Voorwaardelijke boete voor 'mishandeling' Jubilaressen van Middelburgse Oratorium vereniging gehuldigd Pand Werkplaatsen Walcheren Middelburg vertoont gebreken 'Specifieke problemen samenleving belichten' CN V-jubilarissen gehuldigd Stichting Vorming Volwassenen Vlissingen opent nieuw gebouw NA ZES EERDERE VEROORDELINGEN Zeeuws duo in Brazilië gepakt voor smokkel van cocaïne beroepings- berichten Soundmix-show in Tholen afgelast Mito vernield bij ongeluk Westdorpe ill dancing Breskens Petrus den Boer, kerkorganist in Hans weert overleden ?jden*zi"ing iande p°ldierech- Judokampioenschap Schore voor jeugd Middelburg II won EHBO-wedstrijden hulpverlening AL VIJFTIG EN VEERTIG JAAR LID n CONSTRUCTIEFOUTEN NIET TE VERHALEN KA THOLIEK A CTIVERINGS WERK IJsclub Veere houdt toertocht VIJFTIG EN VEERTIG JAAR FEESTDAG OP ZATERDAG 8 MAART Cursussen PZC/ provincie 17 Ringr ij wedstrijd in Westkapelle VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 Onder invloed achter stuur: voor jaar rijbewijs kwijt MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter mr G. H. Nomes heeft donderdag de 37-jarige Middelburger A. J. V. veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf weken, waarvan vier weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een rijontzegging van 12 maanden met aftrek van de tijd dat zijn rijbewijs reeds was ingetrokken. V. had met zijn auto 'onder invloed 'gereden en bovendien de bloedproef geweigerd. Het was overigens al de zevende keer dat de Middelburger voor een dergelijk misdrijf werd veroordeeld. Op de spijtbetuiging van V. over het weigeren van de bloedproef reageerde officier van justitie mr. C. M. P. Neij- raeijer: „Mijnheer, het is mooi dat u spijt heeft, maar dit is de zevende THOLEN - De voorronde voor de KRO-play back/sound mix-show die morgen, zaterdag, in het gemeen schapscentrum 'Meulvliet' te Tholen zou worden gehouden, gaat niet door. De presentator van het muziekspek takel, Hennie Huisman, is plotseling ziek geworden. Volgens een woord voerder van de gemeente Tholen blij ven de honderden kaarten die reeds verkocht waren gewoon geldig. De woordvoerder verwacht dat binnen een maand de voorronde opnieuw kan worden gehouden. keer. U kent uw verantwoordelijkheid in het verkeer absuluut niet, en de andere weggebruikers hebben er recht op dat u van de weg wordt verwijderd". De eis van mr. Neijmeijer luidde vijf weken gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en 18 maanden niet rijden WESTKAPELLE De Ringrijders- verenigingen van Westkapelle en Zou- telande houden zaterdag een ringrij- wedstrijd in manege De Zandbooi. De wedstrijd begint om 9.30 uur. De advocaat van V., mr. E. Tak toon de begrip voor de verontwaardiging van de officier. „Maar", zo meende hij, „mijn cliënt heeft nog nooit een onge luk veroorzaakt". Gezien de persoon lijke omstandigheden waarin V. ver keerde, verzocht hij de politierechter geen strafmaatregel te willen opleg gen. „V. verkeert in een chronisch labiele situatie. Bovendien is zijn hand dermate verwond, dat hij geen betrekking heeft en er ook geen kan vinden. Om zichzelf staande te kun nen houden scharrelt hij wat bij en daarbij is zijn auto een onmisbaar vervoermiddel". Toen mr Nomes V. vroeg hoe hij zich de afgelopen maan den staande had kunnen houden ant woordde deze: „Het is een verschrik- WESTDORPE - In de nacht van woensdag op donderdag is bij een verkeersongeval in de Molenstraat in Westdorpe een auto vernield. Het on geluk gebeurde toen automobilist C. de P. in een bocht naar links recht door reed en tegen een lantaarnpaal tot stilstand kwam. Van de auto bleef alleen een schroothoop over. De P. kwam met de schrik vrij. kunnen uitvoeren. ter in Middelburg had A. P. B. geen enkel probleem met de ten laste leg ging van 'mishandeling'. „Hij was lastig. Niet gewoon lastig, maar knap lastig". Waar de verdachte wèl moeite mee had, was de schadeclaim die het 'slachtoffer' had ingediend: kleding 263 gulden en twee dagen niet werken 300 gulden. „Bovendien viel het letsel van P. J. B. wel mee, want daags na de ruzie was hij weer in het café gesigna- MIDDELBURG - Ruzie om een vrien din was er de oorzaak van dat in de nacht van 26 op 27 juni vorig jaar P. J. B. in een dancing in Breskens plotse ling klappen opliep. Om zich te ver weren had hij een barkruk gepakt en wilde daarmee zijn aanvaller te lijf gaan. Dat ging de uitbater van de dancing te ver en B. werd door de 29-jarigc A. P. B. hardhandig uit het etablissement verwijderd. Daarbij had P. J. B. de nodige klappen ont vangen en zijn kleding was bescha digd. Bovendien had hij door het letsel dat hij daarbij had opgelopen twee dagen zijn werkzaamheden niet HANSWEERT De heer Petrus den Boer, die ruim 70 jaar organist is geweest van de rooms-katholieke pa rochiekerk in Hansweert en van het kerkkoor, is donderdag in zijn woon plaats Hansweert overleden. Hij was 87 jaar. De heer Den Boer werd in 1983 onder scheiden met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau voor zijn verdiensten als orga nist en voor zijn werk voor de gemeen schap* De heer Den Boer werd in het Duitse Duisburg geboren als zoon van een beurtschipper, tienjarige leeftijd vestigden zijn ouders zich in Hans weert, waar hij op veertienjarige leef tijd zijn muzikale loopbaan begon, naast zijn beroep als bakker. Tijdens zijn lange loopbaan als organist ont ving hij twee kerkelijke onderschei dingen. Hij was drager van het ere kruis Pro Ecclesia et Pontifice en drager van de medaille van St. Grego- rius. Organist Den Boer speelde ook vaak in andere plaatsen, waar hij kerkdiensten begeleidde. De teraardebestelling vindt maandag plaats op de nieuwe Algemene Be graafplaats in Hansweert. SCHORE Sportschool W. Geelhoed in Schore houdt zaterdag haar jaar lijkse schoolkampioenschappen judo. Ongeveer driehonderd leerlingen uit Bergen op Zoom, Goes, Kapelle, Mid delburg, Zierikzee, Koudekerke en Ar- nemuiden zullen op tien grote wed- strijdmatten strijden om de titel. De jeugd tot 9 jaar begint om 12.00 uur. De jeugd van 10 t/m 14 jaar begint om 14.00 uur en de senioren starten om 16.00 uur. De sportschool is gevestigd aan de Sch Bredeweg 9. MIDDELBURG - De ploeg Middel burg II won donderdag overtuigend de jaarlijkse hulpverleningswed strijden van de plaatselijke EHBO- afdeling. Het team kijgt daardoor voor een jaar de mevrouw A. G. M. de Vries-Draaisma-wisselbeker in zijn bezit. De winnende ploeg verzamelde 237 punten. Op de tweede en derde plaats eindigden respectievelijk Mid delburg I (197 pt) en de Middelburgse reddingsbrigade (178 pt). Voor het zover was boden de drie ploegen hulp bij een in scene gezet huiskamerongeval. Dat speelde zich af in de woning van het echtpaar Van Loon. De man viel plotseling van zijn stoel bij een aanval van epilepsie, hetgeen te zien was aan slaande en schoppende bewegingen en het schuim op zijn mond. Hij liep boven dien een verwonding op na met zijn hand bij de val op de grond terecht gekomen bierglas te hebben geslagen. Zijn vrouw viel van schrik eveneens met als resultaat verwondingen aan elleboog en voorhoofd. De te winnen wisselbeker is genoemd naar mevrouw A. G. M. De Vries- Draaisma (89), oudste lid van de afde ling en daarin bovendien actief sinds de oprichting in 1939. Zij kon wegens ziekte niet aanwezig zijn en daarom reikte haar zoon K. de Vries de prijzen uit. De prestaties werden eerder beoordeeld door een driehoofdige ju ry. leerd. Dus zo erg kon het natuurlijk nooit geweest zijn", meende A. P. B. De kleding die P. J. B. zich weer had moeten aanschaffen vond hij even eens aan de dure kant. Een T-shirt van 27,50 gulden en een spijkerbroek plus jas van bijna 235 gulden. Toen zowel officier van justitie mr. C. M. P. Nijmeijer als politierechter mr. G. H. Nomes zich over de aankoopbon netjes bogen kwam de aap uit de mouw: de kleding was ver vóór de bewuste datum aangeschaft. Dit leid de er toe, dat de schadeclaim volledig werd afgewezen. Voor het uitdelen van de klappen werd A. P. B. veroor deeld tot een voorwaardelijke boete boete van 100 gulden met een proef tijd van 2 jaar. Wegens diefstal van 4 lakensets ter waarde van totaal 600 gulden uit een winkel in Terneuzen werden de 26- jarige A. E. C. G. uit Hulst en haar 25-jarige schoonzuster M. C. D. even eens uit Hulst, bij verstek veroordeeld tot een boete van elk 300 gulden en een gevangenisstraf van 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. king. Ik kom nu helemaal niet meer aan de bak". In zijn vonnis kwam mr Nomes gedeeltelijk tegemoet aan het verzoek van de raadsman. Het kostte ten tijde van de aanhou ding wel wat overredingskracht, maar uiteindelijk had de 31-jarige F. L. uit Biggekerke toch maar toegestemd in het nemen van de bloedproef. Die wees een promillage uit van 1.80 en daarvoor stond hij terecht. Aanlei ding tot de aanhouding door de poli tie was het feit dat de verlichting van de fiets niet functioneerde. De politie constateerde daarbij dat L. 'bloed doorlopen ogen had en naar alcohol rook'. Bovendien toonde hij een agres sief gedrag. Daar hij voor eenzelfde feit al eens eerder was veroordeeld, meende mr. Nijmeijer dat L. op zijn minst 'een gewaarschuwd man' moest zijn. Hij eiste daarbij een boete van 200 gulden. Het vonnis was conform. De 63-jarige M. van den D. uit Middel burg had eveneens te diep in het glaasje gekeken: 1,71 promille. Bij het formuleren van zijn eis meende mr. Neijmeijer dat Van den D. kenne lijk méér gedaan had dan alleen maar 'in het glaasje kijken'. Het vonnis luidde conform de eis van de officier: 1000 gulden boete en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor een periode van zes maanden. De 53-jarige W. R. C. de L. uit Water landkerkje had - naar eigen zeggen - slechts drie flesjes bier gedronken. Niettemin bedroeg het alcoholpromil lage 0.86. Toen De L. in juni van het vorige jaar in Oostburg werd aange houden, constateerde de politie niet alleen dat De L. een 'dranklucht' verspreidde, maar dat de auto waarin hij reed onverzekerd was. „U mag best drinken, maar beslist niet rijden" vond mr. Neijmeijer. Hij eiste daarbij een boete van 400 gulden voor de 0.86 promille. Voor het onverzekerd rijden eiste hij een bedrag van eveneens 400 gulden en 4 maanden voorwaardelijke rijontzegging met een proeftijd van 2 jaar. Mr Nomes vonniste conform de eis. De hoogste score van de dag kwam te staan op naam van de 48-jarige A. M. A. M. P. uit Clinge. Na een achtervol ging kon hij met moeite in Hulst staande worde gehouden. Aanleiding tot de aanhouding was een defecte koplamp van zijn auto. Er bleken - achteraf - meer redenen te zijn om P. aan te houden. Hoewel P. beweerde 'slechts enkele pilsjes' gedronken te hebben, bleek de bloedproef een pro millage van 2.23 aan te geven. P. werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 1500 gulden, twee weken gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Bovendien zal hij het de komende 9 maanden zonder rijbe wijs moeten doen. MIDDELBURG - „Altijd een aardig begin voor een vergadering", meende woensdagavond de heer J. G. van Zwieten, de voorzitter van de Ko ninklijke oratoriumvereniging 'Tot Oefening en Uitspanning" in Middel burg. Daar doelde hij op de twee jubilaressen, de 68 jarige sopraan mevrouw M. Jonkheer-Cornelisse en de 75-jarige alt mevrouw A. Schel- tens-Koops, die met respectievelijk 40 en 50 'dienstjaren' luttele minuten na de opening van de ledenvergade ring in de 'Abdij' in Middelburg Mevrouw A. A. Scheltens-Koops (links) en mevrouw M. Jonkheer-Cornelisse irechts i werden gehuldigd door de voorzitter van de Middelburgse Oratorium vereniging. de heer J. G. van Zwieten. De sociale Werkplaatsen Walcheren in Middelburg. MIDDELBURG - Het nog maar vij- tien jaar oude gebouw van de Werk plaatsen Walcheren aan de Grevelin- genstraat in Middelburg vertoont veel gebreken De problemen worden veroorzaakt door constructiefouten en het feit dat de bouw indertijd zo zuinig mogelijk uitgevoerd moest worden. Daardoor is dringend her stel van het dak nodig, wat zeker 150.000 gulden zal kosten, zo bleek woensdagmorgen tijdens een be stuursvergadering. „Het hele gebouw verkeert in minimale staat", zo zei waarnemend directeur J. Burgemees ter. Een deel van de problemen is duide lijk terug te voeren op de manier van werken van de aannemer. Zo zijn er in de dakconstructie balken aange bracht die enkele centimeters dunner- zijn dan afgesproken was. Daardoor buigt het dak door en ontstaan er regelmatig lekkages. Op de aannemer zijn deze kosten niet meer te verhalen, want die is inmiddels failliet gegaan. Bestuurslid mr B. J. van Putten vroeg of het wel zinvol is om het dak te repareren, want er zijn volgens hem nog meer herstellingen te verwachten. Hij dacht dat het in dat licht bezien voordeliger kon zijn om het gebouw af te breken en nieuwbouw te plegen. Volgens de heer Burgemeester kan dat niet. De overheid schrijft voor dat dergelijke gebouwen in veertig jaar afgeschreven moeten worden en het complex aan de Grevelingenstraat staat daar pas vijftien jaar. Mevrouw C. de Dreu-Koster vroeg of de architect of de instantie die het bouwtoezicht voor haar rekening nam niet aan te spreken is. Ook dat kan niet, zo zei administrateur E. G. Bak ker, omdat beide taken door dezelfde aannemer werden uitgevoerd. De heer Van Putten concludeerde dat deze dan wel flink aan het project verdiend heeft en sprak zijn verbazing uit over het faillisement. Volgens Bakker is de kwestie terug te voeren op oude beleidsfouten. „We zijn indertijd door het ministerie van sociale zaken gedwongen om met de bewuste aannemer in zee te gaan". Dat betekent nog niet dat dit departe ment nu aan te spreken is. Het in zee gaan met de aannemer was 'een onge schreven voorwaarde' en de aandrang om die te laten bouwen staat dus niet zwart op wit. uitgebreid in het zonnetje werden gezet. Bij mevrouw Jonkheer merkte Van Zwieten op dat zij 'bijna zingend ter wereld moest zijn gekomen'. „Eén van de leden die juist binnen de vereniging opviel door onopvallend heid. Een trouw lid, die in al die veertig jaren vrijwel nooit een repeti tie heeft verzuimd". Mevrouw Schel- tens bestempelde hij als een 'steun en toeverlaat'. „Niets was haar te veel, en als er iemand problemen had met het instuderen van bijvoorbeeld de Jo hannes Passion stond zij gereed om de helpende hand te bieden". Beide dames kregen uit handen van de voorzitter namens de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumvereni gingen in Nederland een oorkonde uitgereikt en haast vanzelfsprekend namens de vereniging de nodige bloe men. Aansluitend op de huldiging verraste Van Zwieten de aanwezigen met het afspelen van de proefband van een plaatopname, die onlangs met de ora toriumvereniging gemaakt is. De op name, waarop de Johannes Passion te beluisteren valt, is gemaakt met het oog op de komende concertreis naar Parijs op 15 maart. Daar zal de orato riumvereniging op uitnodiging de Jo hannes Passion in de Notre Dame ten gehore brengen. De gramofoonplaat, die daar te koop zal worden aangebo den wordt tevens permanent opgeno men in de collectie van de Notre Dame. GOES - De stichting Katholiek Maat schappelijk Aktiveringswerk Zee land gaat meer aandacht besteden aan specifieke problemen in de sa menleving. Het toekomstig beleid moet meer dan voorheen met name gericht zijn op maatschappelijke as pecten als arbeid, de derde wereld, vrede en het vrijwilligerswerk. Dat zegt de stichting in haar beleidsplan voor 1986 tot en met 1989. Het vierjarenplan is volgens het stich tingsbestuur vooral bedoeld als prak tische handleiding voor de diverse werkgroepen die de instelling bege leidt. In principe zullen nog steeds alle maatschappelijke vraagstukken door het katholieke activeringswerk worden aangepakt, maar de stichting ziet er nu meer in om zich op bepaalde punten in de samenleving te concen treren. In het verleden is namelijk gebleken dat een opsomming van zaken die ondersteuning kunnen krij gen onvolledig is en dat bepaalde groepen soms geen hulp vragen als hun aandachtsveld niet in dat 'bood schappenlijstje' voorkomt. Behalve begeleiding verstrekt de instelling overigens ook documentatie, neemt ze de kadervorming van vrijwilligers voor haar rekening en verricht zij studie op het gebied van sociaal- cultureel werk. De stichting ziet het aspect arbeid in haar beleidsplan vooral in het licht van de werkloosheid. Zij wil in het bijzonder meer kadervorming en het oprichten van nieuwe werkgroepen Kerk en Samenleving, om bijvoor- VEERE - De ijsclub Veere houdt morgen (zaterdag) een toertocht van Veere naar Middelburg en terug. Start en finish zijn op het noordeinde van de Kreek. De tocht staat open voor zowel leden als niet-leden. Zij kunnen zich van 12 tot 13.30 uur bij het marktkraampje op de Kreek inschrij ven. De wedstrijdtocht start om 14 uur, de toertocht om 14.15 uur. De post in Middelburg sluit om 15.30 uur. beeld een verandering van het huidige materialistische arbeidsethos te be vorderen. Regelmatige bedrijfsbezoe ken kunnen volgens de stichting de ontwikkelingen op de Zeeuwse ar beidsmarkt signaleren. Voor de noden in de derde wereld acht het door de provincie en de katholieke Caritas gesubsidieerde instituut financiële steun aan projecten belangrijk. Ver der is voor bewustwording van de mensen op dit terrein de benadering van scholen en vrouwenorganisaties gewenst. Ook de vrede wordt volgens de stichting gediend door contacten te onderhouden met organisaties die de mentaliteit van mensen in grote mate bepalen. Voor wat betreft het vrijwilligers werk tenslotte, is het katholieke on dersteuningsorgaan van plan als be middelende instantie op te treden bij een samenwerkingsproject tussen di verse vrijwilligersorganisaties en het Zeeuwse consultatiebureau voor alcohol en drugs. MIDDELBURG - „Ik had je eigenlijk een paar trimschoenen willen geven, maar ik wist je maat niet. Je grootste hobby is wandelen, maar zoals we hebben vernomen, ook reizen". Met deze woorden overhandigde de voor zitter van de Hout- en Bouwbond van het CNV-afdeling Middelburg, C. Je- ras, aan de jubilaris met 50 vak bondsjaren, de 69-jarige Middelbur ger J. Puype een treinabonnement. Daarnaast ontving Puype nog een boek getiteld 'Wie timmert aan de weg en mevrouw Puype werd van zelfsprekend in de bloemetjes gezet. Er waren overigens nog meer jubila rissen met een respectabel aantal 'jaren' die tijdens de ledenvergade ring, donderdag, in 'De Schakel' in Middelburg voor het voetlicht werden geroepen. De heren E. Kerkhove (72) en W. v. d. Slikke (70), beiden uit Middelburg, konden bogen op 40 jaar lidmaatschap. Zij ontvingen een gou den bondsspeld, een oorkonde en eveneens het boek 'Wie timmert er aan de weg?'. In zijn toespraak stond de voorzitter kort stil bij de activiteiten die de jubilarissen achter de rug hadden. Van de heer Puype wist hij te vertel len, dat hij in totaal zo'n 12.000 kilo meter bij elkaar had gewandeld en 50 jaar als timmerman had gewerkt, waarvan 42 jaar bij dezelfde baas. Bij Kerkhove vroeg hij zich af wat hij 'allemaal niet had gedaan', gezien het scala van 'banen in de bouw' en VLISSINGEN De Stichting Vor ming en Onderwijs voor Volwasse nen (VOV) in Vlissingen, het voorma lige VJV, opent zaterdag 8 maart officieel haar nieuwe gebouw aan de Julianalaan 13 in Vlissingen. Dit ge bouw werd voorheen gebruikt door het Nutskleuterschoolonderwijs. De Stichting Alfabetisering Vlissin gen en de Stichting Praktisch Neder lands voor buitenlanders in Vlissin gen zijn meeverhuisd. De stichtingen hebben nu efficiëntere ruimte om hun werkzaamheden in uit te voeren. Het hele pand is gelijkvloers, wat bete kent dat het ook toegankelijk is voor lichamelijk gehandicapten. De stichtingen vieren de ingebruikna me van het nieuwe gebouw met een open gebouw en de naamswijziging van VJV naar VOV zaterdag met een feestdag, waarop zo veel mogelijk mensen de kans krijgen kennis te maken met het nieuwe centrum en zijn activiteiten. Wethouder D. Brui- nooge (welzijn) van Vlissingen opent het nieuwe gebouw om 14.00 uur. Hierna vertellen gastsprekers iets over de geschiedenis van het vor mingscentrum in Vlissingen en de ontwikkelingen die er zijn in de edu catie voor volwassenen waar de acti viteiten die in het centrum worden gehouden deel van uitmaken. Hierna is er gelegenheid tot bezichti ging van de verschillende ruimtes en een verdere kennismaking met de activiteiten door middel van informa tiemateriaal en mondelinge toelich ting van medewerk(st)ers. Het geheel wordt omlijst met muziek, een gri- meuse en een hapje en een drankje. Het VOV begint maandagavond 10 maart met de cursus 'politiek, wat moet je ermee?'. Het doel van de cursus is deelnemers inzicht geven in het hoe en waarom van het politieke spel: macht begeren, macht verwer ven, macht uitbreiden, macht behou den en macht verliezen. De cursus bestaat uit acht lesavonden die van 20.00 tot 22.00 uur duren. De lessen wroden gegeven op de maandagen 10, 17 en 24 maart, 7,14, 21 en 28 april en 5 mei. Het VOV begint dinsdag 11 maart met een cursus vergadertechniek- Bpreekvaardigheid. De cursus is opge zet voor mensen die af en toe vergade ren en die daarbij ervaren dat ze hun kennis en kunnen op dit gebied willen vergroten. De cursus wordt gegeven in het nieuwe VOV-pand op acht achtereenvolgende dinsdagavonden tussen 20.00 en 22.00 uur. De cursus data zijn: 11, 18 en 25 maart, 8, 15, 21 en 29 april en 6 mei. Drs P. de Bruijn, gereformeerd emeri tus predikant in Oegstgeest is maan dag veertig jaar predikant. De heer De Bruijn stond van 1946 tot 1951 in Krabbendijke. BEROEPINGSBERICHTEN NED. HERV. KERK Beroepen te Oosterzee: J. Ek. kandi daat te Hilversum; te Lekkerland (Het Venster): J. H. C. Olie te Opheusden. Aangenomen naar Doornspijk: L. Schaafsma te Zuilichem en Nieuwaal. GEREF. KERKEN VRIJG. Aangenomen naar Zwartsluis: S. Schaaij, kandidaat te Apeldoorn, die bedankte voor Zevenbergen. GEREF. GEM. IN NED. Beroepen te Vlaardingen: A. van Straalen te Barneveld. samen met W. v. d. Slikke werden de 'vooroorlogse prijzen 'onder de loep genomen: zijn eerste baan, die een weekloon opleverde van één gulden Daar stond dan tegenover dat een pakje sigaretten maar 8 cent kostte. Van de Slikke is overigens nog actief als beheerder van de hofjes langs de Lange Jan in Middelburg. Na de huldiging ging de voorzitter over op de eigenlijke jaarvergade ring, waarbij onder meer de bouw- CAO ter sprake kwam. Volgens de voorzitter een cruciaal punt binnen de bond omdat er gekozen moet wor den tussen arbeidstijdsverkorting of een loonsverhoging. VLISSINGEN De twee Nederlan ders die woensdag op de luchthaven van Sao Paulo in Brazilië zijn aange houden, blijken afkomstig te zijn uit Zeeland. Het tweetal was in het bezit van ruim tien kilo cocaïne met een handelswaarde in Europa van onge veer 1,2 miljoen gulden. De verdach ten zijn de 30-jarige A. de B. en de 19-jarige mejuffrouw S. D. Hoewel het ministerie van buiten landse zaken donderdag bevestigde dat de gearresteerden uit Zeeland afkomstig zijn, wilde men de woon plaatsen niet bekendmaken. Zowel het ministerie van justitie als de Cen trale Recherche Informatiedienst wa ren niet op de hoogte van de identiteit van de gearresteerden. De twee werden woensdag aangehou den nadat ze in Sao Paulo aankwa men vanuit Santa Cruz de la Sierra in Bolivia. Ze waren van plan om door te vliegen naar Amsterdam. De man verklaarde tegenover de politie dat hij gedwongen was de drugs te smokke len om een gokschuld af te betalen die hij had bij een Amsterdams casino. De echtgenote van de man en de moeder van het meisje zouden in Amsterdam worden gegijzeld totdat de cocaïne in de hoofdstad zijn afgele verd. De Amsterdamse politie ver klaarde echter niets van een eventue le gijze.ling af te weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 23