Ook invitatietoernooi biljarten in Hulst Grote rol funboards bij opening plankzeilseizoen Morgen zaterdagderby Zaamslag-Tern. Boys Belgische topspitsen dreigen op te stappen PZC/Streek OR VAN DER VELDE VERWACHT LASTIGSTE WEDSTRIJD Hoek MEER SPANNING IN ZINDEREND SLOT VAN COMPETITIE Terneuzense Boys freshens Uuiskil tTerneuzen Vogelwaarde PLACE DU MARCHE PLACE DU MARCHE Vierde klas Clinge PLACE DU MARCHE AZVV Obstakel RIJ DAG 18 APRIL 1986 orgen bij Breskens, luiskil en Terneuzen ERNEUZEN - In de tweede en derde klas van het zondagvoetbal is de dreigende degradatie an de orde van de dag bij Breskens, Sluiskil en Terneuzen. Clinge is in de derde klas zowat erzekerd van lijfsbehoud, terwijl Vogelwaarde - ondanks de 2-0 nederlaag bij Advendo - og altijd niet is uitgeschakeld voor de eerste plaats. In de vierde klas gaan Steen en Axel de otfase in als de grootste kanshebbers voor het kampioenschap. reskens - met 17 punten uit 18 edstrijden achtste op de ranglijst, in >t gezelschap van Taxandria en luiskil, met slechts een voorsprong in twee punten op Wilhelmina Boys krijgt zondagmiddag op eigen veld jploper Dosko te bestrijden. „Dat ordt misschien wel onze moeilijkste edstrijd van het seizoenbedacht ainer Cor van de Velde begin deze eek nog". Dosko is tenslotte een loeg in vorm. En een ploeg in vorm is iet gemakkelijk af te stoppen" Het ordt hoe dan ook 'opletten voor reskens' - weet Van de Velde - vant Dosko kan ook verschrikkelijk 1 spelen. En bovendien scoren ze de latste weken toch opvallend gemak - elijk". ooraf is Cor van de Velde al tevreden iet een gelijkspel, omdat verlies be- mgrijke consequenties kan hebben iet ook Wilhelmina Boys - Middel- urg op het programma. Een voordeel dat Breskens momenteel - door de •rugkeer van Bram van de Broecke n Johan van Leeuwen - over een ïtgebreide selectie beschikt. iroter nog dan voor Breskens zijn de orgen voor Sluiskil. Weliswaar gaat e formatie van Han van der Hooft elijk op met Breskens en Taxandria, aar waar deze concurrenten 18 wed- rijden nodig hadden om tot 17 pun- en te komen, daar speelde Sluiskil er 19. Zondag nog - voor aanvang van e wedstrijd tegen NO AD - veronder- elde Han van der Hooft dat twee anten voldoende waren voor lijfsbe- oud, maar na de 2-1 zege van Wilhel- ina Boys op Baronie dacht hij daar nders over: ,,Ik denk dat we nu nog ie punten uit drie wedstrijden nodig lebben", zei hij, terwijl gevoelens van evredenheid (vanwege het 0-0 gelijk spel) en teleurstelling (vanwege de run ten winst van de concurrenten) om -oorrang streden. ondag speelt Sluiskil uit tegen WSC, lat op de derde plaats staat en nog n concurrent is van Dosko en Baro- ïie. Op eigen veld verloren de Zeeuws- I.'lamingen met 1-0 van de Waalwijkse pebutant. k'oor Terneuzen breekt zondag - thuis regen Steenbergen - bijna het uur van be waarheid aan. Na de puntendeling biet BSC (0-0) van afgelopen zondag is be ploeg van Maurice de Windt in elk beval alleen maar gebaat bij winst. Bij Verlies of zelfs een gelijkspel is de kans niet denkbeeldig dat Terneuzen ter rein moet prijsgeven aan BSC en Gastel, die de laatste weken toch regelmatig punten binnenhaalden. Met de wedstrijden tegen Gastel ithuis), Cluzona (uit) en Roosendaal luit) nog voor de boeg zou ieder ander ■sultaat dan winst al fataal kunnen zijn. „Verdedigend zit 't nog steeds goed in elkaar", gaf Peter Vasseur begin deze week aan. „Alleen blijven we aanvallend onder de maat. En op zich is dat natuurlijk niet verwonder lijk als je bekijkt hoe jong onze aan vallers nog zijn: Antoine Thoen is 17, Kevin Jones 18. Edwin Bakker 16 en Frank Meijer 17". Eerder dit seizoen kwam Terneuzen tegen Steenbergen overigens een 0-0 gelijkspel overeen. Destijds was dat een winstpunt, om dat Steenbergen het duel grotendeels beheerste. Vogelwaarde speelt zondag op eigen Advertentie ONZE SPECIALITEIT VISSCHOTEL vAi HUIS PLACE DU MARCHÉ HAVENSTRAAT PHILIPPINE. TEL. 01159-1524. TERNEUZEN - Als overmorgen, zondag, Anderlecht en Club Brugge beiden hun wedstrijd te gen respectievelijk Charleroi en Beerschot winnen, gelijk spelen of verliezen krijgt de Belgische competitie nog een staartje. Bei de ploegen eindigen dan immers met eventueel punten. In België schrijft het reglement dan voor, dat de ploeg, die de meeste wed strijden gewonnen heeft, dan kampioen wordt. Maar dat aan tal is ook gelijk. Volgens de reglementen zal dan een 'test wedstrijd' de beslissing moeten brengen. Inmiddels zijn de betrokken clubs echter overeen gekomen om bij eventueel gelijk eindigen, het kampioenschap niet in één wedstrijd te beslissen, maar dat op ploegen dan twee maal tegen elkaar in actie zullen komen. Die wedstrijden zouden dan ge speeld worden in de stadions van beide clubs. Inmiddels heeft de Belgische voetbalbond zich in principe met deze overeenkomst akkoord verklaard. De eerste wedstrijd zou dan gespeeld wor den op 30 april of 1 mei en de tweede op 10 mei. Voor deze oplossing zal worden gekozen omdat er in Belgie geen stadions met een ruime capaci teit voor handen zijn. Beide clubs dachten daarbij aan een stadion met een capaciteit van ongeveer 60.000 plaatsen. veld tegen Goes en verdedigt daarin zijn laatste kansen op een topklasse- ring. Weliswaar ging trainer Rinus Zegers er verleden week nog van uit, dat een eventuele nederlaag tegen Advendo (uiteindelijk verloor Vogel waarde met 2-0) zijn elftal terug zou werpen in de titelstrijd, maar met de confrontaties met Cluzona, Divo en - zondag - Goes nog op het programma Advertentie voor een goede zakenlunch; voor een sfeervol diner. PLACE DU MARCHÉ HAVENSTRAAT PHILIPPINE TEL 01159 1524 is er nog van alles mogelijk. „We zijn niet afhankelijk van een ander", weet bijvoorbeeld verdediger Eddy Lam bert, „het ligt nog helemaal open". Voorwaarde is wèl dat Vogelwaarde zondag Goes verslaat, want 'twee maal achtereen verliezen kan fataal zijn'. Uit kwamen Vogelwaarde en Goes een 1-1 gelijkspel overeen en van die wedstrijd herinnert Lambert nog zich vooral 'de goeie spitsen'. Maar ook: „Goes geeft achterin veel ruimte. Met Ronald Bun weer in de ploeg liggen daar onze kansen". Vogelwaarde kan zondag beschikken over 14 selectie spelers. veilig. Met 18 punten uit 19 wedstrij den bedraagt de voorsprong nog altijd vier punten op Terneuzen. „Theore tisch kunnen we nog altijd degrade ren", zei interim-trainer Fons Comelis begin deze week. „maar ik geloof niet dat we er nog bang voor moeten zijn. Als we zondag één punt pakken kan ons in feite niets meer gebeuren. Of wij zouden alles moeten verliezen en Terneuzen zou alles moeten win nen..." Tegen Cluzona thuis kan Cor nells nog niet beschikken over Sieg fried van de Berg, Fred van Cauteren en Lucas van de Voorde, die allen nog een schorsing van één wedstrijd uit zitten. Met vijf punten uit drie wedstrijden is Clinge in de derde klas nagenoeg HULST Invitatie-biljarttoernooien zijn blijkbaar 'in'. In het westen van Zeeuwsch-Vlaanderen was BCD Draaibrug daar tot voor kort erg actief mee (na het wegvallen van clublokaal Tramzicht is daar kennelijk een adempau ze ingelast). Axel heeft pas het Benelux-driebandentoemooi achter de rug. KOT Terneuzen begon gisteravond met een Zeeuws-Vlaamse subtop aan een mini-pentathlon. En vandaag (vrijdag) krijgt de biljartvereniging De Smickel in eigen huis een Oost-Zeeuws-Vlaams gezelschap tweedeklassers binnen voor een biljart-triathlon. Het kan dus kennelijk niet op. Ronny Bleyenberg van HBC '34, de initiatiefnemer van dit Hulster-toer nooi, heeft, in samenwerking met Rob Claerhoudt en Jo Leeraert van De Smickel, voor een attractief veld kun nen zorgen. Uitnodigingen aan wed strijdleider Paul Baart van het dis trict, Robert van Gaever (CBC Clin ge), het duo Ben PicaveLHans Toet van de Steense Ouden Arend werden graag aangenomen. Dat viertal krijgt tegenstand vanuit de beide or ganiserende clubs: voor De Smickel komen Rob Claerhoudt en Theo Schauwaert in actie, HBC '34 vaardigt Walter Koemans en Ronny Bleyen berg af. Een leuke ploeg die van start gaat voor 50 caramboles libre, 25 bandstootpunten en 10 punten in driebanden. En met een aantal spe cialisten in elke spelsoort lijkt het vrij zeker dat elke ronde verrassingen oplevert en het een open toernooi gaat worden. De start wordt vanavond gegeven door wethouder Willy Kayser, daarna vervolgt deze triathlon morgen en zondag (telkens vanaf 13.00 uur), ter wijl op 2 en 3 mei de aanloop naar de toernooizege gepland staat. Zover is het nog niet, „eerst maar eens zorgen dat we die eerste partijen redelijk door komen", aldus Paul Baart. De WBC-favoriet heeft er erg veel zin in, vormt in dit toernooi wellicht voor alle tegenstanders de zwaarste hin dernis. In de vierde klas van het zondagvoet bal kruipt Axel met de beslissende weken van de competitie in het voor uitzicht steeds dichter naar koploper Steen toe. Was het verschil vier we ken terug nog vier punten, momen teel bestaat de marge slechts uit één enkel punt. Steen heeft 25 punten. Axel 24. Hoewel ook Biervliet, Koe wacht, RCS en zelfs Hoofdplaat niet zijn uitgeschakeld zijn: Steen en Axel de belangrijkste kampioenskandida ten. Beide teams .spelen dit weekeinde overigens een uitwedstrijd. Steen te gen Ria, Axel tegen HW. Niet bij voorbaat staat winst daarom vast. Eerder dit seizoen versloeg Steen Ria weliswaar met 3-0, maar de Westdor- penaren geloven na de resultaten van de laatste weken nog altijd in lijfsbe houd. Ria richt met name het oog op Hontenisse, dat veel minder op dreef lijkt. Axel krijgt uit tegen HW te maken met een ploeg, die uit de laatste vijf wedstrijden acht punten rijker werd. HW zit dus in de lift en dat werd na de matige eerste competitiehelft tijd ook. In Axel won de formatie van Rudy Steel in november van het vorig jaar overigens met 4-3. Biervliet - dat kennelijk niet meer tot winst kan komen - krijgt bezoek van Hontenisse en Koewacht - Hoofd plaat is een duel „van de laatste kans". Noormannen-RCS en Philippi ne! Jzendijke completeren het pro gramma voor de vierde klas. Het programma: tweede klas: Breskens- Dosko en WSC-Sluiskil, derde klas: Ter- neuzen-Steenbergen. Clinge-Cluzona en Vogelwaarde-Goes: vierde klas: Biervliet- Hontenisse. Noormannen-RCS. Ria-Steen, HVV'24-Axel. Philippine-IJzendijke en Koe wacht-Hoofdplaat IAdvertentie ONZE SPECIALITEIT CHATEAUBRIANT PLACE DU MARCHE HAVENSTRAAT PHILIPPINE TEL. 01159-1524 Gert-Jan Boekamp, secretaris van de Windsurfvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. TERNEUZEN - De WindsurfVereniging Zeeuwsch-Vlaanderen staat aan de vooravond van een belangrijk jaar. Op de ruim voorziene wedstrijd kalender, is een belangrijke plaats weggelegd voor de funboards. Zodanig is de belangstelling voor de categorie is zodanig gegroeid, dat de korte zeilplanken als hoofdmoot voor de wedstrijden kunnen worden gezien. Deze ommekeer is zondag al goed merkbaar op de Otheense Kreek in Terneuzen. Als daar om 11.00 uur de eerste manches beginnen zfjn het de fun boards die dan een slalombaan krij gen voorgeschoteld. Onder normale weersomstandigheden verwachten de organisatoren in deze categorie 30 tot 40 deelnemers. Wanneer dit aantal wordt gehaald, zullen de deelnemers vier of vijf series dienen te zeilen. Eigenlijk is het een tegen strijdigheid om te stellen 'bij goed weer': het varen met de funboards wordt pas interessant bij wind kracht 4 5. Bij weinig wind zijn de funners veredelde waterski's die dan alleen maar de neiging hebben met opvarende af te zinken De funplank heeft een aantal verschil len t.a.v. de gewone planken, nl. korter (2.50-3.50 mtr.) dunner en smaller en populair gezegd zijn zij ontwikkeld om juist onder slechte weersomstandigeden te varen Om dit aparte karakter van de funboard te accentueren is er een wisselbeker te winnen, waar pas kan om worden gezeild bij specta culaire weersomstandigheden De organisatie maakt per wedstrijddag uit of het weer extreem genoeg is om de funbokaal in te zetten Maar als het aan secretaris Gert-Jan Boe kamp ligt. melden ook de liefheb bers zich aan voor de 'open klasse', die dan bij voldoende deelname worden opgesplitst in twee divisies. Overigens is W.V.Z.V. niet de enige vereniging die zich met deze snel groeiende sport bezighoudt. Aller eerst is er de Windsurf- en Funclub De Verklikker te Groede waarmee, aldus Boekamp. goede contacten worden onderhouden, ook op orga nisatorisch gebied Verder is er in Zeeuwsch-Vlaande ren de Dow Zeilclub. terwijl er ook met de vereniging te Veere op ver schillende dagen wordt samenge werkt. De wedstrijden en promotieactivi teiten spelen zich niet alleen maar op binnenwater af. De Schelde is enkele malen het strijdtoneel, zoals bijvoorbeeld voor de Schelde-tocht die dit jaar op 6 juli zijn beslag krijgt. Dit evenement wordt door W.V.Z.V als een van de hoogtepun ten van het seizoen gezien: zo'n 60 tot 70 deelnemers verwacht men voor de trip die in Breskens begint en via de Paulinapolder weer terug keert naar Breskens Tijdens dergelijke grote evenemen ten zorgt onder meer een eigen Zodiac van de vereniging voor de begeleiding van de deelnemers Een eveneens in eigendom van de club zijnde trailer zorgt, indien nodig, voor het vervoer van de planken. De club zelf is aangesloten bij het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond. Op de dag zelf is het wedstrijdsecre tariaat gevestigd in de caravan van windsurfshop Vogelwaarde die bi) de zuidelijke jachthaven staat opge steld Hier worden ook rond 16 uur de prijzen uitgereikt. Wedstrijden surfselzoen 1986 20-4 Otheense Kreek WVZV. 3-5 Otheen se Kreek DZC. 85 Branding Evenement De Verklikker: 11-5 Paulina Polder WVZV. 8-6 4-uurs race Veerse Meer 22-6 Branding evenement de Verklikker. 22-6 Otheense Kreek DZC 22-6 Rondje Veer se Meer. 6-7 Schelde Tocht WVZV. 20-7 Branding evenement de Verklikker. 17-8 Branding evenement de Verklikker vet.; 30-8 Otheense Kreek 10-uurs race DZC. 14-9 Veerse Meer-Kamperand WVZV. 21- 9 Toertocht naar 't Zwin de Verklikker. 28 9 O roede WVZV. 4-10 Open Zeeuwse Kamp de Verklikker; 5-10 Open Zeeuwse Kamp de Verklikker. 26-10 Branding evenement de Verklikker. 2-11 Veerse Meer Herfst Trophee Achter de diverse wedstrijden vindt men de naam van de organiserende vereni ging TERNEUZEN Het programma voor de twintigste speeldag van de voetbalcompetitie brengt morgen middag (zaterdag) in de derde klas van het zaterdagavoetbal Zaamslag en Terneuzense Boys tegen elkaar in het veld. Tweede klasser AZVV gaat op bezoek bij het tegen degradatie strijdende Good Luck en Hoek speelt op eigen veld tegen Everstein. Han van der Hooft wj Voor AZW-trainer Hans Radt wordt de uitwedstrijd tegen Good Luck mor gen wellicht 'nog moeilijker dan die van verleden week'. Altena bleek im mers een voetballende ploeg, die nooit naar harde middelen greep. Maar Good Luck staat met twaalf punten uit achttien wedstrijden voor laatste en is vooralsnog met Heuke- lum de belangrijkste degradatiekan didaat. „Ik verwacht een heel andere wedstrijd dan zaterdag", zei Hans Radt eerder deze week. „Het zou me tenminste verbazen als Good Luck niet gaat buffelen". Tóch zal AZW spelen op de volle winst om „het kleine kansje dat we nog hebben op de eerste plaats niet verloren te laten gaan". Radt: „Ik geef toe: onze kan sen zijn minimaal. Maar met Ame- muiden-SSS en Altena-Amemuiden op het programma weetje maar nooit. Bovendien: wij moeten zelf ook nog tegen Amemuiden...". Naar de bovenste plaats mag Hoek al enige tijd niet meer kijken. De slechte serie rond de winterstop (vijf nederla gen op rij) schakelde de ploeg vroeg tijdig uit. Niettemin: de laatste weken draait Hoek weer als vanouds. Negen winstpunten uit vijf wedstrijden be wijzen dat de Zeeuws-Vlamingen weer op de goede weg zijn. „We spelen nu ook wat anders dan eerder dit sei zoen", verklaart laatste man Peter Hamelink de meest recente succes sen „Minder op de aanval vooral Het blijkt dat we dan toch het meest produktief zijn" Wat vooral opvalt: het geringe aantal tegentreffers van de laatste weken. In vijf wedstrijden werd de verdediging maar éénmaal gepasseerd, waar eerder in 12 wed strijden 29 tegengoals moesten wor den geïncasseerd Morgen speelt Hoek dus tegen Everstein thuis, waar van het in de heenwedstrijd met 4-2 verloor. „We zullen vooral op hun spitsen moeten letten", weet Peter Hamelink TERNEUZEN - Voetballers, die veel scoren zijn in het algemeen een gewild 'artikel'. De Belgische competitie vormt daar geen uitzondering op. Immers, nu Belgié aan de vooravond staat van wat ongetwijfeld één van de spannendste slotdagen uit de ges(*hiedenis van het Belgisch voetbal is, staat het vrijwel vast dat zowel Anderlechts topschutter Erwin Vandenbergh als Jean-Pierre Papin (de speler, die bij Club Brugge de meeste treffers maakte in het nu bijna beéindigde seizoen) naar het buitenland zullen vertrekken. Overigens hebben beiden voor een eventuele overgang een verschillende reden. Vandenbergh omdat hij „niet meer op één lijn zit met Arie Haan" en Papin wordt gelokt door het 'grote geld'. De spanning over wie uiteindelijk kampioen van België gaat worden (Anderlecht verloor min of meer ver rassend van Beerschot, waardoor Club Brugge weer naast de Brusse laars kon komen en dat met nog slechts één wedstrijd voor de boeg) is dus ook op een ander punt van toe passing bij de betrokken clubs. Vooral Jean-Pierre Papin bij Brugge worden gemist. Afgelopen zaterdag scoorde hij tegen Lierse bijvoorbeeld al zijn tweede hat trick van het seizoen (eerder deed hij dat in een Europese wedstrijd tegen Boavista). „De belangstelling zal er ongetwijfeld nog door toe nemen; en daar heb ik feitelijk helemaal niet over te klagen. Naast verschillende Franse clubs hebben ook een paar Italiaanse en Spaanse clubs interesse getoond", aldus Papin, die overigens al een 'voorcontract' heeft getekend bij Monaco. „Maar daar staat een clausule in. dat ik ook nog naar een andere club mag gaan. als ik een beter aanbod krijg. Dus dat zegt helemaal niets". Bovendien is de mogelijkheid ook nog niet helemaal uitgesloten, dat de Franse topschutter van Club Brugge alsnog besluit bij die club te blijven. Dat hangt af van een eventueel aan bod, dat hem nog voorgelegd zal worden van die kant. „Benadert dat bijvoorbeeld de buitenlandse aanbie dingen. dan zal ik er zeker nog eens over nadenken. Ik voel me immers erg goed thuis in Bruggeverzekerde Papin. Overigens is Papin er nog helemaal niet zeker van dat de strijd om het kampioenschap dit weekeinde nog niet beslist zal zijn. Indien zowel Anderlecht (thuis tegen Charleroi) en Brugge, dat Beerschot in eigen huis ontvangt, hun wedstrijd winnen, zal de competitie nog een verlengstuk krijgen. ...Maar ik vrees Beerschot erg. We mogen die ploeg beslist niet onderschatten. Uiteindelijk hebben ze bij Standard ook gewonnen. Een voorbarig optimisme is dus bepaald misplaatst', was Papin begin deze week uiterst voorzichtig over de kan sen van Brugge. Bfj Anderlecht liggen de problemen op een ander vlak. Erwin Vandenberg imomenteel topscorer in Belgie met 26 doelpunten i wil kost wat kost de Brusselse club verlaten. De laatste weken werd Vandenbergh enkele ma len door Arie Haan op de bank gezet en dat zint hem geenszins Ook zater dag tegen Lierse mocht hij pas in de tweede helft invallen. Overigens tot zijn eigen grote woede. „Wat mfj betreft is het hoofdstuk Anderlecht definitief afgesloten. Ik blijf onder deze omstandigheden niet werken", riep Vandenbergh na de wedstrijd tegen Lierse uit. En ook „Anderlecht heeft blijkbaar geen voorhoedespelers nodig. Maar ik heb mijn principes en de trainer blijkbaar ook. En die lopen bepaald niet paral lel met elkaar En als het aan mij ligt komt het ook nooit meer voor elkaar" Arie Haan ging niet al te diep op de zaak in: „Bij Anderlecht lopen er twaalf of dertien internationals rond En dan moet er af en toe wel eens op de bank gezeten worden Dat moet ook Vandenbergh maar begrijpen. Te gen Lierse wist hij vooraf al. dat hij in de tweede helft in zou moeten vallen, maar als hij dat met zo'n instelling doet, moet hij dat zelf weten We zijn uiteindelijk met topsport bezig en dan moet je teleurstellingen kunnen ver werken". Overigens ligt er met betrekking tot een eventueel vertrek van Erwin Vandenbergh bij Anderlecht nog een groot obstakel: een contract, dat nog een looptijd heeft van vier jaar. En manager Verschueren van Ander lecht heeft al laten doorschemeren geen medewerking aan een transfer te verlenen. „Maar ik heb een gewel dig aanbod van een buitenlandse club (dat van het Franse Nice afkom stig zou zijn, red.) gekregen, waarbij ik hoop, dat Anderlecht me niets in de weg zal leggen", stelde Vanden bergh ook nog. Overmorgen, zendag. moeten de be slissingen dus vallen in de Belgische competitie Het is immers de laatste speeldag met de meeste belangstel ling ongetwijfeld voor de wedstrijden Anderlecht-Charleroi en Club Brugge- Beerschot. In deze duels moet de beslissing omtrent het kampioen schap vallen De stand met nog één wedstrijd voor de boeg Anderlecht 33 21 8 4 50 79-33 Club Brugge 33 21 8 4 50 74-34 AA Gent 33 15 10 8 40 51 38 Standard Luik 33 14 12 7 40 55-29 Beveren 33 14 10 9 38 49-37 Club Luik 33 14 9 10 37 42-35 Beerschot 33 12 13 8 37 43-40 Waregem 33 14 6 13 34 48-37 Cercle Brugge 33 12 10 11 34 54-54 Antwerp 33 10 13 10 33 36-42 KV Mechelen 33 7 17 9 31 35-44 Charleroi 33 11 6 16 28 41-58 RWDM 33 9 9 15 27 36-55 Lokeren 33 9 8 16 26 45-67 KV Kortrijk 33 8 8 17 24 39-51 Seraing 33 6 12 15 24 21-37 Waterschei 33 6 9 18 21 23-56 Lierse 33 5 10 18 20 32-65 Waterschei en Lierse degraderen Het programma voor komende zondag al le wedstrijden aanvang IS 00 uur Se- ratng-Lierse. Club Brugge-BeerschotAn derlecht-Charleroi. Waterschei-AA Gent, Waregem-Kortrgk Lokeren-Club Luik. Standard Luik-RWDMAntwerp-Cercle Brugge. KV Siechelen-Beveren. Voor Zaamslag is het seizoen in de derde klas van het zaterdagvoetbal na de 7-2 nederlaag tegen Nieuwdorp zo goed als gespeeld De kans op de tweede plaats met name is verkeken- .zodat alleen het prestigeduel met Terneuzense Boys nog rest. „We be ginnen zaterdag opnieuw", keek Zaamslag-trainer Ben Pauwels begin deze week vooruit naar de derby „We moeten die zeven tegendoelpunten maar zo gauw mogelijk vergeten en weer uitgaan van 0-0" Pauwels ver wacht overigens een 'open wedstrijd'. „We hebben ons in Terneuzen toch goed laten zien Ik denk dat we daar onze beste wedstrijd van het seizoen hebben gespeeld, ondanks die 1-0 ne derlaag. Terneuzense Boys mag er in elk geval van op aan dat we de punten niet cadeau zullen doen". Hoe dan ook de thuisploeg zal mor gen niet dezelfde fout maken als verle den week toen in de slotfase alle deuren werden opengegooid in een ultieme poging om Nieuwdorp naar een nederlaag te spelen. Pauwels „Tegen Nieuwdorp hadden we niets aan een gelijkspel We moesten win nen om mee te blijven doen voor de tweede plaats Nu dat niet meer het geval is kunnen we ons eigen spel weer spelen". Terneuzense Boys in tegenstelling tot Zaamslag nog wél kanshebber voor de tweede plaats is ervan overtuigd, dat de 7-2 nederlaag van Zaamslag tegen Nieuwdorp met be paald een voordeel is Zo zegt bijvoor beeld Jacky Scheele, de aanvoerder „Zaamslag zal zich ongetwijfeld wil len revancheren, terwijl ze tóch al heel scherp zullen staan, omdat wij hen vorig jaar een hak hebben gezet en ook dit Jaar weer hebben gewonnen". De Temeuzenaren verwachten dan ook een tegenstander tegenover zich die aldus Scheele „voor 200 nt geladen zal zijn" Bij Terneuzense Boys is vry zeker iedereen beschikbaar Jan Comelis- sen was vele weken met inzetbaar vanwege een spierblessure, maar maakte zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Kogelvangers in de tweede helft een geslaagde rentree Of het toeval was of niet: Terneuzense Boys speelde na de rust in elk geval stukken beter dan de laatste weken het geval was Het programma tweede klas: Hoek- SC Everstein en Good Luck-AZVV. derde klas Zaamslag-Terneuzense Boy*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 37