UITSLAGEN EUROPA CUP Sensationele score Bayer U er dingen Brits voetbal SPAANSE VERDEDIGING UITSTEKEND SCHOPPARTIJ TEGEN BA YERN Europa Cup 2 STRAFSCHOPPEN BESLISSEND Landelijke jeugd Boris Becker uitgeschakeld Twee schoten Toerist PZC/ sport 11 X X X X X X X DONDERDAG 20 MAART 1986 DEN HAAG (ANP) - Van de vier halve-finalisten in het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars kwam Dinamo Kiev het gemakke lijkst en Bayer Uerdingen het sensationeelst langs de tegenstanders. De Sovjets konden na winst met 4-1 in Wenen van de thuiswedstrijd tegen Rapid Wien een demonstratiepartij maken. De 110.000 toeschou wers werden niet teleurgesteld. Binnen 45 minuten kwam de eind stand uit de eerste ontmoeting op het scorebord, na rust werd er nog een doelpunt aan toegevoegd. De Oostenrijkers, die niets meer te verliezen hadden, openden met en kele snelle aanvallen. Doelman Chanov werd verschillende keren op de proef gesteld. Wat doeltref fendheid was demonstreerde Ja- remsjoek. De spits scoorde bij de eerste aanval van Dinamo in de zevende minuut. Rapid gaf de strijd na die treffer min of meer op. Belanov tekende drie minuten la ter reeds.voor 2-0, Rats maakte 3-0. Het werd 3-1 door Halilovic 3-1 en 4-1 door Blochin. Het vijfde doel punt viel elf minuten voor tijd en kwam op naam van Jevtoesjenko. Zelden kreeg een Europa Cup wedstrijd zo'n sensationele wen ding als woensdag in Krefeld bij Bayer Uerdingen - Dynamo Dres den. Na verlies in Dresden met 0-2 en een achterstand met 1-3 thuis leek de Westduitse bekerhouder kansloos voor een plaats in de halve finales. Het geluk lachte Bayer toe. In de rust bleek dat Dynamo's doelman Jakubowski door een schouderblessure niet verder kon spelen. Hij werd ver vangen door de onervaren Ram mer. Deze debutant bleek de Achilleshiel van de Oostduitse ploeg te zijn. Uerdingen buitte het zwakke punt volledig uit. In de tweede helft werd met zes doelpun ten de grote achterstand omgezet in twee treffers voorsprong. Jeug- dinternational Wolfgang Funkel was de ster van de avond. Hij maakte drie doelpunten, waarvan twee uit een strafschop. Schafer scoorde tweemaal, Gudmundsson en Klinger eenmaal. Voor Dynamo scoorden voor de rust Minge, Lipp- mann en Bommer (eigen doel). Honderdduizend Portugezen za gen in Lissabon Benfica uitgescha keld worden door Dukla Praag. Bij rust stond de Portugese bekerwin naar nog op een gunstige stand van 2-0. Dukla won de eerste wed strijd met 1-0. Korejcik scoorde in de 65e minuut voor de Tsjechen Dukla ging naar de halve eind strijd door dat in Lissabon ge maakte doelpunt. Dinamo Kiev (Sov) - Rapid Wien (Oos) 5-1 (4-1). 7. Jaremsjoek 1-0; 10 Belanov 2-0. 36 Rats 3-0; 39 Halilovic 3-1; 44 Blochin 4-1; 79 Jevtoesjenko 5-1. Scheidsrechter: Bridges (Wales; Toe schouwers: 110.000. Bayer Uerdingen (Wdl) - Dvnamo Dres den (Odl) 7-3 (1-3). 1. Minge 0-1, 13. Funkel 1-1, 35. Lippmann 1-2, 42. Bom mer (eigen doel) 1-3, 57. Funkel (straf schop) 2-3, 62. Gudmundsson 3-3, 66. Schafer 4-3, 78. Klinger 5-3, 79. Funkel (strafschop) 6-3.87. Schafer 7-3. Scheids rechter: Nemeth (Hon). Toeschouwers: 17.000. Gele kaarten: Schaefer, Herget, Funkel (allen Bayern), Stübner (Dyna mo). Atletico Madrid (Spa) - Rode Ster Bel- gadro (Joe) 1-1 (1-0), 7. Marina 1-0, 82. Djurovic 1-1. Scheidsrechter: Valentine (Schot). Toeschouwers: 42.000. Benfica (Por) - Dukla Praag (Tsj) 2-1 (2-0). 20. Carlos Manuel 1-0, 37. Manni che (strafschop) 2-0. 65. Korejcik 2-1. Scheidsrechter: Kirschen (Wdl). Toe schouwers: 100.000. 1 Anderlecht-B. München 2 K. Lathi-St. Boekarest 3 IFK Göteborg-Aberdeen 4 Juventus-Barcelona 5 D. Kiev-Rapid Wien 6 Benfica-Dukla Praag 7 A. Madrid-R. S. Belgrado 8 B. Uerdingen-D. DresdenX 9 FC Köln-Sp. LissabonX 10 Neuchatel-Real MadridX 11 Waregem-Hajduk SplitX 12 Nantes-Internazionale DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de woensdagavond gespeelde returns voor de kwartfinales van de drie Europese bekertoernooien zijn; LANDSKAMPIOENEN Anderlecht (Bel)-BayernMünchen(WDl)2-0 (1-2) IFK Gothenburg(Zwe)- Aberdeen(Sch)0-0 (2-2) Kuusysi (Fin) - Steaua (Roe)0-1 (0-0) Juventus (Ita) - Barcelona (Spa)1-1 (0-1) Waregem pas door na BEKERWINNAARS Bayer Uerdingen (WD1) - Dynamo Dresden (OD1) Benfica (Por) - Dukla (Tsj)2-1 (0-1) 7-3 (0-2) Atletico Madrid (Spa)-Rode Ster (Joe)1-1 (2-0) Dynamo Kiev (Sov) - Rapid Wien (Oos) 5-1 (4-1) verlenging LONDEN (Reuter) - In de Engelse voetbalcompetitie werden woensdag een aantal wedstrijden ingehaald. De uitslagen zijn: Aston Villa - West Ham United 2-1, Chelsea - Queens Park Rangers 1-1, Manchester United - Luton town 2-0, Oxford United - Newcastle United 1-2, West Bromwich Albion - Coventry City 0-0. Dinsdag: Sheffield W - Leices ter 1-0. Uitslag halve finale Engels supercup toernooi: Everton - Tottenham 3-1 (na verlenging). DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de wedstrijden, die woensdagavond in de landelijke jeugdcompetitie voetbal werden gespeeld, zijn: LANDELIJKE JEUGD B RVC - RBC 1-1; Excelsior - Vlissingen 6-0; Unitas - SVV 1 -1DS '79 - UVS 0-0. BRUSSEL (AP) - Ongetwijfeld tot zijn eigen verbijstering is het Westduitse tennisfenomeen Boris Becker woens dag in de eerste ronde van het met 315.000 dollar gedoteerde Indoortoer- nooi van België uitgeschakeld door de onbekende Australiër Broderick Dy ke. Becker moest de partij inleveren met de veelzeggende setstanden 6-3 6-3. UEFA-BEKER FC Köln(WDl)-Sporting (Por) 2-0 (1-1) Waregem (Bel)-Hajduk Split (Joe)1-0 (0-1) Xamax (Zwi)-Real Madrid (Spa)2-0 (0-3) Nantes (Fra) - Inter (Ita) 3-3 (0-3) Een juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 1, 2, 3, 3, 1, 1, 3, 1, 1. 1, 1, 3 De Belgische provincie-club Waregem schakelde voor de tweede keer een gerenommeerde tegenstander uit. Na AC Milan moest dit keer Hajduk Split de kracht en de onverzettelijkheid van de Belgen erkennen. In Joegosla vië hadden de Belgen al een goede indruk achtergelaten. Het verlies met 0-1 werd door de spelers als een redelijke uitgangspositie voor het tweede duel gezien. In een uitverkocht stadion moesten de toeschouwers tot een kwartier na het begin van de tweede helft wachten tot de eerste treffer. Mutombo bracht met zijn doelpunt de stand na 150 minuten voetbal weer op gelijke hoog te. Beide teams beseften dat het volg- dende doelpunt het treffen zou beslis sen. Na de normale speelduur stond de 1-0 nog steeds op het scorebord. Ook in de verlenging kwam daar geen wijzi ging in. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. De Belgen, met t international Desmet in de spits, wa- Jean Mane Pfaff heeft het nakijken. Frimann heeft 2-0 laten aantekenen. ren net iets doeltreffender: 5-4. Barcelona schakelt Juventus uit: 1-1 Anderlecht (2-0) in halve finale 3RUSSEL (GPD) - In de catacomben van het Constant Vandenstock-stadion deed Bayern- rainer Udo Lattek er maar het liefst het zwijgen toe. Uit de Europa Cup voor landskampioe- ïen gewipt door tien sterke minuten van Anderlecht (2-0) en toen de Duitsers de voor rust ipgelopen achterstand na de pauze recht wilden breien gehinderd door een scheidsrechter net meer gevoel voor het theatrale optreden van de slimme Vercauteren, Scifo en Lozano dan poor het fysieke geweld van de Duitse kampioen en dan vooral van de domme kracht van Meter Hoeness. DEN HAAG (AFP/SID/Reuter) - Nadat FC Köln zich dinsdag al plaatste voor de laatste vier van de strijd om de UEFA-beker, volgden woensdag Internazionale, Real Madrid en Waregem. Van die drie moest de Belgische club de zwaarste inspanningen verrichten. Hajduk Split capituleer de pas na een verlenging. FC Köln en AS Waregem hadden veel gemeen. De twee ploegen nemen in de competitie een ondergeschikte rol maar bereikten wel de halve finales van de strijd om de UEFA- beker. Internazionale kon met een gerust hart afreizen naar Frankrijk voor het tweede duel tegen FC Nantes. De Italianen hadden het eerste duel met 3-0 gewonnen en vertrouwden op hun sterke defensie en eventuele snelle uitvallen. Wat het eerste betreft kwa men de gasten bedrogen uit, hun tweede hoop werd bewaarheid. Al na tien minuten vond libero Der Zakarian het eerste gaatje in de Ita liaanse verdedigingsmuur. Toen Alto- belli na iets meer dan een half uur spelen de stand weer op gelijke hoog te bracht, leek de strijd gestreden. Met de 0-3 nederlaag van Milaan in het achterhoofd, moesten de Fransen nog minstens vier keer scoren. Vier minuten na de treffer van de Italianen zorgde de Joegoslaaf Halilhodzic voor de eerste. De vreugde bij de thuisclub werd nog vergroot toen voorstopper Le Roux drie minuten voor het rustsignaal voor 3-1 zorgde. Het kwartiertje pauze bleek de Fransen geen goed te hebben gedaan. De storm was weer wat gaan liggen en stak niet meer op. Zeker niet meer toen de Ierse middenvelder van Internazionale Liam Bardy van elf meter de score op 3-2 bracht. Voor Der Zakarian was het allemaal teveel. De libero kon na weer een grove overtreding vertrekken. Dat Al- tobelli met zijn tweede treffer de stand op 3-3 bracht, was alleen nog interessant voor de statistieken van de Europese voetbalunie. Real Madrid, dat nog slechts een paar punten van de landstitel is verwij derd, kwam tegen Xamax Neuchatel niet echt in de problemen. De Zwit sers namen door oud-Realspeler Uli Stielike na tien minuten de leiding. Het tweede doelpunt viel pas tachtig minuten later. In de tussentijd deden de Spanjaarden niet veel meer dan het verdedigen van hun 3-0 voor sprong. Waregem (Bel) - Hajduk Split (Joe) 1-0, (1-0, 0-0) Waregem wint na strafschoppen 5-4. 60. Mutombo 1-0. Scheidsrechter: Rosa Santos (Por), toeschouwers: 22.500 FC Nantes (Fra) - Internazionale (Ita) 3-3 (3-1). 9. Der Zakarian 1-0, 33. Altobelli 1-1, 37. Halilhodzic 2-1 (strafschop), 42. Le Roux 3-1, 59. Brady 3-2 (strafschop), 64. Altobelli 3-3. Scheidsrechter: Galler (Zwi), toeschou wers: 35.000 Xamax Neuchatel (Zwi) - Real Madrid (Spa) 2-0 (1-0). 10. Stielike 1-0, 90. Jacobacci 2-0. Scheidsrechter: Tritschler (Wdl), toe schouwers: 25.500. Michel Platini scoort voor Juventus groter en groter werd, een betrouwba re indruk. In de defensie ontbrak ook de speler die het Nederlands elftal weghield uit Mexico. Georges Grun bleek onvoldoende hersteld van een in München opgelopen kwetsuur. Het verlies aan concentratie in de eerste wedstrijd, twee weken terug, werd Bayern fataal. Daar verzuimde de ploeg van Lattek de 2-0-voorsprong uit te bouwen, dacht slaapwandelend het einde te halen en moest toen nog een tegengoal incasseren. Die gouden treffer gaf Anderlecht vertrouwen. De resultaten van Bayern in de laat ste uitwedstrijden (30 november laat ste nederlaag in de Bundesliga, 0-5, 0-3, 0-1 en 0-4) werden ontkracht met de verwijzing naar de elf jaar dat de Brusselaars in eigen stadion geen cupwedstrijd meer verloren. De verge ten grootheid Billy Bremner knalde op 19 maart '75 Leeds in de Belgische hoofdstad naar de zege. Dertig minuten maakte de reco^dse- rie van Anderlecht de meeste kans te sneuvelen. Bayern controleerde de partij simpel. Het hield de bal in de ploeg en dat kostte door de afwach tende houding van Anderlecht wei nig moeite. De Haan-brigade kwam tot welgeteld twee gerichte schoten. Volgens de Nederlander behoorde dat tot de tactiek. „Het had voor ons geen zin verschrikkelijk tekeer te gaan, de nul vasthouden stond voor op. Geduld opbrengen. Anderlecht scoort thuis in de Europa Cup altijd, dat zou ook nu gebeuren". De partij glipte de Duitsers in tien minuten door de vingers. Scifo in de 38e minuut en Vrimann in blessure tijd stuurde de Lattek-elf somber ge stemd in de richting van de thee. De neutrale toeschouwer mocht blij zijn met de treffers; men zag een boeiende tweede helft waarin de Duit sers in hun jacht naar een goal alle kracht in de strijd gooiden. „De druk die we toen maakten hadden we in de eerste helft moeten maken, dat was de afspraak", zei Lattek. „Toen waren we niet energiek genoeg. Dat, en het laten liggen van de kansen in de thuiswedstrijd heeft de uitschakeling tot gevolg gehad. Met Anderlecht gaat de gelukkigste naar de volgende ronde". DEN HAAG (ANP) - De Euro pese beker voor landskam pioenen komt dit seizoen in elk geval in andere handen. Juventus, dat 29 mei van het vorig jaar in de tragische fi nale in het Heizelstadion in Brussel die 39 mensen het leven kostte, de beker ver overde, werd woensdagavond uitgeschakeld door Barcelo- van spits Marco Pacione schoot te kort. De eerste echte aanval van Barcelona leverde meteen succes op. In de 31e minuut werd de bal van links door Victor even voorbij het Italiaanse doel getrokken. De Schot Steve Archibald kopte naast de rechter paal staand. Doel man Tancredi, die bij de voorzet aar zelend optrad trachtte de bal nog uit het doel te slaan maar werkte daarbij de bal in het net: 0-1. De Italianen waren even aangeslagen maar Michel Platini, de Franse huurling van Ju- kwartier kregen Mauro (76) en Platini (81) nog wel kansen maar Barcelona bleef overeind. Bij een gunstige loting komende vrijdag hebben de Spanjaar den een uitstekende kans de eind strijd te bereiken. Steaua Boekarest uit Roemenië ging ten koste van het Finse Kuusysi uit Lahti over naar de halve finale van het toernooi om de Europacup voor landskampioenen. De Roemenen wonnen met 1-0 van het Finse elftal. Bij rust was de stand nog 0-0. Twee weken geleden hielden de Finnen Steaua in Boekarest nog op 0-0. na. De Spanjaarden, die op eigen terrein twee weken geleden met 1-0 hadden gewonnen, hadden genoeg aan het gelijkspel van 1-1. Met Barcelona gin gen Anderlecht, dat Bayern München uischakelde, IFK Gothenburg en het Roemeense Steaua over naar de halve finales. De uitschakeling van Juventus bete kende dat de club voor de eerste maal sedert drie jaar niet in de finale van een Europees bekertoernooi staat. De Italianen leken het tegen Barcelona niet al te moeilijk te krijgen. In het eerste half uur creëerde „Juve" zich een aantal kansen maar de afwerking ventus bewees op slag van rust weer eens zijn grote waarde. Na aangeven van de 21-jarige Deen Laudrup zorgde Platini, dat Juventus met vertrouwen kon gaan rusten. Vooral in de tweede helft bleek Barce lona over een uitstekende verdediging te beschikken. Juventus viel wel veel aan maar echte mogelijkheden deden zich maar weinig voor. Scheidsrechter Keizer had de wedstrijd goed in de hand. Hij trapte ook weinig in de pogingen van de Spanjaarden vrije trappen te „versieren". In het laatste Anderlecht (Bel) - Bayern München (WD1) 2-0 (2-0) 39. Scifo 1-0, 45. Friman 2-0. Scheidsrechter: Franco-Martinez (Spa), toeschouwers: 37.500 (uitverkocht). Gele kaarten: Vercauteren en Demol (Ander lecht), Pflügler, Augenthaler en Hoeness (Bayern M.). Kuusysi Lahti (Fin) - Steaua Boekarest (Roe) 0-1 (0-0). 86. Victor Piturca 0-1. Scheidsrechter: Christov (Tsj), toeschou wers: 32.522. Juventus (Ita) - Barcelona (Spa) 1-1 (1-1) 30. Archibald 0-1, 44. Platini 1-1. Scheidsrech ter: Keizer, toeschouwers: 70.000. IFK Gothenburg (Zwe) - FC Aberdeen (Sch) 0-0. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos), toeschouwers: 44.152. De lange spits maakte zich over de negen keer dat hij terug gefloten werd jo boos dat hij bij het verlaten van het veld en tot in de kleedkamer de Spaanse arbiter Martinez met zijn gescheld bleef achtervolgen. „Ik ben nog te opgewonden om commentaar te geven over de scheidsrechter", woorden van Lattek waaruit veront waardiging sprak. Maar verontwaar diging ook in het andere kamp bij de winnende trainer Arie Haan. „Ik ge loof dat de Duitsers hun onmacht afgereageerd hebben op onze spelers. Augenthaler had rood moeten heb ben, Lerby heeft niet eens een kaart gehad, die had hij toch zeker wel verdiend". Anderlecht-Bayern werd een bikkel hard cupduel in de tweede helft, waar in de conditioneel zwakke Spaanse arbiter moeite had met het bepalen van de grenzen. Het duel ontaardde daardoor in een ordinaire schoppartij, die Pflüger, Augenthaler, Vercaute ren, Hoeness en Demol geel oplever de, maar waarin Augenthaler en nog enkele sollicitanten hun terecht straf (rood) ontliepen. Anderlecht speelde met een debutant op de belangrijkste post. Voor een frisdrankje wilde doelman Munaron maandag na de training nablijven om met Frank Vercauteren een bal letje te trappen. Hij viel ongelukkig op zijn schouder en moest zijn plaats in het doel afstaan aan Dirk Vekeman (26), die al jaren als een toerist mee reist met de Brusselse topclub, zon der dat hij het hout van de reserve bank hoeft te verlaten. De tweede doelman van Anderlecht speelde dit seizoen viereneenhalve wedstrijd in het eerste en zag dit buitenkansje als mogelijkheid een vaste plaats af te dwingen bij een Belgische eer steklasser. Udo Latek Hij deed het meer dan verdienstelijk, hield Bayern in de eerste half uur van een treffer af en maakte ook na de pauze, toen de druk van de Duitsers

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 11