Commissie: horeca Middelburg tot één uur 's nachts open Tasjesrover(s) weer actief in Vlissingen Raad Veere blij met verhoging trottoir op dijk Vrouwenpolder PZC/Streek OOK MELDPUNT DISCRIMINA TIE GEWENST Haantje de mooiste... Jaarvergadering Vrouwenbond FNV KLEIN RECHTSTEGENCDA AARZEL T NOG VIJE NIEUWE AANGIFTEN VOOR VEILIGHEID VAN TOERISTEN Zomeravondvoetbal rayon Vlissingen Eerste activiteit Turks-Nederlandse vereniging begint I Dit is de meest opvallende zinsnede in het ontwerp-beleidsplan op hoofdpunten voor de domburg Excursie KNNV middelburg' grijpskerke Clubkampioenschap sportvereniging Duo vlissingen Oerbieravond on Vlissingen Kunst „Niet degelijk Stadhuis WOENSDAG 23 APRIL 1986 Beleidsplan Middelburg ruime aandacht verkeer I MIDDELBURG - In Middelburg moet binnenkort een meldpunt voor discriminatie komen. nieuwe gemeenteraad. Volgens dit stuk, dat maandagavond werd vastgesteld door de raadsfracties, fietsers, voetgangers en het openbaar vervoer voorrang te krijgen in het Jgemeentelijk verkeersbeleid. Voor fietsers en voetgangers zou er een speciaal verkeersveilig- Iheidsplan moeten worden ontworpen. Een verkeersonderzoek moet de zin „De onderlinge relatie Middelburg Vlissingen rechtvaardigt een structu reel overleg", zo staat er in het plan, dat voorts wil dat de mogelijkheden van een regionale omroep 'in samen werking met anderen' worden onder- antonen van de aanleg van het tra- Beet KlarenbeekVeerseweg. hetzij in Bsamenhang met een derde Kanaal- kruising ten noordoosten van Middel burg met aansluiting op de Nieuw- landseweg, hetzij met grootscheepse woningbouw aan de noordkant. In het beleidsplan wordt er tenslotte voor gepleit om het bestaande par keerbeleid nog eens tegen het licht te houden alvorens er nieuwe maatrege len tot het invoeren van betaald par keren worden genomen. Via het stuk verplicht de raad zich om in de eerste helft van de raadsperio de" de bestuurlijke organisatie van de gemeente op 'werkbaarheid' te onder zoeken. Daarbij staan voor de korte termijn vier zaken voorop: deelname (van alle raadsfracties in alle commis- I |ies van advies en bijstand, de moge lijkheid om raadsleden (en dus niet alleen wethouders, zoals nu) tot voor zitter van de commissies te benoe men, het nauwer betrekken van com missies bij de besluitvorming van gemeenschappelijke regelingen en het zitting nemen van steunfractiele- den in de commissies van advies en bijstand. DOMBURG De natuurvereniging KNNV afdeling Walcheren houdt dinsdag 29 april een excursie naar Hoogduin. Er wordt verzameld bij de hervormde kerk van Domburg om 14.00 uur. Het geheel staat onder leiding van Henk Mandemaker. Wandeltocht - De wijk vereniging Zuid-West Centrum in Middelburg houdt zondag 27 april een lentewan deling vanaf de Vrouwenpoldersedijk. Er wordt om 10 uur gestart. Deelne mers aan deze Oranjezonwandeling vertrekken met particuliere auto's vanaf het parkeerterrein achter de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Turnvereniging - De Middel burgse Turn Vereniging '69 houdt Ikaterdag de clubkampioenschappen voor jongens, meisjes en dames in sporthal De Kruitmolen in Middel burg. De meisjes van de A-selectie en jongens tot en met 13 jaar turnen 's morgens vanaf halftien. De meisjes en dames van de B-selectie beginnen een uur later. De middagwedstrijd, waarin de meis jes van 10 tot en met 15 jaar moeten turnen, begint om 13.00 uur. De prijs uitreiking voor het morgengedeelte is om kwart over twaalf en de overige prijzen worden om vier uur uitgereikt. MTV turnt voor de eerste keer in de nieuwe gympakjes. Verkiezingsbijeenkomst - De afdeling Zeeland van de Evangelische Volkspartij houdt dinsdag 29 april een verkiezingsbijeenkomst in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg. Spre ker is de heer Chiel van Meijenfeldt. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. _Collecte De collectes voor de INederlandse hartstichting hebben in de gemeente Middelburg in totaal 20.081,05 gulden opgebracht. In Nieuwland werd 881,60 gulden opge haald en in Sint Laurens 1334,80 gul den. De stad Middelburg was goed voor een opbrengst van 17.864,65 gul den. GRIJPSKERKE - Sportvereniging DUO in Grijpskerke; Meliskerke hield haar clubkampioenschappen in Grijpskerke, onder leiding van de heer Kees Geertse. Er deden 91 van de 106 leden aan mee. Na afloop reikte burgemeester mr. B. J. van Putten van Mariekerke de medailles uit. De wedstrijden stonden onder leiding van de heer en mevrouw De Keijzer, mevrouw Geelhoed en Inge de Korte. De uitslagen zijn: meisjes en jongens 6 en 7 aar 1 Collette Visschep. meisjes 8-9 jaar: 1 Jill Arons: meisjes 10-11 jaar: 1 Erna Wisse, jongens 8-9 jaar: 1 Matthijs v. Straaten; jongens 10-11 jaar: 1 Alexander Gideonse: jongens 12-13 jaar: 1 Arco Francke: meisjes 12-15 jaar: 1 Sopja Boogaard: dames: 1 Hanneke Willemse. VLISSINGEN - Het Walchers Wijn- makers- en Bierbrouwers Gilde houdt morgen, donderdag, een 'oerbier avond' in het Breehof in Vlissingen. Op deze avond zal een van de 'dolle brouwers', de makers van het echte oerbier, de Walcherse imitaties van dit oerbier beoordelen. Ook houdt Jan de Bruijne, bierkenner en eigenaar van het café 'Het Brugse beertje' in Brugge, een lezing over de Belgische bieren. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Spelletjesmiddag Buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt van daag. woensdag een spelletjesmiddag. Kinderen van 4 tot 7 jaar kunnen meedoen aan de zevensprong, balspe len, zaklopen en koekhappen. Volleybaltoernooi Buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt zater dag een wijkvolleybaltoemooi. De wedstrijden hebben een recreatief ka rakter. Het toernooi begint om 9.30 uur en duurt tot 16.30 uur. De wed strijden worden gespeeld in de sport hal van de zeevaartschool. zocht. Voor het optreden van de politie dient MIDDELBURG - De haan van de Middelburgse Lange Jan wordt op nieuw verguld. In de week van 12 tot 16 mei gaan -als het weer en vooral de wind het toelaten- werklieden de to ren op voor het karwei, dat enkele weken zal duren. Vanaf de kroon van de Lange Jan worden stalen steigers opgetrokken, die rondom de haan worden bekleed. Zo ontstaat een be schutte werkruimte. Het laagje blad goud moet de haan weer voor een aantal jaren beschermen. MIDDELBURG Het district Zee land van de Vrouwenbond FNV houdt dinsdag zijn jaarvergadering in 't Pand aan de Kerksteeg in Mid delburg. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. 's Morgens worden enkele jaarversla gen besproken en is er een bestuurs verkiezing. Na de middagpauze be spreekt landelijk voorzitter Maria van Veen de nota 'Kiezen voor nieuwe kansen'. In die nota zet de FNV uiteen hoe het regeringsbeleid er de komen de vier zou moeten uitzien. er een klachtenregeling te komen en de raad zou het politiebeleidsplan jaarlijks moeten toetsen „aan de ont wikkelingen op hq£ maatschappelijk terrein". Daarbij moet ondermeer aandacht worden besteed aan het aanstellen van vrouwen en uitbrei ding van het aantal wijkagenten. Het beleidsplan gaat ervan uit, dat Middelburg de bewustwording inza ke derde wereldproblemen, vraag stukken rond oorlog en vrede, milieu problemen, emancipatiegedachte en interculturele aspecten in het onder wijs bevordert. Er moet meer geld worden besteed aan amateuristische kunstbeoefening en met name het bedrag voor deskundigheidsbevorde ring moet 'structureel' worden opge trokken. Het budget voor de profes sionele kunst dient „tenminste op peil te worden gehouden". Middel burg zou een fonds moeten krijgen voor de aankoop van kunsi en het verlenen van kunstopdrachten 'ter verfraaiing van de gemeente'. Bijdragen van de gemeente aan de promotie van de stad en aan toeristi sche festiviteiten "moeten zoveel mo gelijk in verhouding staan tot bijdra gen van het bedrijfsleven", zo staat er in het stuk. Middelburg zou het verkleinen van de afstand publielc cultuur moeten be vorderen door tentoonstellingen in wijkgebouwen en straatactiviteiten mogelijk te maken. Het beleidsplan pleit voor „een bezin ning" op de relatie algemeen maat schappelijk werk en gemeentelijke sociale dienst om te komen tot „een gestructureerde samenwerking bij het verlenen van materiële en immaterië le hulpverlening". De schriftelijke voorlichting aan cliënten van de ge meentelijke sociale dienst moet wor den verbeterd en er zou een klachten procedure met daarbij het instellen van een cliëntencommissie voor de GSD tot stand dienen te komen. Onder het hoofdje 'gezondheidszorg en milieu' pleit het beleidsplan voor „een actief ontmoedigingsbeleid ten aanzien van het gebruik van versla vende middelen". Middelburg moet medio '88 de struc tuurschets 'evalueren'. Wordt er geen duidelijkheid geschapen over een derde Kanaalkruising, dan heeft dit gevolgen voor de bouwplannen. Ten slotte zou de gemeente in de nieuwe raadsperiode met een nota stadsver nieuwing met meerjarenplanning moeten komen. Het beleidsplan wordt dinsdag 29 april aangeboden aan burgemeester mr C.G.J. Rutten en in mei vastge steld. Een aantal fracties heeft al aangekondigd met amendementen te zullen komen. Tappen in nachtelijk Middelburg: „Sorry, we gaan sluiten" wordt straks: ,Ja, graag MIDDELBURG - Cafés en bars in Middelburg mogen zeer waarschijn lijk in de toekomst tot één uur 's nachts openblijven. Wie verlenging wil, kan straks maximaal 120 'uur bonnen' aanvragen tegen 90 op dit moment. Een ruime meerderheid van de commissie openbare orde en vei ligheid (alleen 'klein rechts' is tegen, het CDA aarzelt) steunt b en w en Horeca Activiteiten Middelburg in hun streven om de Zeeuwse hoofd stad aan een wat bruisender nachtle ven te helpen, zo bleek dinsdagmid dag. Met het aanpassen van de Algemene Politie Verordening wordt ook een eind gemaakt aan de verwarring rond de sluitingstijden. „Een chaotische toestand", zuchtte burgemeester mr Chr. Rutten, die bekende dat het hem. J\ flrësï! v-'T Peter van Liere Ilinksi en Billy Hensen maken de ingang vrij van de oefenbunker in het Toorenvliedtpark. MIDDELBURG - Dinsdag heeft de Stichting Muzikan ten voor Muzikanten in Middelburg voor het eerst haar pas verkregen bunker opengemaakt. Dat ging niet gemakkelijk: voor de dichtgemetselde ingang ligt een wal van grond. Stichtingsvoorzitter Peter van Liere en muzikant Billy Hensen maakten de ingang vrij onder het toeziend oog van de plantsoendienst. De bunker wordt ingericht als oefenruimte voor plaatse lijke popgroepen. Er is een plattegrond getekend zodat geschat kan worden wat er nog aan verbouwd moet worden. De stichting heeft de gemeente om subsidie gevraagd. Het betonnen gevaarte bevindt zich in het Tooren vliedtpark in Middelburg Het is de grootste bunker die nog vrij is. De allergrootste wordt gebruikt door de schietvereniging. Veel geluidoverlast zullen de pop groepen hier niet veroorzaken: de muren zijn meters dik. Toch zal er geluiddempend materiaal in aange bracht worden, maar dat is voor de akoestiek. Er zijn inmiddels zo'n vijftig muzikanten aangesloten bii de stichting. vers uit Limburg, „heel wat tjjd had gekost om erachter te komen hoe het hier nu eigenlijk in elkaar zat". Mid delburg maakt tot op dit moment namelijk niet alleen onderscheid tus sen werkdagen en weekend, maar ook tussen zomer en winter en het type horecabedrijf. „Een volstrekt ondui delijk beeld".zowel voor eigenaar als klant. Een ander argument voor de versoe peling -die volgens Cees Petiet van de HAM door 98 procent van de bedrij ven wordt gesteund; slechts 2 procent wil vérder- is het promoten van Mid delburg, waarin de horeca een belang rijke rol speelt. Extra-overlast geeft de maatregel ver moedelijk niet, zei commissaris van politie K de Vos. Door een grotere 'spreiding' zou die juist wel eens kun nen worden ingedamd, een verwach ting, die wordt gedeeld door Barend Midavaine van de HAM SGP RPF GPV is tegen het plan. Fractievoorzitter L. Kodde vindt dat de huidige sluitingstijden uitstekend voldoen en ook goed gecontroleerd kunnen worden. De rellen in de oude jaarsnacht hadden een les kunnen zijn. meende hij Kodde miste voorts de stem van de binnenstadsbewoners, die straks -zo voorzag hij- worden beroofd van een deel van hun nacht rust. Op Rutten's opmerking, dat zich voor de commissievergadering niemand had gemeld om te klagen, wierp het raadslid zich op als belangenbeharti ger: „Ik ben tenslotte op 19 maart opnieuw gekozen". Rutten: „Maar dat geldt ook voor anderen Mr J.A.R.M. Douwes (CDA) behield zich zijn stem voor: „Ik wil dit eerst nog eens in de fractie bespreken". Op zich leek hem het voorstel niet onre delijk. hij was niet onder de indruk van de argumenten. „Als promotie langs deze weg echt een integraal onderdeel uitmaakt van het promo tiebeleid. dan vind ik dat beleid niet bepaald degelijk." Uitgezonderd het bedrijfsbelang had hij geen (nieuwe) overwegingen gehoord, die een om mezwaai rechtvaardigen. Daar kwam nog een aantal telefoontjes van verontruste binnenstadsbewo ners bij. „Zo wezenlijk is de verandering niet", vond Rutten „Het aantal bonnen wordt verruimd van 90 tot 120 en omgerekend over het jaar, schuift de openingstijd een halfuur op". Het D66-raadslid drs W Ovaa pleitte voor versoepeling van het bonnensys teem i waarvoor de horecabedrijven zich tot de politie moeten wenden, een vorm van 'contact' die door beide partijen als positief wordt ervaren). Cafés zouden in één keer 20 inplaats van maximaal 10 bonnen moeten kunnen aanvragen. Daarmee wordt de bureaucratische rompslomp be perkt. Als het aan de burgemeester ligt. is dat „9 la minute" te realiseren, voor opgesteld dat er echt behoefte aan bestaat. Die is er op dit moment niet. Mr F Vos (WD) -dinsdag uitgezwaaid als commissielid- stelde vast dat zijn fractie al een aantal jaren terug voor verruiming van de sluitingstijden hd gepleit. Dat plan werd toen afgewe zen Het deed hem plezier dat „in het kader van de socialistisch liberale toenadering" nu wél een raadsmeer- derheid in zicht is. Eventueel zou moeten worden bekeken, of horecabe drijven ook twee 'uurbonnen' per keer mogen gebruiken, een oude wens. die volgens Midavaine nog steeds leeft J. Spek (PM) pleitte voor een 'evalua tie' van de maatregel na een jaar. eventueel in combinatie met een ver gelijking van de situatie in een ge meente, waar de sluitingstijden vol komen worden vrijgelaten. Burge meester Rutten zei hem dat toe. al verwachtte hij dat het moeite zou kosten zo'n plaats te vinden. Vooruitlopend op toekomstige ont wikkelingen. beloofde hij mevrouw M. van Colmjon- van der Mark (PvdA) een soepele houding van b en w ten aanzien van uitbreiding van het aantal nachtbars disco's, ook een wens van de HAM. Zj) vroeg met name aandacht voor de positie én de veiligheid van Jonge horecabezoekers, die hun vertier nu vaak buiten Middelburg moeten zoe ken. Bij een nieuwe wijziging van de Algemene Politieverordening zal ook aandacht worden besteed aan de nor men voor horecalawaai. Die mogen van het bedrijfsleven in de binnenstad best worden verruimd. VLISSINGEN In Vlissingen zijn maandagavond bij de politie nog vijf aangiften van tasjesroof of een po ging daartoe binnengekomen. Zoals gemeld werden maandagmiddag en zondag van twee vrouwen een porte monnee en een handtas gestolen. De 61-jarige mevrouw E. S. uit Vlissin gen was op de Rozengracht net van haar flets gestapt, toen een man pro beerde haar haar tas te ontfutselen. Zij verweerde zich en de dader sloeg op de vlucht. De 70-jarige mevrouw A L. uit Vlissingen reed met haar flets over de Sloeweg toen haar tasje werd weggegrist. Haar 43-jarige plaatsge- note S H overkwam hetzelfde, maar dan op de Nieuwe Vlissingseweg. ter hoogte van Westerzicht. Op de krui sing van de Sloeweg met de Koude- kerkse weg werd een ongeveer 70 jaar oude vrouw beroofd van haar tasje VEERE - De gemeenteraad van Veere ging dinsdag volmondig akkoord met de verhoging van het trottoir van de VTouwenpolderse Dorpsdijk. Er werd een bedrag beschikbaar gesteld van tien mille om de werkzaamheden uit te voeren, die volgens wethouder W. Sanderse al volgende week zullen beginnen. Zoals bekend is de Dorps- dijk in de zomermaanden een groot verkeersknelpunt door de stromen toeristen die via die dijk naar het strand willen. Om tot een oplossing te komen werd er een werkgroep in het leven geroe pen onder voorzitterschap van wet houder J. van der Slikke. In de raads vergadering werd de groep veel lof toegezwaaid voor het 'goeie en snelle werk' dat geleverd was. De verhoging van de stoep was één van de aanbeve lingen die de werkgroep heeft gedaan. De leden van de groep adviseerden verder over een aantal maatregelen die in de toekomst getroffen moeten worden in verband met aansluiting op de nieuwe Dammenweg Maar alleen het trottoir, dat nu levensgevaarlijk is voor voetgangers, kwam gisteren aan de orde. Het totale werk zal 32 mille kosten. Daarvan is 22.000,- al opgenomen in de begroting van dit jaar en dat geld is bestemd voor de manuren. De duur van het werk bedraagt ongeveer vier weken. De resterende tien mille komt uit het fonds stads- en dorpsuitleg. Volgens burgemeester mevrouw G. van Montfrans-Hartman kan het werk aan de Dorpsdijk zo snel beginnen, doordat een ander karwei in het stra tenplan naar een later tijdstip wordt verschoven. Welk werk dat is. is nog niet bekend. „Wellicht zullen we dat uitbesteden, maar ook daarover is nu nog geen duidelijkheid", aldus de raadsvoorzitter De raadsleden waren het ook geheel eens met de voorgestelde ruimere openingstijden van het stadhuis, ten gunste van bezoekers en voor rond leidingen. Mevrouw M. Brouwer-te Roller (vvd) vroeg zich af of er een gecombineerde kaart in het leven kan worden geroepen, die toegang geeft tot het stadhuis, de Grote Kerk en het museum De Schotse Huizen. De burgemeester: „Op het ogenblik wordt bekeken of we een folder kun nen laten maken waarin de drie gebouwen in een adem worden ge noemd. Verder zal in ieder van de drie naar de anderen worden verwe zen. Er zit dus wel enige coördinatie in, maar we hebben ook rekening te houden met drie verschillende bestu ren". De raad vond het tot slot een goed idee om het initiatief van andere gemeenten te volgen en per inwoner één gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een mobiele computertomograaf in Zeeland. Er was nog wel enig commentaar J Cevaal icdai: „Als de staatssecretaris niet voor de Zeeuwen wil zorgen, dan moeten we het zelf maar doen". C Mol (D'66 gem. belang): „Het is verbazing wekkend dat die tomograaf hier nog niet is. In Rotterdam staan er vier, die niet eens allemaal in gebruik zijn Het is belachelijk dat zieke Zeeuwen daar op zijn aangewezen". zonder dat zij dat in de gaten had De vrouw stond met haar fiets voor het verkeerslicht te wachten, toen een man haar tasje van de bagagedrager stal. Dat gebeurde om tien over half drie. Een getuige meldde deze tasjes roof bij de politie De politie vraagt de gedupeerde vrouw aangifte te doen. De 40-jarige mevrouw G H E S werd VLISSINGEN - Het slechte weer van de afgelopen week is de oorzaak dat van het programma in het Vlissings zomeravondvoetbal weinig terecht kwam. In de eerste klas werd de beste prestatie geleverd door BW 1, wat koploper Uiterton 1 een punt afsnoep- je. 1-1. Onze Vloot, voor het eerst in actie, speelde gelijk tegen TCV en verloor van De Pauw, 3-2. Op kop dus Uiterton met 2 punten voorsprong op een groep van 4 achtervolgers. Onder aan blijft Onze Vloot met 1 punt. al is de stand onoverzichtelijk door het verschil in wedstrijden. Deze week de topper Uiterton-TCV In de tweede klas haalde LW het eerste punt tegen PZEM 2. 2-2. maar tn de stand veran derde niets, omdat de rest van de wedstrijden werd afgelast Bovenaan dus SSVW en Iris en onderaan LW. Door twee overwinningen tegen res pectievelijk SSW 3-1 en PVS 1-0, heeft in de derde klas Hoechst Boys alleen de kopgenomen RWS 2 volgt goed door een 3-1 overwinning op Vanuus. terwijl medekoploper PZEM 3 de eer ste nederlaag te slikken kreeg van VAW 2. 2-0 Hierdoor staan SSW en PVS nu te zamen onderaan Deze week is hier de topper RWS 2-PZEM 3. Uitslagen eerste klas BW-Uiterton 1-1. De Pauw-Onze Vloot 3-2. Onze Vlool-TCV 1-1 Stand Uiterton 4-5 9-3. VAW 2-3 8-0. TCV 2-3 3-2 PZEM 2-3 3-2 De Pauw 4-3 4-14 RWS 3-2 7 4 BW 3-2 1-7. Onze Vloot 2-1 3-4 Uitslagen tweede klas LW 1-PZEM 2 2-2 stand SSVW 1 3-5 7-2. Iris 1 3-5 5-3 Pechiney 1 3-4 5-1. Uiterton 2 3-3 8-5. Wolters ti Dros 1 3-3 3-3 PZEM 2 4-3 6-8 BW 2 3-2 3-9 LW 1 4-1 4-10 Uitslagen derde klas RWS 2-Vanuus l 3-1; Hoechst Boys 1-SSW 13-1 PZEM 3-Vanuus 1 0-0. VAW 2-PZEM 3 2-0. Hoechst Boys 1-PSV 1 1-0 Stand Hoechst Boys 1 5-7 9-6. RWS 2 4-6 10-7; PZEM 3 4-5 8-5. VAW 2 3-3 2-2. Vanuus 1 4-3 7-9 SSW 1 4-2 11-13. PVS 1 4-2 3-8 van haar tas beroofd toen zij over de Sloeweg reed. ter hoogte van Wester zicht. Haar tasje werd weggegrist, maar een getuige, een 16-Jarige Jon gen. ging achter de dader aan van wie hij de tas weer afpakte. Hij gaf het terug aan mevrouw S De politie is echter ook op zoek naar deze jongen. Hij heeft bij de politie wel een verkla ring afgelegd, maar zijn naam is niet bekend Er zijn nog wat vragen over gebleven. In alle gevallen was de tasjesrover een man De politie beschikt echter niét over een goed. duidelijk signalement. De buit bedroeg bestond in alle geval len uit wat geld. sleutels, papieren en dergelijke MIDDELBURG - De eerste activiteit van de Turks-Nederlandse sociale en culturele vereniging in Middelburg is vrijdag 2 mei. Het gaat om een cursus 'saz'. Een saz is een Turks snaarinstrument. De vereniging zorgt voor de instrumenten en voor een leraar. De cursus begint om zeven uur en wordt gehouden in het ge bouw van de VJV. Een tweede activiteit waar de vereni ging mee bezig is, is een emancipatie project voor buitenlandse vrouwen Vrouwen kunnen voorlichting krijgen over zaken als gezondheid en taal Er is in Middelburg geen zaaltje meer te vinden voor de 26 leden die zich opgegeven hebben voor de geplande sportactiviteiten. Penningmeester en tolk van de vereniging Diyaddin Zen- gin: „Zodra er ruimte vrij komt begin nen we meteen, wij zijn er klaar voor De vereniging bestaat al een Jaar en nu beginnen de eerste activiteiten. We wachten nog op subsidie van de ge meente. De Turks-Nederlandse ver eniging krijgt in ieder geval subsidie van het ministerie van WVC voor de sportactiviteiten." Er zijn 64 gezinnen lid van de vereni ging Dat komt neer op ongeveer 250 personen, volgens secretaris Turgay Qolak

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 17