Voorwaardelijke boete voor 'mishandeling' in dancing Breskens Wethouder: permanente ruimte voor maquettebouwers gewenst 'Specifieke problemen samenleving belichten' Boete 500 gulden voor 29 eenheden teveel op camping PZC/ provincie NA ZES EERDERE VEROORDELINGEN Zeeuws duo in Brazilië gepakt voor smokkel van cocaïne BAANLOZEN LEVERDEN NIEUW WERKSTUK AF KA THOLIEK A CTIVERINGS WERK beroepmgS' bericktën KANTONGERECHT IN OOSTBURG 17 TERNEUZEN Competitie damestennis Aanrijding Ringrij wedstrijd in Westkapelle VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 Onder invloed achter stuur: voor jaar rijbewijs kwijt Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Adriaan P. C. zv M. L. van der Maas en G. A. Meulmeester; Bian- ca, dv W. J. de Feijter en S. M. de Pooter; Martijn J. D. zv A. A. A. Suij en M. J. Haak; Nicole A. dv J. W. Kauffmann en J. M. Bombelijn; Na thalie J. dv H. Mulder en E. C. Harms; Maria E. dv P. Verpoorte en J. H. Scheele; Kelly, dv W. E. M. Janssen en P. W. van Heemert; Karin, dv H. Eerkes en A. H. Schutte; Susan, dv P. J F. de Booij en M. A. W. Compiet; Martine M. J. dv F. D. M. de Bruijn en M. L. P. L. Collet; Serif, zv B. Uysal en M. A. Schilderinck; Frencis, dv P. A. Huijzers en M. F. van Troost; Nikita, dv J. F. Lensen en N. A-L. Perreman; Laurence A. zv Ph. A. Keijmel en J. G. G. van Gent; Paul, zv R. Th. C. van Beelen en M. Jansen; Hannah, dv J. F. A. de Blaeij en M. J. Riemens; Sidney G. J. dv C. P. Mast en M. G. G. J. M. Michielsen; Kady-Lee, dv R. R. J. Giele en W. P. Corveleijn; Bram, zv J. Calle en M. Th. G. de Smit; Saziye, dv B. Kaptan en A. Yilmaz; Tamara, dv P. H. J. Schelfhout en A. M. Ph. Giele;Davy F. L. zv P. C. W. Boeter en P. S. A. van Dam; Stefan, zv J. Riemens en C. M. Stoffijn; Dirk J. zv F. van Vuuren en C. C. Deurwaarder; Kevin P. E. zv E. J. Boelens en H. M. van Lieshout; Siebe A. zv A. Boon en I. Oord; Cornelia, dv A. Molenaar en F. L. de Braai; Simon, zv J. H. C. Vleugels en M. C. Boeije; Adriaan, zv J. den Boer en M. J. Barbary; Domini que, dv J. H. de Jonge en C. M. Bareman; Kayleigh, dv J. G. de Block en J. M. van Mieghem; Rutger P. zv M. Dees en A. G. de Baleij; Thona S. dv Chr. Guiljam en A. S. Catseman; Francoise, dv F. J. de Mareé en C. C. Kamerik; Stefan, zv C. A. M. Govaert en G. L. A. Baeke; Johan Chr. zv A. Ypma en C. F. den Doelder; Mick, zv E. J. L. van Kouteren en A. L. van Putten; Derk A. zv D. Smedeman en D. Blom; Michael, zv F. L. P. Taelman en C. I. C. Baert; Evelien, dv J. Mol en K. C. M. Pieters; Katelijne A. dv W. M. van Soest en J. E. M. van Broekhoven; Annika, dv R. D. de Ruijsscher en C. Goosen; Peter, zv J. D. de Waele en P. A. A. Bijl; Johnny, zv J. D. de Waele en P. A. A. Bijl;Lianne, dv W. J. Neve en A. J. Bulthuis; Judith, dv M. L. Wil- lemsen en C. C. M. Pyfferoen. Ondertrouwd: M. A. Salomé, 25 jr. en B. J. C. de Klerk, 26 jr.; E. van Drongelen, 22 jr. en I. de Regt, 20 jr.; L. A. J. van de Velde, 26 jr. en A. W. S. Hamelink, 21 jr.; P. C. H. van Loon, 21 jr. en R. Chr. R. Harms, 21 21 jr; A. B. Janse, 25 jr. en E. C. Baart, 25 jr.; R. E. J. Murre, 24 jr. en R. J. Baart, 22 jr.; R. E. L. de Kok, 24 jr. en M. H. M„ Geysels, 22 jr.; P. R. C. Termote, 23 jr. en Ch. M. E. Cortvriendt, 25 jr.; C. J. Tolsma, 25 jr. en C. G. Lasschuijt, 23 jr.; D. Briquet, 20 jr. en C. G. Riemens, 19 jr.; J. G. M. Klapthor, 22 jr. enC. M. van den Bergen, 22 jr.; F. M. M. van Lent, 21 jr. en M. M. L. Mangnus, 24 jr.; J. Th. Bergakker, 25 jr. en M. J. de Bruijne, 22 jr.; L. D. Kiel, 21 jr. enL. M. A. Wolfert, 20 jr.; A. C. Neels, 22 jr. en K. E. Griep, 22 jr.; C. H. D. van Doezelaar, 22 jr. en A. J. S. Dijk, 21 jr.; J. de Kraker, 28 jr. en C. Dieleman, 21 jr.; J. A. Jurrij, 29 jr. en A. M. M. Andriessen, 28 jr.; M. Riemens, 39 jr. en A. A. Piessens, 29 jr.; B. P. A. Ivens, 28 jr. en C. Lockefeer, 22 jr.; V. L. L. Lambert, 22 jr. en E. S. de Jonge, 21 jr.; J. A. Rouw, 22 jr. en N. Doorns, 19 jr.; M. C. Millenaar, 22 jr. en M. M. E. Lamers, 18 jr.; W. C. de Pooter, 21 jr. en H. G Berkel, 20 jr.; A. Versluijs, 33 jr. en J. Chr. E. M. Evers, 28 jr.; M. R. M. Heijens, 20 jr. en D. M. P. van Troost, 21 jr.; P. M. R. J. Verdurmen, 23 jr. en M. L. Scheele, 23 jr.; P. C. Huijssen, 49 jr. en M. P. de Doelder, 39 jr.; F. L. van Gelderen, 23 jr. en M. M. M. van Tatenhove, 19 jr.; R. H. R. Rammeloo, 26 jr. en G. C. Maandag, 26 jr.; T. Schelfhout, 25 jr. en I. J. F. B. B. van Bochove, 20 jr.; J. J. Huitema, 21 jr. en K. P. L. Saerens, 20 jr.; Th. D. de Waele, 38 jr. en E. M. J. Pasques, 31 jr.; W. Geertse, 32 jr. en M. Schol, 27 jr.; A. van Fraeijenhove, 23 jr. en A. A. Bakker, 21 jr. Getrouwd: P. Verhage, 23 jr. en P. M. Eekman, 20 jr.; F. G. Tollenaar, 37 jr. en C. M. de Bruijne, 27 jr.; D. C. Zwemer, 24 jr. en A. C. Walhout, 24 jr.; N. Bogerd, 23 jr. en A. Chr. de Lijzer, 24 jr.; J. Groeneweg, 42 jr. en E. A. L. R. M. Maes, 27 jr.; M. I. Gaspdrd, 32 jr. en J. A. Wijffels, 35 jr. Overleden: C. C. le Nobel, 81 jr. geh gew met J. W. Brevet; M. I. van Opdorp, 58 jr.; S. Klaassen, 79 jr. geh gew met J. Klaassen; J. Geensen, 85 jr. geh gew met P. J. Maas; N. Snap, 72 jr.; M. Verschelling, 80 jr.; F. F. van de Putte, 86 jr.; M. Michielsen, 80 jr.; A. B. P. Dumoleyn, 84 jr.; A. J. Fermont, 83 jr.; W. de Doelder, 62 jr.; J. Dieleman, 79 jr.; J. van Heese, 65 jr.; M. J. M. Barbë, 76 jr.; J. Pijpelink, 57 jr.; A. A. Audenaerd, 92 jr.; J. A. van der Hooft, 78 jr. geh gew met K. Michielsen; H. Snippe, 69 jr.; F. Kraanen, 89 jr. geh gew met H. Hendriks; Chr. T. van Hermon, 81 jr. geh gew met L. de Feijter; A. C. Nieuwenboom, 68 jr. geh met T. J. Timmer; T. de Feijter, 85 jr. geh met J. Pijpelink; E. van Vijven, 83 jr. geh gew met J. J. Bootsgezel; C. A. Frijters, 79 jr. geh gew met P. J. Visser; A. J. Verhuist, 90 jr. geh gew met K. Voorhans; A. Tollenaar, 75 jr. geh met A. Koole; R. A. Notschaele, 80 jr.; C. M. S. Cuijle, 83 jr. geh met A. Hamelink; E. van Geetsum, 85 jr.; Th. J. Aerssens, 76 jr.; J. Bolleman, 78 jr.; A. Tollenaar, 78 jr. geh gew met W. de Bok; W. L. Winne, 60 jr.; H. A. Kroon- der, 79 jr.; J. Dieleman, 73 jr.; J. Bergers, 100 jr. geh gew met G. B. van der Slikke; J. S. 't Gilde, 84 jr. geh gew met J. Dieleman; H. Remijnsen, 79 jr.; G. W. K. L. Naeije, 22 jr.; M. C. Huijsman, 75 jr. geh gew met C. Wauters; E. C. Vermeulen, 85 jr.; J. J. Kaan, 87 jr.; J. van Waes, 63 jr.; J. A. Dieleman, 74 jr. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter mr G. H. Nomes heeft donderdag de 37-jarige Middelburger A. J. V. veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf weken, waarvan vier weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een rijontzegging van 12 maanden met aftrek van de tijd dat zijn rijbewijs reeds was ingetrokken. V. had met zijn auto 'onder invloed 'gereden en bovendien de bloedproef geweigerd. Het was overigens al de zevende keer dat de Middelburger voor een dergelijk misdrijf werd veroordeeld. Op de spijtbetuiging van V. over het weigeren van de bloedproef reageerde officier van justitie mr. C. M. P. Neij- meijer; „Mijnheer, het is mooi dat u spijt heeft, maar dit is de zevende keer. U kent uw verantwoordelijkheid in het verkeer absuluut niet, en de andere weggebruikers hebben er recht op dat u van de weg wordt verwijderd". De eis van mr. Neijmeijer luidde vijf weken gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en 18 maanden niet rijden De advocaat van V., mr. E. Tak toon de begrip voor de verontwaardiging van de officier. „Maar", zo meende hij, „mijn cliënt heeft nog nooit een onge luk veroorzaakt". Gezien de persoon lijke omstandigheden waarin V. ver keerde, verzocht hij de politierechter geen strafmaatregel te willen opleg gen. ,,V. verkeert in een chronisch MIDDELBURG - Ruzie om een vrien din was er de oorzaak van dat in de nacht van 26 op 27 juni vorig jaar P. J. B. in een dancing in Breskens plotse ling klappen opliep. Om zich te ver weren had hij een barkruk gepakt en wilde daarmee zijn aanvaller te lijf gaan. Dat ging de uitbater van de dancing te ver en B. werd door de 29-jarige A. P. B. hardhandig uit het etablissement verwijderd. Daarbij had P. J. B. de nodige klappen ont vangen en zijn kleding was bescha digd. Bovendien had hij door het letsel dat hij daarbij had opgelopen twee dagen zijn werkzaamheden niet kunnen uitvoeren. Tijdens de zitting van de politierech ter in Middelburg had A. P. B. geen enkel probleem met de ten laste leg ging van 'mishandeling'. „Hij was lastig. Niet gewoon lastig, maar knap lastig". Waar de verdachte wèl moeite mee had, was de schadeclaim die het 'slachtoffer' had ingediend: kleding 263 gulden en twee dagen niet werken 300 gulden. „Bovendien viel het letsel van P. J. B. wel mee, want daags na de ruzie was hij weer in het café gesigna leerd. Dus zo erg kon het natuurlijk nooit geweest zijn", meende A. P. B. De kleding die P. J. B. zich weer had moeten aanschaffen vond hij even eens aan de dure kant. Een T-shirt van 27,50 gulden en een spijkerbroek plus jas van bijna 235 gulden. Toen zowel officier van justitie mr. C. M. P. Nijmeijer als politierechter mr. G. H. Nomes zich over de aankoopbon netjes bogen kwam de aap uit de mouw: de kleding was ver vóór de bewuste datum aangeschaft. Dit leid de er toe, dat de schadeclaim volledig werd afgewezen. Voor het uitdelen van de klappen werd A. P. B. veroor deeld tot een voorwaardelijke boete boete van 100 gulden met een proef tijd van 2 jaar. Wegens diefstal van 4 lakensets ter waarde van totaal 600 gulden uit een winkel in Terneuzen werden de 26- jarige A. E. C. G. uit Hulst en haar 25-jarige schoonzuster M. C. D. even eens uit Hulst, bij verstek veroordeeld tot een boete van elk 300 gulden en een gevangenisstraf van 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. labiele situatie. Bovendien is zijn hand dermate verwond, dat hij geen betrekking heeft en er ook geen kan vinden. Om zichzelf staande te kun nen houden scharrelt hij wat bij en daarbij is zijn auto een onmisbaar vervoermiddel". Toen mr Nomes V. vroeg hoe hij zich de afgelopen maan den staande had kunnen houden ant woordde deze: „Het is een verschrik king. Ik kom nu helemaal niet meer aan de bak". In zijn vonnis kwam mr Nomes gedeeltelijk tegemoet aan het verzoek van de raadsman. Het kostte ten tijde van de aanhou ding wel wat overredingskracht, maar uiteindelijk had de 31-jarige F. L. uit Biggekerke toch maar toegestemd in het nemen van de bloedproef. Die wees een promillage uit van 1.80 en daarvoor stond hij terecht. Aanlei ding tot de aanhouding door de poli tie was het feit dat de verlichting van de fiets niet functioneerde. De politie constateerde daarbij dat L. 'bloed doorlopen ogen had en naar alcohol rook'. Bovendien toonde hij een agres sief gedrag. Daar hij voor eenzelfde feit al eens eerder was veroordeeld, meende mr. Nijmeijer dat L. op zijn minst 'een gewaarschuwd man' moest zijn. Hij eiste daarbij een boete van 200 gulden. Het vonnis was conform. De 63-jarige M. van den D. uit Middel burg had eveneens te diep in het glaasje gekeken: 1,71 promille. Bij het formuleren van zijn eis meende mr. Neijmeijer dat Van den D. kenne lijk méér gedaan had dan alleen maar 'in het glaasje kijken'. Het vonnis luidde conform de eis van de officier: 1000 gulden boete en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor een periode van zes maanden. De 53-jarige W. R. C. de L. uit Water landkerkje had - naar eigen zeggen - slechts drie flesjes bier gedronken. Niettemin bedroeg het alcoholpromil lage 0.86. Toen De L. in juni van het vorige jaar in Oostburg werd aange houden, constateerde de politie niet alleen dat De L. een 'dranklucht' verspreidde, maar dat de auto waarin hij reed onverzekerd was. „U mag best drinken, maar beslist niet rijden" vond mr. Neijmeijer. Hij eiste daarbij een boete van 400 gulden voor de 0.86 promille. Voor het onverzekerd rijden eiste hij een bedrag van eveneens 400 gulden en 4 maanden voorwaardelijke rijontzegging met een proeftijd van 2 jaar. Mr Nomes vonniste conform de eis. De hoogste score van de dag kwam te staan op naam van de 48-jarige A. M. A. M. P. uit Clinge. Na een achtervol ging kon hij met moeite in Hulst staande worde gehouden. Aanleiding tot de aanhouding was een defecte koplamp van zijn auto. Er bleken - achteraf - meer redenen te zijn om P. aan te houden. Hoewel P. beweerde 'slechts enkele pilsjes' gedronken te hebben, bleek de bloedproef een pro millage van 2.23 aan te geven. P. werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 1500 gulden, twee weken gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Bovendien zal hij het de komende 9 maanden zonder rijbe wijs moeten doen. Twee bouwers van maquettes tonen hun werkstukken aan dames van de Vrouwen Advies Commissie (VAC): vlnr mevrouw P. Langendoen, de heer R. van Veen, mevrouw W. Waegemaekers en de heer P. Samijn. AXEL - Het Project Mensen Zonder Werk in Axel moet voor de cursus maquettebouw een permanente ruimte krijgen. Een ideale locatie is de voormalige St. Antioniusschool. De Antoniusschool wordt binnnen- kort door de gemeente Axel vermoe delijk verkocht aan het r.k. kerkbe stuur. Wethouder J.M. van Schaik (sociale zaken) wil daarbij echter als eis stellen dat de maquettebouwers een vast onderkomen in die school krijgen. De cursisten genieten nu nog gastvrijheid in een lokaal van de Axelse LTS Daar overhandigden donderdagmid dag drie cursisten een maquette van 'het huis met gebreken' aan mevrouw P. Langendoen van de afdeling Axel van de Vrouwen Advies Commissie voor de Bouw. Daarbij was ook me vrouw W. Waegemaekers van het pro vinciaal bestuur van de VAC aanwe zig. De maquette isbestemd voor het geven van voorlichting en is gebouwd COC-soosavond - Het coc Zeeuwsch-Vlaanderen houdt van daag, vrijdag, weer een soosavond voor homosexuelen en lesbiënnes. De bijeenkomst wordt gehouden in het pand van de jongerenbeweging, aan De Blokken in Terneuzen en de aan vang is 21.00 uur. TERNEUZEN Team Doesburg deed in de Terneuzense damestennis- competitie goede zaken door Veraart met 4-0 te verslaan. Door deze over winning kwam het team aan de lei ding van poule 1. Carla Doesburg en Jo IJsebaart begonnen met een 11-8 zege op Corrie Bos en Ineke van de Velde, waarna Trees Smolders en Liesbeth van Seeters het karwei af maakten door met 10-8 te winnen van Franny Göbels en Me van der Hey- den. Overige uitslagen: Roelofs-Timmerman 4- 0; Doeselaar-De Visser 4-0. door de cursisten R. van Veen, P. Samijn en Ronald Janssens, onder leiding van cursusleider J. de Fauw. De maquette is voorzien van verkeerd opengaande deuren, slecht geplaatste muren, een wenteltrap die in de ver keerde richting draait, enzovoort. De cursus maquettebouw van het Project Mensen Zonder Werk begon in oktober. Een tiental cursisten bouwt de maquettes in opdracht van scholen De verenigde gehuldigd. kampioenen van de gemeente Hontenisse donderdagavond in Vogelwaarde werden VOGELWAARDE Burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen van de gemeente Hontenisse huldigde donderdagavond in het dorpscen trum in Vogelwaarde de sportkam- pioenen van 1985. De burgemeester prees in zijn openingswoorden de inzet van de sporters, die niet al leen over talent, maar ook over een forse portie doorzettingsvermogen moeten beschikken om tot presta ties te komen. Hij zei trots en verrast te zijn door het grote aantal sportkampioenen in de gemeente. „Het is niet aan mijn postuur aan te zien, maar vroeger ben ik tennis kampioen van Limburg geweest". De huldiging werd afgewisseld met demonstraties van verschillende verenigingen, zoals van de turnver eniging Olympus van Vogelwaarde en de showband Kloortje uit Kloos- terzande met Annelies Maas, de Nederlands kampioene ere-divisie majorette-solisten. Hierna werden de sportkampioenen gehuldigd en de prijzen uitgereikt aan de teams, groepen en individuelen. Individuelen: Pascal Bogaert, lid judoclub Hontenisse, Zeeuws kampioen in de categorie 12-13- jarigen (37 tot 40 kg). Duco Verbrugge, lid judoclub Hontenis se, Zeeuws kampioen in de categorie 8-9-jarigen (31 tot 33 kg). Pascal Neve, lid tafeltennisvereniging SAR 72, Zeeuws-Vlaams kampioen se nioren ABC-klasse. Wim 't Hooft, lid tafeltennisvereniging SAR 72, Zeeuws-Vlaams kampioen se nioren DE-klasse. Edwin van Damme, lid tafeltennisvereni ging SAR 72, Zeeuws-Vlaams kampioen junioren B-klasse. Pieter Buwalda, lid tafeltennisvereniging SAR 72, Zeeuws-Vlaams kampioen junio ren C-klasse. Annelies Maas, lid showband Kloortje, Nederlands kampioene ere-devisie majo rette-solisten. Gyon Asselman, lid tennisclub Hontenis se, kampioen van Zeeland bij de jeugd tot en met 14 jaar, Zeeuws-Vlaams in- doorkampioen 14 tot en met 16 jaar. Jan Baart, lid biljartvereniging GBC, districtskampioen le klasse driebanden Zeeuwsch-Vlaanderen (seizoen '84-'85>. Ronnie van Troost, lid biljartvereniging GBC, districtskampioen vijfde klasse li- bre Zeeuwsch-Vlaanderen (seizoen '85- '86). George Kint, lid SV de Schutterij, kam pioen klein kaliber geweer klasse D van het district Zeeland der KNSA. Frank van Kruyssen. lid motorcrossclub Axel, derde plaats Zeeuws kampioen schap 1985 (250 cc). Alex Warrens, lid motorcrossclub Axel, derde plaats Zeeuws kampioenschap 1985 (500 cc). Chantal aan de Wiel, lid ruitersportver eniging De Honteruiters, kampioene in- doorspringen Zeeuwsch-Vlaanderen in de klasse L (springen pony's categorie C). Werner Martinu, lid hengelsportvereni ging GOA te Axel, Zeeuws-Vlaams jeugdkampioen zoetwaterhengelen in de leeftijdscategorie 8 tot en met 11 jaar. Willy Schaut, SV de Schutterij, kam pioen klein kaliber geweer klasse A van het district Zeeland der KNSA, derde plaats bij het nationaal kampioenschap KKG. Rutger van Anrooy, lid Eerste Zeeuwse Fietscross Vereniging Axel, fietscross- kampioen van Nederland in de categorie der 6-jarigen. Teams en groepen Het junioren Bl-elftal van de W Honte nisse, kampioen KNVB competitie afde ling Zeeland (seizoen '84-'85). Tafeltennisteams SAR 3 en 4, kampioen derde en vijfde klas afdeling Zeeland. Het eerste damesteam van volleybalclub Athanatos, Zeeuws kampioen in de da mes promotieklas seizoen 1985. Het eerste elftal van VV Vogelwaarde, kampioen in de vierde klasse H van de KNVB afdeling Zuid I. Het derde elftal van de W Vogelwaarde, kampioen in de derde klasse B van de KNVB afdeling Zeeland. Het mixed team van de tennisclub Hon tenisse bestaande uit L. Asselman-van Kruyssen, L. de Klerk, J. Boeykens-van Immerseel, R. Asselman, G. Asselman en S. Erpelinck, kampioen vijfde klasse KNLTB. Het mixed team van de tennisclub Hon tenisse, bestaande uit I. Asselman. C. Asselman, S. Burton, R. Wentzler, E. Tieleman en C. Burton, kampioen in districtscompetitie junioren tot en met 17 jaar van de KNLTB. Het damesteam van de tennisclub Hon tenisse bestaande uit A. Strobbe-Mang- nus, R. Sponselee-Molders, R. Kint-van Kruyssen. I. Tieleman-Elias en L. van den Berghe, kampioen in districtscompe titie dames dubbel vierde klasse van KNLTB. Het eerste jeugdteam van de tennisclub Vogelvlucht bestaande uit Chantal Ver- schueren, Wendy van Dorst, Mark Va- lent. Mark Vonk en Erwin Dey. kampioen in de derde klasse afdeling 23 van de KNLTB. Het eerste dames seniorenteam van de handbalvereniging Hontenisse. kam pioen afdeling Zeeland eerste klas. Het meisjes adspirantenteam van de handbalvereniging Hontenisse, kam pioen in hun klasse afdeling Zeeland. en particulieren. „We zijn op dit mo ment volop bezig om scholen te inte resseren in de huur van de maquettes. Bij voldoende belangstelling kunnen we onszelf financieel bedruipen", ver telt De Fauw. Op het ogenblik staan er drie maquettes op stapel, het gaat om maquettes van de zeesluis van Terneuzen, van een boortoren en van de plattegrond van Zeeuwsch Vlaan deren, die in reliëf wordt uitgevoerd. GOES - De stichting Katholiek Maat schappelijk Aktiveringswerk Zee land gaat meer aandacht besteden aan specifieke problemen in de sa menleving. Het toekomstig beleid moet meer dan voorheen met name gericht zijn op maatschappelijke as pecten als arbeid, de derde wereld, vrede en het vrijwilligerswerk. Dat zegt de stichting in haar beleidsplan voor 1986 tot en met 1989. Het vierjarenplan is volgens het stich tingsbestuur vfroral bedoeld als prak tische handleiding voor de diverse werkgroepen die de instelling bege leidt. In principe zullen nog steeds alle maatschappelijke vraagstukken door het katholieke activeringswerk worden aangepakt, maar de stichting ziet er nu meer in om zich op bepaalde punten in de samenleving te concen treren. In het verleden is namelijk gebleken dat een opsomming van zaken die ondersteuning kunnen krij gen onvolledig is en dat bepaalde groepen soms geen hulp vragen als hun aandachtsveld niet in dat 'bood schappenlijstje' voorkomt. Behalve begeleiding verstrekt de instelling overigens ook documentatie, neemt ze de kadervorming van vrijwilligers voor haar rekening en verricht zij studie op het gebied van sociaal- cultureel werk. De stichting ziet het aspect arbeid in haar beleidsplan vooral in het licht van de werkloosheid. Zij wil in het bijzonder meer kadervorming en het in de derde wereld acht het door de oprichten van nieuwe werkgroepen provincie en de katholieke Caritas Kerk en Samenleving, om bijvoor- gesubsidieerde instituut financiële beeld een verandering van het huidige .steun aan projecten belangrijk. Ver- materialistische arbeidsethos te be- der is voor bewustwording van de vorderen. Regelmatige bedrijfsbezoe ken kunnen volgens de stichting de ontwikkelingen op de Zeeuwse ar beidsmarkt signaleren. Voor de noden Drs P. de Bruijn, gereformeerd emeri tus predikant in Oegstgeest is maan dag veertig jaar predikant. De heer De Bruijn stond van 1946 tot 1951 in Krabbendijke. NED. HERV. KERK Beroepen te Oosterzee: J. Ek, kandi daat te Hilversum; te Lekkerland (Het Venster): J. H. C. Olie te Opheusden. Aangenomen naar Doornspijk: L. Schaafsma te Zuilichem en Nieuwaal. GEREF. KERKEN VRIJG. Aangenomen naar Zwartsluis: S. Schaaij, kandidaat te Apeldoorn, die bedankte voor Zevenbergen. GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te Vlaardingen: A. van Straalen te Barneveld. mensen op dit terrein de benadering van scholen en vrouwenorganisaties gewenst. Ook de vrede wordt volgens de stichting gediend door contacten te onderhouden met organisaties die de mentaliteit van mensen in grote mate bepalen. Voor wat betreft het vrijwilligers werk tenslotte, is het katholieke on dersteuningsorgaan van plan als be middelende instantie op te treden bij een samenwerkingsproject tussen di verse vrijwilligersorganisaties en het Zeeuwse consultatiebureau voor alcohol en drugs. OOSTBURG - „Ik voel me gewoon een crimineel", kermde mevrouw J. H. uit Nieuwvliet, toen officier van justitie mr J. van Marion donderdag voor het kantongerecht in Oostburg een boete eiste van 1450 gulden, waarvan 700 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Op 20 juli 1984 waren er op haar camping 102 kampeereenheden geteld, hoewel haar vergunning in niet meer dan 73 tenten en caravans voorziet. Het gro te struikelblok daarbij was dat de riolering niet behoorlijk was aange sloten. Tegenover kantonrechter mr H. A. R. de Mul betoogde de vrouw dat ze op dat moment niet over de benodigde financiën beschikte om een nieuwe riolering te laten aanleggen. De ge meente was, volgens haar, echter de grote boosdoener: „Ze hebben me gewoon willen pakken. Het overloop terrein in Schoondijke moest vol, maar daar zijn de sanitaire voorzie ningen nog minder dan bij mij op de camping. Maar de gemeente Oost burg heeft bij mij wel de toeristenbe lasting geïnd". De officier van justitie vond een verschil van 29 eenheden met wat volgens de vergunning was toegestaan wel wat erg veel. Toch was hij bereid om van de 50 gulden boete per eenheid een gedeelte voorwaarde lijk te eisen. Mr De Mul wilde wel in aanmerking nemen dat er in 1985 een nieuwe riolering is aangelegd, zodat de camping nu weer aan de eisen van de wet voldoet. Hij handhaafde de boete weliswaar op 1450 gulden, maar legde mevrouw H. daarvan in zijn vonnis 950 gulden voorwaardelijk op. Omdat hij 17 november vorig jaar met een snelheid van 120 km per uur over rijksweg 58 bij Sluis had gereden, werd J. M. uit Schoondijke veroor deeld tot een boete van 290 gulden, conform de eis van de officier, die in aanmerking nam dat de man al eens eerder voor een dergelijke overtreding terecht had gestaan. Een boete van 250 gulden kreeg de 20-jarige C. P. uit Eede, omdat ze 14 augustus vorig jaar een fietser had aangereden. Deze liep daarbij verwon dingen aan de wervelkolom op, terwijl zijn bril en fiets werden vernield. Het vonnis was conform de eis van de officier. T. van de B. uit Gapinge was 18 oktober 1985 de veroorzaker van een gecompliceerde aanrijding op de Middenweg in IJzendijke. Hij botste tegen een voorgesorteerde auto, die vervolgens in aanrijding kwam met een tegenligger. Drie inzittenden van die eerste auto liepen daarbij ernsti ge verwondingen op. Mr Van Marion eiste een boete van 300 gulden, maar de kantonrechter wilde niet uitslui ten dat de voorsorterende auto wat abrupt tot stilstand was gekomen en bepaalde het vonnis op 200 gulden. J. van O. uit Breskens was 6 maart vorig jaar aangehouden omdat deel III op de voorruit van zijn auto niet geldig meer was. Hij weigerde de schikking van 110 gulden te betalen om de kwestie voor de kantonrechter te komen uitleggen. Toen hij namelijk de auto kocht, had de betreffende garagehouder hem toegezegd te zul len zorgen voor de overschrijving van de benodigde papieren. Deel III was hij echtervergeten. Dit verhaal bracht de officier tot de schappelijke eis van 75 gulden en mr De Mul hield het zelfs op 50 gulden. De netten die de 70-jarige E. M. uit Oostburg gebruikte voor zijn fuiken in de Nieuwe Kerksekreek in Groede hadden een maaswijdte van minder dan 18 mm en om die reden werden er achttien in beslag genomen. Daar deze netten vrij duur zijn, vond mr Van Marion dat eigenlijk al straf genoeg, zodat hij geen boete meer eiste. De kantonrechter kon daarin meegaan. WESTKAPELLE De Ringrijders- verenigingen van Westkapelle en Zou- telande houden zaterdag een ringrij- wedstrijd in manege De Zandbooi. De wedstrijd begint om 9.30 uur. VLISSINGEN De twee Nederlan ders die woensdag op de luchthaven van Sao Paulo in Brazilië zijn aange houden, blijken afkomstig te zijn uit Zeeland. Het tweetal was in het bezit van ruim tien kilo cocaine met een handelswaarde in Europa van onge veer 1,2 miljoen gulden. De verdach ten zijn de 30-jarige A. de B. en de 19-jarige mejuffrouw S. D. Hoewel het ministerie van buiten landse zaken donderdag bevestigde dat de gearresteerden uit Zeeland afkomstig zijn, wilde men de woon plaatsen niet bekendmaken. Zowel het ministerie van justitie als de Cen trale Recherche Informatiedienst wa ren niet op de hoogte van de identiteit van de gearresteerden. De twee werden woensdag aangehou den nadat ze in Sao Paulo aankwa men vanuit Santa Cruz de la Sierra in Bolivia. Ze waren van plan om door te vliegen naar Amsterdam. De man verklaarde tegenover de politie dat hij gedwongen was de drugs te smokke len om een gokschuld af te betalen die hij had bij een Amsterdams casino. De echtgenote van de man en de moeder van het meisje zouden in Amsterdam worden gegijzeld totdat de cocaïne in de hoofdstad zijn afgele verd. De Amsterdamse politie ver klaarde echter niets van een eventue le gijzeling af te weten. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 25