55 Meer oog voor de toekomst bij volleybalclub Philippine Honoré van Waes had de terugloop aan zien komen Bedrijfsvolleybal in teken van degradatie LUC CORNELISSEN VINDT Z-KLASSER ERG ZWAAR Groen Kaartingen MET HERENTEAM IN DE COMPETITIE NIEUWE PLANNEN VOOR TRIMKOERSEN Eerste succes ZEVAC houdt een gezelligheidsrit van de BMW-dealer Garage Verimigge bv PROMENADE STERK IN EERSTE KLAS VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 „Het ontbreekt me vooral aan ervaring AXEL - „De Z-klasse is toch wel erg zwaar, zeker als je daar voor het eerste seizoen in uitkomt en, zoals bij mij het geval is. De promotie naar deze klasse bijzonder snel is gegaan". Dit stelt Luc Cornelissens nu hij het eerste jaar als springruiter er in de zwaarste klasse heeft opzitten en alles nog eens de reveu laat passeren. Hij betrekt hierbij ook de Indoor-Vlaanderen competitie, die voor de 24-jarige boerenzoon uit Nieuw-Namen zo hoopvol begon door de eerste wedstrijd winnend af te sluiten, maar hierna toch niet het gewenste resultaat bracht, doordat hij door omstandigheden eens niet aan de start kon verschijnen en de overige wedstrijden buiten de ereprijzen viel. de naar de nationale kampioenschap pen tijdens de Utrechtse vee- en paar dendagen. „Dat kampioenschap en een zesde plaats, bij de vier- en vijf jarigen, tijdens de nationale titel strijd, was voor mij toch wel de bekro ning van dat seizoen. Zeker die zesde plaats in Utrecht, want daar kwamen alle topruiters van Nederland in de ring". Toch is de Luctor et Emergo ruiter niet teleurgesteld over zijn deelname aan deze indoorcompetitie, „want" stelt hij, „ik heb hier weer een schat aan ervaringen opgedaan en die ko men mij beslist goed van pas als straks het buitengebeuren van start gaat. Want juist aan die ervaring ontbreekt het mij en dat breekt on herroepelijk op in de wedstrijden. In een competitie zoals bijvoorbeeld een Indoor-Vlaanderen, waar 'kleppers' als een Simon den Exter en de Bra banders Eric Swagenmakers en Ca rom Kommers aan de start verschij nen, mag je geen fouten maken. Dan kan je het wel schudden. En het is juist die onervarenheid, die tot fouten leidt". Dat het Cornelissens, ondanks dat hij zowat tussen de paarden geboren is en al op zijn dertiende jaar aan de ruitersport begon, toch aan ervaring ontbreekt, komt omdat het voor hem amper twee jaar geleden pas goed begon. Na eerst vier jaar met wisse lend succes te zijn uitgekomen in de L-klase bij de pony's, stapte de man uit de Kouter op 17 jarige leeftijd over op de paarden. Hij vormde diverse combinaties met de fokmerries uit de stal van Pa Cornelissens. Combina ties die beslist geen aansprekende successen wisten te boeken, daar werd, naar later bleek, de basis pas vier jaar geleden voor gelegd. nodige wedstrijdervaring om deze grote sprong te maken". De prestatie waaraan Luc Cornelis sens tot nu toe het meeste plezier beleefde, waren de Zeeuwse WPN (Warmbloedpaarden Nederland) kam pioenschappen in 1984 in Seroosker- ke. Met Vazal behaalde hij daar de provinciale titel voor het best gaande rijpaard, wat hem uitzending oplever- „Ik was ondertussen overgestapt op de ruin Tressor, een jonge Orkaan. Een best paard, maar hij voerde teveel bloed door de aderen voor mijn kunnen op dat moment. Ik werd toen door mijn vader voor de keuze gesteld. Doorgaan met Tressor of hem verkopen en beginnen met de twee jaar oude henst Vazal. Een moeilijke keuze, want Vazal was nog 'groen', wat betekende dat hij nog zadelmak moest worden gemaakt en alles moest worden aangeleerd. Toch koos ik voor Vazal, want ik zag het als een uitdaging. Ik heb ook nooit spijt gehad van die keuze, want het is beslist het beste paard dat ik ooit heb gehad. Toen ik hem eenmaal rijklaar had, stoomden we in twee jaar tijd door naar de Z-klasse". „We reden foutloze parkoersen en we verzamelden in een mum van tijd het vereiste aantal punten om te promo veren. Ik had toen geluk dat mijn paard nog geen vijf jaar was, anders had ik nog vlugger in deze zware klas moeten uitkomen. Maar vorig jaar werd ik tot promotie verplicht. Als je dan amper twee jaar als combinatie in wedstrijden bent uitgekomen, mist zowel de ruiter als het paard de HULST - De afdeling Hulst van de rooms-katholieke bond van ouderen hield een bejaardenkaarting in het dienstencentrum 'De Lieve' in Hulst waaraan door 58 personen werd deel genomen. De uitslag: 1. mevrouw Vermorken, 2. me vrouw Buysse, 3. J. van Osselaer, 4. H. Seghers, 5. P. Antheunis. De volgende bejaardenkaarting in 'De Lie ve' in Hulst wordt gehouden op 11 maart. De kaarting begint om 13.30 uur. In zaal 'Wilton' in Koewacht werd een kaarting gehouden waaraan door 38 personen werd deelgenomen. De uitslag: 1. mevrouw Maenhout uit Koe wacht, 2. S. Fermont uit Koewacht, 3. mevrouw Poppe uit Koewacht, 4. R. van Damme uit Koewacht, 5. R. de Smet uit Koewacht. In zaal 'De Reizende Man' in Kloos- terzande werd een kaarting gehouden waaraan door 42 personen werd deel-' genomen. De uitslag: 1. A. Verdurmen uit Graauw, 2. Th. Verschueren uit Lamswaarde, 3. me vrouw R. van Heese uit Kloosterzande, 4. R. Scheerders uit Vogelwaarde, 5. J. Verschu ren uit Kloosterzande. De voetbalvereniging VV Clinge hield een kaarting in de kantine op het. gemeentelijk sportpark in Clinge waaraan door 36 personen werd deel genomen. De uitslag: 1. T. Tjalkens, 2. G. de Geest, 3. A. van Cauteren, 4. A. de Maagt, 5. F. de Vos. Tussen de kaarting door werd een tritswed- strijd gehouden die werd gewonnen door L. van Puyvelde. In zaal 'De Commerce' bij Theo de Block in Heikant werd een kaarting gehouden waaraan door 34 personen werd deelgenomen. De uitslag: 1. R. Kint uit Koewacht, 2. P. Praet uit Nieuw Namen, 3. A. van Daelen uit Sint-Jansteen, 4. T. Leeraert uit Clinge, P. Vaten uit Hulst. De afdeling Graauw van de rooms- katholieke bond van ouderen hield een bejaardenkaarting in het gemeen-, schapscentrum in Graauw waaraan, door 40 personen werd deelgenomen. De uitslag: 1. G. Reyns uit Graauw, 2. A. Esseling uit Hulst, 3. J. van Osselaer uit Hulst, 4. W. Sorber uit Graauw, 5. F. Piessens uit Clinge. De volgende bejaardenkaarting in het gemeenschapscentrum in Graauw wordt gehouden op donderdag 27 fe bruari. De kaarting begint om 13.30 uur. In zaal 'Oud Antwerpen' in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan door 28 personen werd deelgenomen. De uitslag: 1. J. Thuy uit Heikant, 2. Mevrouw Buysse uit Hulst, 3. W. Blom- •naert uit Hulst, 4. F. Verwilghen uit Ter- ueuzen, 5. F. Piessens uit Hulst. Luc Cornelissens Hoe ziet Luc Cornelissens de toe komst, nu rozetten en bekers niet meer met de regelmaat van de klok kunnen worden bijgezet in de prij- zenkast op de Nieuw-Namense boer derij. „Kijk, ik beschouw dit eerste jaar in deze zware klas als een leer jaar en als ik hieruit een voorzichtige conclusie mag trekken, ben ik beslist niet somber gestemd. Het gaat steeds beter en in Simon den Exter heb ik een kundig leermeester". „Hij is niet alleen een uitstekend ruiter, met een schat aan ervaring, maar hij weet het ook bijzonder goed over te brengen op anderen. Simon verstaat ook de kunst om je te blijven stimuleren. Hij weet iemand op te peppen ook als het wat minder gaat en zo iemand heb je beslist nodig. Zonder trainer en begeleiding kun je het in deze klasse wel vergeten. Daar moeten alle foutjes worden wegge werkt en dat kun je niet alleen. Je maakt nu eenmaal fouten die je zelf niet ziet, dus ook niet verbetert als je er niet op gewezen wordt. Den Exter ziet zoiets in één oogopslag en, wat het voornaamste is, vertelt je meteen hoe je het kunt verbeteren. Als je dan na verloop van tijd merkt, dat het steeds beter gaat, krijg je vertrouwen in de toekomst. Maar ook in de paar densport krijg je niets voor niets. Wil je wat bereiken moet je er keihard voor werrken en stop je er ontzettend veel vrije tijd in, maar dat heb ik er graag voor over". Dat Cornelissens er veel voor over heeft, wordt bewezen door zijn deelname buiten de provin cie aan de commandanten cursus van de Koninklijke Nederlandse Federa tie, die onder leiding stond van de bekende Zeeuwse amazone Annemiek Picavet. Cornelissens: „Dit is een erg pittige cursus. Zowel theoretisch als praktisch, krijg je het zwaar te verdu ren. Maar je komt er wel met een schat van ervaring rijker van terug en daar gaat het mij om. Daar heb ik al die tijd die ik er insteek graag voor over". De drie dames die de volleybalclub in Philippine willen stimuleren. Vlnr: Riekie Floors, Sonja Vermeirssen en Roos V erstraeten. SLUISKIL De Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie ont komt niet aan de teruglopende belangstelling van de kant van renners en organisaties. Dat werd duidelijk tijdens de vorige week in Sluiskil gehouden kalender vergadering van de federatie, die met zeventien wedstrijden in het komende wielerseizoen aanmerke lijk lager scoort dan voorheen. Het achtste bestaans jaar wordt dan ook zeker niet het gemakkelijkste, is men zich bij het bestuur van de trimfederatie bewust. „Het betekent natuurlijk niet dat we dat constateren en verder maar hopen dat het beter zal worden", reageerde voorzitter Honoré van Waes uit Heikant strijdlustig. „We hebben dit aan zien komen en aan de hand daarvan enkele maatregelen genomen", aldus Van Waes. In het saneringsplan zijn een aantal wed- strijdtechnische verbeteringen opgenomen die een boeiender competitie moeten waarborgen. Tevens doet de Zeeuws-Vlaamse trimfederatie dit seizoen voor het eerst een poging om de jeugd voor zijn wedstrijden te winnen. „Want bij een steeds verdergaande vergrijzing van het trimpeloton moeten we er straks voor zorgen dat er opvolging staat". „Dikke banden-wedstrijden, dus", waarbij de organisa toren denken aan propaganda onder de schooljeugd. Niet alleen de trimfederatie zit op die lijn, ook bij de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen denkt men aan een dergelijke aanpak. En in de jaarvergadering van die vereniging sprak voorzitter Ton van Oosten on langs zelfs uit dat hij een samenwerkingsverband met de Zeeuws-Vlaamse trimfederatie wel zag zitten. De opbouw van onderaf krijgt overigens dit seizoen bij de federatie toch al aardig gestalte: met het idee van die jeugdwedstrijden is het federatiebestuur de boer opgegaan. Acht wielercomités hebben daar positief op gereageerd: in Zuidzande (bij de start van het trimsei- zoen), Sint-Jansteen, Oostburg, Eede, Sluiskil, Hengst dijk en Koewacht wordt het voorprogramma verzorgd door de jeugd. Een eerste reactie waar Honoré van Waes zeker niet ongelukkig mee is: „Daarmee komen we toch zowel in Oost- als West-Zeeuwsch-Vlaanderen aan de bak en ligt de belangstelling voor deze wedstrij den gelukkig gespreid", realiseert hij zich. „Een eerste succesje", vindt Van Waes. Hij is echter minder tevreden met het teruggelopen aantal wedstrij den voor de senioren-trimmers. Vooral het wegvallen van Graauw (vorig jaar de openingswedstrijd van de federatie) en Lamswaarde is bij de federatie slecht gevallen. „We gaan daar toch nog eens praten", stelt Van Waes in het vooruitzicht. Hij laat verder enig optimisme blijken als hij voorspelt dat het aantal van zeventien wedstrijden nog zal stijgen: „Westdorpe en Koewacht zoeken op dit moment nog naar een datum voor een tweede wedstrijd, ook IJzendijke komt nog op de kalender", aldus de voorzitter. Met een titelstrijd op het Warande-circuit in Sint-Jansteen, een gewijzigd premiestelsel, verhoogde startpunten en de opname van Belgisché renners in het klassement van de C-wedstrijden gaat de Zeeuws-Vlaamse trimfederatie van start in de volgende kalender: 6 april: Zuidzande, jeugd. A en C; 30 april: St.-Jansteen, jeugd en C; 5 mei: Zeeuws kampioenschap voor A, B, C, veteranen en jeugd; 8 mei: Biervliet A en C; 19 mei: EedeC; 15 juni: Oostburg A, C en jeugd; 8 juli: Westdorpe A enC; 11 juli: St.-KruisC; 22 juli: Sint-Jansteen jeugd, A en C; 25 juli: Eede, jeugd, A en C; 28 juli: Biervliet A en C; 9 aug.: 5 uur van Hulst, A en C; 14 aug. Sluiskil, jeugd, A en C; 30 aug. Henstdijk, jeugd, A en C; 31 aug. Koewacht, jeugd, A en C; 7 sept.: Cadzand C. PHILIPPINE - Aan het begin van de nieuwe volleybalcompetitie werd het Zeeuwse district opgeschrikt door een teruggelopen aantal teams. Verschillende verenigingen waren gedwongen om een team terug te trekken of zelfs de club op te heffen. Het is in dat opzicht dan ook toe te juichen dat in Philippine gestart wordt met een herenteam. De volley balvereniging wil in de nieuwe com petitie inschrijven met tenminste één team, dat prestatiegericht in Ne- vobo-verband zal uitkomen. Met het nieuwe herenteam mag Phi lippine zich met recht een volwaardi ge vereniging noemen. De club werd negen jaar geleden opgericht door een aantal enthousiaste spelers, die graag volleybal in eigen dorp wilden spelen. Na een moeizame beginperiode ont wikkelde de club zich vooral na de oplevering van de nieuwe gymzaal in Philippine. „Daarvoor moesten we ons nog wel eens behelpen", weet Riekie Floors nog. Zij is met Sonja Vermeirssen en Roos Verstraeten de stimulerende .kracht achter het op te starten heren team. „De eerste jaren speelden we in de Meerpaal", zegt ze. „Die zaal was eigenlijk alleen maar geschikt voor toneel- en muziekuitvoeringen. Bo vendien kon er getafeltennist en ge schaakt worden, maar de ruimte was veel te klein om te volleyballen. De bezems stonden dan ook altijd klaar om het glas van de regelmatig naar beneden komende lampen snel op te ruimen". De club groeide snel nadat de nieuwe gymzaal in gebruik was genomen. „Op dit moment hebben we ongeveer zeventig leden", zeggen de drie woordvoerders. „Die spelen in de verschillende recreantenteams, het damesteam, bij de huisvrouwen en bij de jeugd. Vooral de jeugdafdeling is tamelijk groot: we hebben 30 jeugdleden". „Juist voor de doorstroming van de ADVERTENTIE jeugd is het belangrijk dat we op korte termijn een herenteam van de grond krijgen. Philippine is niet zo groot, maar we moeten de jonge volleybal lers wel een vervolg kunnen .bieden. Bovendien zijn er bij de recreanten (die in Sas van Gent in competitiever band spelen) verschillende spelers, die graag meer prestatiegericht willen spelen. Het moet dus mogelijk zijn om tenminste één herenteam te vormen". Het is in zeker opzicht opvallend dat pas na negen jaar over uitbreiding van de vereniging met een herenteam wordt gedacht. De dames zijn ten dele bereid om de hand in eigen boezem te steken. „Te weinig mensen weten van het bestaan van onze vereniging af', leggen ze uit. „Philippine is de laatste jaren nogal gegroeid. Op die nieuwe inwoners is niet altijd alert genoeg gereageerd. In het verleden is er te weinig aan ledenwerving gedaan", be kennen ze. Daarvoor wijzen ze een beschuldi- SINT-JANSTEEN - De Zeeuwsch- Vlaamse Automobiel Sportclub (ZE- VAC) opent zondag 2 maart haar seizoen met een gezelligheidsrit in Sint-Jansteen en omgeving. Voor de beginners in de autosport staat een eenvoudige puzzelrit op het programma. Daar kan iedereen deel nemen. De meer gevorderden, de A- en B-klasse, rijden hun rit volgens ATRR/BRR 1985. Voor hun bedraagt de afstand ongeveer 35 kilometer en de rijtijd duurt ongeveer anderhalf uur. De inschrijving staat open van 13.30 tot 14.00 uur in zaal 'Den Ouden Arend' te Sint-Jansteën. Het eerste equipe van deze 'Rattenrit' gaat om precies 14.01 uur van start. gende vinger in de richting van het bestuur, waarvan Floors en Verstrae ten overigens zelf deel uitmaken. Eensgezind zeggen ze: „We zijn in 1984 begonnen met een jeugdafde ling. We kregen wel de toestemming van het bestuur, maar echt enthou siast werd er niet gereageerd. Voor zitter Joop Wigmans zag niets in die plannen. Hij is er nog steeds van overtuigd dat je de jeugd niet kan leren volleyballen. We staan er dan ook dikwijls met steeds dezelfde mensen voor om de jeugdspelers op te vangen". „Als we een toernooi houden, dan zien we verder niemand van het bestuur. We zouden qua spelersaantal beslist ook met meer teams aan de verschil lende toernooien kunnen meedoen, maar er is gewoon een gebrek aan begeleiding. We spelen zelf ook op zaterdag en kunnen ons niet in twee ën delen". Ze vervolgen: „We begrijpen best wel dat het bestuur niet alles op kan vangen, maar een beetje meer hulp zou toch welkom zijn. Het initiatief om met een afdeling heren te begin nen is ook niet enthousiast ontvan gen. Het zou echter doodzonde zijn als we straks een aantal jongens moeten verliezen omdat er geen doorstroming naar de senioren mogelijk is. Daarom is het van belang dat we nu al een team kunnen vormen". De aanloop naar de nieuwe competi tie moet volgens de drie dames benut worden om tot een goed ingespeeld team te komen. „De competitie start in oktober", weten ze. „Dan moeten we op korte termijn met de voorberei ding kunnen beginnen. De heren moe ten in de gelegenheid zijn om te trainen en op elkaar ingespeeld raken. Anders verliezen ze straks met grote cijfers en dat komt het spelplezier niet ten goede. Dat is juist wat we willen voorkomen". Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-821121 TERNEUZEN - Naast de strijd in de hoogste klas om de algemene Beve- bo-titel, waar Promenade deze week weer een stap dichterbij kwam na de maximale winst bij Sterband (3-0), wordt de finale van deze Terneuzense competitie beheerst door de wed strijden in de lagere klassen die direct promotie en degradatie tot gevolg kunnen hebben. In de eerste klas is er nog altijd niet beslist wie met de Promenade-reserves naar de tweede divisie zakt (Wiekslag, MTS/ MEAO en Sterband zitten daarvoor AARDENBURGH Schutterssocië- teit Sint-Sebastiaan hield een pun ten en klepschieting in Aardenburg. De uitslag: tiende punten klassements- chieting: hoge vogel R. de Wispelaire, eer ste en tweede zijvogel T. Lampaert, groot ste aantal kleine vogels (5) D. van Hermon en J. Janssen. Stand: 1. T. Lampaert, 74 punten, 2. R. Pielaet 46, 3. F. Lampaert 46. Uitslag tiende klepschieting: T. Lampaert 4 kleppen, andere zes schutters (zes klep pen). Stand kampioenschap: 1. T. Lam paert 30, 2. R. Pielaet 21, 3. G. de Vriend 20' kleppen. Uitslag prijsschieting: hoge vogel T. Lampaert, eerste zijvogel R. Pie laet, tweede zijvogel J. Cattoor. Prijsvogels: T, Lampaert, D. van Hermon. F. Lampaert, R. Pielaet en J. Cattoor. KOEWACHT Schutterssociëteit Thuis Weg hield een schieting in café P. de Vlieger in Koewacht waaraan 44 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel G. van Damme Koe wacht; eerste zij vogel P. van Meelen Kloos terzande; tweede zijvogel mevrouw Van Meelen Kloosterzande; grootste aantal kleine vogels (4) E. Baert Koewacht. ZUIDDORPE Schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in café De Herberg in Zuiddorpe waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel H. d'Hondt Zuid dorpe; tweede hoge vogel en tweede zij vo gel O. de Jaeger Westdorpe; eerste zij vogel J. Bracke Axel; grootste aantal kleine vogels (6) W. de Leijne 0"erslag. LAMSWAARDE - Schutterssociëteit De Vrede in Lamswaarde hield een schieting in café 'De Vier Jaargetij den' waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: wip 1 hoge vogel R. Hermans, Ossenisse. eerste zijvogel A. Geerts, Moer- 'beke, tweede zijvogel T Asselman. Groe nendijk, grootste aantal (8) R. Wilking, Hulst, uitslag wip 2 hoge vogel A. Geerts, Moerbeke, eerste zijvogel P. Neve, Groe nendijk, tweede zijvogel A. Rottier, Osse nisse, grootste aantal kleine vogels (5) T Boone, Lamswaarde. KLOOSTERZANDE - In' café Hoog aars in Kloosterzande werd een schie ting gehouden waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel R. Verschoten, Walsoor den, tweede hoge vogel en eerste zijvogel en tweede zijvogel J. de Korst, Ossenisse, grootste aantal kleine vogels (5) E. Luijkx, Hulst. KOEWACHT - Schutterssociëteit Thuis Weg hield in café De Vlieger in Koewacht een schieting waaraan 36 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel en tweede zijvogel F. Martens, Koewacht, grootste aantal kleine voels (4) G. Verstrae ten, Koewacht. KOEWACHT - Schutterssociëteit De Blauwe Hoek hield in cafe De Oude Molen in Koewacht een schieting waaraan 32 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. Leeraert, Sint-Jan steen, eerste zijvogel J. de Waal, Koewacht, tweede zijvogel J. van Mei, Boschkapelle, grootste aantal kleine vogels (4) A. de Blok, Koewacht. KOEWACHT Schutterssociëteit De Blauwe Hoek hield een schieting in café de Oude Molen in Koewacht waaraan 32 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel F. van Swaal Hulst; tweede hoge vogel en eerste en tweede zijvogel J. de Waal Koewacht; grootste aantal kleine vogels (5) mevrouw Verstiggel Hulst. KOEWACHT Schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in café P. van de Steene in Koewacht waar aan 41 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel J. Trifon Lokeren; tweede zijvogel P. van Gassen Heikant; grootste aantal kleine vogels (5) A. Bolleman Axel. KLOOSTERZANDE In café de Kastanje in Kloosterzande werd een bejaardenschieting gehouden waar aan 39 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel G. dejjaert Sint-Gilles- Waes; eerste zijvogel B. Beulaert Hulst; tweede zijvogel J. Burm Kloosterzande: grootste aantal kleine vogels (4) B. de Waal Kloosterzande en C. de Kort Hengstdijk. KOEWACHT - Schutterssociëteit Thuis Weg hield een schieting in café P. de Vlieger in Koewacht. Er namen 45 schutters deel. Uitslag: hoge vogel G. van Dam, Moerbeke; eerste zij vogel en tweede zij vogel J. Vermei- re, Koewacht; grootste aantal kleine vogels (5) R. Baert, Koewacht. NIEUW-NAMEN - In café Picavet in Nieuw-Namen werd een schieting ge houden. Er namen 28 schutters deel. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel A. Roels, Graauw; tweede zijvogel, P. van Goethem Lamswaarde: grootste aantal kleine vogels (7) P. Strobbe, Lamswaarde. KAPELLEBRUG - Schutterssocië teit Stuijvenberg hield een schietingi in café Fabie in Kapellebrug. Er de den 57 schutters mee. Uitslag: eerste hoge vogel G. van Remortel, Kapellebrug; tweede hoge vogel A. van de Branden, Sint-Jansteen; eerste zijvogel R. de Breuk, Kemzeke; tweede en vierde zijvo- gel J. van Dorselaer, Kemzeke; derde zijvo- gel J. Reel, Kemzeke; grootste aantal klei ne vogels (3) Fabie de Kint, Kapellebrug. HULST - In café W. Blommaart in Hulst werd een schieting gehouden, waaraan 28 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel W. Kuijper, Hulst; eer ste zijvogel J. de Waal, Koewacht; tweede zijvogel A. Cockheijt, Absdale; grootste aantal kleine vogels (6) E. de Bakker, Sint-Jansteen. BOSCHKAPELLE - In café J. van Schaick in Boschkapelle werd een bejaardenschieting gehouden. Er de den 23 schutters mee. Uitslag: hoge vogel F. Reunis Sint-Jan- steen; eerste zijvogel F. Rijk Kloosterzan de; tweede zij vogel A. van Dijk Boschkapel le; grootste aantal kleine vogels (7) B. Beulaert Hulst. i OSSENISSE - In zaal Hof ter Nesse in Ossenisse werd een schieting gehou den. Er deden 10 schutters mee. Uitslag: hoge vogel en eerste en tweede zij vogel J. de Kort, Ossenisse; grootste aantal kleine vogels (7) E. de Maat. Ossenis se. KOEWACHT - Schutterssociëteit 'Willem Teil in Koewacht hield een schieting in café P. van de Steene in Koewacht. Er deden 33 schutters mee. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel J. Leeraert, Sint-Jansteen; tweede zij vogel A. Cockheijt, Absdale; grootste aantal kleine vogels (5) J. van Hove, Koewacht; tweede extra vogel Rita van de Steene, Koewacht. KOEWACHT - Schutterssociëteit De Blauwe Hoek hield een schieting in café de Oude Molen in Koewacht, waaraan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel E. de Bakker, Sint- Jansteen; eerste zijvogel P. van Meelen, Graauw; tweede zijvogel M. Janssens, Moerbeke; grootste aantal kleine vogels (5) L. van Kerkhoven, Heikant. KOEWACHT - Schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in café P. van de Steene. Er deden 33 schut ters mee. 'Uitslag: hoge vogel G. Windheij, Eksaarde; eerste zijvogel O. Saman, Koewacht; twee de zijvogel R. de Smet, Koewacht; grootste aantal kleine vogels (4), A. van Overloop, Koewacht. ZUIDDORPE - Schutterssociëteit Willem Teil hield in café de Herberg in Zuiddorpe een schieting. Er deden 43 schutters mee. Uitslag: hoge vogel H. d'Hondt. Zuiddorpe; tweede hoge vogel en tweede zijvogel E. Janssens Moerbeke; derde zijvogel O. de Jaeger, Westdorpe; eerste zij vogel M. d'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal kleine vogels Th. de Caluwé Koewacht en P. Houwé, Zuiddorpe. HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 30 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel F. Dobbelaer, Vogelwaarde; tweede zijvogel A. Geerts, Moerbeke; grootste aantal kleine vogels (5) R. Herwegh, Heikant. ZUIDDORPE - In café De Herberg in Zuiddorpe werd een bejaardenschie ting gehouden waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste en tweede zijvogel E. Janssens, Moerbeke; grootste aantal kleine vogels (4) J. Caluwé, Koe wacht. in de slag). In de tweede en derde klas is vooral de strijd om degradatie te voorkomen nu in alle hevigheid ont brand. Het programma van afgelo pen wedstrijddag stond helemaal in dat teken. De uitslagen waren navenant: alleen - bijna zeker - kampioen Douane haal de in de tweede klas een 3-0 uitslag (bij V. V.), de rest zat dicht bij elkaar. En PSV II-De Hoop (1-2), Dees II-De Meyer (1-1) en Free Lance Ge meente (1-2) onderstreepten het be lang van de ontmoetingen. Zo moge lijk nog sterker leeft het gevecht om het behoud In de derde klas, nu daar drie ploegen in een versterkte degra datie afdalen naar de laagste Bevobo- klas. PSV III deed erg goede zaken met de 3-0 zege op - het al veroordeel de - Douane II, de Gemeente-reserves kregen niets cadeau van De Pooter dat nog promotiekansen heeft, en ook Rabo moest al snel zonder enige winst naar de kleedkamers nu eerste titelge- gadigde PZEM voluit wenste te gaan. Belasting ondervond te weinig tegen stand van Juliana om zich de weg naar de tweede promotieplaats te laten versperren (3-1), komt bijna ze ker volgend seizoen in de tweede klas uit. En in de vierde klas is op dit moment alleen nog de vraag wie met de Stem en de MTS/MEAO-reserves aan het eind van de rit de overstap naar de derde divisie maakt. De uitslagen van deze week: Eerste klas: Sterband-Promenade 0-3; Zeldenrust-MTS/ MEAO 3-0 (reglementair); Neckermann- DOW 2-2; Prom. II-PSV 1-3. Tweede klas: PSV II-De Hoop 1-2; Dees II-De Meyer 1-1; Free Lance-Gemeente 1-2; V. V.-Douane 0-3. Derde klas: PZEM-Rabo 3-0; Juliana- Belasting 1-3; Gemeente II-De Pooter 0-3; Douane II-PSV III 0-3. Vierde klas: Philips 11-Gemeente III 1-3; De Stem-Dees III 1-3; Elopak-MTS'MEAO II 1-3; PZEM II-Prom. III 2-1. Standen: Eerste klas: Promenade 14-37; PSV 15-36; Zeldenrust 14-33; Dees 13-30; Neckermann 12-25; DOW 13-21; Sterband 14-13; MTS/MEAO 14-11; Wiekslag 12-8; Prom. II 15-5. Tweede klas: Douane 11-32; Roelofs 12-29; Gemeente 11-198; PSV II 12-17; De Hoop 12-17; V. V. 12-17; Dees II13-17; De Meyer 13-15; KJind TC 12-13; Free Lance 12-9. Derde klas: PZEM 13-35; Belasting 12-28; Juliana 14-24; De Pooter 11-22; PSV III 12-18; Philips 12-17; Gemeente II 12-16; Dow II 12-15; Rabo 12-15; Douane II 13-2. Vierde klas: De Stem 14-34; MTS/MEAO 14-33; PZEM II13-27; Elopak 13-23; Dees m 14-23; Philips II 14-23; Dethon 14-23; Ge meente III 14-18; Havenschap 14-17; Pro menade III 14-15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 31