Gino de Jonge klasse in Rilland Bath fÊÊÊÈÊÉËÊÈÈÈÊlÈÊË Pas-de-de ux- wedstrijd Serooskerke groot succes Beide teams van Witte Paard veilig EMM moet op zoek naar nieuwe trainer VERLIES TEGEN DEGRADA TIEKANDIDAA T Verlies heren BV Souburg Jerome Simon MZ-dames kunnen Hotak niet van titel afhouden Streuer en Schnieders beginnen met zege Europacup schaken INCIDENT IN EERSTE MANCHE 500 CC INTERS Westduitse supporter overleden Miljanic wordt bondscoach Jarryd en Becker in Dallas-finale JAN JONGEPIER STOPT Supporters aangehouden MAANDAG 14 APRIL 1986 Ongeïnteresseerd EVVC geeft de punten cadeau VLISSINGEN - De twee punten die EVVC in Veldhoven weggaf aan het plaatselijke Nuvoc, een van de gegadigden voor degradatie uit de derde divisie F van het landelijke volleybal, heeft de spanning in de onderste regionen van deze competitie aanmerkelijk vergroot. Door een 3-0-overwinning deed Sic Pugno uit Bergen op Zoom eveneens goede zaken, terwijl Mytilus in de thuiswedstrijd tegen Donki Sjot niet verder kwam dan één punt (2-3). De Sterre pakte tegen Blauw Wit de volle winst en Savok verloor met 0-3 van Sarto, dat daarmee kampioen werd van 3F dames. Hoewel de heren van Morres zelf niet speelden, waren de ontwikkelingen in de eerste divisie B niet minder belang wekkend. Door de 3-1-nederlaag van Kalinko, in feite de enige concurrent die Morres op de tiende plaats te duchten heeft, hebben de Zeeuwen hun voorsprong van één punt behou den. Dat betekent, dat de slotwed strijd van dit seizoen, Morres-Kalin- ko, direct die tiende plaats, die recht geeft op deelname aan de promotie/ degradatiecompetitie, als inzet heeft. Hoewel het verbeten strijdende Nu voc met 3-2 kreeg wat het verdiende, misschien zelfs nog een punt te wei nig, moest de eindconclusie na afloop van de wedstrijd tegen EVVC zijn dat de Vlissingers hun sportieve verplich tingen op geen stukken na waren nagekomen. Trainer Kats was dan ook terecht kwaad over de nonchalan te, ongeïnteresseerde houding van zijn spelers. ,,Op zich kan ik vrede hebben met dit resultaat. Nuvoc heeft gevochten voor wat het waard is. Maar als wij dat ook gedaan hadden, was het 0-3 geworden". Of Mytilus hiervan uiteindelijk de dupe wordt, zal voor een belangrijk deel afhangen van de wedstrijd Sig Pugno, het zespuntenduel dat voor aanstaande zaterdag op het program ma staat. Mytilus zal het in deze curciale ontmoeting moeten stellen zonder Joop Dees, een van de betere stoppers die het Goese team momen- VLISSINGEN De basketballers van BV Souburg verloren opnieuw. De Souburgse ploeg verloor de uit wedstrijd tegen Ardito: 79-66. Dat zelfde Ardito redde echter wel Mara thon. Doordat het team uit Zaltbom- mel van Pendragon won, blijft de Vlissingse formatie in de over gangsklas. Ardito - BV Souburg De Souburgse ploeg startte goed. De formatie van coach Cees Rijnberg nam een 12-14 voorsprong. Maar na dat Jacco Jasperse met een enkelbles sure uitviel nam Ardito het initiatief over en liep uit naar 22-14. Vervolgens kwam ook BVS weer in het ritme en kwam, ondanks het u itvallen van Bas Both met verdraaide knie, terug tot een 35-30 ruststand. Na de hervatting was het voor de thuisploeg direct prijs. De formatie uit Zaltbommel startte sterk en vergrote de marge tot 46-32. De Souburgers schrokken wak ker en met een fanatieke verdediging en een goed schietende Wim Elve (24) kwam BVS terug tot 51-47. Ardito nam hierna weer het heft in handen. Eindstand: 79-66. ELBC - Smokkelhoek De thuisploeg begon sterk. Smokkel hoek leed veel balverlies en ELBC kwam makkelijk op voorsprong. Na dat de formatie uit Etten-Leur de defensie veranderde, ging de Kapelse ploeg beter spelen, maar het schot liet h et afweten. Zodoende ruim verschil bij de pauze: 26-13. Na de basketwisse ling liet ELBC de zone achterwege en zette Smokkelhoek weer met de press onder druk. De Zeeuwse dames kwa men er nu wel beter onderuit, maar het ontbreken van de zuiverheid in de schoten deed Smokkelhoek de das om. Eindstand 70-30. MIDDELBURG - In een sfeer volle laatste thuiswedstrijd heeft het damesteam van MZ zaterdagavond in de 'Slagh- vaert' afscheid genomen van de voorjaarscompetitie met een puntendeling. Die uitslag was voor de Zeeuwse dames dan wel niet meer van belang maar wél voor tegenstander Hotak dat, gesteund door talrijke suppor ters uit het Brabantse Hooger- heijde, aan die 5-5 voldoende had voor het kampioenschap in de le divisie. Hotak'68 promoveert dus in 1986 voor het eerst ook naar de eredi visie en die prestatie is niet in de laatste plaats te danken aan haar beste speelster Marlies van Happen die op het meest kritie ke moment van de wedstrijd, bij een 4-3-achterstand, in slaagde de sterke aanval van Ingrid van Osselaer aan banden te leggen. MZ had zich hiermee voldoende van haar sportieve taak gekwe ten en het voorlaatste duel tus sen Ankie Kersten en Ciska Bou te leverde dan ook de ontkno ping op voor het bezoekende team want in twee games zorgde de Hotak-speelster voor 4-5. Dat Jeanine Rouw in de laatste par tij tegen Christel Verbruggen er nog voor zorgde dat de winst werd gedeeld, kon het feest niet meer verstoren. De eindstand is: 1 Hotak 10-14; 2 Irene 10-13; 3 Megacles 10-13; 4 Tref fers 10-11; 5 MZ 10-9; 6 Hoonhorst 10-.0. teel In de gelederen heeft. Belangrijk zal zaterdag overigens wel zijn, dat het blok beter functioneert dan dit weekeinde tegen Donki Sjot. Zodra de Brabanders snel aanvielen, was de Goese netafweer nergens. Dat resul teerde uiteindelijk in de volgende setcijfers: 15-12, 6-15, 15-10, 8-15 en 7-15. Mytilus ligt nu nog maar vier punten voor op Sic Pugno en drie op Nuvoc. De Sterre speelde eindelijk weer eedfe fris van de lever en daarvan werd tenslotte het Roosendaalse Blauw MIDDELBURG - De in de landelij ke tafeltenniscompetitie spelende Zeeuwse teams zijn in de afgelo pen voorjaarscompetitie voor een groot deel erg succesvol geweest. Naast de tweede plaats van MZ 1- heren in de le divisie die promotie naar de eredivisie inhield, werden ook al de St.-Aloysius-dames en bij de heren Zand 1 kampioen. Afge- lolpen zaterdag voegden zich daar op de laatste wedstrijddag ook SAR 1 en MZ 3 nog aan toe. In Kloosterzande ging eindelijk weer de vlag in top toen SAR 1 in de laatste thuiswedstrijd van de 4e divisie opnieuw kans zag het Delft- se Phoenix te verslaan. De titel werd al definitief toen Mare Maas in de zevende partij voor 5-2 zorgde. De eindstand werd tenslotte 7-3 waarbij de Kloosterzandse slagers gezel Pascal Neve opnieuw drie maal won en naast de twee winst partijen van Mare Maas ook Octaaf Eggermont zijn aandeel inbracht met een winstpartij. Na twee sei zoenen een toonaangevende rol in de 4e divisie te hebben vervuld gaat SAR dan volgende competitie aanzetten in de 3e divisie. Ook in de Slaghvaert vierde het trio Peter Slagter, Jan Goud zwaard en Riny Kasse een feestje omdat MZ 3 in eigen huis met 9-1 FVT 2 wegtikte en vanuit Vlissin- gen het bericht kreeg dat Wilno kans had gezien het Haagse Wibats naar een 7-3-nederlaag te spelen. Door dit resultaat eindigden zowel MZ 3 als Wilno 1 met een gelijk puntenaantal op de eerste plaats. Omdat in de onderlinge duels MZ 3 thuis met 8-2 won en in Vlissingen gelijkspeelde, gaat de titel daarom naar de Middelburgers. Het kampioensteam van SAR, vlnr: Mare Maas, Octaaf Eggermont en Pascal Neve. Wit het slachtoffer. De Zeeuwen pro beerden zo veel mogelijk hun aanval sopbouw te ontregelen door met erg veel risico te serveren en die opzet slaagde uitstekend. Blauw Wit werd naar de buitenkanten van het net gedwongen en daar stond steeds het lange De Sterre-blok klaar om de aanvallen te keren. De setstanden: 13-15, 6-15 en 11-15. Savok restte opnieuw slechts de eer zich niet bij voorbaat gewonnen ge geven te hebben. Sarto, dat naar Sas van Gent was gekomen om kampioen te worden, moest in de eerste set zelfs nog een 12-10-achterstand wegwer ken voor de Brabantsen wat ruimer konden ademen. Via 13-15, 7-15 en 9-15 werd het eindelijk 0-3. ZANDVOORT (ANP) Egbert Streur en Bernard Schnieders zijn het mo torsportseizoen sterk gestart. De Drenten wonnen bij de eerste wed strijd voor het Nederlandse kam pioenschap voor zijspannen beide manches. Na de eerste wedstrijd be zetten Theo van Kempen en Geral de Haas uit Nieuw Vennep de tweede plaats. Niek en Tonny van Bergen uit Alblasserdam zijn derde. De wed strijd, op het circuit van Zandvoort, was ingelast. Motorcoureurs in het zijspanmetier klagen bij voortduring over het gebrek aan startgelegen heid. De uitslag is: eerste manche: 1. Egbert Streuer/Bernard Schnieders (Assen) LCR 7 ronden in 12.33.35 (gemiddelde 142,232 km), 2. Theo van Kempen/Geral de Haas (Nieuw Vennep) LCR, 3. Lutz Petterwalsky/Cor van Lith (Óyen) Yamaha, 4. Niek en Tonny van Bergen (Alblasserdam), Yamaha, 5. Jos van Stekelenburg/Rini Bettgens (Oss), Yama ha, 6. Geert Knevelman/Hans Peters (Heer len) Yamaha. Snelste ronde: Streuers 1.42,6 (147,753 km). Tweede manche: 1. Streuer 12.22,60 (gmid- delde: 143,057 km, 2. Van Kempen, 3. Henk van Vijfeyken/Jaap Bakker (Helmond) Ya- namah, 4. Van Bergen, 5. Petterwalsky, 6. Van Stekelenburg. Snelste ronde: Streuer 1.42,4 (149,489 km). Stand voor het Nederlands kampioeschap: 1. Streuer 30 punten, 2. Van Kempen 24, 3. Van Bergen en Petterwalsky 16, 5. Steke lenburg 11, 6. Van Vijfeyken 10. EINDHOVEN (ANP) - Schaakkam pioen Eindhoven heeft het dit week einde in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker in Eindhoven niet kunnen bolwerken tegen de sterke Sovjetrussische tilte- houder CSKA Moskou. Na verlies in het eerste deel van de wedstrijd op zaterdag van 2-4 werd het zondag 1,5-4,5, zodat CSKA Mos kou zich met een totaalzege van 8,5- 3,5 voor de halve finales plaatste. RILLAND-BATH Gino de Jonge en Chris Markusse waren zondag tij dens de internationale motorcross in Rilland-Bath de sterkste Zeeuwen in hun klassen, respectievelijk de junio ren 250 cc en de nationalen 250 cc. Vooral Gino de Jonge liet zondag zien dat hij zeker kandidaat is voor de open Belgische titel. Hij won beide manches met overmacht. Chris Mar kusse reed deze middag tweemaal naar een voortreffelijke tweede plaats. Het initiatief van de MC Rilland om een internationale motorcrosswed strijd onder auspiciën van de Belgi sche Liefhebbers Bond in samenwer king met de MC Het Waasland te organiseren is een groot succes gewor den. Zowel rijders, organisatoren en publiek waren zeer tevreden, spanning en sensatie was er deze middag zeker bij de 500 cc internatio nalen. Vooral, omdat de beide man ches meetelden als eersteproef voor het Belgische kampioenschap waren de zenuwen bij de rijders gespannen. Direct na de start van de eerste reeks nam Rudy Dhaners de kop met in het wiel regerend kampioen, de nederlan- der René van der Maden. Twaalf ronden lang liet Van der maden de leiding aan zijn Belgische opponent toen nam hij de kop over en begon uit te lopen. De manche kreeg echter nog een vervelende ontknoping. Rudy Dhaeners zeker van de tweede plaats, kwam bij het dubbelen van Van de Guchte met laatst genoemde in bot sing. Dhaeners dacht dat Van de Guchte moedwillig van zijn lijn was geweken om de koppositie van Van der Maden af te schermen en maakte een trapbeweging naar Van de Guch te. na de finish liepen vooral bij de supporters de gemeoderen hoog op wat ontaarde in een handgemeen in het rennerskwartier. De vete tussen de rijders werd door de jury achter gesloten deuren afgehandeld. Na af loop gaf Dhaeners toe dat hij nooit naar Van der Guchte had mogen trappen en gewoon zijn race had moeten vervolgen. In de tweede reeks toonde Van der Made dat hij de absolute topper is in deze zware klas se. Van start tot finish leidde hij en finishte met grote voorsprong. Dhae ners was kennelijk toch wat aangesla gen door het gebeuren tijdens en na de eerste manche want hij wist niet verder te komen dan een achtste plaats. Gino de Jonge was deze middag onbe twist de sterkste Zeeuwse rijder. In de gecombineerde klasse 250/500 cc liet hij vooral in de eerste manche zijn klasse zien. Van start tot finish reed hij aan de leiding, ook de grote jon gens (500 cc) geen kans gevend. In de tweede manche liet ij zien dat hij niet alleen hard maar ook verstandig kan rijden. Na een minder goede start nestelde hij zich op de tweede plaats totaal achter de 500-cc rijder Van der Eijnden. Met deze 'tweede plaats' wist De Jonge dat hij wel de eerste 250 cc-rijder was zodat hij zich kon beper ken tot het consolideren van deze positie wat hij met verve deed. Marcus Jan van Kempen had af te rekenen met een lekke achtervering waardoor hij op het moeilijke circuit van Rilland zich niet met de eerste kon meten. In de tweede manche moest Van Kempen met rugklachten opgelopen door de slechte vering de strijd staken. Chris Markusse startte zeer slecht in zijn manche (250 junioren), als twaalf de kwam hij vanachter het starthek, maar na een geweldige inhaalrace finishte hij als tweede een prestatie die hij ook in de tweede reeks herhaal de. De overige Zeeuwse deelnemers wisten zich niet bij de eerste drie te klasseren. De voornaamste uitslagen van deze mid dag zijn: 125 cc debutanten: 1 Verhulst, 2 Van der Heyden, 3 De Vos, 4 De Leeter, 5 Rogiers, Nederlandse rijders: 19 De Rech ter. Junioren 125 cc: 1 Van Puyvelde, 2 Wibo, 3 Van Clapdorp, 4 Walhout (ND, 5 Wullens. Nederlandse rijders: 6 Paauwe, 8 Berendsen, 10 Boodt, 11 Wisse, 12 Evers- dijk, 14 Nolet, 15 Van Dijk, 18 Van de Goor, 20 Van Liere, 23 De Bree. 250 cc junioren: 1 Dauwens, 2 Markusse (ND, 3 Raes, 4 Vande- velde, 5 Hemelaar, Nederlandse rijders: 6 Mangnus, 9 Van Hoof, 10 Hemelsoet, 14 Doens, 16 De Vleyser, 20 De Feyter, 25 jansen, 32 Valentijn, 38 Geldof. Junioren 500 cc: 1 Hinsen, 2 Haelterman, 3 Van Hemlerijk, 4 Jansen (ND, 5 Maris. Nationa len 250 cc: 1 De Jonge (NL), 2 Matthijs, 3 Van Loey, 4 Franckaert, 5 Volckerick, Ne derlandse rijders: 6 Van der Wekken, 13 Van der Graaf. 500 cc nationalen: 1 Van den Eynden (ND, 2 De Clercq, 3 Van Loey, 4 Warrens (ND, 5 Dhaene. Overige Nederlan ders: 6 Pals. Inters 250 cc: 1 Valentijn (ND,-2 Claus, 3 Meganck, 4 Scheele (N1), 5 Sep (NI), 14 Jansen (N1). 500 inters: 1 Van der Made (ND, 2 Schroyen, 3 De meyer, 4 Dhaeners, 5 De Winne. Zijspannen: 1 Aernoud/Pare- daens, 2 De Smet/Thijs, 3 Apers/Mallefroy, 4 Van Vlierberghe/Hubregtsen, 5 Laurens/ Maerten. BAZEL (DPA) Een 17-jarige voetbalsupporter, die afgelopen woensdag wegens baldadig ge drag na de interland Zwitser land - West-Duitsland door de politie werd gearresteerd, is za terdag aan een hersenvliesont steking overleden. Hoe de supporter de hersenvlies ontsteking heeft opgelopen is bij de politie niet bekend. Wel klaagde de 17-jarige jongen don derdag over zware hoofdpijn en koorts, waarop hij in een zieken huis werd opgenomen. Daar is hij in de nacht van vrijdag op zaterdag overleden. Uit voorzorg heeft de politie meer dan twintig personen, die met de jonge Westduitser in aan raking geweest zijn, tegen her senvliesontsteking laten behan delen. Doesjka Delfos rechtsen Jan Meijers wonnen de pas-de-deux-wedstrijd bij de paarden. BELGRADO (AFP) Mil jan Miljanic wordt de nieuwe Joegoslavische bondscoach. Zaterdag accepteerde de 56-jarige trainer het aanbod dat de bond hem eerder deze week had gedaan. Miljanic volgt Milos Miluti- novic op. Deze werd door de Joegoslavische bond ontslagen, omdat hij er niet in was geslaagd zijn team voor de eind ronde van het wereldkampioenschap in Mexico te plaatsen. SEROOSKERKE Het idee van de LR en PC de Gouwe Reijers in Se rooskerke om een Pas-de-deux-wed- strijd te houden, bleek zaterdag een groot succes. Onder grote publieke belangstelling kwamen 's middags zeven ponytweetallen en 's avonds acht tweetallen van paarden aan de beurt. De deelnemers moesten zelf hun proe ven samenstellen en er passende mu ziek bij zoeken. Bij een echte pas-de- deux vormen de twee combinaties een voortdurend spiegelbeeld van elkaar. Van de juryleden kregen Joy de Win ter met Renate en Ciska Grootjams met Jade juist op dit onderdeel een groot aantal punten. Naast een goede muziekkeuze en goede rijvaardigheid leverde dit de eerste plaats bij de pony's op. Als tweede eindigde bij de pony's het SAS VAN GENT In de voorlaatste ronde van de landelijke schaakcom petitie hebben beide teams van Het Witte Paard uit Sas van Gent hun plaats voor volgend seizoen veilig gesteld. Het eerste team deed dat door een 8-2 monsteroverwinning op het Amsterdamse TAL, dat mede hierdoor in grote moeilijkheden komt. De Sasse reserves speelden 5-5 gelijk tegen Dordrecht en dat is ge noeg om zich in de tweede klas D te kunnen handhaven. De winst van het eerste team kwam heel gemakkelijk tot stand. Het werd snel duidelijk dat de Amsterdammers weinig konden beginnen tegen de geroutineerde ploeg uit Zeeuwsch- Vlaanderen en de grote score is dan ook geenszins geflatteerd. Het tweede team had eigenlijk meer verdiend. Zo kwam bijvoorbeeld Mare de Waal bij nadere bestudering tot de conclusie dat hij bij de eerste tijdcontrolen 39 zetten had gespeeld in plaats van de voorgeschreven 40. Zo kwam hij ei genlijk knullig een zet tekort in een uitstekende, zo niet gewonnen, stel ling. Roger van Waterschoot liet ook een gewonnen stelling in remise ver zanden. Uitslagen en standen na de achte (voor laatste) ronde: Het Witte Paard - TAL (Amsterdam): 1 H. Cardon - R. Nep 1-0; 2 B. de Bruijcker - E. Haringsma 1-0; 3 G. Deleijn - P. Burlage 1-0; 4 K. Steijn - H. Schouten remise; 5 K. Nieuwelink - W. Helmer 1-0; 6 C. Jansen - F. Schoffelman 1-0; 7 J. van de Vreede - W. Hensbergen 1-0; 8 M. van der Zalm - R. Scholten 0-1; 9 G. van Rij - T. Burlage 1-0: 10 A. den Hamer - W. Helmer remise. Uitslagen: Eindhoven II - HMC (Den Bosch) 4,5-5,5; De Variant (Breda) - Desisco/ WGM II (Amsterdam) 4-6; Charlois/Euro- poort (Rotterdam) - Krimpen a/d IJssel 4-4 (wordt 5-5); Het Witte paard (Sas van Gent) - TAL (Amsterdam) 8-2; Ooievaar (Den Haag) - DD (Den Haag) 3-7. Stand: 1 DD 13-48,5; 2 Desisco/WGM II 13-45,5; 3 Variant 11-47,5; 4 HWP 10-43; 5 Charlois/Europoort 9-41; 6 Ooievaar 6-35; 7 Krimpen a/d IJssel 5-38; 8 Eindhoven II 5-37,5; 9 HMC 4-33,5; 10 TAL 4-30,5. Het Witte Paard II - Dordrecht 5-5. 1 H. de Ridder - H. van Donk 0-1; 2 H. Provoost - T. Slagboo remise; 3 R. van de Wijckele - P. Pluijmert 1-0; 4 N. Dubbeldam - L. Jansen 0-1; 5 M. Lacrosse - K. Abee remise; 6 M. de Waal - G. Kardianal 0-1; 7 F. Snijders - P. Hoogendoorn 1-0; 8 J. Maes - G. Kemper remise; 9 C. de Wolf - A. van Heeren 1-0; 10 R. van Waterschoot - C. Pluijmert remise. Uitslagen: Nieuwegein - Volmac/Rotter- dam II 3,5-6,5; Schaesberg - Maastricht 6-4; Charlois/Europoort II (Rotterdam) - Goes (Sittard) 4,5-5.5; Het Witte Paard II - Dor drecht 5-5; De Wolstad (Tilburg) - De Baro nie (Breda 6-4. Stand: 1 Volmac II 16-61,5; 2 Schaeberg 10-40,5; 3 Dordrecht 9-31,5; 4 Maastricht 8-41,5; 5 Charlois II 8-38,5; 6 HWP II 8-35,5; 7 Nieuwegein 7-41,5; 8 Wolstad 7-38; 9 Gess 5-31; 10 Baronie 2-32,5. duo Heidi Sanders met Artemis en Nicky Abrahamse met Anouska, die, in de ogen van de jury, het op het gebied van rijkunst erg goed deden. De derde plaats was voor de, als clownsduo optredende, Anita Vos met Sylvia en Miranda Weyermans met Romanova. Zij legden een groot ac cent op het artistieke gedeelte. Ook bij de paarden varieerden de verschil lende proeven sterk. Van de tegenstel ling tussen Nana Mouskouri en Ma donna via een cowboy-duo naar zeer goed rij kundig uitgevoerde proeven, Al snel werd de duidelijk dat de juryleden een moeilijke taak hadden om alle verschillende duo's te beoor delen. Door een uitstekende muzeik- keuze eindigden Truud de Nooyer met Mona Lisa een Kees de Visser met Thoran op de derde plaats. Vooral bij de eerste twee geplaatsten bleek het verschil verschrikken, klein, slechts 1 punt. Voor Marie- Louise Gelok met Wendy's Rhapsody en Nout Louws met Rida gaven dp juryleden 88 punten. De overwinning was voor Doesjka Delfos met Amazone en Jan Meyers met Mr. Abgan. Zij kregen een compli ment voor de muzikale en artistieke uitvoering. De uitslagen zijn: Pony's: 1 Joy de Winter, Renate, Ciska Grootjans Jade 84V2 pnt: Heidi Sanders, Artimis, Nicky Abrahamse, Annoeska 75V2; 3 Anita de Vos, Sylvia, Miranda Weijermans, Romanova 75; paar den: 1 Doesjka Delfos, Amazone, Jan Meyers, Mr. Abgar 89 pnt; 2 marie-Louise Gelok, Wendy's Rhapodie, Nout Louws, Rida 88; 3 Truud de Visser, Mona Lisa, Kees de Visser, Thoran 79. DALLAS (Reuter/AFP) Jarryd is de eerste Zweed sinds Björn Borg (1979) die de finale van het tennistoernooi in Dallas bereikt. Hij was voor het toernooi niet ge plaatst. Zijn partij tegen Wilander, een typisch baseline-gevecht, duurde 2 uur en 35 minuten. Het toernooi is gedoteerd met een prijzenbedrag van 500.0000 dollar, tegen de huidige koers een en een kwart miljoen gulden. Boris Becker werd de andere finalist. De Westduitse Wimbledonkampioen won in de halve finales in vier sets van de Zweed Stefan Edberg. De setstan den waren: 7-6 7-6 4-6 7-6. AVIGNON (AFP/Reuter) - De 'open Ronde van de Vaucluse in Midden Frankrijk leverde een overwinning op voor Jerome Simon. De overwin ning van de jongste van drie wielren nende broers Simon kwam zondag niet meer in gevaar tijdens de laatstf etappe. De 160 kilometer lange rit van L( Pontet naar Avignon werd gewonner door de Oostduitser Olaf Ludwig, eer der ook triomfator in de proloog Het eindklassement van de 'open' Rondi van de Vaucluse is: 1. Jerome Simon (Fra 18.01.34; 2. Laurent Fignon (Fra) op 31 sec. 3. Uwe Ampler (Odl) z.t.; 4. Pascal Simoi (Fra) op 43 sec.; 5. Regis Simon (Fra) op 4: sec.; 6. Claude Criquielion (Bel) op 1 14; 1 Robert Forest (Fra) op 1.47; 8. Ola Jentzsch (Odl) op 2.07; 9. Bruno Huger (Fra op 2.33; 10. Jonas Tegstroem (Zwe) op 3.24. De winnaars in de zijspa 'klasse, Aernoud en Paredaens, in actie MIDDELBURG De dames van EMM hebben gisteren in de thuis wedstrijd tegen het Limburgse Cea- sar hun sportieve plicht gedaan. De handbalploeg uit Middelburg won met 18-16 van de degradatiekandi daat. Voor het team staat er deze competitie, die na gisteren nog twee wedstrijddagen te gaan heeft, niets meer op het spel. De derde plaats in de le divisie B zit er zeker in en hoger is niet meer haalbaar. EMM moet overigens wel op zoek naar een andere trainer voor de da- mesgroep. Jan Jongepier, de huidige trainer/coach, stopt er na dit (eerste) seizoen mee omdat zijn bemoeienis met EMM te moeilijk te combineren valt met zijn werk. Een opvolger is er nog niet. De dames van EMM trokken het duel van gisteren in de laatste vijftien minuten naar zich toe. De ploeg start te veel te traag en daarbij kwam dat keepster Anita van Sorge. de vervang ster voor de twee geblesseerde vaste doelwachters, een stroeve beginperio de kende. Ceasar nam de leiding en ging rusten met een 8-6 voorsprong. Tijdens de tweede helft kwam er een kentering in de strijd. EMM schakelde over haar een hoger tempo en daar naast kreeg de Middelburgse keepster een beter zicht op met name de gevaarlijke inzetten vanaf de hoek. Een kwartier voor het einde kwam EMM langszij en korte tijd later nam de ploeg beslissend afstand van de Limburgers. Ceasar ondervond veel hinder van de regelmatig voorkomende tijdelijke uitsluitingen die de ploeg vooral in die tweede helft opgelegd kreeg. Door het vaak te stevige spel moest het team uit Beek veelal met een speelster minder de strijd aangaan terwijl EMM, dat minder twee minuten-straf fen onderging, vaker compleet speel de. De doelpuntenmaaksters bij EMM: Diana Niemantsverdriet (6), Marianne Vermeulen (5), Maija Kamermans (4). Monique Louwe- rens, Paula Kappetijn en Kristel van den Velde (1). De stand in de le divisie B bij de dames: Sitt./DVO IASON EMM Animo Wings Haak/DES 20-34 20-32 20-25 20-23 ^0-23 ^0-18 SVM Hellas II Hercules Ceasar Hermes Tornado 20-17 20-17 20-17 20-13 20-12 20- 9 EINDHOVEN-VENLO (ANP) - De Eindhovense gemeentepo litie heeft zaterdagavond voor de voetbalwedstrijd Eindhoven - Helmond Sport vier aanhangers van de bezoe kende club aangehouden we gens baldadigheden. Het vier tal varieert in leeftijd van 13 tot 17 jaar. Een groep van ongeveer veer tig supporters van Helmond Sport maakte de hele middag de Eindhovense binnenstad onveilig. Om te voorkomen dat de groep na afloop van de wedstrijd opnieuw overlast zou veroorzaken heeft de Eind hovense politie ze tot in Hel mond begeleid. In de binnenstad van Venlo is het zaterdagmiddag na de voetbalwedstrijd VVV-PSV (0- 3) erg onrustig geweest door het optreden van halfdronken en uitgelaten PSV-supporters. De politie kreeg handenvol werk doordat op verschillende plaatsen vernielingen werden aangericht aan bloembakken, vechtpartijen ontstonden en autoruiten werden ingegooid. Vier, merendeels jeugdige sup porters werden aangehouden, die zaterdag in de loop van de avond weer op vrije voeten zijn gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 14