ZWN buigt zich met reizigersorganisatie over de knelpunten Reder wijst vordering bemanning Lady Hiba af GEZONDHEID eigen kennis kan infarct voorkomen Storten baggerspecie Westerschelde ontoelaatbaar in de LIQUIDATIE VEILING PZC/ provincie VOORBEREIDINGSCOMMISSIE GEÏNSTALLEERD D 'LINKS PERSPECTIEF' TERNEUZEN: Voorlichting over ruilverkaveling van ZLM en CBTB HOORT. ZIET Eversdijk spreekt voor CDA-Walcheren 15 Bloembollenactie school De Dreef voor project in Zuid-Brazilië Vele gezichten van Commedia delVArte in stadhuis van Vlissingen te zien 'Must' Beweging OPVARENDEN EISEN 56.000 DOLLAR S taaifirma Veilingmeester A. I. Verhage is voornemens om op woensdag 5 maart a.s. op het adres KORTE GEERE 21-23, MIDDELBURG ten overstaan van notaris R. A. Vegter over te gaan tot verkoop van de volledige inventaris van het juweliersbedrijf Van den Hemel. Aanvang 14.00 uur. Ter veiling worden aange boden een winkelinventaris, gereedschappen, 300 stuks gouden en zilveren sieraden met o.a. briljant en diamant, ringen, armbanden, zilver, etc. etc. KIJKDAGEN: VEILING: VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 Startsein ruilverkaveling West Zeeuwsch-Vlaanderen OOSTBURG Met de officiële installatie van een ruilverkavelingscommissie door gedeputeerde drs R. Barbé is donderdagmiddag het startsein gegeven voor de ruilverkave ling met een administratief karakter in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De installatie-bijeen komst vond plaats in hotel De Eenhoorn in Oostburg. Voorzitter van de drie leden tellendt commissie is de CBTB'er J. Ramondt. De andere twee leden zijn de heren E. Wijffels (NCB) en C. J. Almekinders (ZLM). De commissie heeft twee advi serende leden: wethouder J. du Fossé van Sluis, die de drie West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten vertegenwoor digt, en de heer L. d'Hoore, die de natuurbelangen behartigt. Het is voor het eerst dat in Nederland is gekozen voor een ruilverkaveling met een administratief karakter. Het te verkavelen gebied is gelegen in de vierhoek Oostburg, Sluis, Zuidzande en Draaibrug. In totaal gaat het om iets meer dan 3.000 hectare. Bij de ruilverkaveling zijn in totaal een hon derdtal bedrijven en 280 grondeigena ren betrokken. Commissievoorzitter Ramondt bena drukte, dat in dit project het accent ligt op kavelruil. Grote waterbeheer- singswerken zijn niet gepland. De wegenstructuur in het te verkavelen gebied behoeft evenmin aanpassin gen. „In de streek zal er dan ook niet zoveel van te zien zijn", zo liet Ra mondt weten. De nieuwe voorzitter van de ruilverkavelingscommissie stelde verder, dat een goede infra structuur van levensbelang is voor de akkerbouwbedrijven in de streek. Ra mondt hoopt de ruilverkaveling bin nen vijf jaar te kunnen realiseren. Verschillende instanties hebben in middels adviezen uitgebracht over de ruilverkaveling. Over twee a drie jaar komt het plan naar verwachting in stemming. Gedeputeerde drs Barbé zei dat de provincie wil doorgaan met ruilverkavelingen, omdat het één van de middelen is om de produktiestruc- tuur van landbouwbedrijven en daar mee de concurrentiepositie van die bedriiven te verbeteren Pessimistische geluiden over produk- tie-overschotten zijn voor de provin cie geen reden om haar beleid aan gaande verkavelingen te wijzigen, al dus Barbé. De provincie Zeeland heeft bij de centrale landinrichtingscom missie in totaal 44.000 hectare aange meld voor verkaveling: 33.000 hectare wil men administratief verkavelen, de resterende 11.000 hectare op normale wijze. Voor het voorbereidingsschema AARDENBURG In het kader van de kerkelijke vastenactie heeft de rooms-katholieke basisschool Op Dreef te Aardenburg een eigen initia tief ontplooid. Een zomerbloembol- lenactie waarvan de opbrengst ten goede moet komen aan de wederop bouw van het Don Bosco-instituut van de Paters Salesianen in Itai, Zuid-Brazilië. Aansluitend bij de pa rochies van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren besloten de ouderraad en de leerkrachten van de basisschool om het Don Bosco-instituut te kiezen als project van de actie. Het Don Bosco-instituut, dat zo'n 3000 arme jongeren in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar door middel van gespreksgroepen en onderwijs op ving, werd in 1985 door de waters noodramp die Zuid-Brazilië teisterde geheel verwoest. In de week van 3 maart zullen leerlingen van Op Dreef, die ingeschakeld zijn bij de actie, in de parochie Aardenburg, dat de kernen Aardenburg, Draaibrug en Sint-Kruis omvat, langs de deuren gaan met bestellijsten voor het assortiment zo- merbloembollen. Het ligt in de bedoe ling van het organiserend comité om de kinderen op zaterdag voor pasen de bestelde bloembollen te laten afle veren. VLISSINGEN - De Culturele Raad Vlissingen houdt in samenwerking met het bureau voorlichting van de gemeente en het Centrum Commedia dell'Arte en Maskers een overzichts tentoonstelling over de Commedia dell'Arte. De activiteit omvat een tentoonstelling, een lezing, vertoning van videofilms, een maskerdemon stratie en een toneelvoorstelling. De tentoonstelling wordt gehouden van 3 tot en met 27 maart in de hal van het stadhuis. De expositie omvat schilderijen, etsen, pentekeningen, maskers en kostuums. Tijdens de ten toonstelling - die op werkdagen is geopend van 10.00 tot 17.00 uur - worden doorlopend videofilms ver toond van de toneelstukken 'Knecht van twee meesters' (zowel gebracht door Eric Vos als door het Piccolo Teatro Milano) 'La mort de Pulcinelle' (door het San Francisco Dance Thea tre) en 'Commedia dell'Arte' (door het Theater from Brno)./ Juan Tajes houdt donderdag 6 maart een lezing over de historie van de Commedia dell'arte. De lezing wordt gehouden in het Vestzaktheater in Vlissingen en begint om 20.00 uur. De tentoonstelling wordt vrijdag 28 maart afgesloten met een voorstelling in het Vestzaktheater door I Comme- dianti. Dat gezelschap brengt het op een verhaal uit Decamarone geba seerde stuk 'La Pietra Incantata' (De Toversteen). De voorstelling begint om 10.30 uur. van '86 is in totaal 7.000 hectare aangemeld. De totstandkoming van de ruilverka velingscommissie in West-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Volgens Barbé had den de betrokken landbouworganisa ties moeite om hun leden warm te krijgen voor de ruilverkaveling. Het tweede probleem vormden de bezui nigingen van de rijksoverheid. Het rijk heeft 1.000 gulden per te verkave len hectare beschikbaar gesteld. De landbouwers/grondeigenaren, die profijt hebben van de verkaveling, betalen ook mee. Op de geïnstalleerde ruilverkavelings commissie rust een zware, maar mooie taak, meende de gedeputeerde. „Het is een uitdaging om de ruilverka- veling uit te voeren voor het bedrag, dat er voor op de begroting staat". Is de eerste administratieve ruilverkave ling een succes, dan wil de provincie meer op dergelijke wijze ruilverkave lingen uitvoeren. De heer J. Brink man, lid van de centrale landinrich tingscommissie, stelde dat ruilverka veling tot doel heeft de concurrentie positie en de werkomstandigheden te verbeteren. Het in stand houden van niet-agrarische waarden is een voor waarde voor het al dan niet doorgaan van de kavelruil. Ingenieur H. Okma. inspecteur landinrichting in de pro vincie Zeeland, meende dat de proble matiek in de regio Oostburg-Sluis relatief eenvoudig van aard was. Kadaster-directeur P. van der Molen wees op de verantwoordelijkheid van een ruilverkavelingscommissie. „Men heeft grote bevoegdheden. De com missie kan vergaande besluiten ne men over andermans grond". Wan neer de plannen zorgvuldig worden voorbereid, kan men echter de stem ming met vertrouwen tegemoet zien, meende Van der Molen. GOES - De vervoersmaatschappij ZWN (Zuid West Nederland) in Zie- rikzee en ROVER Zeeland (Reizigers Openbaar Vervoer) gaan zich samen beraden over de knelpunten in het Zeeuwse openbaar vervoer. Direc teur J. Deist van ZWN en mevrouw H. Hendriks-Tak van ROVER Zeeland zijn dat donderdag tijdens een ge sprek in hotel Terminus in Goes overeen gekomen. De ZWN-directie had de ROVER-vertegenwoordigster voor een gesprek uitgenodigd, omdat er tussen beide organisaties wat wrijving was ontstaan over het in krimpen van een aantal busritten in Zeeland. De kritiek die ROVER de afgelopen maanden (met name via de pers) op de vervoersonderneming uitte, werd de consumentenorganisatie door de ZWN-directie niet in dank afgenomen. De organisaties zijn nu echter tot elkaar gekomen. „Het is ergens ook logisch dat we gezamenlijk overleg over allerlei zaken kunnen hebben, we streven immers beiden de belangen van de passagiers na", aldus Deist die het gesprek 'constructief noemde. Overigens is er in het gesprek, zo zegt de ZWN-directeur, niet op inhoudelij ke zaken ingegaan. „Die waren nu niet aan de orde, maar in de toekomst zullen we beslist een aantal gesprek ken hebben waarin alle problemen en knelpunten de revue passeren. Ik twij fel er niet aan dat die gesprekken vruchten zullen afwerpen." Of alle problemen ook opgelost kun nen worden, betwijfelt hij. ZWN zit nu eenmaal vast aan landelijke norme ringen en tellingen en aan de hand daarvan wordt de dienstregeling vast gesteld. Volgens mevrouw Hendriks van ROVER had het trouwens geen zin om gisteren nog eens met de actuele problematiek op de proppen te ko men. „De nieuwe dienstregeling ligt op dit moment al vast, daar valt dus niet meer aan te tornen", aldus me vrouw Hendriks. Ze is overigens niet pessimistisch over de aanpak van een de proble men. „Ik heb de indruk dat er hier en daar toch wel wat beweging is. Er moet nog steeds besloten worden of er op het traject Vlissingen - Middel burg later op de avond ook nog een bus kan rijden." Hoog op de prioriteitenlijst van me vrouw Hendriks staat de bereikbaar heid van verpleegtehuis Ter Schorre in Terneuzen. De afstand van de bus halte naar het tehuis is volgens haar te groot. Directeur Deïst wilde daar gistermiddag niet op ingaan: „Ter Schorre is in ons gesprek niet aan de orde geweest." Mevrouw Hendriks heeft grote ver wachtingen van de nota van de minis ter van verkeer en waterstaat, waarin suggesties staan voor het openbaar vervoer in landelijke gebieden. Ko men er naar aanleiding van die nota andere wettelijke regelingen, dan kunnen de problemen in Zeeland zon der meer worden opgelost, meent me vrouw Hendriks. Ook de heer Deist is van mening dat de nota een aantal creatieve oplossingen bevat „Maar ik denk dat we ons voorlopig aan de bestaande normeringen zullen moe ten houden". Namens de drie Zeeuwse landbouw organisaties sprak de heer W. San- derse. Deze betoogde dat de ruilver kaveling in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren een 'must' was. „Vele jaren is het gebied toonaangevend geweest in de Nederlandse akkerbouw". Momen teel was er naar zijn mening echter sprake van stilstand. De akkerbouw is op een cruciaal punt beland, zo vond hij. Er zitten grote veranderin gen aan te komen. De Nederlandse akkerbouwers zullen in de toekomst steeds meer kleinschalige produkten gaan verbouwen, verwachtte San- derse. Een optimale infrastructuur is voor de akkerbouw daarom van le vensbelang. „De ruilverkavelingscommissie staat voor een moeilijke taak, omdat er diverse belangen tegen elkaar moeten worden afgewogen". Na afloop het van het officiële gedeel te brachten de aanwezigen een dronk uit op het welslagen van de ruilverka veling in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. SEROOSKERKE (W) - ZLM en CBTB-kring Walcheren houden maandag 10 maart een gezamenlijke voorlichtingbijeenkomst over de voorbereiding van de ruilverkaveling Walcheren, in het verenigingsgebouw De Zandput in Serooskerke. Ir. M.S. Bos van de Landinrichtingsdienst en ing. R. Krijger, hoofd structurele za ken van de dienst LAVO geven een toelichting. Na de pauze is er gelegen heid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Het duurt nog min stens veertien dagen voor duidelijk wordt of het onder Maltese vlag varende schip 'Lady Hiba' openbaar wordt verkocht. De eerste stap in deze procedure werd dinsdag gezet ten overstaan van de rechtbank in Middelburg. Daar werd duidelijk dat de eigenaar van het schip, rederij Hiba Shipping Company ltd, de eis van de beman ning om 56.000 dollar aan achterstal lig loon uit te betalen niet zonder meer zal honoreren. De advocaat van de rederij krijgt 12 maart de gelegen heid zich tegen de eis te verweren. De 'Lady Hiba' werd begin februari op de rede van Vlissingen aan de ketting gelegd op verzoek van een voormalige charteraar van het schip. De charte raar heeft een vordering van 106.000 dollar op de rederij. De beslaglegging leidde zoals gemeld tot onrust onder de achttienkoppige bemanning, on der meer vanwege het voedsel- en drinkwatergebrek aan boord. Dat pro bleem werd opgelost doordat de Vlis- singse firma Shipping and Signalling Services (SSS) bereid bleek het schip te bevoorraden. De internationale vakorganisatie voor zeevarenden ITF legde vervol gens namens de bemanning beslag op het schip. De bemanning heeft een vordering van 56.000 dollar aan ach terstallige gage. Volgens ITF-woord- voerder Lathouder vermeerdert dat bedrag dagelijks met 400 dollar. Hij zegt niet te begrijpen waarom de rederij verweer wil voeren tegen de vorderingen. „Blijkbaar wil men tijd rekken. Waarom is ons niet duidelijk. Zelfs als onze vordering wordt afgewe zen, dan zijn er altijd nog twee andere beslagen gelegd". Behalve door de al vermelde voorma lige charteraar zijn die beslagen ge legd door een Duitse staalfirma die 244.000 D-mark vordert van Hiba Shipping. De Turkse kapitein van het schip heeft bovendien nog ongeveer 40.000 dollar tegoed. „Het schip voer onderbemand. Normaal gesproken loopt een kapitein geen wacht, maar dat was hier wel het geval. Daar wil de kapitein een vergoeding voor." De kapitein trad eveneens op als radio-officier omdat een dergelijk be manningslid, hoewel wettelijk ver plicht, niet aan boord was. Ook daar voor eist de kapitein een vergoeding. Daarnaast wil hij de voorschotten die hij aan de bemanning verstrekte, ver goed zien door de rederij. Die heeft hem inmiddels wel een cheque van 8000 dollar aangeboden, maar die bleek volgens Lathouder ongedekt. De 'Lady Hiba' krijgt vandaag, don derdag, een ligplaats in de Binnenha ven in Vlissingen. Lathouder: „We hopen zo problemen met de beman ning te voorkomen. Bovendien ver loopt de communicatie op deze ma nier eenvoudiger". SSS - deze firma heeft nog 10.000 gulden tegoed van de reder - treedt op als agent namens de ITF en verzorgt de bevoorrading van het schip. Of de 'Lady Hiba' openbaar wordt verkocht hangt af van het feit of de rechtbank over veertien dagen de vordering van de bemanning toewijst. Het is overigens ook mogelijk dat bemanning en rederij tot overeen stemming komen, zodat de vordering kan worden ingetrokken. „Er is in middels een vertegenwoordiger van de rederij in Nederland en ik verwacht dat we binnenkort tot een gesprek komen", aldus Lathouder. Neuroloog A. M. Boon: vaak kan erger worden voorkomen of uitgesteld. Een goede gezondheid is met geen geld te betalen. Die stelling is terug te vinden in streekromans, in informatie van verzekeringsmaat schappijen en als algemene gespreksconclusie op menig verjaarspartij- tje. Voor wie een goede gezondheid en geen geld bezit een troost, voor wie alleen geld heeft een schrikbeeld, maar voor de meeste een waarheid die lange tijd aan 'het lot' verwant leek. Dat men wel degelijk in z'n gezondheid kan investeren is een wijsheid die nog maar van de laatste tijd dateert. Waren het vroeger de 'zonderlingen' die zich drukmaakten over wat er in hun voedsel zat, nu begint het langzamerhand tot iedereen door te dringen dat het best verstandig is om op z'n minst te weten wat je eet. Goed eten betekende twintig jaar geleden nog minstens vijf gangen, een dure fles erbij en een paar sigaren toe. Nu is goed eten: verse groenten, weinig vet, voor velen geen vlees en vooral niet te veel. Wat betreft het voedsel zijn we op de goede weg: cholesterol is een lelijk woord, hart- en vaatziekten worden als een geniepige vijand bestreden. Bij die hart- en vaatziekten is het ook wel zinvol om wat in kennis te investeren. Vooral waar het gaat om de typische signalen die het li chaam geeft, reageren sommigen dikwijls nonchalant of onwetend. Volgens A. M. Boon, neuroloog bij de Stichting Oosterscheldezieken- huizen in Goes en Zierikzee, zijn veel calamiteiten die een gevolg zijn van hart- en vaatziekten te voorko men als de patient zichzelf als zoda nig herkent. Gelukkig zijn de mees te mensen wel op de hoogte met de verschijnselen die optreden bij een hartinfarct. Voorboden van een der gelijk infarct, ook in de hersenen, onderkent men echter vaak nauwe lijks of helemaal niet. „En dat ter wijl die juist een aanzet kunnen geven tot een directe behandeling die erop is gericht om erger te voorkomen", aldus Boon. Een voor de medicus duidelijke aanwijzing voor de vaatziekte arte- rio sclerose is het optreden van een zogenaamde TIA. De afkorting be tekent Transient Ischemic Attack, een voorbijgaand tekort aan zuur stof in een bepaald gebied in de hersenen. In het kort komt het erop neer dat ergens in een bloedvat dat bloed aanvoert naar de hersenen een soort klontering optreedt door dat het bloedvat vernauwd is ge raakt. Kleine delen van zo'n propje brokkelen af en lopen vast in de fijne vertakkingen van de hersen- bloedvaten. De doorgang is ver sperd, een klein deel van de herse nen krijgt geen bloed en dus geen zuurstof en een infarct is een feit. Een hevig infarct wordt meestal meteen als een beroerte herkend: plotselinge halfzijdige verlamming, het wegvallen van het spreek- en gezichtvermogen laten dikwijls geen twijfel over. Een klein infarct echter hoeft slechts een uur tot een dag symptomen na te laten en veel minder erg dan bij een duidelijke beroerte. Zo'n infarct wordt aange duid met TIA. e symptomen zijn verschillend: arm en hand of in het been, vaak ervaren als onhandigheid. Een scheef gezicht, taalstoornissen en het wegvallen van een deel van het gezichtsveld worden dikwijls ook niet als typische symptomen van een beroerte herkend. Doordat bin nen korte tijd geen last meer wordt ondervonden, zien patiënten vaak maar af van een bezoek aan de huisarts. „En dat is nu juist zo jammer, vindt neuroloog Boon, wat die TIA's wijzen op de aandoe ning die grotere beroerten en hart infarcten veroorzaakt. Bij een di recte behandeling van TIA's kan erger worden voorkomen of uitge steld". De praktijk heeft inmiddels uitge wezen dat patiënten die voor een beroerte of hartinfarct worden op genomen dikwijls al eerder symto- men van een vaataandoening heb ben getoond in de vorm van een TIA. Zij hadden dan een zodanige behandeling kunnen krijgen dat ten eerste de oorzaak van de aandoe ning was opgespoord en ten tweede een aanval met ernstige gevolgen was voorkomen. Een ander prak tij kgege ven is dat van elke vier TIA-patienten er een sterft aan de gevolgen van een infarct in de her senen, één door een andere oorzaak en twee aan de gevolgen van een hartinfarct. Reden genoeg dus om bij het opmerken van één van de verschijnselen onmiddellijk naar de dokter te gaan. Kenmerkend voor een TIA is altijd dat de verschijnselen plotseling op treden, van het ene moment op het andere is een arm of been niet meer zo gehoorzaam, kunnen de juiste woorden niet worden gevonden of lijkt een verbale mededeling niet duidelijk. Ook kan het zijn dat een deel van het gezichtsveld wegvalt, een stuk van het normale beeld wordt grijs of zwart. Een ander kenmerk is dat het altijd om een lichaamshelft gaat. Wanneer een maal is vastgesteld dat het om een TIA gaat, zal de behandeling erop zijn gericht het bloed te ontstollen, zodat propjes geen kans meer krij gen om bloedvaten af te sluiten. E51De wetenschap schrijdt voort. Was zo'n tien jaar geleden het be staan van TIA's niet bekend, nu zoeken medici naar de beste behan delingsmethoden om ongelukken als gevolg van vaatziekten te voor komen. Het spreekt vanzelf dat neu rologen daarin nauw contact onder houden met cardiologen omdat een hartinfarct een gevolg is van precies dezelfde aandoening als de meeste beroerten (slechts 10 procent van alle beroerten is het gevolg van een bloeding). De stichting Oosterscheldezieken- huizen in Goes en Zierikzee zal de komende jaren meedoen aan een landelijk onderzoek naar de behan deling van TIA's. In Utrecht wor den de bevindingen van 40 Neder landse ziekenhuizen gecoördi neerd. „Als al aan het begin van het onderzoek blijkt dat lang niet alle patiënten, die behandeld zouden moeten worden, bekend zijn, is het zaak die op te sporen", benadrukt Boon. De onderzoekers moeten dus eerst een manier zien te vinden om mensen de signalen van hun li chaam te leren herkennen. Een goede gezondheid is voor geen geld te koop. Dat blijft zo. Een beetje opletten kost niets en het levert een heleboel op. Mieke van der Jagt MIDDELBURG - Het tweede-kamer lid drs H. Eversdijk spreekt maandag over actuele politieke zaken op de jaarvergadering van het regionaal verband Walcheren van het CDA in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het openbare gedeelte van de bijeen komst begint om 20 uur. Advertentie TERNEUZEN - De politieke groepe ring 'Links Perspectief in Terneuzen heeft bij minister drs. N. Smit-Kroes van verkeer en waterstaat bezwaar gemaakt tegen het verlenen van ver gunningen voor het storten van bag gerspecie, afkomstig uit de Belgische Schelde, in het Nederlands deel van de Westerschelde. Het bezwaar schrift is een logisch vervolg op de mondelinge bezwaren, die werden geventileerd tijdens een hoorzitting van waterstaat, een paar weken gele den in Middelburg. 'Links Perspectief verbaast zich er over dat nu pas een procedure tot vergunningverstrekking is gestart, terwijl een dergelijke vergunning al sedert 1 december '74 nodig was. Voorts wordt vastgesteld dat de aan vragen en bijlagen, zoals die ter inza ge werden gelegd, onvoldoende gege vens bevatten. Zo zijn de meet- en analyseresultaten volgens 'Links Per spectief onvoldoende, terwijl ook in formatie ontbreekt over de herkomst van de schadelijke stoffen in de spe cie. Trouwens, de politieke groepering mist ook een opgave van alternatieve bergingsmogelij kheden Voorts heeft de politieke groepering bezwaar tegen de toetsingsresultaten, zoals die door rijkswaterstaat zijn verstrekt. 'Links Perspectief stelt vast dat de specie over het algemeen zo giftig is dat het storten in open water abso luut ontoelaatbaar is. „Immers, als sinds enige jaren wordt door de Ne derlandse overheid geen toestemming verleend voor dergelijke stortingen, schrijft de groepering. En dat beleid moet dus. vindt men, worden voortge zet. Wat dat betreft wordt ook gewe zen op de aanpak, zoals men die in Rotterdam voorstaat. Daar is een baggerdepot gerealiseerd en volgens 'Links Perspectief dient een dergelijk depot er ook te komen voor de ber ging van de baggerspecie uit de Schel de. Tenslotte schrijft de politieke groepering: „Er ontbreekt een gede gen onderzoek naar de milieu-effecten van het terugstorten van baggerspe cie in de Westerschelde, naar mogelij ke alternatieven en naar mogelijkhe den om de vervuiling te verminderen. Een dergelijk onderzoek is naar onze mening noodzakelijk alvorens wordt besloten om een vergunning voor het terugstorten van specie in de Wester schelde te verlenen. Immers, slechts dan zijn de mogelijke gevolgen te overzien en kan er sprake zijn van een verantwoord beleid." zaterdag maandag dinsdag woensdag 1 maart van 11.00 3 maart van 11.00 4 maart van 11.00 16.00 uur 16.00 uur 16.OO uur 5 maart vanaf 14.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 15