Fietscrossclub in Axel hield jeugdwedstrijden Opbrengst van Geuzenfeesten in Biervliet voor Nepalactie J. F. van Denderen: Afscheid zo lang mogelijk uitstellen AFSCHEID MIDDELBURGSE RAADSLEDEN Raad van State: Oostburg mocht ventvergunning niet weigeren EHBO-diploma's voor leerlingen school IJzendijke Fietsster gewond Personenauto's zwaar beschadigd GEMEENTESECRETARIS HULST VERTREKT Smartlappenfestival op koninginnedag in Sas van Gent Socialist RAD VAN A VONTUUR OP MARKPLEIN Telmachine Woningbouw DINSDAG 29 APRIL 1986 Rutten: veel zorgen gehad om de mens Henk Gillissen MIDDELBURG - „Ik heb veel zorgen gehad over de mens Henk Gillissen en ik vrees dat ik die zorgen niet ogenblikkelijk verlies". Burgemeester mr C. G. J. Rutten van Middelburg was maandagmiddag, in de laatste vergadering van de 'oude' raad, niet de enige, die herinnerde aan de lege stoel van PvdA-wethouder van openbare werken, verkeer en welzijnsaccommo- daties H. Gillissen, die -na ruim 23 jaar- uit het gemeentebestuur verdwijnt na een conflict binnen de PvdA. „Henk Gillissen wilde geen afscheid hier en nu", zei Rutten, doelend op de 'afwezigheid met kennisgeving' van de gemeentebestuurder, één van de zeven vertrekkende raadsleden. Hij bekende de verwikkelingen bin nen de PvdA „met veel zorg" te hebben gevolgd. „Het is droevig te moeten ervaren datje slechts machte- SAS VAN GENT Op Koninginne dag wordt in Sas van Gent voor de tweede keer het smartlappenfestival gehouden. Het 'reizende' gezelschap begint dan woensdagmiddag om één uur aan de rondgang door Sas van Gent. I)e stoet bestaat uit 30 mensen, die bij mooi weer voornamelijk op terrassen van café's, restaurants en bars een voorstelling geven. Het op treden bestaat uit tien 'acts', waaron der levensliederen van de Vlaamse koning der smartlappen Eddy Wally en Gert Timmerman. Organisator Fred Aaldijk: „De crea ties van de artiesten worden zo goed mogelijk nagebootst. Alles gebeurt 'live - play-back kennen we niet - met diverse orkesten voor de begeleiding. Het moet een jaarlijks terugkerend festival worden." Het gelegenheidsorkest onder leiding van saxofonist Roger Neyt en het vrouwenorkest 'Sasse kadees' begelei den de diverse 'artiesten'. Dit jaar komt de oud-Sassenaar Freddie Ter Hoor van het theater 'Vreemd' uit Eindhoven speciaal naar het smart lappenfestival. Het einde van het festival wordt ver wacht om zes uur 's avonds; niet voor iedereen echter, want enkele leden van de groep zullen later op de avond nog verschillende voorstellingen ge ven. ZANDSTRAAT - 'De Straete' in Zandstraat heeft een uitgebreid feest programma voor Koninginnedag sa mengesteld. De feestelijkheden begin nen 's morgens om tien uur met een playbackshow in 'De Straete', gepre senteerd door Boudewijn 'Huisman'. Om 13.00 uur beginnen de kinderspe len op het grasveld bij 'De Straete'Er kan vanaf 12.45 uur worden ingeschre ven. Bij slecht weer worden de spelen gehouden in het schoolgebouw. Om 14.00 uur is eralweer bij 'De Straete' gaaibollen. Op datzelfde tijdstip be gint de voetbalwedstrijd tussen de Motorclub en inwoners van de Zand straat. Plaats van handeling: achter de kerk. Om 20.00 uur tenslotte begint het koninginnebal met muziek van 'The Music Makers'. Daaraan vooraf verzorgen de Arno's nog een muzikale rondwandeling. NIEUW-NAMEN De activiteiten op koninginnedag in Nieuw-Namen be ginnen 's morgens om 9.30 uur. De kinderen van de basisschool (groep 1 tot en met groep 6) brengen dan een bezoek aan de kinderboerderij van 'De Sterre' in Clinge. Op datzelfde tijdstip maken de kinderen van groep 7 en 8 onder leiding van een gids een wandeling langs de forten op de dij ken rond Nieuw-Namen. Om 13.30 uur kunnen de kinderen tot en met groep 6 deelnemen aan de traditionele spe len op het sportveld, terwijl er voor de oudere kinderen een tletsenrally over 20 km wordt gehouden. De rally ver trekt vanaf café Picavet waar om 16.00 uur ook de prijsuitreiking is. Tenslotte maakt de fanfare 'De Schel- dezonen' om 20.00 uur een muzikale rondgang door het dorp. (Van onze Haagse redacteur DEN HAAG Het college van b en w van Oostburg mocht in 1984 aan P. F. van Hulle uit Heikant geen ventvergunning voor ijs en diepvriesprodukten weigeren. Het besluit getuigt van onbehoorlijk bestuur, zo blijkt uit een uitspraak van de Raad van State. De heer Van Hulle had bij de Raad van State een AROB-be- roep aangetekend. De afdeling rechtspraak heeft hem nu in het gelijk gesteld en de beslissing van b en w vernietigd. Uit de uitspraak blijkt dat Van Hulle de ventvergunning aan vankelijk aanvroeg voor de hele gemeente Oostburg; later be perkte hij haar tot de kernen Oostburg en Waterlandkerkje. Burgemeester en wethouders, zo vindt de Raad van State, had den moeten onderzoeken in hoe verre de activiteiten van de Hei kantenaar de gevestigde winkels zouden aantasten. De noodzake lijke zorgvuldigheid is niet be tracht. In Oostburg zijn er vijf winkels die dezelfde artikelen als Van Hulle verjiopen. In Waterland kerkje, waarvoor evenals voor Oostburg al twee ventvergun ningen in de betrokken branche zijn verleend, zou er best nog een derde bijkunnen. aangezien daar géén gevestigde winkels zijn die ijs en diepvriesprodukten verko pen, aldus de uitspraak. loos kon toezien hoe relaties, waarop je geen invloed kon en mocht uitoefe nen, slecht waren of verslechterden." Rutten vindt het .opmerkelijk' dat de kiezer niet of nauwelijks reageert op plaatselijke ontwikkelingen „en dat de landelijke politiek van veel grotere electorale invloed is dan wij steeds meenden". Over Gillissen zei hij nog, 'groot res pect' te hebben voor de manier, waar op hij „volledig en waardig" tot de laatste dag heeft gefunctioneerd. „In overleg met hem heb ik op een bijzon dere wijze de dank en het respect van het gemeentebestuur tot uitdrukking gebracht", aldus de burgemeester. Ook het CDA-raadslid A. P. van Mou- rik, dat als 'waarnemend-nestor' ze ven collega's toesprak bij hun af scheid, stelde vast dat de 'interne moeilijkheden' binnen b en w en PvdA hun stempel hadden gedrukt op de voorbije raadsperiode. „Ik wil hierover geen verhandeling houden, maar er wel mee aangeven, dat dit de teneur van deze vergadering bepaalt. Ik had mij die anders kunnen voor stellen". Gillissen omschreef hij als „een socia list in hart en nieren". „Hij heeft politiek bedreven als geen ander, fel en onverzettelijk. Hij kon dan uit de hoek komen met 'feiten' en liet zich niet gauw overtuigen van zijn onge lijk. Toch heeft hij in die jaren dat hij raadslid, fractievoorzitter en wethou der was veel voor Middelburg kunnen betekenen; met name sport en perso neelsbeleid hadden zijn aandacht". Volgens Van Mourik was de ex-wet- houder „niet altijd tactisch in zijn optreden, dat lag niet zo in zijn aard" maar wél „bewogen met zijn mede mens in nood". „Daarin heb ik hem leren waarderen en respecteren. Hij was er nooit op uit om er zelf beter van te worden en heeft zich jarenlang voor de partij, die hij diende en de Middel burgse gemeenschap ingezet. Dan is het triest dat het hem juist treft, dat hij op deze wijze afscheid moet ne men". Anderzijds, zo zei de CDA'er: „Poli tiek is een keihard bedrijf. Je moet daar steeds weer afstand nemen van jezelf. Het is een dienende taak. Ik ben ervan overtuigd dat wethouder Gillissen dit zelf ook zo gezien heeft. Hij heeft willen dienen, maar wel op de weg, zoals hij zag dat hij gaan moest, daarin was hij onverzette lijk". Fractievoorzitter mr D. F. Vos van de VVD, maandagmiddag spreekbuis van zes vertrekkende collega's, roerde de wethouderskwestie alleen zijde lings aan: „met een schuin oog op die ene stoel naast de secretaris, waar iemand anders had moeten zitten, die ook afscheid neemt vandaag. Ook een raadslid". Over zijn ex-collega F. Ver duin van de PvdA, die 'sneuvelde' in de nasleep van het conflict: „Hij had nooit vermoed dat het zo zou eindigen en heeft dat ook bepaald niet ver diend". Raadsnestor A.C. Pijnenburg gaat volgens Vos de geschiedenis in „als de man naar wie een unieke (dat hoop ik tenminste) commissie is ge noemd", de zogenaamde 'commissie Pijnenburg', die de moeilijkheden tus sen Gillissen en zijn collega Schoen makers onderzocht. „Als ik echter de berichten in de pers over de nieuwe raadsperiode zie, is zijn rapport ken nelijk al in de archieven bijgezet". AXEL - De Eertse Zeeuwse Fiets- crossvereniging Axel hield zaterdag in samenwerking met de Belgische LicfhebbersFietscrossbond een wed strijd, die vooral in de categorie van de 13-jarigen een spannend verloop kende. Peter Tresonie uit Sluiskil wist met gering verschil zijn beide rivalen Erwin Serfatie en Kini Da- thijn te verslaan. Ook het gevecht bij de vijf-jarigen verliep aantrekkelijk. Hier plaatste Jurgen de Maat zich als eerste voor Danny Birger en Bick Coen. Arjan de Mey blijkt nog niet over de vorm van vorig seizoen te beschikken, want de Westdorpenaar moest bij de 12 jarigen genoegen nemen met een derde plaats. Geoffry van Damme en Derk- Jan Franse bleken te sterk voor hem, iets wat vorig seizoen zelden voor kwam. Zijn zus Judith vergaat het heel wat beter, want na Sluis was ze ook nu in Axel alle B-crossers te snel af en liet de sterke Inge Heyvaert achter zich. Veerle Dick wist zich als derde te klasseren. Uitslagen jongens 5 jaar: 1 Jurgen de Maat; 2 Danny Birger; 3 Bick Coen. 6 jaar: 1 Joost van Meerhage; 2 Danny de Caluwe; 3 Marco Dathijn. 7 jaar: 1 Wim van Hifte; 2 Ludovic Slagmulder; 3 Wesly de Schijndel. 8 jaar: Hycky de Smet; 2 Bart van Hifte; 3 Daniël van Houte. 10 jaar: 1 Louk de Rijk; 2 Danny Schout; 3 Eddy Coessens. 11 jaar: 1 Dimitri Duitshaven; 2 Jimmy Vermeire; 3 Dennis de Martelaere. 12 jaar: 1 Geoffry van Dam me; 2 Derk-Jan Franke; 3 Arjan de Mey. 13 jaar: 1 peter Tresonie; 2 Erwin Serfatie; 3 Rlny Dathijn. 14 jaar: 1 Tom Steels; 2 Patrick Dierinkx; 3 PietBogaert. 15 jaar: 1 Larry Crombach; 2 Erwin Schrijvers; 3 Bart de Bliek. 16 jaar en ouder: 1 Erick Fijnhout; 2 Wim de Coene; 3 Cris Verkouteren Meis jes A: 1 An de Kok; 2 Sendy de Pannema ker; 3 Heddy Geluk. Meisjes B: 1 Judith de Mey; 2 Inge Heyvaert; 3 Veerle Dick. Meis jes C: 1 Els Logé; 2 Celly de Cok; 3 Mariska Verplanke. Meisjes D: 1 Sindy Dirikx; 2 Ilse Heyvaert; 3 Marijke Tresonie. Meisjes E: 1 Linda de Bruickere; 2 Barbara de Ruiter; 3 Tania Westeind. Meisjes F: 1 Pascaline van Cleemput; 2 Apja Le Grande; 3 Trees Sack. IJZENDIJKE In de rooms-katho- lieke basisschool Molenbolwerk in IJzendijke zijn maandagavond aan veertienlcerlingen uit groep acht (klas zes) jeugd-EHBO-diploma's uit gereikt. Dat gebeurde in aanwezig heid van ouders en vertegenwoordi gers van de EHBO IJzendijke. De geslaagden kregen hun diploma van oudercommissievoorzitter Rudie van Limmen. Zij lieten bovendien in de praktijk zien, wat ze de afgelopen zes maanden hebben geleerd. Ver- schillende'Lotus'-slachtoffers verleen den medewerking aan deEHBO-de- monstratie. De jeugd-EHBO-cursus werd gege vendoor de heren R. Pollet en A. Poppe van de EHBOIJzendijke. De cursus werd afgesloten met een exa men,dat bestond uit een mondeling- en een praktijkgedeelte. HULST Bij een botsing op de kruising van de Rooseveltweg met de Zoutestraat in Hulst is maandagmid dag de fietsster mevrouw S. B. uit Hulst gewond geraakt aan haar rech terbeen. Zij werd per ambulance overgebracht naar het Sint-Liduina- ziekenhuis in Hulst. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw B. vanaf de Rooseveltweg de Zoute straat inreed. Zij nam de bocht te ruim en botste tegen een auto, be stuurd door mevrouw J. F. uit Hulst, die uit tegenovergestelde richting de Zoutestraat inreed. De automobiliste liep een shock op. De flets werd vernield en de auto licht beschadigd. PHILIPPINE Bij een aanrijding op de Mosselbank tePhilippine zondag avond omstreeks tien uur zijn twee personenauto's zwaar beschadigd. Mevrouw M. V. C. van H. uit Philippi ne botste met haar auto tegen de achterzijde van de langs de straat geparkerde auto van M. J. L. D. uit Goes. BIERVLIET De Geuzenfeesten op donderdag 8 mei (hemelvaartsdag) in Biervliet staan dit jaar in het teken van de actie 'Zeeland helpt Nepal'. Tijdens de Geuzenmarkt worden wa fels verkocht ten bate van Nepal. Ook is op het Marktplein een rad van avontuur aanwezig. Er worden in to taal tweehonderd taarten verloot. De opbrengst komt geheel ten goede aan de Nepal-actie. Het thema van de oecumenische dienst in de Neder lands hervormde kerk 'ontwikke lingssamenwerking' sluit aan op de actie. In het Nederlands hervormd kerkcen trum Het Trefpunt zal een tentoon stelling over Nepal te bezichtigen zijn. Aan de actie 'Biervliet helpt Nepal' wordt meegewerkt door de roomska- tholieke en Nederlands hervormde kerk, de werkgroep Kerk en Samenle ving, het Geuzencomité, Unicef Zeeuwsch-Vlaanderen, de Nederlands hervormde vrouwenvereniging, de openbare en rooms-katholieke basis school, de redactie van het dorpsblad. Het Trefpunt en een aantal individue le personen. Het programma van de Geuzenfees ten begint om 9.00 uur traditiege trouw met de reveille door drumband leden vanaf de toren van de Neder lands hervormde kerk. Om 9.30 uur volgt in de Nederlands hervormde kerk een oecumenische dienst, met ds W. A. G. Meeuse en pastoor A. de Nijs van Biervliet als voorgangers. In het Nederlands hervormd kerkcentrum Het Trefpunt wordt om 10.30 uur het officiële startsein gegeven van de hulpactie voor Nepal. Aansluitend vindt om 11.00 uur in het voormalig gemeentehuis aan de Markt de ope ning plaats van een kunsttentoonstel ling. Cees Jansen uit Terneuzen toont olieverfschilderijen, Hetty Kok uit Oostburg keramiek, poppen en koper werk. De trimkoers ontbreekt dit jaar niet op het programma. Om 13.00 uur wordt in de Weststraat het startschot gelost. Voor de playback-soundmixwed- strijd, die vanaf 13.00 uur wordt ge houden in de grote Geuzentent aan de Braakmanlaan, hebben zich een 35 groepen en solisten aangemeld. Van wie de meesten afkomstig zijn buiten Biervliet. De organisatie van dit pro gramma-onderdeel is in handen van Radio Nightingale. Op het Biervlietse Marktplein staan op hemelvaartsdag verschillende kraampjes. Ook zijn er enkele kermi sattracties aanwezig. De gitarist-zan ger Peter de Krijger treedt 's middags enkele keren op. Het middagprogram ma wordt om 17.00 uur afgesloten met een touwtrekwedstrijd voor Biervliet se teams, 's Avonds volgt in de feest tent nog een groot Geuzenbal met muzikale medewerking van het vijf mansorkest van Nico Silvester. Vrijdag 9 mei om 20.30 uur treedt in de feesttent Avro's Toppop op. Ook wordt die dag een sponsorloop gehou den voor kinderen van de basisschool, waarvan de opbrengst is bestemd voor Nepal. De start is om 10.00 uur bij de openbare basisschool. Gemeentesecretaris J. F. van Denderen van Hulst: 'Partir c'est mourir un peu'. HULST - „Werken was mijn hobby en als je dan een punt achter je loopbaan moet zetten, dan is het Franse gezegde 'Partir c'est mourir un peu' erg toepasselijk. Scheiden is een beetje doodgaan. Wel, dood gaan en scheiden zijn dingen die je als mens zo lang mogelijk moet uitstellen. Daarom zijn afscheids recepties en feesten aan mij niet besteed". Gemeentesecretaris J. F. van Denderen (64) van Hulst gaat na zo'n 38 jaar het ambtelijk appa raat van de Reynaertstad bestierd te hebben, op 1 juni met pensioen. Eerder deze week nam Van Dende ren afscheid van de Hulster wo ningbouwvereniging, waarvan hij sinds het eind van de jaren '60 directeur was. Van Denderen zag het levenslicht aan de oevers van de Westerschel- de, in Kruispolderhaven. Na zijn middelbare schooltijd solliciteerde hij, terwijl de inkt op zijn diploma nog nat was, naar een functie bij de toenmalige Amsterdamse Bank in Hulst. „Ik werd meteen aangeno men. Het bankwezen floreerde in die tijd, 1939, ook al in Hulst, maar in die twee jaar dat ik er werkte liep alles, mede door de oorlog, snel terug. De grens werd gesloten en de Belgen bleven weg. Het enige wat we op de bank nog konden doen was kaarten en dat zag ik eerlijk gezegd niet zo zitten", vertelt hij. De bankemplye werd ambtenaar in de toenmalige gemeente Hontenis- se. „Ik kwam terecht op de afdeling financiën en ben daar 3 jaar geble ven. Weetje, het was een bijzondere tijd, die oorlogsjaren. De burge meesters hadden het echt moeilijk, maar ook de ambtenaren. Ik zie ze nog zitten achter die typemachine, waarop de raadsverslagen werden uitgetikt. Elf ragfijne stukjes papier met daartussen nog dunner carbon papier. Copieermachines waren er toen nog niet". In het laatste oorlogsjaar verkaste Van Denderen naar het inmiddels bevrijde Vlissingen. „Ik ging daar ook op gemeentefmanciën werken. Walcheren stond indertijd nog ge heel onder water en een paar keer in de week moest ik op en neer naar Middelburg waar ik studeerde voor het diploma gemeentefmanciën. Vlissingen was echter ook niet alles en toen ik vernam dat mijn voor ganger, de heer Adriaansen, was overleden en de gemeente Hulst op zoek was naar een nieuwe gemeen- tesecretatis dacht ik: Vooruit laat ik eens een gooi doen. Ik werd nog aangenomen ook. Dat was in juni '48. Twee maanden later trad ik in dienst", vertelt de scheidende ge meentesecretaris. Pen en potlood waren de voornaam ste attributen op de Hulster ge meentesecretarie in die jaren. „Er was niet eens een telmachine", ver volgt Van Denderen, „en toen ik burgemeester Truffino vroeg om er eentje aan te schaffen zei hij: „Van Denderen, ik zie er het nut niet van in, maar ga je gang". Wel, dat was de eerste stap in de richting van de moderne tijd". Het ambtenarenbestand onder Van Denderen groeide sinds het begin van de jaren vijftig tot nu uit van zo'n 15 tot 150 mensen. Naarmate de gemeente Hulst groeide, zeker na de gemeentelijke herindeling in 1970, nam het werk van de gemeen telijke diensten sterk toe. „Dertig jaar geleden deed ik zoveel mogelijk zelf, maar tegenwoordig kun je als gemeentesecretaris ook niet meer alles aan. Het is nu beter om van wat er zich op de verschillende afdelingen speelt, iets te weten. Ver der moetje als secretaris veel uitbe steden aan de chefs van de afdelin gen. Tja, er is in de loop der tijd erg veel veranderd", aldus de chef der afdelingschefs. Een ding groeide echter niet mee met het personeels bestand in Hulst. Eén zaak bleef, in de 38 jaar dat Van Denderen de scepter zwaaide, on veranderd en dat was de huisves ting van de gemeentelijke diensten. „Onze huisvesting is altijd wat stief moederlijk behandeld", benadrukt Van Denderen. „We hadden veel te besteden, maar dit kon niet gere geld worden. Was het geen gemeen telijk qrondbedrijf of een riolerings project, er was altijd wel iets dat voorrang kreeg. Voor de vijftigers onder het personeel heb ik wat de huisvesting betreft slechte voor spellingen. Zij zullen een eventuele nieuwbouw niet meemaken. Eigen lijk zijn we ook te lang bezig ge-4 weest met lapwerk en dat zet toch echt geen zoden aan de dijk". De werklustige gemeentesecretaris kreeg er in zijn jonge jaren nog een karwei bij, namelijk de uitvoering van het gemeentelijk woningbouw beleid. Van Denderen: „Er was in 1917 wel een Hulster Woningbouw vereniging opgericht, maar die flo reerde niet zo. Na de oorlog sloeg de gemeente zelf aan het bouwen en mij werd gevraagd of ik het papier werk wilde doen. Het was in die tijd nog erg eenvoudig. De gemeente beheerde zo'n vijftig huisjes en Piet Boon haalde gewoontegetrouw elke zaterdag de huur op. Een kleine vijf gulden was dat toen, herinner ik me nog. In 1967 ontving de gemeente een schrijven van het ministerie waarin gesteld werd dat gemeenten het bouwen en verhuren van wonin gen beter konden overlaten aan woningbouwverenigingen. De 400 woningen die toen beheerd werden door de gemeente werden overge dragen aan de Hulster woning bouwvereniging en ik ging mee", legt hij uit. Enthousiast is Van Denderen, on danks zijn 64 jaren, over het compu tertijdperk. „In het begin liep ik met een boogje rond computers en beeldschermen heen, maar ja, als je over pakweg zo'n vijf jaar niet met zo'n ding overweg kan, dan lig je er volkomen uit. Ik heb momenteel thuis een computercursus liggen en als ik straks beschik over veel vrije tijd, dan ga ik daar op mijn gemak eens aan beginnen. Als het me aanstaat, dan koop ik alsnog zo'n ding", klinkt het. Ook denkt hij er wel eens over om zijn memoires te schrijven. „Maar ja", verzicht hij, „een mens is altijd bezield van goede voornemens. Wat er van komt weet ik niet, maar ik zal er wel voor zorgen dat ik thuis de stofzui gergeluiden zal ontlopen na mijn pensionering". Van Denderen neemt vrijdag 30 mei afscheid van het gemeenteper- soneel. Een dag eerder neemt de gemeentesecretaris afscheid van het gemeentebestuur van de Rey naertstad. Bewoners uit de Jacoba van Beierenstraat en omgeving in Biervliet trainen grondig voor de touivtrekivedstrijden tijdens de Geuzenfeesten op hemelvaartsdag. NIEUW-NAMEN In café Picavet werd een bejaardenschieting gehou den waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel K. Vervaet Kieldrecht; eerste zij vogel D. de Beul Hulst; tweede zfjvogel A. Roels Graauw; grootste aantal kleine vogels (4) A. Cap Kieldrecht. HULST In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 28 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. v. d. Branden Sint- Jansteen; eerste zijvogel R. Wilking Hulst; tweede zijvogel W. Blommaert Hulst; groot ste aantal kleine vogels (6) G. Ruijmbeke De Klinge. KOEWACHT Schutterssociëteit Thuis Weg hield een schieting waar aan 44 schutters deelnamen in café P. de Vlieger in Koewacht. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel E. Janssens Moerbeke; tweede zijvogel me vrouw Van Meelen Kloosterzande; grootste aantal kleine vogels (4i P de Bot Heikant en L. de Groene Sint-Jansteen. GRAAUW Schutterssociëteit De Friezen in Graauw hield een staande wipschieting waaraan 40 schutters deelnamen. Uitslag: eerste zijvogel T. Arend Gilze- Rijen; tweede hoge vogel B. Herman Zuid- dorpe; eerste zijvogel H. Gijsel Sint-Jan- steen; tweede zijvogel A. Goethals Gilze- Rijen; derde zijvogel H. Plasschaert Zuid- dorpe; vierde zijvogel E. Jonkheim Kloos terzande. Uitslag kleppensehieting: J. Ste vens Kemzeke (4); T. Tieleman (4) Klooster zande en A. Asselman Graauw |4). KOEWACHT Schutterssociëteit Thuis Weg in Koewacht hield een schieting in café P. de Vlieger waar aan 40 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel G. Verstraeten Koe wacht; eerste zijvogel F Martens Koe wacht; tweede zijvogel R Buijs Koewacht; grootste aantal kleine vogels (3) A. van Overloop Koewacht. HULST Schutterssociëteit OZO hield een schieting in de kantine van de OZO-velden in Hulst waaraan 45 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J Leeraert Sint-Jan steen: eerste zijvogel F van Swaal Hulst; tweede zijvogel J de Waal Koewacht; grootste aantal kleine vogels (6i mevrouw De Gucht en mevrouw De Waal beiden uit Kloosterzande. KAPELLEBURG Schutterssocië teit Stuijvenberg hield een schieting in café Fabie in Kapellebrug waaraan 63 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel en tweede hoge vogel R. de Breuk Sint-Pauwels; eerste zijvogel L. Ketels Sint-Pauwels; tweede zijvogel en derde zijvogel L. Kuit Kemzeke: vierde zijvogel C. Frankaert Kapellebrug; grootste aantal kleine vogels (5) B. van Pufjvelde De Klinge. SINT-JANSTEEN De R.-K. Bond voor Ouderen in Sint-Jansteen hield een bejaardenschieting waaraan 37 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. v. d. Branden Sint- Jansteen; eerste zijvogel R. Ongenae Koe wacht; tweede zij vogel F. Reunis Sint- Jansteen; grootste aantal kleine vogels (6) F. Reunis Sint-Jansteen. HULST In café De Kroon in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 22 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel R. de Sterke Zelzate; tweede zijvogel A. van Dijke Vogelwaarde; grootste aantal kleine vogel (6) O. de Moor Hulst. ZUIDDORPE In café De Herberg in Zuiddorpe hield schutterssociëteit Willem Teil een schieting waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel H. d'Hondt Zuiddorpe; eerste zijvogel J. van Dam Moerbeke; twee de zijvogel mevrouw d'Hondt Zuiddorpe: grootste aantal kleine vogels (6) mevrouw Bil Terneuzen, O. de Jager Westdorpe en R d'Hondt Zuiddorpe. SINT-JANSTEEN In café Het Cen trum in Sint-Jansteen werd een schie ting gehouden waaraan 30 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel R Wilking Hulst: eerste zijvogel A de Waal Kloosterzande. tweede zijvogel E. de Bakker Sint-Jansteen; twee de hoge vogel A de Waal Kloosterzande. grootste aantal kleine vogels (5) R. Verscho ten Hulst. AARDENBURG Schutterssocië teit Sint-Sebastiaan in Aardenburg hield een schieting op de staande wippen. Uitslag: hoge vogel P. Lampaert; eerste zijvogel J. Jansen; tweede zijvogel H. de Rijcke; grootste aantal kleine vogels (6) P van Vooren. Stand kampioenschap: 1 P. de Vriend 7 punten; 2 P. van Vooren 6. Uitslag blokschieting: W. Buzeijn 2 blokken; T Lampaert, J. Cattoor en F. Lampaert ieder een blok. SLUISKIL Karabijnclub Winnetou in Sluiskil hield haar maandelijkse schieting in café Dallinga waaraan 37 schutters deelnamen. Uitslag wip 1: hoge vogel R. Ingels Westdor pe; linker zijvogel A. Froment Sluiskil rechter zijvogel G. Taaijmans Moerbeke extra hoge vogel P. van Hijfte Sluiskil grootste aantal kleine vogels (3) P. van Puijvelde Sluiskil J. Roubain Moerbeke Uitslag wip 2: hoge vogel Lisette de Vos Moerbeke; grootste aantal kleine vogels (6 E. de Geest en M. de Schepper beiden uil Lochristie. De volgende schieting is zater dag 17 mei in het Gildenhuis. KLOOSTERZANDE In café Me- zenhof in Kloosterzande werd een bejaardenschieting gehouden waar aan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. Guijtenaer Klooster zande; eerste zijvogel en tweede zijvogel F de Meijer Ossenisse; grootste aantal kleine vogels (5) P. d'Hondt Kloosterzande KOEWACHT In café De Oude Molen in Koewacht werd een bejaar denschieting gehouden waaraan 33 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel mevrouw Van Meelen Kloosterzande; eerste zijvogel J. van Mee len Kloosterzande; tweede zijvogel A. van de Poele Koewacht; grootste aantal kleine vogels 3L. Ferket Koewacht. TERNEUZEN Schutterssociëteit De Westerschelde in Terneuzen hield een staande wipschieting waaraan 30 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel en tweede hogt vogel D. Donze Terneuzen; eerste zijvoge: L Ducheine Tilburg; tweede zijvogel J Fopma Terneuzen; derde zijvogel J Ver donk 's-Heer Arendskerke; vierde zijvogel S. Michielsen Terneuzen; blokvogel D. Don- ze Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 26