Strandwacht heeft betere apparatuur communicatie nodig a?m, »-sgS De Volvo340 DL. Luxe meteen lange adem. Showband Axel in nieuwe uniformen VERRAS- SINGS- REIS MAESTOURS B EN W OOSTBURG Jubilerende Aero club Axel hield een oud-ledendag Sociale dienst van Hulst betrok oude kleuterschool Automobilist uit Graauw Zware schade bij botsing Terneuzen Snelheidscontrole: 204 bekeuringen Gestolen auto in sloot gevonden CDA Aardenburg kampt met gebrek aan bestuursleden Team Axel sterkste bij touwtrekken in Westdorpe Gemeente Hontenisse frg Gemeente Hontenisse KRUIS ALGEMENE LEDENVERGADERING S,?cPcS|^g 4 PZC/streek 12 VVV Retranchement viert dit seizoen 25-jarig jubileum IJZENDIJKE Programma koninginnedag NIEUWVLIET Programma koninginnedag SINT-JANSTEEN LAMSWAARDE DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT 19 MEI 2E PINKSTERDAG 70,-P-P- gemeente gemeente iedereen leest de krant altijd en overal. betrouwbaar, met een lange levensduur en een hoge inruilwaarde. Leverbaar als 3- en 5- deurs Hatchback of Sedan niet 1.4 of 1.7 liter benzinemotor of met zuinige 1.6 liter diesel. Hij staat klaar voor een comfortabele proefrit. Dat luxe betaalbaar is en ook nog een lang leven heeft, bewijst de Volvo 340 DL. Deze uiterst complete Volvo biedt luxe die u normaal gesproken in duurdere middenklasse auto's aantreft. En dat het alle- Die heeft onder andere een centrale portierve deling extra. Maar bov al is de Volvo 340 DL natuurlijk een echte Volvo. Dus op en top VOLVO DINSDAG 29 APRIL 1986 OOSTBURG De strandwacht van de gemeente Oostburg kan wellicht met ingang van het nieuwe zomersei zoen beschikken over een uitgebreid communicatiesysteem. Het college van burgemeester en wethouders van Oostburg wil 10.000 gulden uittrek ken, zodat de strandbewakingsdienst op korte termijn drie mobilofoons en acht portofoons kan aanschaffen. Oe uitbreiding van het communicatie systeem van de strandwacht is nood zakelijk, omdat men door het toene mend aantal surfers voor de Zeeuws- Vlaamse kust steeds vaker in actie moet komen. De verbinding tussen de strandposten en het reddingsvlet wordt normaal gesproken onderhouden per porto foon. Voor de patrouillediensten vol doet deze apparatuur uitstekend. „Het toenemend aantal surfers", zo schrijven b. en w. in het voorstel, „was er echter de oorzaak van dat onze vletten meermalen actie hebben moe ten ondernemen. Daarbij moest een aantal malen de hulp worden ingeroe pen van de reddingboten van de Ko ninklijke Zuid-Hollandse Maatschap pij tot Redding van Schipbreukelin gen". Overleg tussen gemeente en deze maatschappij heeft uitgewezen dat de boten van de reddingmaat schappij en de strandwacht geen con tact met elkaar kunnen krijgen. Ap paratuur en frequenties zijn namelijk niet gelijk. Dit kan de reddingspogin gen bemoeilijken. Het college stelt daarom voor 10.000 gulden beschik baar te stellen voor de aanschaf van de benodigde apparatuur. Het voor stel van b. en w. om een garantiesubsi- die te verlenen aan het comité Visse- rijdagen Breskens. Deze festiviteiten worden jaarlijks in Breskens gehou den, dit jaar op 9 en 10 augustus. In 1985 kampte het cimité met een ex- HULST - Mr E. N. J. H. de Rechter uit Hulst verrichtte vrijdagmiddag zijn laatste officiële daad als wethouder. Gewapend met een schaar knipte hij een lint door, zodat de toegang werd vrijgemaakt tot het nieuwe onderko men van de gemeentelijke sociale dienst aan de Sportlaan in Hulst. Het semi-permanente gebouw waarin nu een deel van de gemeentelijke diensten is ondergebracht is in een mum van tijd opgeknapt. De voorma lige kleuterschool 'De Blokkendoos', die in augustus 1985 leeg kwam te staan door de integratie van het kleu ter- en lager onderwijs, werd in de afgelopen vorstperiode door gemeen tewerkers opgeknapt. Er werd voor zo'n 50.000 gulden aan het schoolge- bouwtje vertimmerd. „We mogen ons gelukkig prijzen dat er zo snel iets gedaan is aan de huisvestingsproble matiek van de afdeling welzijn", zei wethouder De Rechter. „De situatie in ons gebouw was eigenlijk niet meer te harden. Met zeven mensen in een kamertje, de printer in het archief, geen enkele fatsoenlijke wachtkamer voor de cliënten, laat staan spreekka mers. Nu hebben we een hele stap vooruit gezet". De officiële ingebruikname van het nieuwe onderkomen van de gemeen telijke sociale dienst werd verder bij gewoond door andere leden van het dagelijks bestuur van de gemeente en afdelingshoofden van de secretarie. AXEL - De Eerste Zeeuws-Vlaamse Aero Club, (EZAC) in Axel hield za terdag een oud-ledendag in het kader van het 20-jarig bestaan van de club. In totaal kon voorzitter Wout Dekker zo'n veertig oud-gedienden, afkom- Z W33r2CW0TlCl stig uit alle hoeken van het land, begroeten. Na in het kort de geschiedenis van de vereniging de revue te hebben laten passeren, werd begonnen met de vliegdag. Rob van Riel en instructeur Wout Bakker viel in een vliegtuigtype ASK 21 de eer te beurt de openings- vlucht te maken. Het weer werkte echter niet mee, wat tot gevolg had dat na een half uurtje vliegen dit onderdeel moest worden gestaakt. Nadat men voor een groepsfoto (in het jubileumboek) had geposeerd, moest men noodgedwongen de toestellen in de hangars opbergen en werd het feest voortgezet in het clubhuis. Op 28 en 29 juni wordt een uitgebreid vliegfeest gehouden. TERNEUZEN Bij een ongeluk op het kruispunt Haarmanweg-Ambach- tenstraat in Terneuzen werden zater dagmiddag omstreeks tien over drie twee auto's zwaar beschadigd. Het ongeval gebeurde toen D.L. uit Ter- neuzen bij het inrijden van de Haar manweg verzuimde voorrang de verle nen aan M.K. uit Hulst. Bij het onge luk sneuvelde voorts een lichtmast, waartegen de auto's tot stilstand wa ren gekomen. RETRANCHEMENT— De VVV van Retranchement staat aan de voor avond van haar 25ste seizoen. Zater dag 10 mei wordt het nieuwe toeris tenseizoen traditiegetrouw ineluid met een grote rommelmarkt op het Marktplein in Retranchement. De be langstelling voor deze toeristen/rom melmarkt was voorgaande jaren groot. Er bestaat de mogelijkheid om bij de VVV een kraam te huren. De toeristenmarkt begint om 09.00 uur en duurt tot 10.00 uur. Met name in de maanden juli en augustus wordt verder een zeer groot aantal activiteiten op touw gezet, die niet alleen op de toeristen maar te vens op de eigen bevolking zijn ge richt. Het zilveren jubileum van de VVV Retranchement wordt vrijdag 15 au gustus gevierd met een feestelijke .toeristenmarkt en 's avonds een Breugheliaanse maaltijd met een or kest in stijl. Het activiteitenprogramma '86 van de VVV. dat inmiddels rond is, is nage noeg een kopie van het programma van '85. Een geheel nieuw onderdeel is de geleide herfstwandeling door na tuurreservaat 't Zwin op woensdag 15 oktober. De VVV van Retranchement heeft zeer goede contacten met de beheerders van het Belgische deel van het natuurreservaat. SLUIS Bij snelheidscontroles zon dag in Sluis, Aardenburg en Schoon- dijke zijn 204 bestuurders bekeurd. Aan de Sint Annastraat te Sluis passeerden 118 auto's de controle, waarvan er 20 te snel reden. De hoogst gementen snelheid bedroeg 80 kilometer per uur. Aan de Beekmanstraat in Aarden burg werden 48 van de 120 gecontro leerde auto's bekeurd. De hoogst ge meten snelheid bedroeg hier 93 kilo meter per uur. In Schoondijke werden 664 auto's aan de Lange Herestraat gecontroleerd. Daarvan overtraden 136 bestuurders de maximum snelheid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 97 ki lometer per uur. Op alle drie de plaatsen geldt een maximum van 50 kilometer per uur. ploitatietekort van ruim 6.200 gulden, wat grotendeels te wijten was aan de optredende artiesten die steeds hoge re gages vragen. Wegens de promotionele waarde van de visserijdagen en het feit dat vorig jaar ook de folkloristische dag in IJzendijke kon rekenen op steun van de gemeente, vinden b. en w. het billijk om een garantiesubsidie in het exploitatietekort met een maximum van 10.000 gulden te verlenen. Ook de werkgroep Emancipatorische Vrouwenactiviteiten (EVA) in Oost burg kan wellicht rekenen op finan ciële steun van de gemeente. Het dagelijks bestuur wil ruim 5.200 gul den beschikbaar stellen voor het hou den van drie cursussen. Ook de voet balvereniging Oostburg heeft aange klopt om steun en wenst een gemeen tegarantie voor de aflossing van een geldlening, waarvan de vereniging haar accommodatie wil opknappen. Het college ziet hierin geen bezwaar. Verder buiten de commissieleden zich over de vaststelling van vergoedingen voor begeleiders in de volwassenedu catie. De commissievergadering wordt gehouden in het gemeentehuis van Oostburg en begint om 15.30 uur. De Showband Axel presenteerde zaterdag in de sporthal met een wervelende show hun nieuwe uniformen. HULST - Een in de nacht van zater dag op zondag in Hulst gestolen auto is zondagmorgen langs rijksweg 60, in de buurt van het Hoge Huis, in een sloot aangetroffen. De auto van J. S. uit Hulst stond geparkeerd op de Broodmarkt en moet omstreeks half drie 's nachts zijn gestolen. AXEL - De Showbantl Axel heeft zaterdag onder grote publieke be langstelling, onder wie wethouder P. Apers, in de Axelse sporthal 'Het Sportuus' haar nieuwe show-unifor men gepresenteerd. Hiermee ging een al een paar jaar gekoesterde wens van de muziekband in vervulling. Overigens werden niet alleen de show-uniformen vervangen, maar ook een deel van het slagwerk en de vlaggen van het bij de band behoren de vlaggenpeloton zijn vernieuwd. Nadat voorzitter Gerard Geerspink het publiek had verwelkomd werden de lichten van de sporthal gedoofd en toen deze na enkele minuten weer werden ontstoken, kon het publiek de leden van de ruim zeventig koppen tellende band in hun nieuwe unifor men - bestaande uit een blauw jack, witte met blauwe bies afgezette broek en voor de leden van het vlaggen- en geweren peloton gele overgooier - aan schouwen. De Showband Axel toonde deze avond niet alleen haar nieuwe uni form maar bewees met een wervelen de show ook klaar te zijn voor het' nieuwe seizoen waarin vele optredens in binnen- en buitenland staan te wachten. De nummers die de Axelse band voor het voetlicht bracht, zijn geschreven door hun Belgische diri gent Rudy Steijaert. Tijdens de optre dens staat het Axelse gezelschap on der leiding van Freddy van Britsom. Na Axel volgt op koninginnedag het eerste buitenoptreden in Terneuzen, waar men twee shows zal geven. Daar is één van de optredens in het nieuwe tenue, maar ook zal men de bandle den in de Scheldestad kunnen zien in de marine-uniformen. IJZENDIJKE Het koninginnedag programma in IJzendijke begint om 9.30 uur op de Markt met het hijsen van de vlag, waarna de muziekver eniging Geduld Overwint het Wilhel mus speelt. De showband Jeugdbe- lang geeft aansluitend een show weg op de Markt. Om 10.00 uur start een verklede Oran je-optocht voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 8 jaar. Het is de bedoeling dat de deelnemers hun fiet sen versieren. Geduld Overwint en Jeugdbelang zullen de optocht muzi kaal begeleiden. De groepen 5 tot en met 8 van de basisscholen kunnen om 10.30 uur op het Marktplein gaan deelnemen aan een levend ganzen bordspel. De deelnemers dienen zich om 10.15 uur te verzamelen bij het jeugdgebouw. 's Middag staat onder meer een fietsoriëntatietocht op het programma. Deelnemers kunnen zich vanaf 13.00 uur inschrijven in café La Porte d'Or en de start is om 13.30 uur. De prijsuitreiking van de kinderop tocht begint om 13.45 uur in het Jeugdgebouw. De groepen 1 tot en met 4 van de basisscholen kunnen zich vanaf 14.00 uur in het jeugdge bouw vermaken met levend ganzen borden. In de bejaardensoos aan de Rozemarijnstraat wordt vanaf 14.00 uur een bejaardenmiddag gehouden met een kaarting, bolling en bingo spelletjes. De 'Azijnloop' ontbreekt ook dit jaar niet op het programma. Er kan worden gekozen uit vier af standen: 2,4 - 4 - 8,3 kilometer en 10 Engelse mijlen. De lopers vertrekken om 14.30 uur vanaf de kantine bij het voetbalveld. Vanaf 18.30 uur wordt op de Markt in IJzendijke gestreden om de titel 'sterkste ploeg van IJzendij ke'. Op de bolbaan Molenzicht begint om 18.30 uur een bolling, waaraan iedereen kan deelnemen. NIEUWVLIET Koninginnedag a Nieuwvliet wordt 's morgens o school gevierd. De leerlingen van 6 to 12 jaar krijgen een film voorgesch'. teld en kunnen deelnemen aan ee spelcircuit. De kleuters vieren he feest met de juf, waarbij de Nieu? vlietse peuters ook welkom zijn. 's Middags kan jong en oud deeln men aan een oriëntatierit per fiet Om twee uur is het vertrek van ee 15-kilometer lange tocht bij de ope bare basisschool. Tijdens de rit mo ten opdrachten uitgevoerd worde De aankomst is bij het dorpshu Kinderen onder de 10 jaar moete door eefi oudere begeleid worden. H Oranjefeest in Nieuwvliet wordt tra cl tioneel afgesloten met een Oranjeb, in café 'Parkzicht'. Trimloop Het orapje comiti Sint-Jansteen houdt op koninginnt dag een trimloop met vertrek en aar. komst op het voetbalveld van vi Steen. Er is een keuze uit twee loopa: standen, 3100 meter en 8730 meter. D< starttijden zijn om 10.00 en om 11.0 uur. Bridge De bridgeclub Lamswaai de speelde de elfde wedstrijd van d( voorjaarscompetitie in zaal 'De Viei Jaargetijden' in Lamswaarde. Er were gespeeld in één lijn met een howel tien met twaalf paren. De uitslag: 1 mevrouw Joossen-de heer D Booy, 2 mevrouw De Kort-de heer V: Damme en mevrouw Staal-de heer De Ker: 4 de heren Rademakers-Van Leeuwen, 5 di dames Smulders-Van Puyvelde en me vrouw Van Waterschoot-de heer De Schrij ver, 7 de heren Van der Wielen-De Waal ei het echtpaar Baggen, 9 de dames Hoor. derd-Kint. 10 de dames Van der Wielen-Va: Esbroeck. GRAAUW Bij een eenzijdig ver keersongeval, in de nacht van zater dag op zondag op de Meloweg, tussen Graauw en Kruispolderhaven, is de automohilist P. V. uit Graauw zwaar gewond geraakt. De man is met hersenletsel overge bracht naar het academisch zieken huis in Gent. V. reed rond midder nacht op de Meloweg richting Graauw toen hij door nog onbekende oorzaak verzuimde een bocht te nemen. De auto reed rechtdoor en kwam in de naast de weg gelegen sloot tot stil stand, Het voertuig werd zwaar be schadigd. AARDENBURG - De afdeling Aar denburg van het CDA kampt nog steeds met een tekort aan bestuursle den. Het bestuur telt nu vier leden. Veel te weinig, oordelen die vier in het ledenblad van het CI)A-West Zeeuwsch-Vlaanderen. Als waarne mend voorzitter treedt momenteel Balt Grosveld op, secretaris is Ko de Koeijer, penningmeester Bram Hoo- gesteger en Henk de Buck is lid. Een eerdere noodkreet, vlak voor de raadsverkiezingen, haalde niets uit. Reden voor het 'mini-bestuur' nu, in een uitnodiging voor de ledenverga dering van donderdag 29 mei, te ver zuchten: „Is er dan niemand in Aar denburg, die ook buiten de verkie zingstijd het CDA verder op weg wil helpen? Of is het leuker om aan de zijlijn kritiek te leveren? Nee toch!" Tijdens de vergadering van 29 mei die wordt gehouden (in het dorpshuis en begint om 19.30 uur wordt onder meer van gedachten gewisseld met de CDA-fractie. WESTDORPE - Als de deelname aan de eerste touwtrekwedstrijd van het seizoen als maatstaf kan worden ge bruikt, ziet het er voor de organisato ren van deze wedstrijden in Zeeuwsch-Vlaanderen hoopvol uit. Zondag kon de touwtrekvereniging 'Cafe Molenkreek' 23 teams aan de inschrijftafel begroeten. Van deze teams toonde Broodje Ben uit Axel zich de sterkste. In de finale versloe gen zij het team van Taxi Lucasse uit Zuiddorpe. De Herberg uit Zuiddorpe wist in de kleine finale Het Laantje uit Kloosterzande over de meet te trek ken en zich zodoende als derde te klasseren. Bouwplannen met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening. Burgemeester en wethouders van Hontenisse maken bekend dat zij voornemens zijn, in afwij king van de bestemmingsplannen Hengstdijk en Kloosterzande, met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, vergunning te verlenen voor: a. de bouw van 4 eengezinswoningen aan de Norbertijnenstraat te Hengstdijk op het per ceel waar de vml. kleuterschool heeft gestaan, door de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Wo ningbouwvereniging; b. de bouw van een garage/berging op het per ceel Hulsterweg 30 te Kloosterzande en het uitbreiden van de kantoorruimte op het per ceel Hulsterweg 26 te Kloosterzande door de heer A. P. J. Roctus. De bouwplannen en de daarbij behorende teke ningen liggen met ingang van 1 mei 1986 tot en met 15 mei 1986 voor een ieder op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie te Kloosterzande ter inzage. Een ieder die bezwaar heeft tegen deze bouw plannen kan dit gedurende bovengenoemde ter mijn kenbaar maken bij burgemeester en wet houders van Hontenisse, postbus 20, 4587 ZG Kloosterzande. Kloosterzande, 24 april 1986. De burgemeester en wethouders van Hontenisse, Mr. A. A. L. G. M. Kessen, de burgemeester. B. A. de Schepper, de secretaris. incl. koffietafel entree diner Tel. 01140-12662 Hierbij maken wij bekend, dat van Bouwfonds Woningbouw N.V., Postbus 75 te Delft een ver zoek is ingekomen om een vergunning tot het oprichten van een achttal eengezinswoningen op het perceel Akkerwindelaan 38 tot en met 52, alhier, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie E, nummer 2891 (ged.) Van Projektbouw Zeeland B.V., Axelsestraat 12, alhier is een aanvraag ingekomen om een vergun ning voor het oprichten van een drietal woningen op het perceel Akkerwindelaan 64 tot en met 68, alhier, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie E, nummer 2990 (ged.) De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Oude Vaart Noord'. Op 19 december 1985 heeft de raad van deze gemeente evenwel een partiële herziening hier van in voorbereiding verklaard. De bouwplannen zijn hiermede wel in overeenstemming. Aangezien wij tegen de uitvoering van de bouw plannen geen bezwaren hebben en uitstel ervan tot na het onherroepelijk worden van de herzie ning ongewenst wordt geacht, zijn wij voorne mens reeds nu een bouwvergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen wij een ieder in de gelegenheid met ingang van 29 april 1986 gedurende veertien dagen ter gemeente secretarie (afdeling algemene zaken) van het bouwplan kennis te nemen en eventuele bezwa ren daartegen gedurende de voormelde periode schriftelijk bij ons college kenbaar te maken. Terneuzen, 29 april 1986. Burgemeester en wethouders voornoemd, C. Ockeloen, burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. zeehaven industrie «X* recreatie VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Hontenisse maakt bekend dat de raad in zijn vergadering van 16 april 1986 heeft verklaard, dat herzieningen worden voorbe reid voor gedeelten van de volgende bestem mingsplannen: a. Hengstdijk (bouw 4 eengezinswoningen aan de Norbertijnenstraat te Hengstdijk door de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouw vereniging); b. Kloosterzande (bouw garage/berging op het perceel Hulsterweg 30 te Kloosterzande en het uitbreiden van de Sterweg 30 te Kloosterzan de en het uitbreiden van de kantoorruimte op het perceel Hulsterweg 26 te Kloosterzande door de heer A. P. J. Roctus). De betreffende raadsbesluiten en de daarbij behorende tekeningen liggen met ingang van 1 mei 1986 voor een ieder op de afdeling algemene zaken van de gemeente-secretarie te Klooster zande ter inzage. Kloosterzande, 16 april 1986. De burgemeester van Hontenisse, mr. A. A. L. G. M. Kessen Het bestuur van de afdeling Terneuzen van het Nederlandse Rode Kruis nodigt de leden hierbij uit tot het bijwonen van de in verband met de benoeming van een penningmeester, op dinsdag 6 mei 1986 om 19.30 uur in de kantine van het gebouw van de Bescherming Bevolking, Industrieweg 18 te Terneuzen. Terneuzen, 28 april 1986. C. Ockeloen, voorzitter mevrouw E. R. L. Galama-Rommerts, secretaris. A BEKENDMAKING Uitvoering afvalstoffenverordening. Met inachtneming van het bepaalde in artikel 46 van de afvalstoffenverordening brengen burge meester en wethouders van Terneuzen ter open bare kennis, dat zij bij besluit van 22 april jl uitvoering hebben gegeven aan een twaalftal artikelen van deze verordening. In het bijzonder gaat het daarbij om de artikelen 3.4, 6,7,9,11,17. 20. 21, 34. 38 en 41. Het uitvoeringsbesluit ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken, en wordt tegen de betaling van de kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Terneuzen. 29 april 1986. Burgemeester en wethouders van Terneuzen. burgemeester, C. Ockeloen. secretaris, A. J. van Pagee. ehaven industrie recrcatu inUJlita »valMe.dat ge -ortieve sp tin'm L ais voor f LUHTA Promenade Noordstraat 23, 4531 GB Terneuzen de vbiwri-11'11m'%ecuTzlen Investeer in een Volvo 340 DL.Vanaf f22.070,-. .Tgren /en AUTOBEDRIJF CAPPENDIJK C.V., Mr. FJ. Haarmanweg 49. Telefoon 01150-97455. TERNEUZEN. AUTO BEDRIJF VAN DEN BOSSE, Industrieweg 19. Telefoon 01170-2996. OOSTBURG. AUTOMOBIELBEDRIJF H.F. VAN OOSTERHOUT, Stationsweg 6. Telefoon 01140-13191. HULST.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 24