Duiveland wil meer besteden aan opknappen van woningen 'Pro-life huisartsen moeten plaats in gemeenten krijgen' Partijen verdeeld over woningbouw in Sint-Philipsland Kapel le huldi 'gt sportkampioenen Hagelschade maakte van '85 een rampjaar weekenddiensten PZC/ streek INKADER VAN DORPSVERNIEUWING RPF-KAMERKANDIDAA T RIETKERK: Voorlichting voor buitenlandse kiezers in Goes Solidariteitskoor treedt op in Goes VOORZITTER OVMH: VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 18 Gymnastiekclubs houden turninstuif SINT-JANSTEEN THOLEN Aquariumvereniging - De aqua riumvereniging Labeo uit Tholen houdt maandag een bijeenkomst waarop Ad Konings een dia-lezing houdt over cichliden in het algemeen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in zaal 2 van gemeenschapscentrum Meulvliet. VERKfEZINGEN gemeenteraden Welzijn Commissie SLUISKIL Manifestatie van scoutinggroep bij de brandweer SCHOONDIJKE Elfstedentocht 'in het klein HEINKENSZAND Prestatietocht op de schaats KLOETINGE Jaarvergadering bloemenvereniging SLEUTELS MAKEN FAASE NIEUWERKERK - De gemeente Dui veland gaat in het kader van de dorpsvernieuwing dit jaar meer geld uitgeven voor de verbetering van particuliere woningen. Verder trekt KRUININGEN Vijf gymnastiekver enigingen uit de gemeente Reimers- waal houden zaterdag 8 maart een gym-, turn-en jazzinstuif in de Rei- merswaalhal in Kruiningen. Na de instuif, die van 12.45 tot 13.45 uur wordt gehouden, houdt de spring- groep van Sportvereniging Volhar ding uit Goes een demonstratie tram polinespringen. Deze demonstratie duurt tot 14.30 uur. Vijftigplussers kunnen na 15.30 uur deelnemen aan volksdansen, gymnastiek, sport en spel, badminton en koersbal. Rattenrit De Zevac houdt zon dag een 'rattenrit' in Sint-Jansteen. Voor beginnelingen is een puzzelrit georganiseerd, de A- en B-klassers rijden volgens het reglement. Er wordt over 35 kilometer gereden. Start en inschrijving voor deze rit kan tussen 13.30 en 14.00 uur in café De Oude Arend in Sint-Jansteen. zij nog een aanzienlijk bedrag uit voor de verbetering van monumenta le of beeldbepalende panden in de gemeente. Bovendien kunnen bewo ners van huurhuizen met een karak teristieke aanblik op geldelijke steun rekenen voor verhuis- en herinrich tingskosten. Een en ander mag in totaal ruim honderdtienduizend gul den vergen. Dit besloot de gemeente raad van Duiveland in haar vergade ring van donderdag. Doordat de provincie in verband met een nieuwe regeling voor stads- en dorpsvernieuwing geld heeft overge maakt om Duiveland voor financiële verplichtingen op dit gebied schade loos te stellen, voelde de gemeente Excursie - De natuurvereniging Tholen houdt zaterdag een excursie over planten en dieren van de Ooster- schelde. De natuurvrienden vertrek ken om 12.00 uur vanaf het haventje bij Strijenham. zich nu in staat om vooral het op knappen van eigen woningen te sti muleren. Voor dit doel heeft zij ruim zeventigduizend gulden gereserveerd, waarvan twaalfduizend gulden overi gens is overgeheveld van 1985 naar de begroting van dit jaar. Voor monu menten is dertigduizend gulden be schikbaar. terwijl er onder de genoem de categorie huurders vijfduizend gul den te verdelen is. De gemeenteraad had weinig moeite om het door burgemeester en wethou ders gelanceerde voorstel aangaande dorpsvernieuwing goed te keuren. K. Hendrikse (SGP) opperde dat het misschien verstandig was om een post voor woningsanering in het voorstel op te nemen, maar daar voelde burge meester J. van Bommel niets voor: „Daar beginnen we niet aan. Eerst dienen we plannen voor woningverbe tering te hebben". W. P. Stouten (WD) vroeg zich af of het bedrag voor particuliere woningverbetering ge noeg was en of er met de bedragen in het plan onderling geschoven kon worden als de berekeningen eventueel niet helemaal uitkwamen. Burge meester Van Bommel kon hem snel geruststellen met de mededeling dat de richtlijnen slechts waren bedoeld om aan een wettelijke verplichting te voldoen. L. Meerman (SGP) dacht dat verhuis- en inrichtingskosten niet thuishoor den in de begroting voor dorpsver- MIDDELBURG - Pro-life huisartsen moeten een plaats krij gen in de plaatselijke vestigingsbe- sluiten. Dat bracht de heer J. P. M. Rietkerk, tweede op de kandida tenlijst van de RPF voor de kamer verkiezingen, donderdag in Mid delburg naar voren tijdens een bij eenkomst van de plaatselijke afde ling van zijn partij. De kwestie van de huisartsen is actueel nu de gemeenten de taak krijgen om de vestiging van huisartsen te regelen. De rijksover heid stoot deze taak af in het raam van decentralisatie. De gemeenten gaan de zaak nu regelen en stellen adviescommissies aan. Rietkerk, sprekend over het thema 'Gemeente waarheen?', zei dat de RPF zich sterk zal maken voor behoud van het christelijk ele ment in de gezondheidszorg. In dat verband vond hij vestigingen van pro-life-artsen (die zich prinipieel keren tegen abortus provocatus en euthanasie) noodzakelijk. Rietkerk, nu statenlid in Gelder land. hield verder een pleidooi voor behoud van de autonomie van ge meenten. Daarbij ging hij in op het vloekverbod. Dat hebben de meeste Veluwse en negentig gemeenten el ders in het land opgenomen in hun APV (Algemene Politie Verorde- GOES - De gemeente Goes organi seert zaterdag 1 maart om 14.30 uur een voorlichtingsmiddag voor bui tenlandse kiezers, in het wijkcen trum 'De Spinne'. Burgemeester mr W. Blanken houdt een inleiding. Na een toelichting van diverse politie- T\[ J7/S 1? TJAAn Tt7 ke partijen over hun programma, \J MA LUVlLfliJ^ U bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Na de pauze wordt een videofilm vertoond over het thema: 'Samen wonen, samen stemmen'. De bijeenkomst wordt beëindigd met een discussie, het bekijken van een stemhokje en de uitgave van informatiemateriaal over de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart. ning). De zaak trekt de laatste tijd de aandacht omdat gedeputeerde staten van Gelderland de verboden op de Veluwe ter vernietiging heb ben voorgedragen bij de Kroon, omdat deze in strijd zou dan zijn met de in de grondwet verankerde vrijheid van meningsuiting. De Raad van State buigt zich hier nu over. In het verlengde hiervan bepleitte de RPF'er eveneens gemeentelijke vrijheid bij de vaststelling van welzijnsverordeningen. Daarmee doelde hij op gemeenten als Stap horst, die geen geld willen geven aan organisaties die strijdig zijn met hun visie op de Bijbel. Riet kerk vond dat deze gemeenten moeten kunnen bepalen welke or ganisaties zij subsidie wensen te geven. De heer Rietkerk bracht eerder op de dag een bezoek aan de Werk plaatsen Walcheren. Hij was na af loop van mening dat deze sociale werkvoorzieningen wat functione ren betreft gunstig afsteekt tegen het landelijk gemiddelde. Tegelij kertijd sprak hij zijn ongenoegen uit over de personeelsinkrimpingen die door de rijksoverheid opgelegd wor den. Volgens Rietkerk moeten juist mensen die op sociale werkplaatsen aangewezen zijn beschermd worden en zijn bezuinigingen daar uit den boze. GOES - Het solidariteitskoor De Bevelanden geeft zaterdag 8 maart een concert op de Grote Markt in Goes. Het optreden wordt gehou den in het kader van de gemeente raadsverkiezingen. Tevens is er aandacht voor de internationale vrouwendag. Het solidariteitskoor is een maatschappijkritisch zang koor. Het treedt op bij acties tegen kernenergie en kernbewapening en als ondersteuning bij vakbondsac ties. Het optreden op de Goese markt begint om 14.00 uur. Wethouder L. Walpot isgpi: ...mak kelijk inspelen op eigen woningbe hoefte... SINT-PHILIPSLAND De politie ke partijen in Sint-Philipsland zijn verdeeld over het woningbouwbe leid dat in de gemeente gevoerd moet worden. Dat bleek donder dagavond tijdens een forumdiscus sie naar aanleiding van de komen de gemeenteraadsverkiezingen in dorpshuis De Wimpel. Aan de ge- spreksavond namen alle in de raad vertegenwoordigde politieke par tijen deel. Fractievoorzitter A. P. Kornaat van de Partij Voor Algemeen Belang (PVAB), die het onderwerp huizen bouw aankaartte, pleitte voor hand having van het huidige tempo van woningbouw. Hij stelde, dat er in Sint-Philipsland gebouwd dient te worden naar de behoefte, zoals die door de provincie wordt vastge steld. ,,En dus niet alleen voor men sen die we om de een of andere reden graag zien komen", zei Kor naat. Hij voegde daar nog aan toe, dat het de burgers van Sint-Philips land geld gaat kosten, als bepaalde uitbreidingsplannen niet worden opgevuld. Verder is minder bouwen, volgens Kornaat, ook gevaarlijk voor de toekomst. „Als we dat doen dan verlaagt de provincie ons quo tum. Mochten we dan later toch nog willen bouwen dan kan dat niet", betoogde de fractievoorzitter van de PVAB. Kornaat waarschuwde ervoor, dat door gebrek aan goede en betrouwbare woningen jonge ge zinnen vaak naar andere plaatsen trekken met alle gevolgen van dien voor de scholen en andere voorzie ningen in de gemeente. Ook volgens CDA'er J. de Jager moet er zowel in Sint-Philipsland als in Anna Jacobapolder gebouwd blijven worden om het voorzienin- genpeil in stand te kunnen houden. ..Ook voor de middenstand is dat van groot belang", zei De Jager. Hij vroeg voorts aandacht voor de huis vesting van de zwakkere in de sa menleving, zoals ouderen en gehan dicapten. Verder vond hij dat de gemeente meer moet doen aan voorlichting over huursubsidie. Wethouder L. Walpot van de SGP liet weten het niet eens te zijn met het standpunt van het CDA en de PVAB. Hij vond, dat er niet zonder meer gebouwd moet blijven wor den. Walpot bestreed de opvatting, dat als grond ongebruikt blijft lig gen dat dan de gemeentelijke belas tingen omhoog moeten. Volgens Walpot kan Sint-Philipsland mak kelijk inspelen op de eigen behoefte aan woningen. „Wat dat betreft liggen we bij de provincie midden in bed", aldus de SGP-wethouder. Hij stelde verder, dat wonen in Sint- Philipsland gekoppeld moet zijn aan de werkgelegenheid. „Anders krijgen we allemaal mensen uit de Randstad met een uitkering, die lekker op het platteland komen wonen en hier hun hand ophou den", zei Walpot. Een opmerking die hem door verschillende aanwe zigen in het goed gevulde dorpshuis niet in dank werd afgenomen. Bestuurslid A. Kot van Gemeente belangen gaf als zijn mening, dat er alleen huizen weggezet moeten wor den om de eigen natuurlijke bevol kingsgroei op te kunnen vangen. „En dat kan betekenen dat je wei eens een jaar niet bouwt", stelde Kot, Net als de woordvoerders van de andere partijen vond Kot, dat de mogelijkheden voor Anna Jacoba polder wat ruimer moeten zijn als het gaat om woningbouw. De school in dat dorpje zit namelijk nu al met een minimum aantal leerlingen. Zo wel CDA als PVAB pleitten ervoor om de kriteria voor de verhuur van gemeentewoningen te verruimen als die huizen te lang leeg blijven staan. Ook mensen die niet op de een of andere manier aan Sint- Philipsland gebonden zijn, moeten dan in aanmerking kunnen komen voor een huurhuis, aldus de beide partijen. nieuwing. Volgens de burgemeester liepen allerlei financiële regelingen voor verhuizen echter zo door elkaar, dat het college maar had gekozen voor de voorgestelde opzet. Aarzelend knikkende raadsleden accepteerden de ingewikkelde uitleg die Van Bom mel gebruikte om de complexiteit van de ter sprake gebrachte materie te demonstreren. Tenslotte besloot de raad ook nog om de samenwerkings overeenkomst betreffende het zogehe ten werkloosheidsproject Schouwen- Duiveland te continueren en om de begroting voor zeven nieuwe wonin gen en drie garages in Oosterland goed te keuren. MEDISCHE DIENSTEN DE BEVELANDEN 1 EN 2 MAART Alarmnummer 01184-14444 Artsen Goes, Kloetinge: v.a. vr. 19.00 uur tot za. 19.00 uur: S. Buijs/H. Slager. Jac. Valckestr. 3, tel. 15462. V.a. za. 19.00 uur tot zo. 23.00 uur: D. P. W. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, tel. 16405. Spreekuur voor spoedgev. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: de prak tijk van J. J. Marten, D. P. van Driel en A. P. van der Vlugt wordt waarge nomen door G. A. C. Aarnoutse, Ha venweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196- 12327. Boodschappen zo mogelijk tus sen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. 17.30 tot ma. 8.30 uur: Praktijk C. T. Miermans en J. A. Fortrie: C. T. Miermans, Kloetings- eweg 3, 's-H. Abtskerke, tel. 01103- 2089 b.g.g.01106-3074. Hansweert, Yerseke: v.a. vr. 19.00 tot zo. 22.00 uur: P. Polderman, Zeeburg I, Yerseke, tel. 01131-1300. Spreekuur voor spoedgev. 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mo gelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath: v.a. vr. 19.00 uur tot zo. 22.00 uur:C. I. Risseeuw, B. Voge- laarstr. 2a, Kruiningen, tel. 01130- 1566. Spreekuur voor spoedgev. 11.00- II.15 uur en 17.00-17.15 uur. Bood schappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: de praktijk van J. Geld of, J. Peene, J. M. A. Kole, S. E. J. Wöstmann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door: A. Korstanje, Langeweg 40, 's-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Kapelle, Wemeldinge: v.a. vr. 19.00 uur tot zo. 23.00 uur wordt de praktijk van J. K. J. Eckhardt, D. Vreeswijk en M. B. Riemeijer waargenomen dor M. L. van Royen, Kapelle, tel. 01102-3738. Spreekuur Parklaan 1. Spreekuur voor spoedgev. 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noord-Beveland: de praktijk van B. J. H. Hasken wordt waargenomen door J. A. van Arkel, Wissenkerke, tel. 01107-1318. Spreekuur voor spoedgev. 11.00-11.30 uur. De praktijk van J. A. Kersseboom wordt waargenomen door W. J. Klein- Wassink, Colijnsplaat, tel. 01199-304. Spreekuur voor spoedgev. 11.00-11.30 uur. Chirurgendienst R. R. van Dam, tel. 01100-20612. Tandartsdiensten Spreekuren za.- en zondagmorgen 10.00-11.00 uur: J. T. Castelein, West singel 1, Goes, tel. 01100-23984. Apotheek De Zeeuwse Apotheek, Gr. Markt 10, tel. 01100-15255. Geopend voor spoedgev. zat. 8.30- 17.30 uur en zon. 10.00-11.30 uur en 16.00-18.00 uur. Ziekenauto's Centr. Post Ambulance Vervoer, tel. 01184-14444. Dierenartsen Goes, Ovezande, Kruiningen: A. C. Mosselman, Hogenakker 8, Kruinin gen, tel. 01130-1233. Visites zo moge lijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: de praktijk van dr. M. P. C. Karelse wordt waargenomen door H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290 b.g.g. 01100-20565. Visi tes zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omg.: (kleine huisdieren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse. Molen laan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Wijkverpleging Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke: voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoord apparaat op tel.nr. 01100-12456. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, Ellewoutsdijk, Driewegen, Baarland, Oudelande, Kwadendamme, Hoede- kenskerke, Ovezande, 's-H. Arends kerke, 's-H. H.kinderen, 's-Graven polder en 's-H. Abtskerke: voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01106-1615. Zuid-Beveland Oost: voor de bereik baarheid van de weekend- en avond dienst krijgt u informatie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01130- 2601. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: voor de bereikbaarheid van de week end- en avonddienst krijgt u informa tie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01108-1378. HMMn ns: nrnr "——mi ra Het 'elftal' van Kapelle. Vlnr J. L. van der Velden, J. J. Oele, W. Westdorp, A. Zuidweg. M. C. Zoetewei, D Willemsen, G. C. de Bras. J. L. de Jager, J. van der Weiden, J. Moelker en Cees Priem. KAPELLE - Het gemeentebestuur van Kapelle heeft donderdagavond elf mensen in het zonnetje gezet die afgelopen jaar door hun sportpres taties de naam van de gemeente eer hebben aangedaan. Dat gebeurde tijdens een door de commissie voor de lichamelijke opvoeding en de sport georganiseerde feestelijke bijeenkomst in het gemeentehuis van het Zuid-Bevelandse fruit- dorp. De elf sportlieden ontvingen uit handen van wethouder C. M. Dagevos (sportzaken) een metalen bord met daarin gegraveerd het symbool van de sport en een bos bloemen. Het was de eerste maal in de geschiedenis dat de gemeente haar inwoners op sportgebied eer betoonde. In een drukbezochte raadszaal zei Dagevos dat na de gemeentelijke herindeling veel is veranderd, zeker op sportgebied. Elke kern beschikt momenteel over uitstekende accommodaties. „We zijn echter de mensen vergeten die zich jaar in, jaar uit moeten inspan nen. Dat is een tekortkoming ge weest". Het idee voor de huldiging is ontstaan tijdens een vergadering van de commissie voor de lichame lijke opvoeding en de sport. Het gemeentebestuur heeft in samen werking met de sportverenigen ge zocht naar sportlieden die zich in 1985 in de publiciteit hebben ge werkt. Wethouder Dagevos meende dat de keuze deze keer wellicht amateu ristisch is gemaakt, maar beloofde een commissie uit de Kapelse sportwereld te vormen die moet zorgen voor een jaarlijks terugke ren van de happening. Daarbij waarschuwde hij voor al te veel enthousiasme onder de sporters die in aanmerking kunnen komen voor de huldiging. „Het moeten wel top pers zijn. We kunnen een volgende keer niet met honderden sporters in de raadszaal, dat zou de zaak naar beneden halen. De mensen moeten hebben afgezien", aldus de wethouder voor sportzaken. De enige vrouw in het gezelschap, M. C. Zoetewei uit Kapelle, werd gehuldigd voor haar prestaties op wielergebied. Een andere wielren ner, de professional Cees Priem, kreeg ook een bordje voor zijn pres taties. Met de woensdag verreden Elfste dentocht nog in het achterhoofd ontvingen de Kapellenaren J. L. de Jager, J. Moelker, W. Westdorp en A. Zuidweg een bordje voor hun 'tocht der tochten' van vorig jaar. Daarnaast werden de lange-af- standslopers J. L. van der Velden, J. J. Oele, G. C. Bras en J. van der Weiden gehuldigd. Als laatste kwam D. Willemsen voor zijn pres taties op biljartgebied in aanmer king voor de huldiging. HULST „Het jaar 1985 zal als een rampjaar in de statistieken worden bijgeschreven". Dat zei voorzitter K. Baron Collot d'Escury tijdens de al gemene ledenvergadering van de On derlinge Verzekerings Maatschappij tegen Hagelschade (OVMH) in Hulst. Vorig jaar heeft de OVMH aan hagel en stormschade in akkerbouwgewas sen een bedrag van 1,4 miljoen gulden uitgekeerd. Dat gebeurde in totaal ongeveer zestig procent van het le denbestand. Uit het verslag van het 95-ste boekjaar blijkt hoe groot het risico van hagel- en stormschade is, vooral als de hagelschade in het begin van het seizoen valt, zoals in het jaar 1985. „Het was een triest aanzien in 1985. Een perceel dat men met veel liefde SLUISKIL - De scoutinggroep Sluis-, kil houdt zaterdag 1 maart een mani festatie bij de brandweerkazerne Aan deze manifestatie is een demon stratie verbonden van de Sluiskilse brandweer. Het geheel wordt afgeslo ten met een bezoek aan de Terneuzen- se allarmcentrale, waar men per brandweerwagen naar toe wordt ge bracht. Hier krijgen de verkenners, middels videobeelden, voorlichting over het brandweerwezen. De mani-' festatie begint om 13.00 uur. i had bewerkt en ingezaaid, zag men in' enkele tellen veranderen in een woes tenij", aldus een lid tijdens de verga dering. De 'Onderlinge Hulst' is sinds jaren in poolverband aangesloten bij de Onderlinge Herverzekerings Maat schappij 'HAFIMIJ'. De waarde van goede en betrouwbare herverzeke raars bleek duidelijk uit het financieel verslag. Alle leden hebben op correcte wijze, hun uitbetaling-ontvangen. De premies voor het komende seizoen zullen derhalve stijgen om de hogere herverzekeringspremie te kunnen op vangen. Op de agenda van de verga dering stond ook een bestuursverkie- SCHOONDIJKE IJsvereniging De Molenkreek uit Schoondijke houdt op zaterdag 1 maart een 'mini-elfste dentocht' voor de jeugd van de drie basisscholen. Er wordt gereden in drie leeftijdsgroepen. De eerste groep start om twee uur en rijdt één ronde van anderhalve kilometer. Groep twee rijdt twee ronden en groep drie moet drie ronden afleggen. Net als in de echte elfstedentocht moet er gekluund en gestempeld wor den. De start en finish zijn bij de molen van Schoondijke. Startkaarten kunnen vanaf half twee worden afge haald. Voor de eerste drie van elke groep worden er prijzen beschikbaar gesteld. Voor elke deelnemer is er een tractatie. zing. De heren B. P. van Acker en J. di Regt werden herkozen. De heer P. J M. de Nijs werd benoemd tot commis saris in het rayon Ossenisse en Wal soorden. Het voorstel van het bestuu om met de andere bij Hafimij aange sloten maatschappijen tot een samen werking te komen, om schadetaxatie, meer op een gemeenschappelijke ba sis uit te voeren, werd aangenomen Het biedt de taxateurs nog mee gelegenheid ervaring op te doen.] MEDISCHE DIENSTEN SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND 1-2 maart 1986 Alarmnummer Sch.-Duiveland 01184-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: v.a. vr. 19.00 uur tot ma. 8.00 uur: A. H. J. M. Sleegers, Noord- gouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: L. A. M. Bruel, Markt 30, Brouwershaven, tel. 01119-1280. Spreekuur voor spoedge vallen 11.30-12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00 tot ma. 8.00 uur: H. Speelman, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): A. C. J. Noteboom, St.-Annaland, tel. 01665-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: C. H. M. de Groot, Nw. Vosse- meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen, Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): A. W. A. de Looze, Raadhuis straat 26, Oud-Vossemeer, tel. 01667- 2400. Dierenartsen: Zonnemaire: E. Wondergem, tel. 01112-1880 v.a. zat. 9.00 uur. Tholen: A. Rinses en W. Brons, altijd bellen nr. 01666-2596; kleine huisdie ren weekendspreekuur Provinciale- weg 2, St.-Maartensdijk op zat. 8.30- 9.00 uur en Botermarkt 10, Tholen van 11.00-12.00 uur. Tandartsdiensten Sch.-Duiveland: J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, tel. 01110-3016. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 17.00-17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-2906, geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur; zondag 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Tholen en Sint-Philipsland: zr. tel. te bereiken 01666-2318. Schouwen-Duiveland: voor dringen de hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 uur) te bereiken via het tel.nr. 01110-4433. HEINKENSZAND - Bij aanhoudendi vorst houdt de IJsclub Heinskens zand morgen, zaterdag, een schaat sprestatietocht op de Stelle Plas. Er kan worden geschaatst over di afstanden 12,5, 25, 37,5 of 50 kilometei De organisatie stelt voor iedere deel nemer die de tocht volbrengt eei medaille beschikbaar. Inschrijvei kan vanaf 13.00 tot 15.00 uur, in de ba aan de Stelle Plas. De ijsbaan is avonds verlicht. KLOETINGE - De 'Bloemenverer. ging Kloetinge' hield de jaarvergadf ring in het Geertsehuis in Kloetingi onder leiding van voorzitter D. Po derman. Van de 140 leden woonden 6 de vergadering bij. De aftredende b< stuursleden D. Polderman en J. Wa hout werden herkozen. Secretaris J. C. van Liere meldde, da het jaar 1985 een jaar vol activiteite was. Besloten werd om in de herfi weer de traditionele bloemententoor stelling te organiseren. Na de pauz toonde drs G. R. Heerebout een di( serie met wedstrijd over als ondei werp 'Herken uw omgeving', en g( ing G. Hoogesteger een verslag va zijn fietstocht door China, toegelicl met dia's. KLAAR... [TERWIJL U WACHT! SLEUTELSERVICE Korte Vorststr. 12 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 24