Dames St.-Aloysius veroveren de titel Volleybalheren Hulst pakken kostbaar punt Jan Hoogstrate winnaar toernooi voor 50-plussers Dynamo maakt het Scheldesport met snel spel lastig Tjoba en Ondo ten onder in modderballet OOK ZEGE VOOR MIDDELBURGSE DAMES Wilander wint in Brussel SCHEIDSRECHTER DRUKT STEMPEL OP WEDSTRIJD MZ-dames onderuit Besifesingsduel in de eerste klas afdeling PROMOTIE NAAR TWEEDE DIVISIE Huub van Boeckel uitgeschakeld GEMAKKELIJKE WINST Verdiend TERNEUZENAREN WINNEN DUEL Presentje PZC/ sportkrant MAANDAG 24 MAART 1986 12 MZ-heren grijpen naast hoogste eer MIDDELBURG - Krijtwitr stond Jan Henk Bomhof tegenover scheidsrechter Van Zijp. „Je bent een grote zak", verweet Bomhof de arbiter die in de tweede partij van het kampioensduel tussen MZ en Avanti 2 een wel erg harde beslissing nam. In de partij tussen Bomhof en Peter de Groot was de derde game in de eindfase bij een 19-20 stand. Op dit cruciale moment serveerde Bomhof waarbij de scheidsrechter onmiddellijk deze service opslag fout telde. „19-21 en einde partij", deelde Van Zijp laconiek mee en de reactie van Bomhof hierop was dan ook begrijpelijk en had een officiële waarschuwing tot gevolg, omdat de woedende Middelburger weigerde zijn woorden terug te nemen. Het commentaar van de scheidsrech ter na afloop van de wedstrijd, toen om opheldering werd gevraagd, was vreemd. ,.We vinden het hier niet zo gezellig". De stand was hiermee 1-1 en de sfeer meteen geladen. Uiteraard was Bomhof behoorlijk aangeslagen en hij kon in zijn vologende partij tegen Gerard Bakker Jr., normaal gesproken een voor hem kansrijk par tij. geen vuist meer maken. Koen de Vries was ditmaal goed ge start met een. wel nipte, openings winst tegen Bakker. Na de incidentrij ke partij van Bomhof had Peter Roe land geen verweer tegen Avanti's sterkste speler Robert de Groot. Het werd zelfs 1-4 toen later dezelfde de Groot na een 21-15 verlies tegen Koen de Vries de twee overige games voor zijn rekening nam. Peter Roeland verkleinde de achter stand door Peter de Groot overtui gend te verslaan. In een alleszins goed uitgevoerd dubbel scoorden de Vries en Bomhof daarna 3-4 en even leek het er op dat Bomhof gelijk zou maken tegen Robert de Groot. De Avanti-speler had echter een voortref felijk lopende aanval in zijn mars die hij net iets meer kon gebruiken waar door met 3-5 de zijden draad volop aanwezig bleef. Hij knapte af toen een goed gestarte Roeland de eerste game wél met 21-18 van Bakker won, doch blee steken in de twee resterende games die door de frêle Avanti-speler werden verzilverd. Hierdoor veroger- de Avanti de titel. Peter Boon stelde tot slot: „Het lijkt wel of bepaalde scheidsrechters be vooroordeeld naar Middelburg ko men, want het oproepen van dergelij ke incidenten beïnvloedt het verloop van de wedstrijd sterk". Eindstand: 1. Avanti 2, 10-15: 2. MZ. 10-14: 3. Scylla. 10-13: 4. Pelgrim. 10-8: 5. Sjaarde- ma, 10-6: 6. Shot, 10-4. Voor de vierde achtereenvolgende maal in deze competitie van de eerste divisie dames heeft het damesteam van MZ een nederlaag moeten incas seren. Afgelopen zaterdag werd in Tilburg tegen Irene met 6-2 de vlaag gestreken en aan die uitslag viel ook ditmaal niets af te dingen. Heieen Hop. de van Tempo Team afkomstige Irene-speelster bleek bij de thuisclub in de beste vorm te steken en zij stak achtereenvolgens Jeanine Rouw. An- kie Kersten en Ingrid van Osselaer de loef af. De sterkste MZ-speelster In grid van Osselaer zorgde tegen Ellen Schers en Annet Chambon voor de twee tegenpunten en door dit resul taat bleef MZ op de weinig eervolle vijfde plaats. Gelukkig voor het Middelburgse team heeft die klassering ditmaal geen de- gradatie-gevolgen want met ingang van het nieuwe seizoen gaan ere- en VLISSINGEN - Het inhaalprogram ma van de eerste ronde van de veld- korfbalcompetitie had voor Tjoba en Ondo best nog wat uitgesteld mogen worden. Beide Zeeuwse districts- ploegen kwamen bij Snel en Odo in een modderbak terecht, konden daar niet uit de voeten en verloren. Tjoba met 3-6, waardoor de tweede helft vooral strijd te zien zal geven om bij de onderste plaatsen vandaan te blij ven. Ondo verspeelde door de 4-6 nederlaag de kans om alleen leider van 3C te worden. Op een moeilijk bespeelpaar veld was Tjoba in de beginfase gelijkwaardig was aan Snel, maar het scoren vlotte niet erg. Karin Klein, Janet Mijnsber- gen. Leo Goedegebure en Hans de Schipper brachten Tjoba diep in de tweede helft kansrijk in positie voor een gelijkspel. Maar na 4-4 benutte Snel zijn aanspeelmogelijkheden wat beter, liep ook wat soepeler door de vakken en won uiteindelijk met 6-4. Ook Ondo kon in de modder tegen ODO geen potten breken. Ondo moest zelfs veel geven om in de ope ning niet compleet weggespeeld te worden. Daar slaagde men in (van 0-2 achter naar 2-2). Bij de rust keek de Zeeuwse ploeg toch weer tegen een achterstand (2-4) aan. voornamelijk omdat men in een periode van over wicht niet had kunnen scoren. De tweede helft werd een totaal modder ballet waarin ODO de wedstrijd met twee snelle goals besliste: 6-2 en ten slotte 6-3. Arjen Hoefkens scoorde de ONDO-hattrick. De 5-4 zege die de Animo-junioren bij Albatros wisten te behalen brengt de ploeg meteen in de -kleine- kopgroep. Tegen een technisch wat betere te genstander, zette Animo naast een honderd procent inzet een aantal ge varieerde aanvalspatronen. Xander Tanis was de beste man van het veld. Animo bezet een tweede plaats in de rangschikking Stand le klasse A district Swift 8 6 Snel 8 6 Oranje-Wit 8 6 Albatros 8 3 Tjoba 8 2 Vriendenschaar (H) 8 1 Excelsior 8 1 Ammy 8 0 eerste-divisie voor een jaar op proef uit acht teams bestaan. De nummers één en twee van de eerste divisie promoveren nu naar de eredivisie terwijl de eerste divisie wordt aange vuld met de nummers erén en twee van de beide tweede divisies. De stand is: 1. Megacles 8-12: 2. Hotak 8-11; 2. Treffers 8-10; 4. Irene 8-9; 5. MZ 8-6; 6. Hoonhorst 8-0. MIDDELBURG - Met vlag en wimpel is het damesteam van Sint Aloysius afgelopen zaterdag kampioen gewor den in de derde divisie van de lande lijke damescompetitie door in Utrecht met 0-10 over SVE te zegevie ren. Ook in het derde divisie-gezel- schap bleek het Zeeuws-Vlaamse da mesteam bestaande uit Zeeuws kam pioene Vivian Blanckaert, haar zus Sterra en Anja van de Vijver een te sterke combinatie en in de gespeelde acht wedstrijden is het Graauwse trio niet echt in gevaar geweest. St. Aloysius is anderhalf jaar geleden weer opnieuw begonnen aan het lan delijk wedstrijd-avontuur vanuit de Brabantse dames eerste klas hetgeen noodzakelijk was om toelating te krij gen tot de vierde divisie. Die klas werd in december 1985 succesvol ach ter zich gelaten en thans heeft het trio de tweede divisie inmiddels bereikt. De tweede Zeeuws-Vlaamse opponent SAR 1 is overigens in de vierde divisie heren ook hard op weg om eindelijk een plaatsje op te schuiven op de piramideladder van de NTTB. Voor de tweede maal slaagden pascal Neve en zijn teamgenoten Octaa Egger- mont en Mare Maas erin om hun voornaamste rivaal Treffers te vres- MZ-coach Peter Boon lrechtsgaat in discussie met scheidsrechter Van Zijp, die bij het duel tussen MZ en Avanti een hoofdrol speelde. VLISSINGEN In de dames eers klasse van de afdeling zijn de han balploegen EMM 2 (Middelburg) i HVSV 2 (Terneuzen) gelijk geëindig De beslissingswedstrijd om het kaï pioenschap vindt morgen (dinsda plaats. Beide teams staan vanaf 20.00 uur de sporthal in Oost-Souburg tege over elkaar. Ongeacht de uitslag vi de strijd om de titel is het Middelhui se EMM 2 de ploeg die promovee naar de landelijke derde divisie. Dot dat de eerste damesploeg van HVS al uitkomt in die laagste landeli.il klasse kan HVSV 2 reglementair o mogelijk hogerop gaan spelen. Herenteam van EMM sluit competitie uitstekend af Het kampioensteam van St. Aloysius. Van links naar rechts: Vivian Blanc kaert, Bianca VerrasAnja van de Vijver en Sterra Blanckaert. laan en dat was op dit moment, met nog twee wedstrijden te gaan. de enige mogelijkheid op de titelkansen. Het ging er overigens in Roelofsa- rendsveen bijzonder spannend aan toe en SAR slaagde er in een haast onoverbrugbare 4-1 achterstand in de resterende vijf partijen nog om te zetten in 4-6. Pascal Neve zorgde voor drie partijen en Octaaf Eggermont scoorde tweemaal. Mare Maas wist eenmaal te winnen. Definitief kampioen in de vijfde divi sie groep 9 werd het Middelburgse team van 't Zand dat het in de Vergulde Baars op bezoek zijnde Phielix naar een 9-1 nederlaag speel de. Bij 6-0 was de titel al verzekerd en het trio Eric Meijers, Leo Zuidweg en Giel Wondergem neemt dan ook vol gend seizoen weer laats in de vierde divsie. Daarin blijft de plaats van Wilno 1 of MZ 3 nog onzeker. In groep 10 moest het Vlissingse team namelijk bij hekkesluiter WPKSVN een punt inleveren en dat betekende dat Wi- bats, na de winst bij FVT 2, weer een punt wegliep van MZ 3 en Wilno. De Middelburgers wonnen overigens wél bij Ilac 2 doch blijven voor titelkansen nu afhankelijk van de verrichtingen van Wibats en Wilno. Het kampioensteam van 't Zand. Van links naar rechts: Eric Meijers, Giel Wondergem en Leo Zuidweg. VLISSINGEN/EINDHOVEN - De heren van EMM hebben gistermiddag de zaalhandbal competitie uitstekend afge sloten. De formatie van coach Rob de Vos won in Eindhoven met 20-18 van Arts Meteoor. Een trainingsstage in Polen, die de aanleiding vormde voor het zeer snel le vertrek (na één competitieduel) van de nieuwe trainer Cor Mol, verschil lende uit de hand gelopen thuiswed strijden en een levensgroot degrada tiegevaar voor de tweede opeenvol gende keer waren de ingrediënten van een gepeperd seizoen handballen door de beste Zeeuwse formatie. Het is overduidelijk dat er mentaal driftig gesleuteld dient te worden wil het niet echt fout gaan met de Middelburgse en Zeeuwse handbaltrots. Hoewel de resultaten niet bepaald sprekend waren dit seizoen, lijkt het er op dat opnieuw Rob de Vos de man wordt die de herenploeg van EMM het volgende seizoen gaat bijstaan. „In principe zouden we twee jaar met elkaar doorgaan. Ikzelf ben er nog niet op uitgekeken en vanuit de groep heb ik niets waargenomen dat die richting op gaat", aldus De Vos. Mentaal en handbaltechnisch zat het in elk geval gisteren wel goed. Zoals vorige week in de belangrijke thuis wedstrijd tegen Fancom Bevo (22-21) was er tegen Arts Meteoor ook volop de noodzakelijke gedrevenheid, ambi tie en werklust om een goed resultaat neer te zetten. Tegen een enigszins experimenteel Arts Meteoor (het team probeert al wat lukte dat prima. Tot tien minuten voor het einde van de eerste helft ging de strijd gelijk op. In de slotfase van het eerste half uur hep EMM overtuigend uit naar een 14-10 voorsprong bij de rust. Goed opgebouwde en geduldig uitgevoerde aanvallen leverden geen spektakel maar wel resultaat op in die fase. Een korte periode na rust ontbrak het bij EMM aan die rust in de aanval en dat gaf Arts Meteoor de gelegenheid terug te komen tot 16-16. EMM zette er zich echter goed over heen en trok opnieuw de leiding van het duel naar zich toe; een zeldzaamheid dit sei zoen. De doelpuntenmakers van EMM: Eddie Schuitema IS). Marc Sallet <3).Alex de Best, ROTTERDAM (ANP) - In de tweede ronde van de kwalificatieronde voor het Rotterdam-toernooi is de laatste Nederlandse vertegenwoordiger in de ze voorronden uitgeschakeld. Huub van Boeckel verloor in twee sets van de Nieuwzeelander Kelly Evernden: 4-6, 2-6. Ron van Belzen en Ron Onwijn 12), Mare Dingemanse. Bert de Jonge en Edwin Da- vidse Tl). 2 2 13 90-71 1 1 13 73-57 2 12 72-58 3 8 59-52 4 6 50-71 4 5 61-64 5 4. 52-75 5 i 51-60 VLISSINGEN - De 2-3-nederlaag van Morres Hulst tegen het Utrechtse SDO was het belangrijkste wapenfeit betreffende het optreden van de Zeeuwse deelnemers aan de landelijke volleybalcompetities. De twee gewonnen sets leverden Morres één wedstrijdpunt op en bracht de tiende plaats op de ranglijst weer wat dichterbij. Voor de enige winst binnen de totale Zeeuwse vertegenwoordi ging zorgde Mytilus, dat staartclub Voko met gemak (0-3) de baas bleef. EVVC kwam niet in het veld. Hoewel Morres nog steeds op een degradatieplaats staat in de eerste divisie B. is trainer Jo Everaert momenteel bepaald niet ontevreden over het vertoonde spel. ..Er wordt leuk gespeeld. Alleen zijn we nog niet vast genoeg om meer te scoren." Dat euvel manifesteerde zich vooral in de vijfde set, toen Morres eerst nog met 6-1 voorkwam en vervolgens de wedstrijd helemaal uit handen gaf. De setstanden: 15-6. 9-15, 11-15, 15-6 en 8-15. Bedroevend slecht presteerde De Sterre tegen het be scheiden opererende IKS'72. Weliswaar ontbraken Lon Statujev. Luc Wulgaert en Jan Schut op het appèl - de laatste zat wel als coach op de bank - maar dat mag geen enkel excuus zijn voor de grootte van de nederlaag. De problemen begonnen toen de thuisclub in de eerste set een 14-11 voorsprong uit handen gaf door vier keer achtereen Op drie speeldagen van het einde van de zaalhandbalcompetitie zijn de da mes van het Middelburgse EMM op nieuw afgescheiden op de derde plaats terecht gekomen in de stand van de eerste divisie B. In Breda won de ploeg van Jan Jongepier gisteren verdiend met 18-16 van Tornado'70. Meer dan een derde plaats zal er overigens niet inzitten dit handbal jaar. Het leidende Limburgse duo Sittardia/DVO en IASON, respectie velijk uit Sittard en Valkenburg, is onbereikbaar. Beide ploegen steken met kop en schouders boven de rest uit, ook boven de Middelburgse da mes. GOES - De 58-jarige Jan Hoogstrate uit Kloetinge is het schaken nog altijd niet verleerd. Vijf jaar geleden zette hij een streep onder een lange loopbaan in de Zeeuwse schaakwe reld en schakelde over naar een ande re denksport: bridgen. Zaterdag was hij in het clubgebouw xqp de schaak vereniging Goes de sterkste in het 'jaarlijkse 'vijftig-plus-toernooi'. Zijn belangrijkste rivaal was de 54- jarige Robert van Waterschoot van Het Witte Paard uit Sas van Gent. In de slotronde moesten Hoogstrate en Van Waterschoot het tegen elkaar opnemen. In het middenspel bereikte Hoogstrate een gewonnen stand, gaf het voordeel echter uit handen en zag een duidelijke remisestelling (ieder een loper en een pion) op het bord komen. Van Waterschoot had echter zoveel tijd gebruikt om uit de proble men te komen, dat zijn vlag viel en Hoogstrate winnaar werd. Destijds speelde Hoogstrate onder meer in het eerste van Vlissingen en Goes. Hoogstrate begon niet sterk: een re mise tegen Flissebaalje uit Middel burg. Na vier ronden scheen Jan de Lange uit Goes met vier punten een belangrijke kanshebber, maar in de 'laatste twee ronden verloor hij van Van Waterschoot en Jo Tholenaar (de winnaar van vorig jaar). De eindstand was tenslotte: 1 Jan Hoog strate. Kloetinge, 5,5 punt; 2 Robert van Waterschoot. HWP, 5 punten; 3 Fred Diepe- ring, Vlissingen. 5 pnt; 4 Jo Tholenaar. Goes, 5 pnt; 5 Ko de Witte, Koudekerke. 4,5 punt. Sanders. Bolleman, De Jager en De lange veroverden 4 punten. In iedere partij had elke deelnemer 20 minuten bedenktijd. De wedstrijd tegen Tornado beteken de voor Monique Louwerens haar de buut als keepster van EMM. De noi maal als opbouwer functionerend speelster moest na rust (stand voor EMM) noodgedwongen als doel wachter gaan optreden nadat in d eerste helft zowel Jorien Kamerman (pink) als Karin Markusse (kniel i blesseerd uitvielen. Jorien Kamermans hield het mai tien minuten vol. Een geslaagde rei ding kostte haar een ontzette pinl die verder spelen onmogelijk maakt Tweede keepster Karin Markusse, di eerst op doel stond, viel na een goe kwartier uit omdat ze teveel last va een knieblessure ondervond. Spee ster Monique Louwerens draafde o als noodoplossing en deed dat vei dienstelijk. Het eerste half uur had EMM opd beginminuten na steeds de leidini Een extra gretige EMM-defensie i een beter lopende aanval maakte: zelfs kort na het begin van de tweed helft een kloof van vier doelpuntf mogelijk. Tornado, dat verzuimde onervaren doelwachter zwaar op proef te stellen, krabbelde iets ten) maar de degradant kwam tegen I hardwerkende EMM, met een uitblii kende hoekspeelster Paula Kappi tijn, tekort. De doelpuntenmaaksters van EMM: Pat Kappetijn (5), Diana Niemantsverdn Marianne Vermeulen, Kristel van den Vl de en Leslie Bostelaar (3), Marja Kami mans II). De eindstand bij de heren en de tussei stand bij de dames in de le divisie B: de bal uit te slaan (14-16). Via 5-15 en 7-15 werd de einduitslag bereikt. Mytilus heeft geen enkele moeite gehad het Oosterhoutse Voko met 0-3 te verslaan. Dat de setstanden nog een draaglijk gezicht hebben, komt dan ook meer doordat de beperkte ruimte rond het veld vooral Mytilus bij het serveren hinderde dan door het puike verweer van de thuisclub. Doordat de service te gemakkelijk geslagen werd. kreeg Voko nog regelmatig de kans aan goede aanval op te bouwen, maar juist op dat punt toonde Mytilus zich de meerdere en dat verklaart de einduitslag: 9-15. 7-15 en 14-16. Savok was zaterdag dicht bij een eerste competitiepunt. De nummer twee van de ranglijst. Donki Sjot (Den Dungen), was in Sas van Gent op bezoek en mocht één set lang laten zien waarom zij zo hoog genoteerd staat. Daarna begonnen de gastvrouwen steeds beter tegen stand te bieden en in de vierde set - Savok had inmiddels de derde met 15-11 gewonnen - zag het er bij 14-14 even serieus naar uit dat de strijd uiteindelijk vijf sets zou gaan duren. Enkele 'lullige ballen', zoals coach Herman van Dorst zich later uitdrukte, bezorgden de gastploeg echter toch de eindzege. Setstanden: tweemaal 9-15, 15-11 en 14-16. VLISSINGEN - De ontmoeting tussen Dynamo en Scheldesport, de nummers een en twee van de Zeeuwse herenvolleybaltop, trok zaterdag ongetwijfeld de meeste aandacht. Hoewel de Middelburgers zich via een 2-0 voorsprong een prima uitgangspositie verschaften, was het toch Scheldesport dat uiteindelijk won. Een belangrijke zege behaalde ook Bok, dat in Clinge met 2-3 de baas bleef over CVC. Bij de dames kroop Mytilus door het oog van de naald, want tegenstander EVVC 2 kon maar op het nippertje kort gehouden worden. Dynamo-Scheldesport is zeker voor het publiek een aantrekkelij ke wedstrijd geworden. Twee sets lang slaagde de thuisclub erin de lijstaanvoerder onder de duim te houden, enerzijds door snel en ge varieerd aan te vallen, anderzijds door af en toe Rob Verhage bij wijze van dreigement in het veld te brengen. Het resultaat: tweemaal 15-13. Daarna pakte Scheldesport. dat de tegenstand van Dynamo toch wat had onderschat, de zaken beter aan. De Terneuzenaren- kre gen meer vat op het spel en leken in de derde set, ondanks dat Rob Verhage echter nog terugkwam tot 12-12, werd het nog even spannend maar via 15-17 werd de Middelburg se voorsprong toch kleiner. Ook in de derde set dichtte Dynamo een flink (2-10) gat, maar verder dan 10-10 kwamen de gastheren niet meer. Die tweede tegenslag op rij konden ze uiteindelijk niet meei verwerken en via 6-15 werd het 2-3 Scheldesport heeft nu vier verlies- punten minder dan Dynamo, dat een wedstrijd minder speelde. De setstanden: 15-13,15-13.15-17,12-15 en 6-15. Nu de spanning er in de top van de ranglijst in feite af is, kan de aan dacht zich richten op de onderste regionen, waar vooral Bok zich begint te roeren. Na de 2-3 overwin ning op CVC is de achterstand op Athanatos, dat overigens één punt overhield aan de ontmoeting met EVVC 2, geslonken tot een punt. Athanatos heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Evenals vorige week heeft ook zaterdag de inzet Bok een flink handje geholpen. Bovendien konden de Kapellena- ren vanaf de derde set steeds meer profiteren van het wegvallen van CVC-hoofdaanvaller Harry van Putten: de Bok-aanval kon steeds vaker doorbreken. Uiteindelijk werd het 2-3 via de volgende set standen: 15-10, 16-14, 9-15, 10-15 en 8-15. Savok verloor thuis met 1-3 van IJVC. Even heeft het er zaterdag in Goes naar uitgezien dat de EVVC-reser- ves het eerste team van de eigen vereniging een onverwacht presen tje zouden kunnen aanbieden. In de eerste twee sets van de wedstrijd tegen koploper Mytilus was er nog niet zoveel aan de hand, maar in de slotfase van die tweede speelperio de kreeg EVVC al meer greep op het spel. Bij Mytilus liep spelver- deelster Elvia Adriaanse na een val wat dizzy rond en toen zij in de derde set aan de kant moest blijven en bovendien Carolien Belser ge blesseerd raakte - zij bleef overi gens wel in de ploeg - kregen de Goese dames ineens alle moeite in meer te blijven scoren het EVVC. Bij 5-10 in de vierde set leek het er even serieus op dat Mytilus weer naar de tweede plaats op de rang lijst verwezen zou worden, maar via 15-13 werd dat gevaar voorkomen. De setstanden: 15-3, 15-9, 7-15 en' 15-13. Morres won met 3-0 van Ardito, Athanatos van Kikkers en Mara thon van Voorwaarts, terwijl SC Morres en Dynamo de punten deel den: 2-3. Heren: Dames: Tachos 22-40 Sittardia DVO 19-3 UDSV 22-30 IASON 19-3 Attila 22-27 EMM IS)-! Sittardia 2 22-25 Animo ID-! Quintus 22-25 Wings 13 Fancom B 22-25 SVM 13 Arts Meteoor 22-21 Hellas 2 13 BDC 22-20 Haak DES 19- Internos 22-18 Hercules 19 EMM 22-16 Ceasar 13 HMS Achilles 22-12 Hermes 13 Mountain St. 22- 5 Tornado 19 Mats Wilander. BRUSSEL (Rtr/AFP) - Slechts één uur had Mats Wilander zondag nodiS om een einde te maken aan de zegt- reeks van de 25-jarige Australië' Brod Dyke. In de finale van htt Grand-Prixtennistoernooi in Brussel overklaste de Zweed zijn tegenstan der, de nummer 109 op de wereld ranglijst. Hij won in twee sets: 6-2 en 6-3. De overwinning leverde de num mer drie van de ATP-ranglijst 50.01® dollar (125.000 gulden) op. Brod Dyke, die in het toernooi van Brussel achtereenvolgens Wimble- don-kampioen Boris Becker, Gu! Forget en Miloslav Mecir uitschakel de, had geen antwoord op de sterke service van Wilander. De Australië' brak geen enkele maal door de opsla? van de Zweed. De uitslag van de finales van het tennis toernooi in Brussel: Heren enkelspel: Mats Wilander (Zwei Brod Dyke (Aus) 6-2, 6-3 Heren dubbelspel: Boris Becker (Wdl)Sw- bodan Zivojnovic (Joe) - John Fitzgeral» (Aus)/Tomas Smid (Tsj) 7-6, 7-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 12