Brand vernielt deel Vlissingse woning Popgroep 'Dreams Die First' presenteerde haar eerste elpee Vandaag installatie overleg- college bestrijden muskusrat Foute PTT-stickers in groot deel Zeeuwsch- Vlaanderen verspreid PZC/ streek 17 bij surfcentrum gaat verder agenda Overleg over water en oever BRANDSTICHTING NIET UITGESLOTEN Bridge-drive ten bate Nepal-actie MET PROVINCIES EN WATERSCHAPPEN marktberichten BURGEMEESTER VALKENISSE OP BOOMPLANTDAG: Toename Vlissingen Veere DONDERDAG 10 APRIL 1986 I I ARNEMUIDEN - Vertegenwoordi gers van Vereniging Vrije Recreatie De Kleine Piet en burgemeester M. Markusse hebben woensdag met el kaar gepraat over een gebruiksrege- ling van water en oever rond het veelbesproken surfcentrum bij Arne- muiden. Beide partijen lieten na af loop weten dat dit informeel overleg in prettige sfeer is verlopen en een vervolg krijgt. „We hebben constructief met elkaar gesproken", aldus burgemeester Mar kusse. De heer M. Franse, voorzitter van de vereniging die zich de afgelo pen maanden met allerlei rechtsmid delen tegen de bouw van het centrum op de huidige plaats heeft verzet, sloot zich daarbij aan. Het is de bedoeling dat er in de tweede helft van volgende week een vervolgge sprek komt. Daarvoor worden ook de heer J. A. M. Buysrogge (exploitant van het surfcentrum) en de Dienst der Domeinen (eigenaar van het recrea tiegebied) uitgenodigd. Zij zijn de aangewezenen voor het bespreken van een regeling, zo zeiden Markusse en Franse. De gemeente is namelijk alleen planologisch bij de kwestie betrokken. Het gesprek van woensdag droeg een verkennend karakter. „Wat voor soort regeling er uit kan rollen is nog niet aan de orde. De vereniging heeft ons een serie vragen gesteld en die zullen in het tweede gesprek beantwoord worden", aldus de heer Markusse. KAPELLE - De Vroone, 14.30 uur: concert Seniorenorkest. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walcheren. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: operette 'Das Hollandweibchen' door ZOMA. BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 14, 19 en 21.30 uur: Rocky IV, a.l.; Roxy II, 19 en 21.30 uur: Hot Chili. 16 jr.: 14 uur: Taran en de toverketel, a.l.; Cinem'Actueel I, 14, 18.30 en 21.30 uur: Out of Africa, a.l.; Cinem'Actueel II, 14, 19 en 21.30 uur: Mama is boos, a.l.; Cinem'Actueel III, 20 uur: Out of Africa, a.l. GOES - Grand. 20 uur: Rocky IV. 12 jr. HULST - De Koning van Engeland, 14.30 en 20 uur: Out of Africa, a.l.; 14.30 en 20 uur: Mama is boos, a.l.; 14.30 uur: Coming together, 18 jr.; 20 uur: A chorus line, a.l.; 20 uur: Weird science, a.l. MIDDELBURG - Meccano, 20.30 uur: Kramer versus Kramer, a.l.; Electro, 20.30 uur: Agnes of God. 16 jr. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Rocky IV; 20 uur: De aanslag, a.l.; Filmhuis Zuidland, 20 uur: Oriana. VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: Mama. is boos, a.l.; Alhambra II, 20 uur: De aanslag, a.l. Tentoonstellingen AXEL-Kindergalerij, 10-18uur: teke ningen van Friso Henstra (t/m 30/4); Streekmuseum, 13.30-17 uur: Collec tie oude ansichten (t/m 19/4). BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: 'Kunstaardewerk' van pot tenbakkerij De Kat; Etcetera, 14-17 uur: Olieverfschilderij en van Piet Vloemans (t/m 20/4). HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen. HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-18 uur: werken Henk Slijper (t/m 18/4). MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: 'Aanwinsten 1985, een keu ze' (t/m 21/6); Galerie De Wijnstock, 14-17 uur: Ver sierde eieren en bloemencollages van «Iet Linders (t/m 15/4); Galerie De Vier Heemskinderen, 14-17 uur: 'Terracotta' van Lia Drost, schil derijen van Juul Kortekaas en kleu retsen van Greet Lyklema (t/m 13/4); Kunstuitleen, 13.30-17 en 19-21 uur: werken van Govert Heikoop (t/m 26/ 4); Kloveniersdoelen, 20-22 uur: 'Grafi sche partituren', muziek-grafiek (t/m 30/4); Balans 17, 12-17 u.: 'Hang-up's' van Kees de Valk; Galerie Witte, 10-12.30 en 13.30-18 uur: kleurenetsen van Manel Marzo-Mart (t/m 14/4); De Vleeshal, 13-17 uur: werken van Giulio Paolini (t/m 27/4). OOSTBURG - Galerie 66, 14-17 uur: 'Beelden', werken Joost Cords (t/m 27/4). OOSTKAPELLE - Zeeuws Museum Natuurhistorie, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen'. OOST-SOUBURG - Expositieruimte Bibliotheek, 13.30-17.30 uur: 'Vrou wenliteratuur'. TERNEUZEN - Galerie Trouvaille, 9-18 uur: 'Aquarellen van Zeeuws- Vlaamse landschappen' van Krijn Doolaard (t/m 26/4). VEERE - De Schotse Huizen, 10-17 uur: werken Jan Heijse (t/m 17/5). VLISSINGEN - Bellamy 19. 10-12.30 en 13.30-17 uur: werken van Pieter Defesche (t/m 26 4); Galerie Moreno. 13.30-17.30 uur: werken diverse kunstenaars; Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; 'De Blaeue Acolije', 13.30-17 uur: werken Rieks Hamminga (t/'m 26/4). IJZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'De geschiedenis van de kerken in Zeeuwsch-Vlaanderen' (t/m 15/10). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24,00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 1,6-20 uur. Zangeres Karin de Koek zingt een nummer van de elpee 'Dare to Dream' van de formatie Dreams Die First. MIDDELBURG - Ze dachten: Kom, laten we een elpee maken waarmee we ons aan de zaaleigenaren kunnen presenteren. „Maar", vertelt Peter Wessel, gitarist van Dreams Die First, „dat bleek, toen we eenmaal met de opnamen bezig waren, vooral financieel gezien, niet mee te vallen." Met wat hulp van buiten af is-ie er dan toch gekomen, en gisteren werd de plaat in een uitpuilend 'Zippo' in Middelburg aan het -genodigde- pu bliek gepresenteerd. De elpee kreeg de naam 'Dare to Dream' mee. Een succesvol debuut van Herman Haas (keyboards), Karin de Koek (zang), Peter Pruyssers (bass), Wim Reynierse (drums) en de eerder ge noemde Wessel op gitaar. Een aantal bandleden maakte vroeger deel uit van Swell, en een aantal speelde in Sequence. Ze brachten de plaat uit in eigen beheer. De teksten werden door Karin de Koek geschreven, en de muziek door Peter Wessel en Herman Haas. Acht gast-muzikanten assisteren op de elpee, maar tijdens de presentatie speelden -door ruimtegebrek op het podium- maar vier van hen mee: Jos Calbo (zang), Cor de Jonge (saxofoon), Hans Notebaart (trompet) en André Siegers (percussie). Dreams Die First bestaat sinds au gustus 1985. De band presenteerde zich woensdagavond voor het eerst aan het publiek. Als voorafje bij het debuut kreeg het publiek eerst een synthesizer-optre den van Herman Haas en Sipko Nobel (beiden ex-Serial) voorgeschoteld. Vanavond treedt de band opnieuw op in het Middelburgse Zippo (in het Schuttershofcomplex). Aanvang: -on geveer- 21.00 uur. De toegang is gratis. Zie verder de poprubriek, pagina 11 VLISSINGEN - Een brand in een pand aan de Van Dishoeckstraat in Vlissingen heeft woensdagochtend voor ongeveer 70.000 gulden schade aangericht. Politie en brandweer noemen het niet uitgesloten dat de oorzaak moet worden gezocht in brandstichting in een kast op de eerste verdieping, omdat de brand daar is ontstaan in een stapel kran ten en andere brandbare materialen. De brand is via de kast doorgeslagen naar de woning op de eerste verdie ping, waar zich een zelfdekast bevond. Daarin waren de leidingen van gas en water weggewerkt. Als gevolg van de hitte was de gasleiding gesmolten, waardoor het gas wegstroomde en vervolgens vlam vatte. Maar ook de waterleiding begaf het, waardoor het water in het vuur spoot. „Dat heeft ons geholpen met blussen, want daar door heeft de brand zich boven nau welijks verder uitgebreid", aldus on der-commandant D. G. Murre van de Vlissingse brandweer. KRUININGEN - De Nederlandse bridgebond, district Zeeland houdt vrijdag 18 april een bridge-drive ten bate van de actie Zeeland helpt Ne pal. De bridge-drive, die wordt gehou den in Ons Dorpshuis in Kruiningen, begint om 19.45 uur. In de PZC van woensdag stond abusievelijk vermeld dat de bridge-drive om 17.45 uur be gon. Van onze Haagse redacteuri DEN HAAG - Vertegenwoordigers van provinciebesturen en van de Unie van Waterschappen wonen van ochtend, donderdag, in Den Haag de officiële installatie bij van een per manent overlegcollege voor de mus- kusrattenbestrijding. De installatie geschiedt door minister N. Smit- Kroes op het departement van ver keer en waterstaat. Zeeland wordt afgevaardigd door een ambtelijke de legatie. Een woordvoerder van de provincie zei dat J.D. de Voogd, de eerstverantwoordelijke gedeputeer de voor de rattenvangerij, niet bij de installatie aanwezig kan zijn. In het college van overleg hebben naast provincies en waterschappen de ministeries van verkeer en waterstaat en van landbouw en visserij zitting. Het overlegorgaan vloeit voort uit de wet op de inzet en bekostiging van muskusrattenvangers, die sinds ja nuari van kracht is en die voorziet in een gedecentraliseerde aanpak; niet langer is het Rijk maar zijn de provin cies als eerste verantwoordelijk voor de uitvoering van de bestrijding. De financiering geschiedt door de provin cies met bijdragen van het Rijk en de waterschappen. Er is de laatste tijd in Zeeland sprake van een flinke toename van het mus- kusrattenbestand. De eerste muskus rat werd in het begin van de Tweede Wereldoorlog in ons land waargeno men. Sindsdien heeft het dier door Buren zagen rook komen uit de wo ning Van Dishoeckstraat 49 en maak ten om 7.40 uur bij de brandweer melding van een keukenbrand. De brandweer ging met een blusvoertuig en een ladderwagen naar het pand, waarvan ze de voordeur moesten ver breken om binnen te komen. Daar werd een enorme rookontwikkeling geconstateerd, waardoor gebruik moest worden gemaakt van pers luchtmaskers. Het pand bleek te be staan uit twee aparte woningen, één op de benedenverdieping en een op de eerste verdieping. Vooral op de bene denverdieping woedde het vuur fel om zich heen. Gang, achterkamer en daarachter gelegen keuken zijn deels verwoest. Op de eerste verdieping zijn alleen twee kasten, de gang en het toilet vernield. Daarboven bevond zich nog een verdieping van dezelfde woning, maar daarvan is alleen de vloer aangetast. Na een uur blussen met twee stralen hoge druk en een straal lage druk was het vuur bedwongen, maar het na blussen duurde nog tot half tien die ochtend. Naast de zuivere brandscha de, die op 50.000 gulden wordt ge schat, is er veel roetschade, die op ongeveer 20.000 gulden wordt ge raamd. Politie en brandweer zeggen nog in het duister te tasten over de oorzaak, maar brandstichting niet uit te slui ten. „Papier in een kast begint niet uit zichzelf te branden", aldus de heer Murre. In verband daarmee zijn verschillende materialen voor onder zoek naar het gerechtelijk laborato rium in Rijswijk gestuurd. Eigenaar van het pand is I. D. uit Koudekerke. zijn razendsnelle vermenigvuldiging zijn opmars voortgezet. De muskus ratten ondergraven dijken en oevers en bedreigen daardoor de veiligheid. Ze brengen ook schade toe aan het gewas. Aanvankelijk hoopten de overheden het dier geheel te kunnen uitroeien door zeer intensieve bestrijding. Later kwam het inzicht dat men zich tevre den moest stellen met terugdringing van de populatie tot een aanvaard baar niveau. Daarvoor was een per manente aanpak noodzakelijk. De nieuwe structuur mondde uiteindelijk uit in de nieuwe wet. Tijdens de installatie ontvangt iedere provincie een kopie van een nieuwe film die over de muskusrattenbestrij- ding is gemaakt. De brandweer in actie in de woning aan de Vlissingse Van Dishoeckstraat. S f ZOUTELANDE - „We hebben veertienhonderd straatbomen in de gemeente. Dat is te weinig. Ik vind dat er minstens een boom per inwoner moet zijn. Dat betekent dus dat er ongeveer 6200 bomen moeten komen". Burgemeester drs W. J. Plomp van Valkenisse verbond aan deze uitspraak, die hij woensdag deed tijdens de Nationale Boomfeestdag, de oproep aan de schooljeugd om bij te dragen aan de door hem gewenste groei van het gemeentelijke groen. „Ik heb wel eens de indruk dat men op Walcheren bang is voor veel bomen. Dat moet veranderen en jullie kunnen daar toe bijdragen. Jullie zijn de nieu we generatie", aldus de burgemeester. Zijn oproep had, zoals de verwachten was op boomfeestdag, onmiddellijk effect. De ongeveer zeventig leerlin gen van de hoogste groep van de Willibrordusschool uit Zoutelande en De Schute uit Biggekerke gingen di rect aan de slag. In totaal plantten zij 450 bomen en struiken rond de par keerplaats aan de Bosweg/Duinweg in Zoutelande. De parkeerplaats - die de •afgelopen winter voor het eerst ook dienst deed als ijsbaan - was voor deze 'gelegenheid versierd met vlaggen en wimpels. Voordat de leerlingen overgingen tot het planten, was er in de Willibrodus- school een bijeenkomst. De kinderen kregen twee films te zien, waarin het belang van bomen en andere groen voorzieningen centraal stonden. Ver der werd de leskist over bomen aange boden. De basisschoolleerlingen kre gen na afloop van het planten ieder een vaantje, lineaal en een button. In Vlissingen beperkten de activitei ten rond de Nationale Boomfeestdag zich tot de basisschool Schoonenburg en de openbare bibliotheek. De leer lingen van Schoonenburg voorzagen de geluidswal aan de Lekstraat in Oost-Souburg van sierheesters. Vandaag, donderdag, volgen de leer lingen van de Pieter Louwerseschool, de Jacob Catsschool en de Bouwen Ewoutschool hun voorbeeld. De leer lingen van de laatstgenoemde school voorzien de Clij verstraat, die opnieuw wordt ingericht, van bomen. Bij de beide andere scholen wordt de school tuin van nieuw groen voorzien. De openbare bibliotheek in Vlissingen haakte in op de boomfeestdag met een tentoonstelling met als titel 'Le ven met hout is zorgen voor bos'. De expositie is tot en met 23 april te bezichtigen. Woensdag werden in sa menwerking met de Koninklijke Ne derlandse Natuur historische Vereni ging vanuit de bibliotheek rondleidin gen gehouden door de binnenstad. Doel daarvan was de functie van bomen in de binnenstad te belichten. In de gemeente Westkapelle zijn dit jaar geen activiteiten -ntplooid rond de boomfeestdag. Dat houdt verband met -et ontbreken van een geschikt plantproject, zo verklaarde burge meester H. A. van Maldegem. „Vorig jaar hebben wij in het kader van de boomfeestdag nestkasten opgehan gen. Die zijn inmiddels vrijwel alle maal vernield, dus daar hebben we dit jaar ook maar van af gezien", aldus de burgemeester. In Veere is de boomplantdag aange grepen om het eerste deel van de boomgaard van de Stichting Veere aan het Singeltje op de oude stads wal te vernieuwen. In totaal 67 bo men (25 kastanjes en 42 pruimebo- men) werden daarom door de hoogste MIDDELBURG - De PTT-stickers met een verkeerd alarmnummer blij ken in Zeeuwsch-Vlaanderen op veel groter schaal verspreid, dan dinsdag werd aangenomen. Toen was er al leen sprake van de kleine kern Drie wegen. De PTT heeft de zelfklevers ook bezorgd in grote delen van West- Zeeuwsch-Vlaanderen en in enkele kernen van Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren (in ieder geval in Kloosterzande en Koewacht). Dat hebben burge meester C. Ockeloen van Terneuzen en regionaal brandweercommandant A. J Vesseur woensdag meegedeeld. De laatste was overigens niet zo ver baasd over de gedragingen van de post. „Wij krijgen hier bijvoorbeeld brieven voor de brandwaarborgmaat schappij en dat is heel wat anders dan de brandweer, 't Is een trieste zaak". Op de stickers staat dat bij calamitei ten 01184-14444 gebeld moet worden (het nummer van de regionale brand weer Noord- en Midden-Zeeland). Zeeuws-Vlamingen moeten echter voor brandweer en ambulance 01150- 12200 draaien en niet 01150-14444 zo als per abuis vermeld in de PZC van woensdag. De affaire is ontstaan naar aanleiding van de opheffing van de BB-hulppost in Goes. Daardoor moeten mensen op de Bevelanden, Schouwen-Duiveland en Walcheren (behalve Middelburg) voortaan naar Vlissingen bellen. Deze wijziging kon niet meer in de nieuwe telefoongidsen. De brandweer heeft toen in overleg met de PTT geregeld dat deze het publiek met stickers op de hoogte zou brengen. Door vergis singen bij de PTT in Breda zijn deze ook in Middelburg en delen van Zeeuwsch-Vlaanderen bezorgd, waar de situatie ongewijzigd is gebleven. De alarmnummers in Zeeland zijn nu als volgt: Tholen en Sint-Philipsland (0011 alarmcentrale Bergen op Zoom); Schouwen-Duiveland. Beve landen en Walcheren (behalve Middel burg) 01184-14444; Middelburg 12233 en Zeeuwsch-Vlaanderen 01150-12200. groepen van de basisscholen inge plant. De laatste boom werd geplant door L. Boogerd van de Stichting Veere en burgemeester G. W. van Montfrans-Hartman. De stichting ij vert voor het behoud van het stads- schoon van Veere. Het in stand hou den van de oude boomgaard is daar een onderdeel van. De 36 kinderen die bij het planten aanwezig waren kregen een bolus en als aandenken een denneboompje. In de andere kernen van de gemeente Veere werd een boom geplant in de tuin van de plaatselijke basisschool. Verder hingen de leerlingen van de scholen in Vrouwenpolder, Gapinge en Serooskerke zelfgemaakte nest kastjes op. De bovenbouw van de drie basisscho len in Arnemuiden plantte 67 bomen van verschillende soorten. De Konin gin Beatrixschool zorgde dat in Tuin dorp voor wat meer begroeiing, het geboomte in de Rademakersstraat werd door de Polderburcht ingeplant en Het Baken nam de groenvoorzie ning van het Middelgat voor zijn rekening. De eerste boom of struik werd op die plaatsen steeds door burgemeester M. M. Markusse in de grond gezet. De kinderen uit de hoogste groepen van De Golfslag in De Wegwijzer in Domburg hebben woensdag ongeveer 165 heesters geplant, nadat loco-bur gemeester A. Wisse een herinnerings bord had geplaatst. De basisscholen in deze plaats maakten maandag al een excursie langs de groenstroken. Na afloop werden twee films gedraaid. De leerlingen van de Domburgse scholen boden Wisse naderhand teke ningen, gedichten en een zak met vuilnis aan. De rommel was afkomstig van de schoolpleinen. Wisse zei te hopen dat de straten in zijn plaats voortaan altijd zo schoon zouden zijn als de schoolpleinen nu. In Mariekerke werden door de boven bouw van de twee basisscholen tien grote essen geplant bij de ingang van Meliskerke. Dat had een verkeers technische betekenis: door de bomen lijkt de weg smaller zodat de automo bilisten die Mariekerke binnen komen langzamer gaan rijden. Toen de essen geplant waren zagen de in totaal 91 leerlingen van de Zeester- en de Boaz- school twee diaseries over bomen. Ook burgemeester G. W. van Montfrans-Hartman van Veere (met schop) droeg haar steentje bij aan boomplantdag EIERVEILING EIVEBA BV BARNEVELD - Aanvoer 2.330.640 stuks, stemming sta biel. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 57-58 gram 9,87-10,03, 60-61 gram 10,55 en 65-66 gram 11,59-12,02. VEEMARKT DEN BOSCH - Prijzen in gulden per kg geslacht gewicht en ontvet: dikbillen extra kwal. 9,35-12,75, stieren le kwal. 8,10-8,65 en 2e kwal. 6,80-8,10. vaarzen le kwal. 7,20-7,85 en 2e kwal. 5,95-7,20, koeien le kwal. 7,00-7,75, 2e kwal. 5,65-7,00 en 3e kwal. 5,15-5,65, worstkoeien 4,90-5,90. Prijzen in gulden per kg geslacht gewicht: schapen 5,30-6,50, lammeren (rammen) 10,40-12,40, lammeren (ooien) 9,30-11,50. Prijzen in gulden per kg levend gewicht: vette kalveren le kwal. 6,25-6,50 en 2e kwal. 6,00-6,25, zeugen le kwal. 2,58-2,68 en 2e kwal. 2,38-2,58. Prijzen in gulden per stuk: schapen 150-220, lammeren (rammen) 190-370. lammeren (ooien) 180-260, melk- en kalfkoeien le soort 1800-2700 en 2e soort 1300-1800. melk- en kalfvaarzen le soort 1700-2700 en 2e soort 1300-1700, guste koeien 1500-2200, enterstie ren 1150-1800, pinken 700-1725, graskalve ren 500-1025, mestnuka's stieren roodbont 275-530 en zwartbont 150-350. mestnuka's vaarskoeien roodbont 150-320 en zwartbont 125-250. schaap met lam(meren) 250-400, weidelammeren 170-210. bokken en geiten 40-175. Aanvoer: totaal 10.732 stuks, waaronder 1989 slachtvee, 299 stieren. 1298 gebruiks- vee, 597 jongvee, 2154 nuka's roodbont, 1919 nuka's zwartbont. 824 slachtschapen en lammeren. 596 gebruiksschapen en lam meren, 940 varkens. 116 bokken en geiten. Overzicht: (handel en prijzen) slachtvee rustig - prijshoudend; stieren traag - lager; gebruiksvee rustig - prijshoudend; jongvee matig - gelijk; nuka's stroef lager; schapen en lammeren redelijk - gelijk: varkens willig - hoger; bokken en geiten rustig - gelijk. Aardappeltermijnmarkt Amsterdam - Bintje 35-50mm van de oogst 1985 werd 1 spot contract verhandeld voor levering apr tegen ƒ4.80 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm waren het 133 con tracten tegen 22,50 tot 22,30 voor levering april en 318 contracten levering mei tegen 23,30 tot 24,00. Stemming was resp. prijs houdend en nauwelijks prijshoudend. In Bintje 50mm van de oogst 1986 werden 77 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 30,30 tot 30,20 per 100 kg. De stemming was kalm. VEILING BARENDRECHT Prijsbericht 'Zuid-Holland-Zuid', woensdag 9 april 1986: andijvie jong 6500 kg A12 200-230, A15 203-231; komkommers 230000 St 91 op 116. 76/91 102-106, 61/76 84-89, 51/61 70-72, 41/51 59-63, 36/41 43-47, 31/36 27-35, 26/31 27: komk krom 7000 kg 61-76; komk stek grof 42-75, middel 37-59. fijn 25; papri ka 1000 kg groen 75/85 600-630, 65/75 510- 540. 55/65 470; radijs krat zeer grof 80, grof 73, middel grof 66-73, middel 68-71, fijn 46-58, bakje grof 66-81, middel grof 69-77, middel 68-71, fijn 42-512; rabarber 11000 kg rood 399-466, normaal 376-401, licht 300-351: sla glas 168000 st eenm fust 23/24 19-21, 21 22 17-19,19/20 16. meerm fust 31 op 29-34. 28 30 27-30, 25 27 27-34, 23/24 22-23; tomaten 5000 bakjes BI-1 1620-1690. BI-2 1610-1649, AM 1650-1750, AI-2 1680-1710, CI-1 1500- 1590, CI-2 1500-1580, CCI-2 1200-1280; velds la 1700 kg 370-570; witlof 51000 kg eenm fust kort fijn 182-290, kort grof 155-200, lang fijn 108-143, lang grof 171-217, klvp fijn 229-243, klvp grof 253-265. meerm fust kort fijn 111-169. kort grof 121-164, lang fijn 101, lang grof 102-128. D 76-108. III 59-101. aardappe len 20000 kg bintje bonken 17-25, groot 13-18. kriel 18-37, eigenheimer 50-55, irene 21-26; andijvie 24000 kg A 123-179, B 104- 119; bospeen 250 bs 280-300; champignons 2000 ds 80-110; Chinese kool 1000 kg 81-90; kervel 100 bs 62-66; knolselderij 11000 st 10 st 92-118, 12 st 28-80, 15 st 16-62; koolrapen 2000 kg 22-34; groene kool 500 kg 24-53; witte kool 2000 kg 19-35; rode kool 1000 kg 10-47; kroten 2000 kg 11-27; boskroten 2000 kg 11-27; peterselie 12000 bs 21-59; prei 13000 kg 154, kl II40-126; raapstelen 1000 bs 41-54; selderij 26000 bs 7-30; snijbonen 200 kg 920-980; spinazie 13000 kg 189-280; spits kool 350 kg 240; spruiten 7000 kg AI-22 250-310, AII-3 130-270. BI-2 160-200, BII-3 60-120, DI-2 280-370, DII-3 100-300; uiten 43000 kg bonken 16-28, grof 14-24, middel 12-22, drieling 8-10, geschoond 33-57; water kers 300 bs 115, winterpeen 8000 kg grof 28-42. middel 22-39, fijn 11-18; ijsbergsla 750 st 135-173; aardbeien 100 ds 210. Aardappeltermijnmarkt oogst 1986 Datum: 09-04-'86. Bintje, laten april: 30.20. november: 25.50; bieden april: 30.00, no vember: 24.00; 50 mm opw., slot april: 30.20. november: 24.00. Stemming, april: prijshou dend. Openstaande posities november: 91. Omzet, april: hoogste prijs, 30.30; laagste prijs en laatste zaken 8x30.20. Dag, april: 77; november: -. Aardappeltermijnmarkt oogst 1985 Datum: 09-04-'86. Bintje, laten april: 22.50, mei: 23.70; bieden april: 22.00, mei: 23.50; 50 mm opw., slot april: 22.40, mei: 23.50. Stemming, april: prijshoudend; mei: nau welijks prijshoudend. Openstaande posi ties, april: - 134 is geworden 538; mei: - 15 is geworden 3263. Omzet, april: hoogste prijs, 22.50; laagste prijs, 22.30; laatste zaken 29x22.40; mei: hoogste prijs, 24.00; laagste prijs, 23.30; laatste zaken, 5x23.50. Dag, april: 133; mei: 318. 'Men lijkt op Walcheren bang te zijn voor bomen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 17