Toch uitgebreid programma voor amateurs en junioren Wilfried de Krijger: teamgeest onze kracht HENK REMEIJNSEN: MEER AANDACHT VOOR DE JEUGD KNWU-besluit: voor mij grote gevolgen HANS MOENS BEGELEIDER VAN DE AMATEURRENNERS JosVSèt ENIGE ZEEUWS VLAMING IN SPONSOR FORMATIE JvsVoet EB<© JosVSht Sportvereniging Schoondijke zonder subsidie in nood IJsvereniging Hoek hield op de kreek schaatswedstrijden PZC/streek Clubtoernooi tennisvereniging Optimaal Set remblokken vanaf 47,50 Voorbij PA TRICK VAN PASSEL LAAKT 'BÈLÉIO 'Vlammen' Gevolgen Bolling \m V Continentalband 135 SR 13 van ƒ160,- voor 99,- gemonteerd. VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 WV Zeeuws-Vlaanderen in breedte sterker geworden zijn huidige collega. Immers, het aan tal amateurs bij Zeeuws-Vlaanderen rees min of meer de pan uit. In totaal heeft de club dit jaar 28 amateurs. „En dan zijn er zonder meer twee begeleiders nodig", denkt Moens, wiens belangrijkste probleem het startverbod in Belgische wedstrijden tot 1 juni is. „Ik denk zelf, dat dit probleem wel mee zal vallen. De sportcommissie heeft een interessant programma samengesteld voor de amateurs tot die datum". „Het grootste probleem daarbij is, dat er aan iedere wedstrijd slechts zes man deel mogen nemen. Maar geluk kig zijn er in verschillende weekenden twee uitzendingen, waardoor er toch een groot aantal coureurs van start kan gaan. Bovendien staan er toch nog veel wedstrijden op de internatio nale kalender, waaraan de renners Hans Moens linkst en Fred. Vermeersch TERNEUZEN - Een verslaving noemt Hans Moens het. Twee jaar geleden besloot de Terneuzenaar een punt achter zijn carièrre als amateurwielrenner te zetten. Hij gaf toen nadrukkelijk voorrang aan zijn maatschappelijke loopbaan, maar het bloed kroop waar het niet gaan kon. Nog geen seizoen later stond hij alweer aan het vertrek van een wedstrijd en maakte hij het jaar vol. En ook het morgen (zaterdag), startende seizoen zit Moens weer tussen de wielen. Voorlopig nog niet midden in het peloton, maar er achter. Als begeleider van de amateurs van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen zal hij samen met Fred Vermeersch vanuit de ploegleiderswagen zijn bevelen aan de renners door geven. Maar die begeleiding is voor Hans Moens voorlopig niet meer dan een aanloop naar het moment, waarop hij toch weer als coureur aan de start zal verschijnen. Immers, zodra de meeste grote wedstrijden achter de rug zijn, vraagt Moens opnieuw een amateur licentie aan bij de KNWU. Als begeleiders van de Zeeuws- Vlaamse amateurs zijn Moens en Ver meersch de opvolgers van Denis Kra mer, die aan het eind van vorig sei zoen een punt zette achter zijn ploegleidersbestaan. En omdat Moens in het verleden reeds eerder begeledende activiteiten had ont plooid bij Zeeuws-Vlaanderen voelde hij zich enigszins geroepen zich aan te dienen als opvolger van Kramer. „Het is voor mij inderdaad niet helemaal nieuw, die begeleiding van coureurs. Enkele jaren geleden heb ik dat wel eens meer gedaan en ik heb altijd gezegd, dat ik nadat ik gestopt zou zijn met wielrennen best begeleider wilde worden", aldus Moens, die ove rigens voordat hij de definitieve be slissing nam. wel eerst contact opnam met Fred Vermeersch of hij ook be langstelling had. „In het verleden heb ik Fred al eens eerder bij de wielervereniging ge haald. toen we zonder begeleider za ten. Maar later stopte hij daarmee en werd hij jurylid. Nu heb ik Fred opnieuw verzocht of hij weer bij de vereniging wilde komen en na enkele gesprekken stemde hij toe", merkt Moens op over de terugkeer van Fred Vermeersch. Achteraf bekeken heeft Moens hele maal geen spijt van zijn verzoek aan OOSTBURG Het voortbestaan van de Schoondijkse sportvereniging hangt, als de gemeentelijke subsidie over het verenigingsjaar '84-'85 niet wordt uitbetaald, aan een zijden draad. De vereniging doet al jaren lang een beroep op de subsidie. Zij kon dit doen omdat de volleybalafde ling was aangesloten bij de landelij ke bond, wat een vereiste is om in aanmerking te komen voor subsidie. De animo voor de volleybalsport nam echter af, zodat de Schoondijkse ver eniging geen jeugd-volleybalteam bij elkaar kon krijgen. Ook andere spor ten binnen de vereniging, kinder- gymnastiek en fietscross, zijn niet bij een sportbond aangesloten. De ver eniging hield verschillende acties, maar desondanks werd het vereni gingsjaar steeds met een tekort afge sloten. De gedachte om de vereniging op te heffen, is al diverse keren tijdens bestuursvergaderingen naar voren ge komen. Het dagelijks bestuur van de Oostburgse sportraad heeft begrip voor de problematiek van de Schoon dijkse vereniging en wil een eenmali ge subsidie van 300 gulden toekennen, als uitzondering en als overgangsbe paling. De sportraad spreekt daarover op woensdag 5 maart in de burgerzaal van het gemeentehuis te Oostburg. De aanvang is 19.30 uur. Aan de orde komen verder de subsi dieverzoeken voor bijzondere sport en spel-evenementen in 1986. SINT-JANSTEEN - De tennisvereni ging 'Smash' uit Sint-Jansteen hield een onderling clubtoernooi in de sporthal 'De Zuidhal' in Hulst. Omdat de belangstelling van de eigen cluble den niet groot was, moesten de aan wezige leden verschillende partijen spelen. De uitslag: 1 R. van Remortel, 2 D. Nanna, 3 T. Steel. HOEK - De ijsvereniging in Hoek hield woensdag op de Kreek priks leewedstrijden voor de jeugd en se- pioren. De deelnemers aan deze be hendigheidswedstrijden streden en thousiast om de hoogste eer. Woensdagmiddag namen 82 kinderen het tegen elkaar op. In de avonduren kwamen 63 deelnemers bij de senio ren tegen elkaar uit. De uitslag bij de jeugd van zes tot en met acht jaar: 1. Mariezan Kuijper; 2. Reijko van der Meer; 3. Ruben Oppeneer. Negen tot en met elf jaar: 1. Mark de Feijter; 2. Dominique Visser: 3. Michel Dieleman. Twaalf tot en met vijftien jaar: 1. Jos de Feijter; 2. Edwin Herrebout; 3. Corien van Doom. Dames: 1. Mien Wolfert; 2. Willy de Jonge; 3. Marjo van de Boom. Heren tot en met dertig jaar: 1. Mark de Ducroix; 2. Martin van Driel; 3. Johnny Dieleman. Heren '31 jaar en ouder': 1. Adrie Buijse; 2. Mels Wolfert: 3. Jan Knol. individueel deel kunnen nemen. Dus in het geheel genomen denk ik. dat het probleem niet zo erg groot is", veronderstelt de Terneuzenaar. In de aanloop naar het seizoen heeft Hans Moens overigens al kunnen ont dekken. dat de Zeeuws-Vlaamse wie lerclub in de breedte sterker is gewor den. Vooral door de terugkeer van enkele renners uit de gastrennersver- enigingen ziet het er wat dat betreft gezond uit. „Met name voor de club sponsor zou dit wel eens erg belang rijk kunnen zijn. We mogen toch ver wachten dat we in verschillende wed strijden sterk voor de dag kunnen komen met de terugkeer van renners als Van Goethem, Van Passel en Verplanke", denkt Moens. „Ik zie het bovendien ook niet eens als een nadeel, dat die jongens geen A- klassiekers meer mogen rijden. Om te beginnen stellen de gastrennersver- enigingen niet veel meer voor, terwijl een groot aantal Belgische wedstrij den, waar we mogen vertrekken, toch ook erg zwaar zijn en zeker het kaliber van een A-klassieker hebben. Als ie mand beroepsrenner wil worden, komt hij er toch wel. Kijk maar naar Johan van der Velde, die zag je in de Nederlandse wedstrijden ook nooit. Voor de vereniging is het belangrijk, dat die jongens zijn terug gekomen. Voor veel jongeren kan dit een stimu lans betekenen" verwacht Moens, die overigens ook verschillende andere coureurs heeft zien groeien gedurende de laatste tijd. Hij wijst daarbij bij voorbeeld naar een renner als Jos van Baal, die volgens hem grote vorderin gen heeft gemaakt. Bovendien zijn met name de geza menlijke trainingen, die de wieler vereniging de afgelopen maanden hield in de buurt van De Griete, door de begeleiders in samenwerking met de renners gebruikt om behoorijk aan de vorm te schaven. „De belang stelling van de renners was telkens optimaal (afgelopen zondag tijdens een strakke vrieswind, waren er toch ook nog een kleine 40 man op komen dagen, red.), waardoor ook de onder linge verstandhouding veel beter is geworden. We kunnen als wielerver eniging erg optimistisch aan het sei zoen beginnen", besluit Hans Moens. il Advertentie wr 75 JAAR VERTROUWD VAKMAncguao UCT CVÉN ANDERS Vorstbescherming voor dieselolie nu bij ons in voorraad. Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 Hof te Zandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 1412 V* TERNEUZEN Ondanks dat de Bel gische grenzen voor buitenlandse wielrenners opnieuw tot 1 juni geslo ten blijven, betekent dit voor de Zeeuws-Vlaamse amateurs bepaald niet, dat zij tot die datum op hun lauweren kunnen rusten. Integendeel zelfs. De sportcommissie van de club heeft een interessant programma sa mengesteld, waardoor er een groot aantal wedstrijden gereden kan wor den. „We hebben dit jaar bijna dertig amateurs, dus dat houdt in, dat we wel veel 'uitzendingen' nodig hebben om de renners vast te houden. Daar om hebben we besloten om voor een groot aantal wedstrijden in Neder land en België in te schrijven", meent Henk Remeijnsen, voorzitter van de sportcommissie van de wv Zeeuws- Vlaanderen. Uiteraard zijn in het programma alle Zeeuwse klassiekers opgenomen. De Omloop van De Braakman, de Wim Hendriks-trofee, de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen en de Ronde van Midden-Zeeland zullen een Zeeuws-Vlaamse formatie aan het vertrek krijgen. Zondag, één dag na de strijd om het clubkampioenschap in Retranchement, wacht de eerste 'echte' confrontatie, de Belgische se- mi-klassieker Brussel-Opwijk. Daar na volgt een groot aantal uitzendin gen voor de amateurcategorie. Ook voor de junioren is er een redelijk bezet programma. Onder leiding van Willem Verplanke zal er ook worden deelgenomen aan de Zeeuwse etappe wedstrijd Vierdaagse van Groot-Axel. Het volledig programma voor ama teurs en junioren ziet er als volgt uit, amateurs: 2 maart: Brussel-Opwijk; 8 maart: Harelbeke (individueel); 16 maart: Trognes; 22 maart: E 3 Prijs Harelbeke; 30 maart: Affligem; 4, 5 en 6 april: Driedaagse van West-Vlaande- Wilfried de Krijger BIERVLIET - Nimmer trad hij echt op de voorgrond, zoals andere Zeeuws-Vlaamse wieleramateurs wel deden. Tot de verbeelding spre kende resultaten heeft hij niet in zijn bagage zitten. Maar daar waar regionale toppers als Karei van Goethem, Patrick van Passel en Ab Verplanke door hun sponsor aan de kant werden geschoven, slaagde Wilfried de Krijger uit Biervliet erals enige Zeeuws-Vlaming wel in om onderdak te vinden bij een gastrennersvereniging. Hij maakt deel uit van de formatie F. Tijs Tapijtshop/Impac Services bv/Krabo fietsen. Vorig seizoen was het ongetwijfeld al een verrassing dat Wilfried de Krijger ingelijfd werd door een gast rennersvereniging. En toen de resul taten uitbleven werd de verwonde ring nog groter toen bekend werd, dat hij ook dit jaar in het tenue van de sponsor mocht blijven rijden., Zelf heeft de renner van de wv Zeeuws-Vlaanderen wel een verkla ring voor de verlenging van zijn contract. „Ik heb vorig seizoen een erg moeilijk jaar gehad. Voorname lijk omdat ik in militaire dienst zat heb ik geen prestaties kunnen leve ren. Maar aan het einde van het seizoen ging het plotseling allemaal veel soepeler en ben ik ook steeds beter gaan rijden", legt De Krijger uit. En die progressie in het rijden van de Zeeuws-Vlaming bezorgde hem uiteindelijk opnieuw een plaats in een gastrennersvereni ging, waarvan het vooral opmerke lijk mag heten, dat deze, in tegen stelling tot verschillenden andere, wel is blijven bestaan. „In de eerste plaats heeft de spon sor hiertoe besloten in het belang van de Nederlandse wielersport. .De renners, die bij ons rijden, zijn zonder uitzondering tamelijk jong. Nflfjppl Daardoor is het juistr een ploeg, waar veel aandacht aan de opbouw van talenten wordt geschonken", meent De Krijger. De amateur uit Biervliet beseft ter dege, dat hij niet in een 'grote' ploeg is terecht gekomen. „Er wordt wel eens om ons gelachen. Voorname lijk omdat er niet zo'n groot budget beschikbaar is, maar ik denk dat dit juist de kracht is van deze ploeg. De teamgeest bijvoorbeeld is erg goed. En ik denk, dat dit wel één van de belangrijkste pijlers van een ploeg dient te zijn. Onze ploeg is dan landelijk misschien niet zo bekend, toch zijn er jongens bij, die vorig jaar vijftien overwinningen hebben behaald", aldus De Krijger. Ondanks dat het budget van de ploeg niet erg groot is, vindt Wil fried de Krijger het opvallend (en zeker ook erg belangrijk) dat er een groot aantal buitenlandse wedstrij den op het programma staan. „Voor mijn ontwikkeling als wielrenner, en dat staat bij mij toch voorop, is dat natuurlijk erg belangrijk. Inter nationale contacten zijn immers de basis voor een goede opbouw", denkt hij. Op het programma staan verschillende wedstrijden in West- Duitsland en voorts de Ronde van Bulgarije. De Krijger zou dolgraag enkele van dergelijke wedstrijden rijden. Olympia's Ronde van Nederland staat echter toch het hoogste van allemaal aangeschreven. „Ik streef er naar om die te kunnen rijden. Daar stem ik mijn seizoen in feite op af', zegt hij. Vandaar dat hij het 'een groot nadeel' vindt, dat hij werk heeft gevonden. „Dat remt natuurlijk mijn ontwikkeling als wielrenner. Vooral dit seizoen, ver wacht ik dat dit erg belangrijk is. Om ook in de toekomst bij een gastrennersvereniging te kunnen blijven rijden, zal er toch gepres teerd 'dienen te worden. Anders kan ik het wel vergeten. Presteren wordt ook nu één maal bij deze ploeg verlangd", stelt Wilfried de Krijger. En van dat laatste is de Zeeuws- Vlaming zich terdege bewust. Van daar dat hij tot nu toe veel, ja zelfs erg veel, heeft getraind. En hij is nu reeds tot de conclusie gekomen, dat zijn conditie al in een vroeg stadium uitstekend is. Bovendien wordt daar komend weekende nog hard aan gewerkt. Met de in totaal twee ëntwintig renners, die deel uit ma ken van deze ploeg („Dat grote aantal is geen enkel probleem. Er zijn verschillende weekends bij, dat er drie wedstrijden worden gere den".), wordt er een drie-daags trai ningskamp in de buurt van Zwolle opgeslagen. Daardoor mist Wilfried de Krijger overigens wel de strijd om het clubkampioenschap van de wv Zeeuwsch-Vlaanderen. „Dat is jammer natuurijk, maar ik denk. dat zo'n trainingsweekend erg be langrijk is. Daar worden de laatste voorbereidingen voor het nieuwe seizoen (zaterdag 8 maart staat de eerste A-klassieker, de Ster van Zwolle, voor de deur, red.) gehou den", verwacht De Krijger, die on getwijfeld ambitieus de confronta tie met de 'rest' aan gaat. ren; 5 april: Omloop van De Braak man; 12 april: Hel van 't Mergelland; 20 april: Zonhoven-Antwerpen-Zon- hoven; 27 april: Wim Hendriks-trofee; 8 mei: Grote Prijs Roger Swerts; 10 en 11 mei: Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren; 24 mei: Ronde van Midden- Zeeland en Luik-Bastenaken-Luik; 19 augustus: Gent-Wervik; 24 augustus: Drielandenomloop; 13 september: Omloop van het Zuiden; 20 septem ber: Nederlands clubkampioenschap in Dronten. Junioren: 16 maart: Etten-Leur; 12 april: Hel van 't Mergelland; 8 mei: Omloop van Oudenbosch; 10 mei: Omloop van Lek en IJssel; 29 mei t/m 1 juni: Vierdaagse van Groot-Axel; 5 juli: Ledegem-Kemmelberg-Ledegem; 13 juli: Kanonbal Jubileumomloop Tilburg; 13 september: Omloop van het Zuiden; 20 september: Nederland se clubkampioenschappen Dronten. TERNEUZEN De Zeeuws-Vlaamse wielersport heeft een slecht funda ment. Het aantal jeugdlicentiehou- ders is minimaal, terwijl de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen het dit jaar zonder nieuwelingen zal moeten stellen. „Betreurenswaardig is dit", stelt voorzitter Ton van Oos ten van die club. Daarom zal dit seizoen de jeugdwielrennerij meer dan normale aandacht gaan krijgen van het bestuur van de vereniging. „We zullen trachten middels zoge naamde dikke banden-wedstrijden de Zeeuws-Vlaamse jeugd trachten warm te krijgen voor de wieler sport", vertelt Henk Remeijnsen, se cretaris van Zeeuws-Vlaanderen. Maar in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt er momenteel ook op een andere manier gewerkt om de jeugd bij de wielrennerij te betrekken. De Zeeuws- Vlaamse Trimfederatie zal dit jaar ook jeugdwedstrijden in het pakket op gaan nemen. En voor de wv Zeeuwsch-Vlaanderen is dit aanlei ding om tot actie over te gaan. Tij dens de ledenvergadering van de club stelde Ton van Oosten dan ook: „We mogen dee aansluiting nu niet langer missen. In het verleden hebben we dat verschillende malen wel gedaan. Kijk maar naar het trimgebeuren en naar de toersport. En nu de Trimfederatie ook met jeugd gaat beginnen, moeten we, om de concurrentie van die zoge- i Advertentie i J***************** ««««.M •*««««- 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP. NET EVEN ANDERS* Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 1 HofteZandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 1412 41 -A SLUISKIL - Patrick van Passel hekelt als geen ander de door de KNWU ingevoerde 'beleidsnota', waarbij er niet langer bestaanszekerheid was voor de gastrennersverenigingen. Vorig seizoen maakte Van Passel nog deel uit van de formatie van Du Prie, de ploeg, waar onder andere ook de Zeeuws-Vlamingen Karei van Goethem en Ab Verplanke voor reden. De ploeg werd opgeheven en omdat er bij andere equipes geen plaats was voor hen, konden de renners, inclusief Van Passel, terug naar 'af: naar de eigen wielervereniging. In dit geval naar de w.v. Zeeuws-Vlaanderen. Voor Patrick van Passel was dit een teleurstelling van de eerste orde. Immers, begin vorig seizoen maakte de frele Zeeuws-Vlaming grote indruk Hij won onder meer de strijd om de Wim Hendriks trofee in Koewacht en de Belgische semi-klassieker Hekelghem-Affligem. Bovendien deed hij dat op imponerende wijze. Maar wel op de manier, die hem intussen 'eigen' is geworden. Vechtlust staat bij Patrick van Passel hoog in het vaandel. Daarmee maakte hij in de Omloop van de Braakman eveneens veel indruk op bondscoach Piet Lie- brechts, die hem een glanzende carrière voorspel de. Het leverde Van Passel uiteindelijk een plaats op in de ploeg van Du Prie, waarmee hij verschil lende buitenlandse wedstrijden reed. Daarnaast mocht de Zeeuws-Vlaming verscheidene malen als gastrenner mee met de ploeg van Jo van Aarle. Patrick van Passel kreeg toen het idee naar de top toe te groeien. Hij voelde zich steeds sterker worden en ergens hoopte hij dit jaar op erkenning: opgenomen worden in de nationale selectie. Na het aannemen van de KNWU van de 'beleidsno ta' was in één klap voorbij. „Er was geen zekerheid meer voor de meeste gastrennersverenigingen. dat men op de zelfde financiële basis voort kon gaan. Vandaar dat de meeste ploegen, ook die van Du Prie. van de één op de andere dag besloten te stoppen en daar stond ik", aldus Van Passel. De Zeeuws-Vlaming vervolgt: „Ik had daarbij nog wel hoop op een andere ploeg. Van Aarle bijvoor beeld, omdat ik daar toch goede contacten mee had. maar ondanks beloftes, liep dat op niets uit. Ik had het nadeel dat de ploegen, die nog wel doorgingen, plotseling keus genoeg hadden. Van daar, dat ik buiten de boot viel". Voor de Zeeuwse amateurs kwam daar bovendien nog bij, dat het eigen district financieel niet in staat bleek een districtsploeg voor die categorie op de been te brengen. Gevolg: voor hen dit seizoen geen deelname aan A-klassiekers. Wel kunnen ze met de club van start gaan in de B-wedstrijden en een stilstand in de ontwikkeling, ondanks dat de Daardoor telt er voor hen maar één ding; hun eigen selectie. Om de districten bekommeren ze zich niet. Wel veel geld uitgeven voor een relatief kleine groep, maar de rest wordt zomaar weggedrukt", stelt Van Passel nadrukkelijk. Hij begrijpt deze opstelling van KNWU-zijde hele maal niet, want zegt hij: „Uit de gastrennersvereni gingen zijn uiteindelijk alle goede Nederlandse wielrenners toch voort gekomen. Wat houdt dat in voor de toekomst, vraag ik me wel eens af. Blijven er daardoor talenten internationaal door stromen. Kijk maar naar België; daar is nog altijd een dergelijk systeem, zoals de KNWU nu voor stelt, geweest. Maar België is al lang niet meer het wielerland, zoals het geweest is. Moeten we die kant uit. Misschien, dat er in de toekomst al snel op wordt terug gekomen". verwachting gerechtvaardigd is. dat de meeste B-klassiekers sterker bezet zullen zijn. dan de A-klassiekers. Patrick van Passel verwacht overigens, dat het voor hem nog verdere gevolgen zal hebben. „Het betekent in feite ook, dat er eveneens in 1987 geen nationale selectie voor mij inzit. Immers, een plaats daartoe kun je alleen maar afdwingen via goede resultaten in de A-klassiekers. Maar daar komen wij dus niet aan het vertrek, waardoor het KNWU-besluit dus wel erg verre gevolgen voor mij heeft", treurt Van Passel, die de KNWU voornamelijk verwijt de districten met weinig financiële armslag in de kou te laten staan. „De KNWU heeft een goede sponsor voor zich zelf. Voor de nu weer -gedwongen- voor de wv Zeeuws- Vlaanderen uitkomende coureurs, blijft er dus niet veel anders over, dan zich in de B-klassiekers van dit seizoen nadrukkelijk in de kijker te rijden, waardoor er in de toekomst toch nog mogelijkhe den komen. Vandaar dat Van Passel zich dit jaar niet alleen in de voorjaars-klassiekers wil laten zien, maar ook in de naj aars wedstrijden nadrukke lijk aan de weg wil gaan timmeren. „Vorig seizoen is dat min of meer fout gegaan. Door de vele buitenlandse uitzendingen begon ik in feite té vermoeid aan het naseizoen. In die wedstrijden had ik me voor de volle honderd procent gegeven, waardoor ik leeg ben teruggekeerd", verklaart Van Passel zijn tegenvallende resultaten aan het einde van vorg wielerjaar. Ambitieus als hij is, wil Patrick van Passel dus nadrukkelijk gaan 'vlammen'. De clubkampioen schappen van zaterdag, in Retranchement, zullen voor de eerste maal aantonen, wat dat precies inhoudt. naamde wilde jeugd tegen te gaar trachten samen te gaan werken. He is nu één maal in het belang van d wielersport in Zeeuwsch-Vlaanderei die straks anders de boot wel een flink zou kunnen gaan missen. E daar moeten we als club toch voc waken". Bij Zeeuwsch-Vlaanderen wordt e daarom nu ook met de gedachte g( speeld om middels 'dikke banden wedstrijden de' jeugdwielrennerij t gaan promoten. „We moeten daarb zoveel mogelijk trachten verschillet de comité's zien warm te maken vo( dergelijke wedstrijden. Het is ook i hun eigen belang, dat de wielerspo aanvulling van onderaf blijft krijger vindt Henk Remeijnsen. De voormalige amateur uit Hoek, b de WV Zeeuws-Vlaanderen ook voo zitter van de sportcommissie, denl er daarbij vooral aan om de huidig jeugdlicentiehouders ook van start i laten gaan in die wedstrijden. „Daa voor hebben we natuurlijk wel di pensatie van de KNWU nodig, mai de Zeeuws-Vlaamse jeugd kan da eens proeven wat jeugdwedstrijdf nu precies inhouden. Op die manii moeten we het gaan proberen; het in ieder geval een aanzet om h verloren gegane terrein terug te wi nen", verwacht Remeijnsen. AARDENBURG - Door 63 bolders er deelgenomen aan een bolling 1 Eric de Vreeze in Aardenburg. De uitslag: 1. R. de Wandel, W. Aerssensi R. Lips; 2. J. Focke, P. Staelens en Rogiers; 3. R. van Rie, R. de Wandel en Rogiers. 39 bolders gingen op vrijdag 21 februari competitie aan. De uitslag hiervan: 1 Riteco, W. Talleij en F. Riteco; 2. C. v; Rie, T. Vermeulen en A. Minnaert; 3. J. Vreeze, W. Aerssens en Ronny de Geet< De uitslag van het Bolling Benelux kal pioenschap maatsloten met 114 bolders: W. Coppejans, D. de Crajaer en G. 1 Meijer; 2. R. Hermans, I. de Reijke en Baekerland; 3. P. van Paemelen, G. Gys en G. Dhoore. Advertentie y***************** Patrick van Passel op de kasseien •r 75 JAAR VERTROUWD VAKM r 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP, NET EVEN Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 Hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 141! I 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 32