selectie videotlps uit fit intro dans theater esh uys deep river concerten meccano electro 't beest zuidland de stenge ledel lux or alhambra grand theater roxy cinem actueel de koning the breakfast club almacita di desolato brazil VRIJDAG 18 APRIL 1986 middelburg 'Kramer versus Kramer'. Re gie Robert Benton. Met Meryl Streep en Dustin Hoffman. Vanavond, vrijdag, zaterdag en zondag 20.00 uur. 'Dance with a stranger'. 16 jaar. Regie Mike Newell. Met muziek van Richard Hartley. Vanavond, vrijdag en zaterdag 22.30 uur. 'Lucky Luke in het spoor van de Daltons'. Zaterdag en zon dag 15.00 uur. 'Almacita di Desolato'. 16 jaar. Regie Felix de Rooy. Maandag, dinsdag en woensdag 20.30 uur. middelburg 'De Aanslag'. Regie Fons Ra demakers. Met Derek de Lint en Monique van der Ven. Van avond, vrijdag, zaterdag en maandag 20.30 uur. ZVU: 'L'argent'. Regie Robert Bresson. Met Christian Patey. Woensdag 20.30 uur. goes 'Brazil'. Regie Terry Gilliam. Vanavond, vrijdag, 21.00 uur. terneuzen 'Maccheroni'. Regie Ettore Scola. Donderdag 20.00 uur. heinkenszand 'De Goonies'. Zaterdag 15.00 uur. 'Back to the future'. Re gie Robert Zemeckis. Zater dag 20.00 uur. Scène uit 'Mama is boos' met Peter Faber en Geert de Jong (links). kers. Met Derek de Lint en Monique van der Ven. Van avond, vrijdag, zaterdag, zon dag en maandag 20.00 uur. terneuzen 'Rocky 4'. Met Silvester Stallo ne. Vanavond, vrijdag 21.45 uur. Zaterdag 14.00 en 21.45 uur. Zondag 13.45, 16.00 en 19.00 uur. Dinsdag 20.00 uur. 'Mama is boos'. Regie Ruud van Hemert. Vanavond, vrij dag 19.30 uur. Zaterdag 14.00 en 19.30 uur. Zondag 13.45, 16.00 en 21.15 uur. Maandag en dinsdag 20.00 uur. 'De Aan slag'. Regie Fons Radema- oostburg 'The Breakfast Club'. Regie John Hughes. Vanavond, vrij dag, 20.00 uur. Zaterdag 19.15 uur. Zondag 14.00 en 20.00 uur. 'Nasty Girls'. 18 jaar. Zaterdag 21.30 uur. Zondag 16.30 uur. Maandag en dinsdag 20.00 uur. vlissingen 'Rocky 4'. Vanavond, vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur en zondag 14.00 uur. Maandag, dinsdag en woens dag 20.00 uur. 'Mama is boos'. Regie Ruud van Hemert. Van avond, vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 uur. 'De Aan slag'. Regie Fons Radema kers. Vanavond, vrijdag, zater dag en zondag 21.30 uur. Maandag, dinsdag en woens dag 20.00 uur. 'Forbidden en Fantasies', 12 jaar. Vanavond, vrijdag, 23.30 uur. Taran en de toverketel'. Zondag 14.00 uur. goes 'Weird Science'. Regie John Hughes. Vanavond, vrijdag, zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Meis jes, sex en avonturen', 18 jaar. Vanavond, vrijdag, 23.30 uur. bergen op zoom 'De Aanslag'. Regie Fons Ra demakers. Dagelijks 20 uur. Zondag 14.00. 17.00 en 20.00 uur. 'Rocky 4'. Met Silvester Stallone. Dagelijks 20.00 uur. Vanavond, vrijdag en zaterdag 19.00 en 21.30 uur. Zondag 16.30. 19.00 en 21.30 uur. 'Ta ran en de toverketel'. Zater dag, zondag en woensdag 14.00 uur. bergen op zoom 'Out of Africa'. Regie Sydney Pollack. Met Robert Redford en Meryl Streep. Dagelijks 18.30 en 21.30 uur. Zondag 14.00, 18.30 en 21.30 uur. Zaal 2: 'Out of Africa". Dagelijks 20.00 uur. Zondag 16.00 en 20.00 uur. Zaal 3: 'Mama is boos'. Regie Ruud van He mert. Dagelijks 20.00 uur. Van avond en zaterdag 19.00 en 21.30 uur. Zondag 14.00, 16.30. 19.00 en 21.30 uur. hulst 'Let's get physical'. 18 jaar. Vanavond, vrijdag 21.30 uur. Zaterdag 19.00 uur. Zondag 14.30 en 21.30 uur. Maandag 14.30 uur. Dinsdag 20.00 uur. 'Out of Africa'. Regie Sydney Pollack. Met Robert Redford en Meryl Streep. Vanavond, vrijdag, 20.00 uur. Zaterdag 14.30 en 20.00 uur. Zondxag 16.00 en 20.00 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Mama is boos'. Regie Ruud van Hemert. Vanavond, vrijdag, 19.00 en 21.30 uur. Zaterdag 14.30, 19.00 en 21.00 uur. Zondag 13.45, 19.00 en 21.00 uur. Maandag, dinsdag^ en woensdag 20.00 uur. 'De" Aanslag'. Regie Fons Rade makers. Vanavond, vrijdag, 20.00 uur. Zaterdag 14.30 en 21.00 uur. Zondag 16.00 en 21.00 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Weird Science'. Regie John Hughes. Vanavond, vrijdag. 19.00 uur. Zaterdag 21.30 uur. Zondag 16.15 en 19.00 uur. Maandag 20.00 uur. 'Taran en de tover ketel'. Zondag 13.45 uur. Za terdag 14.30 uur. 'Perfect'. Za terdag 19.00 uur. Zondag 13.45, 16.15 en 19.00 uur. Zaterdagochtend om zeven uur stoppen één voor één vijf auto's voor een schoolgebouw. Vijf slaperige leerlingen stap pen uit en begeven zich naar de bibliotheek in de school. Ze kennen elkaar nauwelijks, maar worden gedwongen de hele dag met elkaar in deze ruimte door te brengen. De leerlingen moeten allen terug komen omdat zij, om verschil lende redenen straf hebben gekregen. De vijf zijn verdeeld in ervaring, milieu en materië le middelen, maar verenigd in hun haat tegen de school in het algemeen. De onbekend heid met eikaars achtergron den levert zowel kwetsende uitlatingen als ontroerende toenaderingspogingen op. Maar wat er ook gebeurt, zij staan solidair, als een muur, tegenover de straffende le raar. Aan het eind van de dag voelen zij zich onverbrekelijk verbonden als in 'The Break fast Club'. De muziek in deze film is van The Simple Minds. De hitsingle 'Don't you forget about me' is onder meer te horen. Ledel (Oostburg). Solem, net als in de film 'Dési- ree' gespeeld door Marian Rol- le, is de priesteres van het geïsoleerde dorp Desolato, waar zij voor het geestelijk welzijn van de bevolking moet zorgen. Een man is voor haar taboe, maar toch raakt Solem zwanger. Dit gebeurt als zij een gewonde man aantreft, hem verzorgt en zich door hem laat verleiden. Het dorp stoot de priesteres uit. Met haar dochter Almacita en haar trouwe begeleider Lucio trekt Solem naar Matriz di Piedat. Daar wonen de voorouders van de dorpelingen en Solem hoopt daar zuivering te vin den voor zichzelf en haar kind. Almacita sterft echter onder weg en vindt nieuw leven in het dodenrijk van de voorou ders, waarna Solem getroost terug kan naar Desolato. Meccano (Middelburg). De Engelse regiseur Terry Gi- liam is vooral bekend van zijn werk met Monty Python's Flying Circus en van de films 'Jabberwocky' en 'Time Ban dits'. Zijn belangrijkste stijl kenmerken zijn absurdisme, woestheid, humor en cynisme, die kenmerken kom je ook weer tegen in zijn nieuwste film 'Brazil'. Deze film, met Robert de Niro en Michael Palin, speelt in een onduidelijk tijdperk ergens in de toekomst aan het begin van deze eeuw, in een ver land. dat opvallend op Engeland lijkt, gezien de eetgewoonten en de burocratie. 'Brazil' vormt een lappendeken, een ondoor grondelijke kaleidoskoopmet daar dwars doorheen de ge schiedenis van een man die zich niet lekker voelt in een dictatuur, maar die pas in verzet komt als hij verliefd wordt op een terroriste. Oplet ten is het devies bij deze film, want hij zit barstensvol met gebeurtenissen, beelden, effec ten en grappen. 't Beest (Goes). De nieuwste videodistribu teur heet Vestron Video Internationaal en is onder deel van Video Entertainment Services BV, zo heb ik het. althans begrepen, maar het kan iets anders in elkaar zit ten, aan namen en afkortin gen hebben ze bij het bedrijf geen gebrek. Ik houd het op Vestron. Tot de eerste reeks films behoren 'Over de Brook lyn Bridge', 'Company of Wol ves' en 'Bolero'. De eerste film is het meest geschikt voor de televisie. In de bioscopen is het werk van Menahem Golan vrijwel gene geerd, maar op het scherm doet het verhaal over de jood se man, Elliott Gould, die met alle geweld een restaurant in Manhattan wil openen en daar zijn liefde voor de niet-joodse Margaux Hemingway voor wil opofferen het heel goed. Rechttoe-rechtaan in beeld gebracht, maar goed gespeeld met fraaie bijrollen van Sid Caesar, Shelley Winters en Ca rol Kane. Met 'Company of Wolves' liggen de zaken net omge keerd. Op het grote bioscoop doek kwam Neil Jordan's va riant op het sprookje van Roodkapje met zijn feëriek beelden en zijn prachtige spe ciale effecten goed over. Op het kleinere tv-scherm lijkt het net of de magie er af is. Je weet dat het knap is wat er gebeurt, maar je zit er onaan gedaan naar te kijken. De hoofdrollen worden gespeeld door Angela Lansbury en Da vid Warner. 'Bolero', dat is het verhaal van Bo Derek, de zeer mooie dame die door haar man John bijna tot de mooiste van de jaren tachtig was gebombar deerd. Met 'Ten' leek het te lukken, maar met de Tarzan- film ging het mis. Na Tarzan kwam 'Bolero', geregisseerd door John zelf. Iedereen kende Bo en iedereen wist van het weinig kuise leven van deze actrice. En haar dan een film lang zien tobben met haar maagdelijkheid? Het was wat veel gevraagd. 'Bolero' werd een flop en verdween in de kast. Helemaal terecht was het niet. De film is geen uit schieter, maar er zijn heel wat slechtere gemaakt. Dankzij Vestron krijgen videobezitters nu een herkansing. Op New York Video (van Delta Productions) kwam 'Cold stone dead' uit, geregis seerd door George Mendeluk VtEfbfUUIl VIIJ» IJ llllLim VI lUlt Ai VtblUUf! VlIJt (J 11)11.1(1 LMIllllXI en voor zover ik weet niet in de bioscopen geweest. 'Stone cold dead' is een politiefilm van het soort eenzame-recher- cheur-zoekt-sluipmoordenaar. In zijn genre is-ie lang niet slecht. Vooral het beheerste acteerwerk van Richard Cren- na (u weet wel, de enige die Rambo in toom kon houden) valt op. Hij neemt het op tegen drugs- en vrouwenhandelaar Paul Williams en een moorde naar. De finale is verrassend. Distributeurs zouden beter op titels moeten letten. Essel- te CIC komt met 'The Brain' en dan bedoelt het niet de film van Freddie Francis uit 1965, maar 'Le Cerveau' van Gerard Oury uit 1968. Een heel aardi ge actie-komedie overigens met een flink aantal sterren: David Niven, Bourvil. Belmon- do. Eli Wallach Een treinroof is inzet van de plannen van twee groepen overvallers die elkaar flink dwars gaan zitten. Ook een oudje, eveneens van Esselte, is One-eyed Jack' van en met Marlon Brando. Het bekende wraakthema staat centraal is deze western die wel erg lang is (meer dan twee uur) maar die mooie beel den biedt. Leuk dat dit soort films door video weer in roula tie komt. Twee buitenbeentjes om deze rubriek af te ronden. De eerste is 'Special 12' van Bun ny video dat maar doorgaat met het bundelen van korte pornofilms die beeldtechnisch van heel behoorlijke kwaliteit zijn. De belangstelling voor dit soort compilatiewerk is en blijft groot. De tweede is 'Tour de France' van Video Network, ruim 100 minuten beelden van de Tour van 1903 tot en met 1985. In de luie stoel en toch een beetje fietsen; huiskamer- jogging voor wie het heel ruim wil zien. PETER DE ZWAAN Intro-dans Brigitte Kaandorp Ben Gerritsen Aan de onbekendheid van Brigitte van Kaan dorp kwam in 1983 plotseling een einde toen zij winnend het Camerettenfestival afsloot. Het theaterseizoen dat volgde was stormachtig. Nu staat zij woensdagavond (23 april) op de planken in het Zuidlandtheater in Terneuzen om 20.00 uur met haar programma 'Laat mij maar even'. Zij brengt voor de pauze een buurvrouw op de planken, een type In de beste tradities van de vaderlandse revue. Ontwapenend, lekker gek en tot veel in staat. Terwijl ze de kneuterigheid vorm geeft, ontspint zich een soort buurvrouwbewust- zijn. Brigitte Kaandorp prikkelt de verbeeldings kracht met haar humor, de woordspelingen en haar enthousiasme. Ze speelt op accordeon en zingt maffe liecijes. Na de pauze speelt ze zichzelf en hangt een kolderiek verhaal op over haar reis naar Meppel. De accordeon wordt ingeruild voor een jukelele. waarmee vrolijke en bizarre levens liedjes muzikaal worden omlijst. De voorstelling van donderdag (24 april) in Mid delburg is wegens de brandschade in de Schouw burg afgelast. Vrijdag 25 april staat Brigitte Kaandorp om 20.30 uur in De Prins van Oranje in Goes. Zaterdag (19 april) kunt u in het Zuidlandtheater in Terneuzen genieten van het moderne ballet van Intro dans. Eigentijds ballet met een grote toegankelijkheid voor een breed publiek, waar voor in 1984 de prijs van de Theaterkritiek werd gegeven. De voorstelling begint om 20.00 uur. Van Nils Christe, vaste gast-choreograaf. staat 'Bourrasque' op het programma. Dit wordt ge danst op een collage van natuurgeluiden en een compositie van Richard Wagner Simple manou- vres' is een nieuw dansstuk van Ed Wubbe, een ingetogen ballet waarvoor John McDowell de muziek componeerde. 'Nadat' is een nieuw ballet van Ton Wiggers. Het wordt uitgevoerd op de 'Mauthausen-liederen' van Mikis Theodorakis in de oorspronkelijk Grieks gezongen versie van Maria Farandouri. Dit ballet geeft geen concrete weergave van de verschrikkingen van het kamp maar schildert in vier scènes omstandigheden van mensen die in onvrijheid leven. Eveneens van Ton Wiggers is 'Réflexion'. een solo op muziek van Henri Duparc, speciaal gecreëerd voor danseres Mirjam Diedrich. 'Réflexion' han delt over een jonge vrouw, wiens man of verloofde in de oorlog is. Er wordt gedanst door: Mirjam Diedrich, Judith van der Kwast, Mieke Lamar, Mitzy Pfetl, Ernest Ramses. Caroline Ravenhorst. Peter Rombouts, Pieter de Ruiter. Rinus Spring en Roel Voorin- tholt. De voorstelling in de Schouwburg van Middel burg is wegens brandschade afgelast. Het amateurgezelschap De Zeeuwse Komedie brengt vanavond en zaterdag 18 en 19 april) het toneelstuk 'De mooiste dag' op de planken van het Vlissingse Vestzaktheater, aanvang 20.30 uur. Bram le Clerq schreef in samenwerking met Willem Huybreghs de dialogen rondom het thema bruiloft. De laatste voert ook de regie De voorstelling is verder nog te zien op 25 en 26 april. Vanavond voert het Middelburgs Theater voor de laatste maal dit seizoen het toneelspel 'Twee, vier. zes, acht. wie wordt er om zeep gebracht?' op in het Middelburgse Minitheater. aanvang 20.30 uur. Het stuk van Jules FeifTer stamt uit de rumoerige jaren zestig, de tijd waarin bestaande normen opzij werden gezet voor andere levensopvattin gen. Het blijspel 'De Spaanse Brabander' van G A Brederode door het Ensemble Raam-Theater is door brandschade aan de Schouwburg in Middel burg afgelast. Medewerkers van 'de Sterre' te Clinge brengen vandaag en zaterdag 118 en 19 april) de komedie van Jeames Breamly 'De vroege vogel' De regie is in handen van Piet Verwer, medespelenden zijn Luk Goffln. Jeanine Mercy, Yvonne Smedeman, Noél de Vuyst, Ludwien van de Putte, José de Hoon en Mario de Bo Den Dullaert. Hulst, 20.00 uur. In het Vestzaktheater in Vlissingen wordt woensdag 23 april de mini-kindervoorstelling 'Het Oor' gegeven (15.00 uur) Deze voorstelling, be dacht door Herman van Veen en Ina van Limburg, is bedoeld voor kinderen van de basisklassen van de lagere school (4-10 jaari. Het Oor" is een produktie van de Stichting Columbine die zich inzet voor moeders uit de krottenwijk Tondo in Manilla. Ina van Limburg geeft als 'Columbine' de toekijkende kinderen iets mee van de problema tiek in de derde wereld Kees van Eersel In gemeenschapscentrum 'Meulvliet' te Tholen is zaterdag 20.30 uur The Margriet Eshuys Band te beluisteren. Margnet Eshuys verbond na haar Lucifer-periode en de nodige solo-activiteiten haar naam aan een eigen band De eerste elpee Right on time' kreeg een warm onthaal en werd met een Edison bekroond. De formatie heeft in de huidige samenstelling een kleine verandering ondergaan gitarist Peter Tie- huis heeft de plaats van Lex Bolderdijk overgeno men De overige bandleden zfjn: Jan Hollestelle ibasi. Peter Schón (toetsen) en Tom op 't Hof (drums). De muziek is voornamelijk geschreven door Peter Schón en de teksten zfin vooral door Gregory Elias en Emil den Tex. The Deep niver Quartet treedt zaterdag (19 april) op in cultureel centrum 'De Halle' in Axel, aanvang 20.00 uur. Het quartet bestaande uit Dick Rietveld tenor-1), Siebe Vink (ba&double-bas). Wout Bijker (bari ton-gitaart en Kees Hendriks (tenor-2) laat vooral de 'negerquartetstyi' herleven. Een traditie, ont staan in het zuidoosten van de VS. gaat terug tot het begin van deze eeuw met als hoogtepunten de jaren twintig en dertig. Het waren uitsluitend negroïden die deze kunst van het quartetzingen beoefenden en er waren duidelijke fijnen terug te trekken tot de slavernij. De negro-spirituals vorm den de bron waaruit de quartetten putten. In de Foyer Mondragon Zierikzee brengt van daag Het Amati Trio bestaande uit: Jacques Holtman (viool), Gerrit Oldeman (altviool) en Marien van Staalen (cello), werken van Mozart en Schubert, aanvang 20.00 uur. Jacques Holtman studeerde aan het Amsterdams Conservatorium en ontving daar de Prix d Exel- lence. Hij was concertmeester bij het Amsterdams Philharmonisch Orkest en vervolgens bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Gerrit Olde man werd in 1943 geboren te Zeist en studeerde na zijn gymnasiumopleiding aan het Brabants Con servatorium bij Erwin Schlffer In 1971 kreeg Ifij de Prix d'Exellence als eerste altviolist in Neder land. Sinds 1970 is Ifij solo-altist. Marien van Staalen studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam bij Jean Dec roos In 1974 werd hij onderscheiden met de Eugène Calkoenprijs en in 1978 werd hem de Johan Wagenaarpremie toegekend. Marien van Staalen bespeelt een Italiaanse violoncello, die in 1728 werd gebouwd door David Tecchler Het schoolkoor en het instrumentaal ensemble van de Voetius-Scholengemeenschap in Goes geeft vanavond vanaf 19.45 uur een concert in de Nederlands hervormde kerk in Qoes-Zuid. Op het programma staan werken van J. S. Bach, Piet Post. G. F. Handel, Johann Pachenbel, Heinrich Schütz en Georg Bóhm. Zaterdag (19 april) organiseert Anneke van Glansbeek in haar café de Graanbeurs (Nleuw- straat 3, Terneuzen) een jazzavond met The New Orleans Train Jazzband, aanvang 21 00 uur Deze Vlaamse formatie met als thuisbasis de Lokerse Jazzclub behoort tot de vaste oude stijlwaarden van Porgy Bess. In 1974 formeerde leider en trombonist Alajos van Peteghem een eigen band nadat hij jaren met vooraanstaande jazzmusici had gespeeld. De band bestaat verder uit Tonny Peelman (trompet), Oeorge Segers isaxen en klarineti; Segers speelt ook een Locomotief van een ritme-sectie bestaande uit Guido Ros (plano). Dirk Bursens (drums), Arnold de Schepper ibas) en Patrick van Houtte gitaar-baryo). Het repertoire van de Train omvat naast de New Orleans klassiekers ook Blues. Boogie-Woogle, Rock and Roll en songs uit Amerikaanse shows. De Vereniging 'Vrienden van het Lied', afdeling Walcheren-Middelburg geeft zaterdag ten huize van de familie Beinema. Noordbolwerk 19. Mid delburg een concert Medewerking verlenen Geer tje Kuypers imezzo-sopraan), Margreet Honig (sopraan) en Frans van Ruth (piano). Aanvang 20 15 uur. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Maria MagdalenacantoriJ wordt zaterdag een concert gegeven in de Grote Kerk in Goes. Naast de Maria Magdalenacantorij verlenen medewer king het Roosendaals Kamerkoor, de instrumen talisten van de Grote Kerk. de klannettiste Henny van Eersel. de organist Jaco van Leeuwen Het geheel staat onder leiding van de cantor organist van de Grote Kerk, Kees van Eersel Op het programma staan werken van Bach. C. Franck. John Ireland, Schubert en enkele kleine koorwerken Het concert begint om 20 00 uur Zondag (20 april) organiseert restaurant Inter Sc al dis in Kruiningen een lunchconcert Pianiste Ellen Corver en violist Peter Brunt spelen sonates van Mozart, Debussy, Prokofleff en Franck Het lunchconcert begint om 11 30 uur Ellen Corver is nog steeds leerlinge op het Haags conservatorium. Zfj begon haar studie by Else Krijgsman en is nu onder de hoede van Toos Onderdenwy gaard Zy volgt daarnaast interpre tatielessen by de uit de Sowjet-Unie afkomstige Naum Grubert. Peter Brunt is nu aanvoerder van de tweede violen van het Concertgebouworkest. Hfi studeer de viool aan het Sweelinckconservatorium in Amsterdam by Bets van der Horst en Davina van Wely Nadat hij in 1981 het Oskar Back-concours won, studeerde Ifij een jaar in New York by Doroth Delay Terug in Nederland werd Ifij leer ling by Herman Krebbers en nu by Philip Hirsch- hom. In de Concertzaal in Middelburg is zondag om 11 30 uur een koffieconcert te beluisteren van het Ben Gerritsen Jazzquartet, bestaande uit Ben Gerritsen (vibrafoon). Rob van de Broeck itoet sen), Harry Emmery (basi en Henk Zomer (drumsi In 1982 is het quartet gestart en heeft sindsdien een gestage ontwikkeling doorgemaakt. Daarby werd er op tal van podia opgetreden en werden onder andere voor de AVRO, KRO en NCRV radioprogramma's gemaakt. Tevens werd in juni 1984 een televisieoptreden voor de KRO gedaan In december 1982 werd de elpee 'Inside Rumours' opgenomen. Ben Gerritsen is één van Nederlands beste vibrafonisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 15