Matthaeus Passion krijgt in Aardenburg barok-uitvoering Bulgaars schip schuldig aan aanvaring Vlissingen Foutparkeerder mag in hoger beroep 'Pro-life huisartsen moeten plaats in gemeenten krijgen' Nieuwe samenstelling van Pvd A-fractie W estkapelle Toyota's technisch vernuft tentoongesteld. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT AUTOBEDRIJF CEVAAL PZC/streek Akoestiek GEMEENTE VEERE MET 'CONTRACT VOYAGER' VONNIS 51 GULDEN BOETE RPF-KAMERKANDIDAA T RIETKERK: Forumavond FNV met Middelburgse raadsleden VERKIEZINGEN Welzijn NA GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 18 Twee voorbereidende bijeenkomsten voor 'Honger hoeft niet' VLISSINGEN Gevonden voorwerpen gemeenteraden 1 OPEN DAGEN OP P73 EN FE! FEBRUARI HElCIElEiri EN 13 MAART A.S. VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 Dirigent Jos van Veldhoven AARDENBURG Op Palmzondag, zondag 23 maart, staat weer de jaarlijkse uitvoering van de Mat thaeus Passion van Johann Sebas tian Bach in de Sint Baafskerk in Aardenburg op het programma. Voor de eerste maal in de geschie denis zal dit 33ste optreden een barok-uitvoering krijgen. Voort gaande op de veranderde opvatting ten aanzien van de interpretatie van barokmuziek, die eind jaren vijftig, begin jaren zestig in Neder land en Engeland op gang kwam en waarvan de Nederlandse claveci- nist Gustav Leonhardt een expo nent werd op wereldniveau, wijzig de ook de Nederlandse Baehvereni- ging haar koers. Dit resulteerde in december 1983 in een vernieuwing van het koor en een eigen gespecialiseerd barok-or- kest. Een unieke combinatie van een jong koor (gemiddelde leeftijd dertig jaar) en een professioneel orkest, dat speelt op zogenaamde authentieke, originele instrumen ten of zorgvuldig nagebouwde ko pieën van instrumenten uit de ba rokperiode. Tot de vernieuwde in terpretatie van de Passie behoort verder het feit dat er non-vibrator gespeeld en vrijwel non-vibrator ge zongen zal worden. Verder levert een andere frasering en een aan de tekst aangepast maataccent een ander klankbeeld op. De heer Pascal Rijnders, directeur van de organisatie oude muziek Utrecht, was speciaal op uitnodi ging van E. O. Cuelenaere, reeds voor de 33ste maal mede-organisa tor van het Bach-comité Aarden burg, overgekomen om de nodige toelichting op deze barok-uitvoe ring aan het Bach-comité, burge meester J. P. M. Asselbergs, de wethouder van welzijn en sociale zaken van Aardenburg W. F. van Helden en de internationale pers. Dit in Zeeland unieke evenement dat tot de top behoort van muzikale uitvoeringen in Nederland kost 45.000 gulden. Precies het tienvou dige van wat het eerste optreden in 1954, waarvoor 4500 gulden nodig was. De provincie was bereid om op advies van de Zeeuwse culturele raad 10.000 gulden neer te tellen. Eenzelfde bedrag stelden de drie gemeenten Aardenburg, Oostburg en Sluis ter beschikking. De uitvoering in Aardenburg van de Matthaeus Passion zal precies dezelfde zijn als de Passie in Naar- BEKENDMAKING De burgemeester van Veere maakt ingevolge het bepaalde in artikel 31 van de wet op de ruimtelij ke ordening bekend, dat voor een ieder ter gemeentesecretarie, Kerkstraat 7 te Veere de volgende onherroepelijk goedgekeurde bestem mingsplannen ter inzage liggen: 1. het bestemmingsplan 'Kern Vrouwenpolder'; 2. het bestemmingsplan Serooskerke, gedeelte 'Smidswegje'; 3. de le planverandering van het bestemmings plan 'Gapinge'; 4. het bestemmingsplan Vrouwenpolder, gedeel te 'Oranjekwartier'. Veere. 28 februari 1986. De burgemeester voornoemd, G. W. van Montfrar^Hartman. den, die wereldvermaard is. De algemeen geroemde akoestiek van de Sint Baafs zal de uitvoering een extra dimensie geven. Deze 33ste uitvoering op Palmzondag staat onder leiding van de jonge dirigent Jos van Veldhoven, als docent ver bonden aan het Sweelinck-conser- vatorium te Amsterdam, die zich met ensembles als het Utrechtse barok-consort en het koor en ba- rok-orkest van de Nederlandse Bachvereniging gespecialiseerd heeft in de uitvoerings van muziek uit de 17e en 18e eeuw. De Engelse sopraan Gillian Fisher zal als sopraan te besluisteren zijn, Lucia Meeuwsen als alt. De uit Amerika afkomstige, in Nederland woonachtige Howard Crook zingt de tenor-evangelist partij. Ludwig van Gijseghem zal als tenor aria's ten gehore brengen. Peter Kooy zingt de baspartij en de bas Harry van der Kamp zal de Christus-partij voor zijn rekening nemen. Verder hoort en ziet men het koor en barok-orkest van de Nederlandse Bachvereniging en het knapenkoor In Dulce Jubilo uit Sint-Niklaas. De uitvoering begint om 14.00 uur. Er is een pauze van vijftien minuten in gelast om ongeveer 15.20 uur en het einde zal zijn om ongeveer 18.00 uur. Iedere donderdag lot en mei zondag \an 17.30-19.30 en 19.30-21.30 uur' INDONESISCH RE^tAURANï EN C0K0 ONBEPERKT RIJSTTAFELEN VAN ONS VERNIEUWDE WELBEKEND IN DONESISCH JAVAANS RIJSTTAFELBUFFET (plm. 23 gerechten) per persoon 19,75 STATIONSSTRAAT 20-22 MIDDELBURG TI-1 EFOON 01180 - 35914 Voor Uw partijen en feestjes verzorgen wij ook onze bekende RIJSTTAFEL BIJ U THUIS VLISSINGEN - De aanvaring tussen het Liberiaanse containerschip 'Con tract Voyager' en het Bulgaarse vrachtschip 'Vitosha' op de rede van Vlissingen in maart van het vorig jaar, is te wijten aan de wijze van manoeuvreren van het Bulgaarse schip. Dat is de conclusie van de Raad voor de Scheepvaart. De 'Con tract Voyager' liep bij de aanvaring zware schade op en moest bij Bres- kens aan de grond worden gezet om zinken te voorkomen. Het Liberiaan se schip had onder meer gevaarlijke lading aan boord. De schepen kwamen op donderdag 7 maart in dichte mist met elkaar in aanvaring in de vaargeul Wielingen. De 'Contract Voyager' was op weg naar Antwerpen met onder meer con tainers met chemicaliën, waaronder het gevaarlijke natrium borohydride. Die stof reageert heftig met water en als de container lek was geraakt - wat overigens niet gebeurde - had een gevaarlijke gaswolk kunnen ontstaan. Bij de aanvaring ontstond een gat van vijf bij zes meter in de scheepswand van de Liberiaan. Het Vlissingse ber gingsbedrijf Van den Akker zette het schip op het strand bij Breskens om zinken te voorkomen. Het merendeel van de bemanning was toen al van boord. De volgende dag moest het schip worden verplaatst omdat het op een paalhoofd dreigde terecht te ko men. Daarbij raakten vijftien contai ners te water, die later door schepen met sonarapparatuur werden opge spoord. De 'Vitoshi', die vanuit de Sloehaven op weg was naar het anker- gebied Wielingen-noord, liep bij de aanvaring slechts geringe schade op. Het zicht op de Westerschelde was ten tijde van de aanvaring tengevol- Centraal alarmnummer: 01184-14444. Artsen: Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur: W. van Ouwerkerk. Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zo. 0.00-24.00 uur: F. A. van den Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-za. 24.00 uur: P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zo. 0.00-24.00 uur: F. L. Berghauser Pont. Privé Hammarskjöldlaan 39, praktijk Bellinkplein 1, tel. 26483. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Ponten, Kodde, Heere en Vis ser, zie dienst onder Souburg, Nieuw- land en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00-24.00 uur: Th. Bloos, Kanaal straat 70. Oost-Souburg, tel. 01184- 61212. Zo. 0.00-24.00 uur: J. Visser, Roosen- burglaan 20. Middelburg, tel. 01180- 37431. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 8.00-zon. 23.00 uur: J. W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke) vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Stutterheim, Beukelmanstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Tandarts: Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: J. A. L. Vaessen, Koepoortstraat 3, Middelburg, tel. 01180-13403. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: A. Ruijs, tel. 01180- 13118. Consult alleen na telefonische af spraak. Visites aanvragen van 8.00- 9.00 uur. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Kleine huisdierenpraktijk 'Oost-Sou burg', Kanaalstraat 3 te Oost-Sou burg, tel. 01184-60860. Het gehele weekend bereikbaar, behandeling kleine huisdieren op afspraak. Apotheken: de dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrij dagmorgen daaropvolgend. Middelburg: W. K. Hummelen. Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: Apotheek Papegaaien burg, winkelcentrum Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Wijkverpleegkundigen: Middelburg en Arnemuiden: tel. 14366. Vlissingen (alle wijken): tel. 13769. Platteland Walcheren: tel. 01187-2333. Verloskundige: Vrijdag 18.00-maandag 8.00 uur. Vlissingen: P. J. van Ginkel, tel. 12775. Middelburg: mevr. v. d. Vijver, tel. 14110. ge van mist erg slecht. Bovendien lagen op dat moment veel schepen ten anker en was er sprake van druk radioverkeer via de marifoonkana len. Beide schepen voeren vlak voor de aanvaring een tegengestelde koers en de 'Vitoshi' heeft volgens de Raad voor de Scheepvaart gekozen voor een verkeerde manier van passeren. Bovendien zijn geen pogingen onder nomen om radiocontact tussen beide schepen te bewerkstelligen. De Raad tekent daar overigens bij aan dat dat toch niet op korte termijn MIDDELBURG In de week van 12 tot en met 19 april wordt voor de tweede maal een landelijke actie week gehouden onder de noemer 'Honger hoeft niet Het initiatief tot deze jaarlijks terugkerende activiteit is afkomstig van een groot aantal organisaties op het gebied van ont wikkelingssamenwerking, landbouw en milieu. In Zeeland zijn dat het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Zee land (COS-Zeeland), de Wereldwin kels, het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt (ZAJK) en de Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMF). Omdat de landelijke actieweek vooral afhankelijk is van plaatselijke activi teiten, worden twee voorbereidings bijeenkomsten georganiseerd voor groepen en organisaties in Zeeland die op de actieweek willen inhaken. Als aanzet zal Ad Phernambucq van het ZAJK een beeld schetsen van het wereldvoedselvraagstuk en van de sa menhang tussen landbouwontwikke lingen in de Derde Wereld en in Nederland. De voorbereidingsavon den vinden plaats: woensdag 5 maart in Goes, aanvang 19.45 uur in het Informatiecentrum Ontwikkelingssa menwerking. Albert Joachimikade 5 zou zijn gelukt vanwege het drukke radioverkeer. De Raad voor de Scheepvaart acht het Bulgaarse vrachtschip schuldig aan de aanva ring, maar tekent daarbij aan dat de manier waarop het radioverkeer heeft plaatsgevonden te wensen overlaat. Verbetering van de gespreksdiscipli- ne op kanaal 14 blijft noodzakelijk", aldus de Raad. VLISSINGEN Bij de gemeentepo tie te Vlissingen zijn in de periode 19 tot 26 februari de volgende voo werpen aangegeven: agenda; startk bels; medicijnen; metalen herenhorl ge; donkerblauwe muts; blauw/bruii trui; zwarte portemonnee;; grijs port monneetje; witte binnenlaa schaats; paar donkerblauwe dame schoenen: 2x2 sleutels; 7 sleutels ai hanger; 4 sleutels aan rose haak; sleutels aan ring; losse sleutel; 3 sle tels in etui; 2 sleutels met opener. Aangegeven dieren, in asiel: zwaï witte volwassen kat. Vogelopvan sierduif. MIDDELBURG - Kantonrechter mr. B. J. R. P. Verhoeven in Middelburg was woensdag de 23-jarige Vlissinger E. J. M. de L. wel erg ter wille met het uitspreken van zijn vonnis: 51 gulden in plaats van de geëiste 35 gulden. De L. werd verweten dat hij zijn autd in Vlissingen niet naar behoren had geparkeerd. Als verweer voerde De L. aan, dat zijn buurman zijn auto al maanden lang zo had geparkeerd en dat de politie -ondanks herhaalde verzoeken van de omwonenden- er niets aan gedaan had. Hij vond het dan ook maar niets dat toen de politie eindelijk wèl kwam, juist hij het 'slachtoffer' werd Na de eis van officier van justitie mr. D. van der Bel, stond hij er op, principieel in hoger beroep te gaan. Om aan deze eis tegemoet te komen, was mr. Verhoe ven genoodzaakt om 51 gulden te vonnissen. Beneden dit bedrag is het aantekenen van hoger beroep niet mogelijk. De Middelburger J. H. werd veroor deeld tot een boete van 35 gulden. In maart vorig jaar wilde hij met zijn auto een parkeerplaats zoeken op de Markt in Middelburg. Juist in die tij was de verkeerssituatie rondom c Markt gewijzigd en H. was op ee gegeven moment letterlijk 'het spot bijster' en reed op het fietspad. M Van der Bel meende dat juist doord: gewijzigde situatie H. extra had o moeten letten en eiste 50 gulden boi te. Mr. Verhoeven kon voor die vera: dering meer begrip opbrengen deed daar in zijn vonnis 15 gulden va af. De Vlissingse L. S. M. M. H. genoot h( voordeel van de twijfel en werd vrijgi sproken. In januari 1985 wilde komend vanuit de Spuistraat in Vlii singen rechtsaf de Coosje Buskei straat in rijden. De politie constatee de daarbij dat zij door het rode liet was gereden. „Vlak voor het verkeer: licht sloeg de motor afzo verklaard zij tijdens de zitting. De auto kwar tot stilstand na de stopstreep zodoende had zij het stoplicht nie kunnen zien. Het aanvullend proce verbaal bood ook weinig soulaas, u dat de twijfels over het al dan nie door rood licht rijden bleven bestaa en mr. Van der Bel niet meer kon doe dan vrijspraak eisen. MIDDELBURG - Pro-life huisartsen moeten een plaats krij gen in de plaatselijke vestigingsbe- sluiten. Dat bracht de heer J. P. M. MIDDELBURG - De FNV-afdeling Middelburg houdt woensdag 5 maart een forumbijeenkomst met vertegenwoordigers van de Mid delburgse raadsfracties in 'Het Zuiderbaken'. Via de avond wil de FNV leden en andere belangstellenden er niet al leen toe brengen om te gaan stem men maar ook een bewuste keuze te maken. Dat gebeurt in het ver lengde van het landelijke beleids programma 'Kiezen voor nieuwe kansen'. De vertegenwoordigers van de Mid delburgse raadsfracties zal naar hun visie worden gevraagd over ondermeer de mogelijkheden die de gemeentelijke sociale dienst heeft om uitkeringsgerechtigden tege moet te komen, de verdeling van woningen en de toegenomen woon lasten de FNV pleit voor een actief kwijtscheldingsbeleid en het open baar vervoer. Voor de bijeenkomst zijn uitgeno digd: J. J. Korstanje (PvdA), me vrouw J. C. van Dijk-Sturm (VVD), A. Bergshoeff (CDA), D. F. Blom (PSO), W. Ovaa (D66), L. M. Luitwie- ler (SGP/RPF/GPV) en H. Blom (PPR). FNV-bestuurderTjeu Strous zal een aantal stellingen verdedi gen. Voorzitter Henk de Ru van de Middelburgse FNV-afdeling leidt de forumavond die om 19 uur begint. Rietkerk, tweede op de kandida tenlijst van de RPF voor de kamer verkiezingen, donderdag in Mid delburg naar voren tijdens een bij eenkomst van de plaatselijke afde ling van zijn partij. De kwestie van de huisartsen is actueel nu de gemeenten de taak krijgen om de vestiging van huisartsen te regelen. De rijksover heid stoot deze taak af in het raam van decentralisatie. De gemeenten gaan de zaak nu regelen en stellen adviescommissies aan. Rietkerk, sprekend over het thema 'Gemeente waarheen?', zei dat de RPF zich sterk zal maken voor behoud van het christelijk ele ment in de gezondheidszorg. In dat verband vond hij vestigingen van pro-life-artsen (die zich prinipieel keren tegen abortus provocatus en euthanasie) noodzakelijk. Rietkerk, nu statenlid in Gelden land, hield verder een pleidooi voor behoud van de autonomie van ge meenten. Daarbij ging hij in op het vloekverbod. Dat hebben de meeste Veluwse en negentig gemeenten el ders in het land opgenomen in hun APV (Algemene Politie Verorde ning). De zaak trekt de laatste tijd de aandacht omdat gedeputeerde staten van Gelderland de verboden op de Veluwe ter vernietiging heb ben voorgedragen bij de Kroon, omdat deze in strijd zou dan zijn met de in de grondwet verankerde vrijheid van meningsuiting. De Raad van State buigt zich hier nu over. In het verlengde hiervan bepleitte de RPF'er eveneens gemeentelijke vrijheid bij de vaststelling van welzijnsverordeningen. Daarmee doelde hij op gemeenten als Stap horst, die geen geld willen geven aan organisaties die strijdig zijn met hun visie op de Bijbel. Riet kerk vond dat deze gemeenten moeten kunnen bepalen welke or ganisaties zij subsidie wensen te geven. De heer Rietkerk bracht eerder op de dag een bezoek aan de Werk plaatsen Walcheren. Hij was na af loop van mening dat deze sociale werkvoorzieningen wat functione ren betreft gunstig afsteekt tegen het landelijk gemiddelde. Tegelij kertijd sprak hij zijn ongenoegen uit over de personeelsinkrimpingen die door de rijksoverheid opgelegd wor den. Volgens Rietkerk moeten juist mensen die op sociale werkplaatsen aangewezen zijn beschermd worden en zijn bezuinigingen daar uit den boze. WESTKAPELLE - De PvdA in Westkapelle - thans met twee zetels vertegenwoordigd in de gemeente raad - treedt na de verkiezingen aan in een nieuwe samenstelling. Wethouder J. Lous stopt er na zes tien jaar raadswerk mee en het is twijfelachtig of het huidige raads lid A. Toutenhoofd, die als derde op de kandidatenlijst prijkt, na de verkiezingen terugkeert in de raad. Het nieuwe gezicht van de PvdA wordt dan gevormd door P. Cij- souw - lijsttrekker en kandidaat voor een wethouderszetel - en J. Bostelaar. De derde plaats van Toutenhoofd op de kandidatenlijst zou er op kunnen wijzen dat hij door zijn partij aan de kant wordt gezet. „Dat is beslist niet het geval", zo zegt hij zelf en dat wordt beaamd door de nieuwe lijsttrekker. „Je zou ver wachten dat ik de eerste plaats zou bezetten nu Lous ermee stopt", al dus Toutenhoofd, „maar dat wilde ik niet, omdat ik niet in ben voor een wethouderspost. Ik heb een groot aantal bestuurlijke functies, zowel in de partij als in het vereni gingsleven en een wethoudersfunc tie legt dan een te groot beslag op m'n tijd". Toutenhoofd is er overi gens nog lang niet van overtuigd dat er na de verkiezingen een einde komt aan zijn raadslidmaatschap dat hij inmiddels al weer acht jaar bekleedt. „Ik denk dat de PvdA drie zetels behaalt. Die kans schat ik op 75 procent", zo zegt hij. Toutenhoofd heeft inmiddels ook het voorzitterschap van de PvdA- afdeling in Westkapelle neergelegd. Die functie bekleedde hij zes jaar. „Dat was eigenlijk niet verenigbaar met het raadslidmaatschap, want als afdelingsvoorzitter moet je dan jezelf controleren". Het voorzitter schap heeft Toutenhoofd inmiddels overgedragen aan mevrouw C. van Vaardegem. Dat Toutenhoofd die laatste functie heeft neergelegd, wordt betreurd door Cijsouw. „Zo'n voorzitter heeft de afdeling nog nooit gehad. Het ledental is dankzij zijn inspanningen de laatste jaren verdrievoudigd". Het aantreden van de nieuwe lich ting betekent geenszins dat het PvdA-beleid in de gemeenteraad zal veranderen. „Dat zal in grote lijnen hetzelfde blijven", zo meent Cijsouw. Dat betekent dat de PvdA zich zal blijven inzetten voor een leefbaar Westkapelle en, in dat kader, een grote groei van het toerisme zal tegengaan. „Het toe risme is een welkome bron van inkomsten voor veel inwoners. Maar dat mag niet ten koste gaan van de leefbaarheid", aldus Cij souw. De PvdA'ers gaan ervan uit dat hun partij weer een wethouder levert. Welke portefeuille die zal moeten beheren, is voor hen mede afhanke lijk van de beleidsafspraken die met de andere leverancier van een wet houder worden gemaakt. „Bij die verdeling moeten we uitgaan van de deskundigheid die de kandidaten hebben", aldus Cijsouw. In zijn ge val is dat met name de volksgezond heid (hij is werkzaam in de gezond heidszorg) en welzijn. KLEIN-VLAANDEREN 97, MIDDELBURG. TEL. 01180-12865 INDUSTRIEWEG 23, VLISSINGEN TEL. 01184-12916 Uw Toyota-dealer De komende dagen zetten wij alle Toyota-modellen nog eens voor u op een rij. Starlets, Corolla's, Celica's en ook de nieuwe Landcruiser Turbo en Lite-Ace allemaal met de motorkap wijdopen. De enorme voorsprong van Toyota in research en ontwikkeling vindt u daar terug. Speciale aandacht voor o.a. de nieuwe multi-kleppen-motoren en het unieke T-VIS (Toyota-Variabel-Inlaat-Systeem). Landcruiser Turbo Superieur in techniek door zijn revolutionaire 12-kleppen-motor, superieur in vormgeving, maar met al zijn extra's vooral superieur laag in prijs. Op al dit vernuft geeft Toyota twee jaar garantie tot maximaal 100.000 km. Er valt dus genoeg te zien op onze show; kom gezellig langs, de koffie staat klaar. Toyota start dit jaar direct met een aantal staaltjes van techniek en vormgeving. Stuk voor stuk het bekijken waard. De nieuwe super sportieve Celica's, de Landcruiser Turbo en de Lite-Ace. In onze show staat de Corolla Hatchback centraal. Naast de exclusieve 1.3 SXL (let even op zijn 19 ijzersterke extra's), staat nu een nieuwe versie van de Corolla Hatchback: de Corolla 1.3 Super.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 18