Kuiper niet in P Oranje-jeugd stelt teleur tegen UEFA's Zilveren Schaats voor winnaar Zwinstedentocht MISSTAP GOES: 3-0-VERLIES Geen problemen voor Vriesekoop vjamo 4 USTRALIER HEEFT REUMA TISCHE AANDOENING Leen Looyen trainer NAC Geen straf voor Menzo Wielren Unie legt districtsselectie voor junioren startverbod op Finaleduel BV Souburg gaat niet door Geen ruchtbaarheid ZEELAND MIST VEEL KANSEN ROSSI DICHT BIJ EINDZEGE Ampler DRIE DAMES BIJ LAATSTE 32 OP EK-TAFELTENNIS Nedersaksen PZC/ sport 19 VRIJDAG 11 APRIL 1986 (Door Peter de Jonge DEN HAAG - Hennie Kuiper start zondag niet in de Franse wielerklassieker Parijs-Roubaix. Kuiper, in 1983 winnaar in de Hel van het Noorden waar hij als prof nooit ontbrak, is herstellend van een knieblessure en voelt zich niet fit genoeg om een goede Parijs-Roubaix te rijden. „Twee keer per dag naar de fysiotherapeut is niet de ideale voorbereiding. Als ik zou vertrekken, kan mijn deelname aan de Ronde van Italië in gevaar komen en dat wil ik beslist niet", aldus Kuiper. In de Panasonic-ploeg van Peter Post zijn ten opzichte van Gent-Wevelgem twee wijzigingen in de oi stelling voor Parijs-Roubaix. Bert Oosterbosch (herstellende van een griep) en Henk Lubberding worden vervangen door Teun van Vliet en de Belg Guy Nulens. Jan Raas kreeg gisteren zekerheid over de start van Jelle Nijdam en Jacques Hanegraaf. Verder kreeg de Zeeuwse ploegleider te horen dat zijn nieuwste aanwinst, de Belg Ronny Vlassaks, na enig geharrewar met de Belgische wielerbond een proflicentie mocht ophalen. Begin deze week werd de afgifte daarvan geweigerd, hoewel Raas de mondelinge toestemming had van de sportcommissie van de BWB. De ploeg-Raas heeft een wijziging aangebracht in het programma voor deze zomer. Men zal starten in de Ronde van Romandië, de Dauphiné Libéré en de Ronde van Zwitserland. Wedstrijden die voor klassementsrenners gelden als voorbereiding op de Tour de France. De programmawijziging was aanleiding voor speculatie over de eventuele start van wereldkampioen Joop Zoetemelk in de Ronde van Frankrijk. Raas ontkent dat ten stelligste: „We hebben alleen een ander programma gekozen omdat we van de Midi Libre te horen hebben gekregen dat wij niet welkom zijn als we zonder Zoetemelk aan de start zullen staan. Joop Zoetemelk start in de Ronde van Zweden en om die reden zal hij ook niet vertrekken in Zwitserland. En alleen mét die wedstrijd zou het zinvol zijn om naar de Tour te gaan". Phil Anderson hele seizoen uitgeschakeld Door Peter de Jonge) MAASTRICHT - Phil Anderson, de Australische kopman uit de Panasonic-ploeg van Peter Post, is vrijwel zeker voor de rest van het wielerseizoen uitgeschakeld. Hij lijdt aan de ziekte van Bechterev, een reumatische aandoening van de gewrichten die hem veel pijn bezorgd. De teamarts van de ploeg, dr. Cees Rein van de Hoogeband uit Maas tricht, vertelde dat besloten is om Anderson de komende zes weken ab solute rust voor te schrijven. Fysiolo gen van het team menen echter dat het herstel veel langer in beslag zal nemen, waardoor het uitgesloten lijkt dat hij dit jaar nog aan wedstrijden zal kunnen deelnemen. Het is bij de ploeg al geruime tijd bekend dat de in het Belgische Ware- gem wonende wielrenner de ziekte van Bechterev heeft. Tijdens zijn vakantie in zijn vaderland Australië stelden artsen de aandoening, waar van de oorzaak onbekend is en waar aan ongeveer 0,1 tot 0,2 procent van de mensheid lijdt, vast. De ziekte van Bechterev is een ontste king van de tussenwervelschijven, wervel-, heup en ribgewrichten die voornamelijk bij mannen voorkomt Phil Anderson. VLISSINGEN De Zeeuwse dis trictsselectie voor junioren is door de Wielren Unie (KNWU) uitgesloten van deelname aan alle wedstrijden. Dit, omdat de Zeeuwse formatie niet is vertrokken in de Omloop van de Lage Landen (Zaanstad) en de Om loop van Noordwest Overijssel. Secretaris Bert van Gils van het wie- Ierdistrict is zeer verbaasd en verbol gen over de maatregel van de KNWU. „Als district hadden wij ons maar voor zes wedstrijden aangemeld bij de KNWU. Wij kunnen niet aan alle wedstrijden (14 in totaal) meedoen. Dat is eenvoudigweg te duur. De KNWU wist daar van, maar is daar nooit op ingegaan. En dan hoor je nu opeens, dat je uitgesloten wordt voor alle klassiekers". „En", zo vervolgt Van Gils, „wij voelen ons in ons hemd gezet door de KNWU. De Wielren Unie gaat ook helemaal voorbij aan een motie van het district Limburg. Daar in stond dat elk district zelf mocht bepalen aan welke wedstrijden het zou deelnemen". Het district Zeeland zal in de komen de dagen bezwaar aantekenen tegen deze beslissing. „Wij laten het er niet bij zitten. De wielrenners zijn de dupe en dat mag niet. En als de KNWU voet bij stuk blijft houden, leggen alle leden van het bestuur misschien wel de functies neer". Van de KNWU was gisteravond nie mand voor commentaar bereikbaar. VLISSINGEN De Finale van de strijd om de nationale basketbalbe ker voor dames tussen BV Souburg en Gymnova gaat zaterdag niet door. Er blijkt een probleem te zijn gerezen rond de tegenstander van BVS, het team van Gymnova uit Leidschen- dam. Tegen die ploeg is een protest ingediend naar aanleiding van.de hal ve finale, en dat protest is toegekend, waardoor de wedstrijd moet worden overgespeeld. Pas daarna zal een nieuwe datum voor de eindstrijd wor den vastgesteld. maar geen relatie heeft met chronisch reuma. Anderson kreeg het advies zich in België onder behandeling te stellen van de Gentse reumatoloog Veijs en aanvankelijk zag het er naar uit dat hij redelijk snel zou herstellen. Hij startte zelfs in enkele wedstrijden. „Hij heeft er al maanden last van", aldus Van de Hoogeband, „maar in Parijs-Nice is dat geculmineerd en kon hij vanwege de pijn niet meer meekomen. We wilden het niet in de sensatiesfeer brengen en besloten er geen ruchtbaarheid aan te geven. Alleen kwam Anderson er psychisch door in de problemen en raakte hij over zijn toeren. Hij ging rare dingen doen, waardoor het wel moest opval len dat hij iets ernstigs mankeerde". In overleg met ploegleider Post werd besloten Anderson volldige rust voor te schrijven. Hij krijgt nu therapie en medicijnen om de ontstekingen te remmen. „Wat die rust betreft hebben we er bij gezegd dat hij wel een uurtje per dag op de fiets moet zitten. Hij is getraind atleet en je moet oppassen BREDA (GPD) - Leen Looyen volgt met ingang van het komende seizoen Bob Maaskant op als oefenmeester van de Bredase eerste divisieclub NAC. Looyen, momenteel nog werk zaam bij het Waalwijkse RKC, teken de donderdag een contract voor één jaar. De WON heeft voorts donderdag het bondsbestuur van de KNVB positief geadviseerd Frans Vermeulen dispen satie te verlenen zodat hij het eerste elftal van NAC tot aan het eind van dit seizoen mag coachen. dat hart en longen niet in de proble men komen", aldus Van de Hooge band. „Maar van serieus trainen mag in minstens de eerste zes weken geen sprake zijn". Omdat de rekensom in de topsport is dat na een periode van inactiviteit een tweemaal zo lange tijd nodig is om op het oude niveau terug te ko men, betekent het dat Anderson in het gustigste geval pas over vier maanden helemaal hersteld zal kun nen zijn. Van de Hoogeband: „Ander son zelf gelooft dat op dit punt het voordeel met hem is dat hij enorm meedenkt over de wijze waarop hij kan herstellen". Toch moet uitgesloten worden geacht dat Anderson nog in grote wedstrijden zal rijden. Ploegleider Post heeft zelfs al de vrees uitgespro ken dat Anderson mogelijk niet meer hetzelfde niveau van vroeger zal ha len. De kans namelijk dat hij na hersteld te zijn van deze ziekte, die onder topsporters zeer zeldzaam is, opnieuw getroffen wordt is aanwe zig. „Er is voor mensen die het al eens een keer hebben gehad zelfs sprake van een verhoogde kans", aldus Van de Hoogeband. MIDDELBURG De Oranje-jeugd tot 16 jaar stevent eind april wanneer het EK in Griekenland plaatsvindt af op een regelrecht debacle als de ploeg zo faalt als gisteravond in Middelburg. De nationale voetbal- hoop onder leiding van bondscoach Bert van Lingen won met 2-1 van de Zeeuwse UEFA-selectie (onder 17 jaar), maar het team kroop tijdens de slotminuten van het rommelige duel door het oog van de naald, toen de Zeeuwen vele kansen misten. Met name Jacco Heijboer had een prima mogelijk heid om de eindstand op 2-2 te brengen. Hij kwam in de slotfase alleen voor het vijandige doel. Zijn inzet ging echter hoog over. Ed win Leijnse, Onno Ribbens en Adrie Belfroid lieten het er in de laatste twintig minuten ook bij zitten wat de afwerking betreft. Een gelijkspel was gezien de krachts verhoudingen zeker verdiend ge weest. Het Nederlands elftal had voor rust het beste van het spel, maar de Zeeuwse ploeg verweerde zich fel en was in persoonlijke duels onvermoei baar. De Oranje-jeugd had erg veel moeite met de geringe speelruimte die de Zeeuwen toelieten. De Zeeuwse voetballers openden de score. In de 7e minuut nam spits Adrie Belfroid een bal op grote e afstand van het doel in een keer vol op de schoen. Enigszins gedragen door de wind belandde die achter een met stomheid geslagen doelman Wim de Ron. Tekenend voor het moeizaam lopende spel van de nationale selectie was de wijze waarop na vijfendertig minuten de gelijkmaker tot stand kwam. Rei- nier Knippenberg, de aanvoerder, schoot een vrije tra trap hard in de muur. De bal veranderde van richting en de Zeeuwse doelman Inias de Smit was kansloos: 1-1. Op slag van kwam Oranje op 2-1 via een fraai afstand schot van middenvelder John Rou- bos. Zeeuwse UEFA-Jeugd-Nederland onder 16 1-2; ruststand 1-2; 7 Adrie Belfroid 1-0, 35 Reinier Knippenberg 1-1, 43 John Roubos 1-2; Scheidsrechter hou Eikenhout; Aantal toeschouwers: 200. ZEIST (ANP) - Doelman Stanley Menzo van Ajax behoeft niet te wor den bestraft voor de trap, die hij PSV'er Willy van de Kerkhof zondag 16 maart gaf tijdens het competitie duel in Eindhoven. Dat is donderdagavond beslist tijdens de mondelinge behandeling van de zaak in Zeist. Menzo kwam bij een stand van 1-0 voor PSV uit zijn doel teneinde Van de Kerkhof te stoppen. Daarbij raakte Menzo Van de Kerk hof. Op aanraden van grensrechter Krul trok arbiter Jan Keizer geen kaart. Op grond van televisiebeelden besloot de tuchtcommissie van de voetbalbond de zaak alsnog in een openbare zitting te behandelen. Keeper Inias de Smit van de Zeeuwse UEFA-selectie tast mis bij eeen lage voorzet. Roy Hendrikse (links) en Serge Polderman rechtsvan de Zeeuwse jeugdploeg kijken toe. Andries Kasper (midden) bekijkt de zilveren schaats die hij van Giel van Westen (rechts) ontvangen heeft. Links de echtgenote van Andries Kasper. DRIEL (GPD) - Andries Kasper, de winnaar van de Zwinstedentocht, een wedstrijd die dit jaar voor het eerst in Zeeuwsch-Vlaanderen werd gehouden, is donderdagmiddag in zijn woonplaats Driel (bij Arn hem) gehuldigd. De tocht van 100 km werd op 3 maart al verreden, maar omdat de bokaal, de Zilveren Schaats, nog één keer in een zilverbadje moest voordat hij afgeleverd kon worden, vond de officiële prijsuitreiking pas gisteren plaats. Voorzitter Giel van Westen van de organiserende ijsclub in Sluis overhandigde de wisseltrofee aan de 33-jarige docent wiskunde en informatica. Volgens Van Westen is de Zwinstedentocht de tegenhanger van de Elfstedentocht. „De Elfstedentocht is letterlijk en figuurlijk het kopstuk en de Zwinstedentocht het voeteneind". De Zwinstedentocht telde 65 wedstrijdrij ders en 1023 toerrijders, waarbij rond 35.000 toeschou wers aanwezig waren. Er werd geschaatst op het traject Brugge-Damme-Hoeke-Sluis. Inmiddels is er bij de organisatie (Giel van Westen) een videoband van de Zwinstedentocht te verkrijgen. V eldscholten test vorm in Baskenland BILBAO (ANP) - Gerard Veldschol ten heeft donderdag in de ijskoude vierde etappe van de Ronde van het Baskenland zijn vorm voor de Waal se klassiekers van volgende week getest. De Twent uit de ploeg van Roy Schuiten reed in de zware rit van Oyon naar Bilbao, over twee bergen van de eerste categorie, zeventig ki lometer voor het peloton uit. Hij kreeg echter geen enkele steun van zijn vluchtmakker Jean-René Ber- naudeau. De Fransman klaagde over pijn in de knie en hield dat vol, tot er veertig kilometer voor het eind een hergroepering plaats vond. In de finale van de etappe over 192 kilometer raakte Veldscholten met veel andere Nederlanders ver achter op en kwam de Spanjaard Anselmo Fuerte alleen voorop. Hij won de etappe met 24 seconden voorsprong op een trio landgenoten, Blanco-Vil- lar, Lejarreta en Arroyo. Op een halve minuut volgde een grote groep met Peter Winnen als enige Nederlander, maar ook met Maurizio Rossi uit Italië. De 23-jarige coureur uit Forli, vorig jaar het best presterend met de zevende plaats in de Ronde van Tos cane, lijkt in Noord-Spanje beloond te worden voor zijn moed. Rossi heeft na zijn geslaagde vlucht uit de eerste etappe nog steeds drie minuten voor sprong op de concurrentie. Niemand in het peloton maakt zich illusies, dat Rossi vrijdag in de afsluitende tijdrit die marge verspeelt. In de lijfelijke ellende, die de renners in Baskenland al dagen teistert, haak te donderdag vijfvoudig Tourwinnaar Bernard Hinault af. De Fransman hield het na 46 kilometer door regen, kou en mist - soms met 50 meter zicht - voor gezien en stapte in de warme volgwagen. Hinault had nog een ver klaring voor de pers. Hij stopte om zijn kansen in de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken van volgende week niet te verspelen. De uitslag van de vierde etappe Ronde van de Baskenland, van Oyon naar Bilbao, over 192 kilometer: 1. Anselmo Fuerte (Spa/Minguez) 5 uur 21 minuten en 15 seconden; 2. Jesus Blanco- Villar (Spa/Gonzales-Linares) op 24 secon den; 3. Marino Lejarreta (Spa/Perurena) z.t.; 4. Angel Arroyo (Spa/Eehevarri) z.t.; 5. Daniele Caroli (Ita/Franchini) op 0,31; 6. Sean Kelly (Ier/De Gribaldy); 7. Franco Chioccioli (Ita/Franchini): 8. Inaki Gaston (Spa/De Gribaldy); 9. Dominique Garde (Fra/De Gribaldy); 10. Alvaro Pino (Spa; Minguez); 16. Peter Winnen (Ned/Post) allen dezelfde tijd als Caroli; 23. Peter Ste- venhaagen (Ned/Schuiten) op 4,48; 33. Ma- thieu Hermans (Ned/Alonso) z.t.; 37. Steven Rooks (Ned/Schuiten) z.t.; 64. Gerard Veld scholten (Ned/Schuiten) op 7,53; 69. Gerrie Knetemann (Ned/Schuiten) z.t.; 72. Teun van Vliet (Ned/Post) z.t.; 77. Peter Hoondert (Ned/Schuiten) op 13,40; 78. Eric Breukink (Ned/Post) z.t.; 90. Hans Langerijs (Ned/ Schuiten) z.t.; 100. Henk Boeve (Ned/Schui ten) z.t. Algemeen klassement: 1. Maurizio Rossi (Ita/Franchini) 16.23,38; 2. Fuerte op 3,09; 3. Martin Earley (Ier/Bazzo) op 3,32; 4. Lejarre ta op 3,33; 5. Blanco-Villar z.t.; 6. Arroyo z.t.; 7. Kelly op 3,40; 8. Pello Ruiz-Cabesta- ny (Spa/Perurena) z.t.; 9. Caroli z.t.; 10. Delgado z.t.; 14. Winnen z.t.; 20. Stevenhaa- gen op 7,57; 21. Hermans z.t.; 23. Rooks z.t.; 64. Veldscholten op 15,59; 65. Van Vliet z.t.; 76. Knetemann op 19,18; 87. Langerijs op 23,39; 88. Breukink z.t.; 90. Boeve z.t.; 100. Hoondert op 26,01 VLISSINGEN Zondag derde klas- ser Goes heeft gisteravond een lelijke misstap begaan. In een inhaalduel verloor de Bevelandse club met 3-0 van Jeka, waardoor de kansen op de titel aanmerkelijk verkleind zijn. Goes stelde gisteravond in Breda te gen Jeka teleur. De formatie van Lieven van Belzen kon zich bijna geen enkele kans creëren en lag gedurende de gehele wedstrijd onder. In de eerste helft nam Jeka een voorsprong door Mark van Erven (vrije trap van 40 meter). Na de pauze zorgde diezelfde Mark van Erven voor 2-0 en vlak voor het einde bepaalde Richard Thomas de eindstand op 3-0. Inhaalduel twee de klas zondag: WSC-Wilhelmina Boys 1-0. De stand in de derde klas zondag is nu: 1. Divo, 17-8-6-3-22 (24-14) 2. Vogelwaarde, 17-7-6-4-20 (16-14); 3. Advendo, 17-8-4-5-20 (23-22); 4. Goes, 16-8-3-5-19 (22-15); 5. Jeka, 17-5-8-4-18 (18-13). PRAAG (ANP) - Drie Nederlandse speelsters hebben zich donderdag in Praag geschaard bij de laatste 32 in het enkelspel van het tafeltennistoer nooi om de Europese titels. Bettine Vriesekoop, Mirjam Kloppenburg en Patricia de Groot wonnen hun partij en in de tweede ronde zonder al te grote inspanningen. Bettine Vriesekoop sloeg de 18-jarige Alena Safarova in recordtempo van de tafel. De nummer drie van Tsjecho- slowakije stond 22 minuten aan tafel tegen de gemotiveerde Vriesekoop. De 24-jarige Hazerswoudse onder vond in het duel nauwelijks enige hinder van de peesontsteking. Dage lijks wordt ze drie keer gemasseerd en met ionen behandeld teneinde de doorbloeding te bevorderen. Patricia de Groot klaarde het karwei tegen de Belgische Karine Bogaerts met bravoure. De Brabantse speelde onbevangen en versloeg Bogaerts in vier games. De Groot ontmoet in de derde ronde de Engelse kampioene Lisa Bellinger, een verdedigster. Mir jam Kloppenburg was gekoppeld aan de Roemeense Emila Ciosu, nummer twee van Europa bij de kadetten (14-16 jaar). De Roemeense kwam ervaring tekort en werd in drie games uitgeschakeld. Bij de heren doorstond alleen Henk van Spanje de eerste schifting. Tegen de Brit Andrew, die de afgelopen PRAAG (ANP) - Ellen Bakker heeft donderdagavond haar partij uit de tweede ronde van het enkelspel opgegeven. Voor het duel tegen de Zwitserse Beatrice Witte werd haar batje door de Tsjechische arbiter Pohoralek afgekeurd. Het slagwapen was beplakt met rubber, dat niet op de officiële materiaallijst voorkomt. Coach Gerard Bakker en dochter vochten de beslissing heftig aan. Zij voerden aan dat Ellen al vier keer eerder in Praag met het zelfde batje had gespeeld en ook in het Europese bekertoernooi geen problemen had ondervonden. Pohoralek was niet te vermurwen, waarop Bakker de partij gewonnen gaf zonder te spelen. competitie voor Alkmaar uitkwam, speelde hij nogal wisselvallig. Na winst in de eerste twee games stond hij de derde vlot af. In de vierde nam hij een voorsprong van 16-6 en kwam daarna nog in gevaar (17-19). Op dat kritieke punt kon Andrew zijn nervo siteit niet in bedwang houden en gaf hij Van Spanje alsnog de kans te winnen (21-19). In de avonduren haalde Van Spanje eveneens de laatste 32. Hij versloeg Boris Rozenberg uit de Sowjet-Unie in drie games. Vooral in de eerste twee, waarin de Sowjet, zeventiende op de Europese ranglijst, krachtig weerwerk bood, was de Venendaler goed op dreef. De uitslagen zijn: Heren, enkelspel: Kwalificaties: Turk (Ned) - Stokes (Eng) 20-22, 19-21 Ron van Spanje (Ned) - Demek (Tsj) 21-18, 17-21. 14-21 Eerste ronde: Boute (Ned) - Pedersen (Den) 14-21, 21-18, 20-22, 16-21 Henk van Spanje - Andrew (Eng) 21-18, 21-18, 8-21, 21-19 Gemengd dubbel, kwalificaties: Eerste ronde: Turk/Ellen Bakker (Ned) - McLean/Sarah Hurry (Sch) 21-9, 21-15 Boute/Patricia de Groot (Ned) - Perez/ Monica Weis (Spa) 21-14, 21-23, 21-18 Tweede ronde: Turk'Bakker - Christophe/Els Billen (Bel) 21-19, 12-21, 20-22 Boute/De Groot - Andrew/Fiona Elliot (Eng) 13-21, 16-21 Dames, enkelspel, tweede ronde: Bettine Vriesekoop - Alena Safarova (Tsj) 21-9, 21-15, 21-17 Ellen Bakker - Beatrice Witte (Zwi) W.O. Witte Patricia de Groot - Karine Bogaerts (Bel) 21-15, 21-19, 18-21, 21-17 Miijam Kloppenburg - Emilia Ciosu (Roe) 21-17, 21-12, 21-18 Heren, enkelspel, tweede ronde: Henk van Spanje - Boris Rozenberg (Sov) 21-16, 21-19, 21-10 De Oostduitser Uwe Ampler heeft de eerste etappe van Ronde van Vauclu- se gewonnen. De rit van en naar Bollene over 160 kilometer eindigde met een bijna compleet peloton. In de eindsprint bleek Ampler iets sneller dan de Franse aas Laurent Fignon. Fignon, met in zijn wiel zijn landge noot Jerome Simon, eindigde als tweede. Het peloton volgde op korte afstand van het eerste trio. De uitslag: 1. Uwe Ampler (OD1) 4 uur, 24 minuten en 28 seconden; 2. Jerome Simon (Fra) zt 3. Laurent Fignon (Fra) zt; 4. Jean-Philippe Vandenbrande (Bel) op 3 seconden; 5. Jean- Claude Leclercq (Fra); 6. Simon Regis (Fra); 7. Claude Criquielion (Bel); 8. Eric Bonnet (Fra) allen in zelfde tijd als Vanden brande; 9. Jonas Tevsprem (Fra) op 6 seconden; 10. Charles Mottet (Fra) zt Algemeen klassement: 1. Uwe Ampler (ODD 4 uur, 26 minuten en 42 seconden; 2. Laurent Fignon (Fra) zt; 3. Jerome Simon (Fra) op 3 seconden; 4. Olaf Ludwig (ODD op 5 seconden; 5. Uwe Raab (OD1) op 6 seconden; 6. Claude Criquelion (Fra) zt; 7. Charles Nottet (Fra) op 9 secon den; 8. Pascal Simon (Fra) zt; 9. Dominique Gaigne (Fra) zt; 10. Eric Bonnet (Fra) zt De Nederlandse amateurwielrenner Dick Dekker is donderdag derde ge worden in de proloog van de tiende Ronde van Nedersaksen. In de massa spurt kwam hij iets te kort ten op zichte van de Sowjet Dsjamolidin Abdoetsjaparov, die de gele trui kon aantrekken, en de Westduitser Remig Stumpf. In de binnenstad van Lingen reden de amateurs: 62,5 kilometer. In de top tien was Decker de enige Nederlander temidden van vier rijders uit het Oostblok, vier uit West-Duitsland en de Cubaan Alvarez. De winnaar reed de proloog over het 2,5 kilometer lange parkoers in een uur, 24 minuten en één seconde. De uitslag van de proloog is: 1. Dsjamolidin Abdoetsjaparov (Sow) de 62,5 kilometer in 1 uur 24 minuten en 1 seconde; 2. Remig Stumpf (WD1); 3. Dick Dekker (Ned); 4. Vitali Kosinski (Sow); 5. Andreas Kappes (WD1); 6. Osmani Alvarez (Cub); 7. Uwe Odenthal (WD1); 8. Lubos Lom (Tsj); 9. Bernd Dittert (ODD; 10. Otto Peter (WDD (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 19