Spanning te snijden in volleybal Sas van Gent Terneuzen speelt dom tegen BSC Jack de Maat veruit de sterkste in bandstoten Korfbalteam Zaamslag jaagt op de leiding Damesvoetbal: Hoek won met ruime score PZC/ sportkrant SPANNING SPEELT DE LEIDER PARTEN Zaalvoetbal in Oostburg Fietscross kalender Bevobo Hulst op weg naar de bekerfinale Titelstrijd om Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbaltrofee Recreatief Spel maken 0-0 IN DEGRADATIEDUEL Wethouders openden nieuwe biljartzaal Tennisschool in Terneuzen sloot seizoen af MAANDAG 14 APRIL 1986 Steen kon niet tot winst komen tegen Hoofdplaat SINT JANSTEEN - Steen-oefenmeester Peter van de Boogert was zondagmiddag na afloop van het thuisduel tegen Hoofdplaat, dat in 1-1 eindigde, zo reëel de hand in eigen boezem te steken. „In het eerste half uur hadden wij het karwei af moeten maken. Toen hebben we mogelijkheden genoeg gehad en zijn de kansen blijven liggen", moest hij toegeven. In het begin van de wedstrijd creëerde Steen een groot aantal kansen en kon Hoofdplaat anders niets doen dan verdedigen, maar een uitstekende doelman Ben Thomas liet zich niet verschalken. Vooraf al wist Van de Boogert dat Steen het moeilijk zou krijgen tegen Hoodplaat. De West Zeeuws-Vlamin- OOSTBURG De twee kampioenen in het Oostburgse zaalvoetbal zijn definitief bekend. Honda Van den Bosse behaalde de ttitel in de eerste klas, terwijl Bonte zich het sterkst toonde in de tweede klas. Honda behaalde zijn kampioenschap door het verlies van Vooruit. De ploeg speelde met 3-3 gelijk tegen Du Com merce, terwijl een overwinning regel recht aanspraken zou maken op de eerste plaats. Vooruit zou nu nog roet in het eten kunnen gooien, maar de Bressiaanders verloren met 4-2 van Casino, waardoor de bloemen alsnog uitgereikt konden worden. In de tweede klas kende de competitie een spannend einde. Met nog een wedstrijd te spelen stonden Bonte en Jopie met een gelijk aantal punten aan deleiding. In hun laatste wed strijd moesten deze teams tegen el kaar spelen. Bonte toonde zich na een zeer spannende confrontatie met 2-1 het sterkst. Overige uitslagen: Markt 15 - Eikelo 2-1; De Ploeg - Bultenlust 3-2. Stand le klas: Honda 17-27; Vooruit 17-23; Bron 17-23; Casino 16-18; Zagers 16-17; De Zwaan 17-17; Paepe 16-16; Sluis 17-10; Cok 17-9; Du Commerce 17-6. Tweede klas; Bonte 18-29; Jopie 18-27; De Ploeg 18-26; Bultenlust 17-19; Cebeco 17-19; Oude Raedthuys 17-18; Sikkels 16-11; Victory 16-11; Mark 15 17-8; Eikelo 16-0. OBV nam in de recreatieve competi tie deleiding weer over van Albert Heijn. Zelf won de ploeg met 7-4 van Leliaert, terwijl Albert Heijn met 2-0 verslagen werd door de Veteranen. Naast Leliaert verloren de overige twee staartploegen ook. Telepost ver loor met minimaal verschil (3-4) van Oud Sluis en de Gemeente moest met 6-2 zijn meerdere in FC'83 erkennen. Overigen uitslagen: Aers - Chez Rene 9-2; Corner - Cocq 1-4; Rode Leeuw - PZEM 6-3. Stand poule A; OBV 16-28; Albert Heijn 16-27; Oud Sluis 16-22; Veteranen 16-20; Corner 16-16; Cocq 16-16; Aers 16-15; FC'83 16-15; Chez Rene 16-11; Gemeente 16-8; Telepost 16-8; Leliaert 16-6. HULST - In de Hulsterse bedrijfsvol- leybalcompetitie zijn na de wedstrij den van de voorbije week de bekerfi nalisten bekend. Bij de heren staan - zoals verwacht mocht worden - Jong Morres 1 en Wemolin in de eindstrijd tegenover elkaar. En bij de dames wordt de finale betwist tussen Jong Morres 1 en - verrassend - Jong Mor res 3. De verwachting was dat bij de dames voor Jong Morres 1 CVC Tiptop het laatste obstakel op de weg naar de bekerwinst zou zijn. Want hoewel Jong Morres 3 (de tweede periode kampioen van de derde klas) niet onderschat mocht worden, was CVC veruit favoriet. Niettemin gaf de derde klasser CVC geen moment de gelegen heid die rol waar te maken. Met 15-7 werd CVC in de eerste set in feite min of meer gedeklasseerd en in de tweede set deed Jong Morres 3 het al niet minder met 15-9. Een derde set was toen niet eens nodig meer... Jong Morres 1 - oppermachtig dit seizoen bij de dames - maakte geen misstap. SC Morres 1 deed wèl pogin gen om de wedstrijd enig niveau te geven, maar het verschil in kracht was te groot. Met 15-10 en 15-8 plaat ste Jong Morres 1 zich gemakkelijk voor de finale. Bij de heren waren Jong Morres 1 en Wemolin de grootste kanshebbers voor een finaleplaats. Jong Morres 1 won eerder dit seizoen de eerste perio de in de eerste klas heren en Wemolin legde kortgeleden beslag op de twee de periodetitel. Tegen Tiffany's en Ortho Mok moesten beide teams des ondanks éénmaal tot het uiterste gaan. Tiffany's dwong Wemolin in de eerste set tot 18-16 en Ortho Mok beperkte tegen Jong Morres de neder laag in de tweede set tot 16-14. Overi gens zegevierde Wemolin met 15-8 over Tiffany's in de tweede set en hield Jong Morres 1 Ortho Mok in de openingsset op 15-10. De uitslagen: beker, dames: Jong Morres 1-SC Morres 1 2-0 (15-10 en 15-8); Jong Morres 3-CVC Tiptop 2-0 (15-7 en 15-9); heren: Wemolin-Tiffany's 2-0 (18-16 en 15-8); Jong Morres 1-Ortho Mok 2-0 (15-10 en 16-14). Competitie, heren 2: Jong Morres 2-VV Heijndrickx 2 3-0 (15-12. 16-14 en 15-11); Rijk BV-Luctor Banden 0-3 (11-15, 12-15 en 12-15); SC Morres-Ortho Mok 2-1 (17-15, 15-10 en 13-15): Luctor Banden-Ambulo 3-0 (15-11, 15-11 en 15-9; ABN-R. van Wesemael 3-0 (15-7, 15-3 en 15-10); dames 1: Fotol van Damme-Lybeert Verstraeten 1-2(7-15. 11-15 en 15-11); VV Heijndrickx 1-Jong Morres 2 I-2 (15-8, 5-15 en 1-15); dames 2: ABN-Van Alten Voorwaarts 0-3 (13-15. 8-15 en 6-15), CVC-VV Heijndrickx 2 2-1 (15-7, 15-4 en II-15); dames 3: Jong Morres 4-Drieschou- wen Voorwaarts 0-3 (5-15, 11-15 en 9-15). gen mochten geen.punten laten liggen om hun -overigens kleine- kans op het kampioenschap te behouden. Daar kwam dan nog bij, dat Steen de eerste wedstrijd tegen Hoofdplaat met niet minder dan 6-0 had gewonnen, waar door trainer Ferdy Hermans nadruk kelijk op een revanche aasde. „Daar door was het voor mij duidelijk dat het een moeilijke wedstrijd zou gaan worden. Vooral nu we toch in een belangrijk stadium van de competitie komen, is de spanning goed te mer ken", aldus Van de Boogert. Maar opvallend was dat Steen in de openingsfase geen probleem kende met Hoofdplaat. Met name Wemer Blanckaert en Paul Dobbelaer gingen verschillende malen langs hun tegen stander, waardoor er verscheidene ge vaarlijke situaties ontstonden voor het doel van Ben Thomas. Maar uit zeker vier of vijf gave voorzetten werd niet gescoord. „In die fase hebben we SAS VAN GENT - De spanning is te snijden in de recreatieve volleybal- competitie in Sas van Gent. In de drie eerste klassen leden de kansheb bers voor het kampioenschap bijna allemaal puntenverlies. In de eerste klas dames liep het hoog geplaatste Savok een gevoelige 3-0 nederlaag op tegen De Vliet. De kam pioenskansen van Savok zijn daar door sterk gereduceerd. Bij de heren moest leider Carioca ook al verras send een puntje afstaan aan vv. Phi lippine en in de categorie 'gemengd' pakte De Sterre zijn laatste kans, door in een rechtstreeks duel koplo per Carioca met 2-1 te verslaan. De uitslagen in de eerste klas dames: De Vliet- Savok 3-0 (15-6, 15-6, 15-8); De Vliet 2- vv. Kleiman 1-2 (11-15, 6-15, 15-4); Jeroen- NSM 1-2 (9-15, 0-15, 16-14). Tweede klas dames: De Vliet 3- Buurtsuper 1-2 (16-14, 7-15, 7-15); Buurtsuper 2- Zaamslag 0-3 (5-15, 10-15, 11-15); Savok 2- Ons Genoegen 0-3 (2-15, 3-15, 4-15). Heren eerste klas: Zuipcilinders- Savok 0-3 (7-15, 5-15, 10-15); Carioca- Vv. Philippine 2-1 (15-12, 10-15, 15-4). Eerste klas gemengd: Carioca- De Sterre 1-2 (14-16, 13-15, 12-9); VZN- De Sterre 2 2-1 (15-8, 11-15, 15-4). Gemengd tweede klas: Tukker- Vv. Molenkreek 2-1 (15-12, 7-15, 15-5); Vv. Pluto- Vv. Philippine 3-0 (15-6, 15-5, 15-7). de volle winst laten liggen. Toen had den we Hoofdplaat volledig in de tang", treurde Van de Boogert na de wedstrijd. Een bewijs van het vel- doverwicht, dat de thuisclub toen opbouwde, was, dat doelman Theo de Bot in het eerste half uur slechts drie ballen kreeg te verwerken. Maar toen de voorsprong uit bleef, begon Steen krampachtig te spelen en kon Hoofd plaat zelfs enkele tegenaanvallen op zetten. De eerste waarschuwing kreeg de thuisclub al bij een loeier van Stanny Soulimans, die De Bot echter schitterend verwerkte, maar vlak voor ryst werd hij toch geklopt. Een corner van Fons Baart werd door Jacky Jacobse onhoudbaar ingekopt (1-0). In plaats van het spel te maken moest Steen in de tweede helft in de achter volging om de achterstand weg te werken. Door de stugge afweer van de Hoofdplaat-defensie kwamen er slechts weinig mogelijkheden en bo vendien bleef doelman Thomas ook in dat deel van de wedsrijd uiterst attent. Eén maal was hij volledig uit gespeeld, maar toen miste Werner Blanckaert voor het open doel. De druk van Steen bleef groot, maar de tegenstoten van Hoofdplaat waren bepaald niet zonder gevaar. Vooral Soulimans was een paar keer gevaar lijk, maar ook doelman De Bot ver keerde in goede vorm. Na een klein half uur kreeg Steen dan toch wat het verdiende. Eric Nagelkerke werd in het strafschopgebied door Herbert Versluijs onderuit gehaald, waarna Nagelkerke zelf vanaf elf meter achter Thomas knalde (1-1). In de resterende tijd werden er nog wel overtredingen gemaakt, maar de score bleef op 1-1 steken. Steen-Hoofdplaat 1-1 (rust 0-1). 43 Jacky Jacobse 0-1; 74 Eric Nagelkerke 1-1. Scheidsrechter: V/alter Ghijs uit Oost-Sou burg. Toeschouwers: 250. Boeking: Herbert Versluijs (Hoofdplaat) na het neerleggen van een tegenstander. Werner Blanckaert breekt door in het strafschopgebied van Hoofdplaat en wordt gestopt door Cornells. TERNEUZEN - Vooraf had BSC- speler Peter Meeuwis zich het duel tegen Terneuzen wellicht anders voorgesteld. De 39-jarige laatste man speelde zondagmiddag in een zetel. De thuisclub bleef negentig minutenlang de aanval - met veel al hoge ballen - door het centrum zoeken. De domme speelwijze van Terneuzen was een dankbaar ob ject voor de bonkige routinier uit Roosendaal. Het doel - om een punt (0-0) te balen - was bereikt voor BSC, dat nooit de indruk wekte om voor meer naar Terneu zen te zijn afgereisd. De Roosenda lers blijven immers in de stand door het beoogde resultaat twee punten voor op het in degradatie verkerende Zeeuws-Vlaamse team. Het peil van de wedstrijd was erbarmelijk: puur degradatie voetbal, geen enkele doelschot tus sen de palen en een zwakke scheidsrechter die eveneens deel de in de malaise. Trainer Maurice de Windt probeer de na afloop in eerste instantie het zwakke optreden van Terneuzen in de schoenen van scheidsrechter Kragten uit Oosterhout te schui ven. „De man kan beter bij de pupillen gaan fluiten". De Terneu- zen-trainer vergat echter, dat de man in het zwarte pak voor beide ploegen slecht optrad - het paste zodoende precies in het kader van de wedstrijd. Niettemin raken - na het echec tegen BSC - bestuur.spelers en trai ner niet in paniek. „We blijven in de derde klas riepen ze in koor na afloop van de teleustellende wed strijd". Maar om in de derde klas te blijven zal Terneuzen toch moeten scoren. Slechts elf keer kregen de Zeeuws-Vlamingen dit seizoen de bal op de gewenste plaats. Erger nog - de ploeg is niet in staat om een doelkans te creëren. In de wedstrijd tegen BSC kwam bijvoor beeld niemand via de flanken op om vanaf de achterlijn het nodige gevaar voor het BSC-doel te bren gen. Angst en spelen zonder over tuiging weerhielden de Terneuze- naren ervan om in het strafschop gebied van de tegenstander te ko men. De start van de thuisclub bood perspectief - want na enkele minu ten kreeg spitsspeler Kevin Jones plotseling een goede mogelijkheid. Hij schoot echter de bal naar het 'niemandsland'. Dezelfde speler moest even later uitvallen vanwege een blessure. Na twintig minuten had trainer De Windt ook zijn ach terspeler Chris Edwards-van Muyen ingeruild voor de talentvol le aanvaller Edwin Bakker. Van Muyen had geen tegenstander, dus kon ik een aanvaller inzetten". Een wissel, die vooraf te voorzien was, want de tegenstander zou louter op resultaat spelen en zeker niet met meer dan twee aanvallers aan het degradatieduel beginnen. In de tweede helft werd door een knie blessure van Rinus Kolijn de situa tie er niet rooskleuriger op, want de wissels waren zoals gezegd toen al gebruikt. BSC profiteerde er niet van, omdat de ploeg uit Roosen daal niet 'wilde'. Immers het gelijke spel was de eerste aanzet voor het behoud van het team in de derde klas. Terneuzen-BSC 0-0. aantal toeschouwers 200. Wissels: Ed win Bakker voor Chris Edwards-van Muyen. Lucien van de Mark voor Kevin Jones. Scheidsrechter Kragten uit Oos terhout. De acht finalisten in het kampioenschap bandstoten. Vlnr Hector de Clercq, Cees Wissel, Jack de Maat (die de titel greep), Jo Blommaert, Louis van der Hooft, Benny Rammeloo, Theo Verlinde en Louis de Vos. SINT-JANSTEEN enkele jaren geleden nam Jack de Maat uit Terneuzen zich voor de biljartsport serieus te gaan beoefenen. Sinds dien heeft de speler van KOT Ter neuzen in alle spelsoorten een gro te progressie laten zien. Zodanig dat hij in kader en libre naar een positie net onder de Zeeuws- Vlaamse top is opgerukt. Alleen het bandstoten liet nog te wensen over. De kans om zich ook daarin te manifesteren werd De Maat tijdens de finale tweede klas geboden. Die finale liep zondag in clublokaal De Kroon van de Steense Carambole af. Na afloop kon de wedstrijdlei ding Jack de Maat een aantal ere prijzen uitreiken: de toernooiwinst (en daarmee de Zeeuws-Vlaamse titel), de gewestelijke afvaardiging in deze spelsoort (op 9, 10 en 11 mei in Bergen op Zoom), de hoogste toernooiserie en de kortste partij. Meer viel er eigenlijk niet te verge ven. Jack de Maat had die prijzenreeks overigens zeker ook voor een deel te danken aan clubgenoot Louis van der Hooft. De Terneuzenaar was in de eerste ronden van dit toernooi geweldig uit de startblokken geko men en leide na het eerste weekein de ongeslagen. Onder dat geweld waren al een aantal spelers kans loos de achterhoede in verzeild en bleef er een kleine kopgroep van drie spelers over die ook de slotron- de zou dicteren. In dat gezelschap hadden Jack de Maat en Jo Blommaert uit Hulst een plaats gevonden. Maar in de rug gesteund door Cees Wissel moest de titel bijna zeker in Terneuzen te rechtkomen. Bij Louis van der Hooft, zo zag dat er na de vijfde ronde ook nog naar uit. De leider won toen van Benny Rammelo en hield nog steeds dat punt voor sprong op de naaste concurrenten. Maar daarna ging het fout; Jc Blommaert moest van Van der Hooft winnen om in de slotfase nog mee te kunnen spelen en deed dat ook. En omdat De Maat in de schaduw bijna ongemerkt meegelo pen was, kwam hij na zes ronden plots alleen op kop. Met alle respect voor Louis van der Hooft, de finale partij was voor een geladen Jack de Maat alleen nog een verplicht num mer. Even spartelde Louis van der Hooft daarin nog tegen (25-20 voor deel na vijf beurten), zijn tegenstan der maakte het gat tussen de vijfde en tiende beurt (50-35 voor De Maat) en ging daar meteen overheen met series van 16 en 9 caramboles (75- 42). De eindstand: 1 Jack de Maat KOT T 13-3,18-25; 2 Jo Blommaert HBC '34 10-2, 75-19; 3 Louis van der Hooft KOT T 10-2 47-19; 4 Cees Wissel Concordia 8-2, 55-15; 5 Hector de Clercq CBC 4-2, 70-16; 6 Benny Rammeloo SBC 4-2, 66-19; 7 Louis de Vos DOW 4-2, 15-11, 8 Theo Verlinde Ed Horemans 3-2, 14-20. TERNEUZEN - In de tweede klas afdeling van het veldkorfbal blijft Zaamslag na de ruime 9-2 zege bij TOGO 2 meedraaien in de top en blijft hopen op een misstap van lei der Volharding om voor de titel te kunnen gaan. BKC Breskens draait KOEWACHT - Met een welgerichte stoot hebben de Axelse wethouders P. Apers en J. van Schaijck zaterdag avond in Koewacht een biljarttoer- nooi, georganiseerd door de Koe- wachtse bejaarden, geopend. Dit be tekende tevens de officiële opening van de nieuwe gebouwd biljartzaal van het Koewachtse gemeenschaps centrum 'De Vlashaard'. In dit nieuw onderkomen, staan twee wedstrijdtafels opgesteld. AXEL Nadat vorige week de ZFK (Zeeuwse Fietscross Kampioen schap) de wedstrijdkalender voor het komende seizoen al bekendgemaakt had, is ook de partner van de ZFK, de Belgisch-Vlaamse BLFCB (Belgische Liefhebbers Fietscross Bond) met zijn programma gekomen. ZFK en BLFCB gaan voor dit seizoen een samenwerkingsverband aan, dat resulteert - mede - in een groot aantal toernooidagen op Zeeuws-Vlaamse banen. De BLFCB-kalender ziet er als volgt uit: 26/4 Axel; 10/5 Westdorpe; 17/5 Schoondijke (tevens eerste proef BLFCB-kampioenschnap); 7/6 West dorpe; 28/6 Meerdonk B. (tweede proef); 5/7 Melsele B.; 19/7 Westdorpe (derde proef); 26/7 Axel; 2/8 Axel; 9/8 Sint-Gilles Waes B. (tevens kam pioenschap van het Waesland), alleen voor renners uit het Waesland); 16/8 Westdorpe; 23/8 Melsele B. (vierde proef); 6/9 Axel; 13/9 Sint-Pauwels B. (vijfde proef); 4/10 sluitingsprijs BLFCB waarvan de finaleplaats nog niet bekend is. beduidend minder. Daar krijgt men met moeite wekelijks een sterk twaalftal op de been, de resultaten zijn ernaar: BKC zit in de bedreigde hoek en komt daar ook na het gelijke spel tegen Animo 4(5-5) niet uit. Met een 'alternatieve' ploeg (Zaam- slag-trainer Henny Minnaert kon Sjaak en Wim Westerbeeke wegens 'landbouwverplichtingen' niet opstel len, en ook geen beroep doen op een geblesseerde Anja van Drongelen) wist het bezoekende Zaamslag zich bij de Togo-reserves toch aardig te redden. In het veld gelijkwaardig aan die subtopper woog echter vooral het gemakkelijke scoren van de gasten tenslotte door. Niet sterk gestart von den de vakken elkaar gaandeweg de wedstrijd steeds beter, in hoog tempo draaide Zaamslag toen langs zijn op ponent naar een 5-0 voorsprong bij de rust. Concentratieverlies stelde daar na de thuisploeg in staat iets terug te doen, toen Zaamslag het karwei ech ter weer attent terug oppakte ging het gemakkelijk naar 9-2 winst. Kees Fraanje werd met drie goals topsco rer, Petro van Doorn (2) zat in zijn spoor, en Sandra van de Berge, Cor van Ham, Matty de Bruine en Bram Verstraten deden de rest. In de eerste helft van Animo 4-BKC zag het ernaar uit dat de gasten over de Souburgse reserveploeg heen zou den lopen. Stukken sterker dan de tegenstander ging BKC op volle toe ren naar een vroege voorsprong, en een goede motivatie zorgde ervoor dat de rust met een 5-3 voordeel voor de Zeeuws-Vlamingen inging. De tweede helft was totaal ander; BKC liet zich plots door de tegensta der imponeren, kreeg de vakken ni( meer op gang en kon de partij nie meer in handen nemen. Toen er b( vendien nog slordig omgespronge: werd met de kansen sloot Animo sn< aan: 5-5. Daar bleef het bij, niettegei staande BKC ook daarna nog mog( lijkheden op de volle winst kreef Maar het kruit was verschoten, he bleef bij 5-5. Met BKC-doelpunten va Frans Verplanke (2), Jenny van He neghem, Vera van de 3roecke a Peter Roest. TERNEUZEN - Hoek behaalde dit weekeind een belangrijke zege in de Zeeuws-Vlaamse damesvoetbal-com petitie. De ploeg van trainer Piet Dieleman bracht concurrent Spui een ruime nederlaag toe, zodat di voorsprong op dit team opgelopen is tot zes punten. Terneuzen is nu met vier punten achterstand de belang rijkste tegenstander geworden. Overige uitslagen: AZVV - Vlissingen 0-8; AZVV - Oostkapelle 0-5; Steen - Hoek 0-1; Terneuzen 1 - Spui 1-3; Hoek - Spui 7-1; HVV - Steen 0-1; Philippine - Terneuzen 1 0-5; HVV - Philippine 1-1. AZVV - Oostkapelle De Axelse dames troffen het niet om na de eerste overwinning van vorige zaterdag op WIK in de volgende twee wedstrijden Vlissingen en Oostkapel le te ontmoeten. Doordeweeks werd incompleet met 8-0 kansloos van Vlis singen verloren. Zaterdag tegen Oost kapelle ging het iets beter, vooral in verdedigend opzicht. Keepster Karin Pijpelinck vervulde een hoofdrol in de AZVV-verdediging door een aantal prima reddingen. Desondanks was Oostkapelle een stuk sterker en dat werd uitgedrukt in een 5-0 overwin ning. Hoek - Spui Een wedstrijd die het aankijken meer dan waard was. In de openingsfase waren de twee topploegen uit het Zeeuws-Vlaamse damesvoetbal goed aan elkaar gewaagd. Spui opende de score. Anneke Meeuwsen lobde de bal van redelijke afstand in het doel: 1-0. Lang konden de bezoeksters niet ge nieten van deze voorsprong, want een paar minuten later zorgde Petra de Braai al voor de gelijkmaker. Net voor rust bracht Willy Haak Hoek op 2-1. Deze voorsprong werd na de hervat ting vergroot door Jacqueline Leunis en opnieuw Willy Haak. Leunis zorgde voor 3-1, terwijl Haak met twee kop ballen het vierde en vijfde doelpunt op haar naam schreef. Spui viel nu duidelijk terug en Hoek, dat eerder in de week met 1-0 van Steen gewonnen had. bepaalde de eindstand op 7-1. De laatste doelpunten werden gemaakt door Lineke van Puijvelde en Jacque line Leunis. HVV - Steen Voor rust was Steen duidelijk de betere ploeg. De ploeg drukte HVV voortdurend in de verdediging en kort voor rust resulteerde dit in een doel punt. Het was aanvoerster Marije Vonk die uit een corner voor 1-0 zorgde. HVV speelde een betere twee de helft, Zonder de afwezige spitsen Angelina de Jager en Juanita Schau- waert werden er echter geen kansen geschept, zodat Steen met een 1-0 overwinning de beide punten mee naar huis kon nemen. Philippine - Terneuzen 1 Terneuzen vatte het karwei erg ge makkelijk op tegen de op papier veel zwakkere tegenstander. Philippine kon hierdoor redelijk tegenstand bie den. al vielen er voor rust twee treffers via Josa van de Vliet en Babette Smit, die Terneuzen op 2-0 brachten. In de tweede helft maakte Inge de Zeeuw er 3-0 van. Hierna ging Ter neuzen pas echt draaien, wat onder meer resulteerde in nog twee doel punten. Een van de lat terugkaatsen de strafschop van Inge de Zeeuw, werd door Babette Smit alsnog tegen de touwen gewerkt en Deborah Har ding zorgde voor het vijfde doelpunt. TERNEUZEN De Terneuzense ten nisschool heeft dit weekeinde he winterseizoen afgesloten met een les sers- en ex-lesserstoernooi in de Rol felsporthal te Terneuzen. Aan dit totaal drie dagen durende evene ment, dat onder leiding stond vai Gerard Kouwijzer, deden 75 tennis sers mee, die 150 wedstrijden speel den. Henk Jansen werd eerste in de C categorie met Arjen Elderson als i de tweede. Ina van Doorn werd eerst bij de dames D. Zij versloeg onde andere Hetty Lacroix, die tweed werd. In de categorie heren D ging dl eerste prijs naar Makkie Edwards vai Muyen met Meivin van Amersfoortl als tweede. Overige uitslagen: meisjes tot en met zt ventien jaar: 1 Esther Geus, 2 Judith Ringt ling; jongens tot en met zeventien jaar Dirk van de Velde, 2 Kees van Tiel; begin ners dames: 1 Fien Alberti, 2 Anky 4 Kraker: beginners heren: 1 Adelbert Stock man, 2 Jos Alberti; dames E: 1 Albertin Karreman. 2 Rita Geus; heren E: 1 Ruui van der Lelie, 2 Werner Balzareit. AXEL - Woensdag 16 april treffend bekerwinnaars van de Zeeuw: Vlaamse zaalvoetbalrayons elkaar de Axelse sporthal 'Het Sportuus' de strijd om de Zeeuws-Vlaams zaalvoetbaltrofee. Bekerhouder De Ster uit Hulst kri het Axelse Verpoorte en het Ternei zense Kravo in ieder geval als tege: stander tegen zich. Ook de bekend: naars van Sas van Gent en Oostbui komen in Axel woensdagavond in h veld, maar wie dit zijn is nog rus bekend omdat de finales in dei rayons pas vanavond worden g( speeld. Het toernooi in Axel omvi een halve competitie en begint o: 18.30 uur met de wedstrijd tussen E Ster en de bekerwinnaar uit Sas v; Gent. Om ongeveer 23.00 uur zal prijsuitreiking plaatsvinden in kantine van de sporthal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 24