vldeotips PZC/ vrijdagkrant 1 theater concerten afgelast aziatisch bzn paul de leeuw VU 11 de klomp 't beest alhambra grand theater zuidland meccano roxy cinemactueel de koning ledel luxor kramer de aanslag brute berend VRIJDAG 11 APRIL 1986 Scène uit Le soufle au coeur. Ovezande 'Blood simple'. Regie Ethan en Joel Coen. zondag 20.30 uur Goes 'Blood simple'. Regie Ethan en Joel Coen. vandaag 21.00 uur Vlissingen 'Mama is- boos'. Regie Ruud van Hemert. Met Peter Faber en Adelheid Roosen. vandaag en zaterdag 19.00 en 21.30 uur zondag 14.00, 19.00 en 21.30 uur maandag, dinsdag, woens dag 20.00 uur 'Motel vol spelletjes' (18 jaar) vandaag 23.30 uur 'Taran en de toverketel' zon dag 14.00 uur 'De Aanslag'. Regie Fons Ra demakers. Met Derek de Lint en Monique van de Ven. dage lijks 20.00 uur Goes 'Invasion USA'. Regie Joseph Zito. Met Chuck Norris. van daag, zaterdag, zondag 21.30 uur 'Verboden fantasieën' (18 jaar) vandaag 23.30 uur 'Rocky IV'. Met Sylvester Stal lone. vandaag, zaterdag, zon dag 19.00 uur maandag, dins dag, woensdag 20.00 uur 'Thomas en senior'. Regie eleCtrO Karst van der Meulen. Met Lex Goudsmit en Bart Steen beek. zondag 14.00 uur Terneuzen 'La femme de l'hotel'. Regie Léa Pool. Met Paule Baillar- geon donderdag 20.00 uur Middelburg 'Kramer vs Kramer'. Regie Robert Benton. Met Dustin Hofman en Meryl Streep, van daag, zaterdag 20.00 uur zon dag 20.30 uur 'Annie'. Regie John Huston. Met Carol Burnett en Albert Finney, zaterdag, zondag 15.00 uur 'Witness' (12 jaar). Regie Peter Weir. Met Harrison Ford. za terdag 22.30 uur woensdag 20.30 uur 'La souffle au coeur' (16 jaar). Regie Louis Malle, maandag en dinsdag 20.30 uur. 'La femme enfant' (16 jaar). Regie Raphaële Billetdoux. Met o.m. Penelope Palmer, Klaus Kinski, Michel Robin, woensdag 20.30 uur 'Agnes of God' (16 jaar). Regie Noirman Jewison. Met Anne Bancroft en Jane Fonda. Van daag, zaterdag, maandag en dinsdag 20.30 uur. ZVU: 'La femme enfant' (16 jaar). Regie Raphaelle Billet doux. Met ondermeer Penelo pe Palmer, Klaus Kinski, Mi chel Robin, woensdag 20.30 uur Bergen op Zoom 'Rocky IV'. Met Sylvester Stal lone. vandaag, zaterdag 14.00, 19.00 en 21.30 uur. zondag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur maandag, dinsdag 20.00 uur woensdag 14.00 en 20.00 uur 'Hot Chili' (16 jaar), vandaag, zaterdag, zondag 19.00 en 21.30 uur maandag, dinsdag, woens dag 20.00 uur 'Taran en de toverketel'. van daag, zaterdag, woensdag 14.00 uur zondag 14.00 en 16.30 uur. Bergen op Zoom 'Out of Africa'. Regie Sydney Pollack. Met Robert Redford en Meryl Streep, vandaag, za terdag, zondag 14.00, 18.30 en 21.30 uur maandag, dinsdag, woensdag 18.30 en 21.30 uur zaal 2: 'Mama is boos'. Regie Ruud van Hemert. Met Peter Faber vandaag, zaterdag 14.00, 19.00 en 21.30 uur zon dag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur maandag, dinsdag, woens dag 19.00 en 21.30 uur zaal 3: 'Out of Africa'. Regie Sydney Pollack. Met Robert Redford en Meryl Streep, da gelijks 20.00 uur zondag 16.00 en 20.00 uur Hulst 'mama is boos', regie Ruud van Hemert. Met Peter Faber. vandaag 19.00 en 21.30 uur zaterdag 14.30, 19.00 en 21.30 uur zondag 13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur maandag, dins dag, woensdag 20.00 uur 'Weird science'. Regie John Hughes. Met Michael Hall. vandaag 19.00 uur zaterdag 14.30, 19.00 en 21.30 uur zon dag 13,45, 16.15 en 19.00 uur maandag 20.00 uur 'A chorus line'. Regie Richard Attenborough. vandaag, zon dag 19.00 en 21.30 uur zaterdag 21.30 uur maandag, dinsdag 20.00 uur 'Out of Africa'. Regie Sydney Pollack. Met Robert Redford en Meryl Streep, dagelijks 20.00 uur zaterdag 14.30 en 20.00 uur zondag 16.00 en 20.00 uur 'Taran en de toverketel' zater dag 14.30 uur zondag 13.45 en 16.15 uur 'Coming together' (18 jaar) vandaag 21.30 uur, zaterdag 19.00 uur zondag 14.30 en 21.30 uur maandag en dinsdag 20.00 uur Oostburg 'Hot Chili' (16 jaar), zaterdag 19.15 uur zondag 14.00 en 20.00 uur 'Slip into silk' (18 jaar) zater dag 21.30 uur zondag 16.30 uur maandag, dinsdag 20.00 uur Terneuzen 'Rocky IV'. Met Sylvester Stal lone. vandaag 19.30 en 21.45 uur zaterdag 14.00, 19.30 en 21.45 uur zondag 13.45, 16.00, 19.00 en 21.15 uur maandag, dinsdag 20.00 uur 'De aanslag'. Regie Fonds Ra demakers. Met Derek de Lint. dagelijks 20.00 uur zondag 16.00 en 20.00 uur 'Sneeuwitje' Walt Disneyfilm. zaterdag 14.00 uur zondag 13.45 uur Ted. Kramer, werkzaam bij een groot reclamebureau, gaat volkomen in zijn eigen werk op en is zich daardoor nauwelijks bewust van het feit dat zijn vrouw Joanne zich na de geboorte van hun zoontje ongelukkig is gaan voelen. Als het kind zes is besluit Joanne weg te gaan. Ted wordt nu opeens geconfronteerd met de zorg voor een kleine jongen, maar daar hij veel van zijn kind houdt gaat hem dit steeds beter af Dit gaat echter wel ten koste van zijn werk en uiteindelijk wordt hij zelfs ont slagen en moet daarna genoe gen nemen met een minder goed betaalde baan. Na an derhalf jaar zoekt Joanne weer contact en wil weer voor het kind zorgen. Zij zijn inmid dels gescheiden en zij betwist Ted de voogdij. Uiteindelijk beslist de rechter dat het kind aan de moeder moet worden toegewezen. Meccano (Middelburg) Nederland is nog bezet door de nazi's. Vóór het huis van de familie Steenwijk wordt een Derek de Lint en Johnyy Kraaykamp in De Aanslag. collaborerende politiechef neergeschoten. De Duitsers steken als represaille het huis in brand en de ouders en de broer van Anton worden dood geschoten. Anton wordt opgenomen door zijn oom en tante en studeert af in de medicijnen. Van tijd tot tijd wordt hij door toevalli ge ontmoetingen en momenten van crisis en spanning ge dwongen de gebeurtenissen van toen te herleven. Iedere keer komen nieuwe feiten aan het licht van dat gruwelijke en raadselachtige drama. En als tenslotte alle stukken van de puzzel in elkaar passen tonen zij onweerlegbaar de absurde logica van het gebeuren aan. Alhambra (Vlissingen), Luxor (Terneuzen) Thomas en Senior op het spoor van brute Berend is een nieuw avontuur van Thomas en Senior. Huiswerk, nieuwe vrienden en vriendinnen bren gen Thomas maar sporadisch bij Senior, de vitale zeventiger, die moeite heeft met de inge treden stilte na de bruisende, avontuurlijke zomer. Op een dag slentert hij doel loos door de stad. Zijn aan dacht wordt getrokken door slopers, die een oud pand neerhalen. Tussen het puin ontwaart hij een oud scheeps model. Langzaam verschijnt er een sluwe, ondeugende glimlach op zijn gezicht... Grand theater (Goes) De televisie leent zich veel meer dan het grote bio scoopdoek voor Films over maatschappelijke problemen. Maatschappijen die zich be zighouden met tv-films en vi deo weten dat en haken er gretig op in. In ons land is vooral Video for Pleasure een distributeur van wat ik maar 'betrokkenheidsfilms' noem. Vaak zijn ze kwalitatief een beetje onder de maat: de ac centen komen meestal te lig gen op het verhaal dat verteld moet worden en hoe dat ge beurt is dan vers twee. Een uitzondering is 'Not my kid' van Michael Tuchner met George Segal, Stockard Chan- ning en Viveka Davis. Het verhaal gaat over drugversla ving, niets nieuws dus, al hon derd maal verteld. Maar toch... ditmaal is aandacht besteed aan een vorm van afkicken die geen gemeengoed is: de harde manier met hulp van ex-ver slaafden. Tuchner heeft een goed oog gehad voor de pro blemen van ouders die hun kind naar de bliksem zien gaan en hij heeft weten te voorkomen dat omwille van de filmdramatiek te veel suiker over het verhaal is gegooid. Een goede opbouw en sterk spel (vooral van Segal) maken 'Not my kid' zeer de moeite waard. Veel minder sterk is 'Bom to be sold', ook over een maat schappelijk probleem: het ver kopen van baby's door een advocaat die draagmoeders in dienst heeft. Regisseur Burt Brinckerhoff heeft tranentrek- kerij niet kunnen voorkomen. Lynda Carter en routinier Ha rold Gould doen hun best, maar Brinckerhoff had meer oog voor huilende aanstaande moeders dan voor goed acte ren. Video for Pleasure heeft zel den films uit Frankrijk, maar als het er een heeft is het meestal een goede. 'Les ri- poux' van Claude Zidi (in het Nederlands: 'Twee smerissen slaan hun slag') is bijzonder leuk en de rollen van Philippe Noiret en Thierry l'Hermitte als volkomen corrupte dien ders zijn prachtig. In het voetspoor van Stallo ne heeft ex-karatekampioen Chuck Norris zich naar Viet nam begeven om orde op za ken te stellen. Er zijn soldaten te redden en vijanden te ver slaan. Bovendien zijn er cor rupte Amerikaanse politici die een verkeerde oorlog willen vergeten en de gevolgen ervan in de doofpot willen stoppen. Chuck wil dat niet en Joseph Zito filmde hem terwijl hij heldhaftig aan het redden slaat. 'Missing in action' is de eerste Vietnamfilm van Norris en het is de beste. Geen 'Ram- bo 2', maar in zijn genre heel behoorlijk. Op cassette ver schenen bij Esselte CIC. Onlangs was 'Whose live is it anyway' van John Badham is de tv. Wie deze uitstekende film met prachtig spel van Richard Dreyfuss als een man die na een auto-ongeluk ver lamd is en zelf wil uitmaken wat er met hem gebeurt, heeft gemist krijgt via Esselte een herkansing. Van harte aanbe volen. Vooral het eerste deel van de film is een prachtige mengeling van tragiek en cy nisme. Een film van Godard maakt de tongen altijd los. Het lijkt er de laatste jaren op dat de Franse regisseur zich meer toelegt op het uitlokken van discussies en ruzies dan op het maken van goede films. Met 'Je vous salue, Marie' was het goed raak. Zelfs de paus kwam eraan te pas en hij was niet erg te spreken over de liefde van Marie met de pompbediende Joseph en de zwangerschap van het meisje dat 'nooit niets met een jongen had gehad'. Godard zei het zuiver te bedoelen, maar menig katho liek zag het anders. De film heeft in het filmclub-circuit gedraaid en trok daar een groot publiek. King Movies heeft 'Je vous salue, Marie' op cassette uitgebracht en maakt reclame met een nieuw schan- daal(tje): de president van Brazilië zou het werk hebben verboden. Waar die man zich al niet mee bezighoudt. Affijn, u gaat toch niet naar Brazilië, maar misschien wel naar de videotheek en daar hoort'ie te liggen. De film wel te verstaan. PETER DE ZWAAN Band Zonder Naam Karin Bloemen Martijn van den Hoek Tine Ruysschaert Vandaag (11 april) brengt het Zuidlandtheater Terneuzen om 20.00 uur 'Mimicrimi' op de plan ken. Mimicrimi is de bevestiging van het talent van Karin Bloemen, die de hoofdrol speelt. Het verhaal is vrij simpel, Mimicrimi komt uit de gevangenis en trekt in bij haar moeder, een op seks beluste dame (Sylvia de Leur) die een winkel in vitaminenpreparaten drijft in Amsterdam. Re gelmatig wordt haar winkel overvallen en bijna voortdurend loopt ze met een arm of been in het gips. Als Mimi de verlovingskaart krijgt van de officier van justitie (Hans van der Woude) met de advocate Erica Quartz (Nelleke Burgh) realiseert zij zich in een schitterend lied dat zij verliefd is op dezelfde officier. Verder speelt Luc Lutz de rol van Hermes, de Griekse god van de dieven, die allerlei typetjes uitbeelt, vooral zijn karikatuur van Sonja Barend is grappig. De teksten zijn van Guus Vleugel. In het Middelburgse Minitheater is zaterdag (12 april) om 20.30 uur het toneelstuk 'Twee, vier, zes, acht.... wie wordt er om zeep gebracht' te zien. Het toneelstuk stamt uit de rumoerige jaren zestig toen bestaande normen opzij werden gezet. Andere levensopvattingen en geweld bedreigden de eigen beslotenheid van het gezin, waarvan de leden ieder hun eigen gevecht voeren om te overleven. De voorstelling zal vrijdag 18 april voor de laatste maal opgevoerd worden. De Camere van Rhetorica 'St.-Jan ten Steene' sluit zaterdag (12 april) het toneelseizoen 1985/86 af met het blijspel 'Het eeuwige leven, amen' van Roger Pieters, bekend van, onder andere 'De mirakelmakers van Absdale'. De regie is in han den van Piet Verver. Tine Ruysschaert, de bekende Vlaamse voor drachtkunstenares brengt zaterdag (12 april) haar programma 'Godallemachtig' ten tonele, Vestzak theater Vlissingen, aanvang 20.30 uur. Dichters en denkers door alle tijden heen hebbben God, ieder in hun eigen taal, verheerlijkt of vervloekt. Zij hebben hem aangeroepen of tegen hem ge schreeuwd. Iets van dat geloof en ongeloof, van het zoeken naar en vechten met God, iets van die twijfel over 'ja' en 'nee' wil Tine Ruysschaert laten horen. Voor het tekstmateriaal putte zij, naast de bijbel, uit het werk van vele auteurs, zoals Aafjes, Andreus, Augustinus, Breero, Claus, Eckhart, Gezelle, Hadewych, Hoornik, Minne, Nietzsche, Oosterhuis, Van der Plas, Rilke, Reve, Sartre en Vondel. De hoofdstad Operette brengt dit jaar Der Graf von Luxemburg van Frans Lehar. Er is gekozen voor een alternerende bezetting. De rol van Graf von Luxemburg wordt derhalve afgewisseld door Jan Handerson en Ton Hofman en de rol van Angèle Didier door afwisselend Marga de Boer en Germaine Compier. Door deze werkwijze hoopt de Hoofdstad Operette een zo constant mogelijke prestatie te leveren. De regie is in handen van Alexander Pichler en de choreografie ligt bij Gerhard Senft. Vandaag in de Concertzaal Zierik- zee en morgen (zaterdag) in de Prins van Oranje in Goes, beide voorstellingen vangen aan om 20.00 uur. Zaterdag is in de Concertzaal Middelburg een pianorecital van Martij van den Hoek te beluiste ren. Het programma is geheel gewijd aan Franz Liszt, onder meer Hongaarse Rapsodie nr. 2 in fis gr. T. en Sonate in B kl. T. De in Rotterdam geboren Martijn van den Hoek werd op twaalfjari ge leeftijd toegelaten tot het conservatorium in zijn geboorteplaats. Hij studeerde daar onder leiding van Gert van der Steen en Istvan Hadju. Momenteel werkt hij, als voorbereiding op de Nederlandse Muziekprijs, in Wenen met de beken de Oostenrijkse dirigent prof. Paul Angerer. Wegens de brand afgelopen weekeinde in de Stadsschouwburg van Middelburg zijn alle voor stellingen afgelast. Voor deze week zijn dat de theaterprogramma's van Joost Prinsen 'De Firma List Bedrog' en Jozef van de Berg 'De geliefden'. Centrum Nieuwe Muziek brengt zaterdag (12 april) in de Kloveniersdoelen Middelburg Azia tisch concert 2 door zes solisten van het Xenakis ensemble. Bestaande uit Mifune Tsuji (viool), Ken Nakii (altviool), Tadashi Tanaka (cello), Machiko Takahashi (fluit), Johan Faber (slagwerk). Gast- soliste is de jonge Japanse sopraan Yuni Nara uit Parijs. Het concert wordt gedirigeerd door Huub Kerstens. Op het programma staan Dao: Cimes Murmeréés (strijktrio); Xenakis: Ikhoor (strijktrio); Scelsi: Pwill (fluitsolo); Dao: Framic (fluitsolo); Dao: Tay-son (slagwerksolo); Dao: Gio Dong (solo sopraan); Fujii: Omamagoto (sopraan en fluit). Het concert wordt opgenomen door de KRO- radio voor latere uitzending, aanvang 20.30 uur. Germaine Compier en Jan Handerson in Der Graf von Luxemburg. Vandaag (11 april) doet de populaire Nederland se groep BZN met haar tournee 'Maid of the Mist' Hulst aan. Het optreden vangt aan om 20.15 uur in Den Dullaert. Het begon allemaal in 1966 in het St.-Jozef Gebouw in Volendam toen Cees Tol en Jan Tuyp tijdens een optreden van zomaar een band plotse ling het toneel opsprongen om drie nummers van de Shadows ten gehore te brengen. In de plaatse lijke pers stond de volgende dag iets over het optreden van een band zonder naam. De naam van de groep was geboren. Cees en Jan trokken de neven Gerrit en Evert Woestenburg aan voor respectievelijk drums en gitaar. Een zanger werd gevonden in de persoon van Jan Veerman. Na een jaar stond Gerrit Woestenburg zijn plaats af aan Jaap Sombroek. In 1968 worden ze ontdekt door Hilversum en met hun tweede single 'Waiting for you' bereikten ze een 24e plaats in Veronica's Top 40. Een jaar later werden de leden van BZN full prof. In 1976 ging BZN over op een andere stijl, toen werd de op dat moment 17-jarige zangeres Anny Schilder aangetrokken. De samenstelling van de groep was inmiddels gewijzigd: behalve Anny Schilder nam Jan Keizer de zang voor zijn rekening, Cees Tol gitaar, Thomas Tol toetsen. Jan Tuyp basgitaar en Jack Veerman drums. Met 'mon Amour' wordt de eerste gouden single binnengehaald. Na vele andere successen volgde in januari '83 de onderscheiding van de Stichting Conamus met de Gouden Harp. Als een donderslag bij heldere hemel kwam begin 1984 het bericht dat Anny Schilder de groep wilde verlaten. Zij was acht jaar als zangeres aan BZN verbonden geweest. Haar plaats werd ingenomen door de eveneens uit Volendam afkomstige Caro- la Smit, die reeds lokale bekendheid had met de groep 'Friends'. De eerste hit met Carola was 'If I say the words'. In plaats van de voorstelling 'Frisse jongens' heeft het Zuidlandtheater voor zaterdag (12 april) Paul de Leeuw geboekt. Paul de Leeuw won tijdens het Camerettenfestival 1983 in Delft twee belangrijke prijzen: de persoonlijkheids prijs en de regie- en begeleidingsprijs. Twee jaar heeft hij sindsdien gewerkt aan zijn verdere ontwikkeling op het gebied van zang, spel en tekst. Het resultaat is zijn eerste theaterpro gramma 'Stel moeder niet teleur'. De jury van Camaretten zag in Paul de Leeuw een verrassende acteur aan het werk in een voorstel ling met een goed aangehouden lijn. De types die hij speelde kwamen zeer overtuigend over, aldus het juryrapport. Paul de Leeuw is een ware entertainer met de gave om te ontroeren, te amuseren en te blijven boeien. Zuidlandtheater Terneuzen, aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 49