weekenddiensten Hotelier Renesse in beroep tegen opgelegde beperking Terrein General Electric Bergen op Zoom krijgt bos Vrijspraak voor 'fout' parkeerder die oudere hielp met uitstappen zaterdag 12 april van 10.00 tot 17.00 uur. Prijsvraag focwa, 50jaar kenmerk voor vakwerk. automobielbedrijf van 0everen b.v. AARENDS BV-GOES RESTAURANT ALLEEN VOOR HOTELGASTEN MINISTER GAF STARTSEIN Aanhang wagentje in Bruinisse gestolen Geen bezwaar tegen nieuw gekozen leden in raad Duiveland Onbegrijpelijk 16 KANTONRECHTER ZIERIKZEE THOLEN Toerclub De toerclub "t ZIERIKZEE THOLEN Schooldammen Wij stellen dan graag alle autobezitters in de gelegen heid om'een kijkje te nemen in ons bedrijf. U kunt dan met eigen ogen zien, dat verantwoord herstel van autoschade vakwerk is waarvoor specialistische vakkennis en speciale apparatuur noodzakelijk is. Wij zullen alle moeite nemen U uit te leggen, dat na een flinke aanrijding wij Uw auto zo repareren, dat deze weer in even veilige staat verkeert als bij het verlaten van de fabriek. Tevens kunt u kennis maken met onze mogelijkheden op het gebied van auto-aanpassing en ons leveringspro gramma van schuifdaken. Voor iedere bezoeker ligt er een presentje klaar en het zal ons tevens een genoegen zijn U een hapje en een drankje aan te bieden. Wij verheugen ons op Uw komst. AUTOSCHADE SCHUIFDAKEN AANPASSINGSBEDRIJF Via de kranten, de autobladen en/of televisie hebt u ongetwijfeld kennis genomen van het 100-jarig bestaan van 's werelds oudste automobielfabrikant, Daimler-Benz. Graag zouden wij dit heuglijke feit te zamen met u vieren. Daarom nodigen wij u uit om op zater dag 12 april aanstaande met ons het glas te heffen. Uiteraard zal de showroom zijn ingericht in het teken van ons eeuwfeest. Bovendien houden wij 'open huis' wat zoveel wil zeggen dat ook de werk plaats en magazijnen voor u open zullen staan. Ttissen 10 uur 's och tends en 4 uur 's middags bent n van harte w elkom. ioo JAAR AUTOMOBIEL W ij rekenen op uw komst! DAIMLER-BENZ 1886-1986 - V ■- -v ir Maakt u eens kennis met kurkparket, dit zijn de vele voordelen, o.a.: PARKET HEER TEN ONRECHTE EEN DURE NAAM, REKENT U MAAR MEE: 'DE BOOMSCHORS B.V.' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 APRIL 1986 12 en 13 april Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01184-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Artsen: Zierikzee: Vanaf vr. 19.00 uur tot ma. 8.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110-2080. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: G. van Beek-Verbeek, Burghseweg 54, Haam stede, tel. 01115-1861. Spreekuur voor spoedgevallen 11.30- 12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00 tot ma. 8.00 uur: H. Speelman, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): J. H. E. Jansen. St.-Maartensdijk, tel. 01666-4126. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: C. H. M. de Groot, Nw.-Vosse- meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen, Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): R. H. Padt, Schoolstraat 33, Poortvliet, tel. 01662-2400. Dierenartsen: Zonnemaire: E. Wondergem. tel. 01112-1880 v.a. zat. 9.00 uur. Tholen: A. Rinses en W. Brons, altijd bellen nr. 01666-2596; kleine huisdie ren weekendspreekuur Provinciale- weg 2, St.-Maartensdijk op zat. 8.30- 9.00 uur en Botermarkt 10. Tholen van 11.00-12.00 uur. Tandartsdiensten Sch.-Duiveland: H. A. Boom-de Kei zer, Westerenbanweg 14, Burgh- Haamstede, tel. 01115-3103. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 17.00-17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee' Dam 18, tel. 01110-2906 geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur, zondag 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Tholen en Sint-Philipsland: tel. te bereiken 01666-2318. Schouwen-Duiveland: voor dringen de hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 uur) te bereiken via het tel.nr. 01110-4433. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het viersterren 'Apollo Hotel' aan de Laone in Renesse mag van de gemeente Westerschouwen niet worden gebruikt als openbare horecagelegenheid. Zulks betekent dat alleen hotelgasten, en niet toeval lige passanten, van het restaurant gebruik mogen maken. De eigenaar van het hotel, de heer O. Poll, vindt het beleid van de gemeente 'onbegrij pelijk'. Alleen al het afzeggen van allerlei reserveringen voor recepties en diners levert hem een schadepost van meer dan een ton op. Dit bleek donderdag bij een hoorzit ting van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, die een schor- singsverzoek van Poll behandelde. De hoteleigenaar wil dat de Raad een besluit van b en w van Westerschou wen van 28 februari ongedaan maakt, waarin werd gelast het complex niet langer als openbare gelegenheid te gebruiken. Westerschouwen is van oordeel dat de activiteiten van Poll in strijd zijn met Minister Braks plantte donderdag op het terrein van General Electric Plastics in Bergen op Zoom, gadegeslagen door een kleine 500 schoolkinderen, de eerste boom. BERGEN OP ZOOM - Minister Braks van landbouw en visserij heeft don derdag ter gelegenheid van de lande lijke viering van de nationale boom feestdag de eerste boom geplant voor een snelgroeiend veertig hectare Spelletjesavond - De stichting Jeugd- en Jongerenwerk Tholen houdt vandaag (vrijdag) in gemeen schapscentrum Meulvliet in tholen een spelletjesavond voor de jeugd. Jongeren van alle leeftijden zijn vanaf halfacht welkom voor spelletjes als kaarten, sjoelen, dammen en tafel voetbal. groot bos op het industrieterrein van General Electric Plastics in Bergen op Zoom. Vijfhonderd schoolkinde ren en een aantal genodigden plant ten op het zeer winderige terrein ongeveer 2500 populieren. Voor het grootste gedeelte is het bos op het terrein van General Electric gefinancierd door een door de minis ters Braks en Van Aardenne pas inge voerde subsidieregeling van 3000 gul den per hectare bos. De regeling is in het leven geroepen om de houtpro- duktie te stimuleren. Maar behalve die produktie spelen natuurlijk ook landschapsverfraaiing en recreatieve doeleinden een rol, zo zei Braks. De bijdrageregeling kan Koetshuys' uit Tholen houdt het ko mende weekeinde twee toertochten. Zaterdag- en zondagochtend vertrek ken de toerrijders om negen uur vanaf 't Kofïïehuys' in de Visstraat in Tho len. Voor zondag staat er een tocht van 50 kilometer op het programma. interessant zijn voor gemeentes met bijvoorbeeld grondoverschotten en institutionele beleggers, maar vooral ook landbouwers zouden de teelt van hout kunnen gebruiken als alternatief voor de teelt van landbouwproduk- ten, waarvan veel te grote overschot ten bestaan, aldus Braks. Commissie verkeer - De com missie verkeer in Zierikzee houdt woensdag in de raadzaal van het stadhuis een vergadering. Op de agen da van de bijeenkomst staan de mid dellange termijnplanning voor 1987- 1990. en het instellen van een parkeer verbod bij het postkantoor en in de Haringvlietstraat. De vergadering be gint om 20.00 uur. THOLEN - Drie Thoolse scholen ne men morgen (zaterag) deel aan de halve finales van het Nederlands kam pioenschap schooldammen. De jeugdige dammers van de openba re basisschool 'Ter Tolne' en de Christelijke Nationale school 'De Re genboog' uit Tholen reizen morgen ochtend naar Berkel-Enschot, waar zij in verschillende poules uitkomen. De School met de Bijbel uit Sint- Annaland speelt de halve finale zater dag in Rotterdam. In totaal nemen aan de halve finales 48 scholen deel. De damploegen worden vergezeld van een aantal ouders en leerkrachten. BRUINISSE In de Molenstraat in Bruinisse is woensdag tussen 22.00 en 24.00 uur een aanhangwagen gestolen. De eigenaar, Van der E„ had de twee-assige aanhangwagen voor de deur van zijn woning geparkeerd. Toen hij rond middernacht naar bui ten ging, was de aanhanger verdwe nen. ZIERIKZEE - Het proces verbaal dat de politie opstelt bij een overtreding is in beginsel juist. Maar als iemand de moeite neemt op de zitting van een kantongerecht te verschijnen, kun nen er aspecten blijken te zijn die niet in dat proces verbaal zijn opge nomen. Die kunnen een ander licht op de zaak werpen. Dit was de teneur van het verhaal dat kantonrechter mr. W. F. van Solinge donderdag voorhield aan mevrouw W. F. de R. uit Serooskerke, die voor de recht bank verscheen voor een verkeers overtreding. De vrouw kreeg vorige zomer een bon omdat ze geparkeerd zou hebben op het Havenplein in Zierikzee. waar een parkeerverbod geldt. Voor de rechter bestreed ze evenwel dat ze haar auto had geparkeerd: nadat ze een oude dame had geholpen met uitstappen en haar naar een winkel had gebracht, zat er een bon onder de ruitewisser. Officier van justitie mr. T. H. W. Stein vond dit argument niet overtuigend. „Het is een verhaal, en geen bewijs". Hij eiste een boete van zestig gulden. De rechter had echter een ander oor deel en kwam tot vrijspraak. Hij wees er evenwel met nadruk op dat het geen automatisme is iemand met een geloofwaardig verhaal in het gelijk te stellen. „Een proces verbaal is de grond, waarop de rechtspraak is geba seerd. Want of het nu gaat om het rijden door rood licht of om een moord, er komt eerst een proces ver baal, waarin staat wat er is gebeurd. Het verbaal geldt als bewijs, waar de rechter zich aan moet houden". Met dezelfde argumentie kwam de rechter even later dan ook tot een boete van 130 gulden voor C. A. B. uit Zierikzee, die in zijn woonplaats door het rode licht was gereden. B. was er echter van overtuigd dat hij nog door het oranje was gegaan. „Ik zag de politie staan. Dan rij ik toch niet bewust door het rood?", aldus B. Dit kon de rechter niet overtuigen. Nadat officier van justitie de verdach te had gewezen op het grote aantal ongelukken dat juist gebeurt als de verkeerslichten nèt op rood zijn ge sprongen, stelde hij dat „de politie er niet zit om bonnen te schrijven, zoals de mensen vaak denken. Als een politieagent twijfelt, dan bekeurt hij niet. Dat doet hij alleen als hij zeker weet dat iemand een overtreding heeft begaan". Het vonnis was con form de eis van de officier van justitie. een door de gemeenteraad afgekon digde horecastop in het dorp Renesse, dat met zo'n 2,6 miljoen overnachtin- NIEUWERKERK De gemeente raad Duiveland heeft donderdag avond binnen het kwartier enkele agendapunten afgehandeld. In deze vergadering in het gemeentehuis te Nieuwerkerk werd geen bezwaar ge maakt tegen toelating tot de raad van de vijf nieuw gekozen leden A. R. I. van den Hoek (cda), M. Braam (sgp pf), A. J. Bom en C. Melieste (pvda) en G. van den Ouden-Zwart (vvd). Onder de hamer door ging een voor stel van b en w een voorbereidingsbe- sluit te nemen voor wijziging van het bestemmingsplan buitengebied. Aan leiding voor de planwijziging is een verzoek tot verbouw van een woning met schuur aan de Nieuwe Noorddijk- seweg te Ouwerkerk. Tevens betreft de aanvraag een plan tot bebossing van het aangrenzende perceel en het uitvoeren van ontgrondingswerk zaamheden voor de aanleg van enkele waterpartijen, waarvoor inmiddels vergunning bij gedeputeerde staten is aangevraagd. De bedoeling is om via de bestemmingsplanwijziging op de betreffende percelen met name de bestemmingen woondoeleinden, erf en tuin te kunnen leggen. Voorts besloot de raad Duiveland tot voorlopige vaststelling van de ge meenterekening 1984, met een batig dienstsaldo van ruim 627.000 gulden. Goedgekeurd werd ook de jaarreke ning 1984 van de stichting Ontwikke ling Ouwerkerk. De gemeentelijke subsidie over dat jaar komt overeen met het nadelig saldo van de stich ting (13.439 gulden). gen per jaar tot de grootste recreatie gemeenten van Nederland behoort. Gemeentewoordvoerder C. Uitterhoe- ve wees staatsraad mr C.J. van Zeben erop dat de heer Poll alleen over de benodigde vergunningen beschikt voor het uitoefenen van een pension- bedrijf. (Het hotel kwam tot stand na een verbouwing van het voormalige pension 'Constantia'). De raadsman van Poll, mr A.A. den Hollander, zei dat burgemeester me vrouw J.L. Niemantsverdriet-Leen- heer bij de opening nog had verklaard dat Poll van de gemeente alle steun zou krijgen omdat het van groot be lang was voor de hele gemeenschap, dat in Renesse zo'n voorziening was gecreëerd. De advocaat vond het besluit van 28 februari - amper een week na de opening - dan ook onbegrijpelijk. Uitterhoeve benadrukte dat de bur gemeester bij de opening heeft ge sproken 'als privépersoon en zeker niet namens de gemeente'. In gesprekken zou de burgemeester volgens Den Hollander gezegd heb ben, dat de gemeente geen bezwaar maakt tegen een toewijzing van het schorsingsverzoek. Gemeentesecreta ris J. W. de Jonge - de burgemeester was zelf niet op de zitting aanwezig - liet gisteren echter heel andere gelui den horen. Een boze Den Hollander sprak van een vorm van onbehoorlijk bestuur. „De burgemeester spreekt in twee talen", aldus de raadsman. De heer Uitterhoeve zei dat vijf res taurant-houders uit Renesse het hotel van Poll beschouwen als een oneerlij ke concurrent die hun schade toe brengt. In een aangetekende brief vroegen zij de gemeenteraad een eind te maken aan de in hun ogen onrecht matige exploitatie van het restaurant van Poll. De brief werd op 26 februari ontvangen, twee dagen later gingen b en w tot actie over. Open huis Op onze richtbank staat een schade-auto! Wilt U een poging wagen om de schade-begroting vast te stellen? Wij stellen 1 hiervoor mooie prijzen beschikbaar, 1e prijs: een zonnedak, compleet ingebouwd. 2e prijs: een diner voor 2 personen in de Stadsschuur. Op de open dag zijn deelnameformulieren beschikbaar. Dirk Dronkersweg 15 - Goes (De Poel III) - tel. 01100-15567/20981 Zo'n uitnodiging krijgt u in 100 jaar niet meer. OO Mercedes-Benz-dealer voor Noord-/Zuid-Beveland en Walcheren A. PLESMANWEG 2 GOES MERCURIUSWEG 25 VLISSINGEN Libra 25,- m2 Parka 49,95 m2 Champagne 49,95 m2 Rodeo donker 52,00 m2 Rodeo fijn 32,50 m2 KURKPARKET IS VERKRIJGBAAR IN VERSCHILLENDE DIKTES EN PERSINGEN. "W i »- r f m -'i a i r - N M Wit kurkparket Tulp 38,95 Iris 55,00 30 soorten wit kurkparket Al deze prijzen zijn inclusief lijm en lak. De laatste week: BELLIETEGEL 30 x 30 cm x 8 mm 54,95 m2 inclusief lijm en lak. Ayong 38,95 m2 Smirna 25,00 m2 Ceticaal 54,00 m2 Cograc 52,00 m Rekenvoorbeeld LIBRA a 25,00 p. m2 inclusief lijm en lak. I Uw kamer van 7x4 meter 28 m2 komt op 700,00. I Vele soorten kurkparket te bezichtigen in de showroom. 1. een hoog isolerend vermogen 2. een zeer lange levensduur, praktisch onverslijtbaar 3. geluiddempend 4. makkelijk te leggen, moeiteloos te onderhouden met name geschikt voor men sen met allergieproblemen en uitermate geschikt voor gehan dicapten, rolstoelvast 6. decoratief en blijvend mooi 7. ideaal voor kamers, keukens, slaapkamers, kantoor, hobby ruimten, enz. kurk- en parketvloeren Lange Vorststraat 43 Goes tel. 01100-32005 Grenen delen, 23 mm35,-p/m2 Eiken lamel vanaf59,- p/m2 Frans eiken, 23 mm, massief59,- p/m2 Merbau, 10 mm, massief40,-p/m2 Eiken planchette, 10 mm30,-p/m2 Eiken stroken, 50-150 lang, 10-12 cm breed 80,-p/m2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 28