Uitslag pistoolschieten van vereniging De Fles ALLEEN SGP/RFP/GPV EN PM TEGEN penningmeester rode kruis Koninklijke onderscheiding K. Minderhout Westkapelle Commissie achter aankoop van pand Stenenbeer 1 Zeeuws kampioen jonge honden staatssecretaris ginjaar: vodago nas een Kaasschaaf taboe bij bezuiniging onderwijs Geen brandweer bij ongeluk Arnemuiden Zesde en negende plaats Zeeuwse scholen tijdens veiligheidswedstrijd Uitvoering DIOS in Vlissingen Essentieel 'Beestenboel'-middag museum bij Westhove week in Engeland Derde plaats voor Stavermanbrigade NK zwemmend redden B en w van Veere; stadhuis langer open voor toerist WEDDEN DAT... ...WIJ GOEDKOPER ZIJN 04920-51552 DINSDAG 15 APRIL 1986 Miniatuur krij gt financiële steun van raad Middelburg MIDDELBURG - Met alleen de fracties van PM en SGP/RPF/GPV tegen is de Middelburgse raad maandagmiddag akkoord gegaan met een financiële injectie van vele tienduizenden guldens in Miniatuur Walcheren. Niet alleen scheldt de gemeente het noodlijdende maar ambitieuze recreatiepark (volgens burgemeester mr C. C. G. Rutten „de enige attractie met nationale bekendheid van Zeeland") de helft van de terreinhuur voor '85 46.000,-) kwijt, er komt ook een rekening-courantovereenkomst voor de lopende huur van 92 mille en vanaf 1987 geeft Middelburg de grond in erfpacht, zodat 'Miniatuur' in de toekomst nog maar 13.000,- per jaar hoeft te betalen. Voor SGP/RPF/GPV en PM hoefde het allemaal niet, de PvdA zou zich uiteindelijk „morrend" bij het plan neerleggen en CDA en VVD waren van meet af aan enthousiast. Bij de Jiberalen ging die vreugde zover, dat fractievoorzitter mr D. F. Vos zelfs een plannetje lanceerde om de erfpacht overeenkomst al met ingang van dit 'seizoen te realiseren. De 78 mille, die ■zo'n operatie Middelburg kost, zou kunnen worden gedekt uit het fonds voor eenmalige middelen. Later liet de WD het voorstel varen omdat het geen steun kreeg van de andere frac- •ties. X. A. Kodde (SGP/RPF/GPV) opende maandagmiddag het debat met de vaststelling dat Miniatuur Walcheren altijd een zaak van vrijwilligers is geweest en dan ook 20 jaar zonder problemen heeft gedraaid. Hij wees op het feit, dat de verwachting uit een onderzoek van '83, dat het park in 1985 180.000 bezoekers zou halen, niet is uitgekomen. Het werden er 150.000, een inkomstenderving van een ton. Klein rechts" voorziet dat de groei er een beetje uit is, gelet op de concur rentie van andere attracties. Daar komt bij, dat Middelburg de laatste jaren al 256.000,- in de park heeft geinvesteerd. SGP/RPF/GPV en ook de PvdA vinden het onjuist, dat het bedrijfsleven - gebaat bij meer toeris ten - het park als het op financiële steun aankomt, lelijk in de steek laat, evenals trouwens de VW. Kodde's advies was uiteindelijk: zie de ontwik kelingen - met het beleidsplan in het MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren; BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: Rocky IV, a.1,; Roxy II, 20 uur: Hot Chili, 16 jr.; Cinem'Actueel I, 18.30 en 21.30 uur: Out of Africa, a.l.; Cinem'Actueel II, 19 en 21.30 uur: Mama is boos, a.l.; Cinem'Actueel III, 20 uur: Out of Africa, a.l.; GOES - Grand, 20 uur: Rocky IV, 12 jr.; HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Out of Africa, a.l.; 20 uur: Mama is boos, a.l.; 20 uur: A chorus line, a.l.; 20 uur: Coming together, 18 jr.; MIDDELBURG - Meccano, 20.30 uur: La souffle au coeur, 16 jr.; Electro, 20.30 uur: Agnes of God, 16 j£; OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Slip into silk, 18 jr.; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Rocky IV; 20 uur: De aanslag, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Mama is boos, a.l.; Alhambra II, 20 uur: De aanslag a.l.; achterhoofd - nog maar eens een jaartje aan en gooi, als de zaak niet loopt, het roer drastisch om. Voor D. F. Blom (PM) lag de zaak duidelijk. Zijn fractie neemt al jaren stelling tegen de manier waarop 'Mi niatuur' ten koste van aanzienlijke bedragen aan gemeenschapsgeld overeind moet worden gehouden. Hel pen doet het blijkbaar niet. Als het aan PM ligt treedt het bestuur in overleg met vergelijkbare instellingen en komt er een aantal voorzieningen tot stand, waarvan ook de Middelbur ger profiteert. Tentoonstellingen AXEL - Kindergalerij, 10-18 uur: Te keningen van Friso Henstra (Vm 30/4); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: 'Kunstaardewerk' van pot tenbakkerij De Kat'; Etcetera, 14-17 uur: Olieverfschilderij en van Piet Vloemans (Vm 20/4); GOES - Grote Kerk. 9-18 uur: 'Nepal, waar de goden onder de mensen wo nen'; HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: tekeningen jeugd 't Oute Uus'; MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: 'Aanwinsten 1985, een keu ze' (Vm 21/6); Kunstuitleen, 13.30-17 uur: Werken van Govert Heikoop (Vm 26/4); De Vleeshal, 13-17 uur: Werken van Giulio Paolini (Vm 27/4); OOSTKAPELLE - Zeeuws Museum Natuurhistorie, 10-17 uur: 'Fossielen schelpen'; TERNEUZEN - Galerie Trouvaille, 9-18 uur: 'Aquarellen van Zeeuws- Vlaamse landschappen' van Krijn Doolaard (Vm 26/4); Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: 'Verschuivingen' werken van Germe Borst; VEERE - De Schotse Huizen, 10-17 uur: Werken Jan Heijse (Vm 17/5); VLISSINGEN - Bellamy 19, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Werken van Pieter Defesche (Vm 26/4); Hal Stadhuis, 9-12 en 13.30-17 uur: foto's van Zeljko Savie; Galerie Moreno, 13.30-17.30 uur: Werken diverse kunstenaars; Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfi bieën en insekten: 'De Blaeue Acolije', 13.30-17 uur: Werken Rieks Hamminga C/m 26 4); UZENDIJKE - 10-12 en 13.30-17 uur: 'De geschiedenis van de kerken in Zeeuwsch-Vlaanderen' (Vm 15 10). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel 01184-14444 ook voor milieuklachten i. Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance! SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 16-20 uur. Burgemeester mr C. C. G. Rutten. „Miniatuur Walcheren is een essen tieel onderdeel van wat Middelburg op toeristisch en recreatief gebied te bieden heeft", meende mr J. A. R. M. Douwes, fractievoorzitter van het CDA. Hij noemde het weliswaar „een trieste zaak" dat de sanering van het park „niet het succes heeft gehad dat we dachten", maar vond anderzijds een „specifieke financiële behande ling" op haar plaats. Het CDA ver wacht veel van de 'nouveauté's' die de stichting in petto heeft en zou voorts graag zien, dat 'Miniatuur' wordt opgenomen in een herinrich ting van het omliggende terrein en met name de 'muziektempel', door Rutten later overigens - simpel - omschreven als 'kiosk'. Drs W. Ovaa van D66 ging het vooral om toezicht van de raad - of enkele raadscommissies - op de besteding van het geld. Rutten trok de Demo craat zonder veel moeite over de streep met de toezegging, dat het jaarverslag van Miniatuur Walcheren jaarlijks in één of meer raadscommis sies kan worden behandeld. Eventu eel is het ook mogelijk om een raads lid op te nemen in het bestuur. „Logisch, redelijk en aanvaardbaar", noemde WD-fractievoorzitter Vos de financiële ruggesteun, daarmee de woorden aanhalend van Douwes. Maar als het aan de liberalen lag, kreeg die hartekreet pas 'kracht van wet' wanneer de erfpachtovereen komst dit en niet volgend seizoen ingaat. Begrotingstechnisch mag dat misschien wat moeilijk liggen. Mid delburg heeft nog altijd een fonds 'eenmalige middelen' van 150 mille achter de hand om de geste op te vangen. PvdA-woordvoerder J. Korstanje stel de somber vast dat financiële injec ties, zoals die in 'Miniatuur', niet passen bij wat zijn fractie beschouwt als 'voorwaarden scheppend beleid'. Het bedrijfsleven laat het, als het op het promoten van Middelburg aan komt, volledig afweten. Ook de stand op de HISWA was door de gemeente betaald, in tegenstelling tot wat er elders in Zeeland gebeurt. Volgens burgemeester Rutten moet - bij alle bedenkingen - niet worden vergeten dat Miniatuur een attractie van allure is, die bovendien een aantal „interessante nieuwe projecten" op de rol heeft staan. Zo wordt het park met name voor jongeren aantrekkelijk en krijgt het een meer dynamisch karak ter. Hij gaf toe dat het bedrijfsleven bij steunverlening wellicht wat ach terblijft („een structureel probleem, misschien vindt de middenstand dat ze al genoeg bijdraagt aan de algeme ne ruif van de gemeente") en toonde zich bereid tot het nemen van initia tieven om de belangstelling te stimu leren. Dat het terrein meer waard zou zijn dan het bedrag, waarop de erf pachtcanon is gebaseerd (een sugges tie van SGP RPF/GPV) bestreed hij. „Als Miniatuur er niet was geweest, hadden we daar een tuin of een park. Het verdwijnen van Miniatuur Wal cheren zou de gemeente een hoop geld kosten". Burgemeester H. A. van Maldegem speldt K Minderhout de versierselen op behorende bij de koninklijke onderscheiding. VLISSINGEN - De Vlissingse com missie van advies en bijstand voor de openbare werken en volkshuisves ting heeft maandag unaniem een po sitief advies uitgebracht over het voorstel van b en w tot aankoop van het pand Stenenbeer 3 in Vlissingen. Het college wil dit pand verwerven om uitbreiding te voorkomen van de ontspanningsciub in het aangrenzen de pand Stenenbeer 1. Het college van b en w zegt duidelijke aanwijzingen te hebben ontvangen, dat de eigenaar van het pand van Stenenbeer 1, waarin een sexclub wordt geëxploiteerd, interesse heeft in het aangrenzende pand. De betref fende exploitant J. Blokdijk liet maandag echter weten, dat er geen enkele sprake is van plannen tot uitbreiding van de ontspanningsclub. Hij is overigens zelf geen eigenaar van het pand Stenenbeer 1, maar huurt dat van A. Clarisse uit Vlissingen. Wethouder W. Wisse (PvdA) van open bare werken zei maandag desge vraagd toch duidelijke aanwijzingen te hebben dat die plannen voor uit breiding van de ontspanningsclub be staan. Hij wilde echter verder geen mededelingen doen over de aard van die aanwijzingen en van wie die af komstig waren. De commissie had ook geen enkel ARNEMUIDEN - Bij de bevrijding van het slachtoffer van een eenzijdig ongeval dat zich zaterdagavond bij de afslag Arnemuiden voordeed heeft de Middelburgse brandweer geen assis tentie verleend, zoals gemeld in de krant van maandag. Wel kwam deze eerder op de dag in actie bij een ongeluk in Nieuw- en Sint-Joosland. De gewonde bij het ongeval in Arne muiden is echter door de politie be vrijd. OOSTKAPELLE - Woensdagmiddag houdt het Zeeuws Museum Natuur historie een .Beestenboel'-middag in het museum bij kasteel Westhove bij Domburg. Kinderen, voor wie de middag bedoeld is, kunnen dan deel nemen aan een quiz. In de educatieve ruimte van het mu seum staat een aantal geprepareerde dieren opgesteld waarvan de naam gezocht moet worden. Daarna kunnen de deelnemers een lievelingsdier teke nen, schilderen of met allerhande ma teriaal namaken. De middag duurt van 2 tot 4 uur. probleem met het voorstel tot aan koop van de panden Nieuwstraat 214 en 216. Raadslid A. de Koene wilde wel weten, hoe het college kan stellen, dat de verwervingskosten ten laste kunnen worden gebracht van het Stadsvernieuwingsfonds. De hoogte daarvan moet namelijk nog worden vastgesteld voor 1986. Hij wilde daar over echter niet moeilijk doen, even min als raadslid M. Lorier (CDA). Wethouder Wisse deelde verder mee, dat morgen (woensdag) ambtelijk overleg zal plaatsvinden met het bouwbureau van de Koninklijke Maatschappij De Schelde over de bouw van een loods aan de Houtkade. Daarna volgt het overleg tussen KSM, gemeente en buurtbewoners over de bouw, zoals de buurtbewoners is toe gezegd. OOSTKAPELLE Tijdens de natio nale schoolveiligheidswedstrijd die maandag door het Veiligheidsinsti tuut in Amsterdam werd gehouden behaalde de christelijke school voor lhno der ZLM, De Oesterschelp uit Tholen een zesde plaats en de christe lijke school voor lhno der ZLM Oran jezon uit Oostkapelle een negende plaats. De teams bereikten de finale in Amsterdam door in de voorronde van de veiligheidsquiz zo'n 150 ande re scholen achter zich te laten. Twaalf teams kwamen in de finale, zes lto-scholen, drie lhno-scholen en drie ihno-scholen. Winnaar werd een school uit Raalte. De Oostkapelse school was voor de derde keer in de finale doorgedrongen. In 1985 won het team van Oranjezon de nationale vei ligheidswedstrijd. De school uit Tho len was reeds voor de vierde maal in de finale van deze wedstrijd, die ze in 1984 al eens hadden gewonnen. De twaalf teams moesten tijdens de fina le in Amsterdam allerlei probleemsi tuaties oplossen in verband met de veiligheid in huis. zoals vluchtwegen, etiquettering van chemische stoffen die in huis worden gebruikt en gevaar lijk speelgoed. WESTKAPELLE - De heer K. Minder hout uit Westkapelle is maandag on derscheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester H. A. van Maldegem van Westkapelle speldde hem de versierselen op, be horende bij deze koninklijke onder scheiding, tijdens de jaarvergadering van de afdeling Westkapelle van het Rode Kruis. Tijdens deze bijeen komst werd afscheid genomen van de heer Minderhout als penningmeester van de afdeling. De heer Minderhout is 44 jaar lid van het Rode Kruis en vanaf 1948 pen ningmeester van de afdeling Westka pelle. Voor zijn inzet kreeg hij uit handen van secretaris J. J. Marteyn van de kring Walcheren de zilveren medaille van verdiensten van het Ro de Kruis. Voorzitter mevrouw P. J. van Maldegem van de afdeling West kapelle spellde hem bovendien de jubileumspeld op. De heer Marteyn wees op de belangrij ke bijdrage die de heer Minderhout heeft geleverd aan het functioneren van de afdeling en het begin dat hy heeft gemaakt met het zogenaamde 'welfare-werk'. De heer Minderhout verklaarde tij dens de tweede wereldoorlog in de ban te zijn gekomen van het Christe lijk jeugdwerk. „Ik las de geschiedenis daarvan en raakte hierdoor onder de indruk van Henri Dunant, de stichter van het Christelijk jeugdwerk en het Rode Kruis", zei hij. Mevrouw Van Maldegem reikte tij dens de jaarvergadering ook jubi- leumspelden uit aan mevrouw S. Faassen-Minderhout (30 jaar) en me vrouw C. J. Lievense-Flipse, mevrouw J. L. Slabber-Slabber en mevrouw S. Minderhout-Huibregtse. die allen tien jaar lid zijn van het Rode Kruis. Tijdens de jaarvergadering werd ver der de heer L. Huibregtsen benoemd tot tijdelijke opvolger van de heer Minderhout, in afwachting van een nieuwe kandidaat voor deze functie. VLISSINGEN - De schietverenigng 'De Fles' uit Vlissingen hield van 7 tot en met 12 april het districtskam pioenschap sportpistool licht en zwaar voor het district IX van de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie. De wedstrijden werden verschoten op de schietbanen van SV 'De Fles' aan het Baskensburgplein. De discipline sportpistool bestaat uit 30 schoten precisievuur en 30 schoten snelvuur op ogenbliksdoelen. Bij deze wedstrijden behaalde T. Ne- len van de schietvereniging Bergen op Zoom 575 punten; hij evenaarde hier mee de score van de Nederlands kam pioen 1986. Aan de wedstrijd deden 45 pistoolschutters mee. De uitslagen in de verschillende klassen zijn als volgt: Klasse H, klein kaliber pistool: 1 J. L. R. Francois. Sv Python, 557 punten; 2 F. v. CLINGE - Bij het Zeeuws kam pioenschap jonge honden van de Koninklijke Nederlandse Politie hond Vereniging, afdeling Zeeland, is J. de Nooyer met zijn Mechelse herder Benno eindoverwinnaar ge worden. Uit een veld van elf deel nemers, die elkaar zaterdag bestre den op het terrein van de Politie hondvereniging Saeftinghe in Clin- ge, behaalde het winnend duo uit Arnemuiden in totaal 109,5 punten. Hiermee bleef het J. Cappon met de Mechelse herder Carlo een half punt voor. De score bij de andere deelnemers liep over het algemeen weinig uit een. Volgens de organisatoren duidt dit op een goede kwaliteit van de jonge honden. De leeftijd van de deelnemende jonge honden varieert van twee tot drie jaar. De begelei ders met hun jonge honden zullen ook dit jaar voor de eerste maal deelnemen aan een keuring voor het certificaat Politiehond I. Het districtskampioenschap in Clinge was dan ook een goede testcase om te weten hoever de begeleiders reeds gevorderd zijn met hun jonge honden. Voor de keurmeesters C. Minderhout uit Domburg en P. Ba- bijn uit Biggekerke was het dan ook een hele opgave voor de juiste beoordelingen. Voor de pakwerkers F. Kouijzer uit Zierikzee en M. Remijn uit 's-Heerenhoek was het een eerste confrontatie ir. wedstrijd verband met de jonge honden. Zij hadden dan ook de handen vol om het enthousiasme van de jonge die ren tot bedaren te brengen. Frans Haartsen van de plaatselijke hon denvereniging Saeftinghe, in wiens handen de algehele leiding berust te. kon tevreden terugblikken op de eerste wedstrijd van het seizoen. De volledige uitslag: 1 J. de Nooyer met Mechelse herder Benno, Arnemuiden, 109,5 punten. 2 J. Cappon met Mechelse herder Carlo, Borssele, 109. 3 B de Ridder met Mechelse herder Youri, Arne muiden, 108, 4 P. Ferket met Mechelse herder Racky, Clinge. 108, 5 P. de Bakker met Hollandse herder Quldo. Graauw. 106,5, 6 P. Vreeke met Mechelse herder Wartou, Grijpskerke, 106. 7 F. Schijf met Mechelse herder Rex, Driewegen, 103,5.8 R. Pardon met Mechelse herder Racky. Sint-Jansteen. 102, 9 C. van Liere met Mechelse herder Rudy. Oost-Souburg. 95. 10 J. van de Plasse met Mechelse herder Mirza. Westkapelle, 94,5 punten, 11 E. Nagelkerke met Mechelse herder Racky, Koewacht. 81. Heiningen. SV De Fles. 536; 3 R Wiegman SV De Fles. 532; 4 E M. v d Brink. SV Com 510; 5 R J de Nooijer. SV De Fles. 508 klasse A. klein kaliber pistool: 1 T. Nelen SV Bergen op Zoom, 575. alg. districtskam pioen; 2 A. Nederstigt, SV Kloveniers. 554 3, 4 C. de Munck, SV Kloveniers, 549; J Krikke. SV Kloveniers. barrage bepaalt rangschikking; 5 Natterman. SV Bergen op Zoom. 531; klasse B, klein kaliber pistool: 1 Kloet, Com, 525; klasse C, klein kaliber pistool: 1 G. v. d. Brink, SV De Fles. 554; klasse D, klein kaliber pistool: 1 M. C. Eversdijk. SV De Fles. 522; 2 C. Fllius. SV Kloveniers, 475; 3 B. Compeer. SV Westka pelle. 471; klasse B, dames klein kaliber pistool: 1 M Francois, SV Python. 537; klasse D. dames klein kaliber pistool: 1 R Heuvink, Kloveniers. 454; klasse H, zwaar kaliber pistool: 1. 2 J. L R. Francois, SV Python, 549; T. Nelen. SV Bergen op Zoom, 549. barrage bepaalt rangschikking; 3 Nat terman. SV Bergen op Zoom. 541; 4 Roo- vers. SV Bergen op Zoom. 531; klasse A, zwaar kaliber pistool: 1 M Francois. SV Python, 502; klasse B, zwaar kaliber pi stool: 1 A. Nederstigt, SV Kloveniers, 531; 2 C. Kloet. Com, 490 De barrages zullen op een nader te bepalen datum worden verschoten. AARDAPPELTERMIJNMARKT A.'DA.M In Bintje 50mm van de oogst 1985 werden 173 contracten verhandeld voor levering apr tegen 24.50 tot 24.20 per 100 kg, en 469 contracten tegen 25.40 tot 26.00 voor levering mei. De stemming was resp. nau welijks prijsh. en goed pfijsh In Bintje 50mm van de oogst 1986 werden 5 contracten verhandeld voor levering no vember bij een prijs van 24.50 per 100 kg. alsmede 36 contracten voor levering april tegen 30.10 tot 29.90 De stemming was kalm. PAARDENMARKT l'TRECHT UTRECHT - Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 221 dieren aange voerd. De prijzen luidden als volgt: (in gulden per stuk. slachtpaarden per kg geslacht) luxe paarden 2600-5000. werk paarden 2150-3200. oude paarden 1500-3000. 3-jarige 1600-3000 2-jarige 1450-2600; veu lens 450-1400; hitten 750-1900; pony's 250- 1150. oude slachtpaarden 4.60-6.50; jonge slachtpaarden 4.30-6.30. De handel was redelijk. VEEMARKT LEIDEN LEIDEN - Prijzen in gulden: dikbillen extra kwaliteit 9.00-13.50. stieren le kwaliteit 8.25-8.90. 2e kwaliteit 7,25-8.25. vaarzen le kwaliteit 7.00-8.00. 2e kwaliteit 6.20-7.00. koeien le kwaliteit 7,00-7.90. 2e kwaliteit 6.40-7.00, 3e kwaliteit 5.80-6.40. worstkoeien 5.40-6.20, schapen 180-250. per kg 5.50-7.50. lammeren (rammen) 290-375. per kg 10.00- 12.50. lammeren (ooien) 240-285. per kg 10.00-12.50. aanvoer: slachtvee 396. sUeren 100, slacht schapen en lammeren 86. totaal 582 stuks. Overzicht (handel en prijzen! slachtvee vlot - duurder, stieren vlot - gelijk, slachtscha pen en lammeren vlot - gelijk. AARDAPPELBEURS R.'DAM Consumptie-aardappelen, los verladen af bedrijf, in gulden per 100 kg. excl. btw: Klel-aardappelen Bintje 35-50mm 7.00- 7.50. Bintje 35-55mm 11,00-13.00, Bintje 50mm opwaarts 19.00-20,00, Bintje 50mm opwaarts (frites) 23,00-23.50. Zandaardap- pelen: Bintje 35-50mm 6,00-6.50. Bintje 50mm opwaarts 20,00-21.00 Exportaardap pelen Bintje klei 45mm opwaarts 16,00- 18.00. Voeraardappelen 4.50-6.00 Stem ming prijshoudend. NIJMEGEN - Bij de zondag in Nijme gen gehouden Nederlandse kam pioenschappen zwemmend redden, is de ploeg van Vlissingen, de dr. A. Staverman Brigade, in het algemeen klassement geëindigd op de derde plaats. De ploeg van de Staverman brigade bestond uit de dames Monica Keste- loo, Ingeborg Schuller, Ingrid Jonge- pier, Saskia Afman. Corine Berre- voets, Conzuela Navest en reserve Natascha Kesteloo en de heren Sjaco de Visser. Ceel Navest, Jaap Hoog land, Marinus de Visser. Erwin van der Male en Arjan de Groot. Er deden nog twee Zeeuwse ploegen mee aan het kampioenschap, te weten Oost burg, dat in het algemeen klassement op een dertiende plaats eindigde, en Middelburg, dat alleen met een heren team meedeed en in het daarvoor geldende klassement als zesde eindig de. GOES Het Zeeuwse folklore-en semble VODAGO uit Goes is een week in Groot-Brittannië geweest. De Zeeuwsen hebben een culturele ont moeting gehad met het folklore-en semble uit Saint-Neots en met een dansgroep uit het verderop gelegen Huntindon. Van de burgemeester van Huntindon kreeg VODAGO een wandbord. Verder heeft het ensemble Londen en Cambridge bezocht en verschillende voorstellingen verzorgd. De trip naar Engeland duurde één week. MIDDELBURG - Het onderwijs ont komt niet aan de nieuwe bezuini gingsronde van 5,5 miljard, maar via de 'kaasschaafmethode' -grotere klassen, minder lessen of lagere le raarssalarissen- valt niet veel meer te halen. Dit zei maandagavond staatssecreta ris van onderwijs drs N.Ginjaar-Maas op een bijeenkomst van VVD en JOVD in Middelburg. „Wil je goede vakmensen opleiden -en dat vind ik dringend noodzakelij k- dan zie ik weinig mogelijkheden tot verder bezuinigen. Het zal dan ook nog een heel interessante discussie worden, welke activiteiten bij de inle- veroperatie worden betrokken. Voor de WD hebben het beroepsonderwijs en de scholing van volwassenen prio riteit", aldus de bewindsvrouwe. Volgens mevrouw Ginjaar is econo misch herstel onmogelijk zonder „heel goed onderwijs". In dat kader maakte ze ook melding van haar plan om de vijf bestaande soorten lager beroepsonderwijs te bundelen met een gemeenschappelijke onderbouw van twee jaar. Gebeurt dat niet, dan dreigt deze vorm van onderwijs -de staatssecretaris spreekt overigens lie ver van 'voorbereidend beroepsonder wijs'- „als zand tussen je vingers weg te lopen" en volledig te worden leeg gezogen door het mavo, tot schade van vele duizenden jongeren. Mevrouw Ginjaar noemt het belang rijk dat de opleidingsmogelijkheden weer aansluiting vinden bij het be- VEERE - Burgemeester en wethou ders van Veere willen het komende seizoen het stadhuis beter toeganke lijk maken voor bezoekers. Bij wijze van proef zal, als de raad ermee instemt, het stadhuis meer te bezich tigen zijn. Het college denkt erover om in juni, augustus en september het stadhuis 's middags open te stellen en er 's morgens twee rondleidingen te laten verzorgen, dagelijks met uitzondering van de maandag. In juli is het stad huis de hele dag geopend en kunnen op verzoek rondleidingen worden ge houden. In die maand wordt in de secretariekamer een tentoonstelling over de herdenking afsluiting Veerse Gat gehouden. De bedoeling is, dat ook tijdens de Veerse Dagen in augus tus het stadhuis hele dagen open zal zijn. De raad bespreekt dat voorstel in de vergadering van dinsdag 22 april. Dan komen ook aan de orde vooretellen om 454.000 gulden extra te geven voor de aanleg van drukriolering in het buitengebied en een lening van 50 mille van de VW te garanderen, voor de aanleg van toilet- en doucheruimte op het strand ter hoogte van camping De Zandput. drijfsleven, een zaak die in de jaren '70 -onder het kabinet Den Uyl- niet eens bespreekbaar was. Ze erkende dat het kabinet Lubbers Van Aardenne een groot aantal pijn lijke bezuinigingsmaatregelen heeft genomen, „maar dat was dan ook de allerhoogste tijd". Volgens de staats secretaris „is Nederland absoluut op de goeie weg", maar moet worden voorkomen dat „de potverteerdere terugkeren in het Catshuis" De in breng van de WD kan daarbij niet worden gemist, zo meende ze. VLISSINGEN— De christelijke gymnastiekvereniging DIOS (Door Inspanning en Ontspanning Sterk) heeft zaterdagavond haar jaarlijkse uitvoering gegeven in de sporthal Baskensburg te Vlissingen. De uit voering werd ondersteund en in de pauze opgevuld met muziek van het jeugdorkest van de muziekvereni ging 'Vlijt en Volharding'. De ruim 200 belangstellenden zagen de kleuters, jongens, meisjes, dames en selectie van DIOS verschillende oefeningen doen op onder meer de brug ongelijk, de lange mat en de evenwichtsbalk. Ook gaven de ver schillende groepen van de meisjes en dames dansuitvoeringen. Aan het slot van het programma kregen alle vrijwillige medewerkers, onder andere de EHBO-afdeling Vlis singen, het bestuur en de toestellen- commissie. een roos aangeboden. (Advertentie) Kurk en Parketvloeren in A kwaliteit Parketvloeren in meer dan 25 kwaliteiten Kurkvloeren in meer dan 20 kleuren Kurk en Parketvloeren v a ƒ9. tot 79, per m* Witte kurkvloer va 18. per m' ongelegd Lamellenparket v a 49. per m* on gelegd De Consumentenbond vond dit parket het beste en het goedkoopste tijdens het laatst gehouden onderzoek U kocht bij ons, maar vindt later elders een lagere prijs voor het zelfde product Wij betalen u dan direct het verschil terug' Op al onze vloeren 3 jaar schnfteiijke garantie Termijnbetaling in 30 maanden Leveren en leggen door geheel Nederland en België Zelf leggen dan instructie bi) u thuis! IV'/) wedden met u voor een schitterend Oosters kleedje dat onze prijzen lager liggen dan elders! BEL NU VOOR EEN VERGELIJKENDE PRIJSOPGAVE OF EEN AFSPRAAK ONS CENTRALE TELEFOONNR. P.S. Afspraken oak op zondag of 's avonds bij u thuis Nodorlondt» Kurk on Kor k at moo t schappij 6.» Arrcti&dsm Breda Einiivxen-Ebt Hdmond- Hufet TJbjrg VTbsngwi Zafcbommd 2ienk/w

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 25