Gevangenisstraf en dienstverlening voor ontucht met kind Spectaculair programma rond viering boekenweek in Goes Jan van Wilgenburg Vervuiling Oranjebolwerk in Hulst blijkt mee te vallen PZC/ provincie IBESTUREN KLAGEN OVER TE WEINIG SUBSIDIE KERAMISCH WERK: STERK EN KWETSBAAR AXELAAR VOOR RECHTER Zeeuws gewest Vereniging van Huisvrouwen Kaartverkoper F. Brasser nam afscheid PSD OPVOERING TONEELSTUK VAN SLA UERHOFF 'S HOOR' ZIETi UITKOMST TWEEDE BODEMONDERZOEK: 13 VRIJDAG 7 MAART 1986 Middelburgse korpsen Smokkelen instrumenten MIDDELBURG - De financiële nood in het wereldje van de Middelburgse muziekkorpsen is inmiddels zo hoog gestegen dat er nu en dan instrumenten uit Engeland worden gesmokkeld. Dat is een van de vele manieren waarop de eindjes aan elkaar worden geknoopt. Verder steken de leden ontelbare uren in het ophalen van oude kranten en het leuren met stickers en balpennen. Bestuursleden van verschillende mu ziekverenigingen brachten dit don derdag uitgebreid ter sprake in een vergadering van de commissie be zwaar- en beroepschriften. Zij lichtten daar hun bezwaren toe tegen de hoog te van de voor dit jaar toegekende subsidiebedragen. De korpsen vinden al jaren dat ze te weinig steun krijgen en achtergezet worden bij grensver leggende kunsten en andere sectoren. Verder wijzen ze naar gemeenten als Domburg, Westkapelle en Vlissingen, die veel milder zouden zijn. Het verst in zijn kritiek ging voorzit ter H. J. Wagenvoort van de christelij ke brassband en jeugdorkest Onda. Hij sprak van een beleid van willekeur waarop ambtenaren grote invloed hebben. Voor financieel minder draagkrachtigen is het bijna niet meer op te brengen om lid te worden en zij worden in toenemende mate van hun hobby uitgesloten. De kosten van de muziekkorpsen lopen vooral op door de uitgaven voor instrumen ten. Vandaar dat er al meerdere ma len materiaal naar ons land werd gesmokkeld. Met name kwamen die instrumenten uit Engeland, omdat de prijzen daar soms tot de helft lager liggen, alhoewel het dan om materiaal met lichte beschadigingen gaat. Wagenvoort rekende voor dat leden van Onda de laatste jaren voor 60.000 gulden aan instrumenten uit eigen zak betaald hebben. Volgens hem krijgt zijn vereniging subsidie op ba sis van het niveau dat in 1971 gold. De kosten zijn sindsdien echter fors ge stegen. Drumkorps Blue Spirit haalde vorig jaar door allerlei acties dertig duizend gulden bijeen en kreeg van de gemeente 1984,-. Voor 1986 is de steun op 1550 gulden vastgesteld. De heer C. J. Baan, secretaris van het Middelburgs Muziekkorps, onder steunde zijn pleidooi fotografisch. Hij had een meer dan een halve eeuw oude prent van de Schutterij Sint- Joris meegebracht. „Wij zijn niets anders meer gewend dan altijd maar weer oud papier. Konden de leden van de schutterij ons bezig zien, dan zouden ze hun hoofden schudden over deze degradatie van het muziek- gebeuren", zo vond de secretaris. Mevrouw I. Haan, bureau culturele zaken gemeente, legde donderdag een pleister op de wonde van de korpsbe stuurders. Er is dit jaar achtduizend gulden extra onder hun verenigingen te verdelen. De gemeenteraad vroeg MIDDELBURG Beschuit met muisjes werden gisteren in de Middelburgse concert- en ge hoorzaal uitgedeeld om de op richting van het Zeeuws gewest van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen te vieren. Desondanks ging het volgens voorzitster E. M. Repko-Corne- lis van het gewest 'Het Zuiden' niet om een kind dat zelfstandig wordt. „Zeeland en Brabant gingen in het gewest naast elkaar op en leverden beiden kaderleden. We hopen dat het contact niet ver broken wordt", zei mevrouw Repko. Landelijk presidente van de ver eniging mevrouw E. A. Blonet- Heynekamp installeerde het nieuwe gewestelijk bestuur. Voorzitster werd N. Schepman- van de Graaf, secretaresse is H. Don-de Kuiper, vice-presidente en publiciteitesmedewerkster H. van de Most-Meyboom, mede werkster kadertraining N. Dem- menie-de Mol, peningmeesteres- se J. Fokker-Bodemeyer, mede werkster consumentenbelangen B. Schreers-de Kaart en mede werkster vorming M. de Wildt- Habosch. De nieuwe bestuursleden wer den overstelpt met kadootjes waaronder een verenigingsvlag en een voorzittershamer. De da mes werden toegesproken door mevrouw Boertien, echtgenote van de commissrais van de ko ningin, mevrouw Westhoff-Hu- bee namens de Zeeuwse Vrou wenraad, mevrouw Weeda na mens het gewest Limburg en mevrouw Pieterman namens de Zeeuwse afdelingen. Na de pauze hield emancipatiewerkster G. Stelpstra een lezing over "Macht, hoe gaan wij er mee om?" MIDDELBURG - Drie maanden ge vangenisstraf en 150 uur dienstverle ning was de straf die de Axelaar W. K. de B. donderdag op de zitting van de politierechter in Middelburg kreeg opgelegd voor ontucht met een kind. De sexuele contacten tussen hem het het meisje begonnen toen zij nog maar zeven jaar was. De B. paste in die tijd vaak op haar en haar iets oudere zusje. Zijn advocaat mr S. C. M. Asselbergs benadrukte dat het in de eerste plaats ging om een hartelijke vriendschapsrelatie tussen De B. en de beide kinderen. De meis jes kwamen ook vaak uit eigen bewe ging naar hem toe. Volgens De B. zelf was zijn omgang met het kind van dien aard geweest dat zij beslist niet was geschrokken van de sexuele con tacten. Het vonnis was conform de eis van officier van justitie mr C. M. P. Nij- meijer. Politierechter mr G. H. Nomes waarschuwde De B. dat hij zeker op strengere maatregelen van de justitie zou kunnen rekenen wanneer hij op nieuw in dezelfde fout zou vervallen. De 43-jarige E. W. uit Sas van Gent werd veroordeeld tot acht weken ge vangenisstraf waarvan vijf weken voorwaardelijk (proeftijd twee jaar) voor het onjuist invullen van zijn inkomstenbriefje voor de sociale dienst, terwijl hij een bijstandsuitke ring kreeg. Omdat hij de inkomsten van zijn vrouw niet opgaf werd hem volgens berekening van de sociale dienst 70.000 gulden te veel uitge keerd. W. zei op de zitting niets te hebben geweten van het inkomen van zijn vrouw. Hij wist wel dat zij geregeld naar België ging, maar volgens hem zou zij daar alleen maar op kinderen hebben gepast zonder dat ze daarvoor een vergoeding kreeg. Dat verhaal wilde er bij de officier niet' in, temeer daar was komen vast te staan dat W. zijn vrouw vaak zelf naar haar werk bracht. Hij eiste acht we ken waarvan drie voorwaardelijk voor deze volgens hem ernstige vorm van steun fraude. De advocaat mr Asselbergs bracht naar voren dat W„ die inmiddels gescheiden is, al bijzonder zwaar ge troffen wordt doordat hij alleen de rekening van het door de sociale dienst terug te vorderen bedrag kreeg gepresenteerd: 53.000 gulden. Volgens hem had dit bedrag eigenlijk als een gemeenschappelijke schuld van man ën vrouw beschouwd moeten worden. verleden jaar, in een door CDA, PvdA en VVD ondertekende motie, om een dergelijk bedrag uit het rekeningover schot dat de gemeente Middelburg in 1984 heeft geboekt. Gisteren bleek dat dit geld in principe beschikbaar is. Wanneer de gemeenteraad akkoord gaat krijgen de muziekgezelschappen het. In sommige gevallen is er overigens geen sprake van een subsidiekorting ten opzichte van 1985, maar van een stijging, zo bracht mevrouw Haan naar voren. Ze zette bovendien vraag tekens bij verschillende onderdelen van de begrotingen die de verenigin gen ingediend hebben. Hetzelfde deed commissielid ir A. Krijgsman. Hij con stateerde dat het contributiebedrag van het Middelburg Muziekkorps veel lager is dan je mag verwachten op grond van het ledental. De commissie brengt in deze zaken vertrouwelijk advies uit aan b en w. Het college beslist vervolgens of de bezwaarden al dan niet gehoor krij gen. VLISSINGEN - De Vlissinger F. Bras ser heeft donderdag na een dienstver band van 15 jaar afscheid genomen als kaartverkoper bij de Provinciale Stoombootdiensten. Brasser heeft de dienst per 1 maart verlaten in ver band met het bereiken van de VUT- gerechtigde leeftijd. Directeur D. Oostinga van de PSD kenschetste de scheidende functiona ris als een evenwichtige werker en serieus en nauwgezet mens. „Brasser is nog een man van de oude stempel die we nog best een tijdje in dienst hadden willen houden", aldus Oostin ga tijdens de receptie aan boord van det in Vlissingen afgemeerde veerboot Prinses Irene. Brasser kwam in 1971 in dienst bij de PSD. Voor die tijd was hij werkzaam in de landbouw maar daar kwam een einde aan toen zijn baas minder grond tot zijn beschikking had als gevolg van de uitbreiding van Vlissingen. Bovendien was er minder behoefte aan personeel door de toenemende mechanisatie in de landbouw. Nauwelijks vijf jaar na zijn indienst treding werd Brasser opnieuw 'slacht offer' van de voortschrijdende mecha nisatie. De functie van hefbrugbedie- ner die Brasser bekleedde kwam door automatisering te vervallen. Dat bete kende echter niet dat Brasser op nieuw op zoek moest naar een nieuwe baas, want hij kon in dienst blijven als kaartverkoper. VLISSINGEN - De opleiding ambulance-beqeleider, die verbonden is aan het Instituut Gezondheidszorg Oplei dingen (IGO) in Vlissingen, is nu ook officieel erkend. Hiertoe heeft de stichting Opleiding en Scholing voor Ambulancevervoer (SOSA) besloten. De niet-verpleeg- kundige ambulance-begeleiders moeten voor eind 1988 in het bezit moeten zijn van een dergelijk diploma. Overigens moeten ook de verpleegkundigen die dienst doen op ambulances binnen afzienbare tijd voldoen aan de eisen die de SOSA aan hen stelt. Daarvoor wordt een aparte opleiding in het leven geroepen, die kan worden gevolgd na het behalen van het diploma A- of B- verpleegkundige, eveneens bij het IGO. De opleiding voor ambulance-begeleider bij het IGO is erkend met terugwerkende kracht. Allen die de opleiding in Zeeland al hebben gevolgd komen dan ook in het bezit van het landelijk diploma en insigne. De opleiding begon in 1982 bij de Ambulancedienst 'Bevelanden' en is geleidelijk uitgebreid tot een gerichte vakopleiding. Tegelijk ontstond een zelfde opleiding bij de Ambulancedienst Walcheren en in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de loop der jaren zijn deze opleidingen bijeen gebracht onder de vleugels van het IGO en vervolgens op provincia le leest geschoeid. Tot dusver was alleen een EHBO-diploma en rijbewijs voldoende voor het beroep van ambulance-begeleider. Dat blijft overigens zo, tot de nieuwe wet op het ambulan cevervoer in 1988 van kracht wordt. Verder staan nog nieuwe opleidingen op het programma voor chauffeurs en centralisten, die in de toekomst ook bij de bestaande opleidingsinstituten worden ondergebracht. GOES - Opnieuw is de Nederlandse boekenweek voor het jongerenontmoetingscentrum Het Beest in Goes en de Goese middelbare scholen aankno pingspunt gebleken voor een spectaculair cultu reel programma. De samenwerking, ook met de bibliotheek, bleek vorig jaar voor het eerst deuren te openen op allerlei gebied, zodat ook dit jaar weer voor een dergelijke constructie is gekozen. In de gezamenlijke opzet worden geldstromen ge combineerd en kan over meer passende ruimten worden beschikt. Het programma ziet er dan ook zeer gevarieerd uit. De grote 'klapper' is ongetwijfeld de opvoering van het enige toneelstuk van de Nederlandse dichter J. J Slauerhoff: Jan Pietersz.Coen. Het Nederlandsta lig Repertoire Gezelschap, dat zich tot doel stelt toneel van Nederlandse schrijvers van voor 1960 op de planken te brengen, speelt het stuk slechts op een beperkt aantal plaatsen in Nederland. Het verhaal handelt in het voormalig Nederlands Indië, waar Slauerhoff de Calvinistische Coen machteloos maakt ten opzichte van de inlandse cultuur en daardoor ook tegenover zichzelf. De opvoering van het stuk is, sinds het tot stand kwam, verschillende keren verboden geweest in verband met de wrijvin gen tussen de voormalige kolonie en het moeder land. Het heeft tot 50 jaar na de dood van de dichter geduurd voordat het NRG ermee, onder regie van Roel Twijnstra, het toneel op kon. Die min of meer historische gebeurtenis voltrekt zich vrijdag 14 maart in het Willibrordcollege in Goes en begint om 20.00 uur. Voor boekenvrienden, die hun passie liever op het celluloid vertaald zien, is er dezelfde avond een fraai staaltje van die kunst te zien in het Beest. John Huston maakte de film Under the Vulcano naar het levenswerk van Malcolm Lowry. De film begint om 21.00 uur. De Openbare Bibliotheek heeft dinsdag 18 maart een lezing geprogrammeerd door de schrijfster Christine Kraft. Zij komt vertellen over haar werk en de achtergronden vanaf haar dubuut 'De dagen met gezichten uit 1976' tot aan haar laatste werk 'De roos van Julia'. De lezing begint om 20.00 uur. Nog een schrijver komt de Goese jongeren een aantal zaken duidelijk maken, en wel de Vlaming Jos Vandeloo. Zijn werk heeft de vervreemding van de mens van zijn eigen wereld als thema. Zijn vroegere werken, zoals Het Gevaar, zijn anno 1986 verbazend actueel. Vandeloo, die zich mag verheu gen in een redelijke 'boekenlijst-belangstelling' van de jongeren, komt op het Willibrordcollege enkele gastlessen geven. Ook in de afgelopen weken kwam de schrijver al naar Goes en hij zal in april nog meer over zijn werk vertellen. Voor iedereen toegankelijk is weer de performance van Tom Lanoye, ook een Vlaming, die door het leven en zijn werk gaat als Een Slagerszoon met een Brilletje. Zijn eerste verhalenbundel gaf hij onder die titel uit en ook zijn voordracht is ermee versierd. Tom Lanoye gaf eerder al een aantal dichtbundels uit. In het Beest in Goes begint donderdag 20 maart zijn performance om 21.00 uur. Een boekenweek zonder boekenbal is in Goes niet meer denkbaar, al werd er pas vorig jaar voor het eerst een gehouden. Voor de muziek zorgt dit jaar de formatie '5 slag 1 wijd', de groep die ontstond uit deelnemers aan de Grote Prijs van Nederland rond saxofoniste Vera Vingerhoeds en trompettist Hans Dagelet. Drie dichters komen met een heel eigen manier van voordragen naar 't Beest. Bart Chabot brengt vaart en volume in de zaal met teksten uit onder meer zijn laatste bundel 'Stand'. Jaap Blonk doet de dadabeweging herleven samen met de groep Ursonate. Lawaaimuziek, onzingedichten, klankpoëzie en absurd theater kan het publiek van Blonk verwachten. Kaspar van de Berg geeft tenslotte een indruk van zijn humoristische journa listiek poezie, die onder meer in zijn bundel Nacht en Mes verscheen. V Nog niet helemaal duidelijk is wat Martijn van Beem gaat doen ter verhoging van de algemene culturele vreugde. Wel zeker is dat hij komt en dat hij cultuur en subcultuur vanuit de hem eigen invalshoeken zal bekijken. Het boekenbal begint om 21.00 uur. Een beeld van Jan van Wilgenburg in de hellingoven. Jan van Wilgenburg: Waanzinnige Venussen, die alle schoonheidsidealen tarten..." terk en kwetsbaar'. Die schijnbare tegenstelling vormt het sleutel begrip in het keramische werk van Jan van Wilgenburg in Nieuwdorp. Sterk en kwetsbaar - zoals de zachte, taaie klei die breekbare, harde steen wordt - maar ook als de mens, die vanuit de maan kan bekijken hoe de helft van zijn soortgenoten verhongert. Kunstenaar Jan van Wilgenburg woont en werkt sinds enkele jaren in Nieuwdorp, waar de keramiek een steeds belangrijker plaats in zijn werk ging innemen. Komend jaar is het resultaat van zijn arbeid op verschillende plaatsen in Zeeland te zien, te beginnen met een kleine greep uit zijn werk in Het Lunchcafé in Goes gedurende de hele maand maart. Tegen het einde van de zomer stelt Van Wilgenburg zijn beelden tentoon in de Kloveniersdoelen in Middelburg. Wat het eerst opvalt aan de beelden van de Nieuwdorpse kunstenaar, is de grootte. Iedereen die binnen de brede kaders van het sociaal-cultu reel werk weieens een kleiseltje heeft gebakken, herinnert zich de beperkte electrische oventjes, die met een paar asbakken, vaasjes en tuinkabouters stampvol stonden. Van Wilgenburgs beelden zijn soms een meter hoog. Dergelijke beelden bakken vergt óf een heleboel geld, óf een hoop vindingrijkheid. Jan van Wilgenburg beschikt over dat laatste. „Mijn werk wordt gewoon steeds groter. Altijd voortbordurend op die schijnbare tegenstelling, draai ik steeds om de klassieke kruikvorm heen. Al zou ik klein en anders willen werken, een beeld vormt zich toch naar zijn eigen wetten. Gek genoeg komt die oervorm van de keramiek dan toch min of meer terug. Dat de beelden groter wor den, zal wel aan mijzelf liggen". Het probleem is dat de beelden ook gebakken en geglazuurd moeten worden. Met veel geld kun je nog wel aan een wat grotere electrische oven komen en Van Wilgenburg heeft er ook één staan. Omdat hij" ook daar is 'uitgegroeid', nam hij de wijk naar buiten, naar de kippenren in de achtertuin. Daar bouwde hij sinds enkele jaren een paar veldo- vens, die hij zo groot kon maken als hijzelf wilde. Jan van Wilgenburg heeft zich in Nieuwdorp ontpopt als een meester in het hergebruiken van goederen. Voor de bouw van zijn ovens schar relde hij op de vuilstortplaats Mid den-Zeeland genoeg ovenstenen bij- elkaar om een beeld van anderhalve meter te bakken. „Die had een bedrijf daar zomaar gedumpt. Zon de van die dure stenen maar geluk kig had ik er een bestemming voor". In de loop der tijd verrezen in het kippenhok van Van Wilgenburg en kele schachtovens en een hellingo ven. De schachtovens, cylindervor- mige bouwsels met een vuurhaard eronder, brak hij weer af. De hellin goven doet nog dienst voor de zoge naamde biscuitbrand: de eerste bakbeurt voor de beelden als ze aan de lucht gedroogd zijn. De hellingoven kan een tempera tuur bereiken van ongeveer 900 gra den. Dat is voldoende voor de bisc uitbrand maar niet genoeg om gla zuren te doen smelten. Daarvoor is een temperatuurtje van 1.100 gra den nodig en dat vergde tot nu toe een electrische oven. Voor Van Wil genburg betekende dat bakken bij een ander. Trouw aan de gedachte van hergebruik, wist hij beslag te leggen op de mantel van een oude oliekachel. Een garage in de buurt schakelde over op een ander ver warmingssysteem en de kunstenaar mocht het stalen gevaarte meene men. De binnenkant bekleedde hij 't V— If~~^j? sj met een keramische deken - „je blijft bij je leest, natuurlijk"- zoals ook gebruikt in de koppen van raketten. Het materiaal kaatst warmte terug en geeft er niets van door. Daardoor kan in de kachel gemakkelijk 1.100 graden worden gehaald, zodat enorme beelden geglazuurd en al binnen het bereik komen. Natuurlijk wordt ook de kachel, net als de veldovens, ge stookt op afvalhout. Volgens de kunstenaar geeft het onregelmatige houtvuur bij het glazuren mooie effecten. „Beelden, die ik bij een ander electrisch heb geglazuurd, heb ik altijd nogeens gebakken in een veldoven. Het ega le glazuur wordt daardoor levendi ger en je krijgt een wat geschonden effect, wat het idee van kwetsbaar heid versterkt". Omwille van die doorleefde glazuren gebruikt Van Wilgenburg vaak onconventionele zaken. Zo schepte hij al eens klei uit de Westerschelde, die door de sterke verontreiniging onbruik baar bleek om te bakken maar bij het glazuren voor prachtige effec ten zorgt. Zo stuurt de kunstenaar zelfs de zware metalen uit de Schel de aan het kringlopen in zijn ate lier, dat ook al tweedehands is maar uitstekend voldoet. Van Wilgenburg huurde van de Nieuwdorpse christelijke kleuter school een leegstaand lokaal. Daar door werden de kleuters zijn buren en met hun ouders welkome gasten in het atelier. Bovendien lopen ook anderen in het dorp gemakkelijk binnen om eens een kijkje te nemen. „Ik vind dat erg prettig. Je hoort eens een reactie op je werk en dat zetje toch aan om er zelf dieper over te denken". De kunstenaar is onge veer een maand bezig met een beeld en het resultaat wijkt altijd af van de geschetste ontwerpen. Bezoe kers dwingen hem stil te staan bij wat hij aan het maken is. „Mensen willen normaal gesproken weten, wat iets voorstelt, een abstracte titel geeft dan niet voldoende hou vast. Als ik zeg dat mijn beelden vrouwen voorstellen, komen de mannen van het dorp meteen met de reactie dat ze te dik zijn en dus niet mooi. Door die reacties weet ik nu een antwoord op wat het voor stelt: het zijn waanzinnige Venus sen, vrouwen die alle heersende schoonheidsidealen tarten maar desondanks mooi zijn, vooral in de emotie die ze oproepen. Dat is wat het voor mij verbeeldt. Een ander mag er best wat anders in zien. Wie het per se als dikke vrouwen wil bekijken, gaat gerust zijn gang", zegt Jan van Wilgenburg, die toch nooit mensen in zijn atelier haalt met het oogmerk werk te verkopen. „In Nederland wordt toch heel wei nig plastische kunst verkocht, ka mers zijn er niet op ingricht, huizen er niet voor gebouwd. Je moet al gauw naar Duitsland en België om iets kwijt te raken. Bovendien zijn de beelden groot en dus niet voor een greep uit iedere huishoudbeurs te koop. Voor verkoop ben in aange wezen op bedrijven, rijke particulie ren met grote huizen en verzame laars". Van Wilgenburg wil echter wel graag zijn werk onder de mensen brengen en doet dat met de ten toonstelling in Goes voor het eerst. In de hal van het Lunchcafé komen de Venussen in al hun kwetsbaar heid goed tot hun recht. De omge ving van gebakken steen levert in ieder geval het bewijs dat uit grote ovens sterk en bijna eeuwig mate riaal kan komen. Mieke van der Jagt Vera Vingerhoeds HULST De bodemverontreiniging op het terrein van de voormalige gasfabriek aan het Oranjebolwerk in Hulst blijkt minder ernstig te zijn dan tot voor kort werd aangenomen. Wethouder G. A. van de Voorde (openbare werken) van de gemeente Hulst noemde donderdag de uitkom sten van het tweede bodemonder zoek, dat de gemeente ruim 12.000 gulden heeft gekost, 'bevredigend'. Ook het grondwater ter plaatse bevat minder ijzercyanide-concentraties dan enkele jaren geleden bij een eerste onderzoek werd aangetoond. De wethouder verwacht binnenkort te kunnen beschikken over de exacte meetgegevens. „De eerste berichten van de onderzoekers zijn ons zeer meegevallen. De verontreiniging met ijzercyanide en polycyclische aroma ten in de diepere grondlagen valt erg mee. Dit betekent dat we bij het saneren van het oude industrieterrein alleeh de bovenste grondlaag moeten verwijderen", zei Van de Voorde. Hij liet verder weten dat de gemeentelijke stedebouwkundigen al vergevorderd zijn met een plan voor de reconstruc tie van het oude bolwerk, dat momen teel gedeeltelijk gebruikt wordt als parkeerterrein. Het is de bedoeling dat nog dit jaar een verbinding tussen het bolwerk en het park aan de weste lijke zijde van de vest wordt gemaakt. „Dit dan vooruitlopend op de eigenlij ke reconstructie van het Oranjebol werk. We kunnen hieraan niet begin nen voordat we ook aan de westelijke zijde een ontsluiting van het bolwerk hebben gecreëerd. De uiteindelijke reconstructie van het deel van de Hulster vestigingswerken; er moet een groot parkeerterrein komen met bossages en wat wandelpaden, zal nog enige tijd op zich laten wachten. Voor dit miljoenenplan hebben we de me dewerking van de provincie nodig", benadrukte Van de Voorde. „Finan cieel kunnen we een dergelijk plan nooit realiseren. Voor de nodige gel den zijn we dan ook afhankelijk van het provinciaal bestuur en zoals het er nu uitziet is de knelpuntenpot voor 1986 al leeg. Vanaf 1987 zijn er weer nieuwe mogelijkheden". 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 29