NIJDAM WINT IN TORHOUT Inter Milaan laakt Keizer Vandaag uitspraak over startverbod liefhebbers Werder verspeelt opnieuw een punt Twee debutanten in Belgische selectie Extra veiligheidsmaatregelen tijdens wk voetbal in Mexico Amsterdam met grote delegatie naar Seoel PZC/sport ZEEUWS KAMPIOENSCHAP WIELRENNEN Pierre Raas ontbreekt bij provinciale titelstrijd Zesde duel schorsing Mark Payne Zeven Zeeuwse turners in finale NK wedstrijdsport SAM BROERSMA:KAN SEN FIFTY-FIFTY' Proeftraining John Karelse 25 Geen combines Mooie woorden VRIJDAG 18 APRIL 1986 Concurrentie op scherp in duel met 'Zeeland' VLISSINGEN De provinciale kampioen schappen wielrennen, die morgen (zaterdag) in Nieuwdorp worden verreden, staan geheel in het teken van het duel tussen enerzijds de Wielervereniging Zeeland en anderzijds Theo Middelkamp en de Wielervereniging Zeeuws Vlaanderen. De vrede leek getekend, maar aan de vooravond van de districtskampioenschap pen is de strijd weer in alle hevigheid ont brand. Oorzaak is Cees de Ridder, de voorzitter van de WV Zeeland. Hij goot ruim drie maan den geleden olie op het bijna gedoofde vuur door op te merken, dat de titelstrijd voor hem „een persoonlijk duel tegen de rest was". Dat was tijdens de officiële presentatie van zijn ploeg in Vlissingen. De groothandelaar in zeevis en mosselen liet toen duidelijk blijken dat de provinciale kampioenschappen voor hem een speciaal tintje hebben. Hij verkondigde zelfs dat zijn formatie alle titels zou vergaren. Zover zal het zaterdag niet komen, omdat de WV Zeeland bij de dames (zij strijden dit jaar voor het eerst om de Zeeuwse titel) en bij de veteranen geen vertegenwoordigers heeft. Maar de categorieën, waarin de volgelingen van Cees de Ridder wel uitkomen, daar zal de titel worden veroverd. „Dat kunnen we, daar hebben we de renners voor", aldus een niet onbeschei den De Ridder ruim drie maanden geleden. Hij zei toen verder: „Ik spreek tevoren iedereen persoonlijk toe en zal vragen: doe het voor mij". Provocerende uitspraken, die tot gebundeld verzet tegen de WV Zeeland zouden kunnen leiden. De sportcommissieleden Hans Harinck van Theo Middelkamp en Henk Remijnsen van de WV Zeeuws Vlaanderen willen daar niets van weten. Beide bestuursleden stellen zich diplo matiek op en roepen in koor: „We hebben geen afspraken met elkaar gemaakt. Elke ploeg rijdt zijn eigen koers. Wij willen de zaak niet op de spits drijven". Maar hoe denken de renners er zelf over Karei van Goethem uit Kloosterzande, lid van de wielerclub Zeeuws Vlaanderen en zaterdag één van de favorieten voor de titel bij de amateurs, zegt: „Door die uitlatingen van De Ridder krijg je toch een bepaalde blokvorming. Nee, ik geloof niet dat er combines gevormd zullen worden, maar Middelkamp en Zeeuws Vlaan deren zullen elkaar zeker niet in de wielen rijden". Wim van Kooten uit Bruinisse en deel uitma kend van Theo Middelkamp, meent: „Ik sluit niet uit dat er tevoren afspraken worden ge maakt om te verhinderen dat er iemand van de WV Zeeland op het podium zal komen, maar de koers zal uitmaken of die afspraken uit te voeren zijn. Veel zal afhangen van de weersom standigheden. Als er bijvoorbeeld veel wind staat, moet je alleen maar keihard fietsen en zorgen dat je in de eerste groep zit. Bovendien moet je niet vergeten dat de amateurs veel minder gedisciplineerd rijden dan de profs. Als de amateurs eenmaal bezig zijn, zijn ze de afspraken snel vergeten". De opmerkingen van De Ridder hebben de bestuurders en coureurs in elk geval niet koud gelaten. „De Ridder heeft zich er weer niet populairder door gemaakt", weet Van Kooten. „De renners onderling hebben niet zoveel pro blemen. De Middelkampers kunnen best goed opschieten met John de Crom en Nico van de Klundert (zij rijden voor de WV Zeeland), maar het gaat meer om de persoon, die erachter zit. hè. Ik hoor nu ook weer dat hij in de buurt van Rotterdam veel renners in de ruil voor veel 'flappen' probeert aan te trekken. Dat heeft hij in het verleden ook in Zeeland gedaan en dat zit velen nog steeds niet lekker, daar is de wieler sport niet mee gediend. Ja, ik geloof dat de uitspraken van De Ridder invloed op het wed- strijdgebeuren hebben. Er zijn altijd renners, die zich aangesproken voelen en die zullen er dus alles aan doen om de renners van de WV Zeeland de voet dwars te zetten". Of het Zeeuws kampioenschap hierdoor meer glans krijgt, moet nog afgewacht worden. Zeker is wel, dat een en ander een extra dimensie aan de titelstrijd geeft. „Wat De Ridder zegt. dat prikkelt ons alleen maar", zegt Van Goethem. „We zijn extra gestimuleerd en geladen". Hans Harinck zegt dat het districtskampioenschap meer dan ooit leeft bij de renners: „Ze praten over niks anders". Het moge duidelijk zijn: de WV Zeeland mag zaterdag op de nodige tegenstand rekenen. Het zal de titels zeker niet cadeau krijgen. „Het zijn allemaal mooie woorden van De Ridder, maar zijn renners zullen het toch moeten waarma ken". meent Karei van Goethem. „En", zo vervolgt hij, „zo oppermachtig zijn die jongens nu ook weer niet. In de Driedaagse van West- Vlaanderen eindigden maar twee ren- ners van de WV Zeeland (John de Crom en Nico van Klundert) voor me en dan ging het nog slechts om seconden". Hans Harinck zegt tot slot: „Als de WV Zeeland zo graag alle titels wil, dan zullen zij zaterdag het initiatief moeten nemen". TORHOl'T (ANP) - Jelle Nijdam heeft donderdag in het Belgische Torhout een wegwedstrijd o%'er 150 kilometer gewonnen. De tijdrijder uit de ploeg van Raas ontsnapte tijdens de laatste vijf kilometer uit een kopgroep van vier renners op het moment dat Bert Oosterbosch daar uit wegviel door een lekke band. Peter Heeren eindigde met een minuut achterstand als tweede. De Belg Eddy Planckaert verliet niet De zevende etappe van de Ronde van lang na de start de wedstrijd. Hij wilde in de slechte weersomstandig heden geen verkoudheid riskeren met het oog op de Ronde van Spanje, die dinsdag op Palma de Mallorca begint Van de 74 gestarte renners haalden slechts 30 de eindstreep De uitslag van de koers in Torhout is: 1 Jelle Nijdam (Nedi 150 km in 3 uur. 48 min 2. Peter Heeren (Nedi op 1 min 3 Luc Desmet iBel) z.t; 4 Flip Delelje iBeb op 1 40: 5. Wim Arras Bel) op 2 min 6 Yvan Lamote t Bel) 7. Dirk Clarijsse i Bel8 Gino Ligneel (Bel) 9 Johan de Lathouwers iBel) 10 Roger Illegems (Bel) 13. Jan Jonkers (Nedi 17 Marto van Vlimmeren iNedi 30 Theo Appeldoorn (Nedi allen dezelfde tijd als Arras. Nedersaksen is geëindigd in een over winning van een renner uit de Sovjet unie Vitaly Kosinsky won de sprint van het complete peloton. Hij legde de rit over 138 kilometer tussen Bad Harzburg en Wolfsburg af in twee uur en 24 minuten. Tweede werd de West duitser Andreas Kappes. op de derde plaats eindigde Dsjamolidin Abdoes- japarov ook uit de Sovjet-Unie De uitslag van de zevende etappe: 1 Ko sinsky (Sovi 2.24.05. 2. Kappes iWdl): 3 Abdoesjaparov 'Sov' 4 Dittert (Odl>. 5. Britz Wdl De stand na zeven etappes is: 1 Uslamin (Sov) 20 uur. 18 minuten en 31 seconden. 2 Hemig tOdl) op 2 15. 3 Kohn Odh op 2 35 4 De Vries iNed)op 4 05: 5 Decker iNed> op 4 11 Karei van Goethem: ...geladen.. VLISSINGEN Pierre Raas uit 's-Heeren- hoek ontbreekt zaterdag bij de provinciale titelstrijd wielrennen in Nieuwdorp. De amateurrenner, die lid is van Theo Mid delkamp, verblijft momenteel met zijn spon- sorploeg Jo van Aarle) in Frankrijk, waar hij deelneemt aan het Circuit de Sarthe. Omdat die etappe-wedstrijd tot en met zaterdag duurt, moet Raas in Nieuwdorp verstek laten gaan. Fovorieten voor de eindzege bij de amateurs (start. 15.45 uur) zijn: John de Crom, Nico van de KlundertiVorig jaar kampioen), Ab Ver- planke, Patrick van Passel. Karei van Goe them, Kees de Nooijer en Antoine Goense De nieuwelingen en de dames bijten zater dag (start 11.00 uur) de spits af. Het is dit jaar voor het eerst dat een provinciaal kampioen schap voor dames wordt gehouden. Er zijn vijf deelnemers, te weten: Petra van der Stel, Mariette Zoetewei, Joke Goeree, Marianne Wagemakers en Nancy Gommers. MILAAN (DPA) - De Italiaanse voetbalclub Inter Milaan, die woensdagavond met 5-1 van Real Madrid verloor en uitgeschakeld werd. heeft donderdag scherpe kritiek geuit op de Nederlandse scheidsrechter Jan Keizer en tegenstander Real Madrid. „Zij hebben Rummenigge en Altobelli buiten gevecht gesteld. Real was sterker, maar het is uiteindelijk de scheidsrechter geweest die ons verslagen heeft," aldus Inter-trainer Corso. In de Europa Cup-wedstrijd, die Real heeft zich akkoord verklaard met deze OSAKA (SID) - De Zweed Stefan Edberg heeft de Tsjech Ivan Lendl donderdag verslagen met twee keer 6-3 tijdens een demon- stratietoernooi in het Japanse Osaka. Het was de eerste wedstrijd van 's werelds nummer één sinds hij vanwege een blessure rust moest nemen. Beide toptennissers nemen van 28 april tot en met 4 mei deel aan een toernooi in Ede. Op de deel nemerslijst staan onder anderen ook Miloslav Mecir, Johan Kriek, Tomas Smid en MichiqJ Schapers. ZEIST (ANP) Mark Payne moet voor de zesde keer dit seizoen een wedstrijd schorsing uitzitten. De En gelse voetballer van Cambuur ont ving in het duel tegen Heerenveen zijn negende gele kaart van dit sei zoen. Veertien spelers uit het betaald voet bal kregen voor een boeking teveel een wedstrijd schorsing opgelegd. Trainer Henk Nienhuis heeft van de tuchteommissie van de KNVB 150 gulden boete gekregen voor zijn op treden bij de eerste divisie wedstrijd Helmond Sport-Veendam. De Veen- dam-trainer werd door de scheids rechter de tribune opgestuurd. De volgende spelers zijn voor één duel geschorst: H Lumbantobing (Eindhoven), P. Pijpers KBCi. L Nijholt iHaarlem). M de Jong Heerenveen i. A. van Kraay (NAC). J. Maas MW>, A. Mulder (Veendam). G. de Haan en M Payne (beiden Cambuur); tweede elftallen: R. EgeriSpartai. R ScholsiMWi. P van de Zwaan (Ajax). R Sinteur en R van den Berg (beiden Den Haag) WEMELDINGE De 15-jarige doel man Johnny Karelse van Wemeldinge heeft van de Bredase eerstedivisie club NAC een uitnodiging gekregen voor een proeftraining. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) in Breda. VLISSINGEN De commissie van beroep van de KNWU (Wielren Unie) doet vanmiddag om 12.00 uur uit spraak in de kwestie van het start verbod, dat de renners Sam Broers- ma uit Zoutelande en Noud Wester- beke uit Westkapelle is opgelegd voor het provinciaal kampioenschap. Mr. P.P.M. Dingenouts uit Vught deelde gisteren mee dat de commis sie wel al een standpunt heeft be paald in deze affaire maar dat het conform het verzoek van mr. KP.T.G. Flos pas vrijdagmiddag meegedeeld zal worden aan de be trokkenen. Na die uitspraak zullen de renners de beslissing nemen of ze het kort geding dat ze de KNWU hebben aangespannen, vanmiddag om 16.00 uur laten doorgaan. De kans daar op is echter uiterst gering geworden. Dat was althans de opvatting van Sam Broersma, nadat hij donderdag ochtend langdurig had gesproken met de commissie van beroep en vertegen woordigers van de Wielren Unie. „Als ik onpartijdig zou zijn, denk ik dat er voor de standpunten van beide partij en begrip op te brengen is. De vraag is alleen waar je sympathie naar uit gaat", schatte hij de situatie in. De kansen op toewijziging van het be roep achtte hij „fifty-fifty". „Omdat beide partijen punten hebben die steekhoudend en twijfelachtig zijn", aldus Broersma. De basis om het woensdag uitgestelde kort geding toch nog te laten door gaan bij een negatieve uitspraak van de commissie van beroep is daardoor wankel geworden. „Want", voegt Broersma er aan toe, „dan gaan de centen meespelen. We hebben een risico genomen en dat kost geld. Om dat we onvermogend zijn mogen we op kosten van de staat procederen, maar het gaat echt geld kosten als we het kort geding zouden verliezen. Dan kan het oplopen tot 1500 gulden. We zijn ook maar gewone werkmensen en we kunnen het geld niet van de boom plukken". Broersma, die in het verleden al eens Zeeuws kampioen bij de liefhebbers was, zegt dat alleen bij een „onheuse reden, de onderste steen boven moet komen". De renner uit Zouteland die samen met raadsman Flos naar de zitting van de commissie van beroep ging, noemde het een „goed gesprek van alle partijen". Mr. Dingenout sprak in dat verband van een „best genoeglijk samenzijn, waarbij wel begrip voor eikaars standpunt was". De KNWU legde uit dat de normale gang van zaken is dat de club de licentie aanvraagt, waarna de naam van die vereniging op de startvergun ning komt te staan. Broersma en Westerbeker hebben de procedure omgekeerd. Ze hebben eerst een „neu trale" licentie aangevraagd en meld den zich daarna aan bij een club, zonder daar verder verplichtingen mee aan te gaan. Volgens de Wielren Unie is de districtstitelstrijd een zaak van de clubs, maar mr. Dingenouts ontlokte de KNWU-vertegenwoordi- ger Buddels, directeur van het Unie bureau. de mededeling dat het vol gens de reglementen toch een „indivi duele wedstrijd is". Wat de commissie van beroep heeft beslist en of Broers ma en Westerbeke morgen (zaterdag) in Nieuwdorp aan de start zullen staan van de Zeeuwse titelstrijd, zal dus pas vandaag aan de openbaar heid worden prijsgegeven". BEEKBERGEN - Tijdens de voor wedstrijden Zuid van de afdeling Keurturnen Heren, die in Beekber gen werd gehouden, hebben zich ze ven Zeeuwse turners geplaatst voor de finale, het Nederlands Kampioen schap van de wedstrijdsport op 24 mei in Scheemda (Groningen). Bij de Jeugd-tumers tot en met 16 jaar bereikte Harry Stapel van MTV een vijfde plaats, zijn clubgenoot Pe ter von Wasserthal een negende, ter wijl van het Goese Volharding M. van de Kerk en M. Minnaar respectievelijk een zevende en tiende plaats wisten te behalen. Dank zij een elfde en een twaalfde plaats mogen Tonny Mulder van MTV en Ch. Bellaart van Volharding mee als eerste en tweede reserve. Ook bij de Turners junioren gaat een Zeeuw naar het Nederlands Kam pioenschap. Danny Speleman van Thor Sas van Gent. Van VTV uit Vlissingen zijn de turners vertegenwoordigd door Arthur van Reimersdal. die een derde plaats scoorde, direct gevolgd door Marco Vermandei en Sjaak Koole van Thor met een vierde en een vijfde plaats. In de sporthal 'De Peppel' te Ede werden de halve finales toesteltumen gehouden van het KNCGV (Konink lijk Nederlands Christelijk Gymnas tiek Verbond). De wedstrijd kende twee Zeeuwse deelneemsters: name lijk Ankie van Bendegem van het Axelse Voorwaarts en Vivian le Due van Veldo uit Middelburg. Ankie van Bendegem had een moeiza me start op de onderdelen brug onge lijk, de ringen en de langemat. De twee laatste toestellen werkte ze beter af. hetgeen haar echter niet meer in de voorhoede bracht. Vivian le Due deed het bij de dames iets beter. Haar scores waren echter eveneens niet voldoende voor een finaleplaats. De geselecteerden zullen op 10 mei in Goes uitmaken wie zich nationaal kampioene mag noemen. De turnvereniging Thor uit Seis van Gent hield een oefenwedstrijd voor de komende toernooien van de afdeling Topsport Keurturnen Heren in de klassen 6a en b en 5a en b. In de klasse 6a turnde Ralph Swart van VTV daar een uitstekende wed strijd. Met name zijn langematoefe- ning kwam goed uit de bus, hetgeen hem een 9.00 opleverde. De uitslag: 1. Ralph Swart iVTV). 55,70. 2. Michael Kwakkelaar iVTVl 53.60; 3. Niels Lambers (VTV) 52.55 Merlijn Meerman van Astrow uit Souburg werd eerste in de klasse 6b. met 57.40 voor Oscar Kempees van MTV uit Middelburg, 56.05 punten. Deze twee turners turnden een gemiddelde van ruim acht punten. Klasse 5a telde slechts drie deelnemers De prijzenverdeling was als volgt: 1. Denis Vreeswijk iThor) 51.15; 2. Ronnie Nuyten (Astrowi 48 95; 3. Nico de Moor (Thori 40.25. Martien Kempees van MTV turnde het hoogste aantal punten van het toernooi, bi) elkaar: 57.95. Zijn paardvoltige leverde hem 9 volle punten op. Hij werd dan ook eerste in de klasse 5b. gevolgd door Angelo Roe- landt van Thor met 55.35 en eveneens van Thor Alexander de Mey met 53.35 punten. in de finale bracht, deelde Jan Keizer in totaal vijf gele en één rode kaart uit. Op één gele kaart na waren ze allemaal voor Inter-spelers. waardoor de Milanezen flink aan kracht moest inboeten. Rummenigge; „De beslis singen van scheidsrechter Keizer wa ren op zijn zachtst gezegd zeer vreemd Zo eindigde een bitter sei zoen: we zijn weer uit het bekertoer nooi verdwenen en ver van de titel verwijderd Met onze onervaren man nen konden we tegen het sluwe Real Madrid niet opboksen". De tweede wedstrijd voor de finale van het toernooi om de UEFA-beker tussen Real Madrid en 1 FC Kóln wordt donderdag 8 mei (Hemelvaarts dag) in Keulen gespeeld. Real Madrid datum. Eerder werd ook 6 mei als datum genoemd De eerste wedstrijd wordt woensdag 30 april in het Bema- beu-stadion in Madrid gespeeld Na de Europa Cup-wedstrijd uit de halve finales van het toernooi voor bekerwinnaars tussen Bayem Uerdin- gen en Atletico Madrid heeft de West- duitse politie acht supporters in hech te nis genomen. Twee fans werden wegens overtreding van de vuurwa- penwet aangehouden. De politie nam onder meer boksbeugels en kettingen in beslag Een Spaanse supporter werd met zware hoofdverwondingen in een ziekenhuis opgenomen, nadat een Westduitser hem met een pers luchthamer vol op het hoofd geslagen had. BREMEN (SID) - Werder Bremen heeft zich geschaard in het rijtje van Europese topclubs, die vlak voor het behalen van de landstitel winstpunten verspelen. De W'estduitse koploper kwam donderdagavond in een vooruitge- speelde wedstrijd niet verder dan 1-1 tegen Borussia Mónchengladbach. Vorige week verloor Werder thuis met de 64e minuut toch 0-1 van Uerdingen. Werder kwam na de 1-1 tegen Borussia op 48 punten uit 32 wedstrijden. Bayem MUnchen kan de achterstand terugbrengen tot één punt. Daarna zfjn nog twee wedstrij den te spelen. Werder had donderdag voortdurend een veldoverwicht, maar kwam niet tot doelpunten, omdat de beide spit sen Burgsmuller en Neubarth werden uitgeschakeld. De laatste scoorde in zjjn twintigste doelpunt van dit seizoen. Een vrije trap van Meier landde op de kruising Borussia kwam fortuinlijk aan de ge lijkmaker Hochstatter kon doorlopen na een misverstand in de verdediging van Werder. De stand aan kop in in dr Rundrsliga is: 1 Werder Bremen 32 - 48; 2 Bayem Munchen 31 45; 3 Borussia MG 32 42. 4 Vfb Stuttgart 31 - 37; 5. Bayer Uerdingen 29 - 36 6 Bayer Leverkusen 31 - 36 De burgerlijke- of sportieve recht spraak. Wielrenner Sam Broersma weet nog niet welke keus hij zal maken. Als de commissie van beroep hem en zijn collega Noud Westerbeke alsni met ..onheuse redenen" de toe gang tot de districtstitelstrijd ontzegt, wil hij het kort geding tegen de KNWU alsnog laten doorgaan. Advertentie i jamo Sound Quality from Denmark BRUSSEL (ANP) - De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft Stefan Demol (Anderlecht) en Patrick Vervoort (Beerschot) opgenomen in de selectie van 23 spelers voor de vriendschappelijke interlandwedstrijd tegen Bulgarije, die woensdag 23 april in het Heizelstadion in Brussel wordt gespeeld. De twee debuteren in de selectie van het nationale voetbalelftal. Doelman Jean-Marie Pfaff (Bayern Munchen) ontbreekt wegens competitieverplich- tingen. Het is de eerste belangrijke interna tionale voetbalwedstrijd die in het Heizelstadion wordt gespeeld sinds 29 mei van vorig jaar Toen liep de finale van het Europacup 1-toernooi tussen Liverpool en Juventus uit op een drama, waarin 39 doden vielen. De voorlopige selectie van 23 man bestaat uit: Jacky Munaron. Enzo Scifo, Erwin Vandenbergh. René Van- dereijken. Frank Vercauteren. George Grün, Stefan Demol i allen Ander lecht) Jan Ceulemans, Hugo Broos. Leo van der Eist, Frank van der Eist. Mare Degrijze (allen Club Brugge), Nico Claessen. Alex Czemiatinsky. Michel Renquln. Gilbert Bodart (allen Standard Luik), Leo Cleijsters (Water schei), Philip Desmet en Danny Veijt i beiden Waregemi Michel de Wolf (AA Gent). Raymond Mommens (Loke ren). Patrick Vervoort (Beerschot) en Eric Gerets iPSV) MEXICO-STAD (GPD) - Mexico heeft besloten om extra veiligheidsmaat regelen te nemen tijdens de wereld kampioenschappen voetbal die eind volgende maand moeten beginnen. Begin dit jaar werd al de hulp inge roepen van een aantal Franse veilig heidsexperts. Als gevolg van de Ame rikaanse luchtaanval op Libië heb ben de Mexicanen nu ook de hulp ingeroepen van de Verenigde Staten. Woensdag maakte de Amerikaanse ambassade in Mexico-Stad bekend dat er in Mexico voorlopig geen visa zullen worden verstrekt om naar de Verenigde Staten te reizen. De hon derden sollicitanten die dagelijks het Amerikaanse consulaat in de Mexi caanse hoofdstad bezoeken werden naar huis gestuurd. Tijdens de WK-voetbal zal de veilig heid nu deels moeten worden gega randeerd door Amerikaanse experts die ook verantwoordelijk waren voor de veiligheid bij de Olympische Spe len die in 1984 in Los Angeles werden gehouden. De Mexicanen hadden oor spronkelijk slechts 20.000 agenten wil len inzetten in de negen steden waar het voetbalfestijn zich afspeelt. Na de nodige kritiek werd begin dit jaar uiteindelijk de hulp van een aantal Franse deskundigen ingeroepen. De komst van de Amerikaanse ex perts lijkt vooral het gevolg van druk vanuit de Verenigde Staten Het be sluit werd genomen tijdens een top tussen de Amerikaanse openbare aan klager. Edwin Meese. en zijn Mexi caanse collega. Sergio Garcia Rami rez. in het Mexicaanse toeristenoord Can Cun Na het bekend worden van de Amerikaanse luchtaanval op Libié was het opvallend hoe de veiligheids maatregelen rond Meese werden ver dubbeld. Zo werd de Amerikaanse openbare aanklager in de wandelgan gen opeens begeleid door een body guard die discreet onder een zwarte doek een kleine mitrailleur droeg. AMSTERDAM SEOEL (ANP SID) - Het congres van de 160 nationale Olympische comités in Seoel vormt het voornaamste actiefront voor Amsterdam in de laatste zes maanden voor de aanwijzing van de gaststad voor de Olympische Zomerspelen van 1992, op 17 okto ber in Lausanne. De Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992 reist vrijdag met een delegatie van 31 man af naar Seoel, het toneel van de Olvmpische Spelen van 1988. Bij de reeks bijeenkomsten in de Zuidkoreaanse hoofdstad, waarvan het congres van de ANOC. de asso ciatie van de nationale comités, de belangrijkste is. zijn zeker 47 van de 90 leden van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) betrok ken. Die leden beslissen over een half jaar in Zwitserland over de aanwijzing voor de Olympische sté den van 1992. waarbij Amsterdam voor de Zomerspelen de concurren tie ondervindt van Barcelona. Bris bane. Parijs. Belgrado en Birming ham De sportautoriteiten in Seoel reke nen bij het ANOC-congres, dat van 22 tot 26 april wordt gehouden, op de aanwezigheid van 148 van de 160 aangesloten comités. In totaal zul len 762 gedelegeerden naar Zuid Korea afreizen. Verder zijn er elf commissievergaderingen van het IOC en van de ANOC in de stad. die over 155 dagen zijn eerste grote test aflegt met de organisatie van de Aziatische Spelen De concentratie van zoveel belangrijke sportofficials heeft de Stichting Olympische Spe len Amsterdam ertoe gebracht om een forse ploeg van vertegenwoordi gers samen te stellen Volgens Ge rard Keilerman van de stichting is het een unieke kans om zoveel IOC-leden tegelijk te kunnen bena deren. De Nederlandse delegatie wordt geleid door burgemeester Van Thijn van Amsterdam. N'OC-voor- zitter Vonhof, de in Azie zeer popu laire judoreus Anton Geesink en twee kopstukken van de betrokken stichting, voorzitter Geldens en di recteur Kamminga. Het gezelschap bevat verder twaalf journalisten, vijf specialisten van de vijftig man tellende Amsterdamse organisatie, enkele vertegenwoordigers van grote Nederlandse bedrijven als Philips, Heineken en ABN en afge zanten van het ministerie van Bui tenlandse Zaken en van de gemeen te Amsterdam. Volgens internationale waarnemers is de aanpak van de hoofdstad van Nederland in Seoel het agressiefst In twee hotels hebben de Amster dammers propaganda-stands. In het Olympische hotel Lotte, dat duizend kamers heeft verhuurd aan de sportafgevaardigden uit de hele wereld, kost zo n paviljoen 70 000 gulden Voor de vele officials en journalisten i400i zijn door de der tien kandidaat-steden twintig ont vangsten en banketten georgani seerd, die elkaar deels overlappen. Slechts het Noorse Lillehammer houdt zich afzijdig van de recepties en besteedt zijn promotie-budget aan de individueel gerichte benade ring van de IOC-leden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 25