Patstelling tussen SV Aloy en atletiekclubs doorbroken Tweede en derde klas zondag in teken degradatie Molenstraatfeest in Kloosterzande 'De Blokken' Terneuzen hielp 240 uitkeringsgerechtigden AZVV waant zich niet kansloos tegen Altena De Sluisse Toren houdt met moeite hoofd boven GEZAMENLIJKE WEDSTRIJDKALENDER Karei de Koeijer ongeslagen in driebandentoernooi VOOR TWEEDE KEER Auto's beschadigd in IJzendijke STICHTING HEEFT BESTAANSRECHT BEWEZEN Weinig hoop van de BMW-dealer Garage Veifarogge bv Kalender CADZAND Film In jongerensoos 'De Rebel lenclub' in Cadzand wordt vandaag •vrijdag) een film vertoond. De voor stelling begint om 19.30 uur. Kwetsbaar Breskens Sluiskil AZVV Hoek Terneuzense Boys Zaamslag Vogelwaarde Terneuzen Clinge Vierde klas VRIJDAG 11 APRIL 1986 TERNEUZEN - Er is een opening gevonden in de patstelling tussen de bij de atletiekbond aangesloten Zeeuwsch-Vlaamse verenigingen en SV Aloy. Op initiatief van Camiel de Rooij zijn de vier verenigingen rond de tafel gaan zitten, teneinde tot een zo goed mogelijk op eikaars activiteiten afgestemde kalender te komen. Na moeizame onderhandelingen is een eerste succesje geboekt. Vanaf deze week tot eind september is een- overigens overvolle- kalender samengesteld, waarmee de belangen van de betrokken clubs en de atleten zijn gediend. Het initiatief tot de besprekingen is genomen, nadat er door de organisa toren van de Oudejaarscross in Axel openlijk veel kritiek was geleverd op de activiteiten van SV Aloy. De Axel- se organisatie beschuldigde SV Aloy van moedwillige pogingen om de aan gesloten verenigingen de voet dwars te zetten. De trimclub zou erop uit zijn om vlak voor, vlak na of zelfs tegelijk met een trimgebeuren van De Wielin gen, Scheldesport of RKHAV ook een trimloop te plannen. SV Aloy heeft zich die kritiek aange trokken. De club van Remy Mangnus was het niet meer gewend om te worden bekritiseerd, omdat veel trim mers zweren bij de activiteiten van de vereniging uit Graauw. Het voorstel van Camiel de Rooij om tenminste een poging te ondernemen om tot een beter overleg te komen, werd door Aloy dan ook met instemming be groet. De Terneuzense leraar (en veel zijdige sportman) wist waaraan hij begon, omdat hij ooit in de wielerwe- reld een soortgelijke poging had on dernomen. De bemiddeling van De Rooij slaagde destijds niet. „De KNWU had bezwa ren ten aanzien van de shirtreclame, maar de Trimfederatie stond ook niet direct te springen. Ik kon toen geen kant op", weet hij nog. Het was daarom dat hij maar weinig hoop had op een geslaagd overleg met de vier atletiekorganisaties. „Toch is er een grote stap voorwaarts gemaakt", vindt hij. „De vier betrokken vereni gingen hebben met elkaar rond de tafel gezeten en dat is een groot winstpunt. De Oudejaarscross is heel even ter sprake geweest, maar daar na is er in goed overleg met elkaar gesproken". „Uitgangspunt was om de kalender- daar waar mogelijk- bij te sturen. Daarbij is rekening gehouden een aantal zaken. Er is naar gestreefd om maar één trimloop per dag te houden. Bovendien is afgesproken om in druk bezette weekeinden de activiteiten zoveel mogelijk te spreiden over de streek, zodat er bijvoorbeeld zater dags een trimloop is in Oostburg en zondags in Hulst. Tenslotte is over eengekomen om de verschillende af standen zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. Er moet voorkomen wor den dat er in één weekeinde twee halve marathons worden gehouden". Ondanks alle goede voornemens stuitte de werkgroep onder leiding van De Rooij op enkele praktische problemen. „Als de politie haar mede werking toezegt tijdens de trimloop Sint Niklaas- Graauw, maar daaraan de voorwaarde verbindt dat die dan op zondag gehouden moet worden, dan kan je niet anders", legt hij uit. ..De verenigingen zien echter in dat het voordelen heeft om samen te werken. Er mag best concurrentie zijn, maar je moet elkaar niet tegen werken". ..Dat besef leeft. Ik durf niet te zeggen dat het overleg nu al geslaagd is", voegt hij daaraan toe. „Dat zal de praktijk moeten uitwijzen. Het be- ADVERTENTIE Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 langrijkste is dat de sporters kunnen profiteren van deze samenwerking. Er is wel een afspraak gemaakt om eind april, begin mei weer bij elkaar te komen om een kalender te maken tot augustus '87. Maar in principe ben ik er dan niet bij, dan trek ik me terug", heeft de bemiddelaar zich voorgeno- Het zomerseizoen is gisteren (donder dag) al begonnen met een Coopertest in Hulst. Zaterdag staat in Oostburg een trimloop op het programma. De volledige kalender ziet er als volgt uit: 12/4 Oostburg; 1914 Westdorpe; 23/4 Cooper test Terneuzen: 2614 Triathlon Terneuzen; 3014 Sint-Jansteen, Hulst en IJzendijke; 3/5 Halve marathon Terneuzen415 West dorpe: 5/5 Breskens; 915 Oostburg; 1015 Tijd-trimloop Graauw1615 Hoofdplaat en Sluiskil; 1815 Kloosterzande22/5 Baan- trimlopen Hulst: 23/5 Waterlandkerkje; 24/5 Graauw-Luxemburg; 3015 Halve marathon Axel; 8/6 Flanders marathon; 1416 Triathlon Axel; 19/6 Coopertest Hulst; 2016 Terneu zen; 2116 Triathlon IJzendijke; 2816 Nieuw- vliet; 2816 Triathlon Terneuzen; 5/7 Triathlon Breskens; 9/7 Kustloop Wie lingen; 1217 Zuidzande; 16/7 Kustloop Wie lingen; 19/7 Aardenburg; 23/7 Kustloop AXEL Na drie ronden telt hei Benelux-driebandentoernooi in Axel nog drie kanshebbers. Karei de Koeijer voert ongeslagen het biljart gezelschap aan, Theo Platjouw liep in de derde ronde tegen zijn eerste nederlaag aan. Frits Bakker haalde 1-1 in sets en won daarna de beslis sende set. Een tegenvaller voor Platjouw die na zes keer winst nu verder alles moet winnen om ook dat zevende toernooi op zijn naam te brengen. In de finale ontmoet Platjouw de huidige leider. Die partij wordt zaterdag (vandaag wordt in Benelux niet gespeeld) om streeks 20.00 uur gespeeld. De stand na drie ronden: 1 Karei de Koeijer 6-0.669-4 (10 setpunten), 2 Theo Platjouw 4-1.047-8 (10), 3 Frans Huntink 4-0.705-3 (7), 4 Frits Bakker 4-0.732-4 (6), 5 Jo d'Hooge 0-0.711-5 (3), 6 Jan van Tiel 0-0-394-4 (0). SLUIS De schaakclub De Sluisse Toren vierde onlangs in kleine kring het vijfjarig bestaan. De club werd in 1981 nieuw leven ingeblazen, nadat ergens in het grijze verleden ook al eens een schaakclub in Sluis had bestaan. Maar het kleine clubje heeft het niet gemakkelijk. Het nijvere bestuur spant zich in om het ledental op te voeren, in de hoop dat in Sluis ook op langere termijn geschaakt kan worden. „Maar dat valt niet mee", heeft voorzitter Adriaan van Herk ervaren. De tandarts uit Oostburg trekt gemakkelijker een aantal kiezen, dan dat hij een nieuw lid voor zijn vereniging wint. „Het laat zich niet meer achterha- woordig heel wat mensen in de len wanneer precies onze vereni ging nieuw leven is ingeblazen", zegt hij. „Ongeveer zeven jaar gele den werd er tijdens de jaarlijkse braderie in Sluis een schaaksimul- taan gehouden op de Beesten markt in Sluis. De simultaangevers waren de toenmalige voorzitter van de Zeeuwse schaakbond De Vlieger en de schaakmeester Borm. Tij dens die simultaan werd het plan opgevat om een schaakclub op te richten". In het voorjaar van 1981 was het zo ver: Frank van de Neste, Albert de Waegenaere en Jan Grahame te- VUT. Dan vraag ik wel eens of ze zin hebben om lid te worden. Maar ondanks dat ze veel meer vrije tijd krijgen, zien ze dat niet zitten". „Veel mensen geven er de vookeur aan om min of meer vrijblijvend bezig te zijn. Ze denken dat scha ken in clubverband te veel ver plichtingen met zich meebrengt. We doen er echt alles aan om het hoofd boven water te houden", ver zekert hij. „Zo is er elk zondagoch tend in café 'Central' van tien tot twaalf uur vrijblijvend gelegenheid om kennis te maken met onze vereniging. We willen dolgraag blij kenden de oprichtingsakte van de ven bestaan. Maar het loopt niet schaakclub. Bij de simultaan die bepaald storm". later in dat jaar ter gelegenheid van de oprichting werd gehouden, bleek dat vroeger ook al een schaakclub in Sluis had bestaan. Maar ook daarover zijn slechts wei nig gegevens bekend. De schaakvereniging in Sluis moet het dan ook vooral hebben van de jeugd. Het kleine clubje telt een relatief grote jeugdafdeling, waar uit één team meespeelt in de jeugd- competitie van de Zeeuwse schaak bond. „Alle jeugdleden krijgen vrij dags les", legt secretaris Frank van de Neste uit. „De jeugd wordt opge leid voor het pionnen- toren- of koningsdiploma en dat slaat aan. Verschillende jeugdleden verlies je als ze naar de middelbare school gaan, maar later komt een gedeelte meestal weer terug". Inmiddels heeft de Sluisse Toren er weer al vijf jaar op zitten. De club teert op een kleine vaste kern, die wekelijks het schaken in club verband beoefent. „We hebben 22 jeugdleden en er zijn achttien se nioren lid van de club", zegt de voorzitter. „In de loop der jaren jj zijn er heel wat mensen lid gewor- Og et Up den van onze vereniging, ook van In de toekomst moet de talentvolle buiten Sluis. Maar helaas vielen er jeugd doorstromen naar de senio- af en toe leden af. Door dat geringe ren. De Sluisse Toren miste vorig ledental zijn we erg kwetsbaar, jaar op een haar na de promotie en Maar juist daardoor heeft de ver- draaide dit seizoen mee in de sub- eniging een heel eigen typische top van de eerste klas Zuid. „Ei- sfeer. We moeten het tenslotte met genlijk zijn we met dat resultaat elkaar maken. Een stimulerende niet zo tevreden", zegt Van de verbondenheid misschien", veron derstelt hij. „Al met al zijn we blij dat we nog bestaan. Sluis is immers maar een kleine gemeente en het valt niet mee om mensen enthousiast te maken voor schaken in clubver band. We hebben nu best aardig wat jeugdleden, maar die verlies je na verloop van tijd als ze gaan studeren. Daarnaast gaan er tegen- Neste. Maar de verklaring voor die mindere prestaties ligt voor de hand. „Dit jaar speelden we met een heel ander team als vorig seizoen. Slechts vijf spelers waren overgebleven en dat had zijn weer slag op de resultaten. Als je veel moet wisselen met spelers, dan is dat niet gek. Maar we blijven streven naar schaken op een hoger niveau. We willen graag hogerop". Wielingen; 30/7 Kustloop Wielingen; 218 Triathlon Oostburg; 14/8 Triathlon Bres kens; 1518 Zuiddorpe (start 750 kilometer 1618 Triathlon Breskens; 24/8 Zuiddorpe; 26/8 De Griete: 2918 Axel; 30/8 Hulst; 119,2/9 en 419 Kreekloop Terneuzen; 519 Sas van Gent; 6/9 Terneuzen en Clinge; 7/9 Triathlon Graauw; 10/9 Coopertest Terneu zen; 11/9 Coopertest Hulst; 1319 Sluiskil; 1919 Axel2019 Philippine en Retranche- ment; 21/9 Sluis-Brugge-Sluis; 22/9 Terneu zen; 2419 Westdorpe; 2719 Westerschelde- tocht. TERNEUZEN In de tweede en derde klas van het zondagvoetbal staan de wedstrijden van dit weekeinde vooral in het teken van de degradatie. Breskens en Sluiskil mogen niet verliezen van WSC en NOAD, Clinge kan zich in veiligheid spelen ten koste van het onderaanstaande Steenbergen en bij Terneuzen-BSC is de voorlaatste plaats inzet. Alleen Vogelwaarde kan nog naar boven kijken: uit tegen Advendo is er sprake van een topper. Camiel de Rooij: ...bemiddelaar... Voorzitter Adriaan van Herk: „We zijn erg kwetsbaar" KLOOSTERZANDE Tijdens het pinksterweekeinde 17 en 18 mei worden in Kloosterzande voor de tweede maal de Molenstraatfeesten gehouden. De plaatselijke midden standers en horeca-ondernemers heb ben de krachten gebundeld om het dorpsfeest een grotere opzet te geven dan vorig jaar, toen het evenement voor het eerst gehouden werd ter gelegenheid van de reconstructie van de Cloosterstraat, de hoofdverkeer sader van het plaatsje. Ook Wieler- promotion en Toerclub Zeeuwsch- Vlaanderen hebben inmiddels hun medewerking toegezegd. In eerste instantie leek het erop dat de feesten geen vervolg zouden krij gen. Er waren wat problemen op het financiële vlak gerezen tussen de plaatselijke middenstand en de wie lerverenigingen. Zo wilden de wieler- comité's voor de feesten entree heffen, terwijl de ondernemers daar niet voor te vinden waren. Eerder deze week bereikten de beide belangengroepen een compromis. Er wordt nu alleen betaald voor de toegang tot het wie- Ierparkoers. Op beide dagen is er in Kloosterzande een scala aan activiteiten: zaterdag 17 mei wordt er in de Cloosterstraat die vroeger de Molenstraat heette, vandaar de naam van het evenement een braderie gehouden. Meer dan veertig middenstanders nemen aan deze kraampjesmarkt deel. Verder wordt een kunstmarkt gehouden en vinden er een aantal straattoneel voorstellingen plaats; hobbyisten en ambachtslieden geven demonstraties van oude ambachten en verder treedt het plaatselijke majorettenpeloton 'Kloortje' op. Ook worden er die mid dag vier wielerkoersen verreden, waaronde de 'Ronde van Mieke Buijs'. Aan deze 'gentlemen-koers' wordt meegedaan door burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen. Voor zondag 18 mei staan er de volgende activiteiten op het programma: een muziekfesti val, op touw gezet door harmonie Sint Cecilia uit Kloosterzande, een kraampjesmarkt en een internationa le trimloop van sportvereniging Sint Aloy uit Graauw. Het dorpsfeest wordt in de avonduren afgesloten met een groots vuurwerk. De organisatie van het evenement is in handen van de KNOV-afdeling, de plaatselijke winkeliersvereniging, de horeca-afde- ling, Wielerpromotion en de Toerclub Zeeuwsch-Vlaanderen. Breskens-trainer Cor van de Velde treurde begin deze week nog volop na over de gemiste kans thuis tegen Wilhelmina Boys (1-1). „Als we gewon nen hadden", zei Van de Velde, „dan was het zo goed als zeker gebeurd geweest. Nu blijft de voorsprong mini maalHet tiende gelijkspel van dit seizoen betekent voor Breskens in elk geval, dat de ploeg tot de laatste wedstrijd in de zorgen blijft, vooral óók omdat Wilhelmina Boys verras send goed voor de dag kwam. „Ik vergelijk ze qua voetbal zelfs met Baronie", benadrukte Van de Velde de kracht van de nummer elf. Hoe dan ook: zondag treft Breskens op eigen veld WSC en ook die ploeg zal de punten niet cadeau geven. WSC heeft tenslotte nog altijd uitzicht op de eerste plaats. „WSC mag geen punten laten liggen en wij mogen dat niet", zei Cor van de Velde ook om het belang van de wedstrijd aan te geven. Verkeert Breskens in het ongewisse over het verdere competitieverloop, de problemen voor Sluiskil zijn zo mogelijk nóg groter. De zesde neder laag op eigen veld van dit seizoen (2-1 tegen Boeimeer) wierp de formatie IJZENDIJKE Twee personenauto's zijn bij een aanrijding op de kruising Tivoli in IJzendijke donderdagmor gen omstreeks halfacht onherstelbaar beschadigd. Bestuurster P. van de B. uit Sluiskil verleende op de kruising geen voorrang aan bestuurder P. M. uit Oostburg die over de rijksweg reed. TERNEUZEN - De stichting 'De Blok ken', een belangenbehartigingsbu- reau voor uitkeringsgerechtigden in Terneuzen heeft in het eerste jaar haar bestaansrecht ruimschoots be wezen. Uit het jaarverslag '85 blijkt dat dat jaar 240 klanten werden geholpen. Daarbij ging het voorna melijk om het verstrekken van infor matie. In een aantal gevallen -35- ging het om het opstellen van be zwaarschriften en het starten van beroepsprocedures. Secretaris Mare Dobbelaar in een toelichting: „De cijfers wijzen dus duidelijk uit dat wij niet zomaar een links georiënteerde instelling zijn, die alleen maar bezwaarschriften indient. We besteden ook erg veel tijd aan het verstrekken van alle mogelijke infor matie. Eigenlijk een taak voor de sociale diensten. Maar die komen daar kennelijk niet aan toe..." Het stichtingsbestuur, dat in 1985 bestond uit vijf personen, is inmiddels (een week geleden) uitgebreid tot acht. Overigens streeft het bestuur al geruime tijd naar de oprichting van een deelnemersraad. Maar daarvan is het tot nu toe nog niet gekomen. Ook wordt gepoogd betere contacten te leggen met de sociale diensten en maatschappelijke organisaties, ter wijl voorts bekeken wordt of ook politieke groeperingen geïnteresseerd zijn in een vorm van samenwerking. Dat alles met het oog op het creeeren van een breder draagvlak. In het jaarverslag wordt beloofd dat er regelmatig thema-avonden zullen worden georganiseerd. De stichting werkt voornamelijk met vrijwilligers. Het 'bureau' is onder gebracht in het pand van de Jonge renbeweging verbonden met de FNV aan de Blokken in Terneuzen. Dat gebouw -eigendom van de gemeente Terneuzen- is er bar slecht aan toe. Reden voor het stichtingsbestuur uit te zien naar een andere, betere loka- tie. Er zijn contacten gelegd met het JAC, de Centrale Stichting voor So ciaal-Cultureel Werk en de gemeente Terneuzen, maar een oplossing is nog niet gevonden. Voor de financiering van het werk is de stichting hoofdzakelijk aangewe zen op giften en subsidies. De Zeeuws- Vlaamse gemeenten is verzocht een structurele subsidie te verstrekken. Daarnaast loopt er een subsidieaan vraag bij het Koningin Julianafonds. Overigens heeft het stichtingsbestuur onlangs noodgedwongen moeten be sluiten tot een afbakening van de werkzaamheden. Mensen kunnen in de toekomst nog terecht voor ABW, RWW en WWV-zaken, voor kwesties rond de eenmalige uitkering, kwijt schelding reinigingsrechten en hon denbelasting, kwijtschelding onroe- rend-goedbelasting, verontreinigings heffing en voor bemiddeling bij het afsluiten van water, electriciteit en gas. Het jaarverslag: „Kortom, we helpen de mensen die over het algemeen genomen de laagste uitkering 'genie ten' met hun directe en/of indirecte problemen. Wij hebben gemeend om tot een afbakening te moeten komen om de medewerkenden van de stich ting een zekere ervaring in het afhan delen van zaken te laten opbouwen. Daarom behandelen we geen zaken meer betreffende WW, WAO en derge lijke. Voor die zaken worden mensen doorverwezen naar andere hulpverle nende instanties door middel van een sociale kaart." Uit het jaarverslag blijkt dat meer dan de helft van de 'klanten' van de stichting in Terneuzen woont. TERNEUZEN In de tweede klas van het zaterdagvoetbal ontmoet AZVV dit weekeinde op eigen veld Altena, dat vooralsnog de belangrijk ste titelkandidaat is, en gaat Hoek op bezoek bij het onderaanstaande Heu- kelum. In de derde klas staat Terneu zense Boys voor de thuiswedstrijd tegen Kogelvangers en treedt Zaam- slag uit tegen Nieuwdorp aan. Na de uitwedstrijd tegen SSS krijgt AZVV voor eigen publiek dus te ma ken met Altena, dat met 23 punten uit 16 wedstrijden op de ranglijst Arne- muiden en het nog steeds verrassende AZVV met respectievelijk twee en drie punten voorsprong vooraf gaat. Uit won AZVV met 2-0 door doelpun ten van Piet Ruitenburg en Hans Picavet zeer verdiend, zodat de Zeeuws-Vlamingen niet bij voorbaat kansloos zijn. Een voordeel is boven dien zo meent middenvelder Piet Ruitenburg „dat Altena een ploeg is die je laat voetballen". Met andere woorden: Altena graaft zich niet in, maar kiest voor de aanval, waarbij de tegenstander ruimte gelaten wordt om te counteren. „Toch", weet Rui tenburg ook, „zullen we attent moe ten zijn, want Altena heeft toch een goed middenveld en goeie spitsen". Bij AZVV waren begin deze week Hans .Picavet, Eric Klasen en Wim van Langevelde nog altijd gebles seerd. Hun meespelen is daarom du bieus. Hoek gaat op bezoek bij het onder aanstaande Heukelum, dat alleen nog ten koste van Herovina en Good Luck aan de degradatie kan ontko men. Hoek is met 17 punten uit 17 wedstrijden niet meer in te halen. De formatie van Jan Doorns gaat het duel in elk geval in met de weten schap, dat de grootste lekken achter aan gedicht zijn. Kreeg Hoek in 13 wedstrijden 30 goals tegen, de laatste vier wedstrijden werd de defensie maar éénmaal uitgespeeld. „Het was dat we zaterdag aanvallend zo matig speelden", zei Jan Dooms eerder deze week. „Anders zou ik in de veronderstelling hebben verkeerd dat 't weer beter ging". Niettemin is Doorns hoopvol gestemd voor de wedstrijd van morgen, hoewel hij de tegenstander niet wil onder schatten, Dooms: „Heukelum staat dan wel laatste, maar thuis hadden we vooral in de eerste helft weinig in te brengen. Bovendien vecht Heuke lum voor zijn laatste kans. Dat op zich al is een reden om er niet te makkelijk over te denken". Met twee punten uit de laatste vier wedstrijden heeft Terneuzense Boys stilaan terrein moeten prijsgeven in de strijd om de tweede plaats, die aan het eind van het seizoen recht geeft op een promotiewedstrijd tegen de nummer twee van 3B. Zaterdag bij voorbeeld kwamen de Terneuzena- ren maar moeizaam tot een 1-1 gelijk spel bij WHS. „We moeten dan ook gauw uit een ander vaatje gaan tap pen", weet laatste man Ko Simons. „Anders kunnen we het wel verge ten". De formatie van Arie Dekker is vooral aanvallend minder op dreef, zoals ook zaterdag weer bleek. „Het draaide van geen kanten", zei Simons zelfs. Tegen Kogelvangers (morgen, op ei gen veld) staat Terneuzense Boys in elk geval voor de opgave terug te keren op het 'oude' niveau, want alleen dan blijft de kans behouden om Bruse Boys nog te bedreigen. Bij de Terneuzenaren ontbreekt nog wel Jan Cornelissen. van Han van der Hooft terug naar de tiende plaats, juist boven Wilhelmi na Boys en Internos. „We kunnen niet meer verdedigen", vertelde Van der Hooft na de wedstrijd tegen Boei meer, „en dan kijk ik niet alleen naar de achterste lijn, maar ook naar het middenveld". Feit is in elk geval dat Sluiskil in de laatste vijf wedstrijden maar twee punten rijker werd. Uit tegen NOAD moet er daarom minimaal gelijkge speeld worden, wil de ploeg niet nog verder wegzakken. „Ik vrees er voor", zei Van der Hooft, „dit heb ik nog nooit meegemaakt. Hoe lang duurt de malaise nu al niet?" De formatie van Rinus Zegers speelt zondag een heuse topper: uit tegen Advendo, dat met 20 punten uit 17 wedstrijden momenteel met Vogel waarde de tweede plaats deelt, op twee punten van koploper Divo. „Ik denk dat de verliezer afvalt", zei Rinus Zegers enkele dagen terug, „want als je met nog maar vier wedstrijden te gaan tegen een achter stand van vier punten aankijkt, kun je het wel vergeten". Zegers herinnert zich Advendo van de thuiswedstrijd (die in 1-1 eindigde) als „een ploeg die technisch beter is dan wij". Zegers: „Thuis was Advendo in de eerste helft zonder meer beter, maar vreemd genoeg kwamen zij er na de rust niet meer aan te pas. Toen domineerden wij". Bij Vogelwaarde keert Freddy van der Veeken terug in de basis, maar ontbreekt nog wel Cor de Jonge. Zegers tenslotte: „Ik hoop dat het zondag beter gaat dan tegen JEKA, want dat was eigenlijk een wedstrijd om gauw te vergeten". Voor Terneuzen is de situatie zo langzamerhand uitermate précair ge worden. Vijf wedstrijden terug was de ploeg van Maurice de Windt met dertien punten nog een degelijke middenmoter nii staat Terneuzen met nog steeds hetzelfde totaal op de voorlaatste plaats, met een achter stand van twee punten op BSC en drie punten op SC Gastel. De wedstrijd van komende zondag thuis tegen BSC is dan ook 'erg belangrijk'. „Als je naar de ranglijst kijkt", zegt Frank Bogaert, „dan weet je dat we niet mogen verliezen. In feite moeten we zelfs winnen. Doen we dat niet dan denk ik niet dat we 't nog redden. Als we van de ondersten al niet kunnen winnen....". Hoop gloort er niettemin voor Terneuzen, zij het in bescheiden mate: „Tegen Advendo ging het zondag eigenlijk boven ver wachting goed. Jammer alleen dat we op belangrijke momenten twee tegen- goals moesten incasseren". Bij Ter neuzen is zondag Jack Begijn weer beschikbaar. Met overwinningen op Terneuzen (1- 0) en Roosendaal (2-1) heeft Clinge zich in een tijdsbestek van amper twee weken met rasse schreden ver wijderd van de laatste plaatsen. De voorsprong op Terneuzen is nu vier punten. Maar even belangrijk is dat het qua voetbal weer beter loopt. „Tegen Terneuzen waren we al veel sterker", beweer Mark Triest, „en tegen Roosendaal speelden we ge woon goed". Zondag speelt Clinge uit tegen Steen bergen en bij winst is de ploeg vrijwel verzekerd van blijfsbehoud. Clinge moet voor dat cruciale duel weliswaar drie man missen (lucas van de Voorde, Fred van Cauteren en Siegfried van de Berg, allen geschorst), maar de selectie is breed genoeg om de open gevallen plaatsen op te vullen. Zon dag bijvoorbeeld zaten Jacky Eve- raert, Nelis Visser en Bruno Everaert op de bank. Zeker is dat Frits Haak onder de lat zal staan. Na de 2-0 winst op Wemeldinge is Zaamslag derde op de ranglijst nu nog altijd niet geheel uitgescha keld voor de tweede plaats, waarop ook Bruse Boys en Terneuzense Boys azen. „We hebben nog een kans", beweerde voorstopper Jan Buijze eerder deze week. „Een waterkansje weliswaar, maar tóch.... Bruse Boys moet eerst die twee inhaalwedstrij den nog winnen". Hoe dan ook: morgen speelt Zaam slag uit tegen Nieuwdorp, waartegen het in de thuiswedstrijd met 1-1 gelijk speelde. „Nieuwdorp is niet een échte goede ploeg, maar wél gevaarlijk", weet Buijze. „Bovendien hebben ze een keeper die verschrikkelijk ver kan uittrappen. Daar zaait-ie toch altijd onrust mee". Bij Zaamslag is iedereen inzetbaar, op Wim de Pooter na: De Pooter zit een schorsing uit. Programma: Tweede klas: AZVV-Altena; Heukelum-Hoek. Derde klas: Terneuzense Boys-Kogelvan gers; Nieuwdorp-Zaamslag In de vierde klas van het zondagvoet bal waren Steen en Axel de grootste winnaars van de laatste .speeldag, Steen omdat Philippine met 3-0 ver slagen werd en Axel, omdat in Hoofd plaat een 2-0 zege geboekt werd. Biervliet en Koewacht bleven achter omdat de confrontaties met Noor mannen (0-0) en IJzendijke (1-1) niet meer opleverden dan een gelijkspel. RCS lijkt na de 3-0 nederlaag bij HVV vrijwel uitgeschakeld voor de titel. Zondag speelt Steen thuis tegen Hoofdplaat, dat in theorie tegen een achterstand van drie punten aankijkt. Als Hoofdplaat nog een rol van enige betekenis wil spelen, moet het zondag dus winnen. Steen zal na de 1-0 nederlaag van het Paasweekeinde te gen IJzendijke niet opnieuw een misstap willen maken. Axel, dat met zeven punten uit de laatste vier wedstrijden van de mid denmoot naar de tweede plaats is opgerukt en de belangrijkste concur rent van Steen is geworden, komt op eigen veld in actie tegen IJzendijke. Uit kwam Axel al niet verder dan 1-1, zodat de kracht van de tegenstander voldoende bekend mag worden geacht. Biervliet krijgt Ria op bezoek en mag daar tegen bewijzen dat de aanvallen de onmacht van de laatste weken slechts een tijdelijke zaak is. Ria vecht uiteraard nog altijd tegen de dreigende degradatie. Dat laatste doen trouwens ook Hontenisse en Noormannen nog. De eerste speelt zondag thuis tegen HVV'24, Noorman nen wacht Koewacht op. Philippine tenslotte gaat op bezoek bij RCS. Het programma: Tweede klas: Breskens- WSC. NOAD-Sluiskil. Derde klas: Steenbergen-ClingeTerneu zen-BSC; Advendo-Vogelwaarde. Vierde klas: RCS-Philippine; Hontenisse- HVV'24; Biervliet-Ria; Noormannen-Koe wacht; Axel-IJzendijke; Steen-Hoofdplaat. I 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 35