Herinrichting straten moet Sint-Kruis leefbaar maken Leden houtbond gaan met eigen lijst verkiezingen Oostburg in CDA Sas van Gent: streven naar woningbouw Kanaaleiland V ossekaai-terrein bij Hoofdplaat moet snel worden ingevuld Hulst en Hontenisse gaan met minder lijsten verkiezingen in familie berichten Buurtbus RABOBANK Dierenasiel GROTENDEELS DOUBLURE VAN PVDA Dom ONDERHOUD RIOLERING OP PRIORITEITENLIJST CDA-fractieleider De Vries spreekt vrijdag in Kapelle NESTOR RAAD HONTENISSE VERTREKT PZC/streek AXEL Winterbridge BRESKENS CADZAND Tou wtrekwedstrijd HOEK HULST Wintercompetitie van de bridgeclub KOEWACHT OOSTBURG TERNEUZEN Wintercompetitie bridgeclub Luctor VERKIEZINGEN 19 maart gemeenteraden VERKIEZINGSPROGRAMMA D EN T: WOENSDAG 5 FEBRUARI 1986 1 Het jubilerende echtpaar Van Rijssel. SAS VAN GENT Het was dinsdag zestig jaar geleden, dat de heer Franz van Rijssel in het huwelijk trad met Martina Buijze. Burgemeester W. Dusar- duijn uit Sas van Gent kwam het echtpaar in de morgenuren gelukwensen overbrengen namens het gemeentebestuur, 's Middags hield het diamanten paar een receptie in hotel Royal dat werd gevolgd met een diner voor de familie. De heer Van Rijssel is 86 jaar en geboren en getogen in Sas van Gent. Zijn drie jaar jongere vrouw zag het levenslicht in Terneuzen. Van Rijssel was manufactu- rier van beroep en ging de baan op met onder meer vloerbedekking en zeil. De gezondheid van het echt paar is nog redelijk. AARDENBURG Het meer leefbaar maken van het milieu in de kernen Sint-Kruis en Eede van de gemeente Aardenburg stond dinsdagavond tij dens de vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening en openbare werken en milieu centraal. Bij de kern Eede werd daarbij met name gedacht aan het bouwen van acht woningwetwoningen in het con tingent De Grein. Bij de kern Sint- Kruis werd de aanleg van een riole ring Dorpsstraat-Roesselaerestraat ter sprake gebracht. Een hernieuwde inrichting van de straten, waarbij voornamelijk aan parkeer- en groen stroken gedacht moest worden, acht men als een wezenlijk deelaspect voor het leefbaar maken van de kern Sint- Kruis. Het opvullen van lege plekken in de dorpskern met name van wonin gen uit de woningbouwsector zag men vervolgens als een onbetwistbaar ge geven voor het leefmilieu van de kern. De voorzitter van de commissie de wethouder R. A. J. van de Wijnckel, voelde er veel voor om een plan voor de kern Sint-Kruis, dat een multidis ciplinair karakter draagt, omdat er verschillende aspecten, zoals riole ring, herinrichting van de straten en sanering aan de orde komen, uit te besteden en op te laten stellen door een adviseursbureau, aangezien de kosten hiervoor subsidiabel zijn en bovendien het plan dan een voor beeldfunctie heeft. De heer A. J. van der Bliek (cda) vroeg de leden van de commissie te overwegen een wat soepeler houding ten aanzien van de milieu-aspecten in deze agrarische kern in overwe ging te willen nemen. Wat betreft de plannen voor een buurtbus voor Sint- Kruis opperde de heer H. C. A. van Rie (d66) of de leden daarbij niet eens zouden willen denken aan een soort De Heere heeft tot Zich genomen na een moei zaam lijden mijn lieve man en ons aller WILLEM AART SCHEERENS echtgenoot van Hendrika Elisabeth van der Tuin op de leeftijd van 75 jaar. Cadzand: Uit aller naam. H. E. Scheerens-van der Tuin 4506 AK Cadzand, 4 februari 1986, Vijverstraat 33. De begrafenis waartoe u wordt uitgenodigd zal plaatshebben op vrijdag. 7 februari, om 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Cadzand. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 't Zwin'. Romeinen 8 38 en 39 Op de dag van de begrafenis van haar jongste zoon heeft de Heere tot Zich genomen mijn geliefde vrouw, onze zorgzame moeder en oma TANNEKE DE FEIJTER echtgenote van Jan Pijpelink in de ouderdom van 85 jaar. Axel: J. Pijpelink Werkendam: A. Pijpelink A. J. Pijpelink-voor den Dag Axel: A. Pijpelink M. Pijpelink-Bakker Axel: W. Pijpelink-Meesen Kleinkinderen en achterkleinkinderen Axel. 4 februari 1986, Verzorgingstehuis 'de Vurssche'. Correspondentieadres: A. Pijpelink, 4571 VS Axel, Margrietstraat 41. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op vrijdag, 7 februari a.s., om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk, Kerkdreef ingang parkeerterrein Juliana- straat, die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de samenkomst en de begrafenis wensen bij te wonen, worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in het verenigings gebouw na de begrafenis. KLOOSTERZANDE E O. De leden worden uitgenodigd tot het bijwonen van een ledenvergadering te houden in HOTEL VAN LEUVEN te Kloosterzande op VRIJDAG, 21 FEBRUARI a.s. om 20.00 uur. AGENDA: Opening. Notulen vorige vergadering. Verkiezingen. Rondvraag. Sluiting. De agenda, alsmede de lijst van kandidaten, liggen vanaf heden voor de leden ter inzage op de bank. Het bestuur Open brief aan de besturen van de partijen die deelnemen aan de komende gemeenteraadsver kiezingen. Zoals u wellicht bekend is, verkeert het dierenasiel te Terneuzen bouwkundig in een zeer slechte staat. Bovendien voldoet het v.w.b. indeling en inrichting niet meer aan de eisen die de nieuwste wetten en besluiten aan een dierenasiel stellen. Aanpassing van het bestaande gebouw aan die eisen is onmoge lijk gebleken, zodat op korte termijn tot nieuwbouw moet worden overgegaan. Daaraan zijn zeer hoge kosten verbonden, die echter voor éen zeer groot deel door de Stichting Dierena siel Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen worden opge bracht. Voorts hoopt de stichting op medewerking en bijdragen van o.a. de Nederl. Ver. t. Bescherming van Dieren, bedrijfsleven, serviceclubs (die indertijd het initiatief namen voor de oprichting!) enz. Tevens staan fondswervende acties op het program ma. Toch zal, om tot een sluitende exploitatie van het asiel te komen, ook de medewerking en steun van alle Z.-Vlaamse gemeenten absoluut noodzakelijk zijn. Zonder die medewerking en steun is er geen uitzicht op een nieuw asiel en zal het bestaande binnenkort moeten sluiten! En Z.-Vlaanderen het zonder dierenasiel moeten stellen Het is aan u de vraag te beantwoorden: 'Moet Z.-Vlaanderen over een dierenasiel beschikken?" Waarbij bedacht moet worden dat het opvangen en tijdelijk verzorgen van (zwerf)dieren een wettelijk voorgeschreven (gemeentelijke) taak is, waarbij aan nauwlettende eisen moet worden voldaan. Het bestaande asiel heeft tot nu toe goed gefunctio neerd en bewezen in een grote behoefte te voorzien. Mede door de preventieve werking die het heeft en het gevoerde castratie- en sterilisatiebeleidl Persoonlijk kan de stichting, en velen met haar, zich niet voorstellen dat u een dierenasiel in Z.-Vlaande ren niet noodzakelijk zou vinden, mede gezien het extra werk dat dan aan de gemeenten zou toevallen. Toch verzoeken wij u een duidelijk standpunt terzake in uw gemeenteraadsverkiezingsprogramma op te willen nemen. Het is immers voor de stichting en de zittende gemeenteraden van groot belang te weten welk standpunt en welke steun het nieuwe dierenasiel in de (nabije) toekomst van de gemeenten kan ver wachten? Een inzicht in het belang dat de nieuw verkozen gemeenteraden hechten aan het (voort-)bestaan van een Z.-Vlaams dierenasiel maakt het ons hopelijk mogelijk met vertrouwen en voortvarendheid de daartoe nodige stappen te ondernemen. De tijd dringt, voor het asiel is het reeds lang 5 voor twaalf geweest ...I Uw reacties in de verkiezingsprogramma's zien wij met belangstelling en vertrouwen tege moet. Onzerzijds zeggen wij u toe dat, zoals dat ook in het verleden het geval was, het nieuwe asiel evenzeer zo, ook financieel, verantwoord mo gelijk zal worden beheerd. Bestuur en medewerksters van de Stichting Dieren asiel Zeeuwsch-Vlaanderen. Vleeskaarting De afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de VARA houdt vrijdag een prijskaar- ting in de 'Breda Bar' in de Gentse- vaartstraat in Axel. Spelsoorten: bie den zonder roem en jokeren. Er wordt gespeeld om tal van vleesprijzen. Deelnemers kunnen zich vanaf half acht laten inschrijven; de kaarting begint om acht uur. Zowel leden als niet-leden kunnen deelnemen. AXEL De bridgeclub Axel speelde de zesde wedstrijdronde van de win tercompetitie in cultureel centrum 'De Halle' in Axel. Er werd gespeeld in vier groepen. De uitslagen: Groep A (acht paren): 1 de heren Pel en Moeliker en de heren Bode en Scheele: 2 de heren Van de Casteel en Esselbrugge; 3 de heren Van Bombost en Olyslager en het paar Bisschop-de Maagt. Groep B (tien paren): 1 het paar Vermunt; 2 de dames Scheel en maris en 3 mevrouw Dekker en de heer De Koek. Groep C (acht paren): 1 mevrouw Bierman en de heer Maris; 2 het echtpaar Kraayenbrick: 3 het echtpaar Bröckling. Groep D (veertien pa ren): 1 de dames Wolfert-Zaman; 2 de dames Hamelinck en De Vries en gedeeld het echtpaar Sens. taxi-stop, zoals België die al jaren kent en die volgens hem met name in de gemeente Borsele nogal wat suc ces heeft. Naar aanleiding van een ingekomen brief van D66 over de vervuiling van de Stierskreek kon de voorzitter mee delen, dat er een overleg zou plaats vinden met de gemeente Maldegem (België) en het waterschap Het Vrije van Sluis, die beide hiervoor hun medewerking hadden toegezegd. Ten aanzien van de 129.000 gulden, die de gemeente krijgt toegewezen van de provincie, kon men het er over eens zijn dat dit bedrag besteed zal worden aan particuliere woningbouwverbete- ring en de aanleg van riolering. De aanleg van een persriool tussen Sint- Kruis en Aardenburg, twaalf parkeer plaatsen aan de Sint Bavostraat in Aardenburg werden eveneens una niem aanvaard. De voorzitter zegde tenslotte de heer Van Rie een herzie ning van de kapitaalsinvesteringslijst toe. Limonadebal In zaal 'De Uit komst' in Breskens wordt maandag 10 februari een groot limonadebal ge houden voor de jeugd van vier tot veertien jaar. Medewerking wordt ver leend door de Galaxy drive-in-show. Het bal duurt van 14.00 tot 18.00 uur. CADZAND - Jeugdsoos De Rebellen club in Cadzand houdt vrijdag 7 fe bruari een touwtrekwedstrijd voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. Aanvang 20 uur in het clubgebouw in Cadzand. Limonadebal Het buurthuis De Hoekse Rakkers in Hoek houdt mor gen, woensdag, een limonadebal met bingo voor de kleuters. Er zullen hoeden, toeters en maskers worden gemaakt en daarna wordt er echt carnaval gevierd. Het 'bal' begint om 14.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Donderdag is er kindercarnaval voor alle kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Ook dan wordt er bingo gespeeld. De kinderen kunnen carnaval vieren van 16.00 tot 18.00 uur. de tieners van 12 tot en met 15 jaar zijn zaterdagavond aan de beurt van 19.30 tot 21.30 uur. De mooiste, gekste of leukste verkleede tiener krijgt een prijs. HULST - De bridgeclub Hulst speelde in het kader van het tweede gedeelte van een wintercompetitie de vierde wedstrijd in het gemeenschapscen trum 'Den Dullaert' in Hulst. Er werd gespeeld in drie lijnen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag: 1. de heren De Nijs-Van Leeuwen, 2. de heren Reunis-d'Hondt, 3. mevrouw De Kort- de heer Atkins, 4. de heren Bies- broeck-Beuzenberg, 5. de heren Her man-Van de Dries. In de B-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag: 1. de dames Den Boer-Smulders, 2. mevrouw Sandrini- de heer Meulenberg, 3. mevrouw Van de Bogaert-de heer Melchers, 4. de heren Snuverink-Burggrave, 5. echt paar Kint en de heren De Maat-Van Laere. In de C-lijn werd gespeeld met een howell twaalf met twaalf paren. De uitslag: 1. de dames Stolte-Soon- ius, 2. de dames Hillege-Van de Velde, 3. de dames Voet-Van Hooteghem, 4. mevrouw Snoodijk-de heer De Leeuw en mevrouw Baggen-de heer De Jon ge. Tennistoernooi De tennisclub 'TC Den Eikenhof uit Koewacht hield voor haar leden het jaarlijkse winter- toemooi. Er werd gespeeld op de binnenbanen van de tennisclub 'De Zilveren Klomp' in De Klinge (B). Voor het toernooi bestond van de zijde van de leden een grote belang stelling, waardoor alleen dubbels wer den gespeeld. Daarbij kwam elk lid drie keer op de baan. De uitslag, heren: 1 Dirk de Pan; 22 Mike Fisher; 3 Rudi de Moor. Dames: 1 Tilly Boeckling; 2 Ineke de Schepper: 3 Marlies Verdurmen. Kaarting De algemene kaart club te Oostburg hield een kaarting waaraan 34 personen deelnamen; 10 om te bieden en 24 om te jokeren. De uitslagen: Bieden: 1 mevrouw De Groo- te 83 punten; 2 J. Schouten, 80 3 J. Avot, 79; 4 mevrouw Matthijs, 77; 5 A. Hubregtsen, 73; Jokeren: mevrouw De Back-De Graaf, 43; 2 mevrouw Stoks, 44; 3 L. van 't Westeinde, 53; 4 mevrouw De Hullu-Sieben, 58; 5 mevrouw Velde, 62, De volgende kaarting vindt plaats op 28 februari. TERNEUZEN De bridgeclub 'Luc tor' uit Terneuzen speelde in het kader van het tweede gedeelte van een wintercompetite de vierde wed strijd in de 'Goede Herderskerk' in Terneuzen. Er werd gespeeld in drie lijnen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag: 1 echtpaar Voorhands, 2 de heren Kint - Willemsteyn. 3 mevrouw Bruyns - de heer Biesbroeck, 4 de heren Koopman - Van Geel, 5 mevrouw Bies broeck - de heer IJsebaert. In de B-lijn werd gespeeld met een howell acht met cht paren. De uitslag: 1 mevrouw Sandrini - de heer Meulenberg, 2 de heren Pel - Dourleyn, 3 mevrouw Timmerman - de heer Verschel ling, 4 de dames De Jong - Willemsteyn en het echtpaar Hamelinck. In de C-lijn werd gespeeld met een howell acht met acht paren. De uitslag: 1 mevrouw Olieslager - de heer Bode, 2 echtpaar Burger, 3 echtpaar Luycks, 4 echtpaar Dijkgraaf, 5 echtpaar Van Hecke. OOSTBURG Een nieuwe partij in Oostburg: 'Kiezen voor nieuwe kansen'. De lijst kan grotendeels als doublure van de PvdA worden beschouwd. Alleen met dat ver schil dat de kandidaten vrijwel allemaal lid zijn van de Bouw- en Houtbond FNV. Ongenoegen over het feit dat geen van de bondsleden op een verkiesbare plaats op de PvdA-kandidatenlijst werd geko zen deed de FNV'ers besluiten met een zelfstandige lijst de verkiezin gen in te gaan. Lijsttrekker P. Pielaat, secretaris penningmeester van de Bouw- en Houtbond afdeling Cadzand. ont kent dat er sprake is van een af scheiding van de PvdA. Het socia listisch partijprogramma wordt gro tendeels onderschreven en hij is ook bereid daar binnen de gemeente raad steun aan te geven. „Onze enige eis was dat er een vertegen woordiger van onze bond een plaats bij de eerste negen kandidaten op de PvdA-lijst zou krijgen. Dat werd niet toegestaan de ledenvergade ring zette mij op een zeventiende plaats. Dat wordt vrij algemeen als een stopgat beschouwd en daar had ik geen zin in. Dus proberen we op deze manier een zetel te halen". Pielaat heeft het lidmaatschap van de PvdA opgezegd. „Met pijn in het hart", zegt hij, „maar een PvdA-lid mag niet met een zelfstandige lijst aan de verkiezingen meedoen". Hij verwacht minstens ëën raadszetel te kunnen bemachtigen. Die ver wachting is gebaseerd op het aantal van zeshonderd bondsleden in de gemeente Oostburg. De lijsttrekker hoopt dat die leden (met aanhang) als een collectief stemmen, want dan ligt zelfs een tweede zetel bin nen bereik. De oprichting van de nieuwe lijst staat formeel los van de bondsacti- viteiten. Immers, de vakbeweging mag zich officieel niet op het politie ke vlak begeven. Indirect ligt er wat Pielaat betreft een duidelijke link: „Sinds de gemeentelijke herinde ling in 1970 heeft de Bouw- en Houtbond nooit een vertegenwoor diger in de raad gehad. Terwijl je een maatschappelijke groepering van zeshonderd mensen toch de moeite waard mag noemen". Tij dens een rayonvergadering van de bond eind januari werden zes kandi daten gekozen. Behalve Pielaat zijn dat: F, Ploegaert mevrouw L. van der Lijke-Simpelaar, C. de Smit, H. Bekooij en P. Pleijte. PvdA-wethouder tevens lijsttrekker J. Vergouwe wilde dinsdag nog niet reageren op de nieuwe lijst, die zich op hetzelfde kiezerspubliek richt Fractieleider J. de Vries was in eerste instantie verbaasd, maar wil de wel een voorzichtige reactit kwijt. „Natuurlijk vrij dom wat ei gebeurt. Voor ons is het inderdaad niet zo leuk. Want ga maar na, het zal ons zeker stemmen schelen. Ik zie niet dat die nieuwe lijst een zetel haalt, maar elke stem telt mee. zeker als het op de verdeling van restzetels aankomt". De PvdA is momenteel met vijl zetels de grootste partij in de Oost- burgse raad. De nieuwe groepering zal als 'Lijst 5' de verkiezingen ingaan. Even leek het erop dat de socialis ten ter linker zijde nog meer concur rentie te duchten zouden krijgen. Een lijstcombinatie van PSP en CPN meldde zich onder de naam Links Perspectief aanvankelijk voor de verkiezingen aan. Bij nader inzien blijken er onvoldoende kan didaten voorradig om een echte lijst te vormen. Zoals gemeld zou de PPR-afdeling nog worden bena derd, maar het bestuur van die partij had al laten weten geen heil te zien in samenwerking. Gisteren, de laatste dag van de kandidaats stelling, trok Links Perspectief zich terug. SAS VAN GENT - Het CDA in Sas van Gent vindt dat er de komende jaren moet worden gestreefd naar woningbouw op het kanaaleiland en in de kern Zandstraat. Voorts moet voor de gehele gemeente een rioleringsplan worden opgesteld; prioriteit moet echter worden ge geven aan het onderhoud van het rioleringsstelsel. De Sasse CDA-afdeling is (nog) niet gerust op de toekomst, zo blijkt uit het verkiezingsprogramma 'Naar een zorgzame samenleving', dat dinsdagmiddag werd gepresen teerd. A) in de inleiding stelt de afdeling vast dat de dreiging van een faillissement (in ambtelijke ter men: artikel 12 gemeente) voor Sas van Gent beslist niet is afgewend. „De problematiek waar de gemeen te de komende jaren voor staat is bepaald met eenvoudig", aldus het CDA, „De financiële basis is nog zeer wankel, leefbaarheid en voor zieningen kunnen nog steeds niet op peil worden gehouden". Het CDA vindt dat het stads- en dorpsvernieuwingsproject Kloos terlaan - Grootmajoorstraat in Sas van Gent gefaseerd moet worden uitgevoerd. Voorts moet ruime aan dacht worden geschonken aan huis vesting voor ouderen en gehandi capten: zij moeten zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Aandacht moet ook worden besteed aan het onderhoud van straten en plantsoenen. Voorts moet de leefbaarheid van de kern Zandstraat middels woning bouw worden bevorderd. De ge meente Sas van Gent moet in de komende vier jaar ook een ver keerscirculatieplan opstellen, waarin is opgenomen de situatie op het kruispunt Oostpoortweg - rijks weg 252 en de parkeerproblemen aan het postkantoor. Aan kwetsba re weggebruikers (fietsers, wande laars) moet extra zorg worden be steed. In de komende raadsperiode moet tenslotte worden gestreefd naar ver huizing van het Sasse brandweer korps naar het Vlaanderencomplex en moet de gemeente waar mogelijk de werkgelegenheid, met name in het midden- en kleinbedrijf, stimu leren. KAPELLE Het CDA-Zeeland opent vrijdag de verkiezingscam pagne met een openbare vergade ring in 'De Vroone' in Kapelle. Bij deze gelegenheid zal de voorzitter van de CD A-kamerfractie, dr B. de Vries, een toespraak houden over het regeringsbeleid en het aandeel van het CDA daarin. Ook de decen tralisatie van het bestuur en de toekomstige rol van de lokale over heden daarbij komen aan de orde. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. OOSTBURG - Het al jaren braak liggende Vossekaai-terrein bij Hoofdplaat moet zo snel mogelijk worden ingevuld. Een surfcentrum aan de zeezijde, gecombineerd met verblijfsaccommodatie aan de bin nenkant van de dijk zou een pas sende oplossing zijn. Financiële meevallers, waar Oostburg de laat ste jaren regelmatig mee wordt verblijd, moeten gebruikt worden om een levensvatbaar Vossekaai- project van de grond te krijgen. Dat schrijft de Oostburgse fractie van Dorpsbelangen en Toerisme (D en T) in het verkiezingsprogramma, dat deze week wordt gepresenteerd. Uitdrukkelijk wordt gesteld dat met een invulling van de Vossekaai een oude belofte aan de kern Hoofd plaat wordt ingelost. Een recreatie project zou als compensatie moeten dienen voor het verdwijnen van de Hoofdplaatse haven, die slachtoffer werd van de deltawerken. D en T noemt het schandelijk en onbegrij pelijk dat de gemeente die belofte tot nu toe niet heeft ingelost. Een plan van de Zierikzeese projectont wikkelaar R. Coltof om op het ter rein een zomerwoningpark te bou wen bleek niet haalbaar. De fractie pleit verder voor het behoud van het ziekenhuis in Oost burg. Zowel voor de patiënten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen als voor de werkgelegenheid is een goe de gezondheidszorg van levensbe lang, aldus het programma. Wat de sportaccommodaties betref! wordt op de kern Breskens gewe zen, waar een sportzaal in een dui delijke behoefte zou voorzien. D en T is tevens voor de aanleg van een motorcross-terrein. Zoals bekend wordt er nog steeds naar een locatie gezocht, waar niemand last heeft van de geluidshinder. Om de be staande buslijnen in stand te hou den moet volgens de D en T-ers overwogen worden om kleinere bus sen in te zetten. De taxibus behoort alleen in het uiterste geval worden ingezet. Tenslotte wordt een lans gebroken voor de veel besproken nachtboot. Twee vaarten per nacht vindt de partij een reële mogelijk heid. HULST De stembiljetten in de gemeenten Hontenisse en Hulst zullen bij de komende gemeente raadsverkiezingen in maart min der naamslijsten tellen dan vier jaar geleden het geval was. In Hulst doen de lijsten Eeman en Neefs niet aan de verkiezingen mee. Ook bleek dinsdagmiddag bij het bekend worden van de kandidaten lijsten in Kloosterzande dat de nes tor van de raad, J. F. Menu, niet zal meedingen naar een zetel. De lijst Gemeentebelangen, die sinds de ge meentelijke herindeling in 1970 in de raad van Hontenisse vertegen woordigd was, is opgeheven. Het zelfde is gebeurd met Lijst Eeman in Hulst. De Clingenaar H. Neefs, die bij de vorige verkiezingen zelf standig streed om de stemmen- gunst, heeft zijn toevlucht gezocht bij de voormalige lijst van raadslid Jo van Dorsselaer uit Hulst. Beiden gaan nu onder de noemer 'Clinge voor algemeen belang' de verkiezin gen in. De kiezers in de gemeente Hulst kunnen op 19 maart hun stem uitbrengen op één van de 114 kandi daten. Het aantal politieke groe. peringen dat gaat kampen om de kiezersgunst in Hulst is verder in vergelijking tot 1982 drastisch afge nomen. Toen deden er dertien groeperingen mee, nu slechts zeven. Verder heeft Lijst Staal nu een nieuwe naam, die van zittend raadslid en nieuwe lijst aanvoerder A. Bruggeman. Ondanks ruim duizend stemgerech tigde buitenlanders in de gemeente Hulst heeft geen van de kandidaten een niet-Nederlandse identiteit. De kandidatenlijsten zien er verder als volgt uit: Hulst: CDA 1 G. van de Voorde, 2 P. Blommaert, 3 H. Vercauteren; VVD 1 W, Kayser, 2 A. de Booy.3 A. Houben; Gemeentebelangen 1 G. Naes- sens, 2 T. van de Veeken-de Bot, 3 J de Vlieghere; Gemeentelijke belangen 1 W. de Brouwer, 2 P. Stevens, 3 A. van Duyse; PvdA 1 P. Weemaes, 2 B. Mar tens, 3 A, van Wees-Hegger; Clinge voor algemeen belang 1J van Dorsselaer, 2 H. Neefs, 3 R- Willaert; Lijst Bruggeman IA. Brugge man, 2 C. de Waal-Temmerman, 3 P Steyaert. Hontenisse: Lijst Roctus IA. Roctus, 2 J Joossen 3 P. Kindt; Lijst L. Mangnus 1 L. Mangnus,2 W. Gelderland, 3 G. Peersman; Lijst P. Mangnus 1. P. Mangnus. 2 C. Roctus, 3 J. de Kock-Ringoot: CDA 1. B. Pauwels, 2 H. Brugge man, 3 A. Sponselee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 24