auto juiste band levensbelang nieuwe mazda rx 7 technisch hoogstandje afgang van video-systeem PZC/ vrijdagkrant 6 zicht op amerika torsievieren civic coupé wankelmotor rol grundig stuiptrekking acolye kleurenetsen beelden buiten heemskinderen sleeuwenhoek de wijnstok etsen vleeshal de kern pierre degen etcetera bellamy 19 waeckende boe\ de spinne oude ansichten bloempotten raifeisen galerie 66 VRIJDAG 28 MAART 1986 Honda ontwikkelt zich steeds meer als een merk van kwaliteitsauto's, met de nadruk op grotere, hoogst gea vanceerde. maar ook duurdere modellen. Honda brengt nu twee nieuwe auto's op de markt: de Integra en de 125 pk Civic CRX coupé. De prijs van de Integra loopt van 24.990 tot 29.190. Tevens heeft Honda aangekondigd, dat de kleine Honda Jazz verdwijnt. Dat is een gevolg van deze 'kwa- liteitsauto-politiek'. De Jazz is met zijn prijs van bijna 17.000 te duur voor de Nederlandse markt. Eigenlijk moet er geld bij. De laatste paar prijsverho gingen heeft Honda Nederland niet doorgevoerd om zich niet helemaal uit de markt te prij zen. „Een goedkope kleine auto ma de Honda Civic, in Japan 'Hon da Ballade' geheten, maar Hon da heeft een overeenkomst met British Leyland. die dit type op de markt brengt onder de naam Rover 200. Eind van dit jaar komt hier ook de nieuwe Honda Legend in de verkoop. Een grote auto, die samen met British Leyland wordt gebouwd. De Engelse fa briek brengt hem als Rover 700 en als Honda Legend. Op dit moment bouwt Honda bij Londen een groot afleve ringscentrum. De krachtbron van de nu gepre senteerde Integra is een ander halve liter twaalf kleppen-mo- tor, een compacte en van een lichte aluminiumlegering ge bouwde machine. Drie kleppen per cilinder dus, twee in- laatkleppen en één uitlaatklep. ken, bij wijze van uitzondering op de Honda-fïlosofie. is geen haalbare kaart. Voor het maken van duurdere en geavanceerde auto's is de fabriek nu ingericht en zijn er keuzes gemaakt met betrekking tot de kwaliteit van de materialen. Dat werkt ook door in de kwaliteit en de prijs van een kleine auto'', aldus de woordvoerder van Honda Ne derland. De nieuwe Integra was eigen lijk bedoeld voor de Ameri kaanse en de Japanse markt. Honda heeft echter besloten om ook enkele Europese landen te bevoorraden. De Integra sluit aan op de Civic met als groot voordeel, dat hij in tegenstel ling tot de Civic, beschikt over veel kofferruimte. Er bestaat weliswaar een sedanversie van Het is een uitermate soepel rea gerende motor, zoals wij bij een korte rij-impressie ervoeren. Dat komt door het grote koppel. Vijfennegentig procent van het maximumkoppel wordt gele verd tussen de 2500 en de 4500 toeren. De motor levert 85 pk en produ ceert een topsnelheid van 168 km per uur. De automaat haalt 160. De cilinders zijn om ruimte en gewicht te besparen aan el kaar gegoten. De Integra heeft, net als alle Honda's, voorwielaandrijving. De wielophanging is een door ontwikkeling van het systeem, dat men ook vindt in de Civic. De voorwielen hebben een on afhankelijke ophanging met torsieveren, die een lage in- bouwhoogte vergden. Dat had Niet voor niets test een fabri kant uit welke banden ge schikt zijn om onder een be paald type auto te zetten. Welke breedte, hoogte, diameter en profiel zijn gegevens die van invloed kunnen zijn op het weg gedrag van de auto. Als men zich niet aan de bandentabel van de fabriek houdt, is de kans groot dat hetzij het comfort afneemt, stuureigenschappen veranderen en in het ergste geval de auto onveilig op de weg wordt. Vooropgesteld dat er geen slechte banden zijn. kunnen we ons beperken tot onderstel en banden. Die combinatie immers bepaalt het weggedrag, iets dat bij het ontwikkelen van elke auto is onderzocht. De klant hoeft derhalve niet op de hoogte te zijn met alle ontwikkelingen, dat doen de research-afdelingen en die laten ook weten of een nieuwere band geschikt is om onder een bestaand model te zetten. Voertuigspecificaties, de ban den en de berijder vormen één geheel, met als resultaat het weggedrag van de auto. Wil ie mand rustig toeren met een auto met zoveel mogelijk com fort en zo weinig mogelijk trillin gen, dan kan de standaardband voldoende zijn. Iemand die snel voordelen met betrekking tot de laag aflopende neus. Achter zijn progressief werkende schroefveren gemonteerd, waarbij bovendien gebruik is gemaakt van de zogenoemde Panhardstang. Deze construc tie levert een neutraal stuurka- rakter op. De auto duikt bij het remmen niet voorover als gevolg van onder meer de stand van de fusee. Achter is een voorziening getroffen bij de bevestiging van de remankerplaten, waardoor het lifteffect bij het remmen wordt tegengegaan. Volgens de fabriek verbruikt de Integra bij 90 km per uur 1 op 17.5. Bij 120 km is het verbruik 1 op 13.5. Eind maart of begin april is de Integra leverbaar. Sinds 1983 is de Honda Civic CRX op de markt. Deze snelle en sportieve tweezitter heeft in de nieuwste versie een 1600 motor gekregen met vier klep pen per cilinder, in plaats van de 1500 motor met drie kleppen per cilinder. Het is een injectiemotor, waarin veel kennis en ervaring is geïn vesteerd, die men heeft opge daan in de formule 1 en formule 2 racerij. Ook dit is een zeer compacte en lichte motor. Het meest opvallende eraan is de toepassing van twee bovenlig gende nokkenassen, die geen tuimelaars bedienen maar zwe vende slepers. Dit heeft een ui termate kleine bewegende mas sa in het klepbedieningssys- teem tot gevolg, waardoor bij veel toeren geen afwijkingen ontstaan. Ook bij deze motor zijn de cilin ders aan elkaar gegoten en zijn de wanden tussen de cilinders zo dun mogelijk gehouden. Daardoor kreeg de motor een geringe lengte. De stijfheid van het blok werd vergroot doordat het blok doorloopt onder de hartlijn van de krukas. De motor levert 125 pk en is goed voor een topsnelheid van 202 km per uur. Bij negentig kilometer (maar wie rijdt dat met zo'n auto?) is het verbruik 1 op 18.5. Bij 120 km moet men rekenen op 1 op 14. De prijs is ƒ31.990. NOL VAN BENNEKOM Hij lijkt op een Porsche en hij is bijna even duur als een Porsche. De nieuwe sportcoupé van Mazda heet wederom RX 7, maar wordt gelanceerd in een ander marktgebied dan zijn goedkopere broertje, die hij gaat vervangen. Deze blijft voorlopig nog leverbaar (prijs 53.000). De nieuwe RX 7, met als extra aanduiding GLX, kost 70.900. Dat is precies 2000 goedkoper dan de Porsche 924 S. De directie van Auto Palace De Binckhorst, die de Mazda's importeert, vindt de uiterlijke gelijkenis met de Porsche bepaald geen handicap. Maar adjunct directeur De Ruiter benadrukt wel, dat het model volgens de in Mazda's eigen specificaties tot stand is gekomen. „Daarbij is natuurüjk ook gelet op de eisen die het publiek aan sportauto's stelt". Het marktgebied is niet groot. Dit jaar zullen in Nederland in totaal 1300 sportwagens worden verkocht. Mazda hoopt op een aandeeltje daarin van 35 stuks, misschien vijftig. De Japanse fabriek heeft met zijn eerdere RX 7's lang niet slecht gescoord. In de hele wereld worden 470.000 identieke exemplaren afgezet. Het nieuwe model is groter, heeft een veel krachtiger Wankel-motor en beschikt voorts over een achterwielophanging met een gecontroleerde meesturende werking en wielvluchtcorrectie. Het systeem van onafhankelijk geveerde achterwielen met schuine draagarmen is geperfectioneerd. Het licht meesturend effect bestaat hieruit, dat een natuurlijk optredend uitspoor van een belast achterwiel wordt tegengegaan en juist wordt omgezet in een toespoor. Dat effect treedt niet alleen op in snel genomen bochten, maar ook bij krachtig accelereren, hard remmen en afremmen op de motor. Dat levert een aanzienlijke bijdrage tot een goede wegligging onder extreem rijgedrag. Tijdens een in de buurt van Rome opgedane rij-impressie bleek de RX 7, die in ons land wordt geleverd met o.a. lederen bekleding, stuurbekrachtiging, elektrisch bediende ramen en schuifdak, inderdaad een safe sturende auto. Onze testwagen, die in Engeland op de markt zal komen, had derhalve het stuur rechts en beschikte niet over stuurbekrachtiging. Dat laatste vonden we eerder prettig dan een gemis. De importeur deelde evenwel mee, dat de stuurbekrachtiging door middel van sensoren variabel is, waardoor bij hoge snelheden de bekrachtiging wordt gereduceerd, maar bij moeilijk inparkeren juist de meeste hulp biedt. Zowel motor- als windgeruis vallen erg mee. Ook op zeer hoge snelheiden krijgt de wind geen vat op de carrosserie. De koplampen zitten in het front verborgen, maar kunnen in ingeklapte toestand toch via speciale vensters oplichten zodat lichtsignalen kunnen worden gegeven zonder dat de lampen behoeven te worden opengeklapt. De rotatiemotor, ooit uitgevonden door Felix Wankel, meet in de nieuwe Mazda 2 maal 654 cc. Het motorsysteem is aan een voortdurende research onderhevig en dat leidt regelmatig tot verbeteringen en aanpassingen van het oorspronkelijke idee. Het inlaatspruitstuk telt nu zes poorten. Men spreekt van hoofd- en nevenpoorten, waardoor de inlaat afhankelijk van de motorbelasting gefaseerd verloopt. De hoofd- en nevenpoorten hebben elk een aparte computergestuurde brandstofinjector. De topsnelheid van de RX 7 is 210 kilometer per uur. NOL VAN BENNEKOM wil rijden en van een hard afge- veerde auto houdt, zal voor wat bredere banden kiezen. Zomaar een andere velgmaat kiezen kan leiden tot aanloop van de band tegen de schok dempers of de wielkasten. Zou men bijvoorbeeld van een velg- maat 7J overgaan naar 6.5J dan kan de inpersdiepte van die velg veranderen van 50 mm naar 34 mm. Zou dat verschil van 16 mm overeenkomen met de ne gatieve rolradius. dan heb je een probleem. Verder is het bij de wet geregeld dat een auto moet voldoen aan de typegoedkeuring, wijkt ie mand daar van af. dan is dat een overtreding. In het uiterste ge val kan de auto in beslag wor den genomen. Het wil nogal eens gebeuren dat politieagen ten die kersvers van school ko men daar speciaal op gaan let ten. Gelijk hebben ze natuurlijk, want met het ondeskundig wij zigen van banden- en/of velgen- maten verandert de stuurgeo- metrie en dat kan bij een nood stop een onbestuurbare auto tot gevolg hebben. Kijk dus altijd in het instructieboekje van de auto of vraag aan de dealer tot hoe ver je mag gaan bij een bandenwissel. SIEM LEEUWENKAMP De slotakte was niet verhef fend. Wat publiek en han del al hadden zien aankomen is gebeurd: Philips staakt de pro- duktie van V-2000 videorecor ders definitief. Een logische stap, maar pijnlijk voor veel consumenten. Vond de consu mentenbond het V-2000 sys teem niet een van de beste twee jaar geleden, zelfs toen insiders al wisten dat de V-2000 norm het niet meer zou halen? Philips' concernpersdienst ver meldt zelf dat de verkoop van VHS-recorders zo sterk is toe genomen dat, gezien het be perkte afzetgebied van V-2000. het op economische gronden niet langer gerechtvaardigd is met de produktie door te gaan. Wel wordt de produktie van cassettes voortgezet en zal de (onlangs sterk ingekrompen) technische dienst blijven repa reren. Maar niet bekend is op tot wanneer dat zal duren. In de elektronica is de markt nu een maal nogal veranderlijk. Philips kan op wereldsuccessen wijzen. De compact- of musi- cassette, tegenwoordig simpel weg 'de cassette' en de compact disc zijn zulke volstrekt geac cepteerde normen en systemen. De avonturen op het pad van de video zijn echter een en al droe fenis. Een oud persbericht van het concern spreekt van een eerste 'doorbraak' in 1972. Hoe wel men sinds 1963 bezig was met video-recording, vooral op de professionele en semi-profes- sionele markt kwam in '72 de zogenaamde N 1500-recorder. Hij had een enorm bandver- bruik - niet ongewoon voor die tijd - maar erger was dat het apparaat verre van betrouw baar bleek. Het avontuur duurde tot 1977. Toen kwam de N 1700-recorder. Veel minder bandverbruik en aanzienlijk betrouwbaarder, maar het model hield slechts twee jaar stand. In 1979 kwam het V-2000 systeem, de ware Europese vinding, zij het dat de banden niet uitwisselbaar wa ren met beide andere systemen, die onderling ook niets gemeen hadden. Gevraagd naar de snel le wisseling van modellen ant woordde de toenmalige Philips directeur Mayer dat zoiets de konsekwentie was vai een con cern dat als eerste ae video recorder had uitgebracht. Een van de eerste apparaten, de 2020, ging ƒ2750.- kosten. Het apparaat kreeg een slechte naam, omdat het veel storingen vertoonde. Vooral bij het opne men, waarbij het apparaat wel eens uit zichzelf uit de afstem ming sprong en een geheel an der programma begon op te nemen of een 'leeg' kanaal op zocht. De oorzaak bleek te zijn dat de kabelboom van de centrale be sturing in sommige toestellen zoveel storing oppikte, dat de recorder op zwakkere stations plotseling een onvoorspeelbaar gedrag ging vertonen. Deze ontwikkeling deed Philips geen goed. En intussen zette VHS door. Grundig, de partner van Philips met V-2000, kondig de op de Berlijnse Funkausttel- lung opeens aan met een draag baar apparaat te komen: de VT-100, volgens een heel andere norm. Het zou een gekocht ap paraat worden van Funai al wilde men dat toen niet toege ven. Het jaar daarop toonde Grundig op de Amsterdamse RAI, een C-cassette (de V-2000- cassette was eigenlijk te groot voor portable gebruik). De C- cassette kon in een portabel camera-recorder worden ge bruikt en naar VHS-voorbeeld via een adapter in de standaard V-2000 apparatuur thuis worden afgespeeld. Philips zou snel vol gen, zei men. Er gebeurde echter niets. Eind '83 kon men ook in Europa niet lang volhouden dat er een een overgang zou volgen naar het VHS-systeem. Philips man onof ficieel: „We maken miljoenen verlies wereldwijd op dat sys teem". Andere Philips-man, offi- ceel: „V-2000 is een mooi sys teem en het blijft". Vrij spoedig daarna kwamen de VHS-recorders, eerst van Grun dig en daarna van Philips toch op de markt in Europa. Inmid dels waren de voorraden van V-2000 toestellen opgelopen en bleek VHS beter te verkopen. Men stopte dus de produktie van V-2000: „Maar als er aanlei ding is om de produktie te hervatten dan doen wij dat onmiddellijk", aldus een woordvoerder bij wat eigenlijk al de 'begrafenis' was. Het Philips concern deed nog twee vreemde sprongen: twee- en-een-halfjaar geleden kondig de men aan als een van de eerste, zo niet als de eerste, te komen met 8 mm-video. Dat was het helemaal: een wereld norm, ondertekend door mis schien wel honderd fabrikanten. Op de afgelopen Funkaustel- lung was het Sony die 8 mm- camcorders introduceerde en wilde geen enkele Philips woordvoerder meer graag over dit systeem praten. Op de Firato van anderhalfjaar terug was het stereo-kwaliteits geluid bij VHS- en Betamax- video een van de grote publieks trekkers. Consumenten-appara ten volgens die norm, die nau welijks voor de compact-disc onderdoen, zouden spoedig in de winkel zijn. „Dat hebben wij ook", sprak Philips tegen het Firato-bestuur „en wel op V- 2000. Dat gaan wij als nieuwig heid naar voren brengen". „Maar kunnen de mensen dat ook kopen, zoals die apparaten van die andere merken?", moet het bestuur toen gevraagd heb ben. En dat was niet het geval. „Dan valt het ons inziens niet onder de tentoonstellingsnovi teiten". En dus moest de gigant uit Eindhoven buiten de grote persconferenties om in een apart zaaltje het systeem laten zien aan belangstellenden. De afgang van een systeem. Ondanks alles moet gezegd worden dat V-2000 technisch gezien zeker geen slechte video recorder was, met inderdaad - desondanks - een laag bandver bruik. De populariteit van vi deorecorders is echter groten deels gedicteerd door de markt en zeker ook door de verkijg- baarheid van software (voorbe- speelde banden) van het begin af aan vooral een VHS-zaak. HUGO VAN DER HEEM Galerie Esprit in Clinge (Gra venstraat 99) presenteert tot en met 9 april de tentoonstel ling 'Zicht op Zeeland'. Der tien kunstenaars geven hun kijk op Zeeland: Herman Bis schop, Leon de Buck, Joop Dam, Henny Huser, Joop Kol- laard, Hugo Metsers, Nelly van Nieuwenhuizen, Marcel Rob- be, Ferdinand Slock, Trees Verwilligen. Jenneke Weij- land. Karei Weijland en Krijn Doolaard. Henk Koch, direc teur van de Zeeuwse Culturele Raad, opent de expositie mor gen, zaterdag, om 20.00 uur. Geopend: alle dagen behal ve dinsdag van 13.30 tot 18 uur. De Vlissinge galerie 'De Blaeue Acolye' (Bellamypark 22) richt zich de komende maanden speciaal op de zeezij de met exposities van oude (zee)kaarten en prenten van Zeeland in de maand maart, zeeschilderijen van Rieks Hamminga in de maand april en maritieme schilderijen van Oudes, Jaarsma, Dekker, Groen, Peeters en anderen in de maanden mei en juni. Door lopend: maritieme en topogra fische prenten. Open: dinsdag tot en met za terdag van 13.30 tot 17 uur. De Spaanse kunstenaar Ma- nel Marzo-Mart exposeert tot 15 april in galerie 'Ben Witte', Vlasmarkt 11 in Middelburg. Marzo-Mart is een graficus die zich de laatste jaren vooral met het maken van kleurenet sen heeft beziggehouden. Dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 18.00 uur). De Haagse kunstenaars Theo van der Nahmer, Bram Roth en Ula van Ophuysen laten tot 1 juni ieder vier beeld houwwerken zien in de tuin van 'Inter Scaldes' te Kruinin- gen. 'Terra cotta' is de titel van de expositie van Italiaanse pot ten gemaakt door Lia Drost, die tot en met 13 april is te zien in 'De Vier Heemskinde ren' aan de Rotterdamse Kaai in Middelburg. Naast deze col lectie zijn er tevens bloemen te zien als palmen, hortensia's en luxusboompjes. Verder zijn schilderijen van Juul Kortekaas en kleurenet sen van Greet Lyklema te be zichtigen. Opening 22 maart om 15.00 uur. Daarna donderdag tot en met zondag tussen 14 en 17 uur.) In het Centrum Nieuwe Mu ziek (Kloveniersdoelen, Ach ter de Houttuinen, Middel burg) exposeren de beeldend kunstenaars Ben Sleeuwen hoek en David van de Kop op woensdagavond en de midda gen van donderdag, vrijdag en zaterdag. In galerie 'De Wijnstock', Bel- linkstraat 32 in Middelburg, is tot en met 15 april een expositie te zien van vijftien 'eierschilders', die hun ver sierde eieren tentoonstellen. In dezelfde galerie exposeert Jet Linders-Meeuwis tot 26 april haar 'bloemencollages, natuurobjecten die bestaan uit gedroogde en geprepareer de bloemen en plantendelen. Morgen (zaterdag) houdt de galerie van 11.00 tot 17.00 uur een open dag. De openingstijden van de ex posities zijn: donderdag en vrijdag van 14.00 to 17.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 12.30 en van 14.00 uur tot 17.00 uur. In 'De Bewaerschole' aan de Weststraat in Burgh-Haam- stede worden tot en met zater dag 5 april etsen tentoonge steld van Frank Oudshoorn. De voorstellingen van de et sen zijn veel rotslandschap pen, welke de maker zelf als 'mythologische landschap pen' betitelt. De tentoonstelling is van maandag tot zaterdag ge opend van 13.30 tot 16.30 uur. fers over die voorkeur:,, he hoeft voor mij niet zo extreen te zijn waar ik mee bezig be n.Een begrafenis is een alle daags gebeuren". De kunstenaar exposeerde en kele jaren geleden als enigf Nederlander op de 'Biennale in Parijs. De tentoonstelling is geopem maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur ei woensdag- en vrijdagavom van 18.00 uur tot 20.00 uur. Het Zeeuws Kunstenaarscen trum heeft tot en met 3 april een expositie met werk van de Zwitserse kunstenaar Pierre Degen. Degen put zijn inspiratie ui de middeleeuwen. Op de expo sitie is een verzameling te zier van schetsen en notities var zijn speelse invallen: helle baarden, vlaggen en vaandels De openingstijden van de ei positie ingang achterzijde Achter de Houttuinen 30) zijn: dinsdag tot en met zondag, van 14.00 uur tot 17.00 uur donderdagavond van 19.0 uur tot 21.00 uur. In stichting Etcetera, Steen- bergsestraat in Bergen op Zoom, exposeert tot en met 20 april de kunstenaar Piet Vloemans zijn olieverfschil derijen. Bij de opening van de tentoon stelling, zondag 23 maart om 16.00 uur, houdt de kunste naar zelf een inleiding. De beeldend kunstenaar Mar ten Hendriks uit Doesburg ex poseert in galerie Bellamy 19. Deze voorlaatste tentoonstel ling in de reeks 'omtrent schilderkunst' omvat naast recente schilderijen ook teke ningen. In galerie Bellamy 19 is van zaterdag 5 april tot zaterdag 26 april een tentoonstelling te zien van de Limburgse beel dend kunstenaar Pieter Defe- sche. De expositie is de laatste in de tentoonstellingreeks 'omtrent schilderkunst', en Defesche magmetzijn64jaar gerust een 'nestor' genoemd worden. De kunstenaar maakt deel uit van de IJmuider Kring. In zijn werk geeft hij de voorkeur aan primaire kleuren, maar ook de mysterieuze tussenkleuret zijn vaak te zien. Bellamypark 19, Vlissingen Dinsdag tot en met vrijdag II tot 12.30 uur en 13.30 tot 11 uur. Zaterdagen van 13 tot 11 uur.) De 'jonge wilde' Gert de Graaf exposeert in 'De Waeckende Boey', Stationsstraat 24 in Middelburg. Hij heeft zijn 'wonderlijke levensavontu ren' verwerkt in kleuren op papier. Fotograaf Chris Debets, lit van de fotoclub 'De Spinne' in de Goese Polder, exposeert tol 7 april in het kantoor van hel uitzendbureau ASB aan dt Grote Markt in Goes. De tentoonstelling bestaat uil dertig zwart-wit foto's met df mens als centraal thema. In het streekmuseum 'Het land van Axel' is van 2 tot en| met 19 april een tentoonstel ling te zien van oude ansicht kaarten en fotokaarten van oud-Axel en de kernen Koe wacht en Zuiddorpe. De ten-I toonstelling is geopend iedere woensdag tot en met zaterdat van 13 tot 17 uur. In Galerie Ilona Schmit, in de Dorpsstraat in Kattendijke, is tot en met 29 juni een expo» tie te zien van schilderijen var Jugenstil-plastieken. Het the ma van de tentoonstelling it de 'kosmische uitstraling' vai bloempotten. (Vrijdag tot en met zondai van 14 tot 18 uur). In De Vleeshal in Middelburg wordt vandaag een tentoon stelling geopend van Giulio Paolini, getiteld 'abat-jour (giochi proibiti) met daarbij een serie van acht collages. De opening gebeurt in de aanwe zigheid van de kunstenaar zelf, om 17.00 uur. De tentoonstelling loopt tot 27 april, dinsdag tot en met zater dag van 13 tot 17 uur, en 's zondags van 14 tot 17 uur. In 'De Stenge' in Heinkens- zand heeft kunstichting De Kern tot 10 april een tentoon stelling van de beeldend kun stenaar Jan Wolffers. De voornaamste thema's in het werk van Wolffers zijn 'de dood', en onderwerpen die met de dood samenhangen. Wolf- 'Breskens en omstreken' is he thema van de expositie die d( Breskense kunstenaar Gerari van Grieken vanaf morgen zaterdag, tot en met 6 apn houdt in galerie 'Raifeisen' ii Breskens. Van Grieken expo seert pentekeningen ei pastels. De opening van d( expositie vindt morgen plaat om 14.00 uur. Daarna is dezi dagelijks te bezichtigen van 1! tot 17 uur. In Galerie 66 in Oostburg be gint morgen, zaterdag, een ei positie van de monumental: vormgever Joost Cords. D opening wordt om 16.00 ut) verricht door H. Storms E zijn twee objecten te bezicht gen: Een object van beton ui 1985 getiteld 'Twee Zuilen' ei een object van ijzer uit 198 getiteld 'Vleugels'. Verder zij er foto's te zien van het deco voor de in 1985 geproduceerd voorstelling 'Blut am Halz df Katze' van Fassbinder in Ei schede. De tentoonstelliu duurt tot maandag 28 april- (Woensdag tot en met zondtt van 14 tot 17 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 46