld zijn. Hengelsport - De hengelsportver eniging 'De Oosterscheldevissers' hield haar derde korpswedstrijd in de Noord bij Sint-Maartensdijk. De vangst was matig door de noordoos tenwind. De uitslag was: 1 Hans Poot 225; 2 Peter Poot 140. 3 A. Hengstmengel 125; 4 R. Vermaas 125; 5 Ph. Bout 100; 6 Ad Polder man 50; 7 Th. Hengstmengel 25; 8 J. Hartog 25 punten. De volgende wedstrijd is op zaterdag 10 mei om 16.00 uur. mfJ* v»»*« mim/ De jubilerende PZC-bezorger ltweede van links) met naast zich geheel links) burgemeester H. Boer, J. C. Schout geheel rechts) en PZC-directeur W. F. de Pagter. HANSWEERT - Uitgerekend op de dag dat hij zijn veertigjarig jubileum als bezorger van de PZC vierde, had de bijna 70-jarige Sjef Aertsen vergeten een krant te bezorgen. En het pijnlijke was dat de abonnee daarover kwam klagen juist op het moment dat een delegatie van de PZC en burgemeester H. Boer van Reimerswaal bij de jubilerende bezorger op de koffie waren om hem geluk te wensen. Maar gelukkig had Aertsen nog een krant over, zodat het verzuim gemakkelijk kon worden hersteld. Sjef Aertsen vertelde zijn gasten dat hij de nacht voor zijn jubileum niet veel heeft kunnen slapen. Al die veertig jaren gingen door zijn hoofd. Toch was hij weer op tijd uit bed; zoals altijd zonder gewekt te worden door een wekker. Namens de directie van de PZC zei W. F. de Pagter dat er over 'Sjefke', zoals hij in het bedrijf wordt genoemd, nooit klachten waren, behalve naar aanleiding van die ene krant donderdag. Hij overhan digde de krantenbezorger een enveloppe met inhoud. Burgemeester Boer haakte ook in op de niet-bezorgde krant. Hij vertelde ongedurig te worden als de krant lang op zich laat wachten. De eerste burger van Reimerswaal prees de plichtsgetrouwheid van Aertsen. Boer ziet de krantenbezorger wel eens in Hansweert: „Ik zie u meer, dan u mij, want u hebt het altijd zo druk". J. C. Schout van de PZC-buitendienst rekende de aanwezigen voor hoeveel kilo papier de jubilerende Hansweertenaar in die veertig jaar heeft rondge sjouwd: 288.000 kilo, goed voor 2,4 miljoen kranten, waarvoor 300 VW-busjes nodig zouden zijn om ze in één keer naar Hansweert te rijden. Sjef Aertsen zei tot slot in zijn dankwoord: „Tjonge, wat word mij toch goed gedaan. Maar het is ook voor mijn zuster Anna, die veel folders heeft ingevouwen voor mij". Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: A. van Doesburg, St.-Philips- land, tel. 01677-2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen, Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): R. P. Kale, Molensingel la, Tholen, tel. 01660-2542; 5 mei: R. H. Padt, Schoolstr. 33, Poortvliet, tel. 01662-2400. Dierenartsen: ZHaamstede: M. K. Buth, tel. 01115- 2254, v. a. zat. 9.00 uur. Tholen: A. Rinses en W. Brons, altijd bellen nr. 01666-2596; kleine huisdie ren weekendspreekuur Kalfdamse- weg 2, Poortvliet op zat. 8.30-9.00 uur en Botermarkt 10, Tholen van 11.00- 12.00 uur. Tandartsdiensten Sch.-Duiveland: A. Broere, Mee- krabstr. 7, Brouwershaven, tel. 01119- 1588. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 17.00-17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-2906, geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur, zondag 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Tholen en Sint-Philipsland: tel. te bereiken 01666-2318. Schouwen-Duiveland: voor dringen de hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 uur) te bereiken via het tel.nr. 01110-4433. GOES - Te vaag, te algemeen en te weinig concrete beleidsuitgangspun ten of prioriteiten, oordeelt de een mansfractie voor PPR en PSP in de Goese raad over het beleidsprogram ma van de nieuwe gemeenteraad, dat is opgesteld voor de periode 1986- 1990. In dit programma is een fors aantal punten opgenomen, waarvan een deel - volgens de samenstellers zelf - 'alleen realiseerbaar is, indien daarvoor de financiële middelen voorhanden zijn". Zodoende moet de opsomming worden gezien als een wensenlijstje. Een prioriteitenstel ling blijft in het programma achter wege en komt „in een later stadium" aan de orde. Overigens geeft de klein linkse fractie het programma het voordeel van de twijfel. D^nieuwe raad, met een college waar in twee PvdA'ers en twee CDA'ers de wethouderszetels innemen, wil een verantwoorde openbare verlichting, meer surveillance door de politie en aanpassing van de regels voor de horeca, wat betreft de sluitingstijden in gebieden met woningen. Voorts moet er regelmatig geld worden gere serveerd voor het fonds 'economische onwikkeling Goes', en zal de vestiging van nieuwe ondernemingen worden gestimuleerd. Over de manier waarop dat laatste moet gebeuren zegt het programma evenwel niets. Voor de komende raadsperiode wordt een onderzoek aangekondigd naar de mogelijkheid om een belastingvrije voet in te stellen voor de onroerend goed belasting. Voorts zullen er plan nen worden ontwikkeld voor de be drijfsterreinen Poel II en Wolphaarts- dijk. Tevens gaat de aandacht uit naar de invulling van het veilingter rein. Daarbij wordt gekeken of een fiets- en voetgangerstunnel onder de spoorlijn te realiseren is. De nieuwe raad zal de aanpassing van de route Deltaweg/Langeweg/Aardebolleweg (Wolphaartsdijk) opnieuw overwegen. Goesenaren kunnen voorts verwach ten dat in sommige straten een maxi mumsnelheid van 30 km per uur wordt ingesteld. THOLEN - Watersportvereniging 'De Kogge' uit Tholen houdt zaterdag en zondag de jaarlijkse openingstocht van het seizoen. Gezien het tij is besloten naar Wolphaartsdijk te va ren. De deelnemers vertrekken vrij dagochtend van 'Het Koggedek'. 's Middags om 16.00 uur wordt geschut bij de Zandkreeksluis, waarna men om 16.30 uur wil afmeren bij de water sportvereniging Wolphaartsdijk. Daar komt men 's avonds bijeen om een evenement uit te werken. De terug tocht wordt zondag op eigen gelegen heid aanvaard. ZIERIKZEE „Er is een schreeu wende behoefte aan scholing. Want ondernemingen hebben de neiging mensen op een te hoog niveau aan te nemen. Gemakzuchtig pikken ze de mensen met de hoogste opleiding. En geen wetgeving kan daar in feite effectief wat aan doen". Dit zei donderdagavond burgemees ter J. C. Th. van der Doef van Vlissin gen, oud-lid van de Tweede Kamer, tijdens een drukbezocht 'politiek café' van de PvdA-streekfederatie Schou wen-Duiveland, Vara en FNV in de Zierikzeese Graanbeurs. Ook de over heden romen overigens vaak de ar beidsmarkt aan de bovenkant af, on derstreepte Van der Doef. In een samenspraak met PvdA-wet- houder S. C. J. B. Loschakof-de Kan ter van Brouwershaven gewaagde Van der Doef van een momenteel verschrikkelijke arbeidsmarkt. Want voor enkele honderdduizenden lang durig werklozen is de kans erg klein dat ze ooit nog in het normale ar beidsproces terecht zullen komen. „Een veel te grote groep jongeren heeft na hun schooltijd nog nooit gewerkt. Financieel zitten ze aan de onderkant en maatschappelijk geeft hun gedrag veel mensen grote zor gen". De Vlissingse burgemeester maakte zich sterk langdurig werklozen en vooral de jongeren onder hen weer uit het slop te halen en nieuwe kansen te geven. Daarbij tekende hij overigens direct aan dat het zeker niet zal lukken weer een zodanig volledige werkgelegenheid te scheppen dat er voor iedere werkloze weer een volle baan te vinden zal zijn. „De werkloos heid met name onder jongeren blijft een grauwe rand rond onze samenle ving. Want ons gewone doe-werk biedt de meeste jongeren geen enkel soelaas meer. Ze zijn intussen ontre geld en apart komen te staan. En daarbij is het dramatisch dat voor de meeste openstaande banen voorna melijk vraag naar de hogere opleidin gen bestaat. Het is dan ook van groot belang het ontstaan van de behoefte aan activiteiten op een lager scho lingsniveau te activeren", betoogde Van der Doef. Het 'politiek café' in Zierikzee trok een honderdtal bezoekers en stond in het teken van de 1 mei-viering, door middel van muziek, zang, declamatie en enkele toespraken. Zo zei de Zierik zeese wethouder Jaap Groen te be twijfelen dat een ramp met een kern centrale alleen in Rusland kan plaats vinden. „Dit gebeurt ver van ons bed, maar is wel degelijk iets om je druk over te maken", aldus Groen. Hij meende dat de brand in de Sovjet centrale een positief gevolg zou kun nen hebben voor Zeeland, als tenmin ste het provinciaal bestuur er aanlei ding in zou vinden om zich met alle kracht te gaan verzetten tegen de bouw van een tweede kerncentrale in Borssele. Voorts stelde Groen: „De voorzitter van het PZEM-bestuur zou de uiterste consequentie moeten trekken en op stappen als hij er niet in slaagt de plannen tegen te houden". Verder noemde hij het een uitstekend idee daadwerkelijk deel te nemen aan een komende zondag, naar streekfedera- tie-voorzitter H. Asma meedeelde, bij de centrale in Borssele te houden protestdemonstratie. Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven nam stelling tegen kritiek van het CNV-Zeeland op de hoogte van de reinigingsrechten op Schouwen-Duiveland. Hij ontkende overigens niet dat deze heffing de hoogste van heel Zeeland is. Niette min gewaagde hij van een al te ge makkelijke en tendensieuze stelling- name van het CNV. „De betrokken CNV-bestuurder is daarmee op het slechte pad. Want het is zeker niet zo simpel als het CNV aangeeft", aldus Slabbekoorn. Wat de burger in de Ganzestad direct in de portemonnee kan schelen, is het voorstel om een zogenaamd sociaal noodfonds in te stellen. Aan de andere kant belooft de raad echter geen gelijkblijvende belastingen of zelfs verlagingen: het beleidsprogramma stelt dat de gemeentelijke belasting 'alleen in uiterste noodzaak' zullen worden verhoogd. De huidige raad wil zich, blijkens het beleidsprogramma, sterk maken voor het tweede-kans-onderwijs. De raad wil voor de gemeente als werkgever een sociale opstelling. Zo dienen er gehandicapten te worden aangeno men en moeten er meer mogelijkhe den voor deeltijdarbeid komen. Jon geren dienen een 32-urige werkweek aangeboden te krijgen. Voorts noemt het programma onder meer het uitvoeren van de milieunota, aandacht voor het cultuurbeleid en extra aandacht voor renovatie of uit breiding van de sportaccommodaties in de wijken en dorpen. BORSSELE Een automobilist is donderdagmorgen doorgereden na een ongeluk in Borssele te hebben veroorzaakt. De bestuurder verleende omstreeks halfacht op de kruising Oostsingel- Ooststraat geen voorrang aan een van rechts naderend busje bestuurd door G. N. en deukte de linkerflank van diens voertuig in. Ook de linkerkop lamp en wielen van de auto werden ernstig beschadigd. Met achterlating van slechts een blauw verfspoor en glasscherven ver dween de schuldige in zijn auto van Japanse makelij. Behalve de dader zoekt de rijkspolitie van Borssele ook naar eventuele getuigen van het onge luk. GOES In de strijd om de distriJ titel zaalvoetbal heeft Parbo uit Gcf gisteravond in eigen huis tegen Bil ga Melati een forse nederlaag moei incasseren. De Brabanders wonn met 5-1. j In de eerste periode kon Parbo f kampioen van Brabant nog goed t benen. Rust: 1-2. Na de pauze krtl Parbo enkele goede moeglijkhedenl 2-2, maar de paal stond een doelpi| in de weg. Bovendien miste RorrS van Aerde nog een penalty. Bur! Melati bleef zodoende overeind en lil in het laatste kwartier uit naar e" royale 5-1-overwinning. Voor P [et scoorde Romeo van Aerde. Bij Bur.fl Melati waren de doelpuntenmaker André van de Ley (2x), Frans Bouir.jf (2x) en Peter Eiff. et De return is maandag 5 mei in phen. Het duel begint om 21.00 u® ich an üi GOES - Het competitieseizoen 19^ 86 van de Bevelandse biljartcombirl— tie bejaarden wordt woensdag sloten. Dat gebeurt in de Erasmusïjt te Goes. Om 13.30 uur begint Ir eindwedstrijd tussen C. Drijdijk 3 Ovezande en P. Huyskens uit Goj De burgemeesters van de vier Zuidb velandse gemeenten zullen om 15 u. gezamenlijk de erebekers uitreikt drie voor de teams, zeven voor persoonlijke kampioenschappen - twee wisselbekers. Stille kring Enkele person! uit de vredesbeweging houden zat! dag een stille kring voor het stadh;.^ van Goes. Na afloop van de kring, c duurt van 11.00 tot 11.30 uur, kunn« belangstellenden van gedachten vii,l selen met de vredesactivisten. Plattelandsvrouwen - De N derlandse Bond van Plattelandsvrc wen in Goes houdt maandag intij Prins van Oranje een ledenmidck J Op het programma staat een lezi.-^ van mevrouw De Rooy over vo ^j cultuur en religie in Japan. Zij iv\ daarbij een aantal Japanse voorwf. pen laten zien. De bijeenkomst begt J om 13.30 uur. Toertochten - De wielertoerclt Toreador in Goes houdt zondag c, jaarlijkse toertochten. De keus is u drie afstanden: 25, 50 of 80 km. I.- deelnemers kunnen de tochten in gen tempo rijden. De inschrijving tussen 9 en 12 uur in café Toreadi', aan de Westwal. Bij slecht weer wc den de tochten een week uitgeste! HEINKENSZAND De fanfare ene drumband van de muziekverenigi: Euterpe houden zaterdagavond ec onderling solistenconcours in hi clubhuis aan de Dorpsstraat 26 Heinkenszand. Ruim achttien jonge: en oudere tamboers en muzikant! van Euterpe zullen individueel hc' muzikale krachten meten op de ingi. studeerde muziekstukjes om een wi selbeker of een medaille te verovere: De jury wordt geleid door de heer Overbeeke en de muzikale begelt ding wordt verzorgd door de pianis: mevrouw L. Stokman-de Graaf, muziekavond begint om zeven uur Bevrijdingsconcert - De oranj vereniging Kapelle-Biezelinge hi voor maandagavond 5 mei in de he dingsconcert georganiseerd. Daara; werken mee de fanfare Ons Genoeg! onder leiding van Anton Kempe, m: JH onder meer werken van Clarke, Spa* ke en Waignein, en het Zeeuws Mi nenkoor onder leiding van Han Beei man, met werken van Injalof, Orellie Pigarelli. Niek Stringa bespeelt hi orgel. Het concert begint om 20 ui Collecte - De collecte voor de Ni derlandse Hartstichting heeft Schore 407,55 opgebracht. Verkoping - Op het parkeerterre: van de sporthal in Kapelle werd ei rommelmarkt gehouden ten bate vi de zes jeugdverenigingen. De belans stelling was groot: de opbrengst w?* netto 8.200,- Inzameling - Vrijdagavond en terdagmorgen haalt het tamboers- e; pijperskorps in Kapelle-Biezelini weer oud papier op ten bate van hf instrumenten- en uniformenfoni Men begint vrijdagavond in Kapel! zaterdagmorgen is Biezelinge aan beurt. Kerkdienst - In de gereformeerd kerk van Kapelle wordt zondag ee interkerkelijke dienst gehoudecj Voorganger is ds G. J. de Jager ui Kruiningen. Het ouderenkoor 'Zinge is leven' onder leiding van mevrouw I Zuidwegt-Schouwenaar verleent me zikale medewerking. De dienst begir om 10.00 uur SCHARENDIJKE - De nieuwe PvdA-wethou- der in de gemeente Mid- denschouwen, W. G. Renden, heeft een lich tere portefeuille dan zijn CDA-voorganger I. C. Padmos. Rendens aandachtsgebieden be staan uit onderwijs, welzijn, openbare werken en volksgezond heid. De herkozen wethouder L. C. Hart (VVD) heeft ongeveer dezelfde taken als in de afgelopen raad speriode. Hij kreeg dins dagavond tijdens de in stallatie van de raad personeelszaken als nieuwe taak erbij. Voor de rest blijft Hart zich bezig houden met finan ciën, recreatie, sport en middenstandszaken. De burgemeester van Middenschouwen, V den Boer, heeft nu i zijn takenpakket woo: ruimtezaken, landbou' en volkshuisvesting, di tijdens de vorige raa nog bij oud-wethoude Padmos behoorde: Verder draagt Boer zoJ voor ruimtelijke ordi- ning, sociale zaken, tt lieu, politie en brani- weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 30