Laatste wedstrijden zaalvoetbal Aantjes had niet idee 'Zeeuwen te dienen' Nieuwsgaring vanuit de regio voor Vara PZC/ streek GOSPELWEEKEINDE IN TERNEUZEN Journalisten ontdekten minder bekende plekjes in Zeeland Oud-burgemeester De Jonge St.-Philipsland overleden agenda varel alarmgroep Vrouw gewond bij aanrijding College Veere: geld voor trottoir Dorpsdijk in Vrouwenpolder Dodenherdenking in Middelburg Liaandag 21 april 1986 SCHEIDEND VOORZITTER PARIDAEN: \Zanger-gitarist \Ricky Dean wint \talentenjacht VAREL ZEELAND Juliana Middelburg voor 175 mille in het nieuw gestoken VAN ENK IN BOEK OVER ARP: JAARVERGADERING IN VLISSINGEN Middelburg wint brandweerwedstrijden in Koudekerke ieuwe gewassen bieden Imkers hoopvolle toekomst JUIDZANDE - Er is nog geen reden tot juichen. Maar langzamerhand lijkt West-Zeeuw sch-Vlaanderen weer iets |bij-vriendelijker' te worden. De imkers in de regio hebben althans goede hoop dat hun bijenvolken de komende laren gemakkelijker aan voedsel kunnen geraken. De toenemende teelt van veldbonen en theunisbloemen - voor de landbouwers momenteel aantrekkelijke gewassen - speelt hen in de kaart. Paridaen uit St. Kruis is dan ook liet van plan zijn bijenkassen op te Tioeken. Zaterdag nam hij wel na kin tig jaar afscheid als voorzitter t an de regionale imkervereniging. In totaal heeft de nu 69-jarige bijenhou der dertig jaar zitting gehad in het estuur. Een lange periode, waarin hij de voor bijen belangrijke natuurlijke bmgeving steeds verder zag verdwij nen. „Ik geef daar niemand de schuld Van", zegt de scheidende voorzitter. ,De landbouw moest wel modemise- en om te kunnen concurreren. Maar voor de natuur was het niet goed". Vilde flora, knotwilgen en meidooms omen maar sporadisch meer voor. iDaarmee zijn belangrijke voedsel bronnen en schuilplaatsen voor de Ibijen verloren gegaan. Iparidaen nam in 1933 zijn eerste bij- lenkorf in gebruik. Het was een toe- alstreffer. In de Kleine Boompolder Ibij St. Kruis trof hij in een knotwilg [VLISSINGEN Zanger-gitarist Ric- Iky Deen is zondagavond winnaar [geworden van de talentenjacht coun- |try and westernstyle in 'Piccard' in [viissingen. De talentenjacht was georganiseerd door 'Piccard' en Ra- |dio Noordzee. De organisatoren hebben voor de eer ste maal in Zeeland elf country- and westemmuzikanten bij elkaar kunnen krijgen. „Het is een vergeten muziek soort en daar willen wij wa» aan gaan doen", aldus A. G. Pekaar, eigenaar van hotel-restaurant 'Piccard'. De ruim tweehonderd bezoekers konden tijdens de wedstrijd, de deelnemers moesten tweemaal optreden met één nummer, genieten van muziek en van een geheel verzorgde barbecue en koude schotel. Het lied van de win naar wordt de komende maand elke dag op Radio Noordzee gedraaid. Hij kreeg de zogenaamde Noordzee/Rela- toonbokaal. Alle andere deelnemers kregen bloemen en een wijn- en kaas assortiment. De muzikale begeleiding en ondersteuning werd verzorgd door de New Formation uit Vlissingen. MIDDELBURG Molenwater, 17 uur: Miniatuur Walcheren. een bijenzwerm aan. Een bevriende imker hielp hem de byen uit te roken, zodat hij de koningin mee naar huis kon nemen. Ooit heeft hij zestien 'volken' gehad. Op dit moment be halen. Theunisbloemen, waarvan het zaad in de medicijnenindustrie wordt verwerkt, worden de laatste jaren veel ingezaaid. Een smet op de hoopvolle verwachting zijn recente berichten over een onverwachte overproductie van theuniszaad. Boeren worden geadviseerd de teelt drastisch in te krimpen. Het andere gewas waar de bijen op vallen, de veldbonen, kent die problemen niet. Paridaen is verder van mening dat de agrariërs tegen woordig voorzichtiger met bestrij dingsmiddelen omspringen. „Een dui delijke kentering", zegt hij. „Er wor den minder schadelijke middelen ge bruikt en de boeren zijn nogal eens bereid pas tegen de avond hun sproei- machine van stal te halen. Dat is voor de bijen van levensbelang, hun overle- heert hij zeven kassen en twee korven. In een goed jaar is elk volk goed voor ongeveer 15 kilo honing. Tijdens de tweede wereldoorlog en vlak erna was het bijenhouden erg in trek. de honing was een welkome afwisseling in het toen weinig gevarieerde levensmidde lenpakket. Voor de in 1920 door de Oostburgse leraar A. Hoolhorst opge richte imkervereniging was dat een bloeitijd. Van de 200 leden zijn er slechts 46 meer over. Vandaar dat Paridaen hoopt dat jongeren weer 'brood' gaan zien in het houden van bijen. Hulpeontn Voord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 ook voor milieuklachten). /eeuwsch-Vlaandcren Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10 00-24.00 uur weekends van 20 00-24 00 uur Slichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Slichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel 01100-32233. kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel 01180-38080. dag van 16-20 uur A. Paridaen ...boeren gebruiken minder schadelijke bestrijdingsmiddelen i Advertentie 9.30- BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: De aanslag, a.l. Roxy II, 20 uur: Rocky IV, a.l. Cinem'Actueel I, 18.30 en 21.30 uur: Out of Africa, a.l. Cinem'Actueel II, 20 uur: Out of Afri ca. a.l. Cinem'Actueel III, 20 uur: Mama is boos, a.l. GOES Grand, 20 uur: Weird scien ce, a.l. HULST De Koning van Engeland, 14.30 uur: Lets get physical, 18 jr.; 20 uur: Out of Africa, a.l.; 20 uur: De aanslag, a.l.; 20 uur: Weird science, a.l.; 20 uur: Mama is boos, a.l. MIDDELBURG Meccano, 20.30 uur: Almacita di desolato, 16 jr. Electro, 20.30 uur: De aanslag, 16 jr. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Nasty girls, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Ma ma is boos, a.l.; 20 uur: De aanslag, a.l. VLISSINGEN Alhambra I. 20 uur: Rocky IV, 12 jr. Alhambra II, 20 uur: De aanslag, a.l. Tentoonstellingen AXEL Kindergalerij, 10-18 uur: Tekeningen van Friso Henstra (tm 30/4). CLINGE Galerie Espirt, 13.30-18 uur: werken Kees Vet en Ton Schou ten. HAAMSTEDE De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: tekeningen jeugd 't Oute Uus' (t/m 26/4). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. MIDDELBURG Zeeuws Museum. 10-17 uur: 'Aanwinsten 1985, een keu ze' (t/m 21/6). OOSTKAPELLE Zeeuws Museum Natuurhistorie, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen'. Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmu seum. TERNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: 'Verschuivingen' werken van Germa Borst (t m 25 4). VLISSINGEN Hal Stadhuis. 9-12 en 13.30-17 uur: foto's Van Zeljko Savic. Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfi bieën en insekten. UZENDIJKE Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'De geschiedenis van de kerken in Zeeuwsch-Vlaanderen' (tm 15/10). ADVISEUR EN INSTALLATEUR voor inbraak meldsystemen 9 Organisatorische maatregelen Bouwkundige beveiliging Elektronische beveiliging Luid-stil-technisch-alarm 9 Alarmcentrale, meldkamerservice 9 Terreinbeveiliging C.C.T.V.-systemen Brandmeldsystemen 9 24-uurservice MIL Erkend Uneto Beveiligings Installateur Installatiebedrijf Wisse B.V. Verrijn Stuartweg 3 - Postbus 305 4460 AS Goes - Tel. 01100-27072 TERNEUZEN - De interkerkelijke gospelgroep 'Or Tamin' hield vrijdag en zaterdag een gospelweekeinde in Terneuzen waaraan in totaal vijf groepen deelnamen. Dat waren het Vlissings jongerenkoor, het interker kelijk jongerenkoor Grijpskerke, het interkerkelijk combo Musaïc uit Zaamslag, de zang en speelgroep Sja- loom uit Terneuzen en de gospel groep 'Or Tamin' zelf. Het ging in totaal om ongeveer 180 mensen. Als centrum werd dit weekeinde gebruik gemaakt van de Opstandingskerk aan de Bellamystraat. Daar kwamen de groepen vrijdag avond bijeen om nader met elkaar kennis. Zaterdagochten dom 9.30 uur ontmoetten de groepen elkaar weer in de Opstandingskèrk om daar enkele opnames te maken voor de zieken- huisomroep Juliana. De omroep maakte twee live-opnames van alle groepen. Vervolgens werd gezamen lijk de middagmaaltijd gebruikt in de kerk, waarna de deelnemers uiteen gingen om ieder in een bejaardencen trum of ziekenzaal een zangmiddag te verzorgen, 's Avonds was er vanaf 19 uur in de Opstandingskerk een zang- dienst, waarin iedere groep enkele liederen ten gehore bracht. Een optreden van de organiserende gospelgroep 'Or Tamin'. De vooruitzichten zijn volgens hem niet slecht. De teelt van koolzaad is weliswaar sterk afgenomen, maar er dienen zich nieuwe gewassen aan waar de bijen stuifmeel uit kunnen vingskans wordt daarmee veel gro ter". Elk bijenvolk heeft jaarlijks 25 kilo stuifmeel en 80 kilo nektar nodig. De kans dat ze daarvoor de nodige planten vinden is de laatste jaren gestegen. Waarmee niet gezegd is dat West-Zeeuwsch-Vlaanderen een bijen- streek bij uitstek mag worden ge noemd. Zelfs met de modernste me thodes ligt de honingproductie vol gens Paridaen niet hoger dan pakweg zestig jaar geleden, toen de imkers veel minder goed waren uitgerust. „Maar ja, de paardebloem, het St. Janskruid en andere wilde planten kom je nauwelijks meer tegen. De bijen moeten hun stuifmeel bij elkaar zoeken", aldus Paridaen. De scheidende voorzitter verwacht desondanks dat de langzaam verbete rende omstandigheden de imkers in de kaart zal spelen. Jong bloed is in de vereniging van harte welkom. In Terneuzen is onlangs een imkercur sus begonnen, waar alles over het bloemetje en de bij wordt verteld. Belangstellenden kunnen zich daar nog voor aanmelden. Tijdens de jaar vergadering in Zuidzande nam Pari daen als voorzitter afscheid van zijn vereniging. A. Kools volgt hem op. DOMBURG - Mevrouw M.L.B. uit Aagtekerke is zaterdagavond licht ge wond, toen de auto waarin ze zat op de Schelpweg tussen Domburg en Westkapelle werd aangereden door de Eindhovenaar Van de B. Hij sloeg, komend uit de richting van Westka pelle, linksaf een parkeerterrein op en zag de wagen uit Aagtekerke, die werd bestuurd door mevrouw H.P. en naderde uit tegenovergestelde rich ting, te laat. Beide auto's liepen scha de op. Mevrouw B. werd behandeld door een arts. VEERE - B en w van Veere willen nog voor het zomerseizoen een verhoogd trottoir laten aanleggen op het stuk Dorpsdijk vanaf de Rabobank tot de stoplichten in Vrouwenpolder. Met het werk -dat ongeveer vier weken zal vergen- is ruim 32.000 gulden gemoeid, wanneer het in eigen be heer wordt uitgevoerd. B en w vra gen de raad, die morgen (dinsdag) vergadert, een krediet van f 10.000,- voor de materiaalkosten. De verkeerssituatie op de Dorpsdijk vormt met name in de zomermaanden een probleem. Veere riep een werk groep in het leven, die adviseerde over een aantal maatregelen in verband met de aansluiting op de nieuwe Dammenweg én het in goede banen leiden van de zomerse verkeers stroom. Het ontbreken van een ver hoogd trottoir vormt één van de voor naamste knelpunten. Als het aan b en w van Veere ligt draagt de gemeente f 1,- per inwoner bij aan het fonds voor de aankoop van een mobiele computertomograaf. De raadsvergadering begint om 15 uur. MIDDELBURG - De showband Julia na in Middelburg heeft de afgelopen 2,5 jaar voor 175.000,- aan unifor men en instrumenten gekocht. Het geld is bijeengebracht door leden, ouders en supporters. Er hoefde niets te worden geleend. Dit zei vrydag voorzitter J. Bimmel op een presentatie-avond van de korpsen in de Stedelijke Scholengemeen schap. Het evenement was bedoeld om de laatste aankopen te laten zien. Eén van de onderdelen van Juliana, het junior-drumkorps Johan Friso kreeg 8 paradetroms, die meteen wer den 'ingewijd' Juliana's Drum- en Buglekorps show de vrijdag de nieuwe kleding. Een dozijn moeders maakte afgelopen winter een nieuwe blouson voor het hele korps en een pakje voor de color-guard. Ook de hoofddeksels werden onder handen genomen. De bezoekers konden tenslotte ken nisnemen van het nieuwe program ma. De korpsen zijn -traditiegetrouw- te zien en te horen op Koninginnedag maar ook tijdens optredens in respec tievelijk Eindhoven en Leeuwarden. ïlSïStfS* -vi: Het gezelschap in De Roompot SCHUDDEBEURS - De Provinciale VVV heeft het afgelopen weekeinde een toeristisch boekje opengedaan voor twaalf Nederlandse journalis ten, die actief zijn op het gebied van toeristeninformatie. Dat open boekje ging natuurlijk over Zee land. in het kader van de nieuwe promotieaanpak van de Zeeuwse VVV. De twaalf journalisten, verte genwoordigers van dag- nieuws- en vakbladen en tijdschriften, reisden zaterdag per bus langs minder voor de hand liggende Zeeuwse attrac ties vanuit Hostellerie Schudde- beurs op Scvhouwen-Duiveland. waar ze zondag ook een drietal inleidingen kregen voorgeschoteld. Dat Zeeland heel wat aan zand en zee te bieden heeft, behoeft geen betoog, dus veronderstelde de VW dat bij de journalisten als bekend en liet die tak van toerisme, links in het slechte weer liggen. De kennis makingsroute voerde egrst naar Kwadendamme. waar in het bijzon dere cultuurlandschap van de Zak van Zuid-Beveland een schieting op de liggende wip werd bijgewoond Vanuit Kwadendamme zette het gezelschap koers naar het Strand- hotel in Vlissingen, waar de Vlis- singse status van 'speerpunt' in het recreatiebeleid werd toegelicht door burgemeester J. C. T. van der Doef en voorzitter J Jacobs van de Stichting Promotie Vlissingen In het recreatiepark De Roompot in Kamperland konden de gasten van het VVV kennis nemen van wat een particuliere ondernemer allemaal kan doen om het zyn campinggas- ten ook bij slecht weer naar de zin te maken, waarna het diner werd ge noten in Rotisserie Inter Scaldis in Kruiningen. Zondagochtend kwam gedeputeer de J. B. Ventevogel naar Schudde- beurs om te praten over recreatie beleid zoals dat kan worden geeffec- tueerd door provincie en VW F J. M Lievens. voorzitter van de VW Zeeuwsch-Vlaanderen. deed het be lang van het kooptoerisme in zyn gebied uit de doeken en E T Oos terhuis, hoofdbestuurslid van Hore- caf. ontvouwde een plan om provin ciale promotie te gaan betalen met opcenten op de bijdragen voor de Kamer van Koophandel. Ooster huis pleitte voor zfjn plan. waarmee de kosten van een effectieve geza menlijke promotie worden verhaald op de bedrijven die er baat bij hebben. Momenteel worden geen structurele dekkingsmiddelen ge bruikt voor toeristische promotie, de VW probeert te hooi en te gras zoveel mogelijk bijelkaar te krijgen maar blijft afhankelijk van wat het bedrijfsleven voor promotie over heeft. Voor het plan van Oosterhuis zou wel de wetgeving op de Kamer van Koophandel moeten worden veranderd MIDDELBURG/GOES De competi tie van de hoofdklas zaalvoetbal re gio Walcheren. De Bevelanden zit er op. De laatste wedstrijden zijn ge speeld. Kampioen Parbo moet nog twee wedstrijden spelen, maar die zijn niet meer van belang voor de eindrangschikking. Zowel PZEM als het team van Brammetje Dump gaan er mee akkoord dat die partijen niet meer gespeeld worden. Parbo is in middels de strijd om de Zeeuwse titel begonnen. Schelde International won op 'eigen terrein' met 8-4 van Roovers Sport en Brammetje Dump kon in de laatste minuut van de wedstrijd de winst grijpen tegen Hooizolder. 6-5. Schelde International-Roovers Sport 8-4: Vier treffers van Chris Bal en doelpunten van Ron Bek. Mohammed Azagari en keeper Eddie Geys (penal- DEN HAAG - Mr W. Aantjes heeft zichzelf in 1974 niet kandidaat gesteld voor de functie van com missaris van de koningin in Zee land 'om de Zeeuwen te dienen', maar om zijn positie te versterken als voorzitter van de anti-revolu tionaire fractie in de Tweede Ka mer. Dat staat in het boek 'De aftocht van de ARP' van P. L. van Enk, dat deze week verschijnt. Het overgrote deel van de partij was zeer verbolgen geweest over het feit dat partijleider Biesheuvel uit de politiek was gestapt, nadat onder leiding van Aantjes de fractie had besloten steun te geven aan het plan twee AR-prominenten - Boersma en De Gaay Fortman - zitting te laten nemen in het kabi net Den Uijl. Dat was tegen het zere been van Biesheuvel geweest. De woede van het overgrote deel van de AR-leden was toen voral tegen Aantjes gericht. Tegen deze achtergrond kwam Aantjes in eens met het voorstel hem naar Zeeland te laten gaan. Met hem in de luwte van de poli tiek' zou de partij wellicht eerder tot rust komen, zo was zijn motief. In werkelijkheid wilde hij heel wat anders, zo schrijft Van Enk. Zijn bedoeling was dat partijbestuur en fractie hem zouden vragen te blij ven en nadrukkelijk hun vertrou wen in hem zouden uitspreken Daarmee zou Aantjes dan weer sterker staan tegenover de roerige, kritische achterban. De steun die hij van zijn fractie kreeg was minder nadrukkelijk dan hij had gehoopt. Hij moest daarom tenslotte zelf een mooie verklaring opstellen om uit te leggen waarom hij bleef. ty) bezorgden de Goese formatie een 7-1 voorsprong bij de rust. Peter Stroo had de score voor Roovers geopend. Met dit uitgangspunt zaten de Goese- naren op rozen, maar toen Chns Schroevers er met een onvervalste hattrick 7-4 van maakte, werd er toch weer met meer inzet gespeeld door de Schelde-ploeg. Ton Huiskens bepaal de de eindstand op 8-4. Brammetje Dump-Hooizolder 6-5: Eén minuut voor het eindsignaal was de stand nog gelijk. 5-5. Klaas van Belzen bezorgde in de laatste secon den de winst aan de Dumpers. Bij rust leidde Brammetje Dump al met 3-1 Beide partijen zorgden voor aanval lend voetbal met veel spannende mo menten. Voor Dump scoorden Wlm Dekker (2x). Dingeman Meulmeester. Arthur Pouwelse. Daan Eikenhout en Klaas van Belzen. Henk Willemse (2x), John Tahapary. Julius Schilait en Ronald Jongelings maakten de doelpunten voor Hooizolder. De eindstand is: 1 Parbo 20-32: 2 Wolter Dros 22-31; 3 SC Torna 22 28; 4 Schelde IntemaUonal 22-27 5 Sport Stijl Stnke 22-24 6 Brammetje Dump 21-23. 7 Maarten- se Tapijt 22-23 8 Hooizolder 22-18. 9 VW Audi Poppe 22-17; 10 Schinkel Assurantiën 22-17; 11 Roovers Sport 22-13 12 PZEM 21-7 SINT PHILIPSLAND - Oud-burge meester van Sint-Philipsland L. J. de Jonge is zondag op 85-jarige leeftijd overleden in zijn geboorteplaats Bruinisse-, De Jonge is bijna twintig jaar burgemeester van Sint-Philips land geweest. Hij werd in 1946 be noemd tot burgemeester als opvolger van de toenmalige burgemeester H. P. Kleppel. De politieke richting van de heer De Jonge in die tijd was CHU. Deze partij is later, samen met de KVP en de AR opgegaan in het CDA. De gemeentelijke loopbaan van de oud-burgemeester begon op 1 augus tus 1919 toen hij als eerste ambtenaar zijn entree deed op de secretarie van VLISSINGEN Tijdens de jaarver gadering van het Vara-district Zee land is een motie aangenomen om een commissie in te stellen voor de werkgroep 'Nieuwsgaring'. Ver spreid over de provincie wordt dan nieuws verzameld door één persoon die dat aanbiedt aan corresponden ten van de Vara. Dat nieuws kan dan eventueel ge bruikt worden voor programma's als Achter Het Nieuws en Dingen Van De Dag. Wanneer de Verenigingsraad, die het beleid bepaalt van de Vara, half mei haar goedkeurinq geeft, dan zul len alle districten in Nederland met ingang van het nieuwe seizoen in oktober hun nieuws aan de Vara doorgeven. De jaarvergadering vond zaterdagochtend plaats in Hotel Bri tannia te Vlissingen. Voor 's middags stond het 'Vara's voorjaarsfeest 1986' op het program ma in de grote zaal van Hotel Britan nia. Hoogtepunt van het programma was de televisiepresentatiewedstrijd dat werd gewonnen door zanger gita rist John Caljouw. De dertien deelne mers aan de wedstrijd konden voor de camera een lied zingen, dansen of een tekst oplezen. Belangrijk hierbij was hoe de deelnemers overkwamen op de drie televisie schermen. De winnaar kreeg een beker, beschikbaar gesteld door een huis-aan-huisblad en het Vara-district Zeeland, plus 'een dagje Vara' in Hilversum. De wedstrijd werd gepresenteerd door Letty Kosterman. Verder waren er voorstellingen gege ven door het Links Collectief Walche ren met liederen over misstanden en minderheden in de maatschappij, de Stichting Dansz die verschillende uit voeringen gaf en cabaret 'De Kuil' met het programma 'Zo gezond als een vis'. Ook waren er verschillende info-stans. onder meer van Amnesty International, de spiraal van de Ster renshow. de Rawa met een recht streekse uitzending voor de zieken huizen in Middelburg en Vlissingen en het poppentheater Sjaak Vereist uit Koudekerke Ongeveer 1000 belang stellenden bezochten de Vara-dag in Vlissingen. zijn geboortedorp Bruinisse. waar oud-burgemeester Van Oeveren des tijds secretaris was. Op 1 september 1939 volgde zijn benoeming tot ge meente-secretaris van Bruinise In die periode werd de gemeentesecretarie, ten gevolge van de inundatie in 1943 geëvacueerd De Jonge vond toen onderdak in 's Gravenpolder Daar herdacht hij ook zijn 25-jarig Jubileum in overheidsdienst Na de inundatie wachtte hem de taak om alles weer van de grond af aan op te bouwen. Het gemeentehuis was een ruïne en de meest waardevolle bescheiden lagen door het hele dorp verspreid. Op 1 september 1946 volgde tenslotte de benoeming van de heer De Jonge tot burgemeester van Sint-Philips land Tijdens zijn ambtsperiode stond De Jonge bekend als een burgemees ter die vooral een zuinig beleid voerde en by een reeks van verbeteringen in de openbare voorzieningen toch voor een sluitende begroting wist te zor gen Hij stond bekend als een bemin- nelyk en yverig man In 1959 vierde hy zyn 40-jang overhetdsjubileum. Hy nam afscheid als burgemeester op 25 december 1965. op 65-jarige leeftyd. Hy verliet toen ook Sint-Philipsland om terug te keren naar zyn geboorte plaats Bruinisse. De begrafenis van de heer De Jonge is donderdag om 14.00 uur op de alge mene begraafplaats in Bruinisse. Voorafgaand aan de begrafenis wordt een rouwdienst gehouden in het hervormd verenigingsgebouw aan de Deestraat in Bruinisse vanaf 13.30 uur. MIDDELBURG De dodenherden king op 4 mei begint in Middelburg om half acht met een bijeenkomst op het Abdijplein. Er wordt een koraal uitgevoerd door de plaatselijke Chr. Brassband Onda en er wordt gezon gen samen met enkele zangverenigin gen. De samenzang zal worden onderbro ken door een declamatie van me vrouw A. Scheltens-Koops Om tien voor acht zullen de klokken van de Lange Jan en de Roomskatholieke kerk worden geluid, terwyi de aanwe zigen naar het monument op de Groenmarkt lopen. Om acht uur zal daar door een hoomslgnaal twee mi nuten stilte worden aangegeven, waarna de Last Post wordt geblazen. Tenslotte is er gelegenheid tot het leggen van bloemen en de plechtig heid wordt besloten met het zingen van het zesde couplet van het Wilhel mus. KOUDEKERKE Tw aalf brandweer- teams hebben zaterdag deelgenomen aan de provinciale brandweerwed- strijden in Koudekerke. Deze wed strijden worden jaarlijks georgani seerd door de Vereniging van Bevel- voerenden van Regionale-, Gemeen te-en Bedrijfsbrandweren op Walche ren. De wedstrijd werd gewonnen door de Middelburgse brandweer, ge volgd door De Schelde II op de twee de plaats en Vlissingen I op de derde plaats. De wedstryd bestond uit het bestrij den van een brand in een woning aan het Dorpsplein in Koudekerke. ont staan door werkzaamheden aan een cv-tnstallatie De man die bezig was met de reparatie aan de installatie moest door de deelnemende ploegen van de zolder van het brandende pand gehaald worden De uitslag: 1 Middelburg. 2 De Schelde 3 Vlissingen I. 4 Amemuiden. 5 De Schelde 1. 6 Vlissingen II. 7 Baarland. 8 Borssele. 9 Axel. 10 Nteuwdorp. 11 Wlssenkerke 12 Kamperland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 7