Wrevel over reclame op kleding van kroonprins PZC/ sport 21 Geen voetbal Schunselaar damkampioen Enterprise uit de strijd Schapers verslaat Kriek SEIZOEN '86 BOTSING VAN SUPERMACHTEN 2211 DEELNEMERS HAALDEN BONKEVAART NIET Schaatswedstrijd in Zierikzee gaat niet door Simon Kistemaker terug bij DS'79 Midlotto DOOD ORGANISATOR\ Baan Zeeuwen Indruk Amerika Gevecht OMLOOP 'HET VOLK' GENT - GENT VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 LEEUWARDEN (GPD) - De reclame op het Elfstedentenue van kroonprins Willem Alexander wekte hier en daar nogal wat wrevel. Zo prijkte op de muts van de prins de naam van een verzekeringsmaatschappij en viel op de achterzijde van zijn jack in geblokte letters een sigarettenmerk te lezen. Op de broek van de prins stond in verticale lengte en goed zichtbaar de naam van een erotisch ontspanningsblad voor mannen afgedrukt. Naar verluidt, hadden de reclame-uitingen moeten dienen als camouflage om de heer W. A van Buren een anonieme schaatstocht te bezorgen. Commercie speelde daarbij niet op de achtergrond mee, aldus de zegsman van de RVL. Koningskinderen gedragen zich op school als normale kinderen en dragen ook de kleding van de jeugd van vandaag, zo is zijn slotsom. Het EVP-Kamerlid Ubels is niet te spreken over de uitdossing waarin kroonprins Willem-Alexander woensdag op de gladde ijzers de tocht langs de Friese elfsteden heeft volbracht. Het feit dat beoogd monarch Van Oranje zich tegen de snijdende kou wapende met kledij die op tal van fronten was voorzien van reclame, zit mevrouw Ubels zo hoog dat zij er premier Lubbers schriftelijke Kamervragen over heeft gesteld. ZEIST (ANP) - De KNVB heeft in verband met de slechte ge steldheid van de terreinen voor zaterdag en zondag alle wed strijden, zowel voor het be taald- als het amateurvoetbal, afgelast. Ook hebben alle afde lingen de wedstrijden voor za terdag en zondag afgelast. GENT leinze Roeselart J3avere 'KRUISBERG DRonse LEEUWARDEN (GPD) - Hoewel de omstandigheden slechter waren, heeft een ongekend groot aantal schaatsers de 14e Elfstedentocht uitgereden. Uit een voorlopig telling blijkt dat door 14.788 deelnemers de finish hebben gehaald. Van de 16.999 toerrijders kwamen er 2211 niet op de Bonke aan. Vorig jaar reden 3069 van 16.455 toerrijders de tocht niet uit. Aanvankelijk leek het er op dat het aantal rijders dat een kruisje zou krijgen nog groter zou zijn. Maar met name na het invallen van de duister nis moesten alsnog velen afhaken. Het beruchte traject Bartlehiem-Dok- kum deed tal van schaatsers op het laatste moment nog de das om. Op merkelijk was dat bij het sluiten van de verschillende controleposten, in tegenstelling tot vorig jaar, nauwe lijks protesten werden gehoord. Wel moesten vannacht om kwart over een, 2 kilometer voor de finish, de laatste twee rijders tegenstribbelend van het ijs worden gehaald. Van de 317 wedstrijdrijders kwamen volgens de voorlopige gegevens 45 te laat binnen en 71 vielen onderweg af. Dat houdt dus in dat slechts 201 wedstrijdrijders een kruisje krijgen. DEN HAAG (ANP) - De uitslag van midlot to 8a is: 8-21-22-31-37-39, reservegetal: 28. Aantal deelnemers: 482.144. Inleg: 1.931.766,-. Prijzengeld: 917.588,85. De uitslag van het cijferspel 8a is: 5 8 6 0 7 2. Aantal deelne mers: 233.463. Inleg: 350.196,-. Prijzengeld: 140.078,40. De extra prijzen zijn gevallen op: 1 2 7 7 1 0. ZIERIKZEE - De schaatswedstrijd die zaterdag in Zierikzee zou worden gehouden gaat niet door. Men besloot de marathon af te gelas ten in verband met het plotseling overlijden van de 39-jarige Adrie Wurth uit Zierikzee, mede-organisa tor van de wedstrijd. Wurth genoot in wielerkringen bekendheid als KNWU- jurylid en lid van het wielercomité dat de Ronde van Zierikzee organiseert. DORDRECHT (ANP) - Simon Kiste maker keert deze zomer als trainer terug bij eerste-divisieelub DS'79 uit Dordrecht. Dat is donderdag door de Dordtse betaald-voetbalorganisatie bekend gemaakt. Kistemaker is momenteel werkzaam bij SC Cambuur in Leeuwarden. De 45-jarige A-trainer volgt bij DS Ad Versluys op, die de technische leiding de afgelopen zomer overnam van Kis temaker. Rob Baan zal met ingang van het volgende seizoen bij de eredivisie club Roda JC optreden als manager en hoofdtrainer. Baan is nu nog actief als trainer van FC Den Haag, de lijstaanvoerder van de eerste divisie. VLISSINGEN Peter Schunselaar is in het clublokaal van de Damvereni ging Lammerenburg persoonlijk damkampioen van Zeeland gewor- ,den, na een overwinning op Arnold Darsan. Beide spelers waren op de eerste plaats geëindigd en daardoor moes ten zij tenminste twee beslissingswed strijden spelen. Mocht na deze partij en nog geen beslissing zijn verkregen dan zou het onderling resultaat van in de gehouden competitie over elf ron den beslissend zijn. Schunselaar had dit gewonnen. De eerste partij had een wat vlakke opening. Arnold Dar san kreeg wel voordeel omdat Schun selaar met een niet optimale lange vleugel wel eens in de problemen kon komen. Via schijfoffer 16-21 en dan tussen lopen kon Darsan wel remise forceren, maar Arnold Darsan speelde de zaak dicht met 17-21 grote moeilijkheden komende, trapte hij nog in een lichte combinatie: het overblijvende eind spel,, een vier om drie. was reddeloos verloren. Hierdoor krijgt Schunselaar het recht om te promoveren naar de kwartfinale van de KNDB, die op 26 april 1986 begint. Net als in de hoofdklas ging het in de laatste ronde om het kampioenschap tussen Goes en Lammerenburg, met dit verschil dat Lammerenburg I hoofdklas kampioen werd en nu Goes II zegevierde over Lammerenburg II met 7-3 en Goes II zodoende tweede klas Club kampioen. Lammerenburg II - Goes II 3-7, M. Boone - H. Lagendijk 0-2. L. v. Schagen - C. Hol- 'estelle 2-0, R. Jongejan - A. Mijnsbergen 0-2, H. Verdonschot - K. Schoester 0-2, W. v. Oppen - P. Nieuwenhuizen 1-1. Eindstand in de tweede klas: Goes II 6-9, 2 BDVII6-8, 3 Middelburg III 6-7, 4 Aagtekerke II 6-7, 5 Lammerenburg II 6-6, 6 Oostkapelle I 6-3. 7 s-Gravenpolder IV 6-2. Hoewel het ijs redelijk was, heeft de kou velen parten gespeeld. Honder den schaatsers moesten met bevrie zingsverschijnselen de tocht beëindi gen. Aan de tocht heeft een groot aantal zwartrijders meegedaan. Tot gisteren 12.00 uur werden in Bolsward 500 illegale deelnemers geturfd. Na het middaguur is daar de telling gestaakt. Rond 97 procent van de Nederlandse bevolking heeft de Elfstedentocht voor kortere of langere tijd gevolgd via NOS-radio en -televisie. Volgens een opgave van de NOS werd het evenement door naar schatting 10,5 miljoen mensen van 15 jaar en ouder AUCKLAND (RTR) - Het Nieuwzee- landse jacht Enterprise, dat tot voor ruim een week bij de leiders in de zeilwedstrijd om de wereld behoor de, heeft de strijd gestaakt. De kapi tein van het Nieuwzeelandse schip besloot op te geven omdat de mast gebroken was en geen goede vervan ging mogelijk bleek. Ruim een week geleden brak de En terprise op 500 mijl (ruim 800 kilome ter) ten zuidwesten van de Chatham eilanden zijn mast. Het schip ging daarop terug naar de Chathams waar het gewacht heeft op een mast, die werd overgevlogen uit Kaapstad. De mast bleek echter niet te passen, waarna besloten werd de strijd te staken. op de televisie gevolgd en door 2,5 miljoen op de radio. De Friese ziekenhuizen hebben woensdag meer dan honderd gewonde schaatsenrijders en toeschouwers be handeld. Acht schaatsenrijders en drie toeschouwers moesten worden opgenomen in de ziekenhuizen van Leeuwarden, Sneek en Dokkum. De 500 EHBO'ers langs de Elfstedenroute hadden de hele dag hun handen vol aan het verzorgen van naar schatting 1500 deelnemers, die met zeer uiteen lopende kwesturen in een van de 65 posten binnenkwamen. Het afvoeren van Elfstedentochtgan- gers per trein is donderdag enigszins bemoeilijkt doordat een busje ter hoogte van Idaard tegen een boven leiding is gebotst. De chauffeur liep hierbij lichte verwondingen op. NS heeft tussen Leeuwarden en Akkrum een dieseltrein moeten inzetten, maar dat was voor het vervoeren van Elfstedentochtgangers niet voldoen de. Op menig NS-station waren er vreug detaferelen, zoals in Middelburg waar gistermiddag Remmelt Veen- stra, Niek Klaasse en Fred Duiven voorden werden opgewacht door hun vrouwen en kinderen en bloemen kregen voor hun geleverde prestatie. De namen van andere Zeeuwen, die de Elfstedentocht uitreden zijn: Arno Franke (Vlissingen) 13.30 uur; Arjen Blaas (Meliskerke) 13.10; Cor den En gelsman (Middelburg) 14.30 uur; Piet de Meester (Grijpskerke) 14.55 uur; Piet Jobse (St. Laurens) 10.45; Jo ZOETERMEER (GPD) - Bij de Zoetermeerse zil versmederij Van Kem pen en Begeer wordt de komende weken hard gewerkt. De dag na de Elfstedentocht zijn de tachtig werknemers be gonnen aan hun eigen marathon: de produktie van de zo fel begeerde Elfstedenkruisjes. Tussen de 14.000 en de 15.000 zullen het er dit jaar worden. De produk tie van het ereteken is een oude traditie voor het bedrijf. Al bij de eer- Een werkneemster is bezig met het emailleren van het hart van het kruisje. ste officiële tocht in 1909 kwamen de kruisjes van de toen nog in Voorscho ten gevestigde fabriek. „Een eervolle op dracht", noemt ver koopleider ing. P. J. van Rensen het karwei. Het bedrijf moet er ruimte voor maken om de kruisjes tussen de nor male opdrachten door zo snel mogelijk af te maken. Men is zich er van bewust dat overal in het land duizenden op de trofee zitten te wach ten. Zodra berichten ver schijnen dat er weer een Elfstedentocht wordt overwogen, begint het bedrijf voorbereidingen te treffen. De stempel, waarmee de afbeelding in het kruisje wordt ge slagen, wordt tevoor schijn gehaald. Als die teveel versleten is, wordt er een nieuwe ge graveerd. En dan is het wachten of de tocht echt doorgaat. Hoewel het bedrijf sinds kort in een splinter nieuw pand zit, is het maken van het kruisje nog grotendeels hand werk. De kruisjes wor den stuk voor stuk uit een strook 'eerste gehal te zilver' gesneden en gestempeld. Daarna moeten ze eerst naar de Rijkskeurkamer in Den Haag, waar ze een zilver merk krijgen. AMSTELVEEN (ANP) - Tweevou dig winnaar Eddy Planckaert zal zaterdag niet in Gent aan de start verschijnen van de klassieker Om loop het Volk. De Belg werd door ploegleider Peter Post niet in de ploeg opgenomen. Een dag later zal hij wel starten in de proloog van Parijs-Nice. De ploeg van Post wordt zaterdag aangevoerd door Eric Vanderaer- den. De Belg is de kopman van een tiental, waarin de Australiër Phil Anderson. Henk Lubberding en de Schot Robert Millar de opvallend ste afwezigen zijn. Anderson is de bechermde renner in Parijs-Nice, de koers naar de zon. Lubberding wordt wegkapitein in de Tirreno- Adriatico en Millar komt pas in actie in de Calataanse week, die op 16 maart begint. De samenstelling van de Post-ploegen is: Parijs-Nice (2-9 maart): Phil Anderson, Eric Breukink, Peter Harings, Gertjan Theunisse, Eric Van Lancker, Bert Oos terbosch. Eddy Planckaert, Theo de Rooy, Peter Winnen. Tirreno-Adriatico (6-12 maart): Ludo de Keulenaer, Henk Lubberding. Guy Nu- lens. Alan Peiper. Jos Lammertink. Eric Vanderaerden. Johan van der Velde, Teun van Vliet Omloop het Volk (1 maart): Vanderaer den, De Keulenaer. Nulens, Van der Velde, Van Vliet. Harings, Van Lancker, Theunisse. Lammertink. Jobse (Oostkapelle) 12.30; Dick van Houwelingen (Grijpskerke) 14.30; Sjaak Wezemer (Ritthem); G. Ville- rius (Zierikzee) 13 uur; Johan Gijsel (Yerseke) 9.55 ipv 11.00; Dick de Korte (Vlissingen) 13.00; Harry de Greef (Schoondijke) 15.45; Gerard van Etten (Hulst) 12.00; Ben Pauwels (Klooster- zande) 15.00; Peter van Sluis (Koude- kerke); Sjaak Franse (Koudekerke); Jaap Polderman (Yerseke) 9.30; Wim van de Linde (Heinkenszand) 13.10; Bert de Jager (Lewedorp) 12.30; Roe land van Fastenhout (Heinkenszand) 14.00; Vanno Jobse (Oostkapelle) 14.00; Piet Klaaysen (Groede) 11.30; Henk Klaaysen (Vlissingen) 11.30; Marten Nijboer (Middelburg) 13.00; Hans van de Broek (Serooskerke) 11.20; Adriaan Provoost (Domburg) 13.00; Frans Provoost (Domburg) 14.00; Rinus Zuidweg (Heinkenszand) 16.00; Arjaan Pouwer (Heinkenszand) 16.00; Jan Fortrie (Heinkenszand) 14.00; Herik Bosch (Temeuzen) 13.00; Gerlof Kramer (Temeuzen) 13.00; L. Grootenhuis (Vlissingen) 15.00; J. Goedvolk (Vlissingen) 16.00; Evert Wiskerke (Vlissingen) 17.00; L. van Driel (Sint-Maartensdijk); Chris Koopman (St. Maartensdijk); Ties Po- tappel (Sint-Maartensdijk); Leen Menheere (Sint-Maartensdijk); Rudy Slabbekoorn (Driewegen) 11.00; Jacob Slabbekoorn (Driewegen) 12.00; Toon Capello (Driewegen) 11.45; Mark van de Guchte (Driewegen) 14.45; Cees van 't Zelfde (Ovezande) 11.45; Pieter Goeree (Nieuwdorp) 12.00. Vreugde op het station in Middelburg waar Elfstedenrijders door hun familie werden opgewacht. Van links naar rechts Remmelt Veenstra, Niek Klaasse en Fred Duivenvoorden. LA QUINTA (Reuter) - Michel Scha pers heeft woensdag de laatste zes tien van het heren enkelspel van het internationale tennistoernooi in La Quinta bereikt. De Nederlander leverde een uitste kende prestatie door de als zesde geplaatste Amerikaan Johan Kriek in twee sets uit te schakelen. De cijfers waren: 6-3 en 6-2. In de tweede ronde sneuvelde nog een geplaatste speler. De Amerikaan Brad Pearce elimineer de de als twaalfde geplaatste Zweed Peter Lundgren met 6-4 en 6-3. AMSTERDAM (GPD) - Gunnar Ericsson, de leider van de delegatie van het Internationaal Olympisch Comité die een bezoek bracht aan Amsterdam, is niet onder de in druk van de actiegroep die tegen de komst van de Spelen in Amster dam is. „Een actiegroep als deze is de prijs van de democratie", zo vertelde Ericsson, donderdagmid dag opmerkelijk openhartig tij dens een persconferentie op Schip hol. „Ik ben er van overtuigd dat een grote meerderheid van de Ne derlanders voor die spelen is. Maar het is inherent aan een democratie dat ook de tegenstanders zich kun nen laten horen. Hun argumenten hebben me overigens niet kunnen overtuigen". De Zweed is de leider van een delegatie van drie IOC-leden, David Sibandze uit Swasiland en Jan Staubo uit Noorwegen. Zij waren na de kandidaatsteden New Delhi en Birmingham naar Amsterdam ge komen om hier tijdens hun vier daagse bezoek vooral de organisa torische kwaliteiten en accommo daties te bestuderen. Tijdens het bezoek heeft de Zweed ook een keer ontbeten met mevrouw Saar Boer lage van het Amsterdamse comité 'Olympische Spelen Nee'. Ericsson: „Een van de argumenten van dat comité is dat de bouw van het Olympisch Dorp de groei van de woningbouw in andere delen van de stad zou belemmeren. Maar ik heb van officiële zijde begrepen dat dat Olympische dorp ook zonder die Spelen gebouwd zou worden". Grote indruk heeft de Elfsteden tocht gemaakt op het drietal. De afgevaardigde uit Swasiland stond zelf voor het eerst op ijs en op schaatsen tijdens zijn bezoek aan ons land. Ericsson: „Vooral het en thousiasme van de toeschouwers was geweldig. Het is de essentie van de sport dat je de sport zelf moet meemaken om echt de sport tot in je hart te kunnen voelen. Geen televisie of krant kan op tegen de lijflijke aanwezigheid bij sporteve nementen. Ais we dan zien hoe in enkele dagen tijd een dergelijk eve nement op een zo grootse wijze georganiseerd kan worden, ook door de televisie, dan kan ik u verzekeren dat zoiets bijzonder po sitief ervaren wordt bij de beoorde ling van de kandidatuur van Am sterdam. Maar", voegde hij er aan toe, „het zijn niet alleen de feiten die straks bepalen welk land de spelen toegewezen krijgen. Er spe len ook andere zaken als sentimen ten mee. En het is heel belangrijk om ook de adviseurs van de IOC- leden die de uiteindelijke keuze zullen bepalen, te bereiken". Nieuw-Delhi, de hoofdstad van In dia, heeft zich teruggetrokken uit de strijd om de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 1992. Dat werd donderdag bekend ge maakt door PTI, een nationaal persbureau in het Aziatische land. Volgens PTI viel het besluit zich als kandidaat-stad terug te trekken, nadat premier Rajiv Gandhi en zijn kabinet de financiële consequenties van de organisatie hadden bestu deerd. Gent-Gent opent morgen interessant wielerjaar (Door Peter de Jonge) DEN HAAG (GPD) - Met de start van het internationale profwielerseizoen, morgen tijdens de Belgische ope- ningsklassieker Omloop Het Volk, wordt een nieuwe stap gezet in de evolutie van het professionele fiet sen. De traag voortschrijdende ont wikkeling, die charlatans en mooi praters verder naar de achtergrond moet dringen. Het profwielrennen is namelijk hard bezig te veranderen van een eenvoudige dorpskruidenier in een efficiënte manager en in dat milieu is eigenlijk nog uitsluitend plaats voor vakmensen. Dat is een ontwikkeling die al een tijdje aan de gang is, maar die zich bij het begin van dit nieuwe seizoen nog duidelijker aftekent. De gelegenheids sponsors zijn steeds minder te vinden op de truien in het peloton. De profi teurs van het systeem, die tot voor kort als ratten op de publicitaire vuilnisbelt hun kostje moeiteloos bij elkaar scharrelden, beginnen langza merhand te verdwijnen. Ze worden uitgeroeid door serieuze firma's en dito ploegleiders, aan wie hoge eisen van betrouwbaarheid worden gesteld. Ze zijn bedrijfsleider geworden met grote verantwoordelijkheden en voor al de wielrenners lijken daar beter van te worden. Behalve die ontwikkeling zijn er na melijk nog de initiatieven uit de top van de wielerbond. Want FlCP-voor- zitter Hein Verbruggen heeft het ge waagd om te gaan morrelen aan de folklore. Hij lanceerde ideeën, die tra dities van de wielersport kunnen aan tasten en een bijdrage moeten leveren aan de zogenaamde mondialisering van de sport. Er moet, naar het voor beeld van de tennissport en de For mule 1-racerij, een grand prix circuit komen dat wordt afgewerkt in ver schillende werelddelen. Voor veel grote organisatoren, die als museumdirecteuren waken over hun wielermonumenten, is dat ideaal een spookbeeld. Tour-directeur Felix Lé- vitan liet bijvoorbeeld al weten dat hij nog maar moet zien dat „onze goede vriend Verbruggen" zoveel televisie kijkers trekt met zijn plan als Lévitan met de Tour de France. „Dit jaar worden de beelden zelfs in China uitgezonden", kondigde de Tour-di recteur aan. Geen enthousiasme dus voor zulke revolutionaire gedachten in het jaar, waarin het wereldkam pioenschap wordt verreden in het „land van de toekomst", de Verenigde Staten dat ondanks de dalende koers van de dollar voor het peloton nog altijd interessant genoeg is om er met de wellustige blik van goudzoekers naar te kijken. Immers Amerika rukt op in de wie- lerwereld. Vooral Bernard Tapie, de gewiekste zakenman achter de Fran se equipe van Bernard Hinault en Greg Lemond, is uiterst gecharmeerd van de renners - en de financiële mogelijkheden - die dat land te bie den heeft. Een nieuwe ster in zijn formatie is Andrew Hampsten, de 23-jarige ren ner uit Columbus die komend jaar als een ontdekkingsreiziger door het pe loton zal dwalen. Hij gaf vorig jaar in de Ronde van Italië zijn visitekaartje al af in een rit met een aankomst op de top van de Gran Oaradiso. Toen hij ook indruk maakte in de Coors Clas sic wilde vooral Hinault hem beslist inlijven. Niet met de status van brugklasser, maar meteen als exa menkandidaat. „Want", zei Hinault over de nieuwe aanwinst, „we hebben nu drie troeven in huis voor de Tour de France. Lemond, ikzelf en Hamp sten". Het seizoen 1986 moet het jaar van de doorbraak worden voor de naar we reldwijde erkenning strevende wiel renners. Een ploeg uit de Verenigde Staten in de Tour de France (welis waar zonder grote kanshebbers), favo rieten als Lemond en Hampsten in de Tour en een wereldkampioenschap aan de andere kant van de oceaan: zoveel promotionele mogelijkheden deden zich nooit tevoren in één sei zoen voor. De wielersport zou er dan ook zeer bij gebaat zijn wanneer Le mond uitgerekend dit jaar de Tour de France zou winnen. Bernard Hinault zegde hem vorig jaar daarvoor zijn steun al toe, maar krabbelde tijdens de presentatie van zijn ploeg in het Domaine du Rouret in de Ardéche al weer wat terug. „Onze posities zijn ongewijzigd. We beginnen aan de Ronde van Frankrijk, zoals we vorig jaar hebben gedaan...", zei hij daar. Het kan een vroege schijnbeweging zijn om de nog altijd niet honderd procent fitte laurent Fignon zand in de bebrilde ogen te strooien. Merelbeke Zottegem MOLENBERGTv f VOLKEGEM Oudenaarde S^^Ubere Kaster EiKENBEwsTf^^*j^^ DRIE ^tvALKENBERC^o Brakel KWAREMONT MUUR Geraardsbergen De nieuwe confronatie tussen die twee wordt namelijk dé botsing van het nieuwe wielerjaar, dat trouwens toch vooral een gevecht van super machten zal zijn. Peter Post voelde dat al aankomen en lijfde voor dat grote rondenwerk de Schot Robert Millar en de Nederlander Johan van der Velde in. Met die versterking moet de Post-brigade op het hoogte punt van het seizoen kunnen toe slaan. Bovendien ontlast het de klas- sieker-speciaiisten als Eric Vande raerden van de zware last om het hele jaar de zware verantwoording voor het succes van de hele formatie te moeten torsen. Van de ploegen met kleinere budget ten zullen waarschijnlijk alleen die met wielerstrategen aan het roer, het geweld van de groten kunnen door kruisen. De ploeg van Jan Raas bij voorbeeld, moet er toe in staat wor den geacht. Het zal trouwens nog wel even duren voordat het grote gevecht wordt gestreden. De Omloop Het Volk (Gent-Gent) van morgen is er slechts een inleiding toe. Opmerkelijk aan die wedstrijd is het geringe geringe aantal Belgische wielerploegen, dat zich aan de start zal melden: het zijn er vijf, evenveel als Nederland. Eind vorig jaar stond de sport in dat wielerland- bij-uitstek aan de rand van een bank roet. Sponsors haakten af, „omdat", zo stelde woordvoerder van de wieier- sponsors Jan Merckx, „enige vorm van professioneel management naar het bedrijfsleven toe compleet ont breekt. De sponsoring binnen de wie lersport is te vaak synoniem voor mecenaat". Andermaal een bewijs dat er aan de leiding van wielerbedrijven hogere eisen worden gesteld. En daar mee ook aan de wielrenners. Die krij gen vanaf morgen de kans om op het klassieke parkoers over antieke kas seien en oude bulten als Kwaremont, Volkegemberg en Muur van Ger aardsbergen te bewijzen een plaats in die moderne wielrennerij waardig te zijn. Record aantal schaatsers reed Elfstedentocht uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 21