Gerard de Schepper bij zaalvoetbalduel belaagd Zes Poolse topruiters bij concours Axel PZC/ Streek TRAINER VAN DER HOOFT: BIJ JEUGD TALENT Man breekt voet bij arbeidsongeval Niet zorgenvrij Onderzoek naar herinrichting winkelcentrum Oostburg uitgesteld Imkers nemen afscheid van voorzitter INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE Sponsors internationaal Concours Axel Polen in manege Magrette Zeeuwse toppers PvdA viert 1 mei in De Warande in Sint-Jansteen VRIJDAG 18 APRIL 1986 Optimisme bij Schelde ondanks de degradatie TERNEUZEN - De degradatie uit de Zeeuwse hoofdklas is voor de Terneuzense zwemvereni ging De Schelde een feit. Het gelukte de Terneuzenaren afgelopen zondag in het laatste competitieduel niet meer om de zwemvereniging Koewacht nog te passeren. In tegendeel, de achterstand liep op tot ruim 300 punten. Voor Schelde trainer Jack van der Hooft is deze degradatie zeker geen verrassing, omdat dit al bij de start van de competitie was ingecalculeerd. Maar toch ziet de toekomst er, volgens de Terneuzense oefenmeester, voor de Schelde niet somber uit, want er is voldoende jong talent aanwezig om binnen een aantal jaren het verloren terrein te heroveren. wikkeling van het jong talent dat de vereniging rijk is. „Wedstrijden waarin men behoorlijk tegenstand ondervindt zijn noodzakelijk om mentaliteit en peil te verbeteren. Daarom ook vind ik het zo belangrijk dat we ons handhaven in die landelij ke klasse, want anders ga je die tegenstand missen en sluipt er een zekere gemakzucht in de ploeg, die je bij promotie behoorlijk gaat opbre ken". „Zondag hebben we dan ook bewust een paar van de beteren, zoals een Peter van der Ruit, Peter Erick van Doom, Esther van Wele, Brian Amesz, Lieke Schouwenaar en Tijl Verkoute ren vrijaf gegeven. Ze hadden zater dag al een zware wedstrijd gezwom men in Luik en ik wilde de zaak niet forceren. We kunnen dan zondag voor de landelijke competitie op volle sterkte uitkomen en dan denk ik dat de basis is gelegd voor handhaving op dit niveau. Door hiervoor te kiezen is ook onze achterstand op Koewacht zo groot geworden, want door deze zwemmers buiten het bad te houden lever je toch zo'n 250 tot 300 punten in. Ik wil hier beslist niet mee zeggen, dat wij ten onrechte zijn gedegra deerd. De eerlijkheid gebied te zeg- OOSTBURG De 35-jarige J. C. van D. uit Hoofdplaat is bij een arbeidson geval bij de firma F. aan de Brugse- vaart in Oostburg donderdagmorgen omstreeks kwart over negen gewond geraakt. Hij werd met een gebroken voet per ambulance overgebracht naar het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg. De voet van de man kwam klem te zitten toen metalen buizen aan het rollen gingen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. gen, dat we onze achterstand op Koe wacht wel een wat dragelijker aanzien hadden kunnen geven, maar ze probe ren in te halen was een gok geweest met een zeer kleine kans van slagen. Dan gok ik liever op behoud van de landelijke competitie en vandaar deze bewuste keuze". Ondanks deze degradatie blijft bin nen de Terneuzense groep de sfeer fantastisch en wordt de training erg goed bezocht. Van der Hooft: „We hebben bewust voor de jeugd geko zen. Dat houdt in dat je voor het zien van resultaten geduld zal moeten kunnen opbrengen. Ik dacht dat we er in zijn geslaagd bijna iedereen hier van te overtuigen. Wie zich in dit beleid niet kon vinden trok zich of vrijwillig terug of is duidelijk gemaakt dat hij dan hiet paste in de groep. En hoewel je met voorspellingen altijd de nodige voorzichtigheid aan de dag moet leggen, vooral als het de jeugd betreft, omdat je steeds moet afwach ten hoe ze zich ontwikkelen, denk ik toch dat De Schelde binnen drie vier jaar de vruchten gaat plukken van het thans gevoerde beleid. Tussen de veertien en vijftien jaar kan je meestal toch al vaststellen of iemand er komt of niet. Wij beschikken nu reeds over een aantal van deze jongeren waarvan je kunt stellen dat ze er kunnen komen en over de juiste wedstrijd mentaliteit beschikken, vandaar ook mijn optimisme", aldus van der Hooft tot besluit. Van der Hooft: „Enkele jaren geleden hebben we noodgedwongen een aan tal veranderingen moeten doorvoe ren. Doordat oudere krachten stop ten, moesten jongere worden ingezet die in feite nog niet rijp waren voor het zwaardere werk. Bovendien ver trok een topzwemmer als Ronny Ba- bijn naar het Sasse Bruinvis, wat eveneens een verlies betekende wat we niet direkt op konden vangen. We hebben toen het roer radicaal omge- gooit en overgeschakeld naar een planning op langere termijn. Een aan tal van onze ouderen trad vrijwillig terug en ook enkelen, waarvan wij dachten dat ze niet meer in de ploeg pasten, werden gedwongen om op te stappen. Dit hield wel in dat we rekening dienden te houden met de gradatie naar de eerste klas. Boven dien kwam hier nog bij, dat de Zeeuw se Zwembond besloot de hoofdklasse terug te brengen tot 5 ploegen en toen wisten wij het eigenlijk al op voor hand, dat Terneuzen of Koewacht het kind van de rekening zouden wor den". Volgens Van der Hooft is het onderlin ge verschil in de Zeeuwse hoofdklasse tussen de top en de staart ook erg groot. „Luctor, Stormvogels en De Bruinvis vormen de kop en met een behoorlijke kloof daar tussen volgen de Zwemvereniging Koewacht en De Schelde. Deze competitie is dan ook in feite een strijd tussen de bovenste drie om het kampioenschap en wij en Koewacht om de degradatie te ontlo pen. Koewacht heeft dan nog altijd een paar toppers zoals Anton Thoen en Wim den Engelsman om in de strijd te werpen en zulke krachten die missen wij op dit moment duidelijk. Dit wil niet zeggen dat wij niet over voldoende talent beschikken, in te gendeel, we hebben bij de jeugdcate- gorien onder de 12 en 14 jaar een groot aantal leden die op de Zeeuwse kam pioenschappen tot de medaille-zwem mers behoorden, maar als je die in competitieverband moet inzetten, op bijvoorbeeld een 200 meter school slag, dan kan je het wel schudden. Je verliest dan gewoon op kracht van zo'n tegenstander". Hoewel de degradatie uit de Zeeuwse Hoofdklasse nu wel een feit is, bete kend dit geenszins dat de Terneuzen se zwemtrainer zorgenvrij is. Inte gendeel zelfs, zijn vereniging is ook nog in de slag in de E-klas van de landelijke competitie en ook daar is een kans op degradatie nog steeds volgens hem funest zijn voor de DUW EN TREKWERK IN AXELSE SPORTHAL 1 \v\\s\\wXN^\v^r Jack van der Hooft geeft zijn groep instructie. ÖOSTBURG Het onderzoek naar de herinrichting van het winkelcen trum van Oostburg kan nog niet worden gestart. De Oostburgse raad slaagde er donderdag niet in positief te beslissen over het subsidieverzoek van de plaatselijke winkeliersvereni ging. Ken herinrichting is hard nodig, dat wel, maar de raad wilde de aanleg van een rondweg rond Oost burg in de beslissing meenemen. Een raadsmeerderheid ziet die rondweg overigens wel zitten. Het Centraal Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf (CIMK), dat het on derzoek naar de herinrichting gaat uitvoeren, heeft voorgesteld om in feite twee opties te onderzoeken: Oostburg zonder en Oostburg met rondweg. Dat nu zag het college van b en w op aangeven van de PvdA-fractie niet zitten. Na een schorsing besloot het college het subsldievoorstel (20.000 gulden) terug te nemen en eerst met het CIMK te overleggen. Omdat een raadsmeerderheid toch voor een rondweg kiest, zouden b en w alleen die optie onderzocht willen zien. Daarmee kan het onderzoek totale kosten 52.000 gulden waar schijnlijk goedkoper worden uitge voerd. Het oponthoud in de procedure laat onderverlet dat de raad heil ziet in een herinrichting. Wethouder J. Thomaes zei het aldus: „De Oostburgse winkel stad moet mee met de concurrentie in de regio. Wie weet wordt het dan nog eens een aards winkelparadijs". ZUIDZANDE De imkervereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen verga dert zaterdag in hotel 'De Zwaan' in Zuidzande. Dan wordt afscheid geno men van voorzitter A. Paridaen uit Sint-Kruis. Hij maakte dertig jaar deel uit van het bestuur van de imker vereniging, waarvan twintig jaar als voorzitter. A. Kools uit Zuidzande volgt hem op. Op het programma staat verder een videofilm. AXEL - Het zaalvoetbalteam van Verpoorte heeft eindelijk zijn revanche op de Ster. De Axelaars versloegen de Hulsterse regio-kampioen tijdens liet toernooi van de Zeeuws-Vlaamse rayonbekerwinnaars met 3-0 en legden hiermee de basis voor de eindzege van dit in de Axelse sporthal gespeelde toernooi. Een toernooi dat overigens een onsmakelijke opening kende. Al na de eerste ontmoeting moest scheidsrechter Gerard de Schepper door het bestuur van het organiserende rayon ZVA '81 worden ontzet, omdat de spelers van Fabricom hem te lijf wilden gaan. Een incident, dat dit verder vlekkeloos verlopen toernooi toch enigzins overschaduwde. In het openingstreffen tussen De Ster en Fabricom, konden de Sasse beker winnaars zich slecht neerleggen bij de beslissingen van De Schepper. Toen men dit duidelijk liet blijken, kwam dit een aantal spelers op straftijd te staan. Het was tijdens zo'n numerieke meerderheid, dat De Ster tot twee maal toe kans zag een opgelopen achterstand ongedaan te maken. Na dat bovendien de Hulsterse bekerwin naar in de allerlaatste seconde nog een 3-2 overwinning in de wacht wist te slepen, betekende het laatste fluit signaal voor de Sassenaars meteen het sein om de aanval te openen op de man in het zwarte pak. Het bleef beperkt tot wat trek- en duwwerk. Met Verpoorte kreeg dit toernooi een winnaar, die daar het meeste aan spraak op mocht maken. De wedstrijd tussen De Ster en Verpoorte, de num mers één en twee,uit de hoofdklasse van de Zeeuws-Vlaamse regiocompe titie, betekende in feite de finale. De Ster begon aan dit treffen met over winningen op zak tegen Fabricom (3-2) en Bakkerij Zagers (2-0). Verpoor te had op dat moment Kravo (3-1) en Fabricom (2-0) aan de zegekar gebon den. Doordat beide teams voor de aanval kozen, werd het een aantrek kelijke en duidelijke de beste wed strijd van het toernooi, met Verpoorte als de betere ploeg. Toch moest er een strafschop aan te pas komen om op voorsprong te komen, die door Rick Wouters werd benut: 1-0. Nadat Piet Gans vijf minuten voor het einde met een fantastische lob De Ster doelman wist te verschalken, was de wedstrijd in feite beslist. Het was Roy Scheele die met een derde treffer de overwin ning nog meer glans bezorgde: 3-0. Ook in het laatste treffen tegen de Oostburgse bekerwinnaar Bakkerij Zagers, lieten de Axelaars zich niet meer verrassen: 1-0. Uitslagen: De Ster - Fabricom 3-2; Verpoor te- Kravo 3-1; De Ster - Bakkerij Zagers 2-0; Fabricom - Verpoorte 0-2; Kravo - Bakkerij Zagers 2-1; Verpoorte - De Ster 3-0; Fabri com - Kravo 2-6, Bakkerij Zagers - Verpoor te 0-1; De Ster - Kravo 7-2; Fabricom - Bakkerij Zagers 6-4 Eindstand: 1 Verpoorte 8 p.; 2 De Ster 6 p.; 3 Kravo 4 p.; 4 Fabricom 2 p.; Bakkerij Zagers. TERNEUZEN Het invitatietoer- nooi triathlon van KOT Terneuzen is gisteravond verrassend van start ge gaan: oud-districtsvoorzitter Cor Dirven schoot deze biljartvierdaagse met een startpistooi letterlijk op gang. Bij die verrassende opening bleef het niet. Als blijk van waardering had KOT het toernooi naar zijn voorzitter Johnny Jansen genoemd, die al vijfen twintig jaar de Zeeuws-Vlaamse bil jartclub leidt. Bennie Rammeloo haalde op de eer ste avond een 6-0 zege op Bram de Kraker, Frans Hun tink en Jan van Tiel gaven elkaar in de driesetter (75 punten libre, 25 band en 10 drieban- ders) weinig toe. De winst ging ten slotte met 4-2 naar Huntink. Met bewondering keek het talrijk op gekomen publiek daarna vooral naar de verrichtingen van Jo d'Hooghe, die na winst in het libre het bandstoten in twee beurten in zijn voordeel besliste (na een start serie van 24 caramboles). En terwijl d'Hooghe liet weten dat in de A-poule rekening met hem gehot den zou moeten worden, demonstreer de op de andere tafel Theo Verlindt met een gaaf gespeelde serie d'Amer caine de nog altijd aanwezige klasse Verlinde versloeg Marien Faas vai het Spaanse Club Billar Blanes. Vandaag wordt vervolgd vanaf 18 Of uur, zaterdag en zondag wordt a telkens om 12.00 uur begonnen. Di finalepartij van dit Johnny Janserr toernooi staat gepland voor zondag 17.30 uur. AXEL - Het internationale concours hippique voor paarden en pony's in Axel, dat traditioneel op tweede pinksterdag, maandag 19 mei, wordt afgewerkt, belooft dit jaar een evene ment van allure te worden. De orga niserende Ruitersportvereniging Axel, waarin verenigd de Oranjerui- ters en de ponyclub De Kleppertjes, is er namelijk in geslaagd een zestal Poolse topruiters naar Axel te krij gen. Zes Poolse ruiters van Olym pisch niveau - parkoersbouwer An ton Hanse zal de hindernissen op recordhoogte zetten tussen de 1.40 en 1.60 meter - geven acte de présence op het aantrekkelijke ruitersportter rein in Axel en dat is geen sinecure. Zij nemen het in het hoofdnummer, de strijd om de Grote Prijs Meer- markt Van der Velde Terneuzen/ Sluiskil op tegen een sterke Belgi sche en Zeeuwse afvaardiging. Rinus Murre, voorzitter van de actie ve Ruitersportvereniging Axel, de toonaangevende vereniging in Zee land met ongetwijfeld de mooiste ac commodatie, toont zich bijzonder ver heugd met de deelname van de Poolse ruitersportequipe uit Iwno, zo'n twin tig kilometer van Poznan gelegen. Murre: „Dank zij contacten van een goede relatie van ons kwamen we in contact met de ruitersportclub Aba- ria uit Iwno, een ruitersportcentrum met zo'n 200 raspaarden. De contac ten zijn zeer soepel verlopen, mede dank zij de medewerking die we van de Poolse ambassade in Den Haag hebben gekregen. De Poolse ambas sadeur is zelf een goede bekende van de heer Hylak, directeur van het rui tersportcentrum in Iwno. De Poolse ambassadeur zal met zijn echtgenote en enkele afgevaardigden van de Poolse ambassade in Den Haag pre sent zjjn tijdens de landenwedstrijd in Axel. Het belooft echt een pure paar- desporthappening te worden." Welke Poolse ruiters er precies naar Axel zullen komen is nog niet bekend. In Iwno wordt een week voor het concours in Axel een internationaal driedaags concours hippique afge werkt. „Daarvoor hadden we even eens een uitnodiging ontvangen om er met een afvaardiging van Ruiter sportvereniging Axel heen te gaan," zegt Murre. „Maar dat kwam wat ongelukkig uit zo vlak voor ons con cours. We zijn echter wel vast van plan er een uitwisselingsprogramma van te maken en volgend jaar met onze club zelf richting Polen te gaan. Eerst wilden we echter graag de Polen hier in Axel aan het werk zien. We willen onze gasten goed ontvangen. HULST Schutterssociëteit OZO hield een schieting in de OZO-kantine in Hulst waaraan 25 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel R Sterkx Zelzate; tweede zijvoel F. van Swael Hulst; grootste aantal kleine vogels (11) J. Dobbelaer Boschkapelle. HULST In café Blommaart werd een schieting gehouden waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. v Kerkhoven Sint- Jansteen; eerste zijvogel W. Cuijper Hulst, tweede zijvogel E. de Bakker Slnt-Jan- steen; grootste aantal kleine vogels (6) A. Geerts Moerbeke. LAMSWAARDE In café De Vier Jaargetijden in Lamswaarde werd een bejaardenschieting gehouden waar aan 19 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel F Rijk Kloosterzande. eerste zijvogel mevrouw Van Meelen Kloos terzande; tweede zijvogel P. Strobbe Lams waarde; grootste aantal kleine vogels (5): D Beulaert Hulst en J. van Leuven Vogel waarde. KOEWACHT Schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in cafe a-W—i P. v. d. Steene waaraan 27 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J Bolleman Axel; eer ste zijvogel R Smet Koewacht: tweede zijvogel F. Mariens Koewacht; grootste aantal kleine vogels (4): P. Martens Koe wacht. KOEWACHT Schutterssociëteit De Blauwe Hoek hield een schieting in cafe De Oude Molen waaraan 33 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel A. van Hooge Koewacht; tweede hoge vogel C. van Gas sen Hulst: eerste zijvogel P. van Meelen Graauw; tweede zfivogel C. Ongenae Koe wacht; grootste aantal kleine vogels (5) E. Boone Hulst en G. Baert Koewacht AXEL Schutterssociëteit Ons Ver maak hield een staande wipschieting waaraan 40 schutters deelname. Uitslag: wip 1: eerste hoge vogel F. de Dijker Axel; tweede hoge vogel W. de Vrlezed Westdorpe; eerste zijvogel R. v. d. Velde Moerbeke; tweede zijvogel A Her man Axel; derde zijvogel J. Sijssen Kruibe- ke; vierde zijvogel J. Verberkmoes Terneu zen. Wip 2: eerste hoge vogel F Lambrechts Putte; tweede hoge vogel H Lambrechts Putte; eerste zijvogel L. Vermarlen Nieuw- Namen; tweede zijvogel W. de Vrieze West dorpe; vierde zijvogel J. Smet Axel. ZUIDDORPE Schutterssociëteit St.-Sebastiaan hield een staand wip schieting in Zuiddorpe waaraan 71 schutters deelnamen. Uitslag wip 1 eerste hoge vogel J. Fopma Terneuzen; tweede hoge vogel B Hermans Zuiddorpe; eerste zijvogel en vierde zijvogel R Apers Zuiddorpe; tweede zij vogel R Vermeire Koewacht; derde zljvogel J. de Wolf Zuiddorpe Wip 2: eerste zijvogel N. Goossens Klooster zande; tweede hoge vogel R Apers Zuid dorpe; eerste zijvogel en derde zijvogel M. Baas Stekene: tweede zijvogel P. van Over loop Stekene; vierde zijvogel M. de Cock Zuiddorpe. KLOOSTERZANDE .In café De Kastanje werd een schieting gehou den waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel J. Verschoten Kloosterzande; tweede hoge vogel me vrouw Van Meelen Kloosterzande; eerste zijvogel mevrouw Maas Kloosterzande; tweede zijvogel H. van Rijt Kloosterzande; grootste aantal kleine vogels (6) J. Clippe- laar Kloosterzande; derde zijvogel J de Kort Ossenisse; vierde zijvogel J Hoop Kloosterzande. LAMSWAARDE In café De Vier Jaargetuiden in Lamswaarde werd een schieting gehouden waaraan 40 schutters deelnamen. Uitslag: wip 1: hoge vogel E Walhout Lamswaarde: eerste zijvogel A Dobbelaer Boschkapelle; tweede zijvogel R. Verscho ten Hulst: grootste aantal kleine vogels (5) J Hulshout Lamswaarde. Wip 2: hoge vogel en eerste zijvogel P. Asselman Groenendijk; tweede zijvogel R Verschoten Hulst; grootste aantal kleine voels (6) mevrouw Ivens Sint-Jansteen. AXEL „Vooral dank zij de inbreng van enkele hoofdspon sors is het mogelijk geworden het internationale concours hippique op tweede pinkster dag, maandag 19 mei, in Axel te realiseren. Hoofdsponsors zijn de geza menlijke Rabobanken in Zeeuwsch-Vlaanderen, Meer- markt Van der Velde Terneu- zen/Sluiskil adopteert de springrubriek in de Z2-klasse, de landenwedstrijden Neder- land-Polen-België, SKOL en AKF BV. Het bestuur van de organise rende Ruitersportvereniging Axel is als volgt samengesteld: Marinus Murre, voorzitter; Jaap de Beer, secretaris; Piet Dieleman, penningmeester; Jo Goossens, wedstrijdsecretaris; en de leden Ron Pluymers, Rinus Murre en Frans Diele man. Tijdens het internationale concours hippique in Axel ko men zowel de paarden als po ny's in actie, zo'n 500 combina ties in totaal in dressuur en springwedstrijden. De dres- suurwedstrijden beginnen 's morgens al om half negen. In de landenwedstrijd Polen-Ne- derland-België springen de ruiters en amazones een klas siek parkoers en een 'speel uw spel-parkoers'. De organiserende Ruitersport vereniging Axel heeft voorts voor een aantrekkelijk omlij stingsprogramma gezorgd. Voor de jeugd is er gelegen heid tot gratis pony rij den, door De Kruisridders uit Bel gië zal 'Pyramide' worden ge reden en 'In de Triem'n zorgt voor een demonstratie op het unieke Axelse ruitersportter rein. AXEL De Ruitersportver eniging Axel is er in geslaagd uitstekend onderdak te vin den voor paarden van de Pool se topruiters die naar het in ternationale concours hippi que in Axel komen op maan dag 19 mei, tweede pinkster dag. Samen met enkele bege leiders zullen de paarden van vrijdag 16 tot en met dinsdag 20 mei worden ondergebracht in manege Magrette. De familie Kosters van mane ge Magrette in Axel heeft zich bereid verklaard het Poolse gezelschap - paarden en enke le begeleiders - kosteloos on der te brengen. Piet Kosters: „Ik vind het enorm leuk dat de Polen naar Axel komen. We zullen ze warm ontvangen". Ze komen zo goed als zeker vrijdag 14 mei in Axel aan en blijven met enkele begeleiders tot en met dinsdag na he' concours. Die dinsdag kunnen we ze dan nog het een en ander in Zeeland laten zien." Bedoeling is dat de Poolse topruiters die al eerder actief waren in interna tionale concoursen in Zweden, Oos tenrijk en Libië, na de parade, die oir halfdrie op het programma staat, in actie komen tegen een aantal Zeeuw se topcombinaties en zes Belgen. Van Zeeuwse zijde komen in de Grote Prijs Meermarkt Van der Velde Terneuzen Sluiskil uit: Peter Kosters met Varan; van Graeve Jan; de 24-jarige Luc Cornelissens met Vazal van Luctor e; Emergo uit Nieuw-Namen; internatio naal springruiter Simon den Exter met Tristan, een bekende instructeur uit Kortgene; Sandy den Exter met Orkaan de Normandie van Noord- Beveland, een 16-jarige MAVO-leer linge, heersend Zeeuws springkam- pioene van het groene seizoen en provinciaal kampioene in 1984; de 22-jarige Lauries Boonman met Vi- dent van Schouwse Ruiters en Piet Huige met Salerno van De Weelrui ters, succesvol ruiter en voorzitter var. zijn vereniging. De Belgische ruiters die al gecontrac teerd zijn betreft Gerda Rooms met Alien en Kalien van Jong Waasland uit Belsele, Wilfried Rooms met Caro- lien, eveneens van Jong Waasland Ivan Wytack van de Haasdonkse Tas- sijnridders en Valentijn de Bock met Cieré de Louis van de Tassijnridders. Rinus Murre: „We zullen het ruiter sportterrein in Axel speciaal 'aankle den' voor deze gelegenheid. Het kar. een enorme trekpleister worden. Ver geet niet dat de Polen bijzonder ge liefd zfjn in Zeeuwsch-Vlaandert Denk maar eens aan datgene wat wi; aan de Polen te danken hebben ir Zeeuwsch-Vlaanderen in de tweede wereldoorlog. Het zijn onze bevrijders en daarom staat het internationale concours hippique in Axel geheel in het teken van de drielandenwedstrijd Polen-Nederland-België. Gelukkig hebben we een drietal hoofdsponsors kunnen aantrekken voor dit cor cours. We willen onze Poolse gasten eer. onvergetelijk concours aanbieden er. ook het publiek natuurlijk. Het be looft uiterst sfeervol te worden me een bloemenpracht, Poolse, Belgische en Nederlandse vlaggen en de natio nale volksliederen. We zien het echt helemaal zitten voor tweede pinkster dag." SINT-JANSTEEN de PvdA in Zeeuwsch-Vlaanderen viert 1 mei. df dag van de arbeid, dit jaar in gemeen sehapshuis De Warande in Sint-Jan steen. Op het programma staan onder mt toespraken van het statenlid Greet de Vries en kamer-kandidaat John L pally uit Middelburg. Verder geer". Frans de Schepper met zijn vogels eer. cabaretcoorstelling en vertelt Paul Schrijvers 'Zwarte vertelsels'. De t eenkomst wordt omlijst met muzieü van pianist Arthur Wouters uit Huls'. De 1 mei-viering begint om 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 32