Betogers verstoren wielerkoers AJAX GAAT IN LAAGSTE VERSNELLING NAAR ZEGE Record rechtvaardigt keuze van Moolhuizen Spanning stijgt in wereldzeilrace Selectie van Middelkamp Ruiter na onthullingen over doping geschorst PZC/sP°rt 13 riminele sfeer Techniek Schaatsers in de clinch met portcomité Winst voor GPC UITZENDING NAAR ALMA ATA WAARGEMAAKT Zierikzee Zeeuws bridgekampioen Gepolijst WD-SABBINGENAAR NEDERLANDS KAMPIOEN MEMOFOON DE LUXE. I Modern vormgegeven toestel. I Met veel faciliteiten, zoals kie zen met hoorn op de haak, een ingebouwde meeluisterluid spreker en een volumeregelaar. In wit en bruin. Prijs f195,- f3,75 per maand. Ook verkrijgbaar: de Memofoon Comfort, met verkort kiezen tot twaalf nummers en nummerherhaling. Prijs f350,--ff 3,75 per maand, ptt telecommunicatie EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN DE PTT PTT Telefoonwinkels: Bergen op Zoom. Van Konijnenburgweg 23. Breda, Oude Vest 2. Goes, Schuttershof 24. Middelburg, Lange Noordstraat 42. Roosendaal, Schotsbossenstraat19.Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 38. Voor meer informatie: bel gratis 004. RADALONA (Reuter) - De derde etap- je van de Catalaanse Week werd loensdag verstoord door demonstre- lende arbeideres. Na een oponthoud |an een half uur was de weg weer Irij en konden de resterende twintig lan 178 kilometer afgelegd worden. Iddy Planckaert, sprinter uit de lloeg van Peter Post, bekroonde een ]olo van vijftig kilometer met zijn veede etappezege in de Catalaanse keek. pp het moment dat de arbeiders de blokkeerden had de Belg drie minuten voorsprong. Na het opont houd mocht hij opnieuw opstappen met deze voordelige marge. Op de eindstreep had hij nog twee minuten over. Hij boekte in Badalona zijn zesde overwinning dit seizoen. De Spanjaard Felipe Yanez, dinsdag win naar van de tweede rit, behield de leiding in het algemeen klassement. Donderdag is er een 21 kilometer lange individuele tijdrit met aanslui tend de etappe Rubi-Lerida over 148 kilometer. De uitslag van de derde etappe van de Catalaanse Week is: 1. Eddy Planckaert (Bel) 178 km in 4.13.28; 2. Jean-Claude Bagot (Fra) op 2.17; 3. Mariano Sanchez (Spa) op 2.42; 4. Eduardo Chozas (Spa) op 3.12; 5. Antonio Coll (Spa) z.t.; 6. Vicente Belda (Spa) z.t.; 7. Carlos Gutierrez (Col) z.t.; 8. Arsenio Gonzalez (Spa) z.t.; 9. Miguel Iglesias (Spa) z.t.; 10. Robert Millar (GBr) z.t. Algemeen klassement: 1. Felipe Yanez (Spa) 13.52.13; 2. Bagot op 45 sec.; 3. Inaki Gaston (Spa) op 1.23; 4. Sanchez op 1.25; 5. Guido Winterberg (Zwi) op 1.40; 6. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) op 1.42; 7. Pedro Delgado (Spa) z.t.; 8. Francisco Rodriguez (Col) op 1.43; 9. Steven Rooks (Ned) op 1.44; 10. Raimund Dietzen (Wdl) op 1.45. iet Goetheer vindt chieten nu topsport )UD-SABBINGE Wat ooit als een lolletje begön, is voor Piet Goetheer uit Oud-Sabbinge nmiddels een uiterst serieuze aangelegenheid. Twintig jaar geleden begonnen als 'kermis- chutter' op een bazaar in Wolphaartsdijk, is de 40-jarige uitvoerder anno 1986 uitgegroeid ot een topschutter. „Het is door de jaren heen alsmaar gekker geworden. Eerst was het ecreatie, maar nu is het voor mij topsport", zegt Piet Goetheer. )p welk niveau de Zeeuw is aange- and, werd het afgelopen weekeinde jdens de Nederlandse indoorkam- ioenschappen in Loosduinen duide- jk. Tegen Piet Goetheer was geen ruit gewassen. Hij schoot de concur- ntie aan 'flarden' en werd algeheel ampioen op het onderdeel 50 meter nielend klein kaliber. Voor Zeeland en unieke gebeurtenis. „De nationale ampioenen knielend schieten komen oorgaans uit de andere districten, mdat er in onze provincie weinig nielend wordt geschoten. Dat is his- Drisch zo gegroeid. Van de 800 schut- rs in Zeeland, schieten er 775 lig- end (bij het NK werd er op vier nderdelen geschoten, liggend, knie- nd, staand en een combinatie van ie drie), dus het was wel bijzonder at ik won", vertelt Goetheer, wiens htgenote Willy bij de dames op de yeede plaats beslag legde. Zij is venals haar man verslingerd aan de hietsport. „Ik ben zeven jaar gele en begonnen. Ik was het beu om 's vonds alleen thuis te zitten en toen ei mijn man: nou, dan ga je toch mee aar de club. Toen ik voor de eerste eer binnenkwam, keken de mannen ■el vreemd op, maar ik ben vrij snel eaccepteerd. Er zijn nu al vijf dames d, maar toch hebben veel vrouwen og drempelvrees". e schietsport is bij het grote publiek rijwel onbekend. Hoewel het een ympische sport is, wordt er in de ledia weinig aandacht aan geschon- en. „Het is geen populaire sport", eet ook Piet Goetheer. „Dat komt, mdat de wedstrijden voor de toe houwers bijna niet te volgen zijn. >p een 12-meter-baan kun je nog wel ngeveer zien of er in de tien (de roos) ordt geschoten, maar op een 50- ïeter-baan is dat niet mogelijk. Daar eb je een verrekijker voor nodig". loor die geringe interesse heerst er eel onwetendheid over de schiet- port. „Het wordt vaak in de crimine- sfeer getrokken", vertelt de 40- irige uitvoerder. „Maar de mensen loeten begrijpen dat je een geweer f een pistool nodig hebt om deze obby te kunnen beoefenen. Precies oals een voetballer een bal nodig ieeft. Nee, er lopen echt geen crimi- elen rond in de schietsport. Dat is liet mogelijk vanwege de strenge egels. Voordat je een wapen krijgt, loet je tenminste een jaar lid zijn van een schietvereniging. Voorts mag je geen strafblad hebben, je moet toestemming vragen aan de plaatselijke politie en elk jaar moet je je vergunning weer laten verlen gen". „Trouwens", zo vervolgt Goetheer, „binnen de gehele schietsport heersen strenge regels. Voor een wedstrijd mag je geen alcohol nuttigen en tij dens het schieten moet het op de baan muisstil zijn. Er mogen geen aanwij zingen worden gegeven. Bovendien is het bij de belangrijke wedstrijden verplicht speciale kleding (een broek met knielappen, een leren jack met daarop anti-slip-stukken zodat het geweer niet weg kan glijden en schoe nen met een platte neus en stijve zolen om het wiebelen tegen te gaan bij het knielend schieten) te dragen". Een serieuze bezigheid dus, waar niet gemakkelijk over gedacht mag wor den, vindt de uitvoerder. „Je ziet wel eens mensen bij onze vereniging bin nen lopen en die denken dan dat ze het even gaan maken, dus meteen in de roos schieten, maar het valt bitter tegen. Ze mogen blij zijn als ze in het begin het schietkaartje weten te ra- VLISSINGEN De wielervereniging Theo Middelkamp heeft zes amateurs geselecteerd voor de Belgische klas sieker E3 prijs te Harelbeke. Dat zijn: Nap Hage, Stefan Kole, Marcel Gunst, Cees Vleugel, Cees Schouwe- naar en Jack van der Horst. De wedstrijd wordt zaterdag verreden. ken. Nee, als je echt topresultaten wilt behalen, moet je jaren trainen. Bij de schietsport draait alles om een goede techniek. Als je een schot lost, moetje je wapen stil weten te houden, maar dat is nu juist zo moeilijk, omdat je die trekker moet overhalen. Het is erg belangrijk dat je je spieren weet te ontspannen. Als je dat goed onder controle hebt, kun je zelfs met je ogen dicht nog in de roos schieten". Naarmate Piet Goetheer steeds bete re resulaten ging boeken (hij werd vorig jaar met een team van de Goese schietvereniging ook Nederlands kampioen), is hij meer gaan trainen. Toen hij pas begon kwam hij aan twee uur in de week, maar inmiddels zit hij al aan tien uur. „Op de vereniging train ik scherp, dus dan schiet ik met kogels op een kaartje en probeer ik een wedstrijd na te bootsen. Thuis doe ik nog wat aan droogtraining. Dan ga ik bijvoorbeeld op de vloer liggen en richt ik mijn geweer op de vensterbank, dat is zuiver voor het gevoel. Het probleem van de schietsport is, dat er weinig trainers zijn. Je moet het allemaal op ie eigen houtje doen". Wat dat betreft zou het een uitkomst voor Piet Goetheer zijn als hij evenals zijn clubgenoten Ben Snikkers en René Rooze in de kernploeg opgeno men zou worden. „Misschien dat ik dit jaar een goede kans maak, ik zou het graag willen, omdat ik dan kan trai nen onder leiding van Willy Hillen, de bondstrainer. Ik denk dat ik dan nog tot betere resultaten kan komen", waarna hij zijn geweer uit een grote lange koffer tovert. „Dit is een super- metsch", zegt hij. „Die kost zo'n 3000 gulden. Duur Dat valt wel mee. Je kan het zo duur maken als jezelf wilt. Een standaardgeweer, zoals mijn vrouw heeft, kost maar 1700 tot 1800 gulden en als je dan weet dat je daar zo'n tien jaar mee kan doen, is dat niet duur. Nee, dat hebben wij er wel voor over". 1LMA ATA (ANP) De schaatsbond al zich nog wel eens bedenken als er pnieuw een uitnodiging voor wed- trijden in Alma Ata arriveert. Voor le eerste keer sinds tien jaar met de ernploegen present op de record laan, dreigt de KNSB-afvaardiging oor het einde van de wedstrijden laar huis te worden gestuurd, «olgens het sportcomité van de Sov- etunie is er voor de schaatsers vrijdag (een plaats meer in het vliegtuig. Het omité, dat de invitatie een half jaar (eleden verstuurde, heeft aangeboden le ploeg op donderdag via Moskou en fankfurt naar Nederland te laten erugreizen. De schaatsdelegatie in llma Ata is niet van zins van het oorgenomen reisschema af te wijken. Semiddelling van de Nederlandse am- 'assade in Moskou leverde tot woens dagavond plaatselijke tijd niets op. en vervroegd vertrek zou betekenen lat de Nederlandse dames niet aan de weede dag van hun recordwedstrij- len kunnen deelnemen. De wijziging ou bovendien een extra kostenpost pleveren, omdat de voor vrijdag ge lande vlucht van Moskou-Frankfurt- Vnsterdam dan eveneens veranderd noet worden. Een eventueel later ertrek, een alternatief aanbod van 'Ot sportcomité, werd door de Neder- indse ploegleiding niet in overwe eg genomen. „Wij zijn blij met deze ttnodiging, maar wij willen wel die Wedstrijd afmaken", verklaarde bege- eider Dick de Vroome tegen de wed- thjdleider op Medeo. „Als dat niet an, moeten we wel andere instanties, Is de ambassade, inschakelen". JZENDIJKE GPC uit Vlissingen zeeft dinsdagavond een oefenwed- trijd tegen IJzendijke met 1-0 gewon- 'en. In IJzendijke scoorde A-junior sart Felius in de tiende minuut na ust de winnende treffer. HEEMSTEDE RCH-doelman Florian Vyent r.) springt voor de Ajaxied Marco van Basten. Op de achtergrond kijkt Ronald Spelbos (l.) toe. HEEMSTEDE (ANP) - Ajax heeft, in de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker uiterst voor zichtig met zichzelf en met tegen stander RCH omgesprongen. He laas ontdekten de amateurs te laat dat Ajax voor de 6000 toeschou wers in het Heemsteedse sportpark een verplicht nummertje kwam af werken. Na rust zetten de 75-jarige amateurs veel van hun schroom en hun nervo siteit van zich af. Daardoor en om dat Ajax het tempo dat het zelf had prijs gegeven niet terug kon vinden, werd het plotseling een wedstrijd. Trainer Piet Buter had zijn ploeg tussen de twee helften er kennelijk van kunnen overtuigen dat zijn spe lers tenminste goed genoeg waren om van Ajax enige serieuze inspan ning te vragen. Krijn van Groot- veld, Steef van Loon en Wim Ras gingen de amateurs voor in een krachtsexplosie, die een voortreffe lijk doelpunt (Hoep) opleverde, maar ook tot absolute uitputting leidde. Mühren kon daardoor vrij kort voor tijd nog een derde treffer maken, nadat Koeman en Rijkaard in het laatste kwartier van de eerste helft minder sterke momenten van de uiterst zenuwachtige doelman Floor Vijent hadden gebruikt om de overwinning al vroegtijdig vast te leggen. Hoewel RCH de scheidende lands kampioen langdurig met misplaatst respect tegemoet trad en nimmer kracht of hardheid als aanvulling van de mindere kwaliteiten ge bruikte, liep Marco van Basten toch een knieblessure (verrekking van de linker kniebanden) op, door een ongelukkige verdraaiing. RCH - Ajax 1-3 (U-2). 30. Koeman 0-1, 36. Rijkaard 0-2, 60. Hoep 1-2, 81. Mühren 1-3. Scheidsrechter: Van Mierlo, toeschou wers: 6000. ALMA ATA (ANP) Petra Moolhui zen heeft als eerste Nederlandse de duizenden kilometers lange reis naar Alma Ata volledig waar gemaakt. De 21-jarige rijdster uit Weesp scherpte op de twee sprintafstanden haar bes te tijden aan. Op de 1000 meter noteerde Moolhuizen met 1.23,54 een Nederlands record. Nadat Leo Visser twee jeugdrecords had laten aanteke nen, was dat de eerste verbetering bij de senioren, hetgeen toch de voor naamste reden was voor deze trip naar de uitlopers van de Himalaya. Moolhuizen nam het record over van Wil en Piet Goetheer Thea Limbach, die in december '84 56/100 van een seconde minder rap over de baan in Inzeil was gegaan. Even tevoren had de sprintkampioe ne getoond een aardige grip op het ijs te hebben door de 500 meter voor het eerst in haar loopbaan binnen de 43 seconden af te leggen: 42,35. Een speciale poging van Marieke Stam om zich de nationale toptijd op de drie kilometer toe te eigenen, mislukte. Waren de omstandigheden gedurende de eerste twee dagen van de wedstrij den eigenlijk volstrekt ongeschikt voor het verbeteren van echte grote records, woensdag waren die condi ties zeker wel aanwezig. Maar aange zien de Sovjetvakbonden niet het juiste deelneemstersveld hadden ont boden, kwam het er niet van. Vrijwel zonder uitzondering verschenen rijd sters van het B- en C-garnituur aan het vertrek. De uitzondering was Sei ko Hashimoto. De Japanse, die drie weken geleden in eigen land bij de mondiale sprintstrijd als vierde ein digde, leverde op de voor het eerst sneeuwvrije baan twee sterke natio nale records af: 40,35 en 1.21,50. Moolhuizen die zich als een allroun- der beschouwt, kan aan haar even oude Aziatische tegenstandsters niet tippen. „Zij is een klasse beter", zegt Moolhuizen, die de explosiviteit mist om als sprintster echt ver te komen. Niettemin heeft de pupil van regio trainer Egbert van 't Oever haar sprinttijden in één seizoen bijna twee (500 meter) en ruim vijf seconden (1.000 meter) omlaag gebracht. Eigenlijk was Moolhuizen naar Medeo gekomen om Yvonne van Gennip het 1500-meter record afhandig te maken. Op het laatste moment wijzigde zij dat plan. Bij nader inzien zag ze op de korte afstanden meer perspectief. Marieke Stam leek er meer zin in te hebben. De Egmondse nam eerst een aanloop van 300 meter om vervolgens tegen een uit de inrijbaan glijdende recreante op te botsen. Stam staakte de strijd onmiddellijk. Nadat alle rijd sters en alle mogelijke obstakels van de baan waren, mocht Stam een her kansing wagen. Twee oproepen om aan de start verschijnen werden gene geerd, omdat was bedongen dat de Noordhollandse haar solorit op een gedweilde ijsvloer mocht beginnen. Dat was kennelijk allemaal te veel eer. De uitslagen van woensdag zijn: 500 meter: 1. Yasushi Kuroiwa (Jap) 37,76, 2. Yukihiro Mitany (Jap) 37,98, 3. Akira Kuroiwa (Jap) 37,99, 5. Geert Kuiper (Ned) 38,60. 1000 meter: 1. Kuiper 1.17,87. Dames, sprintvier kamp: 500 meter: 1. Seiko Hashimoto (Jap) 40,35 seconden, 2. Petra Moolhuizen (Ned) 42,35 3. Irina Vjatkina (Sov) 42,52 12. Yvonne van Gennip (Ned) 43,63; 1.000 me ter: 1. Hashimoto 1.21,50 2. Moolhuizen 1.23,54 (Nederlands record), 3. Iljina 1.25,69 4. Van Gennip 1.25,76. Dames, allrounders: 500 meter: 1. Marieke Stam (Ned) 42,60 seconden, 2. Elena Gontsjarova (Sov) 43,48 3. Marga Preuter (Ned) 43,62 5. Mariska Hekkers (Ned) 43,68. Dames, senioren, 3000 meter: 1. Svetlana Boiko (Sov) 4.28.36; 2. Asawa 4.34.60; 3. Stam 4.34.72; 5. Hanne Steeg (WD1) 4.37.10; 8. Hekkers 4.43.33; 9. Marja Preuter (Ned) 4.59.59. Dames junio ren: 500 meter: 1. Marina Pronina (Sov) 43.81 seconden; 2. Natalja Morozova (Sov) 44.16, 3. Jolanda Grimbergen (Ned) 44.21. Dames junioren: 500 meter: 7. Jantine Oosterwijk (Ned) 45.67, 14. Yldau Dijkstra (Ned) 47.35; 1500 meter: 1. Grimbergen 2.14.97; 2. Pronina 2.17.01; 3. Morozova 2.17.13; 10. Oosterwijk 2.25.10; 12. Dijkstra 2 29.20. BRUSSEL (GPD) - De internationaal bekende Belgische springruiter Fer- di Tyteca is door de Belgische Ruiter sportfederatie voor een half jaar ge schorst. Tyteca had enkele weken geleden, nadat hij afscheid had geno men van de actieve springsport, ont huld dat in de Belgische paarden sport regelmatig met doping wordt gewerkt en dat paarden worden mis handeld om ze hoger te doen sprin gen. Tyteca wordt nu gestraft voor deze uitlatingen, waarvan de inhoud overi gens niet wordt bestreden. „Ook wij weten dat er misbruiken zijn, maar ze mogen niet worden overdreven. Het zijn uitzonderingen waartegen we hardnekkig strijden", aldus de Belgi sche Ruitersportfederatie, die het Ty teca dus vooral kwalijk neemt dat hij in het openbaar zijn mond heeft open gedaan. De bekende springruiter ont hulde twee weken geleden in een tv-gesprek dat het toedienen van do ping aan springpaarden vlak voor grote hippische evenementen eerder regel dan uitzondering is. Ook het verboden 'barreren' van paarden komt in de internationale springsport veelvuldig voor, zei hij. Barreren is het inwrijven van de voorbenen van een paard met een bijtende stof, waardoor zij pijn voelen wanneer zij een hinder nis raken. Men hoopt zo de paarden aan te zetten om hoger over de hinder nissen te springen. De ruitersportfederatie vindt dat Ty teca, door te suggereren dat dergelij ke praktijken op grote schaal voorko men, de ruitersport in discrediet heeft gebracht. Ook diverse Belgi sche springruiters hebben de afgelo pen weken afstand genomen van Ty- teca's verklaringen. Zij beweren nu dat Tyteca zelf diverse malen betrok ken is geweest bij praktijken waar van hij nu andere ruiters beschul digt. De ruiter zelf verwijt de Belgische bond dat zij te weinig tegen dit soort praktijken doet. Ferdi Tyteca's vader en trainer Armand heeft aangekon digd dat hij naar de rechter zal stap pen om de schorsing ongedaan te maken. Hij overweegt ook de oprich ting van een Vlaamse paardensportli ga, om een einde te maken aan de Waalse overheersing in deze sporttak. Tyteca sr., organisator van de beken de Antwerpse Jumping, beklaagde zich er gisteren met name over dat de Belgische Ruitersportfederatie in de ze zaak beklaagde en rechter tegelijk is. VLISSINGEN Tegen het team van de Zierikzeese Bridgeclub was in de viertallenwedstrijd tussen Zierikzee en Emergo geen eer te behalen. In de vervolgwedstrijd voor plaatsing in de promotiewedstrijd van de Neder landse Bridgebond kwam Emergo tot die ontdekking. Het echtpaar Van den Berg met Blonk-van Hengstum domineerden van het begin tot het einde. Zij kun nen zich met recht Zeeuws kampioen noemen. Er werden 48 spellen ge speeld. Na 24 spellen was de stand 89 matchpunten voor Zierikzee tegen 24 voor Emergo. Eindstand 151-66. Op 10 en 11 mei 1986 moeten zij in Breda de regionale wedstrijden spelen voor promotie naar de 2e divisie van de N.B.B. De voor de eerste klas geplande wed strijd Valkenisse 2 - Axel kon niet doorgaan, omdat Valkenisse op het laatste moment verstek liet gaan. In de tweede klas speelde de Vlissingse Fles tegen Luctor uit Terneuzen. Luc- tor won deze wedstrijd met klein verschil: 143-86. Advertentie PUNTA DEL ESTE (GPD) - De deel nemers aan de Whitbread zeilrace om de wereld bereiden zich op het ogen blik in Punta del Este in Uruguay intensief voor op de laatste slag op de oceaan. In die vierde etappe naar het Zuidengelse Portsmouth zullen de definitieve beslissingen vallen. Voor de kanshebbers voor de hoofdprijs - en dat zijn er nog maar drie - wordt het in feite alles of niets. Daarom drukt nu de spanning reeds als een zware last op de schouders van de betrokken schippers en bemannings leden. Stuk voor stuk zijn ze uiter aard bezield met de wil om te win nen. Dat zweept hen als het ware op om niets aan het toeval over te laten. Kosten noch moeite worden ge spaard om de schepen in een optima le staat te brengen. Aan boord van de Philips Innovator van schipper Dirk Nauta uit Oppen- huizen wordt ondanks de soms tropi sche hitte al enige dagen hard ge werkt om het jacht klaar te maken voor de komende strijd. De beman ning heeft daarbij de waardevolle hulp van Jaap Borneman van Alu- boot BV uit Hindeloopen. De sponsor heeft deze jachtbouwer naar Uruguay laten komen om een aantal karweitjes te verrichten. baar om het jacht uit het water te lichten. Het vaart daarom naar het 125 kilometer oostelijker gelegen Montevideo, waar wel de nodige ac commodatie aanwezig is. Maar dat alles is niet genoeg. Of schoon dat aanvankelijk niet de be doeling was, gaat het schip nog het water uit ook. Om straks over een afstand van 6300 zeemijlen maar geen meter te verliezen, zal het on derwaterschip nog worden gepolijst en van een nieuwe aangroeiwerende verflaag worden voorzien. In Punta del Este is echter geen kraan beschik- Sponsor en met name Nauta zelf zijn overtuigd van een goede afloop. In een overmoedige bui zegt de schipper zelfs dat hij beslist gaat winnen, om- dat zijn schip nu eenmaal het snelste I\(Xmm€D is en hij in de derde etappe pech met de wind heeft gehad. Uit zijn verdere opnmerkingen blijkt evenwel dat hij ook best weet hoe de kaarten liggen. In de vierde etappe krijgt men name lijk te maken met zeer verschillende weergebieden. Daarom wordt dit tra ject tactisch gezien verreweg het moeilijkste. het vervelende eigenlijk dat we het snelste schip hebben en voorop zeilen. Het betekent dat we niet aanvallend kunnen varen. Daarentegen kunnen de rivalen profiteren van onze even tuele fouten. We zijn dus tactisch in het nadeel", aldus de Nederlandse schipper. „Je moet heel goed in de gaten hou den wat je concurrenten gaan doen, vertelt Dirk Nauta, „maar voor ons is „Toen we uit Engeland vertrokken, hoopten we op een plaats bij de eerste vijf. Ondertussen hebben we de Roaring Fourties-trofee gewon nen: de prijs voor het snelste schip in de twee middelste etappes. Verder zit de eindoverwinning er dik in en we zullen er hard voor knokken ook. Als straks het startschot valt, rammen we er op los tot we in Engeland zijn. We moeten winnen", zo zegt de opti mistische Friese schipper vol vuur. hONDERDAG 20 MAART 1986

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 13