Ds E. J. Rietveld nam afscheid van Terneuzen B en w Tholen willen 19 mille geven voor computer-tomograaf ZEELAND Burgemeester Terneuzen kocht symbolisch een stukje Nepal GEMEENTE KAPELLE (Z) DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT ZWEMBAD STELLEPLAS' HELPT NEPAL ACTIES IN ZAAMSLAG EN HOEK verwarmd buitenbad met superlange glijbaan. AUTORIJLES NA BIJNA 18 JAAR Inbraak in woning tijdens kerkbezoek Tracé Jaarvergadering ANIB Schouwen Caravan uitgebrand Plan inrichten van poppentheater in Colijnsplaat MAANDAG 14 APRIL 1986 GEMEENTE WISSENKERKE HINDERWET N.V. WATERMAATSCHAPPIJ ZUID-WEST-NEDERLAND WMZ WAARSCHUWING! J. Reijns J. Jansen GOES KRABBENDIJKE Start competitie zomeravondvoetbal NCVB De afdeling 's Heer Arendskerke van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt woensdag in het Trefpunt in 's heer Arendskerke een vergadering. Op deze bijeenkomst spreekt me vrouw ds van Houwelingen-Verdonk over het leven van Maarten Luther. De vergadering begint om 19.30 uur. MAAR: OOK VOOR LIEVENSBERG Afscheid van drs. Speelman Brand in fruitkisten Inspraakmiddag bejaardenoorden in Colijnsplaat Bromfietser gewond bij aanrijding hond GOES Dertigjarig jubileuym AV'56 KAPELLE Gevonden Bij het groepsbureau van de rijkspolitie in Kapelle zijn over de maand maart de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: 1 huissleutel, wijnrood regenpak, zilveren kettinkje, zwartlederen damesportemon nee met zilveren knip; bankbiljet 100- zilveren armband naamplaatje 'sjaak zwarte sporttas met inhoud, zilveren ket tinkje met twee beeldjes, zwarte polstas met rookwaren. Nieuw! FABERY OE iONGE GIRO 7475 MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken ingevolge het bepaalde in de wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij bij beschikking van 25 maart 1986 de door Rijckholt Kunststoffen B.V. aangevraagde vergunning in gevolge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waarin glas- vezelversterkte kunststofprodukten en aanver wante artikelen worden vervaardigd op het per ceel, plaatselijk bekend Veerweg 14-16-18 te Kamperland hebben geweigerd. Vanaf heden ligt de beschikking tot weigering van de hinderwetvergunning met de daarbij behorende stukken voor een ieder op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie te Wissenkerke ter inzage op werkdagen van 8.30- 12.00 uur tot en met 13 mei 1986 en tevens na afspraak (tel. 01107-1655, tst. 23) op de dinsdagen 15, 22 en 29 april en 6 en 13 mei 1986 van 18.00-21.00 uur. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te dienen. Het beroepschrift moet worden gericht tot H. M. de Koningin en worden ingediend binnen een maand na dagtekening van deze kennisgeving bij de Raad van State, Postbus 22019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de wet op de raad van state een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovenge noemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 22019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Wissenkerke, 14 april 1986. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, P. Wisse. De secretaris, J. Quist. Anth. Fokkerstraat 8, 4462 ET Goes Aan: de bewoners van Zuid- en Noord- Beveland In verband met werkzaamheden aan de transportleiding van Brabant naar Goes is op woensdag 16 april aanstaande en mogelijk enkele dagen daarna de kans aanwezig dat er bruin water uit de kranen komt, dat vlekken op wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren u daarom in die periode voorzichtig te zijn met het wassen van kleding en dergelijke en in geval van bruin water het water te laten doorstro men tot het weer helder is. N. V. Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) ir. P. Stoter, direkteur. Burgemeester en wethouders van Kapelle maken bekend, dat door het Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have B.V. te Kapelle een vergunning is gevraagd voor de uitbreiding van kantoren en verbouw woonhuis op het perceel, kadastraal bekend gemeente Kapelle, sectie U nummer 196 (gedeeltelijk), plaatselijk bekend Goessestraatweg 19. Aangezien de betreffende bouw in strijd is met het geldende bestemmingsplan 'Kom Kapelle' maar zij bereid zijn een wijziging van het bestem mingsplan te bewerkstelligen, waardoor deze bouw wel mogelijk wordt, kan de betreffende bouwvergunning alleen worden verleend met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening/50, lid 8 van de woningwet. Dit houdt in, dat gedeputeerde staten van Zee land, gehoord de inspecteur van de ruimtelijke ordening, dan een verklaring van geen bezwaar dienen af te geven, alvorens de bouwvergunning kan worden verleend. In verband hiermede is een administratieve procedure voorgeschreven, hetgeen inhoudt, dat het bouwplan, benevens de daarop betrekking hebbende bescheiden met ingang van 15 april 1986 gedurende een termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende ge noemde termijn van 14 dagen kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn schriftelijke en gemotiveerde bezwaren indienen tegen dit bouw plan. Kapelle, 14 april 1986. Burgemeester en wethouders van Kapelle. De burgemeester, G. Huitsing. De secretaris, I. J. Haverhoek. HEINKENSZAND 01106-2094 Bij aankoop van een abonnement tijdens de voorver koop krijgt u, behalve de korting, een kans op een week verzorgde vakantie. Voorverkoop via Westende (inwoners Borsele) of tijdens de open dag 3 mei a.s. van 9.00-16.00 uur. Albardastraat 26. Goes, tel. 01100-15386 De Spinne 15-27 Goes, tel. 01100-13547 Bij zijn afscheid van de hervormde gemeente in Terneuzen kreeg ds. E. J. Rietveld een elektrische grasmaaimachine, die hij samen met zijn echtgenote bewonderde. TERNEUZEN Zondagmiddag nam de hervormde gemeente van Terneu zen afscheid van ds. E. J. Rietveld, predikant voor de wijkgemeente zuid. Dat gebeurde in een kerkdienst in de Opstandingskerk aan de Bella- mystraat. Rietveld deed 15 septem ber 1968 zijn intrede in Terneuzen en maakt sinds september vorig jaar gebruik van de mogelijkheid tot ver vroegd uittreden, in verband met zijn gezondheid. Maandag 7 april werd de predikant al een afscheidsavond aan geboden door bejaardencentrum 'De Blide', De Opstandingskerk was zondagmid dag nagenoeg vol met belangstellen den voor de laatste dienst van ds Rietveld. De dienst die om 15.00 uur begon, duurde ongeveer een uur. Daarna werden er enkele toespraken gehouden. Ds W. J. van Meeuwen sprak namens de classis en de ring van de hervormde kerk. Hij noemde Rietveld een 'vriendelijke, beminnelij ke, ernstige, maar toch ook geestige en bescheiden collega". Ds C. Hoogen- doorn van de centrale kerkeraad Ter neuzen roemde de wijze van werken van Rietveld binnen de hervormde gemeente: „Dank voor al het goede werk dat u verzette. U deed het op uw GOES Vandaag, maandag, begint de zomeravondvoetbalcompetitie van de KNVB-Zeeland in het rayon Goes. Aan de competitie nemen 12 teams deel. Eerst wordt er een halve compe titie gespeeld. Na deze wedstrijden reeks worden, aan de hand van de standenlijst, twee klassen van elk zes elftallen samengesteld. De wedstrij den worden gespeeld op het voetbal terrein aan de Willem Barentzstraat. De aanvang is tot en met 2 mei telkens om 18.30 uur. 'S-H ARENDSKERKE eigen wijze; met veel verve en samen met uw vrouw". Namens de provinciale kerkvergade ring sprak ds J. Rinkema. Hij bena drukte de ijver van Rietveld, die een aantal maanden na zijn eigenlijke afscheid nog op de preekstoel stond. Ds J. N. Juriëns van de gereformeerde kerk concludeerde dat zijn collega inmiddels was vergroeid met Terneu zen. Ook burgemeester C. Ockeloen was aanwezig om afscheid van de scheidende predikant te nemen. Oc keloen: „Er is een enorm verschil ontstaan in de 35 jaren waarin u predikant was, met name in de ver houding tusseft de kerk en de samen leving. Ik heb het diepste respect voor het optimisme waarmee u de mensen uit uw gemeente door die verschillen heen heeft geleid". Van de kinderen van de zondagschool kreeg Rietveld een boek met tekenin gen. De kerkgemeente zelf bood de predikant een elektrische grasmaai machine aan. Tenslotte nam Rietveld zelf het woord: „We hebben met el kaar een geweldige tijd beleefd. Maar hoe moeilijk het ook is; de band moet nu worden losgemaakt". Rietveld ver trekt binnenkort naar Markelo, waar hij eerder predikant was. KRABBENDIJKE - Drs. H. A. Speel man, predikant van de Gereformeer de Kerk te Krabbendijke, die onlangs een beroep aannam naar Urk zal zondag 20 april de afscheidsdienst houden. Deze dienst begint om 14.30 uur. De bevestiging te Urk vindt plaats op donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) in de morgendienst. De bevestiger is drs. G. J. Mink te Arnemuiden. De intrededienst begint om 16.00 uur. SINT-MAARTENSDIJK - Burge meester en wethouders van Tholen willen 19.000 gulden uittrekken als bijdrage voor de verkrijging van een computertomograaf in Zeeland. Wel wil het college als voorwaarde aan de bijdrage verbinden dat de mobiele apparatuur, waarmee kanker geloka liseerd kan worden, ook voor het Ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom beschikbaar moet komen. Dit vanwege de ligging van de ge meente Tholen. B en w stellen in hun voorstel dat de staatsecretaris voor volksgezondheid wellicht postitief zal staan tegenover een dergelijke voor ziening in Zeeland als er vanuit deze provincie een wezenlijk aandeel zou bekostigen en vinden in dit kader dat ook de gemeentebesturen hierin een verantwoordelijkheid dragen. Het voorstel wordt op 21 april behandeld in de gemeenteraadsvergadering te Sint-Maartendijk. De raad zal zich ook uitspreken over het collegevoorstel om het instituut ambtswoning in de gemeente af te schaffen en de woning te verkopen. De huidige ambtswoning komt in mei van dit jaar vrij. B en w noemen het aanhouden van een ambtswoning 'verouderd'. Hoewel een deel van het burgemeesterssalaris wordt ingehou den als bijdrage voor de woning (12 OUDELANDE - Tijdens kerktijd heb ben zondagochtend onbekenden 3500 gulden buitgemaakt bij een inbraak in een woning aan de Iseweg te Oudelande. De eigenaar van de woning, de heer L.B., had verzuimd om de deur van de serre op slot te draaien. De politie stelt een onderzoek in. Ze vermoedt dat er samenhang bestaat met een inbraak die twee weken geleden, eveneens op zondagochtend, plaats vond in een woning in Hoedekensker- ke. Daar werd toen voor een bedrag van 10.000 gulden gestolen. HEINKENSZAND - De brandweer van Heinkenszand rukte zondag rond het middaguur uit om een brandje te blussen bij een magazijn van een rijdende winkel aan de Westdijk te Heinkenszand. Bij aankomst bleek het te gaan om een tiental fruitkisten, die door drie spelende kinderen in brand waren gestoken. De kisten wa ren eigendom van de Goese veiling. COLIJNSPLAAT - In het bejaarden huis 'Rustoord' in Colijnsplaat werd een bijeenkomst gehouden voor be jaardenhuizen in de omgeving. De heer H. J. M. Bentrop provinciaal inspraakcoördinator, gaf een uiteen zetting op het door gs gepresenteerde plan voor bejaardenoorden. In dit plan wordt er vanuit gegaan dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Bentrop meen de echter dat ouderen dan ook in staat gesteld moeten worden om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. De coördinator vond het een probleem dat het aantal bejaarden huizen niet mag toenemen terwijl er een steeds groter aantal ouderen ge bruik van moet maken. Een oplossing hiervoor zou kunnen zijn om het aan tal bejaardenwoningen uit te breiden. Daarnaast zouden ouderen die zelf standig wonen bijvoorbeeld in een bejardenhuis kunnen overnachten. Een ander probleem wat Bentrop aan stipte was dat van overheidsbezuinin- gen op het gebied van bejaardenzorg. Er zal een werkgroep worden opge richt die gaat bekijken wat wenselijk en haalbaar is op het gebied van bejaardenzorg. percent) schiet de gemeente er toch heel wat bij in. Voor 1986 bijvoor beeld, wordt een verlies van 6000 gulden geraamd. Voor het bedrag dat een burgemeester nu minder ont vangt aan salaris, is hij ook wel in staat om zelf een woning te verwer ven, meent het college. Wel is vinden b en w dat de nieuw te benoemen burgemeester de eerste gegadigde moet zijn om de betreffende woning te kopen. Een volgend agendapunt betreft de het tracé van de aansluitende weg van de Oesterdam. Provinciale waterstaat heeft de gemeente toestemming ge vraagd om zand te storten voor de oprit naar de weg over de dam. Dit omdat provinciale watestaat elders te veel zand heeft. Het zou een kostenbe sparing zijn als dit gestort zou kunner. worden als zandweg voor de toekom stige oprit. B en w willen hier hun medewerking aan verlenen vanwege de hoge prioriteit van de verbinding De raadsvergadering vindt plaats in het gemeentehuis van Sint-Maartens dijk en begint om 19.30 uur. 's-GRAVENPOLDER De 17-jarige bromfietser J. L. E. van de M. uit Kapelle is zondagmorgen gewond ge raakt bij een aanrijding met een hond in 's-Gravenpolder. Hij liep letsel op aan zijn borst en aan een arm en een been. Het ongeluk gebeurde tegen half twaalf in de Populierenstraat. De hond overleefde de aanrijding niet. ZIERIKZEE De afdeling Schou- wen-Duiveland van de bond van ge handicapten en arbeidsongeschikten (ANIB) houdt zaterdag 26 april de jaarvergadering in de kantine van de sociale werkplaats 'De Zuidhoek' in Zierikzee. Naast het huishoudelijk ge deelte is er een bestuursverkiezing Daarna volgt een gezellig samenzijn met onder meer bingo. De vergade ring begint om 13.30 uur. GOES - De Goese atletiekvereniging AV '56 bestaat dit jaar dertig jaar. De festiviteiten beginnen vanaf half zes met een jubileumreceptie op zater dag 26 april in het Lunchcafé aan de Grote Markt in Goes. Aansluitend feesten de AV-leden in hetzelfde café. 's Ochtends vanaf tien uur houdt de vereniging een jubileum baanwedstrijd voor alle categorieën op sportpark Het Schenge. De Neder landse kampioenschappen wegatle tiek komen in het kader van het dertigjarig bestaan van AV '56 naar Goes op 19 juli. Start en finish zijn bij recreatiegebied de Hollandse Hoeve De jongens A, in de leeftijd van 18 en 19 jaar, en de vrouwen lopen 15 kilo meter, de heren 25. Tevens houdt de atletiekvereniging een jubileumwed strijd voor vrouwen veteranen (15 kilometer) en mannen veteranen (25 kilometer). Jachthuisstraat 5 - Kloetinge Tel. 01100-31865 denim Spijkerbroeken Sweatshirts stone-washed en gebleekt 19,90 39,90„49,90 24,90 Parkeermogelijkheid: achter de kerk van Kloetinge HOFLEVERANCIER barometers hygrometers thermometers JUWELIERS SINOS 1834 Lange Kerkstraat 30 - Soes Muziek tussen twee culturen MIDDELBURG, KLOVENIERSDOELEN 'Aziatisch concert' met werken van Nguyen Thien Dao, Giacinto Scelsi. Ka- zuoki Fujii en lannis Xenakis. Uitvoeren den: solisten van het Xenakis Ensemble, te weten Mifuni Tsuji (viool), Ken Hakii (altviool), Tadashi Tanaka (cello), Ma- chiko Takahashi (Jluit), Johan Faber (slagwerk) en Yumi Nara sopraani. Lei ding: Huub Kerstens. Organisatie: Nieu we Muziek Zeeland. Zeeland. Het tweede van het rijtje 'Aziati sche concerten', dat de stich ting Nieuwe Muziek deze maanden programmeert, speelde zich zater dagavond af rond Nguyen Dao, Vietnamees componist te Parijs. Het merendeel van de werken - veelal Nederlandse premières - was van zijn hand en omspande een compositieperiode van tien jaar. Dao, in 1940 in Hanoi geboren werkt sinds een aantal jaren in de Franse hoofdstad, waar hij onder meer de eerste prijs voor composi tie 'Olivier Messian' behaalde. Vier van zijn werken stonden gepro grammeerd: het recente strijktrio 'Cimes murmurees' (1985), de so praansolo 'Gio Dong' (1974), 'Tay Son' voor buisklokken, pedaalpau- ken, gong, grote en kleine trom mels, klein slagwerk en bongo's en 'Framic' voor basfluit-solo. Vier po gingen om - zoals Dao zijn muzikaal credo ooit formuleerde - „mijzelf uit onze tijd en onze omgeving terug te trekken in mijn innerlijk land schap". In muzikaal opzicht leek me de noemer van de reeks 'Aziatische concerten' voor het merendeel van het gebodene van zaterdagavond licht ontregelend. Dao's muziek trekt, hoorbaar, niet van west naar oost, maar volgt de omgekeerde route, van oost naar west. Het is muziek tussen twee culturen, die - in de programmering van zaterdag het best tot een synthese werden gebracht in de slagwerksolo en het daarbij benutte door Johan Faber zo alert en trefzeker benutte brede instrumentarium; dat instrumenta rium is gebaseerd op het ensemble van twaalf tot zestien tamboers, zoals dat optreedt in de Vietnamese regio Tay-Son en door Dao in han den van één virtuoze bespeler gege ven. Die slagwerksolo stond, in program- ma-obpuw voortreffelijk gesitueerd, centraal in het concert. Het werd, twee aan twee, omgeven door mu ziek voor strjktrio, sopraan en fluit. De beide strijktrio's aan het begin en het eind van het programma: de lichte wereld van Dao's in glissan- di's en getokkel vervatte gemurmu- reer tegenover Xenakis zoveel ener gieker, verbetener klinkende trio uit 1978. Van beide werken voor sopraan, Dao's vocaliserende en door volksliedachtige fragmenten onderbroken Gio Dong en het in lichter tinten gehouden, bijna kin derliedachtige Omamagoto van Gujii, beviel deze luisteraar het laatste stuk het best; al doet dat geen afbreuk aan de waardering voor de verbluffende stembeheer- sing, die de jonge in Parijs wonende sopraan Yumi Nara toonde in Dao Twee fluitsolo's tenslotte van de Japanse Machihiko Takahashi. Een 'niemendalletje' van Scelsi, een soort etude in toonsprongen tegen over de solo voor basfluit, waarin de fluittoon slechts sporadisch dóór klinkt en het geluid van het aanbla zen wezenlijk is. In termen van uitvoeringscultuur verdiende zaterdag wat mij betreft Xenakis strijktrio en het optreden van fluitiste Takahashi en sopraan Nara in 'Omamagoto' de grootste waardering. Het concert werd bijge woond door een kleine vijftig bezoe kers. Kees Cijsouiv ZAAMSLAG - Sinds zaterdag is bur gemeester C. Ockeloen van Terneu zen eigenaar van een stukje Nepal. Met het symbolisch kopen van dat stukje grond in Azië gaf Ockeloen het officiële startsein voor de actie Zaamslag helpt Nepal in het kader van de provinciale actie Zeeland helpt Nepal. De provinciaal coördi nator J. Jongepier uit Axel, die na mens het provinciebestuur de actie begeleidt: „Zaamslag speelt een voortrekkersrol in de verschillende actie's binnen de provincie. In de komende weken zullen plaatsen als Zierikzee, Goes en Brouwershaven aan de beurt komen". De actie heeft als opzet het onderwijs in Nepal te stimuleren door het leve ren van materialen voor schoolgebou wen. Dankzij Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, gaat intus sen een groot deel van de Nepalese kinderen naar school, maar er is drin gend behoefte aan de inrichting van de scholen. Daartoe is de actie Zee land helpt Nepal opgezet. Met de actie's in verschillende Zeeuwse plaatsen wil de provincie trachten zoveel mogelijk schoolgebouwen aan een volledige inrichting te helpen. „Eén school inrichten kost ongeveer 2200 gulden, maar er dienen er veel te worden ingericht", zei Jongepier, die vooral de medewerking van de vereni gingen in Zaamslag prees. „Het is uiteindelijk de eerste plaats, waar we iets op touw zetten. Dus dat was, begrijpelijk, erg moeilijk. Maar van de dertien verenigingen in Zaamslag hebben er twaalf medewerking ver leend en verder was ook de hervormde kerk er nauw bij betrokken. Ik durf GOES - De Goese brandweer is zater dagavond met twee auto's uitgerukt voor het blussen van een brand aan de Oude Zeedijk. Daar bleek een caravan in lichterlaaie te staan. De politie Voor de actie 'Hoek helpt Nepal' kon de jeugd in Hoek onder meer het spel 'Dr vermoedt dat het om een sloopcara- Bibber' spelen. van gaat, die in brand is gestoken. gerust te stellen dat Zaamslag als speerpunt voor de provinciale actie een volledig succes is geweest", aldus Jongepier. Die mening stoelde de pro vinciale coördinator op de uiteindelij ke opbrengst: ruim 4000 gulden. Daar aan voegt de provincie overigens nog een kwartje per elke gulden toe, zodat het uiteindelijke bedrag 5000 gulden werd. „Genoeg voor de inrichting van twee scholen", concludeerde een dui delijk tevreden Jongepier. De Zaamslagse verenigingen hadden in de christelijke school in de Rie- mensstraat een Vlaamse kermis geor ganiseerd. Voorts werd er een verlo ting gehouden en was er zaterdagmor gen een sponsorloop. Vooral deze laat ste was een groot succes en bracht ongeveer 1300 gulden op. Ook Hoek zette zich zaterdag in voor de actie, zoals bleek uit een vijf meter lang spandoek met de tekst 'Hoek helpt Nepal' bij de ingang van het buurthuis, 's Morgens werd een spon sorwandeltocht gehouden, waarvoor de jeugd afstanden van drie en vijf kilometer, eventueel verschillende keren, kon afleggen. 's Middags werd in het buurthuis een fancy-fair gehouden. Vanaf 14.00 uur kon het publiek meedoen aan ver schillende spelletjes, zoals aantal bo nen raden of het gewicht van een lammetje, de electrische spiraal (Dr Bibber) en dobbelspel. Voor de inwen dige mens konder er wafels, oliebollen en dergelijke worden gekocht. Ook werd er frisdrank en koffie geserveerd. Later in de middag werd in het dorp een wafelactie gehouden. De op brengst van alle activiteiten bedroeg uiteindelijk 2400 gulden. Aan de Ne- paldag in Hoek werd meegewerkt door de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, de NCVB, de hervorm de vrouwenvereniging, het buurthuis De Hoekse Rakkers, de gymnastiek vereniging Vlugheid en Kracht, de hengelsportvereniging Hoek, Zeeland helpt Nepal en Unicef Zeeuwsch- Vlaanderen. De scholen droegen met name bij aan de sponsorloop. KORTGENE - In Colijnsplaat wordt mogelijk deze zomer een begin ge maakt met de inrichting van een poppentheater. Burgemeester en wethouders van Kortgene willen de ze vestiging mogelijk maken, door de verkoop van een pand. Het gaat om de Voorstraat 65 in Colijnsplaat. Daar wil een inwoner uit Oudelande zijn winkel in zelfgemaakt speelgoed vestigen, die nu nog in de Beatrix- straat is gevestigd. Het is de bedoe ling dat het pand in de Beatrixstraat geschikt wordt gemaakt als het pop pentheater met maximaal 40 zitplaat sen. De verkoop komt aan de orde in de raadsvergadering die op 15 april, om 19.30 uur, aanvangt in het ge meentehuis van Kortgene.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 18