Bekerkader biljarten ontsierd door incidenten in de slotfase Nederlaag Schelde in de indoor-tenniscompetitie Middelburg kampioen zaalhockeycompetitie Sprintzege voor Eddy Planckaert PZC/ sP°rt DIT JAAR NOG ACTIEF ALS WIELRENNER VOORTAAN MET ACHT SPELERS IN FINALE Geen winnaar in de lotto Oostkapelle gelijk tegen Zierikzee Volleybalteam Amigos verloor AZ en NAC afgelast Colombiaan Rooks snelste in proloog van Rata del Sol ARBITER KWAAD OVER GEDRAG VAN SPELERS Een afgang Hulster Ambacht 15 IU/OENSDAG 5 FEBRUARI 1986 AXEL Het bestuur van de zaal voetbalcompetitie in Axel is sinds enkele dagen in een conflict verwik keld. Het staat inmiddels vast dat Wim Sinke voorlopig is opgestapt als voorzitter en dat ook Ed van de Braak zich uit het bestuur heeft teruggetrokken. De aanleiding tot deze breuk in het bestuur is het functioneren van de secretaris: Lu- cien Roelandt. Dat heeft vooral de laatste tijd geleid tot onenigheid en het is vrijwel zeker dat de breuk definitief is. Wim Sinke heeft de vertegenwoordigers van de clubs de ze week gevraagd om zo snel moge lijk een oordeel uit te spreken in het conflict. De werkelijke reden voor de sluime rende ruzie is overigens tot nu toe nog niet naar buiten gekomen. Wim Sinke wil geen 'vuile was, buiten hangen voordat op een vergadering de clubs op de hoogte zijn gebracht. Maar dat er van een verdere samenwerking geen sprake meer kan zijn is inmid dels al zeker. „We hebben niets tegen Lucien Roelandt persoonlijk", verze kert Wim Sinke. „Daarom heb ik er ook geen behoefte aan om na te trappen. Het gaat alleen om het werk dat hij doet als secretaris. Daar heb ben we de laatste tijd steeds meer onenigheid over gekregen". Het onmiddellijke opstappen van twee man heeft het bestuur tot de helft teruggebracht. Van de aanvan kelijke samenstelling van vijf waren alleen Wim Sinke, Lucien Roelandt, Ed van de Braak en Karei Sponselee nog in functie. Van die vier was Lu cien Roelandt als enige sinds de op richting lid van het bestuur. Wim Sinke werd een half jaar later (april 1982) tot voorzitter gekomen. Het Axelse zaalvoetbal heeft in de statuten vastgelegd dat het bestuur ten minste uit drie leden moet be staan. Dat betekent dus dat er zo snel mogelijk naar een oplossing in het conflict moet worden gezocht. Wim Sinke: „We willen binnen nu en twee weken uitleg geven aan de clubs en daarna zal er een beslissing moeten vallen. Het is alleen vervelend dat Lucien Roelandt nu ziek is. We zullen dus even moeten wachten met die vergadering". Lucien Roelandt wilde zelf ook niet verder ingaan op de problemen bin nen het bestuur. Hij is vooralsnog niet van plan om ook op te stappen. „Hoewel ik vijf jaar eigenlijk lang genoeg vindt", bekende hij. Voor de competitie zal het uiteenval len van het bestuur overigens gen consequenties hebben. Lucien Roe landt; „Het programma staat al voor een heel jaar vast. De wedstrijden gaan gewoon door zoals ze gepland zijn". Voorzitter Wim Sinke heeft zich voor lopig teruggetrokken uit het bestuur. Ook Hennie Kuiper kiest voor ploegleiderschap Door Peter de Jonge LOOSDRECHT Er is een tijd geweest dat de toppers uit de glorietijd van het Nederlandse wielrennen zich zonder uitzondering zorgen maakten over hun leven na de sportcarrière. Maar de doemdenkers van weleer zijn veranderd in optimisten met een duidelijk toekomstperspectief: ploegleider worden. In het spoor van Jan Raas en Roy Schuiten heeft nu ook Hennie Kuiper sinds maandag 37 jaar besloten na zijn actieve loopbaan achter het stuur van de volgauto plaats te nemen. Dat maakte hij gisteren bekend tijdens de presentatie van de Nederlandse Skala-ploeg, waarvoor hij nog minstens één seizoen als wielrenner in actie zal komen. Hoewel de officiële lezing was dat men Kuiper een plaats in het begeleidings team heeft aangeboden, vertelde de veteraan zelf: „Ik wil zo dicht moge lijk bij de renners zijn en de functie die daar het meest voor in aanmerking komt is die van ploegleider. Daar zal het dus wel op uitdraaien". Een kleine verrassing, want tot nog toe heeft hij volgehouden voor die positie niet ge schikt te zijn. „Ik ben van gedachten veranderd. Als je er goed over na denkt zegje: wie weet er beter dan een oud-renner wat er te koop is. Alleen ben ik een ander type dan Post of dan Raas. Maar wat geeft dat? Ik durf de uitdaging aan en als ik dat tegen me zelf heb gezegd, betekent het dat ik er iets van wil maken". Het zal nog minstens een jaar duren voordat Kuipers debuut plaatsvindt. Weliswaar zou de 'vierde' Nederland- DEN HAAG (ANPI - Lotto vijl' van liet afgelopen weekeinde heelt geen winnaar van de eerste prijs opgeleverd. Acht perso nen delen de tweede prijs. Zij krijgen elk bruto 37.500 gulden. De prijzen vielen aldus LOTTO 5: Eerste prijs: geen winnaar: tweede prijs: 8 winnaars, die elk bruto 37.500.- ontvan gen: derde prijs: 222 winnaars, die elk bruto 1.049.- ontvangen: vierde prijs: 8.023 win naars die elk 29.- ontvangen: vijfde prijs: 91.751 winnaars, die elk 5,- ontvangen. CIJFERSPEL 5 Vaste prijzen van achtereenvolgens f 100.000.-, 10.000.-. 1.000.-. ƒ100.- en 10.-. TOTO 5 Eerste prijs: 29 winnaars, die elk 882.- ontvangen; tweede prijs: 683 winnaars, die elk ƒ24.90 ontvangen: derde prijs: 6.011 winnaars, die elk 7.- ontvangen. TOTO-GELIJK 5 Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 3.917.40 ontvangt: tweede prijs: geen winnaar: der de prijs: 35 winnaars, die elk 73.80 ontvan gen: vierde prijs: 641 winnaars, die elk 6.20 ontvangen. OOSTKAPELLE In een vriend schappelijke wedstrijd hebben Oost kapelle en Zierikzee gisteravond met 1-1 gelijk gespeeld. Die stand was bij de rust al bereikt. De wedstrijd werd gespeeld op het veld van Oostkapelle. De thuisclub nam na 38 minuten spelen de leiding door Peter Verburg. Marco Does scoorde net voor de rust tegen. Na de pauze waren er nog wel kansen, maai de winnende treffer bleef uit. Arnemuiden won de uitwedstrijd te gen Zeelandia 'slechts' met 1-0. Leo de Nooyer scoorde het enige doelpunt in de 30e minuut voor de rust. Zeelandia maakte vooral ook na de rust een sterke indruk. VLISSINGEN De volleybaldames van Amigos zijn er niet in geslaagd het Roosendaalse S.vmmachia 2, dat samen met de Thoolse club in de sub-top van de Westbrabantse dis trictsklasse staat, op de knieën te krijgen. In de eerste set kreeg Amigos na een zenuwslopend gevecht tenslotte de beste troeven in handen, maar toen de Zeeuwse dames driemaal achtereen fout serveerden, sloeg Symmachia toe. In de tweede periode bleek dat de lange openingsset (ruim een half uur) teveel van de Thoolse concentratie en conditie had geëist (15-8). Maar daar na ging het in de derde set even wat beter. Verder dan 2-6 reikte de voor sprong van Amigos echter niet en Symmachia won tenslotte met 15-10. DEN HAAG (ANP) - De voor van avond (woensdag) vastgestelde eredi visiewedstrijd AZ 67 - FC Utrecht gaat wegens de onbespeelbaarheid van het veld niet door. Dat geldt ook voor NAC - Heerenveen in de eerste divisie. Ajax - MVV gaat wel door. se ploeg naast Roger Swerts best een goede tweede ploegleider kunnen ge bruiken (de op dat gebied onervaren Hennie Liebregts bekleedt die func tie nu), de renner zelf voelt niets voor een verandering. „Ik kan de fiets nog niet missen. Ik kan het nog altijd opbrengen om te trainen en van alle renners die gestopt zijn, hoor je dat dat voor hen steeds het belangrijkste struikelblok is geweest. Problemen, die ik niet ken, want toen we laatst met de hele ploeg in Limburg aan het trainen waren, was ik de man die zei: we doen er nog een uurtje bij". Kuiper is dus nog altijd optimaal gemotiveerd. De motor van een for matie. die als een soort gedwongen huwelijk tot stand is gekomen. Skala, vorig seizoen ambitieus begonnen als opleidingsistituut voor jonge profs, realiseerde zich al spoedig dat een wielerseizoen zonder Tour de France is als een strand zonder water. En partner Skil, dat half vorig jaar groot se plannen lanceerde voor een wereld- ploeg, wilde aan het eind van het jaar ondanks contractuele verplichtingen met renners het liefst vliegensvlug het peloton verlaten, maar werd op ge rechte lijk bevel gedwongen tot een noodlanding. Die eindigde bij de Ska la ploeg, waar de rondvliegende brok stukken het einde van een handvol renners en een ploegleider (Ben van Erp) betekenden. Het werd op de koop toegenomen, want men kreeg voldoende materiaal in de schoot ge- V.r'rf - I im' Hennie Kuiper worpen om een Tour-ploeg samen te stellen. Een ander gevolg van de fusie was dat de formatie uiterst omvangrijk is ge worden (met 22 renners de grootste ploeg van Nederland) waarvan niet bij voorbaat vaststaat dat het ook een solide gezelschap is. Jean Paul van Poppel, op pure sprintsnelheid bij de besten van de wereld behorend maar net nog onvoldoende inhoud, en Nico Verhoeven, met twee eervolle optre dens in klassiekers nog niet meer dan een belofte, zijn tot kopman gebom bardeerd. Terwijl ze in hun opleiding, die drie jaar zou duren, ongevraagd een klas moeten overslaan. De derde „kopman" is Fons de Wolf, de Belg die er vorig jaar in slaagde al tijdens de proloog van de Ronde van Frankrijk de tijdslimie te overschrijden door te laat aan de start te komen. Blijft als enige zekere factor Hennie Kuiper over, ex-nationaal, -olympisch en -we reldkampioen en vorig jaar nog win naar van de belangrijke voor jaarsklassieker Milaan-San Remo. Een verantwoordelijkheid die hij wel aanvoelt, want behalve de Ronde van Italië („Die ik erg graag nog eens een keer wil doen") overweegt hij toch ook weer om toch de Tour de France nog maar eens te rijden. „Ik had het afgezworen, maar als ik me goed voel wil ik het nog een keer proberen". Afhankelijk van de vraag of directeur Felix Levitan de equipe toelaat. „Ik verwacht van wel", luidt de mening van ploegleider Roger Swerts, „en als we het startbewijs krijgen wil ik proberen een klimmer aan te trekken. Bijvoorbeeld een Co lombiaan. Op huurbasis wel te ver staan, want dat past bij onze ploeg". De 22 renners zijn: John Bogers lneo-prof Johnny Broers. Ralf Elshof. Ron Groen. Reinier Groenendaal. Jean Habets. Ferdi van den Haute (Bel). Adri van Houwelin- gen. Jan van Houwelingen. Marco van der Hidst. Gert Jacobs. Hennie Kuiper, Ron MacKay. Jacques van Meer. Peter Pieters, Frits Pirard. Jacques van der Poel tneo- prof). Jean-Paul van Poppel. Jannes Slen- debroek. Nico Verhoeven. Dirk Wayenberg lBel) en Fons de Wolf iBel). Steven Rooks MIJAS (EFE) - Steven Rooks heeft dinsdag in Mijas de pro loog van de Ruta del Sol gewon nen. De inleiding van de Zuid- spaanse etappekoers was een individuele tijdrit over 3900 me ter. Rooks haalde een gemiddel de snelheid van 43.875 kilome ter per uur. Zijn overwinning betekende het eerste succes voor de debuteren de wielerploeg van Roy Schui ten. In de proloog van de Ruta del Sol gingen 96 renners uit twaalf ploegen van start. De uitslag van de proloog van de Ruta del Sol in Mijas is: 1. Steven Rooks (Ned) 3,9 km in 5 min. 20 sec. (gem. 43.875 km/ui; 2. Miguel Indu- rain (Soa) op 4 sec.: 3. Inaki Gaston (Spa) op 6 sec.: 4. Peter Hilse (BrDi op 7 sec.; 5. Stefan Mutter (Zwi) op 8 sec. DRAAIBRUG/TERNEUZEN Over het biljartkampioenschap bekerka der, dat afgelopen zondag in Draai brug KOT-speler Koos Zwanink uit Terneuzen als kampioen huldigde, is het laatste woord nog niet gesproken. Nadat dit toernooi van het district Zeeuwsch-Vlaanderen met zes (van de acht) spelers al enigszins geha vend van start was gegaan, werd het tijdens de wedstrijddagen door een paar deelnemers ontsierd. Om alle twijfel weg te nemen: kam pioen Koos Zwanink werd bij de huldiging bedolven onder een lading bekers en medailles, maar de sporti- viteitsprijs zat daar zeker niet bij. Louis van der Hooft, de Terneuzense districtsarbiter die in Draaibrug werd ingelijfd bij de arbitrage, zag met stijgende verbazing en groeiende er gernis hoe Koos Zwanink en ook Johnny Rottier zich soms in sportief opzicht in dit toernooi misdroegen: „Zelden heb ik dergelijk onsportief gedrag meegemaakt", zegt Van der Hooft, die inmiddels op een driejarige ervaring en een groot aantal toernooi en terugkijkt. Louis van der Hooft moest toezien hoe dit tweetal de eind strijd geleidelijk aan verpestte, zoals hij zei. De beschuldigingen aan het adres van beide spelers waren dan ook opzienbarend. Voor allebei gold volgens Louis van der Hooft: slecht accepteren van be slissingen, Dat ging bij tijd en wijle gepaard met een bedenkelijk gedrag aan de tafel, en soms oom met niet al te fraaie gebaren. „Daarnaast", somt de arbiter op, „was er sprake van provocerend optreden tegenover de leiding. Koos Zwanink nam niet eens de moeite om in de voorgeschreven biljartkleding te spelen. En voor wat Johnny Rottier betreft: hij scheurde als climax na de finale het wedstrijd formulier kapot. En dat allemaal om dat het toernooi op bepaalde moment niet liep zoals Zwanink en Rottier zich waarschijnlijk hadden voorge steld", vermoedt Louis van der Hooft, die zelf de finale moest tellen. „Het was een afgang voor de biljart- sport", vond de Terneuzense arbiter verder over het gedrag van deze spelers. En hij haast zich te zeggen dat de overige finalisten zich fantas tisch gedragen hebben: werkelijk voorbeeldig. „En dan wil ook voor Tonny van Eenennaam noemen. Die heeft de naam in de finales nog wel eens lastig te kunnen zijn, in Draai brug viel op zijn gedrag niets aan te merken. Evenals op dat van Jack de Maat, Cor Verlinde en Piet Cornelis", roemt Louis van der Hooft de uiterst sportieve deelname van dat kwartet. Waar men zich overigens wel over Louis van der Hooft: drie jaar erva ring als arbiter. DRAAIBRUG/TERNEUZEN Elke medaille heeft zijn keerzijde. Het gedrag van een paar finalisten op het biljarttoernooi bekerkader in Draaibrug en de niet optimaal geregelde arbitrage hebben het districtsbestuur van Zeeuwsch-Vlaanderen doen inzien dat er spoedig wat dient te gebeuren. Op de volgende vergadering van het bestuur komt de gebrekkige arbitrage regeling in Draaibrug op de agenda. Van de bijna twintig arbiters die het district heeft lieten de meesten het afweten. Daarnaast komt er een instructie over de te dragen kleding. Na een kleine onenigeheid 'dij zijn vereniging (KOT Terneuzen) verscheen Koos Zwanink in Draaibrug in een ander tenue dan voorgeschreven. Toen de organisatie daar op wees dreigde het toernooi weer een speler te verliezen. „Dat was dfe reden waarom ik er n iet op ben ingegaan", aldus voorzitter Frans Huntink. De verwachting is echter dat voor volgend seizoen de voorschriften strakker gehanteerd zullen worden. Er is overigens ook al een positieve nawerking van dit toernooi: zowel voorzitter Huntink als wedstrijdleider Baart melden dat volgend seizoen alle titeltoernooien van het district met acht spelers worden gehouden. Voor het bekerkader geldt dan ook. dat bij afzeggen van een aantal finalisten tot acht man aangevuld zal worden. „Eerste oogmerk daarbij is bescherming van de verenigingen die organiseren", aldus Frans Huntink. VLISSINGEN Herfstkampioen TSI, dat tot afgelopen zondag samen met de eigen reserves de topposities in de hoogste poule van de districts-indoorten- niscompetitie bezette, heeft nu weer alleen de leiding genomen. In Sportcen trum Schelde International wees de Goese hoofdmacht namelijk de Schelde met ruim verschil terug, een uitslag die voor de Vlissingers tegelijkertijd de eerste nederlaag in 1986 betekende. Er vinden nogal wat verschuivingen plaats in het Zeeuwse spelersbestand. Eén ervan manifesteerde zich dit weekeinde in Goes, waar de Schelde aantrad met de voormalige DOS-re- presentante Marion Mewiss. Het zette tegen TSI nog geen zoden aan de dijk, want Emerence van Wingen bleef haar de baas. Annemarie Verrijzer versloeg voorts Annemiek Verhulst, terwijl Serge Carpentier en Jaap Moerland met respectievelijk Frans Verhulst en Ernst Wondergem als opponenten, voordien de basis voor een 8-0 voorsprong hadden gelegd. De Vlissingse dames leden in de laatste speelperiode wederom verlies, waarna de herencombinatie de spreekwoorde lijke eer redde: 10-2. Een trapje lager ontmoette de tweede selectie van MLTC het vijfde team van TSI. Het duel resulteerde in een overtuigende 10-2 zege voor de hoofd stedelingen. Sascha Biondina eiste bij de thuisclub het grootste persoonlijke succes op, terwijl het duo Manfred de Kok/Ronald Vasseur voor de tegen- punten zorgde. Het gehavende DOS Dick Waasdorp heeft ook zijn ver trek aangekondigd kwam eveneens in actie, en wel met TSI 3 als rivaal, een krachtmeting die de Bevelanders een positieve 8-4 score opleverde. Ro bert van den Bogaard was bij DOS een sterkepijler, terwijl voor TSI Judith van de Berge een waardevolle kracht bleek, vooral met Marion Me wiss die dus een dubbel programma afwerkte aan de andere zijde van het net. Souburg tenslotte kruiste de rackets met TSI 4. een confrontatie die onbeslist, 6-6, eindigde. Antoine van Bockel en Elisabeth Buys kwa men daarbij goed uit de verf in de singles. Hulster Ambacht verdrong in de der de klas-A het niet spelende DOS 2 van de leidersplaats, door Souburg 2 met 10-2 klop te geven. Jean Loup Deltour, Stanny Verstraeten en Sand ra Begijn brachten het krachtsver schil in het enkelspel tot uitdruk king, terwijl Anneke Engelse voor de Walcherse equipe tegenscoorde. TVO I verstevigde verder in de B-afdeling haar leiderspositie, door DOS 3 met het kleinst mogelijke verschil onder de duim te houden, 7-5. In de vierde klasse-A is het reserve team van Animo oppermachtig, zeker na de 12-0 winst tegen Kapelle 2. De eerste keus van de Kapellenaars. in gedeeld in de B-klas, houdt het op gelijke spelen. Nu werd Eegedima de halve puntenoogst afgestaan. 6-6. Bij de heren vermeldde het program ma in de eerste klas een volledige wedstrijdronde. SJEF maakte daarin wederom een sterke indruk, door met Teun van Heelsbergen en Jake Trap man in de hoofdrollen. Hulster Am bacht met 8-4 terug te wijzen. DOS draait overigens minstens zo goed mee; het kwartet Ardy Bruikman, Pieter Visser, Harry Tijssen en Frans van de Velde gaf het jeugdige MLTC danook geen punt cadeau, 12-0. Ani mo ter afronding, herstelde zich, zij het niet overtuigend en voornamelijk via de inbreng van John Dijkman en Frank Hamelink, van de nederlaag tegen DOS, door Jacoba van Beieren met 8-4 te bedwingen. In de tweede klas heeft TSI kam pioensaspiraties. Met Hans Verhaa- gen voorop werd Kapelle een illusie armer gemaakt, 12-0. De Schelde- Glenn Mc. Gillavry trad in dit team op de voorgrond volgt op afstand, na een identieke score tegen Souburg. Stefanie Rottier, de jeugdige tennis ster uit Sint-Jansteen die medio ja nuari van zich deed spreken via een fraaie tweede plaats in de 'masters' van het Jarino Circuit, kwam dit weekeinde opnieuw in het nieuws. In Weert, waar de nationale overdekte jeugdkampioenschappen in de cate gorie tot en met 12 jaar werden afge werkt, klasseerde de speelster van .Smash zich in een sterk deelnemers veld uiteindelijk als een voortreffelij ke nummer drie. Bij de jongens van deze leeftijd kwa men Kees Oostrom (Yerseke) en Mar cel Schouw ('t Halve Maantje) in actie. Beiden overleefden de openingsronde niet. Martine van Maarleveld (TSI) speelde kwalificatiewedstrijden voor het hoofdschema van de tot en met 18- jarigen. Ze startte uitstekend tegen Irma van Seters (Leiden), 6-4, 6-2, maar zag zich daarna uitgeschakeld door Judith Simon (Noord-Brabant), 6-2, 6-2. Serge Carpentier legde de basis voor een ruime voorsprong verwonderde was de houding van het districtsbestuur. Bijna altijd geduren de deze finale was er wel iemand van het bestuur aanwezig. Op de slot- avond keken voorzitter Frans Hun tink, wedstrijdleiders Paul Baart en Guiljam Pladdet en secretaris Theo Tas naar de wedstrijden. Zonder in te grijpen en dat was ene houding die door velen niet werd begrepen. Men stond er dus bij en keek er naar en als afsluiting verrichtte Frans Hun ting de huldiging. Paul Baart roept al jaren dat het met de districtstop 'altijd wel wat is'. In Draaibrug was het meer dan dat. „Het districtsbe stuur", zei voorzitter Frans Huntink, „gaat zich over een aantal zaken beraden". Dat is dan de -negatieve- oogst van dit toernooi bekerkader. Koos Zwanink en Johnny Rottier zijn niet alleen verbaasd, maar wijzen de beschuldigingen van onsportief ge drag ook met klem af. „Belachelijk", zo reageerden beide spelers, en „het is gewoon roddelpraat", verzekert Zwa nink. „De organisatie wees me vrijdag op het feit, dat ik geen voorgeschre ven overhemd droeg. En toen heb ik ze gezegd, dat ik dat had vergeten. Gaar bleef het bij", aldus Zwanink, die in het vooruitzicht stelt dat een 'aantal praktijken' van het Zeeuws- Vlaamse arbiterskorps ook best eens boven tafel mag komen. Net als Koos Zwanink vindt ook Johnny Rottier, dat er op zijn gedrag in Draaibrug niets aan te merken valt: „Teleurstelling na een partij mag je toch wel laten blijken", betoogt hij. „Op mijn gedrag viel niets aan te merken, als dat wel zo geweest was, had men meteen moeten reageren, niet een paar dage later". En Rottier- besluit: „Men kan er zeker van zijn dat ik nooit meer speel onder leiding van deze arbiter". De wedstrijdleider (Eddy de Wisepe- laere) onthield zich van commentaar. „Wij hebben in elk geval geen klacht ingediend", wilde hij slechts kwijt. VLISSINGEN In de derde klas D (heren) van het zaalhockey werd in Terneuzen de belangrijke wedstrijd Olympia-Middelburg gespeeld. Tegen de verwachtingen in nam de thuisclub door Cees Delzenne de leiding en wist daarna de stand in evenwicht te houden, doordat Maarten de Heus tweemaal scoorde. Bij de 3-3 stand kreeg Maarten de Heus weer de kans om zijn team op voorsprong te brengen, maar hij kon een strafbal niet benutten. Daarna werd Middelburg veel sterker en bij de pauze hadden de oranje-zwarten al een 5-3 voorsprong. Tot 6-9 (tweemaal Luc de Jong en eenmaal Cees Delzenne) wist de thuisclub nog stand te houden. Het technisch betere spel van Middelburg gaf daarna de doorslag en de 13-3 zege betekende tevens het kampioenschap en promotie naar de tweede klasse. Bij Middelburg was Remco Maandag met vijf goals topscoorder. Tweemaal scoorden Gert Slimmen, Karei de Visser en Wim Siebum. Zelfs keeper Bram Siebum nam deel aan de produktie door een strafbal te benutten. Eén goal kwam van Michel Adriaansens. Het herenteam van Vlissingen verlaat die tweede klasse, want ook bij Push was de Walcherse club niet in staat de zo noodzakelijke punten te behalen. In de uitwedstrijd tegen Push trok Vlissingen weer aan het kortste eind. Het werd in Breda een 11-7 nederlaag. De dames van Vlissingen hebben hun laatste kans op de titel in derde klasse D verspeeld door thuis de punten aan Zwart-Wit te laten. Het werd in Souburg een gelijkopgaande match, waarin de gasten bij rust een kleine 3-2 voorsprong hadden. Het technisch betere spel van Zwart-Wit gaf tenslotte de doorslag en Vlissingen verloor met 8-5. Rachel Dronkers (driemaal), alsmede Eveline Jansen en Monique Spruijt (eenmaal) verzorgden de score voor de rood zwarten. In Hulst was Etten-Leur de gast van Rapide. In het begin gaven de rood-witten goed partij en kwamen nog op 1-1 door Anniek Herman. Bij de rust was de achterstand echter al 4-1. De score liep na de rust op tot 3-6. Voor de tegenstreffers zorgden Anniek Herman en Margriet Smid. Het sterke team uit Etten-Leur zegevierde tenslotte met 8-3. De wedstrijd Tilburg-Olympia ging niet door, omdat het team uit Terneuzen geen voldoende speelsters op de been kon brengen. DOMAINE DU ROURET (AFP) - De wielerploeg van Peter Post heeft de eerste overwinning van het seizoen binnen. Eddy Planckaert zegevierde dinsdag in Domaine du Rouret in de Grote Openingsprijs, het begin van de wielerweek van Bessèges. De Belg legde de 100 kilometer af in 2 uur, 22 minuten en 52 seconden, een gemiddelde snelheid van 42 kilometer per uur. Planckaert won de massale eindsprint voor de Fransman Vincent Barteau (tweede) en de Zwitser Jürg Bruggmann. Twan Poels eindigde als dertiende en Johan van der Velde werd negentiende. Woensdag is de wedstrijd om de Grote Prijs van Bessèges. De uitslag van de „Grand Prix van de eerste koers van het wieler- d'Ouverture" is: 1. Eddy Planckaert (Bel) de 100 km in 2.22.52; 2. Vincent Barteau (Fra) z.t.; 3. Jürg Bruggmann (Zwi) 4. Noël Segers (Bel); 5. Jef Lieckens (Bel); 6. Francis Castaing (Fra); 7. André Massard (Zwi); 8. Franck van de Vijver (Bel): 9. Philippe Casado (Fra); 10. Christian Chau- bet (Fra); 13. Twan Poels (Ned); 19. Johan van der Velde (Ned); 26. Hans Daams (Ned); 28. Joop Zoete melk (Ned), allen z.t. als Planc kaert. Voor Leo van Vliet, in 1977 winnaar seizoen, verliep de Grand Prix d'Ouverture allerminst fortuinlijk. Hij was op de smalle wegen rond Domaine du Rouret de ernstigst geblesseerde Nederlander in een van de talrijke valpartijen. Met verscheidene verwondingen verliet Van Vliet het trainingskamp van Jan Raas' ploeg om zich in Neder land volledig te laten onderzoeken. Van Vliet zal hierdoor waarschijn lijk niet kunnen starten in de Ron de van de Middellandse Zee, die op 13 februari op Palma de Mallorca begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 17