Misschien bent u een weggebruiker die "normale" benzine tankt. Dan is er voor u deze maand iets veranderd op de benzinestations. Normale, loodhoudende benzine is vervangen door normale, loodvrije benzine. Deze loodvrije benzine is nu overal verkrijgbaar. En wel voor een prijs die u tot nu toe van normale, loodhoudende benzine gewend was. Dit komt door een speciale belastingmaat regel van de overheid. Veel "normaal'-rijders kunnen probleemloos overstappen op loodvrij. Of dit ook voor u geldt, staat in de gratis folder bij uw pompstation. Haal die folder. Voor alle duidelijkheid: "super' benzine blijft voorlopig loodhoudend. De belastingmaatregel voor loodvrije benzine hangt samen met een andere maatregel. De overheid heeft namelijk ook besloten de aanschaf var nieuwe schonere autos financieel te stimuleren. Auto's dus, di( minder luchtvervuiling veroorzaken. Vanaf deze maand kunt u een nieuwe schonere autc kopen voor vrijwel dezelfde prijs als een gewone auto. Nu is het zo, dat een deel van die nieuwe schonere auto's (vooral de grotere] een katalysator hebben, die schadelijke stoffer uit de uitlaatgassen haalt. Zo'n katalysator kan niet tegen lood, vandaar de loodvrije benzine, die nu overal verkrijgbaar is. In uitlaatgassen zitten stoffen die luchtvervuiling veroor zaken. Dit zijn zowel verzurende als andere stoffen, die in de lucht met elkaar reageren en een zeer schadelijk mengsel vormen. Deze luchtvervuiling vatten we samen onder het begrip zure regen. Zure regen valt dag in, dag uit op aarde en veroorzaakt daar grote schade aan bossen, gebouwen en oppervlaktewater. Maar uitlaatgassen zijn zeker niet de enige veroorzakers van zure regen. Ook de industrie en de veehouderij dragen aanzienlij! bij. En daarom treft de overheid ook daar strenge maatregelen. Zure regen maken we samen, moeten we dus ook samen bestrijden. Het begin is er. En daarmee de hoop op een schonere toekomst. 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 APRIL 1986 Will u mtvr informatie over de overheidsmaatregelen tegen zure regen bestel dan per hr iefkaart de gratis brochure Zure Regen, de Maatregelen 'bij het O Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Bureau Beheer en Distributie, Postbus 20951, 2500 HZ Den 1 laag. V A i 4»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 10