Flatbewoners in 'Katspolder' willen gesprek met huurbaas B en w Hulst willen minder commissies Zolang ik op mijn benen sta blijf ik actief in het veld Playback- en soundmixwedstrijd tijdens Geuzenfeesten BIERVLIET Brandweer Oostburg en Schelde de beste Zeeuws kampioen jonge honden GEMEENTE AXEL hulp verslaggever Kom werken bij de PZC 'n Dijk van een krant. Twee gewonden bij botsing Schoondijke Clingse hengelaars: rode maden als visaas verboden ZILVEREN JACHTOPZIENER RIEMSLAG: 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 15 APRIL 1986 OVER TE HOGE HEFFING STOOKKOSTEN Wedstrijd biertappen in stadhuis Sluis VOORSTEL AAN RAAD: Oud-ledendag van EZ AC in Axel Honden Familieberichten N.V. WATERMAATSCHAPPIJ ZUID-WEST-NEDERLAND WMZ WAARSCHUWING! DONDERDAG 8 MEI i.s.m. Radio Nichtingale Aanvang 13 uur in de Geuzentent aan de Braakmanlaan inschrijven tot 25 april 3,50 p.p., groepen 7,50 Aanmelden bij: P. Dingemanse Braakmanlaan 30, tel. 01152-1676. iedereen leest de krant altijd en overal. TERNEUZEN - Het buurtcomité 'Katspolder' in Terneuzen wil zo snel mogelijk 'een goed gesprek' met de huurbazen Vastgoedbedrijf Witte/ Boussen bv in Terneuzen en Van Alten Vastgoed in Axel. Centraal tijdens dat overleg moeten de proble men rond de hoge voor- en naheffin- gen op de stookkosten over '85 staan. Een enquête heeft inmiddels uitge wezen dat een grote groep huurders -de acht flatgebouwen tellen in totaal 328 appartementen- een andere stookkostenregeling wil. Aan het onderzoekje, opgezet door het buurtcomité, werd meegewerkt door een kleine honderd flatbewoners. AXEL - De brandweerkorpsen van Oostburg en de Koninklijke maat schappij De Schelde uit Vlissingen toonden zich zaterdag de sterksten tijdens de reoginale brandweerwed strijden voor de tweede klas P te Zuiddorpe. Deze korpsen zullen Zee land, samen met Sas van Gent en Schoondijke die beslag wisten te leggen op de tweede plaats in de poules, vertegenwoordigen op de ge westelijke wedstrijden in mei in Hulst. Met het bekend maken van deze uitslag, tijdens de feestelijke afslui ting in de tot feestzaal ingerichte werkplaats van gemeentewerken Axel, brak burgemeester A. Hack de spanning van een in de ijzige kou verlopen krachtmeting tussen de 25 brandweerkorpsen, die zich de gehele dag had afgespeeld in Zuiddorpe, waar het plaatselijke korps voor een perfecte organisatie had gezorgd. De korpsen, die in twee poules waren ingedeeld, kregen te maken met een denkbeeldige brand waarbij ook en kele slachtoffers waren te betreuren en vooral de rookontwikkeling een belangrijke rol speelde. De heer Hack vond het dan ook bijzonder verheu gend, dat er deze middag naar het oordeel van de jury goed tot uitste kend was gewerkt. Ook regionaal brandweercomman dant A J. Vesseur toonde zich uiterst tevreden over de verrichtingen van de korpsen. „Uiteraard heeft de een het iets beter gedaan dan de ander, maar belangrijker vind ik dat er zoveel teams deelnemen aan deze wedstrij den. Men is zodoende in staat te toetsen waar men nog te kort schiet en kan gericht gaan werken om deze te korten bij te schaven. Ik heb dan ook voor ieder team evenveel waarde ring". Veel waardering was er ook voor de manier waarop de leden van het brandweerkorps Zuiddorpe, in sa menwerking met Axel, de wedstrijd hadden georganiseerd. Tijdens de ter gelegenheid van deze wedstrijden ge houden receptie ontving burgemees ter Hack een fraaie oorkonde van de Algemene Vereniging van Brandweer commandanten (ABWC), die hij overi gens tijdens de feestavond direct overdroeg aan Axels algemeen brand weercommandant Cees de Pooter. „Niet het gemeentebestuur, maar u en uw vrijwiligers hebben dit tot stand gebracht, dus u verdient dan ook deze lof', aldus de heer Hack. Tijdens de prijsuitreiking ontvingen alle korpsen een herinnering aan deze wedstrijd en tevens mocht men een trofee in ontvangst nemen ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van het brandweerwed- strijdwezen. De wedstrijden werden in Zuiddorpe gehouden omdat deze plaats dit jaar het 750-jarig bestaan feestelijk herdenkt. Het promotie team van Zuiddorpe was dan ook, gestoken in Bourgondische kleder dracht, aanwezig en schonk alle be velvoerders een herinneringstegel. Uitslag poule A: 1 Oostburg, 594 p.; 2 Sas van Gent, 585 p.; 3 Philippine 569 p.; 4 Biervliet 550 p.; 5 Axel 2 535 p.; 6 Terneuzen, 488 p.; 7 Hoek, 466 p.; 8 Vogelwaarde, 450 p.; 9 NSM, 417 p.; 10 Hulst 1, 409 p.; 11 Sluis 399 p.; 12 Suikerunie, 398 p.; 13 Aardenburg 380 P Poule B: 1 Koninklijke Maatschappij De Schelde (Vlissingen), 638 p.; 2 Schoondijke, 634 p.; 3 Hulst 2, 618 p.; 4 Elopak, 606 p.; 5 Zaamslag, 588p.; 6 Koewacht, 588 p.; 7 Westdorpe, 588 p.; 8 Cadzand, 560 p.: 9 SLuiskil, 554 p.; 10 IJzendijke, 488 p.; 11 Kloosterzande, 476 p.; 12 Philips (Terneuzen), 466 p. SCHOONDIJKE Twee bestuurders van personenauto's zijn bij een aan rijding maandagmorgen vroeg om streeks vier uur op rijksweg 58 Sclioondijke-Oostburg licht gewond geraakt. Na doktersbehandeling kon den ze huiswaarts keren. De aanrijding gebeurde toen de auto bestuurd door G. C. uit Schoondijke linksaf wilde slaan. Op dat moment was bestuurder F. M. uit Draaibrug hem aan het inhalen. De auto van C. werd onherstelbaar beschadigd. De auto van M. werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. SLUIS - De in Nederland gevestigde brouwerijen houden ook dit jaar weer de Nationale Biertapwedstrijde Een van deze wedstrijden wordt woensdag 23 april gehouden in de Raadskelder van het stadhuis in Sluis. De wed strijd begint om 14.00 uur. Waarnemend voorzitter Ronald Roe lands: „Wij hadden aanvankelijk gere kend op meer reacties, maar eigenlijk kun je toch wel spreken van een representatief aantal. Zeker als je rekening houdt met het feit dat enke le tientallen flatwoningen worden ge huurd door bedrijven. Trouwens, er is ook een aantal bewoners dat op het punt staat te verhuizen -flats hebben nu eenmaal altijd een doorstroom functie- en die mensen hebben niet zo'n behoefte nog aan iets dergelijks mee te werken." Het onderzoek leerde dat 58 geënquê teerden de opgelegde naheffmg al hadden betaald, 33 nog niet. Achttien verklaarden zich akkoord met die heffing, 46 niet. Drieëntachtig bewo ners bleken voorstander van een indi viduele bemetering, 7 voelden daar niet voor. Eenentwintig geënquêteer den verklaarden akkoord te gaan met een nieuwe voorheffing, 63 niet. Vijf enveertig bewoners toonden interesse in een individuele stookgelegenheid, 21 zitten daar, zo blijkt, niet om te springen. Negenenzestig bewoners willen meewerken aan een actie om de voor- en naheffmg ongedaan te ma ken, 21 niet. De resultaten van het onderzoek ko men donderdagavond op tafel tijdens een bewonersvergadering in de kan tine van het overdekte zwembad 'De Honte' (aanvang 20.00 uur). Dan wordt ook een definitief comité geko zen. En als het aan waarnemend voorzitter Roelands ligt, gaat dat comité zo spoedig mogelijk om de tafel zitten met de huurbazen. Roelands zaterdag: „Ik ga er vanuit dat beide partijen de wil hebben om in goed overleg een einde te maken aan deze kwestie. In het verleden vond een dergelijk overleg eigenlijk nooit plaats. Nu, via dit toch redelijk repre sentatieve comité moet dat toch wél kunnen. Er is, vooral over die stook- kwestie,' nu eenmaal onvrede in de flats, daar kun je niet omheen. Mis schien lost een gedegen gesprek al heel wat op." Overigens hebben twee flatbewoners zich met de naar hun mening te hoge heffingen gewend tot de huur- commissie. Roelands: „Dat heeft men, onafhankelijk van het comité, gedaan. De bewoners wachten het onderzoek van die commissie nu even af. Krijgen die twee gelijk, dan is de kans groot dat de overige bewoners massaal bij de huurcommissie aan kloppen..." De flats in de Terneuzense Katspolder, waar de bewoners zich verzetten tegen de te hoge heffingen stookkosten. HULST Burgemees ter en wethouders van Hulst willen het aantal gemeentelijke advies commissies terugbren gen van twaalf naar acht. Enkele adviesor ganen worden volgens het plan samengevoegd en de onderwijscom missie wordt, mede om dat haar taken door de veranderde onderwijs- wetgeving sterk zijn te ruggelopen, opgeheven. Het dagelijks bestuur hoopt door de herstruc turering van de advies organen te komen tot een efficiëntere werkwij ze en een logischer opzet van de taakverdeling van de commissies. Doordat ook het aantal verslagen, uitnodigin gen en adviezen af neemt, worden, zo stel len b en w in het voorstel aan de raad 'de ambte lijke werkzaamheden verminderd'. Zo worden de commissie voor openbare orde en politie-aangelegenhe- den en de commissie verordeningen en regle menten samengevoegd, alsmede ruimtelijke or dening en openbare werken. De sportadvies- commissie wordt aange vuld met de commissie bad- en zweminrichtin gen. De onderwijscom missie verdwijnt en voorts wordt de struc tuur van de welzijns- commissie met het oog op de nieuwe welzijns wet enigzins gewijzigd. Het voorstel komt aan de orde tijdens de verga dering van de gemeente raad van Hulst op don derdag 24 april. De bij eenkomst in het ge meentehuis van Hulst begint om 19.00 uur. AXEL - In het kader van haar twin tigjarig bestaan houdt de EZAC (Eer ste Zeeuws Vlaamse Aero Club) in Axel zayerdag 26 april een oud-leden dag op het zweefvliegveld in Axel. De bijeenkomst begint om 9.30 uur met een ontvangst in het clubhuis. Om 10.00 uur wordt er met het vliegen begonnen. Om 13.00 uur begint er een gezamen lijke lunch waarna de vliegdag wordt voortgezet. Om 18.00 uur wordt het vliegen afgesloten met het maken van een groepsfoto voor het jubileum boek. Een koud buffet in het clubhuis vormt het sluitstuk. Als afsluiting van de festiviteiten rond dit twintigjarig jubileum zal op 28 en 29 juni een voor Zeeland unieke vlieg- show worden gehouden op het veld van de EZAC in Axel. Reeds nu is al bekend dat er een uitgebreide ten toonstelling op het gebied van de lucht- en ruimtevaart zal zijn, alsme de een show van diverse typen vlieg tuigen zowel uit de burger- als militai re luchtvaart (zweefvliegtuigen, mo torzweefvliegtuigen, hanggliders, mi- crolichts en model vliegtuigbouw.). Tevens zullen er deze dagen demon straties gegeven worden door de Ko ninklijke Luchtmacht, stuntvliegers, motorvliegers, parachutespringen, parasailing, sproeivliegen, zeilvliegen, modelvliegen en hete luchtballon. CLINGE De Clingse Hengelaars Vereniging heeft zaterdag tijdens de algemene ledenvergadering besloten h et gebruik van rode maden als vissen te verbieden. Volgens voorzit ter H. Willaert van de visclub is h et gebruik van de rode maden schade lijk. De toegevoegde kleurstof zou sterke overeenkomsten vertonen met stoffen, die kankerverwekkend zijn. Dit verbod geldt eveneens voor gele maden, maar deze soort wordt veel minder als visaas gebruikt. De leden van de Clingse visclub gin gen zonder meer akkoord met het voorstel van het bestuur, dat tot deze conclusie kwam na een onderzoek van het Rijks Instituut voor Visserij On derzoek. In Zeeuwsch-Vlaanderen hebben al verschillende visclubs dit besluit genomen. Vooral het voederen met rode maden zou een concentatie veroorzaken, waardoor zelfs bepaalde soorten vis een roodachtige kleur aannemen. Hierdoor ontstaat ook gevaar voor de consumptie. Verder deelde voorzitter Willaert de vergadering mede, dat het bestuur zeer alert is bij een mogelijke uitbrei ding van viswater voor de leden. Dit leek even 'gedwarsboomd' te worden door De Stichting Het Zeeuwse Land schap, die onlangs een gedeelte van de Zandput aan de Witte Bergen heeft aangekocht met de bedoeling dit unieke gebied als natuurgebied te bestempelen. Eerst zou dit water een zwemfunctie krijgen, maar door een protest van de Clingse Hengelaars Vereniging is men daar op terug geko men. Het Zeeuwse Landschap wil ook nog De Weelkens aankopen, gezien het bijzondere van dit gebied. Ook dit water is als viswater in gebruik bij de Clingse visclub. Maar tot op heden ontbreekt het bij Het Zeeuwse Land schap aan financiële middelen om tot aankoop over te gaan. Verder deelde voorzitter Willaert de vergadering mee, dat door het elec- trisch vissen van beroepsvisser Moor- thamer op de Zestigvoetkreek, het belangrijkste viswater van de Clingse visclub, er veel tot nu toe onbekend gebleven vis zichtbaar is geworden. Zo blijkt de Zestigvoetkreek veel pa ling, zeelt en snoek te bevatten. BRAAKMAN - Wie de indruk had dat Cees Riemslag niets meer te maken heeft met de bescherming van de natuur in het Braakmange- bied, komt bedrogen uit. Nog ie dere dag trekt de in stemmig groen geklede ambtenaar van staatsbos beheer erop uit. Het geweer laat hij rusten, maar de fotocamera klikt als nooit tevoren. Cees Riemslag, 64 inmiddels, is nog steeds actiefin 'zijn' gebied. Zwaaide hij vorig jaar af als bezoldigd ambtenaar van staatsbosbeheer, vrijdag viert hij zijn 25-jarig jubileum als jacht opziener. Eigenlijk is er sinds dat afscheid dus weinig veranderd. Jachtopziener, in opdracht van de Jagersvereniging Biervliet. Zijn be langrijkste werk nu: „Niet alleen controle, maar ook de bevoegdheid om daadwerkelijk op te treden. Te gen illegale vuilstort, vernielingen, ruiters op de wandelpaden en meer van dat soort zaken". Was hij vroeger in dienst van staats bosbeheer actief in heel Zeeuwsch- Vlaanderen, nu richt zijn aandacht zich nog enkel op het Braakmange- bied. „Afscheid van staatsbosbeheer was wel moeilijk, maar zolang ik nog op mijn benen sta, blijk ik actief in het veld". En hetzelfde geldt voor zijn lezingen (ge?llustreerd met fraaie dia's van eigen hand) waarmee hij door de jaren heen een grote faam verwierf. „De Braakman is een specifiek ge bied. Jammer dat er zoveel is dood gespoten. Een prachtig stukje Zeeuws-Vlaamse natuur, dat na tuurlijk voor de landbouw weinig of geen waarde heeft. Jammer, zeker als je weet welke natuurschatten de Braakman herbergt. Noem maar op: orchideeën, alle mogelijke vo gelsoorten... nachtegalen, karekie- ten, de wielewaal, de groene specht...". Cees Riemslag is optimistisch over de ontwikkeling van met name de bosvogelstand in het Braakmange- bied. De jachtopziener: „Het is trouwens nauwelijks bekend dat prooivogels zoals de torenvalk en de karekiet landelijk niet en hier wél zijn beschermd". Jachtopziener in een gebied, dat ook een belangrijke functie vervult als het gaat om de recreatieve ge noegens van de mens. Riemslag: „Je haalt de echte natuurliefheb bers er zo uit. Die gaan daar eens voor zitten, en Kunnen uren geme ten van het natuurschoon van het gebied. Maar over het algemeen kom je in het gebied hoofdzakelijk mensen tegen die even uit de auto stappen voor een kort wandelin getje. Dat zijn dus niet de echte". Het beeld dat natuurkenner-bij-uit- stek Riemslag heeft van de Braak man: „In de afgelopen tijd zijn er vele orchideeënsoorten bijgeko men. Het aantal kikkers en sala manders is veel groter geworden. Vorig jaar nog heb ik emmers met parende padden overgedragen. Dat is toch mooi". Dat laatste is vooral te danken aan het beleid van staatsbosbeheer. „Mijn optimisme is dus ge- rechtvaardigd...". Maar Riemslag heft ook de waar schuwende vinger. „De klutenstand zal wel achteruitgaan. De terreinen worden veel te ruig en ik weet niet waar die vogels moeten blijven. Dat ze in de omtrek zullen blijven is duidelijk, maar de kolonie zal zich splitsen. En dat is niet bepaald positief'. Jachtopziener Cees Riemslag. Als het aan jachtopziner Riemslag ligt, wordt er de komende tijd opge treden tegen loslopende honden in 'zijn' gebied. „Het barst van de honden en die hebben natuurlijk ook hun jachtinstinct. Mensen zien meestal niet in dat die dieren scha de berokkenen. Ook wat dat betreft is een waarschuwing wel op zijn plaats". „Ik ben er altijd een voorstander van geweest om de jeugd bij het hele natuurgebeuren te betrekken. De meeste kinderen staan nog heel ver van de natuur af, ja, ook in een redelijk landelijk gebied als Zeeuwsch-Vlaanderen. Die kinde ren, maar ook hun ouders moeten beseffen dat ze hier een prachtig natuurgebied binnen handbereik hebben: De Braakman". CLINGE - Bij het Zeeuws kam pioenschap jonge honden van de Koninklijke Nederlandse Politie hond Vereniging, afdeling Zeeland, is J. de Nooyer met zijn Mechelse herder Benno eindoverwinnaar ge worden. Uit een veld van elf deel nemers, die elkaar zaterdag bestre den op het terrein van de Politie hondvereniging Saeftinghe in Clin- ge, behaalde het winnend duo uit Arnemuiden in totaal 109,5 punten. Hiermee bleef het J. Cappon met de Mechelse herder Carlo een half punt voor. De score bij de andere deelnemers liep over het algemeen weinig uit een. Volgens de organisatoren duidt dit op een goede kwaliteit van de jonge honden. De leeftijd van de deelnemende jonge honden varieert van twee tot drie jaar. De begelei ders met hun jonge honden zullen ook dit jaar voor de eerste maal deelnemen aan een keuring voor het certificaat Politiehond I. Het districtskampioenschap in Clinge was dan ook een goede testcase om te weten hoever de begeleiders reeds gevorderd zijn met hun jonge honden. Voor de keurmeesters C. Minderhout uit Domburg en P. Ba- bijn uit Biggekerke was het dan ook een hele opgave voor de juiste beoordelingen. Voor de pakwerkprs F. Kouijzer uit Zierikzee en M. Remijn uit 's-Heerenhoek was het een eerste confrontatie in wedstrijd verband met de jonge honden. Zij hadden dan ook de handen vol om het enthousiasme van de jonge die ren tot bedaren te brengen. Frans Haartsen van de plaatselijke hon denvereniging Saeftinghe, in wiens handen de algehele leiding berust te, kon tevreden terugblikken op de eerste wedstrijd van het seizoen. De volledige uitslag: 1 J. de Nooyer met Mechelse herder Benno, Arnemuiden, 109,5 punten, 2 J. Cappon met Mechelse herder Carlo, Borssele, 109, 3 B. de Ridder met Mechelse herder Youri. Arne muiden. 108. 4 P Ferket met Mechelse herder Racky, Clinge. 108, 5 P. de Bakker met Hollandse herder Quido, Graauw, 106,5, 6 P. Vreeke met Mechelse herder Wartou, Grjjpskerke, 106, 7 F. Schijf met Mechelse herder Rex, Driewegen, 103,5,8 R. Pardon met Mechelse herder Racky, Sint-Jansteen, 102, 9 C. van Liere met Mechelse herder Rudy, Oost-Souburg, 95, 10 J. van de Plasse met Mechelse herder Mirza, Westkapelle, 94,5 punten, 11 E. Nagelkerke met Mechelse herder Racky, Koewacht, 81. Het zichtbare is tijdelijk, maar het onzichtbare is eeuwig. Heden overleed mijn lieve vrouw, onze mamma en oma ANNA MARIA DE KRAKER echtgenote van Jacob Fremouw op de leeftijd van 64 jaar. Schoondijke: J. Fremouw Zuidzande: Hannie en Ton Etten-Leur: Ine en Jan Merlijn Hanke Stijn 4507 BG Schoondijke, 12 april 1986 Koningin Julianastraat 30 De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 16 april a.s. om 14.30 uur op de algemene begraaf plaats te Schoondijke. Gelegenheid tot condoleren in het Herv. Jeugd- gebouw na de begrafenis. Heden overleed plotseling mijn zuster, schoon zuster en tante CATHARINA ADRIANA DIELEMAN weduwe van Jan Cornelis Dekker in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam: W. J. Verstraten 14 april 1986 Rusthuis 'Bachten Dieke', Koninginnelaan 2 Correspondentieadres de heer W. J. Verstraten, Axelsestraat 251, 4537 AW Terneuzen De begrafenis zal D.V. plaatshebben op woens dag 16 april a.s. om 15.30 uur op de Zuiderbe graafplaats, na voorafgaande rouwdienst vanuit de Opstandingskerk, Bellamystraat, aanvan gende om 15.00 uur. Graag schriftelijke condoleantie. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het Julianaziekenhuis, bezoek dinsdag avond van 19.30 tot 20.00 uur. Geen bloemen. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Geheel onverwachts maar op Zijn tijd nam de Heere van ons weg mijn geliefde zuster, tante en oudtante CATHARINA ADRIANA DIELEMAN weduwe van Jan Cornelis Dekker in de ouderdom van 81 jaar. Wed. Anth. Dekker-Dieleman Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen 4537 BB Terneuzen, 14 april 1986 Verlengde Van Steenbergenlaan 15 BEKENDMAKING De burgemeester van Axel maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 74, lid 2a, van de wet geluidhinder, bekend dat door de gemeenteraad op 8 april 1986 is verklaard, dat op de Emmabaan tot 1996 een verkeersbelasting wordt verwacht die minder bedraagt dan 2450 motorvoertuigen per etmaal. Axel, 9 april 1986. De burgemeester voornoemd, A. Hack. Anth. Fokkerstraat 8, 4462 ET Goes Aan: de bewoners van Schoondijke, Bres- kens, Groede en omgeving Op woensdag, 16 april 1986 tussen 08.00 uur en 15.00 uur en eventueel nog daarna kan de drinkwaterlevering tijdelijk onder verlaagde druk plaatsvin den. Door de werkzaamheden aan het leidingnet kan er bruin gekleurd water uit de kranen komen dat vlekken op het wasgoed kan achterlaten. De bewoners van deze gebieden wordt aangeraden in geval van bruin water het water even te laten doorstromen tot het water weer helder is. In bijzondere gevallen kan overleg wor den gepleegd met ons distriktskantoor te Terneuzen, telefoon 01100-13645. N.V. Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) ir. P. Stoter, direkteur. De PZC is de grootste krant van Zeeland. Het ochtendblad voor de Zeeuwen. De redactie Zeeuwsch-Vlaanderen van de PZC zoekt een (m/v) voor Oostburg en omgeving. Kandidaten drukken zich schriftelijk goed uit en leggen makkelijk contacten. Zij hebben een brede belangstelling voor het nieuws in hun woonplaats en zien er niet tegen op ook 's avonds voor de krant op pad te gaan. Geïnteresseerd in leuke bijverdienste? Schrijf dan een briefje naar de PZC- redactie. Nieuwstraat 22, 4531 CW in Terneuzen. Of bel 01150-94457 en vraag naar Wout Bareman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 30